Quick Boys niet op schot Leiden denkt te overleven Katwijk waarschuwt buren Oersaaie deling op Middelmors Sport RCL: toontje lager Oranje zaalvoetbalteam kent produktief begin MAANDAG 13 APRIL 1992 Gelijkspel bij Barendrecht Quick Boys deed zaterdag niet moeilijk over het 1-1 gelijkspel in Barendrecht. Door het punt verlies van de koploper uit Kat wijk is het nu dringen aan de kop van de ranglijst, want Heer- jansdam en plaatsgenoot Kat wijk wonnen wel. Het worden derhalve spannende tijden voor Quick Boys, vooral nu de kraker tegen Katwijk zaterdag op het programma staat. De toegeno men spanning nemen de blauwwitten evenwel op de koop toe. Het puntverlies rekenden de Katwijkers zichzelf aan. Ze kon den ook niet anders. De ploeg van trainer Wim van Zwam was gedurende de hele wedstrijd sterker, maar verzuimde vooral na rust de kansen te benutten. „Het geluk van vorige week te gen NSW misten we vandaag", zei Van Zwam. „We missen een stormram die de zaak kan for ceren. Daardoor zijn we ge dwongen voetballend naar op lossingen te zoeken." Quick Boys kreeg mogelijkhe den genoeg om de winst te be halen. Van der Kley, Leen van der Plas (de vervanger van de zwak spelende Fred Kanbier), Otte en Aandewiel vonden in hun pogingen steeds de sterke sluitpost Brian Nootenboom op hun weg. En in het geval dat hij kansloos was, doorkruiste een verdediger van Barendrecht de offensieve plannen van Quick Boys. Kortom, ondanks verwoe de pogingen was er geen door- komén aan. Toch was een overwinning mogelijk geweest indien de Kat wijkers de thuisclub in het eer ste kwartier na rust niet de ruimte hadden gegeven die Ba rendrecht toen kreeg èn benutte door de gelijkmaker aan te teke nen. Want Quick Boys was de rust met een 1-0 voorsprong in gegaan. Het was Gert Aandewiel de libero speelde veelal voor zijn verdedigers die, na enke le goede mogelijkheden in de beginfase, zijn elftal na 23 mi nuten op voorsprong had gezet. Hij rondde bij de tweede paal een voorzet van Martin Rog met een kopbal af. Kwalijk Dat Quick Boys de voorsprong, vlak na rust uit handen gaf was het enige wat Van Zwam zijn pupillen mocht kwalijk nemen. Een slippertje kostte Quick Boys uiteindelijk de overwinning. „Dat had niet mogen gebeu ren", aldus Van Zwam. „We lie ten ze even komen, de bal viel een keer gunstig voor Ba rendrecht en het was meteen prijs." De doelpuntenmaker was Marcel Brienen die op de rand van het strafschopgebied, na voorbereidend werk van Brian Mo-Ajok, doeltreffend uit haalde (1-1). Verder stond Quick Boys, dank zij de sterk spelende man dekkers Rog en Kees Haasnoot, de gastheren nauwelijks kansen toe. Opvallend is dat deze twee spelers Quick Boys in defensief opzicht staande moeten hou den. Vorig jaar kregen zij nog slechts een reserverol toebe deeld. Dit seizoen hopen ze het kampioenschap 'echt mee te maken'. Trompet Vooral voor Kees Haasnoot, die zijn kans kreeg als voorstopper na het afhaken van Johan Jon ker, kent het huidige seizoen een merkwaardig verloop. Aan vankelijk kon Van Zwam van hem geen hoogte krijgen. „Toen ik Kees voor het eerst op de trai ning zag wist ik niet wat ik met hem aan moest. Hij was in zijn spel onrustig en holde zichzelf voorbij. Het was leuk voor de gezelligheid dat hij er bij was, maar meer ook niet." Haasnoot (25) geeft toe dat zijn seizoenstart niet bepaald vlekkeloos was. Maar dat had ook redenen. Haasnoot: „Ik had een deel van de voorbereiding gemist door vakantie en een langdurige blessure. Ik had de zelfde blessure als Richard Hoogervorst, alleen kreeg hij meer aandacht dan ik. Maar ik knokte er wel voor en in het tweede presteerde ik goed." Van Zwam zag pas verbetering toen Haasnoot trompet ging spelen. „Het leek wel of hij daarin de nodige afleiding vond." Haasnoot vindt dat een tik keltje ver gezocht. „Omdat ik drie keer per week trainde en niet verder kwam dan het twee de besloot ik wat anders er bij te gaan doen. Ik ging één keer per week minder trainen, en daar voor kwam trompetles in de plaats. Muziek vond ik altijd wel leuk." Maar of hij daardoor be ter is gaan spelen betwijfelt hij. Inmiddels is Haasnoot, evenals Rog die ook zo zijn probleem pjes had, sterk teruggekomen. „Dat is voor een groot deel een kwestie van vertrouwen, dat krijg ik nu van de trainer." Het duo moet de rest van de ploeg ontlasten, en doet dat naar be horen. Haasnoot, die in aanval lend opzicht de mindere is van Jonker, vindt het niet terecht dat de verdediging, die relatief veel doelpunten heeft moeten toestaan, veel kritiek krijgt. „We hebben een punt laten liggen, want zeker gezien het grote aantal gemiste kansen hadden we van Barendrecht moeten winnen. Maar dat kan gebeu ren, dat ligt zekei» niet aan de zwakte van de verdediging." Barendrecht - Quick Boys 1-1 (0-1) 23 Aande wiel 0-1, 51. Marcel Bnenen 1-1 Scheidsrech- Ouvvendi|k (Barendrecht) Quick Boys: Van der Niet, Rog, Aandewiel. Haasnoot, Hans van der Plas: Jaap van Dui|n (Pluimgraaff), Otte, Dijkhuizen, Floor van Duijn, Van der Kley, Kanbier (Leen van der Plas) VOETBALMEDEWERKER Zaterdag viel het doek voor RCL in de tweede klasse. In een ma tige vertoning greep de Leider- dorpse ploeg ook naast de laatste strohalm. Het reeds ge degradeerde De Zwerver vol deed aan zijn sportieve plicht en klopte RCL met 0-1. Trainer Jan JCroese: „Een verdiende ne derlaag. Er was te weinig bezie ling en de ploeg was geen een heid. Als je dan bovendien de kansen niet benut, verdien je RCL trok zaterdag de lijn van de laatste weken door. Teke nend hiervoor was de vijfde mi nuut van de tweede helft. Bij een 0-0 stand ging Leo van de Wetering onderuit in het straf schopgebied. Scheidsrechter Van Zijl legde de bal op de stip. Paul van der Blom. in de rust ingevallen voor Cees Borst, schoot zo zacht en onzuiver in, dat keeper Van Duyvendijk de bal zonder veel moeite kon ke- Voor de pauze had Van de Wetering driemaal de kans om de .score te openen. De eerste keer werd zijn kopbal fortuinlijk gestopt door het hoofd van een van de verdedigers van De Zwerver, de tweede keer was de keeper hem te snel af en plukte de bal van zijn voet. De tegen stander uit Kinderdijk speelde frank en vrij, hetgeen resulteer de in een paar gevaarlijke aan vallen. Arjen van Heusden was, zoals vaak, paraat. Hoewel RCL het eerste kwar tier nog wel gedisciplineerd speelde, werd het spel al snel slordig. Ronald van Wattum toog geregeld tot ver over de middenlijn in een poging ge vaar te stichten. Goed romme len van Edwin Grootendorst en Van de Wetering leverde laatst genoemde vlak voor rust een derde kans op. Nu hing de lat een treffer in de weg. Voordat Van der Blom faalde vanaf elf meter, kopte Grooten dorst wel raak. Van Zijl keurde deze treffer af op advies van de grensrechter, wiens beslissing door velen als dubieus werd be schouwd. Tot overmaat van ramp werd het tien minuten voor tijd 0-1Balverlies van Van der Blom leidde een aanval in van De Zwerver. Jan-Tinus Zui- derbaan kwam alleen voor Van Heusden, die wellicht iets te laat uit zijn doel kwam. Zuiderbaan omspeelde de doelm behendig en kon zonder moeite scoren. De teloorgang van RCL teken de zich al voor de winterstop af. Na de hervatting van de compe- titite leverden de Leiderdorpers gèen enkele aansprekende pres tatie meer, zodat ze de klasse verlaging aan zichzelf te wijten hebben. RCL - De Zwerver 0-1 (0-0). 80 Zuiderbaan 0- 1 Scheidsrechter VanZi|l Toeschouwers 150 VOETBALMEDEWERKER Rick Bink heeft naar eigen zeg gen 'verrotte poten'. Daarom stopt hij volgende week. na de laatste competitiewedstrijd, met voetbal. Een groot gemis voor zijn club Leiden. Alsof het zo moest zijn, eiste de 28-jarige Leidenaar uitgerekend voor en tijdens zijn laatste wedstrijd voor eigen publiek de absolute hoofrol op. Vóór het duel, toen hij in de bloemen werd gezet vanwege het 250ste duel dat hij voor Lei den speelde, en tijdens de wed strijd door tweemaal te scoren. Bij absentie van broer en goal- getter Rob, bezorgde de oudste Bink zijn ploeg via die twee ga ve treffers een 2-1 zege op Die Haghe. Een belangrijke over winning nu ook de overige clubs die meedoen aan de de- gradatiedans beide punten pak ten. Leiden, zesde in de rang schikking en toch degradatie kandidaat, kan het karwei over 14 dagen tegen Hoekse Boys. zaterdag gedegradeerd, afma ken. Binks benen mogen in abo minabele staat verkeren, zater dag waren ze nog goud waard voor Leiden. Al na zes minuten krulde de verdediger de bal via de paal achter de verbouwe reerde doelman Fred van 't Hof. Koud tien minuten later liet Bink de supporters van Leiden andermaal dansen van vreugde. Ditmaal rondde hij met het hoofd een vrije trap van Paul Kerkhof doeltreffend af. Ook na dit 'Leidse kwartiertje' bleef de thuisclub veruit de gevaarlijkste, en met een beetje goede wil had Leiden Die Haghe al voor rust op een straatlengte achterstand kunnen zetten. Marcel Ellert bijvoorbeeld kreeg op links vrije doorgang, maar durfde het karwei zelf niet te klaren. VW VOOI an 'I I lol schoof hij de bal risicoloos opzij naar Patrick de Graaf die op zijn beurt de aanstormende Marco de la Rie in stelling bracht. De la Rie. op de flanken een plaag voor de Haagse defensie, zag zijn inzet afketsen op de inder haast teruggekeerde Casper Sterk. Voor rust kreeg ook Rob Lentz de kans om Die 1 laghe de knock-down toe te brengen, maar hij faalde eveneens Na rust brak die slordige afwer king de Leidenaars lelijk, op. Die Haghe. wakker geschud, startte een alles-of-niets offensief. Boeiend, spannend en met veel kansen over en weer. kortom het werd een heerlijke pot voor de toeschouwers op sportpark De Morsch 2. Helemaal toen in valler Richard Zandbergen met een fraaie volley Leiden-doel man Peter Selier verschalke. Se- lier leek andermaal geklopt toen Jan van Laan van dichtbij hard uithaalde In een weergaloze re flex kreeg Selier echter nog net zijn vuist tegen de bal. Met de nog niet geheel fitte Rob Bink voor Marco de la Rie en Ed van Duyl voor de aan zijn neus gekwetste Lau Hijman be leefde de thuisclub nog een angstige slotfase. Niet Tn de laatste plaats omdat Raymond Klinkenberg tien minuten voor tijd vrij voor Van 't Hof naast schoot. Aan de andere kant waagden Hans van der Stam* en Paul Sijbesma van afstand nog wanhoopspogingen, zonder Leiden-trainer Peter Ciere vond de zege van zijn formatie op basis van de eerste helft te recht. „Jammer dat we in die fa se niet meer afstand namen, want nu kwamen we onnodig in de problemen." Ciere is niet van plan volgende week op een punt te gokken. „Dat ligt ons niet. We moeten gewoon win- vember in Hong Kong wordt ge speeld. In totaal woraen zes Eu ropese landen afgevaardigd. De andere drie komen uit een toer nooi, dat volgende week in Spanje wordt gespeeld. Algemeen wordt Portugal ge zien als de zwakste van de pou le. Duizings was de schutter van de dag met drie doelpunten. Roest scoorde twee keer, Merk en Hoekema beiden eenmaal. Het Nederlandse zaalvoetbal team is het kwalificatie-toer nooi voor de wereldtitelstrijd goed begonnen. In Acireale, np het Italiaanse eiland Sicilië, werd Portugal met 7-0 versla gen. Oranje speelt verder nog tegen Joegoslavië, Italië en Bel gië. De drie besten van de poule plaatsen zich het WK, dat in no- Noordwijk en Rijnsburg scoren niet RUNSBURC TIM BROUWER DE KONING „Noordwijk kon niet en Rijns- burgse Boys wilde niet voetbal len." Zelden zal Noordwijk-trai- ner John Eelman een wedstrijd bondiger hebben afgedaan dan de oersaaie 0-0 van afgelopen zaterdag op sportpark Middel- mors. De Rijnsburgers liepen daardoor één punt uit op de laagstgeklasseerden in de eerste klasse A, terwijl de gasten ver geefs probeerden zich weer in de titelstrijd te mengen. Bij gebrek aan goed voetbal en doelpunten zat er voor de 1300 belangstellenden voor de derby weinig anders op dan boekingen tellen. Scheidsrech- ter Treffers, die zelfverzekerd optrad maar nogal eens vergat zijn warrig vlaggende grens rechters te corrigeren, trok zes keer zijn boekje. Tot opluchting van de 22 spelers schreef hij geen enkele naam twee keer op. Eenmaal had het daar wel alle schijn van. Andries Wendt, die de twijfelachtige eer te beurt viel de eerste bon te mogen in casseren na een overtreding te gen Bram Marbus, behoorde op slag van rust opnieuw tot de kandidaten voor een officiële waarschuwing. Arbiter Treffers riep aanvoerder Dick Heems kerk bij zich en schreef vervol gens een naam op. Na afloop bleek dat de minst bekende Rijnsburger, Peter Korfmaker (spelend voor de geblesseerde Leon Vonk), als zondebok had gefungeerd. trainer Arie Kurver zich veel minder zorgen dan om het strafblad van Wendt en de later eveneens opgeschreven Heems kerk, die beiden een schorsing tegemoet kunnen zien. Rijns- burgse Boys probeert namelijk puur op routine de eindstreep te halen. Kurver bereikt nog lie ver vandaag dan morgen de vei lige haven. „Gelukkig hebben we alles nog in eigen hand", zei de oefenmeester uit Bergschen- hoek na afloop. „Nog vier pun ten en we zijn er." Tevreden Met de doelpuntloze puntende- ling was de thuisclub dik tevre den. Weliswaar was Ron de Ja ger een kwartier voor tijd het dichtst bij een doelpunt, maar zijn schot op de paal riekte wel heel sterk naar buitenspel. Aan de andere kant moest het ge vaar vooral komen van Marhus, maar die had steeds minder in te brengen tegen Wendt, die overigens overweegt om er toch nog een jaartje aan vast te plak ken bij Rijnsburgse Boys. Ondanks de ijver van de spit sen bleven de hatelijke nullen de hele middag op het score bord staan. De enigen die daar in verandering hadden kunnen brengen, waren de beide doel mannen. Jan Blankespoor (RB) toonde zich vooral in de begin fase onvast. Collega Rob van Dijk trad aanvankelijk als elfde voetballer enkele malen hande lend op, maar zorgde na de pauze in zijn eigen strafschop- Ron de Jager (rechts liggend) wordt de voet dwars gezet door Kees Zethof. Keeper Rob v gebied voor paniek door de baJ tegen de rug van één van zijn medespelers te schieten. Alles liep met een sisser af. Door de boeking die Kees Zet hof in blessure-tijd opliep, bleef Noordwijk ook op dat punt niet achter bij Rijnsburgse Boys (drie om drie). De robuuste verdedi ger dacht na een schorsing van twee duels 'clean' het einde van de derby te halen. Maar na een overtreding tegen invaller Ciert van Beelen was hem eenzelfde lot beschoren als eerder zijn ploeggenoten Gerard van Roon en Kees Smit. RipntHjrgM Boyi Hoordé CM) KM» V De voetballers van de w Katwijk schoten zaterdag voor hun doen behoorlijk uit de slof. Tegen FC Lisse (4-1) scoorde de ploeg maar liefst vier goals die elkaar qua schoonheid naar de kroon staken. Vlak voor de confron tatie met Quick Boys zaterdag op Nieuw Zuid zijn de langbroeken van De Krom weer helemaal bij de les èn in de race voor de titel. KATWIJK ROB VAN DER ZANDEN Na een serie matige afleverin gen kroop Katwijk vorige week bij Rozenburg al voorzichtig uit het dal. Dat werd toen nog niet in cijfers zichtbaar (0-0). Voor ^igen publiek zette het team van Arie Lagendijk het einde van de vormcrisis wel duidelijk neer op het scorebord. De Katwijkse aanhang kwam na afloop superlatieven te kort en de overdrijving maakte zich zoals gewoonlijk snel meester van de supporters. Slechts een enkeling vroeg zich af het niet verstandig was geweest om een beetje van het moois te bewa ren voor op Nieuw Zuid. Maar misschien trekt Katwijk de lijn van afgelopen weekeinde wel door op het veld van de buur man. Quick Boys is in elk geval gewaarschuwd. Want behalve de kille cijfers, die boekdelen spraken, was ook het spel van de oranjehemden zins goed te noemen. Het 'voet bal' is weer terug in het team waar de spelers even naar el kaar liepen te zoeken in de voorbije maanden. Dat werd nog het meest geïllustreerd door Pim Langeveld, die op knappe wijze de helft van de doelpunten voorbereidde. De langharige middenvelder zat wedstrijden lang in een dip. La gendijk bleef vertrouwen hou den in zijn pion en weigerde hem voor Edwin Verhoogt, een zelfde type middenvelder die zat te popelen in de dug-out, in te wisselen. Zaterdag liet Langeveld zien waartoe hij in staat is, bedankte op die manier de trainer voor het in hem gestelde vertrouwen en schoof de discussie over zijn functioneren naar de achter grond. Halverwege de eerste helft zette hij na een knappe so lo Kees Krayenoord op een lepe manier vrij voor het doel. De rechtsbuiten hij had amper een bal beroerd op dat moment aarzelde niet en schoot de. bal vanaf twintig meter in één keer in de kruising. Een riskante onderneming van de rech terspits maar de uitkomst was fabuleus. Dat wonderschone doelpunt betekende trouwens al 2-0 omdat Marco de Ridder na een kwartier reeds voor 1-0 had gezorgd met het hoofd, waarbij keeper Paul Veenboer volledig mistastte. Soortgelijk In de tweede periode flikte Lan geveld vanwege zijn optre den tot 'man van de wedstrijd' gekroond iets soortgelijks. Hij zette de halve Lisse-defensie op het verkeerde been en passte net op tijd op de vrijstaande Marco de Ridder die simpel kon binnentikken. Die voorberei dende actie hielp Katwijk op nieuw aan een marge van twee goals, omdat vlak voor de pauze René Ras de 2-1 had gescoord. Dat Krayenoord, met alweer een heerlijke pegel vanaf de zes tienmeterlijn, er 4-1 van mocht maken was goed voor de statis tieken, want in feite was Katwijk op dat moment (79ste minuut) al lang binnen. Lisse zonder de zieke Robert Vermin was niet bij machte om het de thuis ploeg moeilijk te maken in de tweede helft en moest zich schikken in de Katwijkse supre matie. Dat deed ook Lisse-trai- ner Ruud Bröring. Hij gaf na af loop voor het blad 'Voetbal' cij fers aan de Katwijkers en op het rapport prijkten vrijwel louter zevens en achten. De Lagendijk-elf heeft aan dat rapport niets voor de wedstrijd tegen Quick Boys. Maar een op steker is het wel, want twee we ken geleden gaf niemand nog iets voor de kansen de zwalken de Katwijkers die in meerder heid een onvoldoende scoor den. Nu kan het opeens nog alle kanten op met de titelkandi daat, die in tegenstelling tot de andere favorieten op een primeur wacht. De vraag is of Katwijk volledig kan aantreden. In het duel met Lisse vielen Marco van der Plas en Gijs Collé halverwege gebles seerd uit. De reeds geopereerde linkerknie van Van der Plas speelde weer op en zijn mee spelen is onzeker. Collé nam over zijn aantreden komend weekeinde al meteen alle twij fels weg. „Ik had wat pijn in een spiertje. Het leek me beter te stoppen dan er over een week niet bij te zijn. Lijkt me nogal simpel zo'n beslissing niet?" Katwijk-FC Lisse 4-1 (2-1). 14 DeR.dderl-O, 26 Krayenoord 2-0. 44 Ras 2-1, 74 De Rid der 3-179 Krayenoord 41 Scheidsrechter Remerse Toeschouwers 2400 Boekingen Van Katwijk: van Duyvebode Van Zeist Langemaat Pouw. De Kroon, Langeveld, Mieras. Collé (Steil, Krayenoord, De Ridder, Van der Pias met de bal vandoor gaat In het midden wacht Dennis Jan FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19