Sport Titel met bloed, zweet en tranen Na Arjen wordt nu Willem bedankt MAANDAG 4 MEI 1992 13 7 Gerets in tranen A A Ene Gerets pinkte I A bij zijn afscheid als speler een traantje weg. PSV benoemde de Belg tot lid van verdienste. Winst Unicum a q In de tenniscompe- I 27 titie draait Unicum voorlopig mee aan de top. De Leidse ploeg won met 6-2. Mansell razendsnel a Nigel Mansell is niet I te stuiten in de For mule I. De Bnt won in Spanje zijn vierde race op nj. Ter Leede in de nacompetitie sassenheim Dc \T0uwen van Ter Leede starten de nacompetitie om de landstitel aanstaande zaterdag met een thuiswedstrijd te gen het Amsterdamse W'artburgia. dee kampioen van de hoofd klasse B. Na een tussendoortje voor de beker tegen Velocitas vervolgt de Sassenheimse ploeg de kampioenscompetitie op 23 mei uit tegen Den Dungen. Dc Brabantse titelhouder van de hoofdklasse C komt op Hemelvaartsdag (28 mei) naar Sassen heim. waarna Ter Leede op 6 juni afsluit bij Wartburgia. Bert Jacobs trainer van Gijon gjjon Bert Jacobs wordt vrijwel zeker de nieuwe trainer van de Spaanse subtopper Sporting de Gijon. Jacobs, nu nog bij Vitesse in dienst, zal de komende week een contract van minimaal twee jaar bij de club uit Gijon tekenen. Zijn salaris zou rond de 400.000 gulden per jaar liggen. De transactie gaat niet door als hij van Vitesse geen toestemming krijgt om te vertrekken. Jacobs namelijk heeft nog een contract voor één jaar bij de Arnhemse club. Volgens voorzitter Rodriguez is voor Jacobs gekozen, omdat ver schillende Spaanse clubs uitstekende ervaring hebben opgedaan met Nederlandse trainers. Jacobs wordt na Cruijff en Bruins Slot (Barcelona), Beenhakker (Real Madrid), Hiddink (Valencia) en Vonk (Burgos) de zesde Nederlandse trainer die volgend seizoen in Spanje werkzaam is. Medisch team voor Lineker jr. Tokyo De Japanse club waarbij Gary Lineker volgend seizoen gaat spelen, heeft een speciaal medisch team opgericht om de zoon van de topscorer te behandelen. Lineker jr. lijdt aan leuke- Voorzitter Nishigaki van de betreffende vereniging verldaarde er alles aan te willen doen om Lineker zo goed mogelijk te laten spelen. ,,Het medisch team bestaat uit vijf mensen. Lineker kan zich gerust op het voetballen concentreren. We zullen eralies aan doen zijn zoon, George, te helpen." Paard van Navet betrapt op doping lausanne Het paard van Eric Navet. Waiti Quito de Baussy, heeft tijdens het Europees kampioenschap voor springruiters, vorig jaar in La Baule. verboden stimulerende middelen toege diend gekregen. De medische commissie van de FEI heeft dit onomstotel i jk vastgesteld. Navet won in juli 1991 de Europese titelstrijd. Waarschijnlijk zal hij zijn medaille moeten inleveren. Bovendien wacht hem een schorsing van vier maanden. Hij heeft 60 dagen om in beroep te gaan. Doet hij dat niet. dan wordt de straf definitief. De Duitser Sloothaak werd destijds tweede en zou dan de titel kunnen krij gen. De Nederlander Lansink eindigde als derde. Chauffeur TV-pIoeg verongelukt benicasim Voor de start van de zesde etappe van Vuelta a Espa- na werd zaterdag in Gandia een minuut stilte in acht genomen omdat de avond tevoren een chauffeur van de Spaanse televisie was verongelukt. De man. Angel Fuentes, verloor vrijdagavond op de afrit bij Castellon in een flauwe bocht de macht over het stuur. Twee passagiers werden met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Torino kleurloos bij Fiorentina Florence» Torino is met de gedachten al bij de return van de UF.FA-Cup-finale. De ploeg speelde bij Fiorentina een kleurloze wedstrijd zonder doelpunten. Casagrande had een extra rustdag gekregen na zijn twee treffers tegen Ajax, terwijl Martin Vazquez na een helft werd gewisseld. Bruno, die in Amsterdam niet speelt wegens een schorsing, deed vanwege een blessure niet mee. Dé aanvallende linksachter Mussi viel geblesseerd uit, waardoor Torino lange tijd met tien man moest spelen. Quick Boys dwingt op een andere manier respect af Het huidige voetbalseizoen was nog geen drie weken oud of Quick Boys was alweer kampioen. Volgens velen al thans. Drie duels, zes punten en veertien doelpunten voor. 'Bliksemstart Quick Boys' en 'QB reeds in kam- pioensvorm' kopten de kranten. Dit stelletje onverzadig bare voetbaldieren ging linea recta op weg naar titel nummer twee, zo leek het. katwuk rob v Maar de klad kwam er snel in en Quick Boys ging door diepe dalen. Dat ondanks allerlei te genslagen (blessures, de kwestie Jonker, vormcrisis, een trainer op de wip) er toch via ten slotte 1-3 winst bij Rijnsburgse Boys opnieuw een titel uit de zware competitie werd gesleept, is te waarderen. In feite past voor deze titel zelfs meer res pect dan vorig seizoen toen al les vanzelf leek te gaan en de blauwwitten met een voor sprong van negen punten op Katwijk kampioen werden. De nieuwe titel van Quick Boys heeft misschien minder glans dan de vorige, maar bezit veel meer bloed, zweet en tranen. Een post-kampioensjaar is bijna per definitie zwaar. Dat merkte Quick Boys gaandeweg. Na de 1-5 competitie-ouverture bij ARC was het nog hosanna. Toen drie weken later thuis te gen FC Lisse het eerste punt werd verspeeld en de week erop in Maasluis opnieuw niet werd gewonnen, werd het al stiller. En akelig stil toen een week la ter voor eigen publiek met 1-3 werd verloren van Noordwijk. Zoeken Trainer Wim van Zwam sprak na die nederlaag de mooie woorden 'we zoeken nog steeds een beetje'. Mooi gesproken, omdat in die opmerking eigen lijk het hele seizoen besloten lag, al kon Van Zwam dat toen nog niet weten natuurlijk. Maar het klopte wel: Quick Boys zocht te lang. Naar de vorm, naar de juiste balans, naar de juiste speelwijze. En uiteindelijk ook naar de juiste trainer, want de jonge Van Zwam kreeg al in het weekeinde van 18 en 19 ja nuari te horen dat hij aan het einde van de rit zijn koffers kon pakken op Nieuw Zuid. Het kwam de prestatiecurve niet ten goede. Quick Boys bleef een wisselvallige ploeg die de tegenstander niet meer de wil op kon leggen zoals een jaar eerder. Defensief kwetsbaar (door de absentie van de afge haakte Johan Jonker en de ge blesseerde Richard Hooger- vorst) en aanvallend vaak niet indrukwekkend. Een nederlaag bij Katwijk (2-1) werd dan wel weggespoeld met een 9-2 zege op Vitesse Delft. Maar de eufo rie daarover werd vervolgens weer teniet gedaan met een ver- liespartij bij Heerjansdam (3-2). Dat was Quick Boys. Vallen en opstaan. Wilskracht Maar opstaan deed de ploeg wel op het juiste moment. In de pe riode dat het erop aankwam, stond het elftal er. Vaak moest 'in extremis' een nederlaag wor den afgewend in de laatste maanden, maar het team bleef overeind. In tegenstelling tot de andere titelkandidaten Katwijk. Noordwijk en Heerjansdam, die stuk voor stuk afhaakten, mede door nederlagen tegen Quick Boys zelf trouwens. Want Quick Boys heeft natuurlijk nog altijd wel een ongekend portie wils kracht en een al even ongekend legioen achter zich. En die laatste groep weet niet wat een vormcrisis is. De supporters staan er altijd. Zij werden zaterdag in Rijns burg opnieuw beloond voor hun onvoorwaardelijke steun. Die beloning liet overigens wel lang op zich wachten. Want Quick Boys zonder een ge blesseerde Fred Kanbier speelde een uur lang onder de maat op Middelmors. Met twee vooruitgeschoven spitsen en een drukbevolkt middenveld liet de koploper Rijnsburg het initiatief. Bij de Katwijkers slo ten de middenvelders weer spo radisch aan als er een diepte pass werd verzonden. Het was opnieuw zekerheid voor alles en hopen op een ingeving van de aanvallers Leen van der Plas en Frenk van der Kleij. Quick Boys betaalde snel de tol voor de af wachtende houding. Al na elf bracht Martin de Louw mei het hoofd de fris en goed spelende Rijnsburgers (zij mis ten de vakantie vierende Huug Aandewiel) op voorsprong. Datzelfde hoofd van De Louw sloeg een half uur later weer eens volledig op hol. Het is on gelooflijk hoe deze zo bruikbare en goede aanvaller bij zichzelf en niet te vergeten zijn ploeggenoten de glazen steeds weer ingooit. De moeilijk opvoedbare leerling uit de klas van Arie Kurver krijgt per wed strijd altijd een paar keer een waas voor de ogen met alle ge volgen van dien. Ruim een maand geleden kreeg hij al rood en-wilde hij de arbiter te lijf. Nu kreeg hij halverwege de eerste helft een zoveelste boeking na een overtreding. Toen hij vlak voor rust voor buitenspel werd teruggefloten schopte hij de hal van woede de volgepakte tribu nes in en dat betekende op nieuw 'geel' en dus uitsluiting. Negental Rijnsburgse Boys werd op die manier een negental want iets eerder was een andere fanatieke verzamelaar van prenten .al weggestuurd. Andries Wendt had de enkels van achtereenvol gens Edwin Otte en Marco Dijk huizen getorpedeerd en kon ook inrukken met twee boekin gen. Wendt en De Louw slaag den dus weer cum laude in ar cursus 'hoe draai ik een goed draaiende ploeg die op voor sprong staat de nek om'. Vol gens Kurver waren de uitsluitin gen door arbiter Dragt 'belache lijk'. Hoewel dc trainer de aan gewezen man is om de kaarten- verzamelaars op hun verant woordelijkheden te wijzen, is er dus weinig hoop dat de kaar- ten-regen in Rijnsburg door Kurver zelf zal worden Inge damd. Van der Niet Quick Boys wist er na rust wel raad mee natuurlijk. Al zagen de Katwijkers na een kwartier ook iemand weggestuurd. Keeper Tom van der Niet haalde de doorgebroken Ron dc lager neer en mocht ook douchen. Dragt stuOrde dus de een na de ander van het veld. maar dat wilde niet zeggen dat het op de soppige mat minder vol werd. Want dc toeschouwers van Quick Boys hadden het niet meer toen hun veld meerder heid' via (»crt Aandewiel 1 1 op leverde. En bij de 1 2 en 13 van respectievelijk Ldwin Otte en Floor van Duyn was dc hele pis te blauwen wit En langs de lijn werd de feest neus van trainer Wim van Zwam almaar langer. Rijntbwp* Bon Quack Boni 1(1-0) 11 Quack Bon v»» o» N-e Ba» <»M hik Oiflr" D-AN*i*n «r Due. vr» b onderwater Er was geen houden meer aan. En of-ie nu wilde of niet: Wim van Zwam ging op de schou ders. Eerst op Rijnsburgse grond (na de 1-3 zege) en uren later deden de Quick Boys-sup porters het in eigen huis nog eens dunnetjes over. 'Willem bedankt', klonk het uit de in middels schorre Katwijkse ke len. Een variatie op een thema. Vorig jaar was het Arjen (van de Wcrff). Wim van Zwam ondernam tijdbns het dolle supportersfeest nog een manmoedige poging de achterban te bedanken voor de trouwe steun. De Bleiswijker kreeg daartoe de kans niet, want hij werd volledig over stemd door Katwijkse spreekko ren. De tekst was even pijnlijk' als veelzeggend: 'Willem moet blijven'. Eerder op de dag had de trai ner met een stalen gezicht ver klaard al lang afstand te hebben genomen van de perikelen rondom het niét verlengen van het contract. Maar zaterdag avond. na de rondrit en ont vangst op het gemeentehuis, kreeg Wim van Zwam het toch even te kwaad in het clubhuis. De microfoon wachtte vergeefs op tekst. Voor een moment was de oefenmeester sprakeloos. De voetballerij geeft en neemt. Zaterdagavond was Wim van Zwam de gevierde held. maar over een maand heeft de oefenmeester geen club meer. Geen enkele vereni ging is geïnteresseerd in de man. die Quick Boys kampioen heeft gemaakt. Van Zwam pro beerde nog op de cursus coach betaald voetbal te komen, maar afgelopen week kreeg hij te ho ren dat hij niet is toegelaten. Van Zwam zegt dat hij zich heeft neergelegd bij die situatie, maar innerlijk moet hij koken. Van woede en onbegrip. Een toch niet gemakkelijke vereni ging als Quick Boys wéér kam pioen maken, is voorwaar geen slechte prestatie. Maar het lot heeft beschikt: Van Zwam moet vertrekken. De trainer, een tik keltje geémotioneerd: „Je kunt je wel blijven afvragen waarom dit allemaal moest gebeuren. Maar in de voetballerij is het waarom soms niet uit te leg gen." Voor de trainer is het aan staande vertrek een hard gelag, want hij lijkt dan eindelijk zijn draai op Nieuw Zuid te hebben gevonden. Sommige spelers, die het aanvankelijk niet in de nieu weling zagen zitten, vragen zich nu af of het wel goed dat Quick Boys verder gaat zonder Van Zwam. Van der Kleij: „Zoals hij vorige week tegen ons tekeer ging in de rust tegen Heerjans dam. Grote klasse. Ik denk dat we mede daardoor de wedstrijd hebben gewonnen. Dan vraag ik me af: waarom heeft hij dat niet eerder gedaan." In de eerste vier maanden verliep de samenwerking tussen Van Zwam en de Katwijkse spe lersgroep uiterst stroef. „Het klikte niet", geeft Van Zwam onomwonden toe. ..Maar het ging langzaam vooruit." Tè langzaam naar de zin van het bestuur, want in januari werd Van Zwam te verstaan gegeven dat het contract niet werd ver lengd. De trainer heeft het lange tijd rpoeilijk gehad met die beslis sing. Hij vond dat hem onrecht werd aangedaan. „Ze hadden gewoon meer geduld met mij moeten hebben", zegt hij. Maar het is uiteraard naïef om in de voetballerij om geduld te vra gen. Van Zwam deed vier maanden zijn eigen zin om ver volgens tot de conclusie te ko men dat zijn werkwijze niet aansprak. Het kwaad is dan in veel gevallen reeds geschied. „Ik heb fouten gemaakt," trekt hij het boetekleed aan. „Maar dat kan ik ook van mensen van de club zeggen." Van Zwam verwijt Quick Boys dat hij slecht is begeleid. „Dit is een prachtige, maar zeer spe ciale vereniging. Een nieuweling heeft tijd nodig om de club te leren kennen. Het bestuur moet in de toekomst iemand naast zo'n man zetten die alles van de club weet." Voorlopig is dat niet aan de orde, want aangenomen mag worden dat Hans van der Zee. eerder drie jaar werkzaam in Katwijk. Quick Boys op zijn duimpje kent. De huidige oefenmeester van IJsselmeervogels staat voor een zeer moeilijke taak om Nieuw Zuid het derde kampioenschap in drie jaar tijd te bezorgen. De missie van Wim van Zwam leek halverwege het seizoen al on mogelijk, omdat het elftal zich in een impasse bevond Maar Quick Boys herstelde zich knap van een slechte periode. ..Het is het kampioenschap van het ka- Quick Boys-trainer Wim straks wél weg. rakter." zegt Van Zwam. Gert Aandqwiel: ..Voor de spelers heeft deze titel meer waarde dan die van vorig jaar Omdat het dit jaar minder vlotjes ver liep. We hebben moeten knok ken voor de punten. „In januari, na al die narig heid. hebben we met elkaar af- sproken dat we ons vizier op bet kampioenschap zouden rich ten." vervolgt Van /wam ,,Dat is gelukt Natuurlijk, het heeft ons niet tegengezeten, maar uiteindelijk hebben we bet alle maal zelf gedaan. De belangnj ke wedstrijden hebben we gr- wonnen, dus ben ik zo vrij om te zeggen dat we terecht kam pioen zijn geworden I n ik ben dankbaar dat ik ondanks alles trainer ben geweest van deze machtige club De supporters vinden het dus - jammer dat de trainer weggaat Maar zij hebben niet bet hele jaar met hem grwrrkt." relati veert (fcrt AanoewiH We zijn naar elkaar loegrgmetd. dal is waar. maar je kunt nu eenmaal geen beslissing tenigdraaien die in januari al is genomen. Foreholte en VVSB zijn er niet uit LBDfN» Vanavond hopen WSB en Foreholte tot overeenstem ming te komen over de plaats van handeling van de neslissingswrdstrijd om het kampioenschap van de der de klasse A die komende zondag wordt gespeeld. Deze werd na «Ie resultaten van fistermiddag noodzakelijk, oreholte speelde gelijk te gen Lugdunum. WSB won van Soccer Boys Beide ploe gen hebben nu 28 punten uit 22 wedstnjden. De onderhandelingen lie ren gisteravond vast omdat oreholle als voorkeur sport park Ter Spec ke in lisse had opgegeven Dit was de wens van (ie Voorhoutse spelers groep WSB. dat heeft voor gesteld de wedstnjd in Noordwijkerhout te spelen, ginger van uit dat het terrein van SIC de meest logische keuze zou zijn Dit ingrgrven door de reeds jaren bestaan dc goede verstandhouding tussen Foreholte. WSB en M( achtte het gisteravond hoogstwaarschijnlijk dat het beslissingsducl bil hen in Noordwijk afgewerkt zal wor den Voor de verliezer van het duel is overigens geen troost prijs in de vorm van een plaats m de nacompetitie Zowel WSB als Forenolte is niet in het bezit van een periodetitel

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 13