Sport Van Gaal had liever Real Madrid geloot 'Ik vreet elke grasspriet op' Monaco heeft ploeg die fantastisch mooi voetbal _c_ Senna overleeft ongeluk ZATERDAG 21 MAART 1992 23 Milaan-San Remo "3 C Om de klassieker Milaan-San Remo te winnen moet Enk Breu- kink in elk geval alleen aankomen. <A BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER ROB VAN D Louis van Gaal heeft zijn wens-tegenstander niet gekre gen. Ajax werd in de halve finales van het Europa Cup 3- toemooi gekoppeld aan Genoa, terwijl de technisch di recteur op Real Madrid had gehoopt. ,,Dit is voor ons de meest ongunstige loting", oordeelde Van Gaal. ,,Real Ma drid had ik het liefst, omdat de Spaanse voetbalstijl wat aanvallender is dan de Italiaanse. En Torino had ik weer wat liever dan Genöa, omdat Torino toch net iets aanval lender is ingesteld dan Genoa". pioen van Italië en won één keer, in 1937, de beker. De laatste nationale titel dateert van 1924. Tegenwoordig staat Genoa, dat na een vijf jaar du rend verblijf in de Serie B in 1989 terugkeerde in de hoogste Italiaanse afdeling, in de scha duw van stadgenoot Sampdo- amsterdam gpd-verslaggever Bij de loting in Genève rolde eerst een thuiswedstrijd voor Ajax uit de champagnekoeler, maar de UEFA heeft de volgor de omgedraaid, om de kracht meting in Italië niet te laten sa menvallen met het EC 1-duel Sampdoria-Panathinaikos. ,,Dat is een positief punt", stelde Dennis Bergkamp vast. De top scorer van de eredivisie had ook een lichte voorkeur voor Real Madrid. „Maar veel maakt het niet meer uit waar je in de halve finale tegen loöt. Iedere tegen stander is dan moeilijk". Genoa Cricket and Athletic Club, opgericht in 1893, was de cennia lang de voetbaltrots van de provincie Ligurië. De club van de gevestigde Genuese fa milies werd negen keer kam- De oudste club van het schiereiland eindigde vorig sei zoen, waarin het in eigen huis ongeslagen bleef, als vierde. De ze competitie neemt het de tiende plaats in, met 26 punten uit 25 wedstrijden. In verband met de oefeninterland Italië- Duitsland volgende week woensdag, ligt dit weekeinde de competitie in de Serie A stil. Stefano Eranio is de enige spe ler van Genoa die door bonds coach Sacchi in de Italiaanse se lectie is opgenomen. Volgende Ruud Gullit maandag onder het mes milaan» Voetbalclub AC Milan heeft aangekondigd dat Ruud Gullit maandag in de Antwerpse kliniek van de Belgische dokter Marc Martens aan zijn linkerknie wordt geopereerd om ge scheurd kraakbeen te laten verwijderen. Martens nam enkele ja ren geleden al de rechterknie van Gullit onder handen. Een woordvoerder van Milan verklaarde dat tot de operatie werd be sloten na een laatste onderzoek dat gisteren in België heeft plaatsgevonden. De tijd die Gullit nodig zal hebben om te her stellen, in eerste instantie door clubartsen geschat op 40 dagen, wordt na de ingreep nader bepaald. Alleen Sosonko houdt het op remise eindhoven De vredelievendheid is er af bij het Nederlands schaakkampioenschap in Eindhoven. Na een opening van louter remises was de vierde ronde er één van vrijwel uitsluitend be slissingen. De enige, die zich aan de veranderde trend wist te onttrekken, was Genna Sosonko. Na ruim zes uur spelen had hij de laatste dreiging uit de stelling gemasseerd en aanvaardde hij met een brede lach het remise-aanbod van Paul van der Sterren. John van cfer Wiel versterkte zijn leidende positie met een zege op Bosboom. Met 3,5 uit 4 heeft hij een halfje voorsprong op Jeroen Piket. Selectie olympisch team uitgebreid scherpenzeel» De selectie van het olympisch voetbalteam is met twee spelers uitgebreid. Bondscoach Nol de Ruiter besloot giste ren Ronald de Boer (FC Twente) en Mare Overmars (Willem II) alsnog op te roepen voor het beslissende kwalificatieduel tegen Jong Zweden van komende woensdag. De groep bestaat nu uit achttien spelers. „Verschillende spelers uit de selectie hebben de afgelopen weken nogal wat voor de kiezen gehad en daarom kon het geen kwaad de groep te verbreden", motiveerde De Ruiter zijn beslissing. Bovendien heeft Pierre van Hooijdonk (NAC) za terdag nog competitieverplichtingen en is Ulrich van Gobbel (Feyenoord) licht geblesseerd. Tomba besluit seizoen met zege crans Montana Alberto Tómba heeft in Crans Montana de achtste zege in dit seizoen behaald. De Italiaanse multimiljonair was gisteren de snelste in de laatste reuzenslalom. Door de zege werd hij winnaar van de wereldbeker op de reuzenslalom. De beker voor de slalom had hij al eerder geprolongeerd. Voor Tomba, 25, goud op de olympische reuzenslalom en zilver op de slalom, was het zijn 2?ste overwinning in het wereldbekercircuit. De Italiaan had in de kunstsneeuw eigenlijk niet willen starten. Alleen omdat de Zwitser Pieren in theorie nog de wereldbeker kon veroveren, stapte hij op de latten. week zondag staat in de compe titie voor Genoa een uitwed strijd tegen Atalanta Bergamo op het programma. Assistant- trainer Tonnie Pronk van Ajax bezoekt dat duel. In het UEFA-cuptoemooi wipte Genoa achtereenvolgens Slovan Bratislava, Rinus Israels Dinamo Boekarest, Steaua Boekarest en Liverpool. Vooral de uitschakeling van Liverpool maakte indruk. Genoa won zo wel in het eigen Stadion Luigi Ferraris (capaciteit 40.906 toe schouwers) als op Anfield Road. In Genua werd het 2-0, in Liver pool 1-2, met daarbij de aante kening dat het voor Liverpool de eerste thuisnederlaag was in een Europees bekertoernooi sinds negentien jaar. Carlos Aguilera maakte in Li verpool beide doelpunten. De Uruguayaan, enkele jaren gele den in opspraak vanwege ver meende criminele praktijken, was in het lopende EC 3-toer- nooi al zesmaal succesvol; één keer meer dan Dennis Berg kamp. Bij Genoa stond ooit ook één Nederlander onder contract: Jan Peters. De Groesbeker voet balde van 1982-1985 bij de club uit de havenstad aan de Tyrr- heense Zee. SCOREBORD VOETBAL EERSTE DIVISIE FC Zwolle - Den Bosch 0-0 Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 1175. Rode kaart: 28. Doelman Tim mer (Fc Zwolle) wegens hands buiten strafschopgebied. Gele kaart Timmer man (FC Zwolle), Nooe (Den Bosch) DUITSLAND: VfL Bochum - Watten scheid 09 1-1, Dynamo Dresden - Le- verkusen 1-0, Hamburger SV - Borus- sia Dortmund 1-1 BELGIE: KV Mechelen - Standard Luik 0-1 FRANKRIJK: Montpellier - Nantes 2-1, Paris SG - Caen 3-1 VRIENDSCHAPPELIJK MW-SW Dordrecht 2-2 (2-1) 9. Si mons 0-1; 23. Thai 1-1; 30. SCHAKEN NK EINDHOVEN Vierde ronde: Van der Wiel - Bosboom 1-0, Piket - Van Mil 1-0, Van der Ster ren - Sosonko 1/2-1/2, Nijboer - Ci- fuentes 1-0, Brenninkmeijer - Klaren- beek 1-0, Kuijf - Knoppert 1-0 Stand na vier ronden: 1Van der Wiel 3 1/2 pnt, 2. Piket 3, 3. Brenninkmeijer en Kuijf beiden 2 1/2, 5. Cifuentes, Sosonko en Nijboer allen 2, 8. Bos boom, Klarenbeek, Van Mil en Van der Sterren allen 1 1/2, 12. Knoppert 1/2 TENNIS TOTO MExico-STADAyrton Senna is aan de dood ontsnapt. Tijdens de eerste training voor de for mule 1-race om de Grote Prijs van Mexico verloor de 32-jarige wereldkampioen in een S-bocnt de controle over de wagen. De McLaren slingerde over de piste en knalde met meer dan 220 ki lometer per uur frontaal in de vangrails. De neus en het frame van de wagen vlogen door de lucht Senna zat klem in de cock pit en zwaaide met beide armen om hulp. Binnen dertig secon den was de eerste hulp ter plek ke. Professor Watkins. chef-arts van de formule 1. deed de Brazi liaan een brace om de nek en een zuurstofmasker op, voordat hij acht minuten later uit het wrak werd getild. De coureur had slechts zware kneuzingen aan beide benen en een shock opgelopen Ron van der Weijden op scherp Halve finales: Chang (VSt/6) - Courier (VSt/1) 6-2 6-4. CASABLANCA Kwartfinales: Wuyts (Bel) - Aynaoui (Mar) 1-6 7-5 6-1, Perez-Roldan (Arg) - Mattar (Bra) 6-0 6-3, Lopez (Spa) - Fillipini (Uru) 6-3 6-2, Berasategui (Spa) - Koevermans 6-3 7-5 DUBBEL-TOTO 11A le prijs: 11 winnaar die elk 670,60 ontvangen 2e prijs: 358 winnaar die elk 13,70 ontvangen 3e prijs: 2742 winnaars die elk 4,40 ontvangen leiden rob v De spelers van Lugdunum gaan morgenmiddag zonder een pep talk van trainer Ferry Nijhuis de wei in. Niemand hoeft de Kik kers nog op scherp te zetten voor de thuiswedstrijd tegen FC Lisse. Bij de Leidse derdeklasser hebben ze namelijk nog een ap peltje te schillen met de Lisse- naren. Als Lugdunum morgen kan meewerken aan de degra datie van Lisse, dat tweede van onderen staat, zal het dat niet nalaten. Zit er misschien een beetje oud zeer tussen die twee? Ron van der Weijden, midden velder van Lugdunum, denkt van wel. De 23-jarige motor van de Leidse ploeg, klein van stuk maar voor de duvel niet bang, kan amper wachten tot het zo ver is. Zijn ongeduld blijkt zelfs al tijdens een kort vraagge- sprekje over het beladen duel. De wedstrijd tegen FC Lisse is "...een hele belangrijke. En wij gaan die winnen. Zeker weten. Ik vreet elke grasspriet op ons veld op om die gasten zonder punten naar huis te laten gaan. En de andere jongens bij ons ook." Waarom die rivaliteit, wat is er gebeurd? „Toen wij in Lisse met 5-2 verloren heeft die trainer van hen, die Gieske, zich zeer laat dunkend uitgelaten over Lugdunum. Het stelde allemaal niet zo veel voor, dat voetbal van ons. Dat soort teksten. Nou, we zullen hem morgen laten zien hoe veel Lugdunum voor stelt. Hij komt er wel achter. Lisse mag eigenlijk niet verlie zen vanwege het degradatiege vaar, maar als ze voor de pun ten komen zijn ze bij ons aan het verkeerde adres." Het gaat met Lugdunum de laatste tijd weer de goede kant op. „Perfect. We knokken er voor en krijgen zelfvertrouwen. De spelers weten nu wat ze aan el kaar hebben en dat zie je terug in het veld. Ik ga er vanuit dal we de rest van de wedstrijden 1 Ron van der Weij den: „Het gaat om de ploeg." FOTO ARCHIEF inen. Koploper Gouda krijgen we niet meer. We gokken op twee paarden: de tweede plaats op de ranglijst of de derde periode." Het is nogal ruige taal voor een ploeg die een half seizoen lang geen deuk in een pakje bo ter schopte... „Weet ik wel, maar we bar sten van het zelfvertrouwen. We hebben even moeten zoeken. Onze trainer ook, nu kan hij aan iets gaan werken. Daarom ben ik ook blij dat hij blijft. Er is ge noeg gezeurd over de verzwak king van Lugdunum door het vertrek van Hoekstra, Verhoogt en Robert de Roo. De laatste heeft me trouwens verzekerd dat hij volgend seizoen terug komt. Het team dat er nu staat is sterk genoeg. Het vertrek van die drie is te veel opgeklopt. We kunnen het best." Volgens de trainer hen jij de motor van de ploeg, of is dat te veel eer? „Nou, zo voel ik dat zelf ook wel een beetje. Ik ben overal in het veld om gaatjes te dichten. In principe schakel ik de beste man van de tegenpartij uit, maar ik kan wel meer. Als het effe kan wil ik toch aanvallen en probeer ik voor het doel te ko men. Een beetje als Aron Win ter, zo iets ja. haha. Alleen op een ander niveau natuurlijk, hè." Je sukkelt nog steeds een beetje met een oude enkelblessure. Is het dan allemaal wel op le bren gen „Het kost me vreselijk veel kracht. Na een wedstrijd zit ik er helemaal doorheen. In feite moet die enkel rust hebben, maar dat komt er niet van. Aan het einde van het seizoen moet ik hem met rust laten, nu moe ten we nog even verder. Slo pend is het wel op deze manier, maar ik heb het er erg graag voor over. Ik ben altijd vreselijk bezig met dat voetbal, toch gaat het er in feite niet om of ik draai en hoe ik me voel. Het gaat om de ploeg. En daar gaat het nu lekker mee." Oranje ook in Noordwijk Noordwijk maakt een goede kans op een oefenwedstrijd te gen het Nederlands elftal. In de planning van Oranje is rekening gehouden met een bezoek aan de kustplaats in hel begin van juni, wanneer het nationale team op 1 juni ter ere van het honderdjarig beslaan van ASC tegen een Oegstgeestcr selectie aantreedt. Een dag later is Noordwijk waarschijnlijk de volgende sparring partner van de Europese kampioen. De za terdageersteklasser heeft wel oren naar een krachtmeting met Oranje, dat zijn tenten rond die tijd in Noordwijk opslaat. Hooman weg bij Scylla De tafeltennisclub Scylla moet hel volgend seizoen stellen zon der Mirjam Hooman. De Lci- derdorpse speelt in de komende competitie bij het Duitse TUS Glanc. Haar privé coach Frits Kantebeen wordt trainer bij de zelfde club Het vertrek van Hooman betekent een stevige aderlating voor de l-eidse vere niging. die onlangs is verhuisd naar een nieuwe accommodatie in Zuid-West. Scylla was de laatste weken naarstig op zoek naar geldschieters om Hooman voor de club te behouden. Daarin is Scylla niet geslaagd, waarna Hooman de beslissing nam om naar Duitsland uit te wijken Hooman is ovengens van plan om leiderdorp te ver laten Na de Olympische Spelen gaat de tafeltennissteT in Eind hoven wonen. De Belgische handballers blijven lachen. In het Trend hotel in Linz namen ze don derdagavond na de neder laag van 19-24 tegen de No ren toch nog een pint. Giste ren liepen de spelers en be geleiders schuddebuikend van het lachen door het ho tel. Het Waalse dagblad 'La Meuse' was de oorzaak van de grote hilariteit bij de Bel gen. De Luikse krant had in de editie van met een grote kop zijn lezers medegedeeld dat België met 24-19 had ge wonnen van Noorwegen. Een redacteur van de krant had donderdag na het duel de uitslag gekregen van fy siotherapeut Dennis Hennin, die waarheidsgetrouw 24-19 had doorgegeven, want de Noren stonden als thuisspe- lende ploeg in het program rotterdam marcel v gpd-verslaggever Feyenoord is niet ongelukkig met AS Monaco als tegenstan der in de halve Finale van het Europa Cup 2-toernooi. De Rot terdammers geloven echter wel dat de Franse bekerhouder de sterkste van de drie overgeble ven clubs is. De topclub uit het belasting paradijs heeft volgens de ken ners van het Franse voetbal in de spelersgroep van I cyenoord Rob Witschge en Peter Bosz louter vedetten onder con tract staan en speelt het beste voetbal in de Franse competitie. Voor penningmeester Jorien van den Herik, met Wim Jansen en interim-manager Fred Blan- kemeijer bij de loting in Genève DeS.V. Foreholte zoekt m.i.v. het seizoen 1992/93 een jeugdtrainer A en B junioren Schriftelijke sollicitaties kunt u voor 1 april richten aan de S.V. Foreholte t a v. de jeugdafdeling. Postbus 137, 2215 ZJ Voorhout. aanwezig, rinkelde opnieuw de kassa. Feyenoord rekent voor de zoveelste keer dit seizoen op een volle Kuip en dat betekent, net als tegen de Spurs, een re cette van bijna 2,5 miljoen gul den. Technisch directeur Wim Jan sen, die zo goed als zeker op 29 maart tegen PSV zijn rentree op de bank bij Feyenoord maakt, is vandaag al afgereisd naar Monaco. De Monegasken tre den vanavond voor de competi tie aan tegen Metz. „Monaco is een uitstekende ploeg, dat is algemeen bekend. Maar de ware kracht van die club wil ik toch met eigen ogen zien. De tweede en tegelijkter- tijd laatste mogelijkheid om Monaco aan het werk te zien. is volgende week tegen Lens. Dan zit Uc ook op de tribune", aldus Jansen, die met Feyenoord over negen dagen, al afreist naar Zuid-Frankrijk. AS Monaco neemt in de com petitie op dit moment de twee de plaats in achter koploper Olympique Marseille. Het elftal van de Franse trainer Arsene Wenger staat slechts twee pun ten achter op Olympique en be reikte in het Franse bekertoer nooi vorig weekeinde de laatste acht. Dat gebeurde via straf schoppen tegen Auxerre. Vorig jaar veegde AS Monaco in het UEFA-Cuptocrnooi Roda IC zowel uit als thuis van de mat. Het werd twee keer 3-1. In de derde ronde struikelde de steenrijke club vervolgens over Torpedo Moskou. Dit seizoen zette men zonder enige proble men Swansea City (2-1 en 8-0), IFK Orkoping (1-0 en 2-1) en AS Roma (0-0 en 1-0) aan de kant. „Het is een ploeg die fantas tisch voetbal speelt", zegt Feye- noorder Peter Bosz, die drie sei zoenen uitkwam voor het nabu- rige Toulon. „Ik vond het altijd een belevenis om daar te spe len. De club heeft een schitte rend stadion erf er heerst een heerlijke sfeer Het publiek is niet zo fanatiek als bij Marseille, maar je kunt aan alles merken dat alles er perfect georgani seerd is." Volgens Rob Witsch ge, die met St ITienne al twee maal de strijd aanging met Monaco voordat hij naar Feye noord kwam, wordt de halve eindstrijd net zo'n zware kluif als de laatste ontmoeting met Tottenham Hotspur. „We zullen niet zo hoeven te vechten als te gen de Spurs. Maar wc zullen wel uitstekend voor de dag moeten komen, want Monaco heeft een absolute tonploeg' De grote ster bij dc club, die in 1924 werd opgericht maar nooit dc finale van een Europa C.up-toemooi heeft gehaald, is de Afrikaanse spits (icorge Wcah Peter Bosz. zegt dat Weah populairder is dan de Portugese international Rui Barros. Wcah is al enkele jaren topscorer bij de Fransen en prijkt thans op nieuw met zeventien doclpun ten achter Jean-Pierre Papin hoog op de topscorersranglijst. „Wcah". aldus Bosz, „is een kanjer. Een grote, sterke jongen, die bovendien een geweldige techniek heeft en werkelijk alles kan Koppen, sprinten, schieten en passeren. Persoonlijk vind ik die nog beter dan Gary Lineker, die toch ook een behoorlijke re putstle heaft an föhn de Wolf erin slaagt om ook die Wcah uit tc schakelen, krijg ik respect voor hem." UVS-NEPTUNUS Crab Mturanhtn BV tal 224700 Crab makelaardi| og BV tal 225135 Ptfnsbu'gart<nga< 61 La«Jao

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23