De schoen staat er gekleurd op Voorjaars-make-up spel van licht en schaduw lil - Pony korter Vrouwen worden mooier Schoonheidssalon Hanneke Voorjaar A TYSTORSBERGEN Kleurige zolen Loafers weer 'in' V"' Delicate kleuren en veel kant Panty's steeds dunner Penselenset VRIJDAG 27 MAART 1992 Dwarsstraat 3 2225 GL Katwijk Tel. 01718-16275 Natuurlijke en diervriendelijke cosmetica. Alle soorten behandelingen op basis van natuurlijke mineralen, essentiële oliën en phytotherapie (ook iichaamsbehandelingen). Spec, behandeling voor de acné huid. Alleen of met z'n tweeën behandeld worden. Bel of kom langs voor inf. of afspr. Tot ziens. Desiree en Claudia de salon voor de totale huidverzorging gespec. in het ontharen van benen zonnebank Leiden, Botermarkt 14 Tel. 071-121703 SBoeierwerf 2 Leiden (Merenwijk) 'eo Tel. 071-216302 "ZCosft ee*ea- fasted Instituut voor Huidverzorging S.R.I. Lahr Schoonheidsspecialiste op haptonomische basis o.a. sportmassage, huidverzorging voor de man, elektrisch ontharen. Lid ANBOS Lid N.G.S. Depositaire BABOR Zoeterwoudsesingel 8, 2313 AX Leiden, tel. 071-128466. Met de cursus make up-technieken van Beauty Centre Cocoon Beauty Centre Cocoon introduceert de cursus make up-technieken. Een gediplomeerd visagiste leert u welke make up-produkten u kunt gebruiken en hoe u het mooiste resultaat bereikt. Een cursus met een persoonlij!^ benadering. Geheel op u afgestemd. Want u leert hoe u bij uzelf op de juiste manier make up kunt aan brengen. Drie avonden* waardevol advies voor de gunstige prijs van slechts 85.-. Bij Beauty Centre Cocoon! Bel voor informatie en aanmelding 01718-23615. Beauty Centre Cocoon Blekerstraat 26 Katwijk ZH ('t Heen) INSTITUUT VOOR TOTAALKOSMETIEK BURGEMEESTER WARNAARKADE 48 2391 AZ HAZERSWOUDE-DORP TELEFOON 01728-9790 jijde I. 2317 XB Leiden. ld. 071-211171 PRAKTIJK VOOR HLTDBEHANDELINGEN EN LICHAAMSGERICHTE THERAPIEEN l'LTRA TONE EEN WERELDWIJD SUCCES ULTRA TONE UW LICHAAM SLANK EN IN TOPVORM ml jKl.mk.n ,..k plu,„lijk r.m.n.uk- bu.k-p Specialiste in huidverzorging Zwanenzijde 12, Leiden-Merenwijk cel. 071-210796. Gespecialiseerd in Hayoun, acné behandeling en peelings. CAROLE FRANCK, aroma- en liftbehandeling. Kinderschoenen moeten vooral goed pas sen. Draagt een kind verkeerde schoenen (te groot of te klein) kan dat een levenslan ge ellende betekenen. En mode.... Daar doen ze, als je op tijd schoenen koopt van zelf aan mee. Ook hier spelen kleuren een belangrijke rol. Vooral blockcolouring doet bij kinderschoe nen heel leuk. Naast kleurig bovenwerk, krijgt ook de zool (vooral als deze wat dik ker is), een facelift. Kleuren en teksten ma ken de zool een levendig en speels onder deel van de schoen. Voor de jeugd zijn er naast veterschoenen leuke ballerina's, gym pen en een heel rits van de sportschoen afgeleide mo dellen. Zomerlaarsjes in wit of goudkleurig leer kun je heel lang 'doordragen'. (Collec tie EB Shoe-Fashion) FOTO WIM DIJKMAN Dikke multicolourzolen en een satijnen strik maken van deze linnen schoenen, die er in alle modekleuren zijn, feestelijke stappers. (Collectie EB" Shoe-fashion) foto»\mmdhkman Schoenen voor mannen zijn altijd een stuk minder spannend. Al is er in de mannen mode veel meer kleur gekomen, voor de schoen blijft het - behalve in de vrijetijd- sfeer - toch hoofdzakelijk zwart, naturel bruin en bordeauxrood. Van nieuwe modellen is nauwelijks sprake, het accent ligt op comfort en kwaliteit. Dit laatste komt tot uitdrukking in voeringen van leer en een perfekte afwerking. Een mo- disch accent krijgen de schoenen door vlechtwerk (waarmee ook kleurverschillen worden aangebracht), of een iets dikkere zool. De monk (schoen met gesp-sluiting) is nog van de partij en de loafer staat ook bij de mannen opnieuw in de belangstelling. Kleuren, kleuren en nogeens kleuren. Nog nooit heeft de schoen er zo ge kleurd opge staan als dit seizoen. Rood, zwart, kobaltblauw, fuchsia en groen spelen een hoofd rol. Maar ook voor wit- en natureltinten is een flinke plaats ingeruimd. En omdat je moeilijk schoenen in alle modekleuren kunt aan schaffen, hebben de ontwerpers al die tinten vaak geraffineerd met elkaar gecombineerd. Doormiddel van kleurvlakken (blockcolouring), veelkleurig vlechtwerk, noppen of door bonte prints. Veel kleurmoge- lijkheden biedt het nieuwe ma teriaal tessuto, dat als stof aan voelt. Dit wordt vrolijk bedrukt, vaak met bloemmotieven en ge combineerd met een hak waar op goud- of zilver-effecten zijn aangebracht. De leest (vorm van de schoen, die het beste valt af te lezen aan de neus) is vierkant (carré). Dat kan extreem zijn, maar ook wat afgerond, zoals je bij de wat ele gantere modellen ziet. Op het thema hak hebben de ontwerpers zich seizoen echt uitgeleefd. Naast de klassieke pumphak zie je elegante Franse hakken (kijk maar eens naar een schilderij uit de tijd van Lo- dewijk XIV), diabolo-hakken en blokhakken uit de jaren zestig. En aangeland in die periode konden de ontwerpers het toch niet laten: veel modellen voor zagen zij van een plateauzool. Niet zo extreem hoog (en ge vaarlijk) als toen. maar bechei den. echt onderdeel uitmakend van de schoen en daardoor ook veel minder potsierlijk. Een andere troef van de ontwer pers zijn de uitsnijding: vier kant. rond of a-symmetrisch ge ven zij de schoen een geheel ei gen karakter. Hoewel de hakken niet echt hoog te noemen zijn (van 2.5 tot 5 cm) zijn er deze zomer weer veel comfortabele schoe nen te koop: ballerina's (heel leuk in genopt materiaal) flatjes en (soms vrij hoog vallende) ve terschoentjes. Opnieuw in de belangstelling staat de loafer met bitje, die wordt gebracht in allerlei vrolijke kleuren (leer en nubuck). En voor wie het nog sportiever wil is er een keur aan leuke sportschoenen en kleuri ge gympen, soms het heel dikke multicolour zolen en forse, ron de D0UBH1 Van de pump komt een bijna vergeten variant weer helemaal terug: de slingback (schoen met open hiel), die naarmate de zo mer vordert kan worden ver vangen door een hooggetllkl sandaaltje met kleurige bandjes (ondermeer van Giovanni Cillo). Voor onder broeken of lange rokken zijn er ook weer zomer- laarsjes te koop. In de lingeriemode zijn op het ogenblik twee stro mingen. Aan de ene kant zie je 'natuurlijke' on dermode, deze is vooral geïnspireerd op natuur lijke stoffen en kleuren. Bij deze kleding ligt de nadruk op draagcomfort. Daar tegenover staat een uiterst vrouwelijk silhouet, waarbij ontwer pers zich hebben laten inspireren door het verle den. Zo vormde de film 'Dangerous Liaisons' het het decor voor Lingerie Dangereuse: een lijn met die pe halsuitsnijdingen en een volle buste. Een lijn ook die wordt gekenmerkt door delicate kleuren zoals oudrose. goudgeel, champagne, ivoor, ca cao en parelgrijs. Mata Hari stond model voor een lijn waarin stof fen als velours, kant en satijn zijn verwerkt. Deze kleding is vaak versierd met pailletten. De kleuren in deze lijn zijn: zwart, nachtblauw, fiessegroen, paars en karmijnrood. Jong en heel vrolijk is de lingerie die doet denken aan het tijdperk van de Can-Can. Hier zien we topjes en bustiers met veter- en corsetsluitingen, kantjes en franjes. Hiervoor worden gebruikt de- nim-jersey met broderie, bedrukte jersey en stof in een BB-ruitjes-dessin. Dynamisch is het thema Rock Stars met catsuits, leggings en body's. Deze zijn gemaakt van lycra voorzien van een gemetaliseerde of rubberachtige lak-coating. Deze lingerie is er in zwart en felle tinten vaak in blockcolouring. Panty's worden door toevoeging van lycra steeds dunner en de pasvorm gaat met sprongen vooruit. Ze zijn er in alle modi euze tinten en de ontwerpers durven veel vrolijke kleuren met elkaar te combineren. Deze panty, waarin 20% lycra is ver werkt. komt uit de collectie van Yves Saint Laurent. Goed gereedschap is belangrijk. Daarom heeft Lancöme-visagist Thibault Vabre een speciale penselenset ontwikkeld. Deze bestaat uit: een platte, zachte borstel van angorahaar om de kaaklijn en jukbeenderen aan te zetten; een penseel met een ovale sponstip om de khol-lijn te vervagen; een penseel met een borstel met 50% phami- haar en 50% pony-haar om met een streek lichte of doorschij nende oogschaduw aan te bren gen; een klein t kort borsteltje van hetzelfde haar om donkere tinten oogschaduw aan te bren gen; een penseel met een stevig borsteltje om de wenkbrauwen mee op te borstelen en een kammetje om de oogharen, na het aanbrengen van de masca ra. te scheiden. Prijs van deze set is 75.-. Van de make-up voor dit sei zoen maken de visagisten een spel van licht en schaduw. Ze werken met matte en glanzende tinten en hun kleurgebruik ligt van minimaal tot uitbundig. Eyeliner is in elke make-up on misbaar. Chanel heeft in één doosje zwarte en blauwe eye liner, die met het bijgevoegde penseeltje ook droog kan wor den opgebracht. Heel handig als je niet veel ervaring hebt in het trekken van dunne lijntjes. Serge Lutens houdt het heel so ber. De lijn die hij voor Shiseido ontwierp heet dan ook The Mi nimalists. In deze make-up spe len de bruin en bruin/beige tin ten een hoofdrol, al is er voor de liefhebbers van kleur ook wel nagellak en lipstick in rood-tin ten. maar dat heeft niet de voorkeur van Lutens. In het oogschaduwdoosje zitten twee kleuren, de lichtste van de twee wordt over het hele ooglid aan gebracht, de donkere dient al leen om een smal randje langs de wimperrand of langs de rand van het onderste ooglid aan te brengen. De Make-up wordt op deze manier een spel van licht en schaduw. Een heel andere kijk op de zo- mermake-up heeft het huis Bourjois. Bourjois denkt in kleuren, heel veel kleuren. De lijn heet Eté Fruité (zomerfruit) en het leuke is dat alle produk- ten ook een fruitgeurtje hebben. In het kleurenpalet vormen een levendige tint rose (framboise), een warm oranje (abrikoos) en een levendig rood (grenade) voor nagels cn lippen de hoofd moot. Voor de ogen is er keus uit paarsblauw of een combina tie van een pastelkleurige glan zende en matte oogschaduw. Met een vochtig penseel kan met de kleur pastel lumière rai sin een dun lijntje langs de ogen worden getrokken om deze te accentueren. Chanel noemt in nieuwe make- uplijn Intensitésen brengt die in twee variaties: in diepe Ideuren als koperbruin en lila-nuances of rose in combinatie met grijze blauwe en zacht groene tinten. Zoals altijd heeft de make-up van Chanel een chique uitstra ling. Kleuren van specerijen, honing, goud-tinten en het rood van fruit zijn de ingrediënten voor de make-up Tentation van Christian Dior. Om de ogen de laten sprankelen komt Dior met twee nieuwe doosjes oogscha duw met 5 kleuren. In het doos je Sugar zitten tere pasteltinten, met een fel rose, als uitschieter. In Spice. warme, levendige kleuren zoals rijpe paprika, ko riander en mosterd IV wim pers worden met een diepblau we mascara aangezet en ook de eyeliner is in die kleur. Een ko perkleurige blusher zorgt voor liet accent op de wangen. Between Sea and sky (Tussen hemel en aarde) is de nieuwe lijn van Estée Lauder met aard- etinten, blauw en groen. Het is de bedoeling dat deze tinten met elkaar worden gecombi neerd. Eyecoloring liquid -to - powder oogschaduw (f35) is een nieuw produkt. Het is een zachte crème die gemakkelijk kan worden aangebracht en uit gewerkt over het ooglid en die opdroogt tot een poeder Ook bij Lauder mogen felle kleuren weer, behalve dan op de lippen want daar heeft een bleke, doorschijnende tint de voor keur. Het mag trouwens ook omgekeerd. De pure kleuren van moeder aarde vind je terug in de nieuwe make-ups van Lancaster. Terres de Sienne ademt de sfeer van de Noordafikaanse kashba. De ogen worden opgemaakt met zongebleekt oranje en leisteen - grijs en met grijze kajal omlijnd. De wimpers worden zwart aan gezet. De lippen hebben ook een oranje of roodbruine aarde- Ideur, voor de finishing touch zorgt een koraalkleurige lip- gioss. Aan les Harmonieuses komt geen echte vloeibare ma ke-up te pas. Oneffenheden worden weggewerkt met een naturel-kleurige camouflagecrè me waarover wat doorschijnen de poeder wordt aangebracht. De jukbeenderen worden heel licht geaccentueerd. De oogma- ke-up is een spel van licht en schaduw, waarsoor het duo doosje taupe 39,50) nodig is. De eyeliner en wimperToller zijn donkerblauw. De lippen krijgen een heel zacht en natuurlijke rose kleur, maar het contour- potlood heeft de kleur van roodkoper en een lipgloss in de zelfde kleur zorgt voor extra glans. Met Colour Couture schept Eli sabeth Arden een scherp con trast tussen lippen en ogen. De ogen zijn verleidelijk met kJeu- ren zoals paarsblauw, henna en indigo, de lippen versagen in een romige caramel Maar het kan ook andersom: Dc ogen be scheiden. de lippen heel spre kend. De bkamr is altUd be scheiden: rose of koraal-kleurig. I 'V--r Vrolijk en nonchalant De jeugd stap deze zomer rond in par mantige bermuda's, salopettes cn stoe re spijkerbroeken met daarop felge- Ideurde. bontbedruktc hemden cn ge streepte t shirts. Allemaal lekker non chalant. Voor de meisjes zijn er volop vrolijke leggings, t-shirts en andere tops. Zelfs voor dc allerkleinsten, ze kunnen nog maar net lopen, zijn er al strakke rokjes van denim Romantiek komt om de hoek ki|ken bij de bloem prints zoals bijvoorbeeld op deze salo- pette FOTO »C AA Met het kapsel is het net als met de kleding Niets moet. alles mag. De hoofd/aak is dat de draagster zich er lekker bij voelt Daarom ook komt Intercoiffurr niet met een speci fickc lijn Inlertrend '92 moet dc lijnen van het gezicht goed laten uitkomen, dat is el genli|k dl' hele boodschap Alleen de |wm\ wordt wat korter dan de afgelopen tijd het geval was.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 31