Uitgekeken op uw interieur? m NOVO met beide benen op de grond 'De glans is er af bij Rijnsburg' Stephen Hendry raakt in vorm Sport HDM landskampioen Van Gaal gaat uit van vertrek Winter KNVB krijgt unieke boete van UEFA VRIJDAG 1 MEI 1992 19 n kxfitra ad van kam» 'o'f tim brouwlc ?t «on sc Jeroen Straathof in seniorenkernploeg zoeterwoude Jeroen Straathof maakt het komende s deel uit van de senioren-schaatskernploeg. De 19-jarige Zoeter- woudenaar. die vorig jaar onder Leen Pfrommer uitkwam voor Jong Oranje, werd afgelopen winter wereldkampioen bij de ju nioren. De andere leden van de kernploeg zijn: Falko Zandstra, Bart Veldkamp, Rintje Ritsma, Thomas Bos, en Arjen Schreuder. B reukink in Vuelta op achterstand albacete Erik Breukink heeft gisteren in de vierde etappe van de Ronde van Spanje zijn kansen op de eindzege vrijwel ver speeld. De Nederlander arriveerde met een achterstand van 3 minuten en 47 seconden in Albacete. De rit van Linares naar Al bacete werd gewonnen door Abdoesjoeparov. De Spanjaard Ruiz Cabastany bleef leider in het algemeen klassement. Valckx naar Sporting Lissabon eindhoven Stan Valckx gaat met trainer Bobby Robson mee naar Sporting Lissabon. Gisteren bereikte PSV met de Portuge zen overeenstemming over de transfer van de 28-jarige verdedi ger. De landskampioen zou anderhalf miljoen gulden voor Valckx opstrijken. Snelle Havenloop van Van der Veer vlaardingen Theo van der Veer is na de Singelloofe op drift ge raakt. Gisteren legde de 37-jarige Leiderdorper in Vlaardingen beslag op de tweede plaats in de sterk bezette Havenloop. De at leet van AV Holland moest alleen Michel de Maat vier seconden voor zich dulden. Van der Veer had voor 7380 meter 22 minuten en elf seconden nodig. Zwitserland blijft verrassen Bratislava Na de eerste twee dagen van het toernooi om het WK ijshockey hebben alleen gastheer Tsjechoslowakije en Fin land het maximale aantal punten van vier. In groep A leidt Fin land na de overwinningen op Duitsland (6-3) en Noorwegen (6- 1), in groep B versloeg Tsjechoslowakije, na de overwinning (6- 1) op Noorwegen, gisteren Frankrijk met 3-0. De grote verrassing is Zwitserland. De Zwitsers leverden na het gelijkspel tegen het GOS (2-2) gisteren opnieuw een prestatie van formaat. Nu werd Canada bedwongen: 1 -1 Martin de Louw gelooft niet in stunt RUNSBURG ROB ONDERWATER Eindelijk dan heeft Rijnsburgse Boys een eindsprint ingezet. Veel meer dan een periodetitel kan de opleving niet opleveren, maar daar is het de eersteklas ser niet om te doen. Rijnsburg is uit op eerherstel. Morgen is geelzwart in de gelegenheid om het gedeukte imago flink op te poetsen. Immers, rivaal Quick Boys vereert Middelmors met een bezoek en die ploeg heeft een dikke kans kampioen te worden. Alle Rijnsburgers dromen er van om de Katwijkers beentje te lichten. Martin de Louw heeft daar zo zijn twijfels over. Het 26-jarige enfant terrible van Rijnsburgse Boys gaat er van uit dat Quick Boys morgen kam pioen wordt. Heb je zo weinig vertrouwen in je eigen ploeg? „Dat is het niet. maar je moet gewoon reëel zijn. Als Quick Boys bovenaan staat en wij er gens onderin dan moet je er maar vanuit gaan dat zij de be tere ploeg hebben. Hun kansen om kampioen te worden schat ik daarom hoog. Maar gemak kelijk krijgen ze het niet. Als wij snel een goaltje maken, dan kunnen er nog rare dingen ge beuren.'' Waarom vervult Rijnsburgse Boys dit seizoen een anonieme rol? „Het is het oude. bekende ver haal. We hebben gewoon heel erg veel problemen gehad. Bles sures, schorsingen, noem maar op." Het lijkt erop dat het ergste leed „Het gaat wat beter, maar zo goed gaat het nu ook weer niet. We hebben de laatste tijd wat meer geluk gehad. Zoals tegen ARC bijvoorbeeld, die gelijkma ker in de laatste minuut. Zo n meevallertje hebben we in tij den niet meer gehad. Het zat ons alleen maar tegen." Op zulke momenten bert jij niet de gemakkelijkste jongen in het veld. „Ik kan niet tegen onrechtvaar digheid. Er zijn wedstrijden ge weest waarin de scheidsrechter ons heeft benadeeld. Kijk. ik weet ook wel dat zo n man fou ten maakt, maar ik kan er ge woon niet tegen." Dat gedrag heeft je al een hoop boekingen opgeleverd. „Het is gewoon een kwestie van afreageren. Ik kamp al tijden met een rotte knie. Dat heeft te maken met de slijmbeurs. Als ik speel dan voel ik een zeurende pijn. Ik kan ook niet altijd spe len. Daardoor ben ik niet in Rijnsburgse Boys-speler Martin de Louw (links) verwacht dat Quick Boys morgenmiddag het kampioenschap zal vieren. De twee ploegen ontmoeten elkaar in Rijnsburg. Quick Boys heeft aan een punt voldoende. AJKHItffO TO»lCXK ZUYDlRDUtN conditie en dat steekt. Ik wil kan dit seizoen kan zeker je verzorgd voetbal, maar dit jaar dan dingen doen, die eigenlijk goedkeuring niet wegdragen? zijn we noodgedwongen over- niet kunnen. En dan ga ik me „We moeten eerlijk zijn: de geschakeld op werkvoetbal. Zo lopen ergeren." glans is er van af. Althans, dit hebben we ons in de eerste Het spel van Rijnsburgse Boys seizoen. Vroeger speelden we klasse kunnen handhaven. Nethoogte struikelblok voor Oranje-vrouwen De mannen van NOVO zijn alleen letterlijk door de knie- en gegaan voor de Nederlandse vrouwenselectie. NOVO had gisteravond in Noord wijk geen kind aan de volley- balsters van bondstrainer Peter Murphy, die in volle voorbereiding zijn op de Olympische Spelen van Barcelo na. Nadat de Noordwijkers één set aan de nethoogte van 2 meter 30, een gemiddelde van mannen- en vrouwen- hoogte, hadden moeten wennen, versloegen zij Oranje ondubbelzinnig: 3-1 (11-15,15-8,15-13,15-8). Frank de Vetten, die aan het eind van de vierde set afscheid namen van NOVO 1. Eenmaal in de bloemen gezet door voor zitter Koos van Beelen consta teerden zij dat ook de pas 18-ja- rige invaller Addo Kraan wel pap luste van het spelletje van de Nederlandse vrouwen". De Vetten na afloop. „En dan te be denken dat wij hadden afge sproken, dat wij, om het de vrouwen niet al te moeilijk te maken, alleen met platte han den zouden blokken." Het NOVO-blok was ook op die manier een lastig obstakel voor Oranje. Bovendien verzon den de spelverdeelsters Vera Koenen en vooral Heieen Crie- laard passes, waarmee hun TIM BROUWER DE KONING Natuurlijk, het betrof hier slechts een training. Maar toch hadden toeschouwers en NO- VO-spelers in de volle Northgo- hal venvacht dat de verre van volledige nationale selectie, on danks dat voor vrouwenbegrip pen hoge net, tot meer hoog standjes in s(aat zou zijn. Nu buitte NOVO kracht en lengte gemakkelijk urt. Behalve de re guliere wedstrijd won het aan sluitend ook nog de extra lange tiebreaker met 30-28. Het laatste gedeelte van de ongelijke strijd moest de thuis club het bovendien doen zon der Macco Korteweg Maris en teamgenotes weinig konden be ginnen. Slechts sporadisch kreeg de nationale trots de han den van de toeschouwers op el kaar. „Er gingen heel wat din gen mis", gaf Crielaard toe. „Dit was één van de eerste wedstrij den die wij tegen éen mannen - team spelen. Heel nuttig, want reken maar niet dat de vrouwen van Cuba minder hard slaan dan de mannen van NOVO." Het enige voordeel dat de Oranje-vrouwen bij de Olympi sche Spelen hebben is dat het net dan weer op de normale (la gere) hoogte hangt. Crielaard: „We zitten in Barcelona wel in een loodzware poule. Als alles meezit, kunnen wij daar mis schien van Brazilië winnen. Toch leef ik enorm naar Bar celona toe. Wat mij betreft mo gen de Spelen morgen al begin nen. Dat wij hier op Koningin nedag tegen NOVO moeten aantreden, neem ik in een olympisch jaar op de koop toe." Zonder geroutineerde krach ten als Cintha Boersma, Marjol ein de Jong en Henriëtte Weer- sing, die in Noordwijk ontbra ken, hebben de Nederlandse den haag Wouter Tazelaar (links), Tom Pijpers en Wouter van Pelt van HDM laten de champagne spul ten na de 2-0 overwinning op Kampong. De Haagse ploeg veroverde op Koninginnedag het landskam pioenschap hockey. Het is de achtste titel van HDM, de Haagsche Delftsche Mixed, sinds de oprichting in 1906. De laatste titel dateerde van vijftig jaar geleden, uit 1942. foto»anp waarschijnlijk nergens dige vervangers. Al mochten zij wat te zoeken. De jeugdige Jeri- als excuus aanvoeren, dat zij ne Fleurke, Sandra Wiegers en midden in een zware voorberei- Marrit Leenstra ontpopten zich dingsperiode zitten, tegen NOVO nog niet als waar- Dat gold niet voor de Noord- Griffiths op ruime achterstand wijkse tweededivisionist, die zich, bevrijd van competitiezor- gen, uitsluitend op het ongelijke oud mei Imje had geconcen treerd. „Wij hebben zelfs met een lager net getraind", zei Re- né Lccflang. „Maar ook ik had niet verwacht, dat dat voor ons zo goed zou uitpakken." AMSTTRPAM G*P Louis van Gaal houdt er ernstig rekening mee dat Aron Winter aan In t eind van dit MftNMB b'l Ajax vertrekt. „Ik zou het dood zonde vinden als Aron weggaat, maar ik ga er vanuit dat ik hem het volgende seizoen kwijt ben." De techAitdl liet gistermiddag doorscheme ren al een alternatief voor Win ter op het oog te hebben ..Maar hoe ik het ga oplossen als Aron vertrekt, houd ut nog even voor Buitenland Van Gaal veronderstelt dat Win ter voor een buitenlandse werk gever kiest. Dat het daarbij han delt om een club in Italië is vol gens hem mmm het DMMl waarschijnlijke. „Vooral in de Europa-cupwedstrijden tegen Genoa heeft Aron in Italië heel veel indruk gemaaktaldus v.m SmI Naai «ariuldl zowel AS Roma als AS Napoli voor Winter in de markt zijn. AS Roma werd vorig seizoen ook al eens met de veel scorende mid denvelder in verband gebracht. PSV In Nederland is PSV hevig in de 25 jarige international geïnte resseerd. Van Gaal raadt Winter een overgang naar de lands kampioen evenwel ten zeerste af. „Ik zou het dom van Aron vinden als hij naar PSV zou gaan Fen speler nb AJu mOCl dat niet doen. Als PSV pogingen gaat ondernemen Aron aan te trekken, dan zal Ajax er alles aan moeten doen om hem te houden. Gaat een buitenlandse club aan hem trekken, dan heeft dat geen zin. Ajax kan daarmee financieel niet concurreren en is dan toch kansloos Bovendien wil Aron graag naar het buiten land." Clausule Aron Winter staat nog tot 1 juli 1994 bij Ajax onder contract In de nieuwe verbintenis die hij vorig jaar zomer met de Am steraamse club aanging, liet hij evenwel de clausule opnemen tussentijds voor een vastgelegd bedrag naar \nhn.li joen gulden - te kunnen ver trekken. Winter zegt zich met mogelijke contacten met geïn teresseerde clubs niet te be- mrx-irn ..Ik laai dat over aan mijn zaakwaarnemer Hans Oosting en aan Ella Adriaanse Hans Oosting. NB onderwijzer van Winter, is al ja ren zijn vertrouwensman en heeft tot dusver alti|d zijn con tractonderhandelingen gedaan. Ella Adriaanse is een Amster damse juriste, die de contracten van Marco van Basten. Ruud Gullit en Frank Rijkaard bij AC Milan heeft opgesteld sheffield/leiden herman joustra Alle favorieten klaagden over hun vorm. Net tijdens het WK snooker in Sheffield liet die te wensen over. Alleen Terry Grif fiths zeurde niet. De oude rot uit Wales liep dagelijks met een glimlach van oor tot oor door de catacomben van The Crucible'. Hij zag de anderen ploeteren en stelde vervolgens vast dat het met zijn vorm dik in orde was. Heel stiekepi dacht hij zelfs aan het behalen van de wereldtitel, nadat hij dat in 1979 als debu tant al eens had geflikt. Na zijn eerste sessie van zijn halve fina le tegen Stephen Hendry, kon er geen lachje meer af. Griffiths kreeg gisteren geen poot aan de grond, won zelfs geen frame en werd met een 7-0 achterstand naar zijn hotel teruggestuurd. Hendry lijkt dus net op tijd zijn vorm te hebben terugge vonden. Dat bleek al in zijn kwartfinale-partij tegen Dene O'Kane. die hij zonder proble men met 13-6 won. Daarmee maakte hij een einde aan de op zienbarende opmars van de Nieuw-Zeelander, van wie lange tijd bijna niets werd vernomen. Als jongeling maakte hij in zijn eerste seizoen als snooker prof, nu acht jaar geleden, meteen furore. Niet dat hij de sterren van de hemel speelde, maar hij kon toch aardig mee komen met de grote jongens. Dal kon wel eens een grote wor den. dachten de kenners. Het viel tegen, zijn tweede jaar was ronduit een ramp. De druk van het presteren werd hem te groot en hij kon zich niet meer concentreren. O'Kane vertoefde seizoen na seizoen in een diep dal. Ten einde raad gaf hij zich éen paar jaar geleden maar over aan yoga en en medi tatie. Dat hielp. Zijn resultaten vertoonden een stijgende lijn. Tegen Hendry kon hij echter mediteren wat hij wilde, het hielp niet. Hendry wierp zich met zijn overtuigende overwinning meteen op als favoriet voor de titel, limmy White, die na zijn 147-break bijna de hemd in werd geprezen, sloeg sinds de eerste ronde aan het modderen, al vormde de Canadees jim Wych geen serieuze hindernis op weg naar de halve finales: 13-9. Alan McManus. die wr reldkampioen John Parrott uit het toernooi kegelde, is daarin zijn tegenstander. Silvia Wild heet ze. is pas zestien jaar geworden, speelt bij Berghuizen en heeft geheel ongewild de KNVB opgezadeld met een boete van 6500 gulden. Dat is de straf die de UEFA de voetbal bond heeft opgelegd voor het opstellen van Sil via in de vrouweninterland Griekenland Neder land op 8 maart in Athene. En die selectie, nota bene voor een halve wedstrijd, mocht niet: Sil via waste jong. pas vijftien. Trainer coach Bert van Ijngen: „In Griekenland heb ik Silvia één helft laten meespelen. Dat deed ze zo goed dat ik haar in de basis opnam voor de thuiswed strijd. De scheidsrechter maakte benvaren en weigerde haar te laten spelen. De UEFA kwam er via hem dus achter dat we in de eerste wed strijd in de fout waren gegaan." NA ÉÉN RONDJE MEUBELPLEIN WOON JE VEEL MOOIER. MEUBEiREN lEDERDORP flMtj Infomvatte 071 -416585

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19