Oegstgeest blij met Turk VERBIJSTEREND 'Ik mag Happel niet teleurstellen' Sport Van Himst negeert advies van De Mos O WOENSDAG 25 MAART 1992 Nationaal rugbyteam voor zware taak Amsterdam De Nederlandse rugbyploeg staat zaterdag in Han nover tegen Duitsland voor de zware taak de aansluiting te hou den in de B-competitie van de F1RA. Winnen is absolute nood zaak om gelijk te komen met de andere drie landen in de poule, Polen, België en Duitsland en kans op promotie te behouden. Visser, Broers, Mats, Marcker, Van Kolck en Wisse moesten door blessures afzeggen. De Vries, Van der Kleij en de jonge Bos heb ben voor het nationale team bedankt. De Nederlandse selectie: Beers, Michelsen, Van Loon en Kummer (DIOK), Dubbeldam (Delftse Studenten), Nagtegaal en Wijnbergen (Hilversum), Sey- bel (RCC), Veldman (Utrechtse Studenten), Surink (Amstelveen), Van der Laan (Castricum), Eman, Hadinogoro en Sanchez (Den Haag) en Van Essenveld (Eemland). Reserves zijn Berendsen en Bos (beiden DIOK), Pace (Delftse Studenten), Balkestein (Hilver sum) en Geelhoed (Alkmaar). Rugbyers DIOK tweede in Portugal ussabon De Leidse rugbyclub DIOK is in Portugal tijdens een drielandentoemooi als tweede geëindigd. De landskampioen versloeg de Portugese universiteitsploeg CUDL met 44-19, maar verloor de finale tegen PUC, een topploeg uit Frankrijk, met 9- 45. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het Portugese rug byteam onder 21 ook zou deelnemen. Door een communicatie storing kwam de jeugdselectie niet opdagen. Zware loting badmintonners op EK Glasgow Jeroen van Dijk heeft geen beschermde status gekre gen bij de Europese titelstrijd badminton, van 11 tot 19 april in Glasgow. In tegenstelling tot de nationale kampioen kreeg Chris Bruil wel een plaatsingsnummer toebedeeld door de Europese Badminton Unie: 5-8. Bruil ontmoet in de eerste ronde de sterke Fin Pontus Jantti. Van Dijk heeft als eerste tegenstander de IJslander Broddi Kristjans- son. Pierre Pelupessy begint tegen de als 5-8 geplaatste Andrei Antropov (GOS). Bij de vrouwen heeft Eline Coene van de Nederlandse delegatie de hoogst beschermde positie. De Velpse is als 3/4 ingedeeld. Astrid van der Knaap valt in de categorie 5-8. De twee Neder landse toppers, die genomineerd zijn voor het enkelspel tijdens de Olympische Spelen in Barcelona, ontmoeten in de eerste ron de een speelster uit het kwalificatietoernooi. Buitengewone ledenvergadering KNS leiden Korfbalclub KNS beslist op 30 maart over het voortbe staan. In een tweede buitengewone ledenvergadering zal aan de leden van de vereniging maandag een definitief besluit worden Drie weken geleden kwam men er niet uit bij KNS. Oegstgeest huldigt Mi-Len Pan leiden De biljartvereniging Oegstgeest huldigt zaterdag de nieuwe Nederlandse kampioen Mi-Len Pan. De 18-iarige Leide- naar bemachtigde afgelopen weekeinde de nationale titel bij de junioren, libre, tweede klasse. Reden voor de Oegstgeester bil jartvereniging om Pan in het zonnetje te zetten. Van den Bosch wint in Key Biscayne alphen aan den run De Alphense rolstoeltennisster Monique van den Bosch heeft in Key Biscayne het openingstoemooi van het nieuwe seizoen gewonnen. De nummer een van de wereldrang lijst versloeg in een zeer spannende finale de Nederlandse Chan- tal Vandierendonck met twee keer 7-6. v Schinkels debuteert in Oostenrijks elftal gpd Frenk Schinkels zat als jochie in de schoolbanken naast Mario Been. De twee Rotterdamse straatschoffies werden boezem vrienden en trapten later ook samen een balletje bij Feye- noord; hun droomclub. Frenk Schinkels, meer nog een 'Pietje Bel' dan zijn maatje Mario, bleef maar kort in de Kuip. Hij verkaste naar Halmstadt BK in Zweden. Later keerde hij naar Nederland terug en kwam uit voor AZ en Excelsior. Tijdens een wedstrijd met het tweede elftal van Excelsior kreeg hij het ernstig aan de stok met scheidsrechter Roelof Luinge. Schinkels werd langdurig ge schorst en verdween naar Oos tenrijk, waar hij tegenwoordig voor Sankt Pölten uitkomt. Vijf jaar geleden nam hij de Oosten rijkse nationaliteit aan en na drie Olympische interlands de buteert hij vanavond in de na tionale ploeg die in Boedapest aantreedt voor een oefenwed strijd tegen Hongarije. „Dat is een echte derby", laat de kleine middenvelder trots weten. „De wedstrijd is vergelijkbaar met Nederland-België, alleen de pa tat ontbreekt." Hoe kijk jij tegen je debuut aan? „Ik beschouw mijn uitverkie zing als een grote eer, als het absolute hoogtepunt van mijn carrière. Ze zaten hier ook op een type speler als ik te wach ten." Het gaat de laatste jaren niet best met het nationale elftal „Oostenrijk bevindt zich mo menteel op het nulpunt, maar het is de bedoeling dat het voet bal hier weer wat meer aanzien krijgt. Vandaar ook dat ze Ernst Happel als bondscoach hebben aangesteld. Daaron\ was het voor mij een dubbele eer dat ik werd uitgenodigd. Want ik ben niet uitgenodigd door zomaar een Jan Klaassens, maar door Ernst Happel, één van de beste trainers ter wereld. En die we reldtrainer heeft zijn vertrou wen in mij uitgesproken. Ik mag hem niet teleurstellen en dat zal ook niet gebeuren." Op 27 mei speelt Oostenrijk in Sittard een oefeninterland tegen Nederland. Daar kijk jij vast ook „Dat wordt weer een nieuw hoogtepunt in mijn carrière. En wie weet, misschien plaatsen we ons ook nog wel voor het WK in Amerika; dat zou hele maal wat zijn..." Waarom heb jij je destijds tot Oostenrijker laten naturalise- „Hoofdzakelijk om het voet ballen. In Holland, wist ik, zou ik toch niet voor het nationale elftal in aanmerking komen. En gaat het links niet, dan probeer ik het rechts... Oostenrijk is trouwens ook mijn tweede va derland geworden. Natuurlijk voetbal ik tegen Hongarije in de eerste plaats voor mijn eigen eer, maar toch ook voor de eer van het land." Jij blijft na je carrière ook in Oostenrijk wonen? „Dat zit er wel in. Het bevalt ons (vrouw en vier dochters- red.) hier goed, ik ben het zi geunerleven een beetje moe. Ik maak natuurlijk nog wel eens een geintje en ik ga ook nog wel eens een avondje met mijn vrouw stappen, maar ik ben se rieuzer geworden, al geloven ze dat in Nederland misschien niet. Binnenkort begin ik hier ook een restaurant, waar je heerlijke poffertjes kunt eten. Heb ik te danken aan de burge meester. Ik heb hem bij de ver- kiezingen geholpen. Ik deed dat met de slogan: 'Ik kies deze bur gemeester omdat mijn kinderen het hier goed hebben'. Nu helpt hij mij. Je hebt elkaar nodig in het leven- VOETBAL TAFELTENNIS firn m ZAALHANDBAL WIELRENNEN Met de komst van Rob Turk hoopt tafeltennisvereniging Oegstgeest zijn ambities te verwezenlijken. FOTO HENK BOUWMAN SCHAKEN Rob Turk komt in het volgende seizoen uit voor tafelten nisvereniging Pecos/Oegstgeest. De 24-jarige Hazers- woudenaar, momenteel spelend voor het Eindhovense OKI, en de Oegstgeester club kwamen gisteravond tot overeenstemming. oegstgeest» ron hoogendam tafeltennismedewerker Turk, ex-international, begon zijn tafeltenniscarrière bij Avan- ti. Bij die club maakte hij de glo riejaren (met Bettine Vriese- koop) mee en behoorde hij tot de nationale topspelers. In zijn succesvolle Hazerswoudse pe riode nam hij deel aan twee EK- en WK-toernooien. In het seizoen '89-'90 verkaste Turk noodgedwongen naar OKI, waar hij inmiddels twee seizoe nen op eerstedivisie-niveau ac teert. Turk over zijn vertrek bij Avanti: „Ik was eigenlijk buiten de boot gevallen, omdat men het niet meer in me zag zitten. Iets wat ik eigenlijk nooit heb begrepen. Ik ben naar OKI ge gaan omdat ze me een baan hadden aangeboden. Daarnaast werd me beloofd dat het team zou worden versterkt." Turk beleefde aan zijn Bra bantse periode weinig plezier. „Achteraf is het me allemaal een beetje tegengevallen. Je kunt wel zeggen dat de afspra ken niet werden nagekomen. Ook met de trainer Rob Zwart jes liep het niet altijd gesmeerd. Wat de sfeer betreft heb ik het wel gezien in Eindhoven. Bo vendien begin ik van die lange reistijd een Doetje te balen." Turk, part-time medewerker bij een groot sportbedrijf, stond bij diverse verenigingen (Tem po Team en ScyUa) in de be langstelling. Uiteindelijk viel zijn keuze op Oegstgeest. Turk: „De voorstellen die de club me heeft gedaan bevielen me goed. Oegstgeest is een redelijk fana tieke club met een goede trai ningsgroep waar zeker perspec tief in zit. In overleg met de Oegstgeester topsportcommis sie (TCS, red.) zal ik me belas ten met het geven van trainin gen. Een bijkomend voordeel is de korte reisafstand. Ik woon nog altijd in Hazerswoude, Oegstgeest is dus dichtbij. Het seizoen bij OKI maak ik netjes Eif, om scheve gezichten te voor komen." Oegstgeest staat laag geno teerd in de eredivisie en zal Jij- dens de play-offs, die overigens pas op 7 mei van start gaat. de gradatie moeten voorkomen. Jouke Sjaardema, lid van de TCS, is bijzonder verheugd over de opmerkelijke transfer. „Turk zal in het kader van het top sportplan een belangrijke im puls aan de vereniging kunnen geven. Want onze doelstelling is om binnen een aantal jaren bij de top vier van Nederland te horen. Met Turk en onze eigen speler Ted van den Berg moet dat mogelijk zijn. Mochten we dit seizoen degraderen, dat mo gen we niet uitsluiten, dan zal Rob geen problemen hebben met het feit dat hij een competi tiehelft in de eerste divisie moet spelen." Turk beaamt dat: „Bij OKI speelde ik ook geruime tijd op aat niveau. Voor mij is momen teel het belangrijkste dat ik spoedig een baan vind." SPORTPRUSVRAGEN Lothar Matthaus slachtoffer brutale roofoverval in villa Lothar Matthaus is het slacht offer geworden van een bruta le roofoverval. Vier gewapende mannen drongen vorige week zijn riante villa in Civate bin nen, sloten zijn hoogzwangere vriendin Lolita op in de badka mer en gingen aan de haal met geld en sieraden. Totale schade: 240.000 Mark. Daarbij niet meegerekend de 'gouden bal', de herinnering aan zijn uitverkiezing tot Eu ropees voetballer van het jaar in 1990. Matthaus was op het moment van de overval in Kla- genfurt, waar hij met Inter Milaan een oefenwedstrijd speelde. SPORT OP TV Paul van Himst heeft zich de woede van Aad de Mos op de hals gehaald. De keuzeheer van de Rode Duivels heeft Danny Boffin van Anderlecht, zeer te gen de zin van De Mos, opge steld in de nationale ploeg, die vanavond in Parijs tegen Frank rijk speelt. De Mos oordeelde dat Boffin onvoldoende fit was voor de oefeninterland en ver zocht Van Himst derhalve hem aan de kant te houden. Van Himst legde het verzoek even wel onverstoorbaar naast zich Ook maandagochtend week Van Himst geen millimeter van zijn eerder ingenomen stand punt, toen vanuit Brussel nieu we druk op hem werd uitgeoe fend. Bondsarts Redant werd daarbij eveneens benaderd, maar ook die gaf geen krimp. „Ik heb", aldus Redant in 'Het Laatste Nieuws', „Boffin ge keurd, hij is gereed. Ik heb met Aad de Mos niets te maken, trainers contacteren doe ik nooit, daar heb ik geen bood schap aan. Overigens, druk van buitenaf stoort me, het komt ook altijd van dezelfden." Gorter doet het pikant Edwin Gorter doet sinds deze week in zijden slipjes en pikante beha's. De Nederlandse spelbe paler van de Franse subtopper Caen opende in Sint Willebrord twee eigen winkels. Eentje in sportpnjzen, en een in lingerie. Echt pikant was het voor Gorter afgelopen weekeinde. Tegen Paris St. Germain kreeg Gorter liefst drie keer de gele kaart. „Tegen Marseille en Paris St. Germain heb je altijd te maken met een scheidsrechter die op de hand van die clubs is. Dat is in Frankrijk bekend en geaccep teerd. In de eerste helft nam de man een belachelijke beslissing, met drie man stormden we meteen woedend op hem af. Ik zei echt niks, mijn twee ploeg maten wel, en ik kreeg de gele kaart." Dat was de eerste. Gorter: „In de rust hebben we toen overlegd. We besloten dat we de scheidsrechter zouden vragen om die gele kaart op naam van onze aanvoerder te zetten, die had er deze competi tie namelijk pas eentje gehad. Ik al twee en bij een derde word je geschorst. Die scheidsrechter vond het goed; onze aanvoerder kreeg mijn gele kaart Willy De 'numero dix' van Caen, in Frankrijk niet Edwin maar Willy Gorter genoemd, kreeg echter alsnog een gele kaart, zijn twee de in de wedstrijd. Gorter: „Mijn eerste dus, tien minuten voor tijd. Ik liep zogenaamd ie mand in zijn rug, die Braziliaan Valdo. Echt belachelijk die gele kaart. Toen werd ik dus kwaad want zo zou ik dus toch ge schorst worden. Dus trapte ik de bal een eind weg. Weer geel, dus rood. Ongelooflijk niet?' Het werd nog wat ongelooflij ker. Gorter „Na de wedstrijd bleek dat onze aanvoerder toch al twee gele kaarten achter zijn naam had. Nu worden we dus allebei geschorst" 'A V»? Handgeknoopte Marokkaanse Tdrts' better van zuiver scheerwol Zonder franje In naturel en ecru. Direct verknjgbaar in 6 standaard maten Tevens m maten naar wens. met of zonder franje Levertijd van ca 12 weken. Tot en met 4 apnl as. of zotang de voorraad strekt voor de verbijsterende prijzen van: Maat naar wens Van 185.- Voor 150.- p/m2 Standaard maten Ca. 290x390cm. Van 1899.-Voor 1499.-Ca 240x340cm. Van 1399.- Voor 1099.- Ca. 235x235 cm. Van 949.- Voor 749.- Ca 190x290 cm Van 949.- Voor 749.-Ca 190x240 cm Van 799.-Voor 629.-Ca 160x230cm Van 629,- Voor 499 8 Niet m UtrecM verVrifgbaar U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf SCOREBORD

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25