Sparta Praag stelt Cruijffs feestje uit Brugge is nog niet klaar met Bremen Katrin Krabbe heeft nu de tijd voor andere talenten Sport DONDERDAG 2 APRIL 1992 Siemerink ronde verder Jan Siemerink heeft het in zijn eerste partij in het met 500.000 gulden gedoteerde toernooi van Singapore niet makkelijk gehad. De als vierde geplaatste Rijnsburger speelde zich met hangen en wurgen langs de Australiër Todd Woodbrid- ge: 6-3 4-6 6-4. Paul Haarhuis is al een ronde verder dan Siemerink. De als der de ingeschaalde Nederlander versloeg Australiër Jason Stolten- berg: 6-1 6-2. Michiel Schapers - zevende geplaatst - was de tweede Nederlander die dit toernooi vaarwel moest zeggen. De inwoner van Eemnes kreeg slechts drie games toebedeeld van Mark Woodforde. EK-supporters over land utrecht Naar schatting reizen 38.000 Europese supporters tij dens de eindronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap voetbal per wedstrijd over land naar Zweden. Dat gebeurt via Denemarken, waar de veerdiensten DSB en Scand- line de korte oversteek naar Zweden voor hun rekening nemen. Dat bleek gisteren in Utrecht, waar het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) een internationale bijeenkomst hield om de te verwachte supportersstroom in kaart te brengen. Aan de bijeenkomst namen behalve Nederland ook Denemarken, Zweden, Duitsland, België, Engeland, Frankrijk en Schotland deel. Rodriguez ernstig gewond medellinDe Colombiaanse oud-wielrenner Martin Rodriguez is ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Medellin. Hij werd in het ziekenhuis direct aan het hoofd geopereerd. Zijn toestand was gisteren kritiek. Martin Rodriguez werd bekend onder de bijnaam „Cochise" vanwege zijn Indiaanse uiterlijk. Hij was vooral een meesterlijk baanrenner. In 1971 werd hij in Varese wereldkampioen achtervolging bij de amateurs. Een jaar eerder bracht de Colombiaan in Mexico het werelduurrecord voor amateurs op zijn naam met 47 kilometer 532 meter. Rodri guez boekte later nog een aantal successen op weg en baan bij de professionals, voornamelijk in Italië. Schoonmaak-operatie geen succes Barcelona Het ideaal van een mooie, heldere en vooral schone Middellandse Zee zal voor de gemeentelijke autoriteiten van Barcelona ook tijdens de Olympische zomerspelen een droom blijven. Atleten, die bij de stranden van het Olympisch dorp een bad nemen en de Olympische zeilers moeten rekening houden met gezondheidsrisico's. Milieu-activisten vinden dat de regionale regering van Catalonië heeft nagelaten de schoonmaak van één van de meest vervuilde zeegebieden ter wereld met een samenhangend plan aan te pak ken. „Iedereen doet wat hij wil", aldus professor Norris Prat van de afdeling ecologie van de universiteit van Barcelona. „Er zijn de laatste tien jaar niet meer dan tien waterzuiveringsinstallaties gebouwd, terwijl er vijftig of zestig meer nodig waren." Advocaten Tyson hogerop indianapousDe advocaten van de tot zes jaar veroordeelde Mi ke Tyson hebben de hoop nog niet opgegeven de ex-wereldkam- pioen zwaargewicht in afwachting van hoger beroep op borg tocht vrij te krijgen. Alan Dershowitz, de voornaamste verdedi ger van Tyson, heeft gisteren verklaard dat hij het vijf leden tel lende hooggerechtshof van de staat Indiana zal verzoeken zijn cliënt, zo lang het hoger beroep tegen zijn straf loopt, op borg tocht in vrijheid te stellen. Het is nog niet bekend wanneer het hoogste gerechtshof in In diana het verzoek zal krijgen. Het is echter de vraag of het ge rechtshof de bevoegdheid heeft te beslissen over een borgtocht Dinsdag wees het hof van beroep in Indiana een verzoek om in vrijheidsstelling op borgtocht af. Volgens deskundigen kan al leen het hof van beroep en niet het hooggerechtshof beslissen over een voorlopige invrijheidsstelling omdat het hof het beroep van Tyson behandelt. Barcelona lijdt nederlaag: 1-0 Panathinaikos in Athene de der de 0-0 tegen Anderlecht. Rode Ster gaat over twee weken op Johan Cruijff kan veel met zijn elftallen, maar niet alles. In Praag greep FC Barcelona mis tegen Sparta Praag. Een gelijkspelletje was genoeg geweest om de finaleplaats van ï^oefhii Anderlecht het Europese bekertoernooi voor landskampioenen zeker te stellen. Sparta (met ex-PSVer Chovanec) won met 1-0 door een doelpunt van Sigl in de 66ste minuut. praag «anp „Ik had in de maand april alles op het Spaans kampioenschap willen concentreren", treurde Cruijff na afloop. Zijn ploeg telt met nog tien wedstrijden te spelen één punt achterstand op Real Madrid. FC Barcelona moet in fle Eu ropa Cup het laatste punt nu over twee weken halen in de thuiswedstrijd tegen Benfica. „Er zit niets anders op, jam mer", stelde Cruijff ten over vloede. In Praag leek Barcelona een dik uur in de opzet te slagen. Nadat het openingsoffensief van Sparta routineus was ver werkt, kreeg de Spaanse ploeg greep op de wedstrijd. Onder impuls van Koeman en Witsch- ge werden enkele kansen afge dwongen. De Bulgaar Stoitsjk- ov, geschorst, werd node gemist als goaltjesdief. Na de rust kon Barcelona een kwartiertje domineren, evenwel zonder te scoren. Sparta scha kelde voor het laatste half uur over naar een hogere versnel ling. De Spaanse kampioen werd zo overspeeld dat de uit slag van 1-0 als uitermate ma ger kon worden gekwalificeerd. Alvorens Sigl in de 66ste scoorde trof hij paal en lat van het doel van Zubizareta. Na de treffer bleef Sparta aandringen. Sigl trof nogmaals de lat in een periode dat de defensie van Koeman volkomen gedesorga niseerd was. Pas zeven minuten voor tijd kon Laudrup nog een counter opzetten, maar er zat totaal geen venijn meer in. „Voor rust hebben we de kan sen gehad", analyseerde Cruijff, „in die fase hadden we de wed strijd kunnen beslissen. We de den het niet en dus was het lo gisch dat Sparta profiteerde." Benfica Benfica heeft de laatste kans op de Europa Cup 1 -finale gepakt. De Portugese kampioen ver sloeg in groep B Dinamo Kiev met 5-0 en hield een theoreti sche kans op de eindstrijd die op Wembley wordt gespeeld. Over twee weken speelt Ben fica de laatste groepswedstrijd in en tegen Barcelona. Benfica is daar alleen gebaat bij een overwinning en is verder afhan kelijk van het resultaat van Sparta Praag bij het uitgebluste Dinamo Kiev. Brito (2), Soares en Yuran (2) krikten de doelcijfers op naar een positief saldo. Het Portuge se publiek geloofde er niet meer in. Het Estadio da Luz werd be volkt met slechts 10.000 toe schouwers. De capaciteit van het stadion bedraagt 120.000 toeschouwers. Die waren er vo rige week wél voor de competi tiewedstrijd tegen rivaal Porto (2-3). Sampdoria In de andere groep van de landskampioenen, poule A, is Sampdoria gisteren Rode Ster met grote passen voorbij gelo pen. De Europese bekerhouder werd in Sofia met 3-1 verslagen. Sampdoria speelt op 20 mei de finale op Wembley bij een gunstig resultaat in de laatste groepswedstrijd, thuis, tegen Panathinaikos. De Grieken maakten in vijf wedstrijden van de kwartfinale nog geen enkel doelpunt. Gisteren speelde De ploeg uit Belgrado, door de burgeroorlog in Joegoslavië het gehele Europacup-seizoen door de UEFA verbannen naar het buitenland, kon gisteren in Sofia de finaleplaats zeker stel len. Winst, of wellicht een ge lijkspel, was genoeg geweest. Sampdoria moest per se win nen en was bereid daar risico's voor te nemen. Zeker nadat, in de 19e minuut, Mihajlovic Rode Ster op voorsprong had gezet. Het tegenoffensief van Samp doria resulteerde in de 34ste minuut in de gelijkmaker door (de Joegoslaaf) Katanec. Een cruciaal moment deed zich vier minuten voor rust voor toen Va- silievic in eigen doel schoot: 1- 2. Sampdoria ging die voor sprong na rust verdedigen en deed dat op zijn Italiaans. Be kwaam dus. In de 76ste minuut besliste Mancini bij een uitval de wedstrijd: 1-3. Rode Ster - Sampdoria was veruit de grimmigste wedstrijd van de dag op de Europese vel den. De Portugese scheidsrech ter Dos Santos trok negen keer de gele kaart: drie voor Rode Ster, zes voor Sampdoria. Anderlecht Anderlecht kon in Athene het laatste kansje op een fina leplaats niet benutten. De 0-0 was verwonderlijk, want beide doelmannen kregen veel werk. In de 25ste minuut kreeg Apos- tolakis de mooiste kans. Hij stond voor een leeg doel, maar schoot de bal naast. Dezelfde speler trof in de slotfase de paal. De arbiter had daarvoor reeds buitenspel geconstateerd, dus het feest ging so wie so niet door. Ook het stadion van Panathinaikos bleef goeddeels leeg. Er kwamen 20.000 man kijken. Anderlecht had drie Ne derlanders in de basis staan: Kooiman, Bosman en Rutjes. Eusebio Sacristan (rechts) van Barcelona ziet hoe zijn tegenstander Jlri Novotny de bal wegkopt foto f pa Cipollini wint tweede etappe in 'De Panne' Real Madrid thuis ook magertjes V i speler v Club Brugge heeft zijn voorlaatste stap naar de eindstrijd van het toernooi van de bekerwinnaars in de eerste minuten van de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen gezet. Binnen vijf minuten leid de de Belgische bekerhouder met 1-0, door een doelpunt van de Nigeriaan Amokachi. De middenmoter uit de Bundesliga was niet bestand tegen de bliksemstart van de Belgen. „Het was het slechtste dat ons kon overkomen", constateerde coach Otto Rehhagel. „Het vroege doel punt was een ramp, die lang nawerkte." Verdediger Otten, door alle wateren gewassen, had in het begin van de wed strijd geen wapens tegen de negentienja rige Afrikaan, die vijf minuten na het be gin volledig uit het beeld van de Duitser was verdwenen. Amokachi scoorde, van slechts enkele meters, uit een goede voorzet van Borkelmans. De Belgische storm, lange ballen in de richting van het voortdurend bewegende duo Amokachi-Booy duurde voort tot de 20ste minuut, pas daarna nam Werder Bremen ook werkelijk deel aan de wed strijd, maar daarvoor konden de veld- spelers doelman Reek bedanken dat de achterstand slechts één treffer bedroeg. Booy bijvoorbeeld werd in volledig vrije positie door Reck van de tweede treffer afgehouden. Votava De Duitsers kregen door Votava en Neu- barth kansjes op de gelijkmaker, maar Verlinden is natuurlijk niet de slechtste doelman van België. Brugge kreeg in de tweede helft, na een overtreding op Amokachi, van de Bulgaarse scheids rechter Spassov niet de strafschop, die het elftal heftig begeerde. Twintig minu ten voor tijd verspeelde Werder zijn laatste mogelijkheid een extra-aanvaller in te zetten, toen doelman Reek, na een botsing met Amokachi, moest worden vervangen. Reek werd gisteren van twee kanten aangevallen. In het begin van de strijd voornamelijk door de voetballers van Club Brugge, vóór en tijdens de wed strijd door het publiek van de staantribu- nes. Nog voor was afgetrapt, bracht Reek al een fles naar scheidsrechter Spassov, de sinasappels deerden hem minder. In de tweede helft werd er ook nog een bierblik op het veld gegooid. De UEFA- heeft de bewijsstukken van n gedrag van de toeschouwers v UEFA Cup Real Madrid zal nog c op de bodem tweede keer tot aan om de finale c UEFA-beker te kunnen spelen. In de eerste halve eindstrijd, in het eigen bomvolle Bema- beustadion, haalde de Spaanse Konink lijke slechts een magere overwinning op Torino: 2-1. Real Madrid beheerste de wedstrijd en zelfs het strafschopgebied van de tegen stander, maar in het eerste uur van het soms harde duel, werd door het elftal zonder de geblesseerde Hugo Sanchez geen kans verzilverd. Butragueno (een keer of drie), Hagi en Michel mochten zich dat aantrekken. Aan de andere kant had „De Gier" kort na de hervatting ten minste één strafschop verdiend. Polica- no en Cravero pakten Butragueno stevig Het wedstrijdbeeld werd een klein kwar tier na rust volledig op ziin kop gezet door een kinderlijke blunder van doel man Buyo. De Braziliaan Casagrande liet de kans niet aan zich voorbijgaan, 1-0 voor Torino dat niets anders leek te be geren dan een gelijkspel zonder doel punten. Real hield, het hinderlijke incident van de tegentreffer buitengesloten, de draad van de wedstrijd vast in handen en kreeg tenslotte ook de doelpunten. Hagi maak te twee minuten na de openingstreffer gelijk op een slim passje van Michel en kort daarop kopte Hierro het tweede doelpunt langs Manchegiani. In de laatste twintig minuten raakte Torino nog twee spelers kwijt. Centrale verdediger Cravero door toedoen van Hagi, die hem een niet mis te verstane trap verkocht. De Italiaan werd op een brancard afgevoerd met mogelijk een ge broken scheenbeen Policano werd kort daarop door scheidsrechter Forstinger weggestuurd na zijn tweede gele kaart. De laatste twintig minuten hield Torino met een man minder de deur dicht. Vóór de wedstrijd zorgen Madrids ge vreesde vandalen, de Ultra Sur-groep voor rellen. Een grote kei werd door één van de ruiten van de spelersbus gegooid. Talrijke supporters van Torino, in to taal 3000 in zestig autobussen, werden door leden van dezelfde Madrilecnse supportersgroep gemolesteerd. Vijf van de gewonden zijn in het ziekenzaaltje Mario Cipollini heeft gisteren de tweede etappe van de Drie daagse van De Panne gewon nen. De Italiaan zegevierde na een rit over 231 kilometer van Herzele naar Koksijde in een massasprint voor de Belg Johan Museeuw en zijn landgenoot Adriano Baffi. Driehonderd meter voor de eindstreep deed zich een valpartij voor met onder andere oud-wereldkampioen Rudy Dhaenens. De Nederlander Frans Maassen, eveneens be trokken bij de val, behield de leiding in de algemene rang schikking. Aangezien de valpar tij zich voordeed tijdens de laatste kilometer werd Maas- sens tijdverlies niet doorbere kend in het klassement. De lange etappe stond in het teken van een lange solo van de Portugees Marquez. Hij kreeg een maximale voorsprong van 5 minuten en 15 seconden. Op de Kemmelberg werd het gat gro tendeels gedicht door de Itali aan Ballerini, kanshebber in de Ronde van Vlaanderen zondag, en de Duitser Ludwig. Zij reden een aantal kilometers samen tussen de Portugees en het pe loton. Bij het ingaan van de plaatse lijke ronden in Koksijde kwam het tot een hergroepering. De ploeg van Raas, met leider Maassen, hield de groep bij el kaar, waarna het tot een tumul tueuze massasprint kwam. Donderdag gaat de laatste etappe over 195 kilometer. Start en finish zijn in De Panne. OUD-PLOEGLEIDER FRAN COIS LAMBERT is gisteren in Brugge gearresteerd. De Belg, wiens ADR-equipe met Greg LeMond in 1989 de Tour won, wordt verdacht van het uitge ven van ongedekte cheques en ontduiking van de btw ter waar de van ruim anderhalf miljoen gulden. Lambert heeft al een proces lopen wegens een failis- sement. NEUSS SIP Katrin Krabbe is van de barre werkelijkheid naar de droom wereld van de fantasie gevlucht. Tijdens de acht zware weken sinds het begin van de fraude affaire op 7 februari verzette de 22-jarige sprintwereldkampioe ne de zinnen met het vervaardi gen van surrealistische schilder werkjes. Het legen van de brievenbus gaf ook een dagelijks terugke rende kick. Ruim duizend op monterende brieven van fans vonden hun weg naar haar huisadres. Er was er zelfs één bij van Hans Modrow, de voor laatste minister-president van de DDR. Vergeten werd Krabbe, en haar collega's Breuer en Möller, ook niet door de do- pingcontroleurs, die tot haar verrassing de afgelopen week in Neubrandenburg opdoken. Het werd een hele ceremonie. De drie geschorste atletes wil den wel meewerken, maar dan drie flesjes met urine in plaats van de gebruikelijke twee. Die zogenaamde C-staal bleef in Neubrandenburg achter. „Bij ons ingevroren", aldus be stuurslid Heinér Jank van de plaatselijke sportvereniging. De andere twee urinestalen werden extra verzegeld met een vinger afdruk van de atletes erop. An dere voorwaarden waaraan werd voldaan: apart transport van de A- en B-stalen en een analyse, die niet in Keulen mag plaatsvinden. Vriendin en mede-veroordeelde Grit Breuer raakte nog vóór de tuchtcommissie van de Duitse atletiekbond uitspraak heeft ge daan - dat gebeurt zaterdag in Darmstadt - haar toelage van de Sporthilfe kwijt. Krabbe zelf was voorheen al uitgesloten van de ze bron van inkomsten, omdat zij te veel verdiende. Deson danks raakte het ook haar. „Een brutaliteit, want het is nog niet rechtskrachtig", verdedigde zij haar vriendin, die met haar in hetzelfde buis woont. Voor Krabbe zelf had het startverbod dat op 15 februari inging drastischer gevolgen. De tweevoudige wereldkampioene van Tokyo ontbrak noodge dwongen bij twee lucratieve in- doorevenementen. Ze miste daardoor bijna 100.00 mark aan startgeld en moest toezien hoe het sponsorverdrag met Isostar. waarin een vergoeding van zes cijfers voorkwam, op het laatste moment afketste. Bij een eventuele veroorde ling komende zaterdag ziet haar toekomst er ook financieel ge sproken slecht uit. Manager Jos Hermens bevestigde gisteren tegenover Bild nog eens. dat handhaving van de vierjarige schorsing Krabbe vijf miljoen mark (ruim 5,5 miljoen gulden) gaat kosten. Rondom Silke Möller (Ros tock), eveneens op grond van de gemanipuleerde controlesta- len van Stellenbosch/Zuidafrika (24 januari) geschorst, bleef het zo stil, dat het erop lijkt, of de dreigende schorsing van vier jaar nu al een definitief einde aan haar sportcarriëre heeft ge maakt. Advocaat Zaterdag aanstaande geeft de 28-jarige wereldkampioene op de 100 en 200 meter van het WK 1987 opening van zaken. Al thans volgens Dr. Reinhardt Rauhall. advocaat van het drie tal. .Alle drie zullen praten", al dus de expert in het sportrecht. Veel kans dat hij succes zal heb ben met zijn pogingen proce durefouten aan te tonen, lijkt er niet te zijn. Mocht dat inder daad het geval zijn dan zal Rau- ball zich waarschijnlijk al de ko mende week wenden tot de ar bitragecommissie van de we reldbond IAAF in Londen of een civiele rechtzaak aanspannen. „Ik geloof dat ik in Barcelona een medaille voor Duitsland ga winnen", zei Krabbe en toonde zich daarmee nog altijd even optimistisch als bij het tv-intcr- view voor SA I 1 Oüda h« motto; „Het zou waanzin zijn onvoorbereid in Barcelona aan de start te komen", hervatte Krabbe half maart in het Harz- gebergte de training. Ze deed dat samen met haar vriend Tor sten Krentz, die enkele dagen eerder de auto van sponsor Mercedes tot schroot had gere den. T rainer Thomas Springstein kon niet de hele trainingsstage meemaken. De door de Duitse ■tlodddbond onntapü coach was in het Amenkaanse Atlanta om daar een trainingskamp in de Olympische stad van 1996 te organiseren. Hij zou daar ook op zoek zijn geweest naar een baantje. Bij de Ihiitsc atletiekbond loopt inmiddels een aanvraag voor een werkeloosheidsultke ring. Naar verwacht zal ook Springstein in Darmstadt aan wezig zijn en daar als getuige worden gehoord Zijn inschat ting: .Al het andere dan vrij spraak zou tegen het gezond verstand indruisen."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 31