Jan van Dijk is trots op loopbaan Barcelona raakt verder achterop AC Milan één punt van titel verwijderd Sport Gerets mag scoren bij afscheid Anderlecht ontsnapt tegen Cercle Dortmund raakt punt achter in titelrace Glasgow Rangers scoort meer dan honderd treffers Zege Leeds ♦MANDAG 4 MEI 1992 Ajax is nog gretig AMSTERDAMAjax heeft de laatste competitiewedstrijd benut om nog eens flink uit te halen. Het arme SW/Dordrecht '90 kwam er met de 5-0 eindstand zelfs genadig af. f let was niettemin de grootste zege voor de Amsterdammers dit seizoen in een uit wedstrijd. SW/Dordrecht, aJ blij dat vorige week het eredivisie schap kon worden veiliggesteld, bood aan de Krommedijk wei nig tegenstand. Ajax, zonder de geblesseerden Kreek en Roy, die overigens de return van de finale van de UEFA-beker tegen AC Torino niet in gevaar zien komen, kon zich daardoor uitleven. Van Loen was met twee treffers topscorers. Goede generale van Feyenoord Rotterdam Met een aardige wedstrijd tegen Fortuna heeft Feye noord zich gisteren voor eigen publiek warm gedraaid voor de bekerfinale, volgende week op hetzelfde veld tegen Roda JC. Te gen de Limburgers uit Sittard werd het al vast 3-0. Niet altijd echter waren de Rotterdammers gelukkig in de afwerking. Bij voorbeeld Damaschin schoot twee keer op de,paai. De Wolf maakte een bevredigende rentree na enkele weken geleden zijn enkelbanden te hebben gescheurd. Sabau hervat maandag de training en is tegen Roda mogelijk inzetbaar. Blinker daarente gen viel uit met een spierblessure. Damaschin, Blinker en Tau- ment scoorden. FC Groningen in de wachtkamer waalwuk - Alleen Feyenoord kan FC Groningen nog verzeke ren van Europees voetbal. Na het 0-0 gelijke spel bij RKC eindig de de ploeg van de vertrekkende trainer Westerhof als vijfde. Dat is alleen voldoende voor deelname aan de strijd om de UEFA- beker, als Feyenoord volgende week Roda |C verslaat in de finale van de nationale bekerstrijd. Groningen, voor de laatste keer met routinier Van Dijk, speelde in Waalwijk niet overtuigend. De geblesseerde schutters Meijer en Djurovsld werden gemist. Ver vanger Zuurman onderscheidde zich in het missen van kansen. Die kregen de Groningers overigens legio. Vitesse trekt weer over de grens arnhem Voor de tweede keer binnen drie jaar heeft Vitesse zich geplaatst voor het UEFA-bekertoernooi. Op de laatste competi tiedag hadden de Arnhemmers gistermiddag genoeg aan een 1- I gelijkspel tegen Sparta. De gelijkmaker van Sparta-speler Ge rard de Nooijer in blessuretijd kon de feestvreugde nauwelijks temperen. Na een wisselvallig seizoen telde voor Vitesse slechts dat de vierde plaats definitief veilig werd gesteld. Vitesse kon voor een bijna vol staaion Monnikenhuize (het pu bliek had gratis toegang) geen moment indruk maken. Excelsior al bijna uitgeschakeld Rotterdam De eredivisie blijft Excelsior waarschijnlijk bespaard. De Rotterdamse ploeg startte zaterdagavond de na-competitie met een nederlaag op eigen veld. Den Bosch was op Wouden- stein te sterk. 2-0. Moeilijk was het niet om een verklaring te zoeken voor het ver lies van Excelsior, dat dit seizoen thuis slechts vier keer verloor. Tijdens het opwarmen bleek Tammer te veel last te hebben van een kuitblessure om te spelen. Zonder de oud-Ajacied kunnen de Rotterdammers bijna geen doelpunten maken. EREDIVISIE Jantje lacht. „Ik ben trots, ik heb een heel voldaan gevoel. M n carrière is op deze manier toch mooi afgesloten, voetballend. En ik ben nog gezond en heb meer dan 500 wedstrijden ge speeld alles bij elkaar. Ik geloof niet dat er zo veel zijn die alles uit hun loopbaan hebben ge haald.'' Het liefst was Jan van Dijk vo rige week in stijl gestopt, via een publiekswissel bij FC Gronin- gen-PSV. „Dat zat er niet in, m'n afscheid is overvleugeld door het kampioenschap van PSV. De wedstrijd gaf geen ruimte voor een leuk afscheid. We zijn niet eens strijdend ten ondergegaan!" Het woord is er bij Van Dijk binnen twee minuten uit. Strijd. Vreemd is het geenszins. In 1975 kwam hij bij FC Groningen binnen, niet bepaald vanwege een gepolijst gevoel voor de bal. Veel later werd Van Dijk alsnog een ook technisch bovenmo- daal spelende voetballer, bijna volmaakt tweebenig. Zelfs schopte hij het nog tot een een malige reserverol in de Oranje selectie. Gisteren nam hij.afscheid, op het sportpark van Waalwijk, in een décor dat hem triest moet hebben gestemd. Enkele kloeke pilsen brachten het beste uit Van Dijks loopbaan echter snel boven. Zijn beste wedstrijd: „De thuiswedstrijd tegen Atletico Madrid, mijn eerste Europa- Cup wedstrijd. Als een beest speelde ik toen." Beste tegen stander Vanenburg. Beste trai ner: Berger. Fijnste scheidsrech ter: Van Swieten. De doener Van Dijk kijkt zelf het liefst terug op de momenten dat zijn tomeloze inzet en spij kerharde karakter werden om gezet in winstpunten. „Ik heb vier rode kaarten gehad in m'n carrière. Tegen VW kreeg" ik er eentje waaraan ik veel plezier heb gehad. We stonden met 2-0 achter en ik heb toen iedereeen gek gemaakt, inclusief de scheidsrechter. Die stuurde me op zeker moment dus weg. Maar met tien man wonnen we alsnog met 4-2." Hij kijkt ook met verbazing terug. „Het meest heeft me ver baasd dat er zo veel spelers zijn die zo veel geld verdienen met voetballenzegt hij om aan te geven dat er wat hem betreft te veel 'meisjes' in het prof voetballen rondlopen. Zelf ging hij overigens niet altijd door roeien en ruiten. „Halfweg dit seizoen heb ik Westerhof ver teld dat hij er mij beter naast kon zetten. Ik vond dat Holband een kans moest krijgen. Voor Groningen zou het een slechte zaak zijn als die na de zomer zonder enige ervaring in de ploeg zou komen voor mij. Daarom heb ik zelf voorgesteld mij uit de ploeg te halen." Later claimde hij alsnog een plaatsje. „Ik vond dat ik de eindfase weer wel moest spelen, omdat het niet goed ging." Eric Gerets pinkt een traan weg.- Hij vertoon de zijn laatste kunstje voor PSV. foto EERSTE DIVISIE EINDHOVEN ANP Verlies Den Haag zonder gevolgen vENioanpdat kansloos bij PSV verloor, vormde geen bedreiging. VW - Den Haag, op last van de burgemeester van Venlo zonder publiek gespeeld, had daardoor weinig om het lijf. De Haagse concurrent De Graaf schap werd al snel door PSV op achterstand gezet. Den Haag speelt promotie/de gradatie-wedstrijden tegen de verliezer van de finale van de na-competitie. De ploeg van in terim-trainer Wotte verzekerde zich gisteren ondanks de neder laag (1-2) bij VW van de zes tiende plaats. De Graafschap, Eric Gerets heeft als, bijna 38- jarige, basisspeler afscheid mo gen nemen van PSV. Hij heeft zelfs mogen scoren, van de strafschopstip om zijn laatste wedstrijd iets meer glans te ge ven. PSV voelt zich verplicht ten opzichte van de Belg. die de laatste zes kampioenschappen heeft meegemaakt. Voorzitter Jacques Ruts maakte bekend dat de verdedi ger op de volgende algemene ledenvergadering benoemd zal worden tot lid van verdienste. „Wij nemen afscheid van één van de grootste spelers uit de geschiedenis van PSV. Zijn inzet is geweldig geweest, hij heeft de club met een ongekende toewij ding gediend." Bobby Robson, de andere buitenlander die vertrekt, had de waarde van Gerets al eerder uitgetekend. „Ik heb hem slechts twee jaar meegemaakt, hij is in die tijd de ideale aan voerder van een groep sterke voetballers geweest. Hij heeft niet alleen de jongeren de weg gewezen, maar ook de ouderen, die van hem hebben kunnen en willen leren." Eric Gerets heeft zich in Eind- Nacompetibt, dinsdag 5 m hoven niet op de achtergrond schouwers: 3.000. gehouden. „Ik ben nu eenmaal 1 een druk en bezig baasje. Maar PROGRAMMA ik heb hier vrienden gemaakt. Ploegsma was de eerste, hij was ook de eerste PSV-er met wie ik echt contact had. Daarna zijn er meer gevolgd. Niet als laatste Berry van Aerle. Wij waren con currenten van elkaar, ik heb cles DenBoscr, E|n<Jr,o«n hem naar Antwerpen verdron gen toen ik hier kwam, hij heeft TOPSCORERS mij de laatste maanden uit het elftal gedrukt. Het heeft de eredivisie vriendschap geen kwaad ge- 1 Bergkamp (A|a«) 23 daan. Integendeel. Na de kam- 3 k^up^>'i9C) 19 pioenswedstrijd Groningen - PSV heeft hij mij zijn shirt gege- Hij had nummer 2, ik 12. (Groningen). Boogers (For- Anderlecht is in België ont snapt aan puntverlies. De kampioen stond tegen Cerkle Brugge lang met 0-3 achter, maar won toch: 4-3. Club Brugge blijft leider. RWDM werd verslagen: 3-1 Twfee andere topploegen maakten wel fouten. KV Mechelen speelde gelijk bij het al gedegradeerde Een dracht Aalst, 1-1. Vrijdag kwam Standard Luik niet verder dan 1-1 tegen het laaggeklasseerde KV Kortrijk, 1-1. Anderlecht, zonder de ge schorste Bosman, leek af te gaan tegen Cercle Brugge. Bij rust bedroeg de achterstand 0-2, door treffers van Abdel- lah en Karacic. In de 53ste minuut leek de strijd in het Astridpark beslist. De Buyser maakte 3-0 voor de tweede ploeg van Brugge. Daarna begon Anderlecht toch te voetballen. Versavel verkleinde de achterstand, Olivcira miste een straf schop, Lamptey maakte 2-3, Degryse zorgde voor de ge lijkmaker: 3-3. In de 74ste minuut zorgde de Belgische international van Braziliaan se komaf Oliveira voor 4-3, achterstand van een punt op Club Brugge. Antwerp houdt kans op kwalificatie voor internatio naal voetbal. De ploeg ver sloeg concurrent AA Gent, eerder door Ajax uit de UE- 1 beta nnt, met 3-1. Lehnhoff, Kiekens en Jakovl- jevic scoorden voor de thuis ploeg, Smidts voor de tegen stander door in eigen doel te schieten. Ondanks de uiteindelijke 3-1 overwinning had Club Brugge het thuis tegen RWDM moeilijk. In de 60ste minuut kwam de formatie uit Molenbeek zelfs op voor sprong, dankzij een treffer van de Hongaar I-örincz. De Nlgeriun Amokachi (2) en Verspaille zorgden ervoor dat het allemaal nog goed kwam voor de lijstaanvoerder. Het gedegradeerde Aalst zorgde voor stuntwerk door net hooggeklasseerde KV Meche len van een overwinning af te houden. Het werd 1-i. BUITENLANDS VOETBAL Drie speeldagen voor het einde van het Bundesliga-jaar is er geen licht tussen Eintracht Frankfurt en Vfb Stuttgart. De koplopers maakten zaterdag geen fouten, al was wat Ein tracht de 30.000 toeschouwers in het Waldstadion tegen degra datiekandidaat MSV Duisburg voorschotelde niet van kampi oenskaliber. Eintracht won met 3-0. Stuttgart bracht de derby met de plaatsgenoot Kickers tot een goed einde: 3-1. Borussia Dort mund raakte een punt achterop bij de twee voornaamste kandi daten voor de Duitse titel door een gelijkspel met Borussia Mönchengladbach. De achter volgingsrace eindigde bij 2-2. In de laatste minuut maakte uit blinker Zore voor Dortmund ge lijk. De bezoekers van het Wald stadion moesten tot de laatste tien minuten op doelpunten wachten. Toen was het ook goed raak. Sippel scoorde in de 84e en 87e minuut, niet meer dan zestig seconden voor het slotsignaal zorgde Yeboah voor 3-0. In Stuttgart kwam de produk- tie eveneens na rust op gang. Mouton opende namens de Kickers, waarna achtereenvol gens Walter. Frontzeck en op nieuw Walter Vfb van een ruime winst verzekerden. Borussia Dortmund moest in het uitverkochte Westfalensta- dion (52.700 kijkers) van ver ko men. Pflipsen en Schneider ga ven Mönchengladbach een goe de uitgangspositie. Het was uit sluitend aan Zore, twee treffers, te danken dat er alsnog een puntje op de lijst kon worden bijgeschreven. In de strijd om een plekje voor Europees voetbal lijkt een beslissing te zijn gevallen. Ach ter de top-drie Bayem Lever- kusen en 1. FC Nümberg heb ben de beste kansen. Kai- serslautern, dat de punten deel de met Werder Bremen (2-2) en 1. FC Köln, dat Hansa Rostock met 3-1 opzij zette, mogen ook nog hoop Koesteren. CIJFERS 0. Genoa - Inter 1-2, Juve 0. AS Roma - Parma 1-0 barcelona gpp Met nog vijf wedstrijden te gaan wordt het steeds onwaarschijn lijker, dat Barcelona zijn lands titel prolongeert. Een in de eer ste helft opgelopen 0-1 achter stand tegen Burgos kon na de pauze slechts met zeer grote moeite worden weggewerkt, maar verder dan de gelijkmaker van Amor kwamen de Catala nen niet. Real Madrid won daarentegen thuis met 2-0 van Real 33-45 Real Soa* Genk - Ekeren 0-4, Spitsuur in het strafschopgebied van Mönchengladbach. Doelman Kamps slaat de bal weg voor het kopgrage hoofd van Rummenigge van Dortmund. foto epa glasgow Reuter Glasgow Rangers zorgde op de laatste speeldag van de Schotse competitie voor een primeurtje gezorgd. Voor het eerst maakte Aberdeen "met 2~0. Ook de de kampioen in een seizoen meer dan honderd doelpunten. Topschutter Alley McCoist te kende zaterdag voor nummer Rangers zegevierde bij tweede treffer kwam op naam van McCoist, die over 44 wed strijden tot een productie van 38 kwam. Rangers heeft een goed uit zicht op de „dubbel'Tegen stander in de Schotse bekerfina le is volgende week Airdrieo- nians, dat gelijkspeelde bij St.Johnstone (1-1). De finale wordt in het Hampden Park te Glasgow gespeeld. De enige club, die een nieuw landskampioenschap van Real Madrid nog kan voorkomen, lijkt stadgenoot Atletico de Ma drid te zijn. Atletico won de moeilijke uitwedstrijd bij Sevilla met 0-1 door een goal van Futre en brengt over twee weken een mogelijk beslissend bezoek aan het Santiago Bernabeu-stadion. Na 33 wedstrijden heeft Real Madrid 49 punten, drie meer dan Atletico de Madrid en vier meer dan Barcelona. Valencia (goede 1-4 overwinning bij Val- ladolid) is vierde met 40 pun- Het al dan niet aanblijven van de omstreden Bulgaarse speler Stoichkov lijkt Barcelona veel meer parten te spelen dan trai ner Cruijff wil toegeven. De Bul gaar heeft een uitstekende aan bieding van Napels gekregen en Gent 3-1, Lokeren - Bev A 3-1, Aalst - K 31-48 Mechelen voelt wel wat voor een Italiaans avontuur. Dat heeft alles te maken met het feit, dat hij niet goed met Cruijff kan opschieten en zich ook bij zijn medespelers niet al- Pósasuna1l^aiiad*001 tijd even populair maakt met -Tenenteo-o, sev.ua zijn provocerend gedrag. ReaiMadr.o 33-49 Toch is een nieuwe affaire- Stoichkov het laatste wat Bar celona kan hebben en daarom probeert iedereen bij de rege rende Spaanse landskampioen te doen of er niets aan de hand is. Maar het gehaaste en slordi ge spel, dat de Catalanen zon dagavond in het eigen Camp Nou-stadion lieten zien tegen Burgos de nieuwe club van Theo Vonk toonde nog eens overduidelijk aan, dat de vorm ver te zoeken is. Real Madrid beleefde tegen Real Zaragoza een droom strart. Al na drie minuten kwam Butragueno alleen voor doel man Cedrun, die niets anders kon bedenken dan de Real-spits onderuit te halen. Dat kwam hem op een rode kaart te staan, terwijl Michel de toegekende penalty benutte. Maar zelfs met één man meer slaagde Real er niet in het Zaragoza erg moeilijk te maken. Alleen een tweede doelpunt van Michel viel er ver der nog te noteren. De weten schap dat Barcelona wederom veel, pnnntehïHfesverspeeld, ver goedde voor Beenhakker echter - Burgos 1-1. Albacete ton Villa - Coventry 2-0. Everton - Chelsea 2-1 Leeds - Norwich 1-0. Manchester United - Tot tenham 3-1, Notts County - Luton 2-1. Oldham - Manchester City 2-5. Queen's Park Rangers - Crystal Palace 1-0. Sheffield Wednesday - U- veroool 0-0. West Ham - Nottingham Forest 3- Hamburger SV - Karlsruher SC 0-1, Eintracht Frankfurt - MSV Duisburg 3-0. Stuttgarte»K kers - V" Bayern I VfB Stuttgart 1-3 Wattenscheid 5-2, VfL MILAAN GPD Tachtigduizend toeschouwers in San Siro namen gisteren al een voorschot op de twaalfde landstitel. De vermoeide helden boekten een verdiende 2-0-zege op het lastige l^zio, terwijl |u- ventus thuis tegen Sampdoria niet verder kwam dan o-o. I,azio begon moedig en schiep zich de eerste kansen van cic wedstrijd. Met name de Duitsers Doll en Riedle etaleer den hun EK-vorm en bezorgden hun mandekkers handenvol werk. I lalverwcge de eerste helft deed de indiviauele klasse van de rossoneri de balans in Mila- nees voordeel omslaan. Een voorzet van Paolo Maldini werd na een overstapje van Marco van Basten door Daniele Mas- saro »n het Romeinse doel ge werkt. Daarna controleerde de thuisploeg het duel zonder al te veel risico s te lopen. Alleen DoU kon na een solo gevaarlijk wor den. In de tweede helft werden Evani en Van Basten vervangen door de meer geinspireerde ta lenten Simone en Fuser. De laatste speler zorgde met een individuele actie voor de twee de treffer. Na een domme over treding op Albertini werd Doll uit het veld gestuurd. Een Genuese overwinning bij Juventus. waardoor AC Milan kampioen was geworden, had waarschijnlijk het draaiboek voor een pompeuze viering in de war geschopt. Volgende week kan de roodzwarte ploeg bij Napoli de kroon op het werk zetten. De rancune over de ver speelde titel van twee jaar gele den is nog altijd zo groot, dat Berlusconi en de zijnen maar al te graag aan de voet van de Ve suvius de hoofdprijs binnenha len. Daarna zal het propaganda- apparaat van de multi-onderne- mer voor de rest zorgen. Uit ei gen enquetes blijkt de tv-tycoon nu al de meest geliefde man van het schiereiland is. Ruud Gullit zal er in Napels waarschijnlijk ook hij /i|n. ..Ik maak alleen mijn rentree wan neer ik voel dat ik voor honderd procent fit ben", liet de aanval ler trainer Capello gisteren we ten. Juventus en Sampdoria speel den een boeiende wedstrijd in Turijn. De thuisclub viel in de eerste helft sterk aan, maar ver gat de kansen te benutten. Sampdoria wilde geen risico's nemen en beperkte zich vooral tot verdedigen. In de tweede helft toonden beide ploegen zich tevreden met een gelijk spel. Ze kunnen allebei nog een hoofdprijs halen. Juventus speelt de dubbele bekerfinale tegen Parma. terwijl Sampdoria over twee weken op Wembley de Europa Cup kan Inter en AS Roma hebben de jacht ingezet op de laatste UE- FA-Cup-plaatsen. De finalisten van vorig jaar wonnen respec tievelijk bij Genoa (1-2) en te gen Parma (1-0). Inter dankte de zege aan de Duitsers Klin- smann, die de winnende treffer maakte, en aan scheidsrechter Ceccarini. De arbiter ontpopte zich tot een heuse uitfluiter door twee Genoa- spelers uit het veld te sturen en twee dui delijke strafschoppen niet te ge ven. Inter kwam terug in de wedstrijd via een discutabel ge geven penalty. De traditionele topclub kon de hulp wel gebrui ken om het Europese voetbal niet mis te lopen. Leeds United heeft de vorige week behaalde Engelse titel za terdag op gepaste wijze gevierd met een overwinning op Nor wich (1-Q). Rod Wallace zorgde voor het enige doelpunt. Het behalen van het kampioen schap ging gepaard met een lange reeks festiviteiten. Hoog tepunt was wel de ontvangst op Eiland Road met veel drank en nog meer vuurwerk. Ondanks de feestelijkheiden oogde Leeds fris. De Franse aanvaller Eric Cantona, die het feest niet had meegevierd en voor de wed strijd een contract voor drie jaar tekende, was in de aanvangsfa se twee keer dicht bij een doel punt. Cantona werd voor drie miljoen gulden overgenonmen van Nimes Bolus Besrktas 0 0. Gaiatasaray - Gaiatasaray 28-57 Bursa 21 ZWITSERLAND: St Gallen - Neuchatei X jr 2-1FC Zurich - Servette 2-2 il 8-1. Chaves - Gil V GRIEKENLAND-.AEK Pan.o- naikos - Doia 21. Oiympial PAOK - Serres 3-0. OFI - Arr

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14