Mat UVS laat steekje vallen SJC sust Lugdunum in slaap Blauw Zwart op wilskracht langs Roodenburg Sport WSB doet goede zaken bij WSE Foreholte bezegelt lot Lisse MAANDAG 6 APRIL 1992 N KXJSTRA AO VAN K Verlies bij Unitas zet Leidenaars onder druk UVS dacht lekker door te kunnen breien aan zijn kam pioenstruitje. Unitas uit, dat moest toch niet een al te groot probleem zijn. Dat had het ook niet hoeven zijn, maar de Leidenaars lieten gisteren in Gorkum een steek je vallen: 1-0. GORINCHEM HERMAN JOUSTRA Door deze misstap lachte con current Tonegido zich in elk ge val een kriek en profiteerde het maximaal. UVS moet volgende week de opgelopen schade maar weer zien te herstellen te gen datzelfde Tonegido. Bij ver lies is alles voorbij, winst is bit tere noodzaak om de kampi oenskansen in eigen hand te houden. UVS acteerde allesbehalve be roerd op sportpark de Molen vliet, maar vreemd genoeg ont brak het heilige vuur voor de zoveelste keer dit seizoen. Dus kon Ruud de Groot wederom hoofdschuddend de kleedka mer opzoeken. „Je zou toch meer inzet verwachten van een ploeg die kampioen wil wor den", klonk het weer eens. Klopt natuurlijk als een bus, maar UVS is en blijft een gezel schap van vreemde snuiters. Voetballen kunnen ze allemaal, maar als de mouwen moeten worden opgestroopt geven ze vaak niet thuis. Dat was gisteren ook het geval in Gorkum. Uni tas bleek weliswaar met de bal behoorlijk uit de voeten te kun nen, maar echte dreiging ging er niet van uit. In de eerste helft kwam de thuisploeg welgeteld tot een piepklein kansje, maar Martin de Man krulde de bal van afstand over de kruising. Rustig UVS op zijn beurt deed het aan vankelijk ook rustig aan. Tikkie- hier, combinatie daar, maar al les wel met de rein er op. Even kenden de Leidenaars een ople ving, zo na een half uurtje spe len. Unitas-doelman Erik Plie- ger en Menno Bosman kleun den tegen elkaar op bij een voorzet van Hans van Leeuwen, maar Gerry Jansen schoof de bal vervolgens knullig in de richting van het doel. Ferdinand Hentenaar kon op zijn gemak opruimen. Even later soleerde Hans de Kruijs, die nog zou worden ge boekt wegens commentaar op de leiding, zich tot vlak bij het doel. Net op tijd gaf hij de bal aan de mee opgekomen Edwin Robbers die het leder maar voor het intikken had. De lange voor stopper wilde echter nog een één-tweetje met De Kruijs aan gaan, maar die verwachtte op zijn beurt weer een schot. In de rust beloofden de spe lers De Groot plechtig hun le ven te beteren en daar leek het aanvankelijk warempel ook op. Unitas verloor de greep op het spel en John van der Zwan ont popte zich meer en meer als motor van UVS. Alleen misten de Leidenaars de fraaiste kan sen. Al snel mocht Albert Hoog land, in de eerste helft in de ploeg gekomen voor de gebles seerd geraakte Wout Holverda, na een passje van Van der Zwan ongehinderd naar het doel op- stomen, maar hij knalde een p^ar meter naast. Even later pe- gelde Van Leeuwen nog eens op de paal en poeierde Hoogland in kansrijke positie over de goal. Rekening Unitas presenteerde UVS een kwartier voor tijd de gepe perde rekening. Marco van de Broeck bracht André Rijkers met een leep balletje voor Ma- rijn Mokveld die prompt kans loos was: 1-0. Toen was het pompen of verzuipen voor UVS. Het werd verzuipen omdat de Leidenaars in hun drift de opge lopen schade te herstellen veel te gehaast te werk gingen. Inval ler Ruud Boot, voor de licht aangeslagen Peter Gallert, pro beerde het nog een paar keer van afstand, maar trof geen doel. Paul Osenga liep in de slotfa se ook nog eens tegen een dom me boeking op, zijn derde, en mag dus het sleutelduel tegen Tonegido vanaf de tribune be kijken. Als UVS dan nog een steekje laat vallen is voorlopig het hele breiwerk naar de knop pen. Dan rest De Groot en zijn ploeg een slopende nacompeti- Gallert (Boot), Osenga. Roöbers, der Zwan. Van Leeuwen, Tolsma; Wilco Otte steekt er bij SJC met kop en schouders boven uit Lugdunummers Richard Onstenk (links) en Ton de Rooy houden hem er onder. FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Het was een moeilijke wed strijd voor WSB in Waddinx- veen. Het resultaat deed de spelers wel goed, want door de 0-1 winst en het verlies van koploper Gouda hebben de Noordwijkerhouters samen met Foreholte het kleinste aantal verliespunten. Al na een kwartier was de uiteindelijke eindstand bereikt. Nick Caisley bediende Sander Warmerdam op maat, waardoor de laatste de openingstreffer voor zijn re kening kon nemen. Dat het daar bij bleef had twee oorza ken. Allereerst had WSE het initiatief, maar kon het niet de verdediging van WSB breken. Dat het aan de andere kant van het veld niet tot doelpun ten kwam, was volgens WSB- trainer Fokke van der Reijd de verdienste van WSE. Paul Warmerdam was desal niettemin dichtbij een treffer. Hij soleerde knap en leverde een goed schot af, dat in de kruising was gegaan, ware het niet dat de Waddinxveense keeper er een handje tussen had. Volgende week zal het er om gaan spannen, want dan kan WSB koploper Gouda in Nooordwijkerhout een pootje lichten. Wilco Otte loopt bij de training niet voorop en mag zich ook in de wedstrijd graag even aan het spel onttrekken. De spits van SJC heeft het hardlopen niet uitgevonden („Maar dat hebben Van Basten en Romario ook niet") en wordt pas wakker als er een bal in de buurt is. Een sa lonvoetballer pur sang. De grillige aanvaller legde gis teren met twee weergaloze ac ties de basis voor de 3-1 over winning van SJC op Lugdunum. Twee doelpunten om in te lijs ten en weer eens een bevesti ging van het feit dat de broer van Edwin Otte (Quick Boys) er met kop en schouders bovenuit steekt bij de modale derdeklas ser die net als de Kikkers nog in degradatienood verkeert. Dat hij beter is dan de rest zal de al lerminst hooghartige aanvaller zelf nooit zeggen. Het is wel de realiteit, en overigens geen schande voor die overigen. Wilco Otte is geen schaap uit de kudde. Hij dreef al wat trai ners tot wanhoop met zijn spel opvatting en instelling. Eigenge reid, liever lui dan moe en vaak afwezig. Maar ook: bij vlagen briljant en voor het doel van de tegenstander ijzig kalm. Zijn huidige trainer Ben van Leeu wen (hij speelde ooit samen met zijn oogappel in het eerste van RCH) vergeleek hem niet voor niets al eens met Romario. Maar de vergelijking gaat Otte te ver. „Volgens mij is Romario iets beter. Maar inderdaad: ook hem zie je tijden niet in een wedstrijd. Opeens krijgt hij de bal en dan roeit-ie 'm er effe Onzichtbaar Ook Otte was gisteren lange tijd onzichtbaar. Om opeens op te duiken met de hoogtepunten van de wedstrijd. De doelpun ten waarmee hij zich aan de La- geweg onderscheidde waren staaltjes van balcontrole en schotvaardigheid. Twee keer plaatste hij de bal vanaf zestien meter stijf in het kruis. Daarmee zijn seizoenstotaal op 13 bren gend („Als ze me wat meer aan spelen, schop ik er lachend 25 in"). De bevliegingen van Otte be tekenden respectievelijk 1-0 en 2-1. Tussendoor had Harm de Vos namens Lugdunum uit een scrimmage de gelijkmaker ge scoord. Met 1-1 ging de rust in. Een kwartiertje na de pauze - net nadat Piet Hazenoot voor 3- 1 had gezorgd - werd Otte naar de kant gehaald door zijn coach. De goudvink was 'moe gestreden'. Eigenlijk was hij ook maar fit genoeg voor één helft. Otte kampt al tijden met een knie blessure en heeft een trainings achterstand. „We moeten zui nig met hem zijn", aldus trainer Van Leeuwen. Sint Jeroens Club (SJC) zal hem immers nog nodig hebben in de uiterst felle degradatie strijd van de zondagderdeklas- se. Lugdunum en SJC hangen in deze klasse beide rond de rode streep en wisselden aan de on derkant van de middenmoot stuivertje. Gelukkig had de wed strijd niets van doen met degra datievoetbal. Integendeel: de twee ploegen maakten er vooral na rust een zeer spectaculair duel van. In de eerste helft had Lugdunum zich een hoop na righeid in het verdere verloop kunnen besparen als het de vele kansen had benut. Ongestoord konden de gasten opbouwen over links en rechts. De kansen kwamen in feite als vanzelf. Vol gens Kildcers-trainer Ferry Nij- huis lag daar indirect ook de oorzaak van de nederlaag. Zijn ploeg was in slaap gesust. ..Het ging zo makkelijk. Hoewel het bij rust 1-1 stond, dachten we op deze manier na de thee wel verder te scoren. Dat viel dus te gen." Inderdaad, want het voor de rust zo schuchtere SJC kwam als herboren uit de kleedka mers. Aanvallender en feller. Binnen een kwartier was het leed geschied voor de geschrok ken Leidenaars, die tegen een 3- 1 achterstand aan bleven kijken tot het eindsignaal. Want al ont stonden er heerlijke taferelen voor de doelen, gescoord werd er niet meer. Met de overwinning rekende SIC af met een obsessie. Want sommige spelers en bestuursle den konden zich al niet meer herinneren wanneer zwart-wit voor het laatst van Lugdunum had gewonnen. SJC - Lugdunum 3-1 (1-1). 27 Otl* 1-0. 34 Hawnort. Otte (Oude Vetd- Lugdunum IJandOOm-, Van As. i eren De Roov. Pelc van Tonj Weitden. Van Bcrkel. Onstenk 0 Van der Haay. De Vos. S<era Winnen is vaak ook een kwestie van willen. Dat bleek gisteren maar weer eens bij het streek- duel tussen Roodenburg en Blauw Zwart. Waar Rooden burg, gesterkt door een hele vroege voorsprong, fluitend naar de overwinning leek te 'freewheelen'. Maar waar Blauw Zwart, op pure wilskracht, te rugkwam in de wedstrijd en er een kwartiertje uitperste waarin het de thuisploeg finaal aftroef de. Om uiteindelijk met 1-3 te zegevieren. Blauw Zwart, nog in acuut de gradatiegevaar verkerend, heeft de punten harder nodig dan Roodenburg. Dat verklaarde meteen de extra portie inzet waarmee de ploeg uit Wasse naar in de tweede helft op jacht ging naar de gelijkmaker. Die kwam, na een kwartier, vanaf de strafschopstip nadat Rooden- burger Maurice Barends de bal met zijn hand had beroerd. Ty perend voor het weinige zelfver trouwen dat Blauw Zwart voor dien had laten zien, stapte in eerste instantie niemand naar voren om de penalty te nemen. Uiteindelijk belastte spits Wijn and Baldcer zich maar met het karwei. Toen hij raakschoot gin gen vervolgens alle remmen Tos. Wederopstanding Het geloof in eigen kunnen, de hele eerste helft zo nadrukkelijk afwezig in de Wassenaarsë gele deren, was daarmee plotseling terug bij Blauw Zwart, dat het afgelopen seizoen werd ge plaagd door een veelheid aan blessures. Het jeugdige Leidse collectief, dat de eerste helft vol ledig had gedomineerd, liet zich na die 1-1 diep op eigen helft vastzetten. En eer trainer Eelco Fielemon het gevaar daarvan onderkende en zijn routiniers Marcel van den Burg en Arno Lancel gelastte het trainingspak uit te trekken, was het kwaad al geschied. Opnieuw Bakker en daarna Edwin van der Ploeg vertaalden de wederopstanding van Blauw Zwart en die nadruk kelijke wil om te winnen in nog eens twee treffers. Voldoende voor twee broodnodige punten. Roodenburg liet zich daarmee aardig in de kaart kijken. Al na vier minuten spelen had Peter Kruit, een junior nog, met een wonderschone goal zijn ploeg op voorsprong gezet. Gelijk Stefan Pettersson van Ajax in het duel met Genoa kwam Kruit als een duveltje uit een doosje voor zijn bewaker Marcel l'Amie en kopte de strakke voorzet van Fred Ouwerkerk schitterend in. Een voorsprong waarop de Lei denaars vervolgens lang konden teren. Want Blauw Zwart, toch al niet het toonbeeld van zelf verzekerdheid, had hier voorals nog totaal geen antwoord op. Dat bood de Leidse formatie de kans om zijn technisch sur plus te tonen als prettige optie voor de toekomst. Alleen vergat Roodenburg daarbij in zijn overmoed om de kansen die het uit zijn veldmeerderheid ver kreeg ook daadwerkelijk te be nutten. Peter Kruit. Richard Gottmer en nogmaals Kruit kwamen achtereenvolgens in goede schietpositie, maar von den de juiste richting niet. En dat zou de thuisploeg in het verdere verloop van de strijd danig opbreken. De terugkeer van Blauw elektronische scorebord te krij gen. Vreemd De reactie van Fielemon was even begrijpelijk als vreemd. Nu zijn 'jonkies' onder de druk van Blauw Zwart dat simpelweg koos voor de snelste weg naar het doel onder het motto: 'het hoeft niet mooi te zijn maar vooral effectief - weggleden naar een bedenkelijk niveau mochten de niet geheel fitte routiniers Van den Burg en lan cel hun opwachting maken. Dat ging in het geval van Van den Burg ten koste van Henk Buyn, uitgerekend de enige Rooden- burger die net als voor de pauze nog werkte als een paard. Beter, had 1 letamon Patrick Heijmans of Peter Kruit kunnen 'offeren'. Want die waren de weg kwijtge raakt. Zijn ongelijk werd meteen aangetoond toen Heijmans zeer opzichtig in de fout ging en te genstander Van der Ploeg een niet te missen kans bood. Dat was, na de tweede treffer van Bakker die uit een corner raak schoot, ook direct de genade slag. Veel te laat poogde Roodenburg nog om zich we derom een winnende houding aan te meten. Wat dat betreft had Blauw /wan het Ix i. r gr- daan. LISSE LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Aan het slot van het vorige sei- kaapte Foreholte het kam pioenschap in de vierde klasse net voor FC Lisse weg. dat ech ter via de nacompeiitie de pro motie alsnog bewerkstelligde. Dit seizoen liggen beide ploe gen niet zo dicht bij elkaar, want waar Foreholte nog strijdt om de titel, daar is het «DOK I b> se over en uit in de derde klasse. De Voorhoulers deelden giste ren de genJdeklap uit door in i tone met 0-3 te wnum Winst was noodzakelijk voor Lisse om nog enige hoop op klassebehoud te kunnen koesteren. Maar de ploeg die op voorsprong kwam was Forehol te. Daarbij krees het wel hulp van de thuisclub. Patrick Bon speelde terug op zijn keeper Piet Warmerdam, maar had Voorhouter Ton Arroyo over het hoofd gezien. Het resultaat was een achterstand binnen vijf mi nuten, hetgeen des te vervelen der was omdat Lisse grote moeite heeft met scoren. Ook interim-trainer Jan Gies- ke zag de bui toen al hangen, getuige zijn uitspraak na afloop: ..Als je zo'n bal weggeeft, dan weet je het al." Hij kreeg gelijk, maar het duurde vrij lang voor dat de echte genadekl.ip ld De thuisclub kreeg een paar mogelijkheden om naast de gasten te komen, maar het ge luk ontbrak. Zo keerde de paal een vrije trap van Patrick Bon. Het was wel dat 1 un-hulte de wedstrijd al in een veel eerder stadium had moeten beslissen, want Jan Homan en Nico van Rijn zagen in de eerste helft hun opgelegde kansen door War merdam onschadelijk worden gemaakt. Deze ontstonden vooral uit ■counters, omdat Usse natuurlijk moest aanvallen en daarmee ook ruimte gaf aan de aanval lers van trainer Mart de Groot pqpm De tweede helft maakte een be kende Lisse-speler zijn opwach ting. Paul Pijpers, normaliter in de basis, was door een blessure genoodzaakt om bij het begin - signaal nog op de bank plaats te nemen. Met deze wissel nam Lisse risico's door achterin één op één te spelen. Dat wist Mart de Groot ook en daarom bracht hij niet een verdediger voor een aanvaller in. Althans hij keek het een tijd aan, want ook voor zijn ploeg waren twee punten onontbeer lijk om niet te moeten afhaken in de kampioensstrijd. Hij hoef de niet in te grijpen, bOOMl d}D spelers er erg lang over deden om de wedstrijd definitief te be slissen. In de 27ste minuut pas trof Mart Bax doel. hetgeen enige commotie teweeg bracht bij de thuisclub. Wat was het geval? Scheidsrechter Vink wees te recht naar de stip en stuurde boosdoener Piet Warmerdam naar de kant. Stan Uljee nam plaats achter de bal, maar schoot buiten bereik van inval ler keeper Lensen op de lat In tweede mM.uin. WOU VOft- gens Lisse Uljee voor de tweede keer de bal beroerd hebben, waarna Mart Bax de 0-2 maak te. De geelhemden hadden geen gelijk, want de persoon in kwestie was Pascal Roffelsen De aanvoerder van Foreholte. die in de tweede helft Wirn Bouckaert succesvol voor de voeten liep, was ook aanwezig bij 0-3, dit keer als eindpunt. Onkunde Gieske was niet echt te spreken over de arbiter, maar hij was wel reëel genoeg om in te zien dat hij geen blaam trof voor de nederlaag. ..Het was onze on kunde. We zijn tactisch zwak Dat is een erfenis, waarmee je zit. Foreholte is namelijk geen ploeg, waarvan je zegt tjonge, tjonge." Maar die ploeg speelt nog wel een rol in de titelstrijd, terwijl Usse zich alleen nog kan bezig houden met zijn sportieve plicht Roodenburgs doelpuntenmaker Peter Kruit wordt hard aangepakt door een verdediger Zwart in de wedstrijd leek zes schijnend doelpunt dat door de minuten na de pauze al gestalte boomlange Leidse goalie echter te krijgen toen de rappe Edward op miraculeuze wijze werd ver van der Ploeg alleen op doel- hinderd met de voet. Een staal man Vink afging. Een zeker tje dat hij later nog eens zou herhalen toen Wijnand Bakker alleen voor hem opdook. Maar steeds duidelijker werd dat Roodenburg intussen achter de feiten aanliep en Blauw Zwart daarvan wel moést profiteren. Al was fiaar dan wél een dom me handsbal van Barends voor nodig om die door Blauw Zwart zo gewenste gelijkmaker op het

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15