Taai-incident' gooit roet in het eten TOP Catwijck: honderd treffers en de titel Sport De Danaïden overvleugeld De bloemen liggen al klaar voor de vrouwen van MSV Bollenstreek heeft dringend behoefte aan rust MAANDAG 6 APRIL 1992 Protest Sassenheimers tegen arbitrale beslissing TOP deelde in de overgangsklasse in het belangrijke duel met ZKC'16 de punten: 15-15. Pemix blijft fier aan de lei ding na de 12-6 winst op De Meeuwen. Het degradatie- treffen tussen Fiks en Vriendenschaar zal welicht op paaszaterdag worden gespeeld, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Fides Pacta liet verrassend de pun ten liggen bij Swift (A): 15-12. LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER De titel die promotie naar de hoofdklasse betekent, blijft mo gelijk voor TOP na de punten- deling met concurrent ZKC'16. In een spannend en boeiend duel had er voor de Sassenhei mers meer ingezeten dan de 15- 15 die na afloop op het wed strijdformulier werd genoteerd. Naast de eindstand moest de arbiter ook een gele kaart voor coach Korporaal en een protest van TOP noteren. Met nog drie minuten te spelen (13-14) brak Tim van der Horst door en scoorde terwijl hij door zijn op ponent in de rug werd geduwd en tegen de paal belandde. De scheidsrechter meende dat Van der Horst dat opzettelijk deed, keurde de goal af en gaf een vrije bal aan de tegenpartij. In Zutphen nam TOP tien mi nuten voor rust het heft in han den. Na 6-6 zorgde Stella Tig- gelman met twee strafworpen samen met Ron van der Willik en Jacqueline Winter voor de 8- 10 theestand. Ondanks het lengte-nadeel behielden de Sas senheimers ook in het tweede deel de leiding. Een dubbele score van Vein der Horst zorgde voor 11-13 en met Egbert Dijk stra voor Gerco Langelaan volg de het incident dat voor TOP roet in het eten gooide. Daarop volgde 14-14 en scoorde Van der Willik 14-15. Vlak voor het eindsignaal zag ZKC'16 kans om langszij te komen. Beloond De koppositie van Pernix kwam niet in gevaar tegen De Meeu wen. De eerste helft met de straffe wind tegen lukte het niet om de stugge Puttense ploeg af te schudden. Janneke van Driel- Mulder maakte een sterke in valbeurt en zag haar inzet be loond: 4-3. De vlotte goal die Casper de Rooij daarop scoorde leek doorslaggevend, maar me de door het toekennen van twee strafworpen kwam De Meeu wen op 5-5. Robin Amoldus zorgde vanaf de strafworpstip voor de 6-6 ruststand. André de Winter bracht met twee scores direct na de thee wel een marge aan, die niet meer werd afgestaan. Het spel van De Meeuwen was te door zichtig en Pernix kon zich uitle ven naarmate de tweede helft vorderde. Dat leverde een aan tal fraaie scores op. Het snel kaatsen van de bal bracht Carla Kuipers tweemaal vrij voor de korf waar zij niet miste. Robin Amoldus schoot zijn ploeg naar 13-7. Vrijuit spelend maakten de oranje-kragen duidelijk klaar te zijn voor de strijd om de eer ste plaats in de komende we ken. Het parkeerprobleem in Am sterdam brak Fides Pacta in de wedstrijd tegen Swift op. Het team van Nelis Vaane raakte de voertuigen moeilijk kwijt, kwam daardoor uiterst laat op het veld en kon zich slecht preparen. Binnen een kwartier stond het dan ook met 5-0 achter. Toen de Leidenaars eindelijk waren warmgedraaid knokte het knap terug. Dubbele treffers van Con- chita Prins en Sander de Haas leidden naar 6-5. Defensief bood Fides de Amsterdammers echter te veel ruimte wat een 8- 6 ruststand opleverde. Swift profiteerde van de onwen nigheid met gravel van Fides en kwam tot 11-7. Door scores van Ilonka van der Steen en Henk van der Waals krabbelde het Vaane-vlaggeschip terug tot 13- 11. Toen was het gedaan met de veerkracht. Swift liep uit naar 15-11. René van der Vooren be paalde de eindstand op 15-12. De eerste helft verliep wat moeizaam voor De Algemene. Opgelegde kansen en twee strafworpen werden gemist. De 1-3 (Edith Weymans) voor TOV werd door scores van Alfred Lambooy teniet gedaan. Marcel van Duyvenbode scoorde kort voor en na rust: 5-3. Straffer verdedigend en meer ontspan nen spelend werkte het team van Ruud van Vliet aan een re gelmatige overwinning. Diane Hoppenbrouwer schoot twee maal raak (9-5) en Alfred en Ar- noud Lambooy zorgden voor de 11-7 zege, die promotie naar de eerste klasse open houdt. In dezelfde klasse maakte Zuiderkwartier het koploper De Tovers lange tijd lastig. De Piket-ploeg had een groot deel van de wedstrijd in handen, maar verzuimde het karwei af te maken. De routine van het Zeis ter team en de wat ongelukkig toegekende strafworpen bleken doorslaggevend. Na een 4-5 ruststand konden de Leidenaars tot 9-9 volgen. Daarna stelde De Tovers de koppositie veilig door in de slotfase de eindstand op 12-10 te brengen. Aldo Spadon kwam namens Zuiderkwartier tot vier treffers. Crescendo verloor verrassend van Olympiaan. Een mindere dag van het dameskwartet vormde de hoofdoorzaak. Het Kok-collectief kwam daardoor slecht in het spel. De 4-1 stand werd voor rust nog rechtgezet. Arno Kooloos en Marlies Brou wer tekenden voor 4-4. Peter van Leeuwen schoot 4-5 in. De voorsprong was er bij 6-7 (Peter Baak), daarna lukte het niet meer en moest de ranglijstaan voerder met lede ogen aanzien, dat Olympiaan de wedstrijd naar zich toetrok: 9-7. Kunstgras „Mindere wedstrijden moet je ook winnen", stelde Velocitas- LEIDEN BRAM VAN CENT KOR F BA LM E DE WE RKER Voor De Danaïden is het veld- seizoen nu reeds ontdaan van alle mogelijke franje. De Leidse eersteklasser werd gisteren na rust (4-6) zelfs volkomen over vleugeld door topclub Trekvo gels: 7-12. Een anoniem plekje in de middenmoot lijkt nu het lot. „Het klinkt raar. maar ik ben niet ontevreden", oordeelde coach Janko Breedveld na af loop. „Trekvogels was niet veel beter, fysiek sterker misschien." De ras-optimist deed de weinig volwassen reacties op de Rotter damse speelwijze af als een ge volg op fouten van arbiter Van der Mee „Normaal mag het niet, wat er vanmiddag allemaal gebeurde. En als het toch mag, ben je kwetsbaar, zeker als je ploeg er gevoelig voor is. Daar doe ie als trainer niets aan, dat is echt niet trainbaar." Het was de directe, bijzonder korfgerichte speelwijze van de Rotterdammers, waar De Da naïden volstrekt geen vat op kreeg. Tot de rust (4-6) bleef het verschil beperkt, maar na de hervatting haakte de Leidse ploeg volledig af. Pemix kaatste snel en Carla Kuipers (nummer 6) maakte daarvan twee keer goed gebruik. De ploeg blijft kop loper. FOTO LOEK ZUYDEBDUIN coach Wim van Poelgeest. Dat deed zijn ploeg ook tegen ODS. Het Rijswijkse kunstgras bleek lastig bespeelbaar. Voor rust (4- 1) scoorde slechts Jeroen van Driel. Het tweede bedrijf werd er vanuit een betere organisatie en met meer discipline ge speeld. Steven de Ronde kon zodoende de gelijkmaker inleg gen: 4-4. Paul Meerburgen Jets- ke Goudsmit brachten hun team op 4-6. De Ronde zette de 5-7 eindstand op het scorebord. Door enige incidenten onder de korven werd de sfeer binnen de lijnen duidelijk gespannen. Ame Heyman moest daarop van Breedveld het veld ruimen voor junior Casper van Nierop. Volledig uit baJans raakte De Danaïden vervolgens na twee volstrekt foutieve beslissingen van de schcuNrri htST, n-sulie- rend in even zoveel tegentref fers: 6-9. In het resterende kwartier kon een opgefokt De Danaïden nog maar weinig nar tij bieden. In blessuretijd deed Marcel Keijzer nog iets terug: 7- 12. Alecto schuift twee plaatsen omhoog Caroline van der Salm gaat opnieuw voor MSV scoren. De uitblinkster kwam aan een totaal van 25 punten. Yvonne van der Put (13) kijkt toe. FOTO HENK BOUWMAN NOORDWUK GERRtT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Nog één zege scheidt MSV van het kampioenschap in de pro motiedivisie. Gistermiddag werd DAS in een inhaalduel duidelijk teruggewezen (78-64) en wel op een dusdanige ma nier dat er piet meer hoeft te worden gevreesd dat het nog kan misgaan. Tenminste, het moet raar lo pen wil de Noordwijkse ploeg volgende week na de wedstrijd tegen Landslake Lions de bloe men niet in ontvangst mogen nemen. Coach Rick Driessen was in ieder geval wel voorzich tig. „Ik bekijk het gewoon per wedstrijd. De volgende moeten we winnen en of dat toevallig de kampioenswedstrijd is, daar denk ik niet aap. We waren een paar weken geleden bezig om aan volgend jaar te denken, wat we moesten doen als we eredi visie gingen spelen, en prompt verliezen we de belangrijke wedstrijd tegen BCA '60. Die fout wil ik dus niet meer ma ken", aldus Driessen. Sluys MSV had een moeilijk begin. Spelverdeelster Renate Sluys werd constant lastig -gevallen door twee tegenstandsters die als een Cerberus -aan haar vast kleefden en kwam zo niet aan haar snelle dribbels toe. Ook al omdat ze veel persoonlijke fou ten tegen kreeg, waar vaak niet voor gefloten werd. En dat zin- de Driessen niet. „In de tweede helft kreeg ik een technische fout toen het me echt te veel werd en ik er wat van zei. Maar als je een speelster die bepaalde kwaliteiten heeft op onregle mentaire manier afstopt en daar wordt niet voor gefloten, dan word ik boos. Die scheids rechters floten gewoon schan dalig slecht. Bovendien kreeg ik niet eens eerst een waarschu wing, maar werd gelijk be straft", aldus Driessen. Sluys zelf liet zich er gelukkig tijdens de wedstrijd niet zo door beïn vloeden, bij haar ontlaadde de ergernis zich pas na afloop. De sterspeelster kon haar tranen moeilijk bedwingen, vanwege al het onrecht haar aangedaan. Van der Salm Het kon DAS toch niet helpen. Tot 16-17 bleef de Delftse ploeg in de wedstrijd, maar een tus- sensprint van Noordwijkse zijde zorgde gelijk voor een versghil van tien punten. De in topvorm verkerende Caroline van der Salm kon steeds vrij aanleggen voor schoten van buitenaf, ter wijl Marian Janson inside goed werk verrichtte. Beiden namen een groot deel van de scores in de eerste helft voor hun reke ning. Na de basketwisseling hoefde MSV zich niet veel zorgen meer te maken. Verdedigend zat de zaak goed dicht, terwijl Janson en Van der Salm vrolijk door bleven scoren. Omdat ook Sluys de tweede helft vaker aan haar bewaking ontsnapte bleef de zaak als een trein lopen. DAS kwam nog even dichterbij (54- 48), maar moest al snel weer lossen. MSV gaf geen krimp en zag DAS alleen nog maar ver slappen. Driessen gaf in de laatste drie minuten zijn bank- speelsters Christa van Schie en Judith Sieders nog wat speeltijd en wist dat hij nu nog maar één overwinning nodig heeft. En het liefst gelijk volgende week. Scores MSV: Van der Salm 25, Janson 15, Sluys 15. Grasshoppers De mannen van Grasshoppers zijn door de overwinning op Rotterdam 2 (82-70) weer wat dichter bij behoud in de eerste klasse van het rayon west geko men. In de eerste helft gingen beide partijen gelijk op wat re sulteerde in een 36-37 rust stand. In de tweede helft kon Grasshoppers wat afstand ne men (51-43, 68-55), maar Rot terdam kwam vijf minuten voor het eindsignaal toch weer bijna op gelijke hoogte: 72-70. De pijp was echter leeg en de Katwijkse ploeg kon in de slotfase de winst naar zich toetrekken. Vol gende week volgt het degrada tieduel tegen Punch. Scores Grasshoppers: Kees Messemaker 15. Vos 12, De Jong 9. Schaap 9, Hoekstra 9. Blitz kan de tweede plaats in dezelfde klasse nauwelijks meer ontgaan. Na de gewonnen wed strijd van woensdag tegen Deca Eagles (74-60) werd zaterdag Shooters op een vette nederlaag getracteerd (72-50). Er was geen sprake van enkele spanning in de wedstrijd tegen de club uit Bunschoten. Blitz was opper machtig, vooral door het lengte- overwicht. Scores Blitz: Bruinsma 21, Brussche 10. LEIDEN JOYCE EMONS HOCKEYMEDEWERKSTER De heren van de Leidse Studen ten missen vooralsnog de aan sluiting in de tweede klasse A. Voor Noordwijk lijkt degradatie uit de tweede klasse B onver mijdelijk. De vrouwen van Cat wijck zijn definitief kampioen in de vierde klasse en scoorden dit weekeinde hun honderdste doelpunt. In de overgangsklasse B opende Hans Dullaert de score voor Leiden. De strijd ging in de beginfase gelijk op, maar lang hielden de Leidenarcn het tegen het technisch sterker spelende Nijmegen niet vol. De opponent bracht de stand na tien minuten gelijk en kwam voor de rust op een 2-1 voorsprong. In de twee de helft stopte doelman Pieter Hoog een strafbal. Dat weer hield Nijmegen er niet van uit te lopen naar een 7-1 overwin ning. Roomburg boekte winst op Tempo in de eerste klasse. Cees Wendt scoorde in de eerste helft. Rutger van Schaik verdub belde de voorsprong door met zijn backhand de bal hoog in de touwen te pushen. Na de rust maakte Rommburg enkele blunders waaruit Tempo scoor de. Van Schaik zette er een der de doelpunt tegenover uit een strafcomer. Een laatste tegen doelpunt bracht de eindstand op 3-2. Vorige weck behaalde Fores- cate het kampioenschap, dit weekeinde was de motivatie bij de heren ver te zoeken. On danks het rommelige spel be haalden de Voorschotenaren toch weer een overwinning, dit maal op Krimpen. Wouter Ei kenhout scoorde twee keer. ver volgens maakte Martijn van Paassen een voorzet van Eiken hout af: 3-0. In de tweede helft mochten na een tegendoelpunt enkele reserves het veld in. Ju niorspeler Reinout de Haas haalde winnend uit. Van Paas sen beëindigde de wedstrijd: 6- 1. Het blijft spannend tussen de overige deelnemers in de twee de klasse. AJedo won van Dopie en schuift hierdoor twee plaat sen omhoog. Alex Hagen maak te een prachtige aanval over rechts af. Eric van der Burg scoorde het tweede doelpunt voor Alecto uit een rebound: 2- 0 De Leidse Studenten trok de stijgende lijn van de voorgaan de weken niet door. Tegen Car touche moest de ploeg een ne derlaag incasseren (1-2). lan Grijpma sloeg in de eerste mi nuten de bal uit een strafcomer zo hard op de voet van de lijn- stopper van Cartouche dat deze geblesseerd raakte. Marc van Pappelendam verzilverde de strafbal die hieruit voortkwam. De tegenstander scoorde de ge lijkmaker en in de slotfase het winnende doelpunt: 1 -2. In de tweede klasse B werd er tussen Noordwijk en VVV de gradatie-hockey gespeeld. In de eerste helft kwam VVV op voor sprong, door twee gele kaarten op een spelersaantal van 9. Frank Holten miste een strafbal. Degradatie lijkt nu onvermijde lijk Catwijck is weer een stapje dichter bij het kampioenschap gekomen in de vierde klasse door een overwinning op Kik kers. Na een 1-0 achterstand so leerde Martijn Houwaard en haalde uit. Paul van der Logt benutte twee strafcomers. Kik kers scoorde nog een maal te gen, juniorspeler Wouter de Mol bracht de eindstand op 4-2 HisaJU behaalde een punt te gen Nieuwkoop. Olaf van Rup- pert opende de score, Nieuw koop deelde vervolgens drie ra ke klappen uit. Via van Ruppert en Duncan Mccder kwam Lisse gelijk (3-3) Vrouwen In de overgangsklasse verander de trainer/coach Kruidenier van Alecto de opstelling om aanval lender spel te bewerkstelligen De stan met vier spit M n had met het gewenste resultaat. Qui Vive vond het gat in de verdedi ging en scoorde 1 -0. In de twee de helft verdubbelde de oppo nent uit Uithoorn de voor sprong. Alecto kwam niet meer in het spel 0-2. Leiden liet in de eerste klasse onnodig een punt liggen tegen Spint 1 eiden ging zw.ik van start maar herstelde zich in de tweede helft. Cathelijne Kra nendonk en Nicky lansen Schoonhoven dachten gescoord te hebben, de scheidsrechter oordeelde echter buitenspel: 0- 0 In de tweede klasse bood Roomburg sterke tegenstand aan de koploper. Daar waar de kansen aanwezig waren benutte Kameleon ze. terwijl Roomburg op de cruciale momenten ste ken liet vallen (0-3). Forc*cate boekte een riante overwinning op' Weesp (6-1) dank zij de 'twee Dominique's'. Dominique van Unnik verzil verde drie strafcomers en Do minique Ungeman maakte twee doelpunten waarsan één door een schitterende tip-in. Marije Wiegant scoofdc uit een afschuif van de strafcomer. In de derde klasse A staan de Ix>id*e Studenten in punten op een gedeelde eerste plaats, met het doelsaldo op een tweede. De wedstrijd tegen Aeolus ver anderde daaraan niet veel Mi- chaela Schölnvinck brak haar pink door een lijnstop, Aeolus benutte de man meer situatie en scoorde twee maal josien van der Feltz en Ellckijn lem- pers zorgden voor de gelijkma- bn Noordwijk won overtuigend van Kikers (4-0). Van Mara van der Heiden (2x). Marloes de Jong en Meike de Bruin kwa men de treffers. In de vierde klasse behaalden de vrouwen van Catwijck onder de ogen van vele toeschouwers het kampioenschap Tegen VCL haalden l.vellne laat. Nicolette erkade en l'< tr.i I ►<*lrn win nend uit. Vier seconden voor het fluitsignaal maakte Doelen het honderdste doelpunt van het seizoen: 4-0 Catwijck he hoort, gezien het hoge doelsal do. duidelijk thuis in een hogere klasse en hoopt volgend jaar mccT tegenstand te krijgen. Hisalia speelde voornamelijk op het middenveld tegen De IJueL 0 0. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek is aan een rustperiode toe. De roofbouw die noodgedwongen door alle blessures op het basisteam is ge pleegd, wreekt zich. Jan Alma brieste van woede in de rust van de wedstrijd van Noorlander/Bollenstreek tegen OSC in Amsterdam. Het stond toen 15-8. Veel hielp het niet, het werd 24-16. Claudia de Jong en Merlyn Perik kon den eenvoudig niet wat zij wilden en Ni- ci Boriceanu evenmin. Alleen Genie van Jaarsveld zette in de tweede helft door, maar zij kon in haar eentje het tij voor Bollenstreek niet keren. Toen de wed strijd achter de rug was. wilde Alma wel kwijt dat hij in zijn hart behalve kritiek ook waardering voor de ploeg had. Ook voor de wisselspeelsters uit het tweede team als Esther, en Anja van der Ploeg en Linda Rotteveel. „Die moeten toch een sprong maken van derde divisie naar eredivisieniveau." Het resultaat van de verwoede en met succes bekroonde Amsterdamse poging om zich in de eredivisie te handhaven, is dat Bollenstreek op de ranglijst van plaats is gewisseld met Hellas en nu als nummer zeven staat geklasseerd. Dat is voldoende om mee te spelen in de play offs om het kampioenschap van Neder land. Bollenstreek liep al in de eerste helft achter de feiten aan. OSC gooide er alles uit wat de ploeg had. Gedragen door de Amsterdamse supporters ging het team steeds gedurfder en agressievei: handbal len. Bollenstreek -bleef mat spelen en miste ook de motivatie om zich over het dode punt heen te zetten. Hoe geweldig belangrijk Nici Boriceanu voor de ploeg is bleek duidelijk. De spelmaker van Bol lenstreek was onzichtbaar en dat drukte zijn stempel op de totale prestatie van het Voorhoutse team. Gelukkig dat Gerrie van Jaarsveld zich na rust liet gelden, anders zou de uitslag desastreus zijn geweest en zeker niet in overeenstemming met de werkelijke krachtsverhouding. Voor Bollenstreek scoorden: Gerrie van Jaarsveld 8. Nici Boriceanu 3, Merlyn Perik 2, Nicole Don- ners, Esther van der Ploeg en Ingrid Bes- seling 1. Veldhandbal In de eerste klasse van de veldhandbal - competitie won HW '70 in Gouda met 8-10. rust 2-4. van Vires et Celeritas. De Goudse ploeg had duidelijk weinig inte resse in veldhandbal en FIW '70 verde digde in een goed gesloten 3-2-1 dek king. Toen Vires et Celeritas na rust overging in een aanval met twee cirkel speelsters bleek de 6-0 defensie van HW '70 goed te functioneren. De marge van twee doelpunten bleef gehandhaafd. Voor HW '70 scoorden: Anneke Gijsman 5, Bettina Lamboo 3. Ilona Broekhuizen 2 en Nina Krosschell De mannen van Saturnus wonnen in de eerste klasse moeiteloos van Actief, 24-12, rust 11-6. De wedstrijd was in de eerste helft al gespeeld. Saturnus had geen probleem met het fantasieloze aan- valsspel van Actief dat tegen de agressie ve defensie van Saturnus veel balverlies leed en aan de lopende band werd ge tracteerd op breakouts. Voor Saturnus scoorden: Nico Mooren 8. André van Leeuwen 4, Dirk Klok en Wim van Leeu wen 3. Arnold Nieuwenhuizen en André van Fs 2. en Hans Blansjaar en Winfried van Boheemen 1 In de tweede klasse verloor MSV met 15-24. rust 13-15. van HW '70. De ploeg uit Voorschoten was aanvallend gewoon te sterk voor de Noordwijkers.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19