Noordwijk is de weg kwijt Quick Boys ontsnapt in zinderende slotfase RCL bijna zeker van degradatie Sport Katwijk bekroont goed spel niet met overwinning Doek valt toch voor jeugd van Noordwijk Doelman Siere redt punt voor Leiden MAANDAG 6 APRIL 1992 17 Taai NSW geeft voorsprong prijs KATWUK ROB ONDERWATER Katwijk, zaterdag, 16.35 uur. Quick Boys-NSW 0-1, met on- i geveer tien minuten speeltijd voor de boeg. Geen mens op het muisstille Nieuw Zuid denkt nog aan een puntje voor de thuisploeg, die verschrikkelijk I veel moeite heeft met de tegen stander. Tot overmaat van ramp scoort NSW in de eerste helft bij de enige oversteek richting Tom van der Niet en lijkt dus succes te hebben met een ver foeilijke loopgraventaktiek. Katwijk, zaterdag, 16.37 uur. Quick Boys-NSW 2-1. De dui- i nen staan in vuur en vlam. Ruim 2500 toeschouwers slaan elkaar schaterlachend op de schouders. Was dit een droom? Natuurlijk niet, want de cijfers op het scorebord liegen niet. Dank zij een handreiking van Vrouwe Fortuna en een helder moment van Gert Aandewiel t schudt de Katwijkse koploper I de verbijsterde tegenstander uit I Numansdorp alsnog van zich af. Het geluk van de kampioen? Spelers en begeleiders refe reerden naderhand aan de on gelooflijke ontsnapping vorig seizoen in Bennekom, waar in blessuretijd een 2-0 achterstand werd omgebogen in een 2-3 ze ge. Nadien stoomde Quick Boys gesterkt op richting titel. Gert Aandewiel, met afstand de beste man van het veld, hechtte enorm veel waarde aan de winst op de valreep. „Als je zoiets voor elkaar krijgt, is dat ontzet tend goed voor het moraal." Oefenmeester Wim van Zwam ging nog een stapje verder. „Vo rig jaar met GVW verloor ik twee partijen op deze manier. Dat kostte mijn ploeg mooi het kampioenschap. Zon partij winnen geeft een ploeg vleu gels. Daar kun je als trainer wei nig invloed op uitoefenen." De prettige stemming na af loop steeg tot kampioenshoog te, toen de gunstige uitslagen van de concurrentie Katwijk hadden bereikt. Quick Boys staat nu twee punten los van Heerjansdam en wint ook nog eens slechte wedstrijden. Kar weitjes die enkel en alleen zijn weggelegd voor de ware kam pioen. Maar de titel is nog ver weg, beseffen trainer en spelers al te goed. De ploeg speelt daarvoor nog te wisselvallig. Na de ruime voldoende vorige week bij Vi tesse Delft, kwam Quick Boys tegen NSW nauwelijks boven de middelmaat uit. Natuurlijk, de opponent maakte het de thuisploeg bepaald niet gemak kelijk met een zeer negatieve in stelling. Iets wat Quick Boys trouwens op zijn klompen kon aanvoelen, want vorige week waren de Numansdorpers in Noordwijk met een 7-2 neder laag op een vreselijke manier te kijk gezet. Trainer Viergever beloofde op voorhand nauwelijks over de middenlijn te komen en hij maakte zijn woorden meer dan waar. Het spelbeeld voltrok zich dus op een helft van NSW. Quick Boys was daarom veel aan de bal, maar met het speel tuig gebeurde nauwelijks iets goeds omdat de blauwwitten traag en voorspelbaar opereer den. De beste kans van de eer ste helft voltrok zich in de eerste minuut. Fred Kanbier gaf de bal met het hoofd mee aan Marco Dijkhuizen, die het leder vervol gens verkeerd raakte. Daarmee was de Katwijkse koek op. Quick Boys dartelde mee in het vervelend lage tem po van de tegenstander, hield ook nog eens de vleugels onbe zet en kon de granieten NSW- -defensie nimmer verontusten. Nadat Dick van der Planck vijf minuten voor het intermezzo 'toevallig' Tom van der Niet had verschalkt met een gerichte pe gel, ontrolde zich ogenschijnlijk een klein drama op Nieuw Zuid. De patstelling werd in de tweede helft niet doorbroken, al oefende Quick Boys veel meer druk uit. Gert Aandewiel pos teerde zich op het middenveld („ik ben daar gevaarlijker dan achterin") en vormde een nut tig doorgeefluik naar de frontli nie. Daar was na 10 minuten Leen van der Plas (ten koste van Jaap van Duyn) de gelederen komen versterken. NSW raakte door die mutatie het spoor vol ledig bijster, maar tot een Kat- Gert Aandewiel torent hoog boven de NSW-defensie uit. Deze actie levert Quick Boys geen doelpunt op, later zou de Katwijker de winnende tref fer verzorgen. FOTO HENK BOUWMAN wijkse treffer kwam het maar niet. Toen Fred Kanbier ook nog eens voor een leeg doel miste, zag Nieuw Zuid de bui al hangen. Maar plots verscheen een zonnestraal, weliswaar met 'hulp' van buitenaf. Marcel de Graaf zette in het strafschopge bied zonder enige aanleiding zijn hand tegen de bal en bood Quick Boys vanaf de stip een unieke kans op de gelijkmaker. Edwin Otte bleef ijzig kalm: 1-1. Quick Boys wilde meer en kreeg daarbij luide steun van het plots enthousiast geworden publiek. 120 seconden later stond het 'legioen' weer op de banken nadat Gert Aandewiel i Frenk van der Kleij had verzilverd: 2-1. Quick Boys-NSW 2-1 (0-1). 40 O- (penalty). 82 i MVKV kansrijk in strijd om periodetitel LEIDEN «RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER GWS is uitgeschakeld voor promotie naar de KNVB. De Sassenheimers verloren mei i i an MV k\dal dank zU die zege nog uitzicht heeft om de nacompetitie te win nen. lan Zoetemelk was evenwel reëel. „We hebben een goed seizoen gedraaid niet in", meende de GWS- trainer. Voor MYKY pat hal sprookje echter nog even door. Om nog kans te maken op promotie dient echter aanstaande zaterdag wel van Abbenes te worden gewon nen. Volgens Cees Verver zal zijn ploeg tot op de bodem gaan. In Sassenheim had MVKV in elk geval niet veel te klagen en Maarten de Mol onderstreepte het overwicht van MVKV door een voorzet van Martin Oudshoorn te verzilveren (0-1). Een strafschop van Gijs van der Meij na hands van Peter Menkveld leek roet in het Katwijkse eten te gooien (1-1) maar na rust trok MVKV fel van leer. Geholpen door het windvoordeel druk te MVKV de gasten terug en maakte invaller Peter Ouwe hand na enkele kapbewegin- gen een prima doelpunt (1- 2). De na een schorsing te ruggekeerde Gijsbert Ouds hoorn (Verver „Dat scheelt een slok op een borrel") maakte de afsluitende 1 -3. VOETBALMEDEWERKER Voor aanvang van de wedstrijd tegen CSW in Wilnis mocht RCL nog enige hoop koesteren op een redelijke afloop met betrek king tot het verblijf in de tweede klasse. Na een puntendeling, het werd 1-1, hangt RCL nog slechts aan een dun draadje. Bovendien hebben de Leider dorpers niets meer in eigen hand. En hoewel trainer Jan Kroese weinig vleiende woor den sprak over het niveau van tegenstander CSW, het feit ligt er dat RCL er ook weinig van bakte. In de beginfase werd al 'snel duidelijk hoe de wedstrijd zou gaan lopen. RCL moest aanval len om alles in eigen hand- te kunnen houden. CSW kroop in de verdedigende rol. Met lange halen trachtte men de geslepen spits Ronald Both te bereiken. Nadat Erwin Nieuwenhuizen in de vierde minuut op de lat had geschoten, viel een minuut later de openingstreffer aan de ande re kant. Aanvoerder Ronald van Wattum, in de thuiswedstrijd had hij Both nog uit de wed strijd gespeeld, vocht een duel uit bij de achterlijn. Hierbij bracht hij Both ten val. En hoe wel men nauwelijks kon spre ken van een doelrijpe kans, leg de scheidsrechter Van de Lin den, die verder een goede mid dag kende, de bal meteen op de stip. Both voltrok zelf het von nis: 1-0. Trainer Kroese besefte dat hij alles of niets moest spelen en bracht na de rust met Paul van der Blom een extra aanvaller in. Dat resulteerde opnieuw ii aantal hoekschoppen, Van der Blom, hij behield goed het overzicht, een klein half uur voor tijd, de vrijstaande Robert Planje op rechts aanspeelde. Planje haalde meteen succesvol uit: 1-1. Andy Siere werd een minuut later geboekt wegens te ruw spel. Wie dacht, dat RCL zou gaan doordrukken, kwam be drogen uit. Both ging zich weer nadrukkelijker manifesteren. Arjen van Heusden kon zich op nieuw bewijzen met een aantal knappe reddingen. Nadat trai ner Vonk van CSW had gewis seld, bracht Kroese nog een aanvaller in. Jeroen Blokhuizen, in de thuiswedstrijd nog match- winnaar, kwam de aanval ver sterken. Siere verliet het veld, waarbij de defensie van RCL werd teruggebracht tot drie man. Desondanks toog de hard werkende Marcel Brasker gere geld naar voren om de aanval te ondersteunen. Ook in deze fase waren er geen echte kansen voor RCL Wel kreeg Both aan de andere kant nog wat moge- lijkhden om de Racing nog ver der in de hoek te duwen. Van Heusden bleef paraat. Vijf mi nuten voor tijd kreeg Leo van de Wetering een kansje, maar hij liet duidelijk zien ook in de ma laise te delen. Hij schoot zacht in de handen van de doelman. Voor RCL zijn de kansen op be houd minimaal CSW-RCL 1-1 (1-0) 5. Both 1-0. 58 Planje 1- lichte blessure afzeggen, waar door Katwijk offensief weinig in de melk had te brokkelen. In de eerste helft werd de be zoekers een strafschop, zonder de geschorste Gijs Collé, maar met Marco de Ridder, onthou den, toen een van de verdedi gers van Rozenburg de bal met de handen uit het doel sloeg. Scheidsrechter Bogaert had niets gezien. Jan Stel miste voor Katwijk de beste kans van de eerste helft. De politie agent zocht het doel te hoog. Aan de andere kant voorkwam Teun van Duyvenbode een tegentref fer na een inzet van Danny Kuppen. Ook in de tweede helft kweet de doelman zich uitstekend van zijn taak. Voor Katwijk waren Carlo van Zeist en Kees Krayenoord dichtbij een treffer. Tot doelpunten kwam het ech ter niet Katwijk begint weer weer lang zaam op toeren te komen. In vergelijking met de voorbije we ken acteerden de oranjehem den bij Rozenburg weer rede lijk, maar het betere spel was niet genoeg voor de overwin ning: 0-0. Verdedigend zit het bij Katwijk wel goed. Zaterdag keerde Johan de Kroon na een afwezigheid van een maand weer terug in de basis. Het vijf tal De Kroon, Langemaat, Pouw, Van Zeist en doelman Van Duyvenbode groeide zoals gebruikelijk weer uit tot het bes te deel van de ploeg. Anders vergaat het de aanval. Met na me Kees Krayenoord ontbeert de juiste vorm, zoals ook Marco van der Plas aan de linker! ant geen potten kan breken. Tot overmaat van ramp moest Pim Lan geve ld zaterdag met een UVS boekt knappe overwinning Brian Nooteboom redt spectaculair. Verderop kijkt Albert Bosma respectvol toe. foto henk bouwman Noordwijk kent zijn plaats weer. Een week na de mon sterscore tegen NSW (7-2) bleek de formatie van John Eelman een veel minder geoliede machine tegen mid denmoter Barendrecht. Dat resulteerde zaterdag op het eigen sportpark Duinwetering in een pijnlijke 1-2 neder laag, die de afstand tot koploper Quick Boys in de eerste klasse A vergrootte tot drie punten. NOORD WUK» TIM BROUWER DE KONINC Voetbal hangt van details aan elkaar. In dezelfde samenstel ling als vorige week bakte Noordwijk er met name in de eerste helft tegen Barendrecht weinig van. Toen de bezoekers tot overmaat van ramp op slag van rust een voorsprong na men, was er helemaal geen kans meer op een sprankelende ver toning van de Noordwijkers. De mouwen moesten worden opgestroopt. Dat besefte Noordwijk na rust in elk geval heel góed. Maar de constante aanvoer van achteruit (René van Staveren) en vanaf de lin kerkant (Gerard van Roon) was aan de uitblinkers van vorige week niet besteed. Leonard van Utrecht stond zelden op de juis te plaats, Bram Marbus kaalste vaak net verkeerd en Patrick Scheurwater bracht hoogstens een ploeggenoot in stelling, aan wie de kans meestal niet was besteed. Albert Bosma, tegen NSW nog goed voor drie tref fers, was zo onzichtbaar dat Eel man hem na een uur inwisselde voor Joop Tegelaar. Het gevolg van de toenemen de Noordwijkse druk was, zoals wel vaker het geval is, slechts een doelpunt aan de andere kant. Uit een counter van het zuiverste water bezorgde de bij na ongrijpbare, Brian Mo-Ajok zijn ploeg een voorsprong van 2-0. De manier waarop de Ba rendrechter Kees Smit zoek speelde, was net zo overtuigend als zijn eerste treffer, waarmee hij aantoonde dat de achterste Noordwijkse linie soms ram melde. Alleen doelman Rob van Dijk probeerde zich op te werpen als rots in de branding. Dat had vlak voordat hij voor Mo-Ajak hem voor de eerste keer pas seerde, onplezierige gevolgen voor Hans Schuitemaker van Barendrecht. De grote spits kwam buiten het strafschopge bied in aanraking met de als een wildeman uitlopende doel man. Scheidsrechter De Haan constateerde geen overtreding. De opgelapte Schuitemaker keerde na de thee echter niet meer terug in het veld. Aan de andere kant onder scheidde sluitpost Brian Noot- enboom zich steeds vaker door doortastend op te treden. Scheurwater, Smit. Martin van Kins en Marbus slaagden er van dichtbij niet in de rijzige doel- wacht te verschalken. Dat Van Staveren een kwartier voor tijd op aangeven van Scheurwater plotseling wël een maas in het net vond, kwam ondanks de niet aflatende Noordwijkse druk voor menigeen als een verras sing: 1-2. aansluitingstreffer naar meer. Maar een ongeschreven voet balwet, die zegt dat wat bij een voorsprong goed gaat bij een achterstand mislukt, deed op Duinwetering opgeld. Zodat de enkele geslaagde aanval (Scheurwater/ Van Utrecht) in schoonheid stierf en andere goedbedoelde acties al in de Idem smoorden. „Op zulke momenten", zuchtte Eelman na afloop, „moet blijken hoe je als team bent. In de eerste helft deden we het niet best. Het windvoor deel buitten we niet uit. Na de rust werkten we hard, maar daarmee schoten we weinig op." Van een kampioenschap, dat vorige week vooral gezien het vertoonde spel voorzichtig be gon te gloren, wil Eelman voor lopig niets meer weten. „Eerst maar eens zorgen dat we de volgende wedstrijd winnen. Een ploeg die zo wisselvallig speelt, mag ook geen aanspraak maken op de titel." Noordwiik 1 2(0-1)4* V- VOETBALMEDEWERKER Voor de jeugd van Noordwijk is het doek dan toch gevallen. Na een dappere eindsprint bleken de kustbewoners aan de eindstreep tegen koploper Vo- lendam een stapje te kort te ko men (0-2). Quick Boys verloor met 0-3 van Ajax en Rooden- burg klopte ADO (3-2). In de hoofdklasse won UVS knap met 0-3 van het lastige DWS. Noordwijk - Volendam 0-2. De Noordwijkers gaven zich niet zonder slag of stoot gewon nen. Er werd een prima partij op de grasmat gelegd en Volen dam had de grootste moeite om tot scoren te komen. De eerste treffer van de aanstaande kam pioen kon pas in de 65ste mi nuut wordeh genoteerd. Daar voor had Noordwijk evenwel de beste kansen om op voorsprong te komen, maar André de Rid der. David van der Ploeg en An dres Bulk schoten niet met scherp. Een tweede uitval van Volendam betekende tenslotte de genadeklap. Noordwijk moet na een verblijf van drie jaar de Landelijke Jeugd verlaten. Quick Boys - Ajax 2 0-3 Van deze wedstrijd valt van Kat wijkse kant - wellicht omdat de veilige zone is bereikt - bitter weinig te melden. De Amster dammers waren heer en mees ter en Quick Boys had daar niets tegen in te brengen. Roodenburg - ADO 3-2 De ploeg uit l-eiden Noord lijkt het 'dalletje' te hebben verlaten. Helaas te laat, want een kans op promotie naar de hoofdklasse werd in die slechte periode ver-, gooid. „Eindelijk weer een ze ge", was Bob van Bohemen blij, „we waren bijna vergeten wat de overwinning gestalte gaven waren Edwin Huysman, Eric van Maanen en Michel Plomp. DWS - UVS 0-3 De blauw-witten lijken het vooral in de begin- en eindfase van de competitie goed te doen. Evenals in de seizoensopening verkeert UVS in prima vorm en eiste in Amsterdam terecht de winst op. Jack Honsbeek (2x) en Dick van der Heiden maakten de doelpunten. Ploeg toont karakter tegen Monster Dank zij het 2-2 gelijkspel bij Monster blijft loeiden in de der de klasse vrijwel zeker boven de rode streep. Mogelijk valt zater dag in de thuiswedstrijd, als Die Haghe op bezoek komt. de be slissing bij winst van BIB op Dl (NO en WtnSt VBI I fiftfTI staat men veilig. Zaterdag toon de Leiden opnieuw karakter en dat werd in de laatste minuut beloond met de gelijkmaker. Leiden kende een ongelukki ge start. Zonder Rob Bink in de basis moest trainer Peter Ciere al in de zevende minuut ook Ri chard van der Kraan vervangen. Hij liep een spierscheuring op. \.i pen haU uur vtd Ma Boa kering geblesseerd uit. Twee tweede elftalspelers, Patrick de Graaf en Michel van Oosten, moesten noodgedwongen ken nis maken met degradatievoet- bal. Inmiddels stond ook het scorebord op 2-0 voor Monster Kees van der Kruk en Perry Peter Ciere hield in de rust een oppeppend praatje, thuis had men na een 0-3 achter stand met 6-3 gewonnen van ditzelfde Monster Vanaf de al trap ging op rechts De («raaf met de bal aan de haal. Zijn voorzet werd door Maurice van Berkel ingekopt en leiden leek terug in de wedstrijd. Monster bleef de gevaarlijke ploeg, waar door Peter Selier uitgroeide tot de absolute uitblinker Keer op keer behoedde hij leiden voor een verdere achter stand. Robin Verhoeven (hij speelde met een bandage nood gedwongen verder) en Maurice van Berkel raakten ook gebles seerd en hobbelden de wed strijd uit. ledereen bleef wel knokken voor de gelijkmaker, in de laatste minuut werd Ray mond Klinkenberg in het straf schopgebied aangetikt bij de achterlijn. I.eiden mocht een strafschop nemen Hoewel Rob lentz aanvankelijk niet durfde, dirigeerde Ciere nem achter de bal. lx-ntz faalde niet en scoorde de gelijkmaker.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17