Y/ili i /i E WANT MOR BBOR OR OR OR OR OR ORi OR TTJ White met moeite verder Sport Vrouwenploeg op volle sterkte naar EK-judo Schalke '04 ontslaat manager Netzer Krajicek ligt er al uit in München DINSDAG 28 APRIL 1992 22 D Stephen Hendry ook naar kwartfinales WK snooker Het was een vreemde gewaarwording voor Jimmy White. Voor het eerst sinds tijden had hij geen lol in een partijtje snooker. De 29-jarige Londenaar moest gisteren flink werken en zweten, voordat hij uiteindelijk toch als over winnaar uit de strijd kwam tegen Alain Robidoux: 13-11. Hij bereikte daardoor de kwartfinales van het WK in Sheffield, maar prettig had hij zich geen moment ge voeld. publiek te plezieren met fraaie stoten, laat staan elke keer een maximumbreak van 147 te pro duceren zoals in zijn eerste par tij. „Mijn concentratie was daarvoor dit keer onvoldoende. Dit was echt zwoegen." De publiekslieveling, als vier de geplaatst, maakt er de laatste tijd overigens een gewoonte van op het WK een zwakke tweede SHEFFIELD/LEIDEN HERMAN „Elke keer dat ik een bal potte, verwachtte iedereen dat ik meteen de hele tafel zou leeg spelen. Daar voelde ik me niet zo prettig bij. Ik kwam extra on der druk te staan." Waarmee White maar bedoel de dat hij ook maar een mens is. Hij is niet altijd in staat het ronde af te leveren. In de afgelo pen vier jaar bereikte hij tot drie keer toe de kwartfinales met het kleinst mogelijke verschil: 13- 12. Het had er gisteren alle schijn van dat dat tegen Robid oux. de nummer dertien van de wereldranglijst, wederom het geval zou zijn. Slechts éénmaal vlamde hij als vanouds en toverde een break van 135 uit zijn keu. Wat White verder ook probeerde, hij slaagde er niet in afstand te ne men van zijn opponent die schijnbaar onverstoorbaar ach ter de tafel stond. Via 4-4, werd het 8-8 en 10-10. Toen pas sloeg hij toe. Niet door zoals gewoon lijk aan te vallen, maar juist door secuur te verdedigen. In kort tijdsbestek zette hij Robid oux voor het blok. De Canadees slaagde er liefst elf keer niet in uit een snooker-situatie te ont snappen. Dat was het keerpunt van de wedstrijd. Na 12-10, werd het ten slotte 13-11'voor White. Ook Stephen Hendry, de 23- jarige Schotse hoop, moest gis teren alles uit de kast halen om zich James Wattana van het lijf te houden. Voor de laatste ses sie leidde hij ruim, met 10-6, maar hij moest toezien hoe het snookertalent uit Thailand beetje bij beetje dichterbij kwam. Bij 11-10 toonde Hendry aan over de sterkste zenuwen te beschikken. Sober spelend be reikte hij alsnog de kwartfinales: 13-10. gewicht Dennis Raven in De Coubertin-sporthal actief zijn. De andere genomineerden, Leo Meijer (-95), Ben Spijkers (-86) en Anthonie Wurth (-78) berei den zich op de Spelen voor tij dens een trainingsstage in mei in Japan. De Nederlandse ploeg voor Parijs ziet er als volgt uit: Vrouwen: -48 kg: Agnes En- del; -52: Jessica Gal; -56: Gooits- ke Marsman; -61: Jenny Gal; - 66: Claudia Zwiers; -72: Irene de Kok; +72: Monique van der Lee; open categorie: Angelique Se- Mannen: -60 kg: Boudewijn Caspari; -71: Cees Wurth; -78: Dave de Vries; -86: Alex Smeets; -95. Peter den Hoedt; +95: Den nis Raven; open categorie: Hans Buiting. Nederland zal bij de Europese judokampioenschappen, van 7 tot 10 mei in Parijs, bij de vrou wen in alle categorien vertegen woordigd zijn. Van de acht Ne derlandse deelneemsters heb ben Jessica en Jenny Gal, Gooitske Marsman en Monique van der Lee hun nominatie voor de Spelen van Barcelona al ver diend. Irene de Kok moet in Pa rijs tenminste als vijfde eindi gen om op Olympisch niveau te kunnen uitkomen. Chantal Han (-66), aangewezen voor Barcelo na, heeft besloten niet aan de Europese 1 kampioenschappen deel te nemen. Van de vier mannen, die hun plaats in Barcelona al hebben veilig gesteld, zal alleen zwaar- GELSENWRCHEN DPA Schalke '04 heeft het dienst verband met manager Günter Netzer met onmiddellijke in gang beëindigd. Het contract zou doorlopen tot augustus 1993. Veertien seizoenen diende Pat Bonner de Schotse voet balclub Celtic. Maandag stuur de de doelman manager Li am Brady een brief met het ver zoek om een vrije transfer. Bij Celtic zit de international van Ierland al geruime tijd op de bank. Brady geeft de voorkeur aan Gordon Marshall. John Aldridge zal deze week binnen 24 uur twee wedstrij den spelen. Dinsdag in de tweede divisie met Tranmere Rovers tegen Charlton, woens dag met Ierland tegen de Vere nigde Staten. Coach Jack Charlton heeft een dringend beroep op hem gedaan zijn door blessures verzwakte ploeg te versterken. De Zweedse politie heeft maandag gewaarschuwd voor de eigen supporters bij het toernooi om het Europese kampioenschap, dat van 10 tot 26 juni plaats vindt. Politie commissaris Björn Eriksson stelde maandag dat de Zweed se supporters een net zo groot gevaar voor rust en orde bete kenen als de gevreesde groe pen Nederlanders en Engef- De opmerkingen van Eriksson kwamen na de wedstrijd tus sen IFK Göteborg en Djurgaar- den Stockholm (6-1), waar in het weekeinde één en ander was misgegaan. De supporters van Djurgaarden, ook bekend als de „Blauwe Heiligen", had den zaterdagavond in het Ul- levi-stadion tien rijen stoelen vernietigd, gegooid met alles wat hen in handen viel en ge vochten met de aanhang van Göteborg. Er werden zes arres taties verricht. Twee weken geleden werden 22 aanhan gers van AIK Stockholm inge sloten na wangedrag bij de wedstrijd tegen Norrköping. MONCHEN SID/DPA De eerste wedstrijd, de eerste verrassing. Richard Krajicek is gisteren in de eerste ronde van het toernooi van München, waar iets meer dan een half mil joen gulden aan prijzengeld be schikbaar is, uitgeschakeld. Krajicek, als vijfde geplaatst, verloor in het duël van de lange mannen in twee sets, 4-6 4-6 van Markus Naewie. De Duitser, met zijn 1 meter 91 drie centi meter kleiner dan Krajicek, sloeg op de winderige banen een nog betere opslag dan de op dat punt gereputeerde Ne derlander. „Het grootste succes uit mijn loopbaan", zei Naewie, die minder dan vijf kwartier nodig had om zijn plaats in de tweede ronde te verdienen. „Maar ik heb ook nog nooit zo sterk ge speeld en zo goed geserveerd." De 22-jarige Mannheimer sloeg niet alleen een dreunende ser vice, hij had ook een uiterst vas te hand in zijn basislagen en een opmerkelijke koelbloedig heid voor een man die pas on langs de beste honderd van de ATP-ranglijst binnen gestapt is en in Duitsland tot de B-catego rie behoort. Naewie begon met een door braak op de service van Krajicek en hield dat winstpunt stevig vast in de 33 minuten, die de eerste set vergde. In de tweede set bleef er evenwicht tot 4-4, maar in de negende game moest Krajicek opnieuw zijn opslagbeurt inleveren. Naewie beëindigde daarna de strijd op het eerste wedstrijdpunt. Björn Borg Björn Borg, die zegt weer veel plezier aan tennis te beleven, speelt vandaag in de eerste ron de tegen de gravelspecialist Prpic. Na nederlagen in de eer ste ronde van Nice en Monte Carlo, vertrekt Borg uit Beieren in ieder geval niet met lege han- 5 den. Hem is een startgeld van - 150.000 gulden toegezegd. In Dl dat geval is er inderdaad veel plezier aan tennis te beleven. Vrouwen In Hamburg speelden Manon Bollegraf en Nicole Muns-Jager man zonder succes. Bollegraf ging tegen de Britse oudgedien de Jo Durie in twee sets ten on der, Muns-Jagerman snoepte Leila Mesjki uit Georgië een set af. De beslissende verloor ze met 4-6. SCOREBORD i, (Dui)6-7 6-1 6 3. VOETBAL OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI CONCACAF. tweede tl 1-0 (0-0). 87 Guater 1- GOLF GREENSBORO North Carolina. Greater Greensboro Open. 2 miljoen gulden: Em i)6-4 1-2 afgebroken (Ned) 6-2 4-6 6-4. Dur.e (GE (Ned) 6-3 6-2. Van Lottum (Fr (Out) 6-0 6-3. Hy (Can) - Nowak Novotna (Ts)/5) - Brioekovetsi MADRID: Arrese (Spa/8) - Gispert (Spa) 6-0 8- 2. Javier Sanchez (Spa) - Patrick McEnroe Y (VSt) 6-4 6-0-Santoro (Fra) - Oe Miguel (Spa) 7-5 6-3. Fontang (Fra) - Nargiso (Ita) 1-6 6-2 6-3. Champion (Fra) - Conde (Spa) 7-6 6-0,1 Clavet (Spa/6) - Oncins (Bra) 6-4 6-3 Costa (Spa/7) - V.loca (Spa) 7-6 7-6 ATLANTA: Volkov (GOS/3) -V.las (Arg) 5-7 7-6 - Garner (VSt) 7-6 4-6 6-4. *en (71 68 71 62). 2 Cook (VSt) 278. Pistolesi (Ita) - Olkhovsky (GOS) 6-4 6-4 V (VSt), Byrum (VSt)ei mgton (VSt/6) - Stark (VSt) 7-5 6-4 (VSt) 3655. 2 Edberg (Zwe) 3241. 3 Sam SPORTPRUSVRAGEN i (Tsj) 1421, 12. Gustaf LOTTO 27: Eerste p Manc.ni (Arg) 1394. 15 Kr.ckstei 1329, 16 Agass. (VSt) 1304. 17 t (VSt) 1223. 20 Hlasek (Zwi) 1201. 36. arhuis 935. 52 Siemerink 643, 58 Scha- SCHAKEN Halve finale» kandidatentweekampen. tiende en laatste ronde: Timman (Ned) - Joesoepov (GOS) 1-0 Eindstand Timman - Joesoepov 6- 4 Timman plaatst zich voor de finale van het tegen de winnaar van Short WIELRENNEN TENNIS J 0 55, 109. Suykerbuyk 1 00, 119 s 1 02, 137. Van Poppel 1 08. 143 De Polo Genesis. Live bij de Volkswagendealer. Wie anders? Echte fans mag je nooit teleurstellen Voor hen ga je tot het uiterste Niet alleen de popgroep Genesis denkt er zo over Bij Volkswagen hebben we precies dezelfde mening Als hoofdsponsor van de Genesis Europatoer komen we dan ook met een Volkswagen Polo die niets te wensen overlaat de Polo Genesis. ledereen die roept "we want more we want more" zal op slag stil worden bi| de aanblik van de Polo Genesis 3-deurs of coupé Beide zijn voorzien van vele extra's Zoals 13-liter motor. 5-bak. metallic lak. groen warmtewe rend glas. sportieve'brede 155/70 R13 banden. CL wieldoppen en robuuste, zwarte stootprofielen De 3-deurs uitvoering heeft bovendien een zwarte dakreling Horen we daar nog steeds "we want more" roepen? Dan hebt u het interieur nog niet gezien Stijlvolle be kleding analoog klokje, dagteller, in gelijke delen neerklapbare achterbank, aparte houder voor gevaren driehoek en verbanddoos Wat wilt u nog meer Een aantrekkelijke prijs? Ook daar is aan gedacht Het hele Genesis pakket ter waarde van f3 500.- krijgt u nu voor slechts f300.-. inclusief kleurrijke Genesis handtekening op de zijkant. De Wo Genesis vanal f 23 990 Prijzen zijn vanaf prijzen inclusief BTW. exdusief kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden Importeur Pons Automobielhandel BV. ft»tbus 72. 3800 HD Amersfoort Telefoon 033 - 949944

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22