Dorpsclubje te groot voor onderbond Voorschoten maakt het zichzelf heel moeilijk Hockeyers van Alecto werken zich uit de degradatiezone Sport Vrouwen van Docos opnieuw kampioen Teylingen tast mis 0* 'Blonde reus' schiet MMO naar zege UDO deelt Stompwijkse Boys tik uit MAANDAG 13 APRIL 1992 REDACTIE: HERMAN JOUSTRA AD V iB ONDERWATER ROB V Theo Vonk trainer van Burgos enschede Theo Vonk wordt na Johan Cruijff (Barcelona), Leo Beenhakker (Real Madrid) en Guus Hiddink (Valencia) de vierde Nederlandse trainer in Spaanse dienst. De technisch directeur van FC Twente is gisteravond afgereisd naar Burgos, waar hij als opvolger van Diaz Novoa aan de slag kan. De Spaanse midden moter heeft Vonk in een eerder gesprek een driejarig contract voorgelegd en verwacht dat hij vandaag z'n handtekening zet. Tegelijk met de entree van Vonk, die Spelbos als assistent wenst mee te nemen, rekent Burgos op de komst van de FC Twente- spelers Youri Mulder en Arthur Numan. Het contract van Mul der loopt na dit seizoen af, de aanvoerder van het olympisch elf tal heeft daarentegen nog een doorlopende verbintenis tot de zomer van '94. Met een tussentijdse transfer van Numan is een bedrag gemoeid van tussen de vier en vijf miljoen gulden. Naast Burgos schermt Vonk nog met een tweede Spaanse club. Hij wil, zo liet hij gistermiddag weten, eerst met beide clubs om de tafel alvorens hij een beslissing neemt. Abbenes promoveert voor het eerst naar de KNVB 'Polletje, polletje, polletje'. De Abbenes-supporters had den er behoorlijk wat schik in en dat mocht ook. Tenslot te ontsteeg Abbenes dank zij een 1-1 gelijkspel de diep ten van het voetbal en mag het team zich nu gaan voor bereiden op de vierde klasse KNVB. De 'plaagzang' van de supporters verwees naar het eerste duel tussen beide ploegen waarin een 'polletje' MVKV op de knieën bracht, wat in de eindfase van de nacompetitie uiteindelijk van beslissende betekenis bleek te zijn. RUUD PATT1APON leiden miep vroonhof voetbalmedewerker Docos behaalde in de tweede klasse interregionaal dank zij een 0-2 overwinning op GDA opnieuw een kampioenschap. Petra van de Lip brak de ban voor het nerveus opererende Docos. Marlies van Hgmond scoorde in de tweede helft de tweede treffer en stelde daar mee de overwinning zeker. Trainer Ton Zwagerman prees de speelsters na de twee de achtereenvolgende titel: „Het is de verdienste van de he le vrouwengroep, want met al leen een sterk eerste kom je er niet. Die meiden moeten het voetballend doen en zo nodig moet je het eerste van onderuit kunnen versterken." Zwager man ziet ook volgend seizoen met vertrouwen tegemoet: „Ik ben een Docos-man in hard en nieren en werk nog graag met deze groep verder." Ter Ixiede kan na de winst van zaterdag tegen Velocitas (3- 0) komend weekeinde in de uit wedstrijd tegen HOV uit Rotter- SASSENHEIM MARTIN HOEKSTRA Teylingen-oefenmeester Bert Kort had eigenlijk wel verwacht dat zijn elftal gisteren de titel niet zou pakken. Ondanks het feit dat Teylingen met 2-1 won van Alphen. De Sassenheimers hadden kampioen van de Afde ling Leiden kunnen worden als MMO bij FC Rijnland op zijn minst een punt zou verspelen. Halverwege zag het daar nog wel naar uit, maar na de pauze boog MMO een 1-1 ruststand om in een 2-3 zege. Op Tweede Paasdag volgt nu de beslissings wedstrijd om de titel. De verlie zer van dat duel kan zich dan gaan opmaken voor de nacom petitie. Teylingen kreeg al snel kansen om een voorsprong te nemen. De Alphense sluitpost Michel van Aken acteerde ner veus bij hoge voorzetten en tastte dan ook geregeld mis. De lange Sassenheimers (Paul Ha ver, Pieter van Nobelen) rea geerden echter niet attent ge noeg om Van Aken te verschal ken. Een foutieve terugspeelbal van De Vreede bracht de aal- vlugge lerry Berk voor het Alp hense doel. Hij miste echter. Net op het moment dat Alp hen wat meer vat op de wed strijd kreeg, kwamen de Sassen heimers aan de leiding. Een ho ge voorzet van Michael Lange- laan werd door Van Aken ver keerd beoordeeld. Berk ving de bal op en zijn lob verdween in de touwen: 1 -0. Na de pauze leek Teylingen de wedstrijd snel te beslissen. Van Nobelen versierde na een kwartier een strafschop door zich met veel misbaar te laten wegzetten door Jan Frederiks. Robert van Leeuwen had geen moeite om vanaf de stip raak te knallen: 2-0. Kort hierop werd De Vreede het veld uitgestuurd. De Alp hense verdediger haalde Robert van I eeuwen neer nadat er al was gefloten. Zelfs met een man minder gaf Alphen niet op. Dal leverde vier minuten voor tijd een treffer op. Piet Verlooy bracht Langelaan in verlegen heid. De zwakke terugspeelbal van de rossige Sassenheimer werd door de snelle spits achter Wilfred van Leeuwen gescho ven. Verder kwam Alphen niet, waardoor voor de ploeg van Overkleeft het seizoen afgelo pen is. reyllngen Alphen 2-1 (1-0) 22 Be* 10. 59 Scheidvefhte» Evenwel Toevhouwe's 500 ER*Kinpen I van l wi/vwn Ungelaan (Teyiin- Ker). Or Vreede. Van Engelen (Alphen) Uitsiui- De Lange. Bouthoorn, dam het kampioenschap veilig stellen. UVS voldeed aan de sportieve plicht en won met 4-0 van hekkesluiter MSV71. Alle doelpunten kwamen op naam van de laatste weken op dreef zijnde Nancy Knijnenburg. Ter Leede kan na de winst van zaterdag tegen Velocitas (3-0) komend weekeinde in de uit wedstrijd tegen HOV uit Rotter dam het kampioenschap in de interregionale klasse veiligstel len. In de zaterdag-eersteklasse kijkt Oegstgeest met verlangen uit naar net slot van de compe titie. Nu ging het team weer met 0-3 tegen Vlissingen ten onder. Katwijk kon een helft weer stand bieden tegen virtueel koploper Kloetinge. De al spoe dig opgelopen 1-0 achterstand kon dank zij een doelpunt van Marian Bogaard worden recht getrokken. Maar na rust gingen de Katwijksen kopje onder en kregen zij alsnog met 6-1 klop. In de tweede klasse ging het duel Leiden-Ter Leede om des keizers baard. Het werd dan ook een slappe vertoning die in 1-1 eindigde. voetbalmedewerker Abbenes is een dorpje in de Haarlemmermeer, vlakbij Lisse, met pakweg 1400 inwoners, een volleybalclub, een tennisvereni ging en een toneelgroepje. Een plaatsje ook waar familienamen als Kattenberg, Van den Berg, Honcoop en Van der Spek pro minent aanwezig zijn. Een goede voedingsbodem voor saamhorigheid derhalve, wat goed uitkomt, wanneer elke uitwedstrijd van Abbenes een expeditie blijkt te zijn. Een der gelijk klein inwonertal kan ui teraard ook consequenties voor het voorbestaan van de club hebben, maar met een razend enthousiaste achterban kan veel worden bereikt. Met als gevolg dat de plaatselijke trots zich nu via de nacompetitie in de KNVB heeft gevoetbald. Daar hebben ze sinds de oprichting in 1974 achttien jaar op moeten wach ten en nu mogen ze zich het volgend seizoen dus met de 'grotere' jongens meten. Dat dit met veel inzet zal ge beuren staat buiten kijf. Abbe nes moet het voornamelijk van een een flinke dosis inzet heb ben. Model voor die onverzette lijkheid staat Arie van den Berg, 29 jaar en verdediger. Tevens broer van John, Erik en Rob, met wie hij ooit de aanvalslinie van Abbenes vormde. „Ik een bijtertje? Leuk dat je dat vindt, maar als je dat niet doet ga je de boot in", wist de bewaker van Katwijker Hans Brussee, die geen voet aan de grond kreeg bij deze kort dekkende Van den Berg. Maar niet alleen Brussee, maar vrijwel heel MVKV werd lamgelegd. „Voor ons is dat niet het sterkste punt", gaf de verlie zende coach Cees Verver toe. „Zij waren veel agressiever en wij moeten het meer hebben van de bal rondtikken, en dat ging vandaag erg moeizaam." Zware last MVKV voetbalde overigens met een zeer zware last op de schouders. De Katwijkers moes ten winnen, terwijl Abbenes aan een gelijkspel voldoende had Toch kwamen de Katwijkers in de 14de minuut door een schit terende treffer van Gerrit Menk- veld op voorsprong (1-0) maar het was Marco Zwetsloot die in de tweede helft van afstand een onhoudbare schuiver losliet en daarmee de promotie van Ab benes veilig stelde. „Wat is dit mooi man", verzuchtte trainer Albert van den Burg, die eerst bij Abbenes wilde vertrekken maar op aandrang van de spe- Abbenes kan de champagneflessen ontkurken. De promotie is een feit lersgroep maar weer een jaartje blijft. De oud-speler van WSB, Noordwijk en FC Lisse meende dat zijn ploeg vooral op basis van mentaliteit en eenheidsge voel de terechte winnaar van de nacompetitie is. De vierde klas se is voor hem nog de ver-van- mijn-bed-show. „Ik denk daar nog niet aan, hoor. Wat moet ik daarmee. Als alles achter de rug is en ik ben met vakantie ge weest, dan zien we wel verder." Overigens niet zo vreemd, want Abbenes bezit slechts twee se niorenelftallen en twee junio ren-elftallen. Waarbij de vraag zich opdringt of Abbenes over levingskansen heeft. Spits Erik van den Berg meende dat er wel wat verster king nodig is. „Maar," zo zegt hij, „belangrijk is hoe we de eer ste drie wedstrijden doorko men." Verver ziet wel wat kleine kansjes voor zijn overwinnaar. „Het spel van Abbenes is mis schien iets te veel gebaseerd op twee snelle spitsen. Maar met die kracht, die inzet en iets meer overleg kunnen ze het misschien redden." FOTO LOEK ZUYDERDUIN MVKV - Abbenes 1-1. 14 MenkvekJ 1-0. 33. Zwetsloot 1-1. Scheidsrechter. Van der Star. Toeschouwers 104. Boekingen Harm Katten berg, Enk van den Berg (Abbenes). De Mol MVKV: Plug. Menkveld. Bmnendi|k. Van Run LEIDEN MAARTEN WIGCERS VOETBALMEDEWERKER Na afloop van hel duel tegen FC Rijnland ging MMO-speler Ed Borst voorop in de po lonaise in de richting van de twee suppor tersbussen. De blonde reus nam alle drie de MMO-goals voor zijn rekening en was daar mee persoonlijk verantwoordelijk voor de 2-3 overwinning op Rijnland. Ondanks deze feeststemming mocht MMO zich na gisteren geen kampioen noe men, omdat ook rivaal Teylingen twee pun ten veroverde. Een herhaling van de onder linge competitiewedstrijd moet de beslis sing brengen over het kampioenschap. Op neutraal terrein zal op Tweede Paasdag worden bepaald wie direct naar de KNVB promoveert en wie zich tevreden moet stel len met een plaats in de nacompetitie. Toch zag het er gedurende de eerste helft niet naar uit dat de Hoogmadese ploeg kans zou maken op een beslissingswedstrijd. Rijnland ging namelijk een stuk feller uit de startblokken. De Leidenaars wisten dat ze in ieder geval zelf moesten winnen om de mogelijkheid op een eventuele promotie in leven te houden en leken daarin ook te ge loven. Het resultaat was een snelle ope ningstreffer. Binnen vijf minuten kopte Chris Tisseur uit een comer van Janus van der Linden de bal achter doelman Jan van Leeuwen. Pas na ruim een half uur begon de groenwitte diesel op gang te komen. In de daaropvolgende dertig minuten werd Rijnland van de laatste kampioensillusies beroofd (het doelpunt van Gé Tegelaar op slag van tijd was slechts bestemd voor de statistieken). Bijgestaan door een legioen meegereisde supporters (er waren gisteren meer MMO-aanhangers aanwezig dan vori ge week op het eigen terrein tegen Teylin gen) prikte 'Edje' Borst drie doelpunten binnen. De eerste verzilverde de 1 meter 98 lange spits vanaf de strafschopstip, de twee de schoot hij uit de draai van buiten de zes tien achter Jorit Hermans en de laatste kon hij zo vrij als een vogeltje intikken na een voorzet van Hans Disseldorp. Borst (oogt slungelig, technisch af en toe zwak, maar vooral kopsterk en hij heeft ze ker een neusje voor doelpunten) straalde na afloop terwijl hij door enkele supporters op de schouders werd genomen. Borst: „Het liep na rust als een speer. Ze gingen er heel simpel in." Toch miste hij bij een 3-1 stand het geluk bij een lobje dat in schoonheid al le andere treffers zou hebben overtroffen. De bal trof de paal. Rijnland - MMO 2-3 (1-1). 5 Tisseur 1-0. 39. Ed Borst 1-1. 49. Ed Borst 1-2. 66 Ed Borst 1-3, 89 Tegelaar 2-3 Scheidsrech ter Laman. Boeking: van Putten, J van der Linden (Ri|nland). Toeschouwers 500 Rijnland: Hermans, Henny Glasbergen (R van der Linden). Tisseur, Van Vliet. Lek (Van Putten). Herman Glasbergen, De B'uin, Staats. J van der Lmden. Tegelaar. De Ridder MMO: Van Leeuwen. Ed Borst. Er>c Borst. Mooren. Van Gooren. Van der Geest, Van Leyden, Van der Meer. Wolvers, Ver- steegen (Disseldorp). Van Tol LEIDEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER In de vierde klasse A is aan de top stuivertje gewisseld. Voor schoten leverde een punt in te gen Naaldwijk (2-2) terwijl kop loper SEV met 1-0 van Honse- lersdijk verloor. Honselersdijk heeft met één wedstrijd voor de boeg de beste kans op directe promotie. Voorschoten - Naaldwijk 2-2 Voorschoten kan door deze misstap weieens volledig naast de prijzen grijpen. Ook al wint de ploeg van Leo Holl over twee weken van SEV, dan nog is het team afhankelijk van winst of verlies van Honselersdijk. Bo vendien heeft Voorschoten geen periodetitel op zak. De treffers van Arwin Visser en Hein de Graafff hielpen dus niks, zeker nadat Jan de Graaff zich had ge blesseerd en hij evenals de niet fitte Perry Berk moest uitvallen. Daarna raakte Voorschoten ge heel van slag en kon Naaldwijk langszij komen. Tot overmaat van ramp werd Jan Bogerd vlak voor tijd wegens natrappen uit het veld gestuurd. Kagia - De Sleutels 1-0 Kagia zette de jacht op de volle winst vroeg in.' Met een voor Kagia-begrippen uiterst aanval lende opstelling werden de Vlietbewoners van begin af aan onder druk gezet. Toch kwam de Kagia-aanval lang niet tot scoren en moest er een hands- geval aan te pas komen om de thuisclub de volle winst te schenken. Richard Trompert ontfermde zich over de buiten kans. Oegstgeest - Be Fair 3-1 Oegstgeest lijkt dit seizoen op een jo-jo. Tegen Be Fair ging het weer eens van een leien dakje, waarbij de blessure van de Waddinxveense doelman de Oegstgeestenaren in de kaart speelde. Be Fair zag na de 1-0 van Ronald van Delft ook nog de absolute uitblinker Joris van Benten en invaller Anton He- melaar scoren. Arjan Groenen dijk trof doel voor Be Fair. Sportlust'46 - KRV 2-1 Beide ploegen maakten er een mooie wedstrijd van en sierden dit voetbalgerecht met drie doelpunten op. Na negen mi nuten spelen maakte Gerben Bouma hands waarna Leon Im merzeel de gastheren vanaf de strafschopstip naar de voor sprong schoot. KRV kwam sterk terug. Nadat Gijs Ouwehand eerst de deklat had getroffen so leerde de opvallend sterk spe lende Arno van der Boon naar de gelijkmaker. Een uithaal van Immerzeel bezorgde Sportlust tenslotte de winst. Reeuwijk - Ter Leede 1-2 De kampioen is duidelijk een beetje stoom aan het afblazen. Het weerwerk van Ter Leede was aan de magere kant. De voor Arco Korpelshoek ingeval len doelman Casper Vaes kon, na een misverstand in zijn de fensie, een schot van Jan Edel man niet keren. Een knal van Pieter Kruik en een 'puntertje' van Eric Grosman betekenden toch weer winst voor Ter Leede. SIZO - RCH 1-1 De beide degradatiekandidaten gaven elkaar geen duimbreed toe hoewel SIZO aan het langste eind leek te trekken door een doelpunt van Klaas Jan Vïjn. Een beoordelingsfout van doel man Henk Nieuwenhuis gooide evenwel roet in het eten. SMS-Aldus 0-1 SMS is door de nederlaag mo menteel degradatiekandidaat nummer één. SIZO, RCH en Zandvoort Meeuwen hebben slechts een punt meer. LEIDEN MAARTEN WIGCERS VOETBALMEDEWERKER UDO bleef in de Leidse zondag afdeling medeperiodetitelhou- der Stompwijkse Boys met 3-1 de baas. Verder pakten Leidsche Boys (1-0 tegen ASC) en War- munda (2-3 VNA) nog een zege mee in de afsluitende ronde. UDO - Stomwijkse Boys 3-1 In het voorproefje op de na competitie deelde UDO Stomp wijkse Boys een gevoelige tik uit. Voor de winnaar van de derde periode troffen Ruud Stuifzand (2X) en Patrick de Poorter het net. Aan de zijde van de bezitter van de eerste periodetitel was Chris Duives- tein de enige die succesvol was. Leidsche Boys - ASC 1-0 Ondanks het feit dat er niets meer op het spel stond waren er toch nog leuke momenten voor de toeschouwers. Door een doelpunt vah Peter Siera een kwartier voor het einde sloot Leidsche Boys de partij win nend af. VNA - Warmunda 2-3 Voor de pauze verprutsde VNA te veel kansen. Achteraf werd daar een hoge prijs voor be taald, want Warmunda won met 2-3 dank zij goals van Barry van Rijn (2X) en Rob van Duin. Voor VNA scoorden Henny Sie- bert en Robby van Alphen. leiden joyce emons hockeymedewerkster De hockeyers van Alecto nemen geen genoegen met een lage notering in de tweede klasse A en blijven overwin ningen boeken. De vrouwen van Roomburg wonnen eindelijk weer eens in de tweede klasse C. In de overgangsklasse B opende Cas per Klijn in de beginfase van de wed strijd tegen Rotterdam de score voor Ijlden. Toch kwam Rotterdam nog op gelijke hoogte (1-1). Roomburg miste een aantal sterke spelers en kroop door het oog van de naald tegen Tempo '34 (0-0). De Leid se Studs stelde zich veilig in de twee de klasse A door een ruime overwin ning (5-1) op Rijswijk. Olivier Gorter was hersteld van zijn blessure en be vestigde dit met twee prachtige doel punten. In de tweede helft scoorden John Lennon Wiarda, Steven Rand- wijck en Jan Grijpma. Forescate won met 5-1 van Groen Geel (5-1). Wouter Eikenhout. Alex van Liefland, Dirk- Jaap Engelen, Paul de Jager en Jan- Geert Vink zorgden voor de treffers. Alecto trok tegen Spirit de stijgende lijn door: 3-0. Erik Kruise scoorde in de eerste helft uit een strafcorner, Alex Hagen verdubbelde de voor sprong na de rust door met zijn haak je de bal hoog in de touwen te pus hen. Kruise maakte ook het derde doelpunt. Voor Noordwijk liggen de kansen in de tweede klasse B nog open na de 1-0 overwinning op Rei gers. Koen Keyzer rondde een voorzet van David Koningsveld af. Hisalis blijft middenmoter in de vierde klas se. Tegen Bodegraven kwam Hisalis op achterstand, maar Martijn Kestler soleerde naar 1-1. De tegenstander bleef pressie uitoefenen: 2-1. Vlak voor het eindsignaal trok Olaf Rupert de stand weer recht: 2-2. Catwijck heeft nog kampioensaspiraties en maakte die tegen Fletiomare waar. Kees Zwaan. Martijn en Hanne Houwaard deelden de klappen uit: 3- V rouwen Omdat Alecto in de overgangsklasse A niets meer te vrezen heeft achtte trai ner/coach Kruidenier de tijd rijp om wat te experimenteren. Jorien Wil- lems maakte tegen Nijmegen een snelle achterstand goed, waarna Nijmegen verder uitliep naar 3-1. Jeugdintemational Sylvia Karres scoorde in de laatste minuut nog 3-2. In de eerste klasse won Leiden met 2- 0 van Zwart-Wit. Jet Dekker scoorde in de eerste helft, Cathelijne Kra nendonk maakte het tweede doelpunt Roomburg, uitkomend in de twee de klasse C, legt zich nog niet neer bij de dreigende degradatie. Tegen US- 1 IC werd met 3-0 gewonnen, dank zij doelpunten van Meike de Boer en Jo- hanneke Langenbach (2x). Tegen Be Fair kwam Forescate, ondanks het aanvallende spel, net iets te kort (0-1). In de derde klasse A won Leidse Studs overtuigend van Pijnacker. Marjan van Beuningen verzilverde drie strafcomers, Fleur Abas twee strafballen (5-0). Noordwijk speelde gelijk tegen Terriërs (2-2) in de derde klasse B. Mara van der Heiden scoor de twee maal. In de vierde klasse B kwam Catwijck tegen Alkemade niet verder dan 2-0. Marlène Zwitser en Tessa Schmitz scoorden. Hisalis ver loor met CM van Barendrecht. De spelers van MMO en hun supporters vieren feest op het parkeerterrein van FC Rijnland. Een beetje voorbarig, want kampioen zijn ze nog lang niet. FOTO'LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18