Competitie gesloten boek voor Feyenoord Sport Nathalie Geeris leidt Oranje naar zege Superieur AC Milan neemt twijfels weg Stuttgart en Frankfurt achterhalen Dortmund Sunderland in Engelse bekerfinale MAANDAG 6 APRIL 1992 14 Voorstel: twee arbiters bij voetbal den haag Mr. Cor van Oostveen, aftredend voorzitter van de tuchtcommissie betaald voetbal, vindt het de hoogste tijd dat wedstrijden in het profvoetbal worden geleid door twee scheids rechters. De KNVB-bestuurder, in het dagelijks leven president van de rechtbank in Zutphen, trekt in het interview een parallel met sporten als basketbal en hockey, waar wel twee arbiters worden ingezet. „Terwijl het basketbal op een veel kleiner veld wordt gespeeld en de financiële belangen in het hockey lang niet zo groot zijn aJs in het voetbal." Feyenoord maakt forse winst Rotterdam Feyenoord maakt in april dikke winst. De niet-inge- calculeerde recettes van de wedstrijden tegen .Sparta en AS Monaco zorgen voor een overschot op de begroting van ruim drie miljoen gulden. Het grootste deel van de extra inkomsten wordt gebruikt om oude schulden af te lossen. In de voorver koop zijn voor het bekerduel met Sparta (woensdag) al 25.000 kaarten aan de man gebracht. De return tegen AS Monaco (15 april) wordt vrijwel zeker voor een volle Kuip afgewerkt. Van de 48.000 beschikbare tickets zijn er al meer dan 40.000 verkocht. Als Feyenoord zich zowel plaatst voor de Europa Cup II-finale als voor de KNVB-bekerfinale, wordt de nationale eindstrijd te gen Roda JC verplaatst. De EC Il-finale staat gepland op 6 mei en de nationale bekerfinale op 7 mei. Wouters scheurt kuitspier munchen Jan Wouters heeft zaterdag in het Bundesligaduel van Bayern München tegen Stuttgarter Kickers (4-2) een kuit- spier gescheurd. De libero van Bayern brak zondagochtend de training af en meldde zich bij clubarts Hans-Wilhelm Mülier- Wohlfahrt. De kans is klein dat Wouters volgende week de top per tegen Borussia Dortmund kan meemaken. redactie: herman joustra ad v ROB ONDERWATER ROB V A BROUWER DE KONING1 Vitesse nadert Europees voetbal Binnen acht dagen is de wereld er voor Vitesse heel anders gaan uitzien. Twee overwinningen, vorig weekeinde op Groningen en gistermiddag op De Graafschap (1-0, Loeffen), hebben de Arnhem se ploeg weer op de vierde plaats gebracht. Europees voetbal is bin nen handbereik. De opmars van Vitesse, na een hele slechte serie, gaat niet gepaard met goed voetbal. De wedstrijd tegen De Graaf schap ontsteeg zelfs geen moment het niveau van de eerste divisie. Nathalie Geeris haalt uit en brengt Nederland op 1-0. De speelster van Ter Leede scoorde naderhand nog een doelpunt 29 4 10 15 18 30 - 46 30 5 8 17 18 25-50 29 2 6 21 10 27-71 VALKENSWAARD ANP Het Nederlandse vróuwenvoetbalteam heeft zaterdag in Valkenswaard met 2-0 ge wonnen van Griekenland. Nathalie Geeris van Ter Leede maakte beide doelpunten. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het vijfde Europese kampioenschap, dat in de zomer van 1993 in een nog nader te bepalen land wordt afgewerkt. Begin vo rige maand had Oranje met 3-0 van en in Griekenland gewonnen. Nederland had de hele wedstrijd een groot veldoverwicht. Vooral in de eerste helft kreeg de ploeg van coach Bert van Lin- gen veel kansen. In de 12e minuut schoot Christa Bouw (Velocitas Groningen) op de kruising. In de 34e minuut kende de Finse scheidsrechter Oskarsson Nederland een strafschop toe, nadat Jannie Timisela (W Puck, Deventer) was neergelegd. Nathalie PFRSTE DIVISIE Geeris maakte van elf meter geen fout: 1 -0. De tweede helft was een stuk matiger dan de eerste. Nederland bleef sterker, maar Nathalie Geeris miste zeker vier goede kan sen. Zeven minuten voor tijd kopte ze een voorzet van Jannie Timisela alsnog tegen het net, 2-0. AZ - Den Bosch 0-0. Scheidsrechter l Van Feyenoord hoeven de supporters in de competi tie niet veel meer te ver wachten. De prioriteiten van de stadionclub liggen elders. Dat was zaterdag te merken in het duel tegen RKC. De Rotterdammers kwamen niet verder dan 0- 0. ROTTERDAM gpd Om risico's te vermijden en krachten te sparen voor de be kerderby tegen Sparta mochten Gaston Taument en de wat grie perige Rob Witschge zaterdag avond bij het duel met RKC aan de kant blijven. Dat ging ten koste van het creatief vermogen en dat is, zoals bekend, toch al niet de sterkste eigenschap van de Rotterdamse Cup-fighters. Het gemis van de geblesseer de John de Wolf en de geschors te Henk Fraser bleek wat ge makkelijker op te vangen. Sjaak Troost mag dan bijna aan het einde van zijn contract zijn, hij is nog niet aan het einde van zijn Latijn en Ulrich van Gobbel toonde duidelijk tekenen van herstel. In de tweede helft gooi de hij er een paar rushes uit, die toch nog wat enthousiasme bij de 11.678 toeschouwers teweeg brachten. Van doelpunten bleef de trouwe en ditmaal ook be gripvolle aanhang van de sta dionclub echter verstoken. Men schikte zich zonder morren in de 0-0, waarmee RKC het meest gebaat was. Feyenoord maakte van de ge legenheid gebruik om Stan Gri- ga en Marian Damaschin in de etalage te zetten. De Slowaak deed het in de eerste helft niet onverdienstelijk. Hij raakte tweemaal de binnenkant van de paal. Eerst met een kopbal uit een voorzet van Kiprich en ver volgens met een slap schot na een heftige scrimmage. Na de rust zakte hij echter ver weg. Griga is fysiek niet sterk, maar zijn voornaamste tekortkoming is dat hij geen temperament heeft. Er zit geen vuur in zijn li chaam. Dat was bij Marian Dama schin, toen die acht maanden geleden in Rotterdam arriveer de, wel het geval. De Roemeen werkte hard en was agressief en kon daardoor zijn technische gebreken enigszins verdoezelen. Wim Jansen en Hans Dorjee waren in die periode een tikkel tje verontwaardigd als men Da maschin als een miskoop be stempelde. Helaas hebben de zwartkijkers gelijk gekregen. Nu de inspiratie van het eerste mo ment weg is, blijkt Damaschin een trage en ietwat onbeholpen spits te zijn. Jozsef Kiprich, een aankoop van het trio Van der Gijp-Ver- beek-Bengtsson, is van een iets hoger niveau, maar ook hij speelt te wisselvallig om van een verrijking van het Neder landse voetbal te kunnen spre ken en dat is een van de criteria, waaraan een buitenlander vol gens de Stichting Arbeidszaken moet voldoen. Het is te hopen dat Wim Jansen in Zweden wat beters op de kop weet te'tikken. Bijna was RKC nog met de volle winst gaan strijken, want toen Sjaak Troost vijf minuten voor tijd op de niet helemaal zekere De Goey wilde terugspe len, blunderde hij, waardoor Patrick Peelen de beste kans van de wedstrijd kreeg. Bij het passeren van De Goey week de RKC'er echter te veel naar rechts uit, waardoor de hoek te scherp werd en de bal voorlangs ging- TOPSCORERS 1 Bergkamp (A|a«) 23. 2. DecheiverlRKC) 19. Heracles - RBC 1-0 (1-0). 39. Purperhart 1-0. 7. K< Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers: 1750. Gele 11 kaart: Cooler) (Heracles). Zwart (RBC) Haarlem - Wagemngen 0-1 (0-0). 69 Van de Weert 0- 1 Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 1000. is (Sparta). Boogers (Fortun Den Turk. Van Roon. PROGRAMMA WOENSDAG: Feyenoord -' Sparta (beker, halve finale), Fortune - RKC, FC Twente - FC Utrecht. MW - FC Gro ningen, Roda JC - A|ai ZATERDAG: De Graafschap Volendam, Fortuna - SW/Dordrecht. PSV - Willem II. zondag RKC - MW. FC Groningen - Feyenoord. FC Utrecht - Vitesse. FC EERSTE DIVISIE WOENSDAG: Heracles - Wageningen. Go Ahead Eagles - Helmond Sport. ZATERDAG: Wageningen - AZ. NEC - Haarlem. RBC - FC Zwolle. Emmen - Heracles, Cambuur - Heeren veen. VCV Zeeland - Veendam, Telstar - TOP. Go Ahead Eagles - Eindhoven, BW Den Bosch - NAC ZONDAG: Excelsior Helmond Sport. 052135 apr 92 AMSTERDAM-TOERNOOI Het achttiende Amsterdam- voetbaltoernooi zal op 7 en 9 augustus worden gehouden. Ze ker is dat Ajax en PSV zullen deelnemen, komende week wordt het contract met Borussia Dortmund getekend. Met een vierde club, ook uit Europa, zijn de onderhandelingen nog bezig. BUITENLANDS VOETBAL AC Milan wordt kampioen van Italië. Gisteren namen de rood zwarte club en zijn rivaal Juven ilis alle twijfels weg over de af loop van deze competitie. Ter wijl Milan met een superieure show zijn voorganger Sampdo- i ia een draai om de oren gaf (5- 1), ging Juventus tegen stadge noot Torino onderuit (2-0). Er kun weinig meer misgaan voor Berlusconi's troetelkind, dat nog altijd ongeslagen is en bijna alle bestaande records kan ver beteren. Sampdoria knielde in San Si- ro nederig voor zijn opvolger. „Dit Milan is oppermachtig en ik denk niet eens dat we vorig jaar van een dergelijke ploeg hadden gewonnen. We bieden graag onze scudetto aan deze topploeg aan in de hoop dat we elkaar volgend jaar in de Europa Cup weer treffen", meende aan valler Mancini van Sampdoria na afloop eerlijk. Zijn ploeg was te vermoeid van de heroïsche 3- 1-overwinning bij wereldkam pioen Rode Ster Belgrado om AC Milan met gelijke wapens te bestrijden. Trainer Boskov koos dan ook voor een afwachtende tactiek om via een snelle coun ter too te slaan. 'Samp', dat de laatste - 15 competitiewedstrij den niet had verloren, hield tot de 34-ste minuut stand. Tot dat moment moest de thuisclub in de stromende regen volstaan met enkele afstandschoten. Een poging van Donadoni belandde op de lat, waama Rijkaard met it*n fraai schot Pagliuca verras te. Een minuut later faalde Mancini alleen voor doelman Rossi. Rijkaard, die zeer goed op dreef was. verzuimde vlak voor de pauze de kans op een tweede treffer. In de tweede helft koos Sampdoria, dat Katanec wegens protesten uit het veld gestuurd zag worden, voor een offensieve speelwijze en speelde daarmee Milan in de kaart. Lombardo schoot de beste kans voorlangs. In de zevende minuut knakte Evani met een schuiver defini tief de ambities van de ont troonde kampioen. Donadoni en Van Basten (zijn 22ste goal) maakten 2-0 en 3-0. In de laatste tien minuten zorgden Massaro, VialJi en Albertini voor het opmerkelijke eindresultaat: 5-1. De toeschouwers waren toen al bezig met het uitrollen van de kampioensvlaggen, om dat via de transistors het nieuws van de nederlaag van Juventus algemeen bekend was. „Als we nu geen kampioen worden, dan zou dat heel triest zijn. Ik ga niet te vroeg juichen, maar ik ben vandaag ontzettend blij", zei Van Basten, die voor het eerst een doelpunt tegen Vierchowod scoorde. „Mijn ploeg verkeert nog altijd in top vorm en heeft vandaag laten zien dat het de beste van Italië is", stelde trainer Capello nuch- Juventus vond in de eigen arena zijn Waterloo. Stadgenoot Torino had na de UEFA-Cup wedstrijd bij Real Madrid nog voldoende kracht over om zijn fens te tracteren op de 'over winning van het jaar'. De derby verliep minder hard dan bij voorgaande gelegenheden. In de eerste helft had Juventus nog de beste mogelijkheden, maar Invallei doelman Di Fusco liet zich niet verrassen. Halverwege de tweede helft sloeg de Brazi liaan Casagrande twee keer toe. Beide doelpunten werden voor bereid door de Spaanse regis seur Martin Vazquez. Genoa herstelde zich ten kos te van Verona van de thuisne derlaag tegen Ajax. Een fraaie directe vrije trap van Branco hielp de Genuese ploeg aan een 1-0-zege. Napoli herhaalde te gen AS Roma de stunt, die het eerder had uitgehaald in de Ita liaanse beker. In de tweede helft van 'deze derby van de zon' werkte de ploeg een 0-2-achter- stand (Völier en Giannini) weg via Silenzi, Careca en Zola: 3-2. In de topper van het weekeinde in de Bun- desliga speelden Eintracht Frankfurt en VfB Stuttgart gelijk, 1-1. Het tweetal ach terhaalde daardoor koploper Borussia Dortmund, dat vrijdag verrassend verloor bij Nümberg, 1-2. Leverkusen kwam niet dichterbij het drietal koplopers. De nummer vier speelde gelijk tegen Köln, 1-1. Kaiserslautem her stelde zich van enige tegenslag door te winnen van Wattenscheid, 3-2. De mid denmoters Werder Bremen en Schalke speelden gelijk zonder doelpunten te ma ken. Het degradatie-duel tussen hekkesluiter Fortuna Düsseldorf en Hansa Rostock ein digde eveneens in 0-0. Stuttgarter Kickers zaJcte verder af door te verliezen van Bayem München, 2-4. HSV behaalde zijn eerste zege onder de nieuwe trainer Cor- des. In Hamburg werd Mönchengladbach verslagen, 1-0. HSV had daatvoor in tien duels niet gewonnen. VfB Stuttgart begon verrassend offensief in Frankfurt, waar ruim 40.000 toeschou wers de topploegen over het algemeen op een laag niveau zagen spelen. Het leidde tot een goede kans voor Sverrisson, die op de lat kopte. Vlak voor rust scoorde Kastl, ook met het hoofd, wel voor de bezoekers. Pas na de hervatting kwam Stuttgart, spelend zonder Buchwald en Sammer, on der druk te staan. Toch creëerde Frankfurt weinig kansen, omdat Möller en Bein op het middenveld weinig ruimte kregen. De gelijkmaker ontstond uit dood spel. Binz schoot een vrije trap tegen de lat, invaller Sippel kopte in, 1-1. Real Madrid houdt kleine voorsprong CIJFERS LONDEN Reuter De verrassing in de finale om de FA-bekcr heet Sunderland. De club uit de tweede divisie van Engeland won in Sheffield met 1-0 van Norwich City, dat uit komt in de hoogste klasse. Liverpool ontsnapte in Lon den tegen Portsmouth. Whelan werkte drie minuten voor het einde van de verlenging de ach terstand van 0-1 weg. Op 13 april is de replay in het stadion van Aston Villa. Sunderland - Norwich was de eerste halve finale in de FA-be- ker die werd afgewerkt in het Hillsborough-stadion van Shef field sinds 95 supporters in 1989 om het leven kwamen bij Liver pool - Nottingham Forest. Sunderland staat vierde van onderen in de tweede divisie en won de belangrijkste beker twee keer. in 1937 en 1973. Het doel punt tegen Norwich viel na 34 minuten en was van de Ierse in ternational lohn Byme. die in elke ronde heeft gescoord. Hij omzeilde de buitenspelval en rondde een voorzet van Atk inson fraai af. Manchester City heeft Man- Gary Lineker juicht om zijn treffer, maar hij kan de nederlaag van de Spurs r met 5-2. Chester United een dienst be- Leeds, en heeft bovendien twee wezen. City versloeg zaterdag ti- wedstrijden tegoed. Leeds moet telkandidaat Leeds met 4-0. nog vijf duels spelen. United bleef daardoor koploper City, dit seizoen goed gestart in de league. maar de laatste maand ver te- De positie van Manchester ruggevallen, ging zaterdag in de United, dat het weekeinde niet thuiswedstrijd overtuigend van speelde, werd daardoor riant, start. Hill scoorde na elf minu- De club staat een punt voor op ten, na ruim een half uur werd het 2-0 door Sheron, na een blunder in de verdediging van Leeds. Quinn en Brennan maakten na de rust het succes voor City nog groter. Sheffield United, derde op de lijst, nader de Leeds tot zes punten door Nottingham Forest te verslaan, 2-0. MADRID ANP/RTR In de Spaanse competitie be hield Real Madrid de minieme voorsprong van één punt op aartsrivaal Barcelona. De ploeg van trainer Leo Beenhakker ver sloeg voor eigen publiek Burgos met 2-0. Barcelona, zonder de geblesseerde Richard Witschge, won de thuiswedstrijd tegen Deportivo Coruna met royale cijfers, 4-1. Guus Hiddmk, de derde Ne derlandse trainer op het hoog ste Spaanse niveau, incasseerde met Valencia een nederlaag te gen Osasuna (1-2) en zakte af naar de vijfde plaats. Atletico Madrid bleef op vijf punten van de koploper via een benauwde zege op Tenerife (1-0). Voor het begin van het duel tussen Real Madrid en Burgos werd in het stadion San Berna- beu één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de afgelopen week bij een auto ongeluk om het leven gekomen Juan Gomez 'Juanito', voorma lig aanvaller van Real Madrid en het nationale team. Spits Butra- gueno speelde uit respect voor zijn oud-ploeggenoot met het nummer veertien en niet met nummer zeven, het vaste getal van 'Juanito'. Barcelona zorgde in Nou Camp voor meer spektakel. De ploeg van Johan Cruijff stelde de overwinning overigens pas in het laatste half uur veilig. De Bulgaar Stoitsjkov opende in de negende minuut de score. De Joegoslaaf Djukic maakte in de 29ste minuut gelijk met een fraaie boogbal over doelman Zubizarreta. Salinas (twee keer) en Bakero bezorgden Barcelona uiteindelijk een ruime en ver diende overwinning. Uit een strafschop bracht Ur ban in de 77ste minuut Osas una op voorsprong. Giner werd wegens zijn handsbal uit het veld gestuurd. Met tien man kwam Valencia nog wel op gelij ke hoogte - Eloy scoorde in de 87ste minuut - maar Merino had vlak voor tijd namens de bezoekers het laatste woord, 1- SPANJE: Barcelona - La Coruna 4-1, Logrones - Albacete 1-1. Real Madrid - Real Burgos 2-0. Sporting Gijon - Real Mallorca 2-0, Seville portugal: Porto - Beira Mar 4-1, Fi Benfica 0-0, Sporting Lissabon - Gui 0-0, KV Mecheien - FC Antwerp 0-0, Standard Luik - Genk 3-2, Char- 28-42 Meedelen engeland: Cbelse Sheffield Wednesday 0-2. Shef- - Oldham 2-0, Southampton - Hillsborough, Sheffield: Sunderland - 2, Hamburger SV - Borussia Mönchengladbach 1-0, Stuttgarter Kickers - Bayern Munchen 2- 4, Fortuna Düsseldorf - Hansa Rostock 0-0, nberg - Borussia - Karlsruher SC 2-0. VfL Bochum - MSV Duisburg 2-1 Dortmund 2-1. Dynamo D turkije: Bakirl 0-1, Bursaspor - Altay 0-0, Aydm 24-60 Gaiatasaray 23-51 oostenrijk: St POIten

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14