AWL blijft ontevreden over Van Alphenplein Regio Leiden Restauratie Endegeest vordert Leiderdorp krijgt McDrive Kinderdagverblijf alsnog uitgebreid VVV Warmond gaat samenwerken met Leiden Bussen moeten ook naar bedrijven 'Dat wat de mens scheidt, komt niet meer bij elkaar' 14 DINSDAG 7 APRIL 1992 15 stgeest Het uit de 17de eeuw stammende kasteel Endegeest in Oegstgeest maakt dezer dagen een wat transparante indrbk. Het monu mentale gebouw wordt opgeknapt. Met de restauratie, die voor de bouwvakvakantie van volgend jaar moet zijn afgerond, is negen miljoen gul den gemoeid. Het kasteel moet net als voor de opknapbeurt onderdak bieden aan het administratief personeel en de directie van het psychia trisch ziekenhuis Endegeest. Het poortgebouw aan de andere kant van het kasteel is reeds gerestaureerd. fOTO hielco KuiPffK leiderdorp Kr tekent zich binnen de leider- dorpse gemeenteraad een krap pe meerderheid af voor de ves tiging van een McDrive aan de Persant Snoepweg. N'aast het AC-restaurant komt hier niet al leen het parkeerplaats restau rant, maar ook een AC-motel met 65 kamers, een kantoren complex en een concentratie van de Kamsteeg garages die nu nog elders in Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten zijn gevestigd. In de raadscommissie ruimte lijke ordening spraken de colle- £B|Mftfju CDA en VVD zich gisteravond uit voor deze invul ling van het terrein bij de rijks weg A4. Het motel moet drie bouwlagen krijgen, waarbij het aantal AC-personeelsleden met circa twintig zal toenemen. De McDrive biedt zo n 200 zitplaat sen en een autoloket. Eigenaar McDonalds zegt daarbij 50 tot 75 arbeidsplaatsen te garande- Collegepartij D66 en de twee oppositiepartijen PvdA en Groen Links vrezen dat de Mc- Drtve-vestiging te veel verkeer zal aantreUcen Naar verwach ting komen wekelijks 5000 au to's op het hamburgerrestau- I.tn! .li wnn ds brilt m het weekeinde. De partijen vrezen dat de combinatie van Meubel plein en McDrive grote ver keersopstoppingen veroorzaakt. „We slaan een raar figuur als we heel terughoudend reageren op de verbreding van de A4. maar wel een instelling vestigen die een verbreding juist dringend noodzakelijk maaktmerkte D66'er E. Grootaarts op. CDA en WD roemden de ver groting van de werkgelegen heid. Zij bezetten samen tien raadszetels. goed voor een meerderheid in de 19-koppige gemeenteraad. Geen nieuwe ombudsman in Zoeterwoude zoeterwoudejan pc vries Er komt geen nieuwe ombuds man meer in Zoeterwoude. Dit werd gisteravond duidelijk tij dens een vergadering van de raadscommissie algemene za ken. De twee medewerksters die deze functie in de afgelopen ja ren na elkaar part-time hebben vervuld, kregen erg weinig echte klachten over het functioneren van het ambtelijk apparaat te behandelen. Toen de laatste van de twee vorig jaar ontslag nam met als hoofdreden te weinig werk besloot de gemeenteraad te onderzoeken of er samen met de regiogemeenten een full-ti me ombudsman kon worden aangesteld. Uit dit onderzoek bleek dat er bij de omliggende gemeenten weinig behoefte be staat aan zo'n functionaris en dat ook een klachtenregeling niet urgent is Alleen Leiden en Oegstgeest meldden dat er een onderzoek zal worden ingesteld naar de wenselijkheid van een ombudsman. De Zoeterwoudse mui.in. /.il (fan worden 'meege nomen'. Burgers van Zoeterwoude die klachten hebben over het ge meentelijk apparaat, kunnen deze voortaan neerleggen bij de commissie algemene zaken. Deze bestaat uit de burgemees ter en de fractievoorzitters. H. van der Kooi (WD) zette vraagtekens bij de oplossing dat klachten nu als eerste bij de po 111 ii*k mm tiran, maar hi| wist ook geen alternatief te be denken. Wel steunde hij het VOOVMI v.m w jofndp (PZ) om een klachtenregeling te ont- jverpen. waarin duidelijk wordt omschreven hoe een klacht be handeld moet worden. leiderdorp uesbeth buit1nk Het Leiderdorpse kinderdagverblijf Winnie de Poe mag toch uitbreiden. Door een ver bouwing van de voormalige school aan de Lijnbaan kan het aantal kindplaatsen wor den uitgebreid van 29 naar 38. Bovendien kan de stichting Kinderdagverblijf leider dorp (SKL) op die manier professioneler worden door een uitbreiding van het aantal managementuren De SKI. vrdfcg al eerder om een uitbrei ding van Winnie de Poe met twee lokalen Dat bleek echter te duur te zijn. waardoor de hele operatie op de lange baan werd ge schoven. ..In Voorhout en Sassonheim zijn kinderdagverblijven gevestigd in precies eenzelfde schoolgebouw. Daar blijkt dat het heel goed mogelijk is een derde groep te huisvesten middels een inwendige verbou wing. Dat is mooi. goedkoop en kan snel worden gerealiseerdaldus het college in het voorstel voor de uitbreiding. De knelpunten waarmee de SKL al enkele jaren kampt, kunnen meteen worden opge lost. Het aantal managementuren kan wor den uitgebreid, het salaris van de peuter- leidsters kan omhoog en de groepsgrootte kan voldoen aan de gemeentelijke verorde ning. Bovendien ontstaat door de verbou wing niet alleen meer groepsruimte. maar worden ook andere ongemakken van het oude schoolgebouw opgelost. ten paar problemen kunnen nog niet worden opgelost. De peuterspeelzalen 'Hef Speelbank|e en 'De Peuterfcaravaan' blijven aan het Kwikstaariplein. hoewel die gebou wen nog maar een paar jaar meegaan Voor het gastouderproje* t en de buitenschoolse opvang is evenmin plaats aan de Lijnbaan. Vong jaar kampte de SKI. nog met een te kort van 54.000 gulden. Naar verwachting kan dat nu worden teniggebrachl tot bijna 29.000 gulden I *c bezuiniging wordt onder meer bereikt door niet meer een voltijd di recteur aan te stellen, maar de directietaken door verschillende leidsters te laten uitvoe- De uitbreidingsplannen en de nieuwe op zet van de SKL worden woensdag bespro ken in de raadacommissK- welzijn. Wassenaarse bouwvakker omgekomen den haag Een 20-jarige bouwvakker uit Wassenaar is gisteren na een val van 17 meter om het leven gekomen. De man was aan het werk op een bouwplaats achter de Haagse Schouwburg. Bovenop het dak van het bouwwerk haalde hij één van de twee planken weg die over een gat lagen. De man viel korte tijd later door dat gat Hij kwam op het beton terecht en was op slag dood. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Bremhorstlaan Wassenaar afgesloten wassenaar De Bremhorstlaan in Wassenaar is vanaf donderdag 9 april ongeveer drie weken afgesloten. Het gedeelte van de rij baan tussen de Bloemcamplaan en de Wittenburgerweg wordt opnieuw bestraat. Poppentheater in Voorschoten voorschoten Het poppentheater Welius-Nietus in Voorscho ten speelt voortaan elke woensdagmiddag voor de jeugd. De voorstellingen voor 5 tot 10-jarigen beginnen om 14.30 uur aan de Pr. Marijkelaan 4 in Voorschoten. Reserveren: 071-618361. Om dreigende opheffing te voorkomen caroline van overbeeke De VW in Warmond gaat sa menwerken met het VVV-kan toor in Leiden. De achterban heeft gisteravond met dit voor stel van het bestuur ingestemd tijdens een ledenvergadering. Voorlopig lijken de problemen van het Warmondse kantoortje en de dreigende opheffing daarmee van de baan. Het kantoortje is gevestigd in de plaatselijke boekhandel aan de Dorpsstraat. Vorige week sprak voorzitter j. de Winter zijn bezorgdheid uit over het voortbestaan, in verband met de landelijke reorganisatie van VWs. Die reorganisatie houdt in dat de VW's worden onder verdeeld in zogeheten A- en S- kan toren: A-kan toren zijn groot en bieden allerlei faciliteiten, de .S-kantoren zijn klein en moeten samenwerken met gro tere kantoren om toch alle diensten te kunnen aanbieden. Voordeel Volgens de overkoepelende or ganisatie ANW hoeven kan toortjes zoals het Warmondse niet te sluiten, maar is samen werking met een groter kantoor verplicht. .Als dat niet gebeurt, kunnen wij het VW-bordje wel van de gevel schroeven. Die sa menwerking is overigens in het voordeel van de klant, die goed geholpen moet worden." Volgens de Warmondse voorzitter De Winter blijft de samenwerking van 'zijn' kan toor beperkt tot drie zaken. „Wij hebben geen gediplo meerd personeel, zijn niet aan gesloten op een geautomati seerd informatie- en documen tatiesysteem en we kunnen on ze produkten niet voldoende verspreiden. Op die punten zullen we gaan samenwerken met Leiden. Gisteravond heb ben we besloten om bij de AN- W een aanvraag in te dienen om S-kantoor te worden." Bijscholing De VW in de Warmondse boekhandel wordt gerund door vrijwilligers: de informatrices zijn eigenlijk werknemers van de boekhandel. „Zij kunnen misschien worden bijge schoold". suggereert De Win ter Voor de ANW staat centraal 'dat de klant geholpen wordt'. Dit jaar komt een visitatiecom missie alle VW-kantoren in Nederland bezoeken om te kij ken of ze voldoen aan de voor waarden voor de aanvraag van de A- of S-status. De Winter ..Dan zien we wel wat er ge beurt: of we inderdaad mogen blijven of niet." De directeur van de Leidse VW was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. De Algemene Woningbouwveicniging Leiderdorp (AWL) is nog altijd niet tevreden met de gewijzigde plannen voor seniorenwoningen op het Van Alphenplein in Lei derdorp. Volgens AWL-directeur G. Duivenvoorden is bij de wijzigingen alleen rekening gehouden met de klach ten van bewoners van de koopwoningen aan de Coorn- hertdreef en de straten daarachter. Voor de 178 AWL- huurders aan de Luykendreef zou het uitzicht echter het zelfde zijn, zo klaagde Duivenvoorden gisteravond tij dens de raadscommissie ruimtelijke ordening. vijf vrije sector-koopwoningen, waarvan de eerste verdieping de omvvonen- slechts gedeeltelijk is bebouwd. mijn r leiderdorp uesbeth buttink Na klachten v den zijn de plannen voor 84 se niorenwoningen op het Van Alphenplein door de gemeente gewijzigd. De nieuwe plannen zijn volgens ambtenaar G. Pe ters 'slanker ep vriendelijker'. Het belangrijkste verschil is dat de tweede verdieping van het complex een paar meter 'terug wijkt'. „Vanaf de begane grond zie je de bovenste verdieping bijna niet meer", aldus Peters. Bovendien komen tussen de Coomhertdreef en het complex „De situatie voor de bewo ners van de huurwoningen aan de Luykendreef die op de scho len uitkeken, is duidelijk minder geworden", vond Duivenvoor den. Als-aan onze bezwaren niets kan worden gedaan, be sluiten we of we bezwaar moe ten maken tegen de plannen." De plannen voor het Van Alp henplein zijn sterk gebonden aan tijd omdat de subsidie voor de 66 woningen in de sociale huursector vóór 1 juni moet zijn Wanneer die ter- wordt gehaald, verval len niet alleen de plannen voor het Van Alphenplein, maar ook de mogelijkheden om nog dit jaar sociale huurwoningen te bouwen in Leiderdorp. Procedure De commissieleden vonden de manier waarop de plannen wer den behandeld 'niet vreselijk zorgvuldig'. Het gewijzigde voorstel stond alleen als inge zonden stuk op de agenda en het bijbehorende collegevoor stel was van tevoren niet bij de commissieleden bekend. „Voor deze tijdnood hebben wij niet gezorgd en we hebben tegen deze procedure grote bezwa ren", merkte CDA'er T. Meijer ook namens de andere fracties op. Wethouder H. Veldstra pro beerde de leden gerust te stel len. „Wij streven emaar de ter mijn te halen mèt rechtsbe scherming voor iedereen." De bewoners van de Coomhert dreef en de straten daarachter zijn ook over de gewijzigde plannen nog niet tevreden, laat woordvoerder F.T. van Limburg Brouwer desgevraagd weten. „Wij vinden de geplande wo ningen nog steeds te massaal en bovendien wijken zij volgens ons teveel af van de omringen de bebouwing," zo meent hij. Ook ergert het de c den dat er bij de bouwplannen geen aandacht wordt besteed aan de te verwachten parkeer problemen. De plannen voor zien niet in parkeerplaatsen voor de nieuwe bewoners van het complex. Van Limburg Brouwer vreest dat zij in de toe komst hun auto's in de omlig gende straten zullen zetten en het parkeerprobleem dus zullen afwentelen op de buurtbewo ners. Hij kondigt aan dat hij de bouwplannen nog eens wil la ten beoordelen door een exter ne deskundige, die door de om wonenden zal worden betaald. leiderdorp liesbeth buitink De bedrijfsterreinen in Leiderdorp moeten beter te bereiken zijn met het openbaar k vervoer. Dat is de belangrijkste wens die het gemeentebestuur uitspreekt bij de evaluatie r van het buslijnennet in de 1-eidse regio. Ook lL de bouwlokatie Bloemerd II en de 'enclave' r Patrimoniumpark moeten met de bus te 1 bereiken zijn. De Achthovenervveg is één van de be- 1 drijfsterreirien waar werknemers met het openbaar vervoer naar toe moeten kunnen 1 reizen. Aan de weg zitten onder meer de 2 Vliko, een bedrijfsverzamelgebouw en het presentatiebedrijf Laarhoven Design. Ook de Elisabethhof moet met bussen bereik baar zijn. „Daar zijn een paar arbeidsinten sieve bedrijven gevestigd, waarvan onder meer het Meubelplein en het Ibishotel veel bezoekers trekken", aldus het gemeentebe- Lijn 40, van Leiderdorp naar Noordwijk, zou via de Baanderij kunnen rijden. Ver schillende autobedrijven, de Vlees- en Saté specialist en de doe-het-zelf-zaak Karma zijn zo beter bereikbaar, aldus de gemeente. De wensenlijst werd gisteren besproken in de raadscommissie verkeer. Een routewijziging van lijn 46 of 48, naar Den Haag, zou de wijken Voorhof-noord, het Binnenhof en het sport- en recreatiege bied De Bloemerd moeten ontsluiten. De bus zou dan via- de Gallaslaan, de Grotius- oegstgeest caroline van overbeeke Het zijn slechts geruchten, maar de gemeente wil ze toch graag ontzenuwen. „Er zijn mensen denken dat het gescheiden afval uit de milieucorners bij het le gen in de vrachtwagens weer op één grote hoop wordt gegooid. Niets is minder waar. Er zitten schotten in de vrachtwagens", aldus wethouder A. Kohlbeck (milieu). Dat het scheiden in afval in Oegstgeest aanslaat, kan de wethouder met cijfers aanto nen. Zo wordt er dit jaar maan delijks alleen al 45.000 kilo glas ingezameld, tegen 30.000 kilo per maand in 1991. De inwo ners van het dorp gooien ook de andere afvalsoorten geschei den in de daartoe bestemde milieubakken. Kohlbeck wil dat zo houden. Daarom stond er gisteren plotseling een hoogwerker aan de Lijtweg om de milieubakken te legen. Met dit gevaarte kon de Oegstgeester bevolking zich er van overtuigen dat het ge scheiden afval in de mooie fel gekleurde bakken ook inder daad gescheiden blijft. Kohl beck: „Dat wat de mens scheidt, komt dus niet bij elkaar." Zelfs bij de afdeling financiën van de gemeente kwamen de afgelopen periode verontruste brieven binnen van belasting plichtige burgers. Kohlbeck: „Ze maakten bezwaar en vonden het onterecht dat ze wel forse reinigingsrechten moeten beta len. terwijl de gemeente het af val uiteindelijk toch weer bij el kaar zou gooien. De gemeente zou dubbel spel spelen. Nou, dat is dus niet zo." In de milieucomers staan meerdere bakken voor de inza meling van blik. glas, kunststof en papier. De vier 'fracties' ko men gescheiden in vrachtwa gens terecht en worden vervol gens voor verwerking aangebo den. Kohlbeck: .2/0 brengen we het kunststof naar Frankrijk waar het wordt verwerkt. Dan kopen we het weer terug en krijgt het een bestemming, als tuinbank bijvoorbeeld." laan en de Heinsiuslaan moeten lopen. Lijn 40 zou ook in de Buitenhof een rou tewijziging kunnen ondergaan. Leiderdorp wil in elk geval de nieuwe bouwlokatie Bloemerd II toegankelijk maken met het openbaar vervoer, maar ook de omstreden route via de Hella Haassestraat kan weer ter discussie komen. De bus kan dan alsnog via de Zogenaamde Hoge Hoedvariant rijden, dat wil zeggen via de Engelendaal, de Bui tenhoflaan en de Buitendijklaan. Wethouder H. Veldstra zei gisteren na drukkelijk dat de wensenlijst alleen 'studie- wensen' bevat. „Bij de evaluatie moeten ook de bezuinigingen uit de tussenbalans worden opgevangen. En daar ben ik heel somber over", aldus Veldstra. mooie felgekleurde bakken ook inderdaad gescheiden blijft. Geruchten over inzameling afval ontzenuwd

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15