Theunisse betaalt tol Sport Leon Meijs terug naar Oegstgeest Tafeltennissers overtreffen zichzelf DONDERDAG 15 APRIL 1992 'Leidse' veteranen in atletiekinterland leiden Zes atleten uit de Leidse regio zijn geselecteerd voor de veteranen-interland f rankrijk - Nederland - België. In het Franse Nogent-sur-Oise komen op 28 mei Aad Kortekaas (400 meter horden), Piet van der Poel (5000 meter), Marian Runcianu (100 meter horden en hoogspringen), Ron Jensen 1500 meter), Jan l.aan (800 meter) en Dirk Maassen van den Brink (5000 meter snelwandelen) in actie. Lisette Kaptijn (800 meter), Carla Alke- made en Anton Hens (beiden 1500 meter) zijn als reserves aan gewezen. Nederlanders falen op EK badminton Glasgow Met afgrijzen beleeft bondscoach Martijn van Doorn malen zijn laatste Europese titelstrijd als eindverantwoordelijke voor de nationale badmintonploeg. Degradatie uit de hoofd groep van Europa, gevolgd door een bijna totale ineenstorting van zijn selectie tijdens het individuele evenement. Van de se lectie van acht haalde alleen Erica van den Heuvel de kwartfina les van het enkelspel. Olympische kandidaten Jeroen van Dijk en Chris Bruil hoorden in Glasgow de shuttles slechts langs zich heen fluiten, terwijl Astrid van der Knaap zich ontgoocheld, en naar eigen zeggen kapot gespeeld, voor de tweede ronde terug trok. Hetzelfde overkwam Pierre Pelupessy. Karpov ontloopt geheide nederlaag linares Met dank aan zijn tegenstander en meer nog aan zijn eigen secondanten is Karpov bij het uitspelen van zijn derde partij tegen Nigel Short aan een geheide nederlaag ontsnapt. Na 94 zetten moest de Brit gisteren alsnog in remise berusten. Waardoor Nigel Short evenmin als Timman de dag tevoren de vruchten van zijn arbeid mocht plukken. In beide tweekampen leiden de Russen met 2-1Short miste bij twee gelegenheden aantoonbaar de winst. Waterpoloteam wint van GOS mennecy» De meesterhand van bondscoach Ivo Trumbic wordt voelbaar in het achtlandentoernooi van Mennecy. De waterpo- loploeg ging gisteren voortvarend van start met een fraaie over winning op het GOS (13-12). Topscorers werden Scherrenburg 'Polar Bears) en Wagenaar (AZPC) met 4 treffers. Maar de grote uitblinker was doelman Van de Bunt van AZPC. NOC wijst sporters aan voor Spelen den haag Het Nederlands Olympisch Comité heeft opnieuw tien Nederlandse sporters aangewezen voor deelneming aan de Olympische Spelen. Bij de atletiekwedstrijden komen uit: Erik de Bruin (discuswerpen). Bert van Vlaanderen (marathon) en Harold van Beek (50 kilometer snelwandelen). Verder werden de boksers Orhan Delibas (zwaarwelter), Raymond Joval (midden), Peter Zwczerijnen (halfzwaar). Arnold Vanderlijde (zwaar) en Jerry Nijman (superzwaar) definitief aangewezen. Gooitske Marsman (tot 56 kilo) en Dennis Raven (boven 95 kilo) zijn aan gewezen voor het judotoernooi. Waalse Pijl voor Italiaan Furlan De druiven warén zuur voor Gert-Jan Theunisse. Tot twee keer toe had hij op majestueuze wijze de Muur van Hoei, als vanouds scherprechter van de Waalse Pijl, be dwongen. Maar toen op de gevreesde helling de prijzen werden verdeeld, fietste Theunisse in het tweede gelid. Als een gevangene in het web van de geslepen Moreno Argentin. De Italiaanse maestro, koning van de Arden nen, had gisteren zijn knechten de vrijheid gegund. Eén van hen, Giorgio Furlan, benutte de kans gretig. Een an dere, Davide Cassani, reed zich ook op het erepodium (derde) boven op de beroemdste Muur van Wallonië. aan hebben gedaan zich tijdens de barre tocht (krachtige wind. regen en kou) een minder pro minente rol aan te meten. Feit is in elk geval dat de kopman van de TVM-ploeg zich zo in zijn kaart liet kijken, dat hij voor bijna elk karretje werd gespan nen. De kracht die Theunisse op de steile Muur (gemiddeld stijgingspercentage 9.8 procent) en de tien andere beldimmin- gen uitstraalde, had Argentin, de te kloppen man, aangezet tot het creëren van een ander rol lenspel. De Italiaanse wielermil- jonair en winnaar van de twee voorgaande edities van de Flèche Wallonne: „Omdat ik niet zeker was van mijn zaak. heb ik Furlan en Cassani gezegd dat zij het maar moesten probe ren. Vooral voor Theunisse was ik bang. Hij reed geweldig, ik durfde het niet op een beslisend duel met hem op de Muur te la ten aankomen." Aardige tekst voor Theunisse, maar die kon daar uiteraard gpd-verslaggcver Theunisse kwam op een slordi ge minuut als nummer elf bin nen. Diep teleurgesteld, veront waardigd ook. „Waarom", zo vroeg hij zich af, „wilden ze met mij niet rijden? Steeds als ik de marreerde, werd er niet doorge reden. Gingen anderen er van door. dan moest ik de gaten dichtrijden. Drie keer heb ik die Furlan teruggepakt, de vierde keer, toen ik een keertje niet achter hem aanging, was hij weg met anderen. Toen wilden de heren wel doortrappen, want Theunisse zat er niet bij. Heel irritant en frustrerend." De klaagzang van Theunisse was begrijpelijk. De Brabander werkte zich uit de naad en kreeg uiteindelijk stank voor dank. Hij betaalde de tol voor zijn machtsvertoon en (ook een beetje) hoogmoed, wat de con currentie niet was ontgaan. Theunisse zou er wellicht beter i£&V' oegstgeest Leon Meijs kijkt gespannen of de bal het kleine doeltje in gaat. De verdediger van Willem II was een dag op bezoek bij de dub waar hij eens speelde: de w Oegstgeest. Hij nam op het hoofdveld van De Voscuyi de aanstormende talenten van de zaterdagvierdeklasser on der zijn hoede. Het weer was bar en boos, maar de pupillen en Meijs - die werd geassisteerd door zijn teamgenoot Ernest Stewart - vonden het schitterend. „Dit soort werk zou Ik veel vaker willen doen", aldus Meijs, die na UVS en Katwijk bij de Tilburgse eredlvlsiedub prima presteert en daardoor onlangs voor drie jaar bijtekende. foto lofk zuyderuin De duim van een Belgische politieman gaat voorzichtig omhoog bij de aankomst v Muur van Hoei de Waalse Pijl in zijn voordeel besliste. fi Giorgio Furlan, die tijdens de laatste beklimming v geen brood mee bakken. Zelf liet hij zich minder complimen teus uit. Met name zijn ploeg- makkers Konychev en Millar kregen er van langs. „Die heb ik pas vijftig kilometer voor de streep voor het eerst bij mij in de buurt gezien. Maar toen de slag viel, waren ze er niet bij. Dan vraag ik me af waar je tij dens zo n koers eigenlijk mee bezig bent." Ook Theunisse's grote vriend Rooks kreeg een flinke veeg uit de pan. „Die heeft de hele dag niets gedaan. Ja, afwachten. Ik word er niet goed van." Gepeperde taal, Theunisse nog eens benadrukte hoe diep de teleur stelling zat. Rooks was met zijn achtste plaats trouwens wel de beste Nederlander. Hij meldde na een verkwikkende douche dat er te gen de Ariostea's van Argentin eenvoudig niet op te boksen was. „Je probeert wel wat. countert zo vaak mogelijk, maar op een gegeven moment moet je toch een keer passen", zei hij ter verklaring van zijn absentie in de kopgroep van zeven (Fur lan, Rué, Cassani, Ekimov, Del- gado, Kvalsvoll en Roosen) die op de voorlaatste klim. de Cóte de Ben-Ahin, het groene licht van Argentin had gekregen. Na Jacky Durand (Ronde van Vlaanderen) en Gilbert Duclos- Lassalle (Parijs-Roubabc) gun den de heren vedetten dus an dermaal een outsider de eer. Want in het dagelijkse wielerle ven is Giorgio Furlan maar een eenvoudige knecht. Tot gisteren prijkten er achter de naam van deze 26-jarige Italiaan, beroeps renner sedert 1989, slechts drie overwinningen. De meest op merkelijke was die ene van 1990, waardoor hij een jaar lang in de Italiaanse kampioenstrui rondreed. Dankzij een vrijbrief van zijn baas Argentin ('Ik ben hem zeer dankbaar') stijgt Fur lan met een vette stip op de FICP-lijst, waarop hij als 240 stond genoteerd. Van tijd tot tijd laat Furlan zien dat hij kan fietsen. Zo ver wees hij Theunisse onlangs in een etappe in het Franse Crite rium International naar de tweede plaats. Voor Theunisse was Furlan daarom ook wel een aanvaardbare winnaar. „Hij is op dit moment beter dan Ar gentin." Oranje-mannen vijfde van Europa stuttgart rob onderwater De Nederlandse tafeltennissers hebben zichzelf bij het EK voor landenteams overtroffen. Het trio Paul Haldan, Danny Heister en Trinko Keen legde gisteren in Stuttgart beslag op een knappe vijfde plaats door een 4-2 over winning op Oostenrijk. Twee jaar geleden was Oranje bij het EK in Göteborg nog als achtste geëindigd. Met de vijfde plek van de mannen en de zilveren positie van de vrouwen werd de Neder landse afvaardiging officieus tot sterkste land van Europa ge kroond. Een beter moment konden de tafeltennissers niet uitkiezen, want sponsor Eagle Star beslist binnen enkele maanden over verlenging van het contract. De spelers waren bijzopder ingenomen met het beste resul taat, ooit op een EK gescoord. Keen en Heister lachten het hardst, want het tweetal heeft nogal wat noten op zijn zang. Beiden zijn prof. maar willen meer geld zien dan het beetje dat via de NSF bijeen wordt ge graaid. Het liefst zouden Keen en Heister, in navolging van het volleybalmodel, op contractba sis voor de NTTB willen werken. In Stuttgart neemt de tafel- tennisbond een beslissing over het aanblijven van technisch di recteur Jan Vlieg. De Groninger wil zijn verbintenis best verlen gen. maar heeft een pittig eisen pakket op tafel gelegd. .Als dat niet wordt ingewilligd", waar schuwt Vlieg, „dan ben ik weg." Of hij mannencoach Li Ji Shu meeneemt is de vraag. Het NTTB-bestuur beraadslaagt ook nog over de positie van de Chi nees. De onverwacht goede presties in Stuttgart ten spijt wordt Li door de Oranje-man nen niet op handen gedragen. Zijn kennis is groot, daarover is iedereen het eens, maar de taal barrière vormt een groot pro bleem. Li praat als Brugman, maar de spelers verstaan het ge brabbel nauwelijks. Daardoor mist Li het overwicht op zijn ploeg. Ondanks die handicap lever de Nederland gisteren in de Schleyer-hal een uistekende prestatie tegen Oostenrijk. „Je Zweden heerst stuttgart gpd De Zweedse mannen blijven het internationale tafeltennis rege ren. Voor de vierde achtereen volgende keer legden de Scan- dinaviërs beslag op de Europese titel in het landentoemooi. En geland werd in de finale met 4-1 van de tafel gemept. De Britten werden vooraf niet geheel kansloos geacht. In de groepswedstrijd legden zij de Zweden het vuur na aan de schenen. Het werd 'slechts' 4-3 voor de heersende wereldkam pioen. Engeland ondeent zijn kracht voor een belangrijk deel aan een Chinees: Chen Xinhua, in 1985 met China wereldkam pioen in de landenwedstrijden. Tegen het supertrio Waldner (ex-wereldkampioen), Persson (huidig wereldkampioen) en Appelgren (heersend Europees kampioen) kon ook de 31-jarige Chen het niet bolwerken. kunt beter van het B-team van China spreken", zei Paul Hal dan naderhand. Oostenrijk komt uit met Ding Yi en Quan Quanli, twee voormalige Chine zen. Een actie waarmee het land zich niet populair heeft ge maakt binnen de internationale tafeltenniswereld. Inmiddels is een regel van kracht dat 'bui tenlanders' zes jaar moeten wachten alvorens ze voor hun nieuwe land mogen uitkomen. Voor Keen vormde de Chine se muur geen enkele belemme ring om te excelleren. De 20-ja- rige Randwijker had dit toer nooi een moeilijke start, maar is inmiddels warmgedraaid. Het winnende punt tegen Quanli verkreeg Keen, die eerder had gewonnen van Palmi, op groot se wijze. Haldan deed m< zege op Ding Yi, numn: van Europa, nauwelijks zijn ploeggenoot onder. Daarmee kwam Haldan op gen uit tien wedstrijden. Een aantal waarmee de voormalige Roemeen voor de dag kan ko men. Hij had die erelijst trou wens broodnodig om alsnog in aanmerking te komen voor de Olympische Spelen. Haldan moest bij de kwalificatiewed strijden wegens een blessure verstek laten gaan, maar de we reldbond heeft nog wild-cards achter de hand. In de wandel gangen van de Schleyer-hal heeft Haldan vernomen dat hij voor 99 procent zeker is van Barcelona. Minder zeker is Haldan over zijn toekomst. Zijn werkgever heeft de tafeltennisser te ver staan gegeven dat hij per 1 ja nuari een keuze moet maken tussen sport en werk. De 26-ja- rige Haldan wil het liefst zijn sportieve loopbaan vervolgen. Hij bewees zichzelf en het Ne derlands tafeltennis in Stuttgart derhalve een prima dienst. Hal dan: „We hopen nu maar dat de sponsor doorgaat. Zo niet dan zal de bond niet zoveel moeite hebben om een nieuwe te vin den. We moeten op deze weg doorgaan met topsport bedrij ven. Anders is alles wat we hier hebben bereikt voor niets ge weest." TatËRDAG "lö wRlL 9e pjvASDAG 17 no uur Schrijvende Lezers Emancipatie Het doelgroepenbeleid van de gemeente leiden is mislukt, zei personeelswethouder A. van Bochove (CDA) onlangs. Er zijn wel meer vrouwelijke ambtenaren bij gekomen, maar misschien was dat ook zonder de - vaak op grote weerstand stuitende - positieve discriminatie gelukt. De inspanningen van oud- wethouder H. van Dongen (emancipatie) ziln voor niets geweest, luidde het commentaar In de rubriek 'De Stemming' van zaterdag 4 april. Stemming is geen stemming maken. In de ruoriek 'De Stem ming' gebeurde dat wel afgelo pen zaterdag. Over de resulta ten van het doelgroepenbeleid in de gemeente Leiden moet genuanceerder worden geschre- Het aantal vrouwen en al lochtonen in gemeentedienst is de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen. Daarnaast is het aan tal vrouwen in leidinggevende posities sterk toegenomen. Denk alleen maar aan de acht vrouwelijke hoofden van dienst (vóór het doelgroepenbeleid was er geen een), van wie er twee tot dienstdirecteur zijn be noemd. Geen slecht resultaat, in vergelijking met andere ge meenten als Rotterdam die eveneens een doelgroepenbe leid voeren. Dat was de uit komst van de themabijeen komst op 9 maart in Leiden waar de schrijvers van 'De Stemming' zich op baseren. Ze ker, we zijn er nog niet. Er kan en moet nog meer gebeuren. Tot slot: een goedkope per soonsgerichte opmerking zoals die in de richting van oud-wet houder Van Dongen passen in een zichzelf respecterende krant niet. Dan verwordt stem ming maken tot roddel en ach terklap. Henriëtte van Dongen is juist degene die het doelgroe penbeleid heeft geïnitieerd en gedragen. Ina Fokkema. Liesbeth Hesse- link, Therèse Hoen, Joke de long, Coby Kroon, Saskia Noor man, Tine van der Panne, Mari an Passchier), namens Vrouwenforum ge meente Leiden, p/a Langebrug60. Leiden. McDrive Katwijker G. Schuurman maakte zich bi deze krant van 7 april zorgen over de komst van een McDrive in zijn woonplaats, een hamburgertent waar mensen vanuit hun auto kunnen bestellen. Het verhaal van de heer Schuurman wekte bij mij ter stond braakneigingen op. Schuurman zou aJ jaren worden achtervolgd door McDonalds en heeft daardoor nachtmerries. Zielig en ongenuanceerd, zo zou ik het willen omschrijven. Deze waarschijnlijk uit de gele deren van Groen Links stam mende heer zeurt over uitlaat gassen die vrijkomen wanneer de auto's in lange rijen staan te wachten op de piepschuimbak jes gevuld met hamburgers die Schuurman blijkbaar niet erg smakelijk vindt. Die uitlaatgassen verdwijnen 'allemaal in de lucht'! Ik zou niet zo snel kunnen bedenken waar ze anders terecht zouden moeten komen. Tevens zouden er bromfietsjongeren kunnen rondhangen. Ik citeer 'Je zou toch maar zo n lelijk bedrijf voor je deur hebben' Miin kritiek is deze: 1als je wordt 'achtervolgd' door McDonalds, dan ben je rijp voor een gesloten inrich ting. Die clown Bestaat echt niet meneer Schuurman: 2. uit ervaring weet ik dat de af handeling van orders bij een McDrive zeer snel gaat. waar door lange rijen voorkomen kunnen worden; 3. stankoverlast door uitlaatgas sen is een fabeltje, verzonnen door mensen die zich geen auto kunnen veroorloven: 4. McDonalds heeft uit milieu overwegingen de pvc-bakjes al lang vervangen door milieu vriendelijke verpakkingen, dus niet zeuren over zaken waar je geen verstand van hebt! 5. indien je last hebt van brom fietsjongeren. dan bel je de poli tie; 6. wil je dan toch in een 'hore- ca-ghosttown' wonen, vertrek dan naar een hutje op de hei. Ik heb gesproken. Marcel van der Vlis, Jupiter 18. Katwijk. Vaticaan 'Rome moet kleur bekennen bij keuze nieuwe bisschop van Brede' zo stond in deze krant van zaterdag 4 april. Het artikel was geschreven naar aanleiding van het vertrek van de Bredase bisschop Ernst enkele dagen later. Het artikel over de opvolging van bisschop Ernst behoeft eni ge correctie. Allereerst behoeft natuurlijk Rome géén kleur te bekennen, aan een zéér klein onderdeeltje van de wereldkerk, dat Neder land heet. Ten tweede bestaat er géén progressief of conservatief ka tholicisme; er is maar één Rooms-Katholiek geloof. Bovendien behoeft het ortho dox-katholiek geloof niet meteen als conservatief be stempeld te worden. De voordracht voor een nieu we bisschop aan Rome is kerke- lijk-juridisch gezien niet van ab solute aard, wanneer het college twijfelt aan de juiste identiteit van de voorgedragen kandida ten. Nederland behoort zich vol gens rk-geloofsprincipes naar Rome te richten, en niet anders- J.H.M. Biesjot, Ericalaan 22, Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 28