Unicum begint met forse zege 9 B A c De Merenwijk 2 pakt meteen uit Sport I 'IE ZEI DAT O MAANDAG 13 APRIL 1992 ROS ONOERWATER Zee en Duin krijgt pak slaag Unicum heeft de bedoelingen op de eerste dag van de tenniscompetitie duidelijk gemaakt. De Leidse eerste klasser won het openingsduel met 6-2 bij Alkmaar. Dek ker finishte op 4-4 tegen Amstelpark 3. Promovendus Hillegom verloor thuis van Z'67 met 3-5, ondAnks een goed optreden van Marco van Trigt. TENNISMEDEWERKERS Alkmaar - Unicum 2-6 De grote verrassing was de winst van Bionda Zonderop op Digna Ketelaar van Alkmaar. Deze topspeelster behoort in deze klasse haar partijen te win nen, maar Bionda won eenvou dig met 6-0, 6-4. Ook in de dub bel en de mix trok zij aan het langste eind. Unicum-aas Michael van den Berg behaalde eveneens een score van honderd procent. „De druk die op hem lag was echter ook terug te zien in zijn spel", aldus zijn coach Berry Janse. „Van den Berg had dan ook moeite met de vrij-uit spelende Ton Groen". Met 7-5, 6-7 en 6-2 won hij toch de partij. „Na de single was hij die druk kwijt en speelde hij in dubbel en mix ge woon goed, daarbij in de dub bel geholpen door de sterk re tournerende Eric Bakker. In de mix was Bionda Zonderop voor hem een grote steun." Amstelpark 3 - Dekker 4-4 Dekker presteerde gisteren bo ven verwachting en bleef keurig in evenwicht met Amstelpark. Een verlies van 6-2 was ingecal culeerd, aangezien de thuisclub Al-speler Arjan van der Zande - deze week op het Unicum-toer nooi - in de gelederen heeft. De partijen waar hij aan deelnam werden dan ook door Amstel park eenvoudig gewonnen. De andere wedstrijden waren echter bijzonder spannend. Met name Karlein Ketelaar en Lydia Jonkman maakten er een ware thriller van, die uiteindelijk in het voordeel van de 15-jarige Leidse met 8-6 in de tie-break van de derde set werd beslist. chaatser/piloot Leo i Visser, over de ach- tergrond van zijn mo gelijke kort geding tegen de Haarlemse huisarts Karsten, in het AD: „Ik sprak Ben van der Burg die op vakantie in Oostenrijk is ge weest. Hij ontmoette er Michael ■Hadschieff en zijn conclusie was dat het Leo Visser moest zijn die had gepakt. Je krijgt die ver- dachtmakingen nu. Mijn co-pi- loot had het bericht via de BBC in Singapore ontvangen. Anders interesseert nie mand in het buiten land zich voor het schaatsen, maar nu natuurlijk wel. Windsurfer Step- han van den Berg, over 'het plezier' dat hij beleefde aan zijn olympi sche gouden me daille van 1984, in het AD: „Ik zag deze winter Yvonne van Gennip op de tv en ik her kende alles wat ze zei. Voor mij was het ook heel moeilijk om met het succes om te gaan. Men sen die achter je rug om over jou stonden te smoezen, daar kon ik helemaal niet tegen. En in zake lijk opzicht ben ik de verkeerde personen tegengekomen, dat wil ik best bekennen. Ronald Koeman, op de vraag waar zijn 'hart' ligt, in VI. „Bij PSV, denk ik. Dat zal deels vanwege het succes zijn, terwijl PSV bovendien nog wat verser is. Al heeft Ajax weer iets heel aparts, wat PSV niet heeft. De club, het shirtje, het sfeertje. Dat is allemaal echt Ajax. Idem, over de 'herkenbaar heid' van een club. „Barcelona vertikt het bij voor beeld om met reclame op de shirts te spelen. Niet i>oor tien- én niet voor twintig miljoen. En dat vind ik mooi, en dat heeft Ajax wat meer dan PSV. Hans van Breukelen in de Haagsche Courant. „Eigenlijk ben ik natuurlijk een vreselijke bofkont. Als je 'tover emoties hebt - ik heb het per soonlijk nog niet meegemaakt dat er banden zijn doorgesne den. Ik ben 35 en ik heb mijn ouders nog en mijn schoonou ders. Werkelijk afscheid nemen, ik weet niet wat het is. De Amerikaanse grootmeester Larry Christiansen in Trouw over de weg die Timman af moet leggen om de kans te krijgen Kasparov zijn wereldti tel afhandig te maken. „Om tegen Kasparov te mogen spelen, moet je de Mount Everest beklimmen, naar de Zuidpool fietsen en de Amazone over- John van 't Schip in Panorama over het gezever vanaf de Ajax-tribunes. „Er is een tijd ge weest dat een paar spelers last hadden van een bepaalde supporter. Die zag je ook zitten: een grote, dikke man. Hij nam drie zit plaatsen in beslag. Baard, paarde- staart, kaplaarzen, lange jas - niet be paald een onopval lende jongen...Veel mensen er gerden zich aan Item. Een ander deel van het publiek vond het prachtig. Hij komt niet meer. Wé hoorden dat-ie zwaar ziek is ge worden. Misschien wel van ons, ja..." Ronald Koeman in VI: ,Af en toe moet je liegen, maar ik heb daar geen moeite mee. Dat hoort erbij, dat is het wereldje. Toen ik van Ajax naar PSV ging, luid ik in maart al ge tekend, maar moest ik het stil houden, omdat het beter was. RKC'er Marcel Brands in VI „Ik liep altijd met mijn shirt uit mijn broek, daardoor heb je een langer lijf en oog je langza mer. Zo leer je steeds weer wat, want als voetballer ben je nooit uitgeleerd. NAC-voetballer Gerard den Haan in Het Parool „Als iemand op de goal af gaat, dan moet hij onderuit, dan schop ik hem desnoods het zie kenhuis in." Wielrenner Niek Wolthuis In de DGP-bladen „Velen kennen de instelling 'de dood of de gladiolen' niet DERDE KLASSE Unicum 2 - Heerenduin 8-0 Heerenduin was sterker dan de uislag doet vermoeden., Zij maakten het Unicum nog aar dig moeilijk", aldus Ton Giberi- us. Er waren dan ook drie drie setters, die steeds net aan door onze spelers werden gewonnen. ,Deze uitslag belooft wat voor de i i het De dames waren overigens toch goed op dreef, want er werden ook punten binnen gehaald via het enkelspel van Brigitte Par- doel en het damesdubbel. Hillegom - Z'67 3-5 Hillegom verloor deze partij on danks het goede spel van Marco van Trigt, die in haar eentje zorgde voor de drie punten die behaald werden. De dames ver loren royaal hun partijen. Des ondanks vonden de spelers van Hillegom dat zij er bekaaid van af waren gekomen tegen de Rotterdammers. Een gelijke stand was volgens hen recht vaardiger geweest. TWEEDE KLASSE Volley 2 - Merenwijk 5-3. Na de single was de stand nog gelijk. Martijn Krans en Irma van Seeters zorgden voor de punten. De herendubbel bete kende voor Merenwijk het keer punt in de wedstrijd. Na een ge wonnen eerste set en een span nende tweede set (7-5), volgde in de derde set, die ruim door de ploeg uit Eindhoven werd gewonnen, de genadeslag voor de Leidse ploeg. De damesdub bel wist nog een punt te scoren, maar beide mixed-dubbels wer den met grote cijfers verloren. Iduna - Zee en Duin 7-1 Jan-Willem Lugthart bracht Zee en Duin nog op voorsprong. Daarmee was de koek voor de bezoekers echter wel meteen op, want Iduna was gewoon be ter. Eventuele kampioensaspi raties kunnen daardoor direct in de ijskast worden gezet. mening van het lid van de tech nische commissie van Unicum. Unicum 3 - Castricum 5-3 De tegenstander van het derde van Unicum was erg sterk. „Het waren wedstrijden van grote kwaliteit, waarbij het publiek zeer werd vermaakt", aldus Gi- berius. „Mirjam Siemerink ver loor in een aantrekkelijke wed strijd in drie sets. Onno Guinau speelde erg sterk, Hij won dan ook in twee sets. Ook de heren- dubbel was een wedstrijd van hoog niveau, die door ons in twee sets werd gewonnen. Ik denk dat we met Castricum de sterkste tegenstander hebben gehad. Deze wedstrijd geeft goede hoop voor de rest van de competitie." Nieuw Vennep - Iduna 2 1-7 Marcel van Rijn redde de eer van Nieuw-Vennep.,,Het was een erg sterk team", aldus wed strijdleider Ed lansen. „Vooraf wisten wij erg weinig van deze ploeg, maar het is een bekende club en die zijn nooit zwak. Vooral hun dames waren erg sterk. Echter in tegenstelling tot wat de uitslag zou doen ver moeden, was het toch een spannende wedstrijd." Dekker 2 - Soestdijk 1-7 De eerste wedstrijd werd door de Warmonders ruim verloren. Talbert Boef wist door zijn single te winnen de eer te red den. Voor de beide dames, Car men Delsasso en Chantal van Remoortere, bleek het niveau vooralsnog te hoog. „De singles tegen de BI-meisje van Soest dijk werden met tuim verschil verloren", aldus Eric Uythoek. «4 DOR/ARENDO SCHRFURS Diana Padt serveert r „De heren boden in de dubbel wat meer tegenstand. Ik denk dat we van hen dan ook afhan kelijk zijn voor de punten." De ze nederlaag was volgens Uithof volgens verwachting. „Het eer ste jaar is bedoeld als leerjaar." Spatter - Tean 4-4 Mark Nagelkerken en Claudia Witteman pakten de punten in de enkelspelen. De dubbels werden door de thuisspelende ploeg gewonnen. De achter stand van 4-2 werd vervolgens in de mixed-dubbels weer rechtgetrokken. „Het zou ook een slechte zaak zijn geweest als s De Leidse Hout in de derby tegen De Munnik. FOTO HENK BOUWMAN die verloren waren gegaan", al dus Nagelkerken. „Dit gelijkspel lag geheel in de lijn der ver wachting." Leidse Hout - De Munnik 5-3 Meteen alweer de eerste neder laag van degradant De Munnik en dat nog wel tegen Leidse Hout dat vorig jaar nog in de vierde klasse acteerde. Vooral de heren lieten het afweten, want zowel de singles als het dubbel ging verloren. Volgens Waldo Jansen van de thuisclub was de overwinning genoeg re den om de blik omhoog te rich ten. „Het kan alleen maar beter, want we hebben tot nu toe nog niet zo veel getraind." Zee en Duin 2 - Vredenburch 3-5 „Het was gisteren echt rot weer", zei team-captain Loek Verhees na afloop. Daarmee was hij de enige die over het af gelopen weekeinde klaagde. Daar was ook reden toe, want de dames konden niet impone ren. Daardoor moest genoegen worden genomen met overwin ningen via Pieter Guyt, het he rendubbel en één van de mixed-dubbels. TENNISMEDEWERKERS De reserves van De Merenwijk haalden meteen uit bij de sei zoenopening van de tennis competitie in de vierde klasse. Tegen Abcoude 2 werd het 6-2. De verliespunten kwamen daar bij door een knieblessure van Dave Wijnveldt. Hij moest in het herendubbel opgeven en aan zijn mixed-dubbel begon hij niet eens. Sassenheim - KZTV 5-3 Een goed begin voor promo vendus Sassenheim dat KZTV uit Koog aan de Zaan klopte. Al leen de mixed-dubbels en het enkelspel van Mark Dokter gin gen verloren. Deze dient zijn plaats daardoor af te staan aan Aalt-Willem Westra van Holthe. De Munnik 2 - OLTC 3-5 „We moesten een aantal drie setters spelen, dus we waren aan elkaar gewaagd. Toch denk ik wel dat we terecht hebben gewonnen", vond Liesbeth Hooghoudt van OLTC. De voor delige marge was al na de en kelspelen bereikt. Zandvoort 4 - Zoeterwoude 6-2 „Het is lastig spelen op gravel als je hebt geoefend op hard court", aldus Gert-Jan Anker. Het verlies is daarmee ver klaard, al vond de captain toch dat er wel meer inzat. Oranje TC 2 - Lisse 5-3 De kleine nederlaag die Lisse opliep in Den Haag was geen schande. De ploeg is geheel Deze uitslag biedt voldoende perspectief voor behoud al is het wat vroeg om na één wed strijd conclusies te trekken. Haarlem - De Boekhorst 3-5 Jolanda Mens verloor verras send haar singel. Dit was vol gens wedstrijdleider Aatrman te wijten aan de enkelblessure die zij twee weken geleden opliep. „Ze heeft door die blessure nog niet op gravel kunnen spelen. Door dit gebrek aan ritme was dit verlies eigenlijk wel te ver wachten", aldus Aartman. Ben ny de Bruin won zijn single in een ijzersteke partij van een B-l speler. „Martijn Zandvliet had in het begin nogal last van ze nuwen. Hij verloor dan ook de eerste set met 6-0. Verderop in De voltallige selectie van het Nederland se mannenhockey team heeft zich gisteren on voorwaardelijk achter het beleid van bondscoach Hans Jorritsma gesteld. In een verklaring na mens de gehele ploeg werd gis teravond de hoop uitgesproken dat de komende maanden de voorbereiding op de Olympi sche Spelen ongestoord afge maakt kan worden. De verklaring volgde op de commotie, die was ontstaan naar aanleiding van een pittig artikel van voorzitter Max Chris- tem in het clubblad van De Boekaniers, een buitengewoon lid van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond met circa 350 aangeslotenen, die de hoc- keysport willen propageren. In dat artikel hekelde Christem op geheel eigen wijze het veelei sende beleid van Jorritsma ten op2ichte van de spelers van het Nederlandse team. Jorritsma vatte het schrijven als een per soonlijke belediging op en eiste van het bondsbestuur passende maatregelen. De verklaring van de selectie luidt als volgt: „Door onbeïn vloedbare factoren van buitenaf is het Nederlands hockeyteam in het algemeen en onze bonds coach Hans Jorritsma in het bij zonder de afgelopen week in opspraak geraakt. Wij hebben dit als hoogst kwalijk ervaren. Na het voor ons teleurstellende toernooi om de Champions Trophy in Karachi hebben we gezamenlijk de handdoek opge pakt. Het naar aanleiding van dit toernooi door Jorritsma ge presenteerde beleid is daarna door ons allen onvoorwaardelijk en volledig geaccepteerd. We hoopten de laatste Fase van de voorbereiding on de Olympi sche Spelen vlekkeloos te kun nen af werken. Dat is nog altijd onze intentie. Met deze brief willen we nadrukkelijk stellen dat de plannen van onze bondscoach Hans jorritsma, die onze volle steun en waardering geniet, bij ons nooit ter discus sie hebben gestaan. We hopen de komende maanden de voor bereiding op de Olympische Spelen ongestoord af te kunnen maken." Het bestuur van ama teurvoetbalvereni ging Excelsior '31 tekent beroep aan tegen de straf die de tuchtcommisie van de KNVB de club heeft opgelegd naar aanleiding van de afgelas ting van een thuisduel op 22 fe bruari. De tuchtcommissie kwam, na een onderzoek van de grondtechnische dienst en de regio-consul, tot de conclusie dat de terreinomstandigheden niet zodanig geweest kunnen zijn, dat de beslissing tot afkeu ring door de clubconsul op goe de gronden is geschied. De KNVB legde Excelsior een boete op van 500 gulden, bracht het elftal dat in de tweede klasse D speelt twee punten in minde ring en stelde het duel Vast voor tweede paasdag, met de restric tie dat op neutraal terrein ge speeld moet worden. Boven dien zijn de clubconsul en trai ner Gerard Somer, bekend uit het betaalde voetbal, in staat van beschuldiging gesteld. So mer zou op afkeuring aange stuurd hebben vanwege vele blessures in de selectie. De oe- fenmeester ontkent dit echter met grote stelligheid. „Ik heb geen enkele drang uitgeoefend. Ik werd thuis gebeld dat het veld was afgekeurd. Op zich niets bijzonders, er waren die zaterdag meer wedstrijden afge last". ij Luba Leiden kwa men ze er vrijdag nog niet uit tijdens ledenvergadering. Wel of niet fuseren met basketbalvere niging Leiderdorp? Vanwege procedurefouten moet de zaak nu nog een keer in stemming worden gebracht. Bij Leiderdorp zaten ze zater dagochtend rond de tafel. Geen gebruikelijk tijdstip, maar deze club wist - in tegenstelling tot de Leidenaars - wel wat ze wil de. De Leiderdorpse leden stemden unaniem voor de fusie. Niet zo vreemd ook, Leiderdorp is een vereniging in nood. Leiderdorp wacht nu alleen nog de stemming van Leiden af. Over twee weken is er bekend of beide verenigingen samengaan of niet. Angelique Seriese moet trouwen. Met een Belg. Voor de judoka uit Zevenbergen is het de laatste mogelijkheid om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Barcelona. Of Serie- se bereid is een schijnhuwelijk aan te gaan, wilde ze gisteren Cor Penneburg, trainer van Randstad Sport en oud-Feyenoorder Lex Schoenmaker (rechts) spelen hoog spel. Zij kwamen elkaar tegen tijdens een wedstrijd tussen de veteranen van de Voorschotense dub en een Veronl- ca-team, ter ere van het zestigjarig bestaan van Randstad Sport. Je bent niet meer zo jong en je wilt wat.. FOTO *LOU(2 niet zeggen. jean-Marie de Decker, de Bel gische bondscoach, meldde af gelopen weekeinde dat alles in kannen en kruiken is: Angelique Seriese mag voor België deelne men aan de Spelen. De enige voorwaarde is dat de judoka voor een Belgisch paspoort zorgt. Dat document valt haar ten deel als ze kan aantonen dat ze Belgische familie heeft of wan neer ze trouwt met een Belg. .Angelique moet het nu zeg gen", aldus De Decker. „Mijn advies is: doen! Want het is geen kleintje hè, we praten over iemand die een medaille kan winnen op de Spelen." De Decker heeft baat bij een positieve beslissing van Seriese. „Ik heb geen zwaargewicht, met haar kan ik Europees team- kampioen worden. Bovendien is Angelique een intelligente meid die goed in de groep ligt. Ze is al met ons op trainingssta ge geweest. Iedereen is nu ak koord: de nationale bonden, de nationale Olympisch comités en het internationaal olympisch comité. Alleen dat paspoort moet er komen." Hij zegt overigens niet mee te willen werken aan een schijn huwelijk. „Want ik heb geen zin de bajes in te gaan." Anderzijds verwacht hij geen problemen als Angelique Seriese even trouwt om Barcelona te halen. „Huwt een Belgische met een Marokkaan, dan ligt dat gevoeli ger. Maar een Nederlandse met een Belg, dat geeft geen pro bleem, verwacht ik." Angelique Seriese reageert prudent op het laatste nieuws „Ik zeg er even niks over." Coach Chris de Korte wilde gis termiddag wel een statement kwijt: „We hebben net uitvoerig met elkaar gesproken. We heb ben een huwelijk in overweging, meer wil ik niel zeggen. Angeli que is gebaat bij rust nu. Over vier weken wil ze Europees kampioen worden, dat is voor lopig het belangrijkste. Boven dien hoeven we misschien niet over een schijnhuwelijk te pra ten. Ze kan nog eens vaker met de Belgische ploeg op trainings kamp, dat is eerder al goed be vallen. Misschien ontmoet ze dan wel iemand voor wie ze in eens een zekere genegenheid voelt..." de wedstrijd wist hij dit goed te boven te komen en won de par tij in drie sets". Tean 2 - Hillegom 2 2-6 Zeer sterk speelde Michel Ver kerk, die zowel zijn single, als de mix-dubbel met Inez Francken. op zijn naam wist te schrijven. Vooral de wedstrijd tegen Jeroen Vink was van hoge kwa liteit. Door een ijzerstente ser vice won hij met 6-0.6-2. Hillegom 3 - Vlaardingen 6-2 Bartel Swart van Hillegom had gisteren en eenvoudig och tendje, en serveerde zijn tegen stander met twee maal 6-0 af. Zijn medespelers moesten wat harder werken, maar Vlaardin gen werd toch met ruime cijfers veratagan Hazerswoude - Oud Beyerland 3 5-3 Een goed begin van de debu tant. Na de singles leidde Ha zerswoude met 3-1. De enige sinle werd verloren door Ruud .in der Voort ntii Rooms won vervolgens dubbel en mLx. „Een eerste stap naar behoud", aldus Van der Voort. De Boekhorst 2 - United Serv 6-2 Zowel de enkelspelen van de heren als die van de dames wer- den verloren Hier dient bi| te worden aangetekend dat de single van Sander Geerlings van hoog gehalte was. „Tegen een B-speler net aan. in drie sets, verliezen is een goede presta ties", aldus wedstrijdleider Aartman. De beide punten wer den gemaakt via de damesdub bel en een erg goed gespeelde dubbel van Martijn Aartman en Jaap Jan uil den Boogaard, die in drie sets werd gewonnen. Metselaars 3 - Forescate 7-1 Forescate begon met hoogge spannen verwachtingen aan de competitie, maar was gisteren slechts succesvol in het heren dubbel. Metselaars verscheen dan ook met allemaal B-spelers. Unicum 4 - Hoofddorp 2 4-4 De eerste vier punten van dit seizoen werden bij Unicum door de mannen behaald. De dames zijn in deze ploeg de zwakke schakel. Naam: Rick Bink Club: Leiden Leeftijd: 27 Beroep: boek houder bii minis terie van defensie dat er ^=r r~ r~ m Z O grote bos bloe men voor hem klaar lag. Zo graag wilde Rick Bink zich tij dens zijn laatste thuiswedstrijd in de hoofdmacht van Leiden onderscheiden. In die opzet slaagde hij met verve. De verde diger scoorde tweemaal, en schonk daarmee zijn ploeg een 2-1 zege op Die Haghc Een tweede bos bloemen was op zijn plaats geweest. Waarom neem je eigenlijk afscheid stopt op je 27ste? „Inderdaad, ik ben nog erg jone. Maar mijn benen zijn zo slecht als die van een oude man. Ik heb er al jarenlang last van. en ben ook regelmatig ge blesseerd geweest. Echt, iedere keer als ik voor leiden heb ge speeld. lig ik de dag er op in mijn bed bij te komen. Zo zeer doet het. Niet echt leuk voor mij, nog vervelender voor mijn Het is niet de eerste keer dat Je afscheid hebt genomen van leiden. „Ik heb al eerder bedankt. Maar Peter (Ciere. de trainer, red.) had me. vanwege de enor me blevsurelijst nodig. Toen kon ik natuurlijk geen nee zeg gen. Ik heb het trouwens wel op akkoordje moeten gooien wijk. de verzorger. Zij hebben me steeds weer op tiid kunnen oplappen, en zonder nen had ik het niet volgehouden. Niet meer zaterdags op het veld, en niet meer trainen doordnveeks. Wat ga je doen met die zeeën van tijd? „Daarin vergis ie je. Ik neem volgend seizoen de B-l van Lei den onder mijn hoede. Dit sei zoen heb ik dc C-tjes getraind, en ik moet zeggen: het bevalt

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23