PSV al bijna zeker van titel Wouters:'Petje af voor Lerby' Sport Staartclubs roeren zich nadrukkelijk Van Basten: nummer 21 Barcelona naast Real Madrid MAANDAG 16 MAART 1992 14 Leeds United haalt uit: 5-1 LONDEN «BTW De titelgegadigden in de Engelse eerste divisie hebben zaterdag drie punten binnengehaald. Koploper Leeds United, drie dagen eerder met 1 -4 ten onder gegaan bij Queen's Park Rangers, zege vierde op eigen veld met niet minder dan 5-1 over middenmoter Wimbledon. Manchester United won met 2-0.bij Sheffield Uni ted en blijft favoriet voor de landstitel. Ook nummer drie van de .anglijst, Sheffield Wednesday, kwam tot winst. Bij Tottenham Hotspur, tegenstander van Feye- noord in het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars, ze gevierde Sheffield met 2-0. Lee Chapman was de grote man bij Leeds United met een hattrick. Wallace en de Fransman Cantona zorgden voor de an dere treffers. PSV kan de titel nauwelijks nog ontgaan. De kampioen wilde Feyenoord volgende week ont vangen met twee punten voor sprong; het zijn er plotseling vier geworden na het verlies van Feyenoord tegen MW en de»ei- gen zege op Volendam. In het vissersdorp had de bal voor rust makkelijk een keer bij Van Breukelen binnen kunnen waai en, maar uiteindelijk ging PSV nog simpel lopen met de pun ten: 0-3. De conclusie is natuurlijk dat er nu hele gekke dingen moeten gebeuren wil PSV het kam pioenschap nog missen. Adri van Tiggelen: „Wij zijn aan onze stand verplicht kampioen te worden en normaal moet dat nu ook geen probleem meer zijn. Maar we moeten wel van Feyenoord winnen, want anders komt Ajax weer op twee pun ten." De tegen Volendam opnieuw sterk spelende international denkt er dus anders over dan Hans van Breukelen. „Een ge lijkspel tegen Feyenoord is pri ma, drie punten voorsprong is riant." Dat mag je wel zeggen met dan nog maar vijf wedstrij den te spelen. Blunder Volgens Van Breukelen heeft PSV de punten van de laatste weken te danken aan zijn blun der in de eerste heltt tegen SW/Dordrecht'90, drie weken geleden. „In de rust heeft Arne- sen toen gezegd dat ik al genoeg punten voor de ploeg had ver diend, nu moest de ploeg maar eens een fout van mij goedma ken. Zo is het ook gegaan. Vanaf die tweede helft in Dordrecht is er iets fanatieks over het team gekomen. De laatste weken heb ik ook weer ouderwets weinig te doen in de goal." Prolongatie van het kam pioenschap zal weinig applaus ontlokken in het land. PSV is en blijft een raar elftal, veel te vaak gokkend op en afhankelijk van dat ene moment van Romario of Vanenburg. Of van Linskens, zoals tegen Volendam. Nog zoiets raars: Linskens (opnieuw) in de basis, terwijl al le Eindhovense sterren toch fit zijn. Het geeft aan dat PSV te veel individualisten heeft en te weinig ploegspelers. Het toeval wilde gisteren dat Linskens scoorde op het moment dat El- lerman zich al warm liep om in te vallen. Voor Linskens dus. Toevalstreffer De belangrijke eerste goal was van alle kanten een toevalstref fer en niet alleen omdat Lins kens de maker was. De bal viel na bijna een uur spel uit de kluts zomaar voor het linker been van de nijvere middenvel der die meteen uithaalde en keeper Zoetebier van verrassing aan de grond nagelde. Zes mi nuten later besliste Romario de wedstrijd, toen Popescu de bal via Zoetebier tegen de lat had gewerkt. Nummer drie, van Kieft, had slechts statistische waarde. De mooie score verhulde dat het bij PSV nog altijd niet hele maal goed zjt en dat het dit sei zoen ook niet meer helemaal goed komt. Romario is en blijft een (geniale) momentenvoet- niets dat de moeite waard was. Meijer besliste het duel met een intikkertje, nadat Djurovski de bal uit een vrije trap op de paal had gejaagd. De Groningers zijn daardoor hard op weg Vitesse van de vier de plaats te stoten. De Arnhem mers beginnen nu ook al thuis te verliezen. RKC won met 1-0, dankzij een treffer van Beerens. Eerste divisie Cambuur Leeuwarden klopt aan de poort van de eredivisie. De Friezen hadden geluk dat hun wedstrijd - uit bij TOP - doorging en dat ze nog wonnen ook: 2-0 door vroege treffers van Dantuma en De Gier. NAC en Heerenveen zagen hun velden afgekeurd. De voorsprong van Cambuur liep daardoor op tot zeven punten met nog zeven wedstrijden te gaan. GA Eagles was de enige club, die zich duidelijk verbeterde. Met twee treffers in twee minu ten van Buisman en Heering werd Excelsior geveld. De De venter club staat vóór Cambuur eerste in de stand van de zesde periode. Beide clubs hebben daar echter geen belangen. Wel AZ en Helmond Sport. De Alk- maarders wonnen de Noord hollandse derby tegen Haarlem dank zij Loggie en Buskermolen met 2-0. Helmond Sport zege vierde met 2-1 over Emmen, waarbij Weijers één minuut voor tijd de beslissing afdwong. In tegenstelling tot het vorige weekeinde, toen in tien wed strijden vijf rode kaartenwielen, ging het er ditmaal tamelijk vreedzaam aan toe. Drie gele kaarten in vier wedstrijden. Al leen bij Haarlem - AZ tastte scheidsrechter Schuurmans wat meer in zijn borstzakje: vier gele kaarten. BUITENLAND n Tiggelen de bal beschermt, poogt Volendammer John Clayton via een omtrekkende beweging het leder v balier die wordt gedoogd, maar niet geaccepteerd. Vanenburg en Popescu, twee andere bepa lende spelers, willen weg. De Roemeen zegt zwijgplicht te hebben over zijn contacten met Marseille. Volgens Bob Heerkens, de zaakwaarnemer van Gerald Va nenburg, krijgt PSV zeer bin nenkort uit Italië een bod bin nen voor de aanvoerder. Heer kens heeft het over een deal van 20 miljoen gulden, zodat de transferprijs in de buurt komt van die van Gullit indertijd, ze ventien miljoen. Zeurkous PSV zal een dergelijke aanbie ding moeilijk kunnen staan. De club moet één individualist verkopen om Hans Westerhof te kunnen voorzien van een meer uitgeba lanceerde selectie dan er nu loopt. Het is de vraag of PSV er verstandig aan doet Vanenburg te laten gaan, voor de Utrechter zelf is een transfer naar Italië zonder twijfel een goede zaak. Daar zal de technicus worden aangegaapt en anders worden benaderd dan in Nederland, waar het publiek hem met piep geluidjes belachelijk maakt en menigeen hem eigenlijk maar een over het paard getilde zeur kous vindt. Ook Rinus Michels, zo lijkt het. Vorige week sprak de v t E bondscoach klare taal: Vanen burg moest eerst maar eens constant gaan presteren en te eisen viel er al helemaal niks. Zoals bekend heeft Vanenburg geen zin meer in het Neder lands elftal als hij geen spelbe- palende, althans vrije rol krijgt. Gisteren zag Michels de Idei- ne international weer van alles doen behalve goed voetballen. Bij Vanenburg lukte het eigen lijk pas een beetje toen er was gescoord, toevallig ook vanaf het moment dat Carlo de Leeuw bij Volendam was vervangen. Wissel Een klein uur was Vanenburg min of meer weggespeeld door de oud-Feyenoorder. De wissel van interim-trainer André Staf- leu was dan ook een complete verrassing. „Ik heb Carlo ge woon tegen zichzelf in bescher ming genomen. Hij speelde een zeer sterke wedstrijd, maar het team stortte in. In zo'n sfeer kan hij alleen maar tegen kaarten aan lopen." In Volendam kon Rinus Mi chels in elk geval weer met ei gen ogen zien dat Vanenburg nog niet constant goed is. De PSV-aanvoerder rekent er niet temin op woensdag bij de selec tie te zitten die volgende week tegen Joegslavië speelt. „Ik ben fit. Het zou me verrassen als ik niet word geselecteerd." Het wordt minder spannend bovenaan in de eredivisie, maar des te spannender in de onder ste regionen. VW is praktisch gedegradeerd. De Graafschap won zaterdag in Venlo (2-1) en houdt kansen op handhaving. Bij FC Den Haag is na de winst in het Zuiderpark op Fortuna (1-0) eveneens reden tot enig optimisme. Sparta won het duel der middenmoters van Willem II, 2-0. De Getrouwe maakte beide treffers. VW heeft zichzelf na de ne derlaag op eigen veld tegen De Graafschap afgeschreven voor de eredivisie. De Doetinchem- mers daarentegen hopen op handhaving. Koolhof en Hofste de maakten de doelpunten voor de opgeleefde formatie van Kis- temaker. Dat Haan tegenscoor- de deed niet meer terzake. Een toevalstreffer van Van Eij- keren besliste het bar slechte duel tussen Den Haag en Fortu na, dat eveneens in het teken stond van dreigende degradatie. De thuisploeg verdiende de overwinning omdat het nog een poging deed iets van het duel te maken. De Limburgers beschul digden zich aan afbraakvoetbal. Dat werd afgestraft. Georg Kes- sler weigerde na afloop de jour nalisten te woord te staan. De anders zo aimabele Sir Georg protesteerde hiermee tegen de reglementen van de KNVB. Hij vond het een schandaal dat FC Den Haag de spelers Houtman en Van der Laan na hun rode kaart van vorige week kon op stellen. SW/Dordrecht was iets beter dan FC Groningefi, maar ver loor met 0-1. De 1000 toeschou wers in Dordrecht zagen vrijwel MONCHEN CPP Sören Lerby heeft zijn koffers nog maar net gepakt en Erich Ribbeek is amper als diens op volger geïnstalleerd, of Bayem München wint weer eens een thuiswedstrijd: met 2-0 van HSV. Sinds 14 december van het vorig jaar, toen Fortuna Düsseldorf met 3-1 klop kreeg, was dat niet meer gebeurd. Rol and Wohlfarth in de 88ste mi nuut en Olaf Thon in de 90ste minuut tekenden zaterdagmid dag voor de Bayem-doelpun- ten. Deoverwinning van Bayem München, de zesde pas deze competitie in de tot dusver ge speelde vijftien thuiswedstrij den, moet volgens Jan Wouters evenwel los worden gezien van de trainerswissel bij de in verval geraakte Duitse recordkam pioen. „Het vertrek van Sören heeft er totaal niets mee te ma ken. Het is onmogelijk dat de hand van de nieuwe trainer bin nen enkele dagen al te zien is". Wat is er bij Bayem gebeurd, sinds de komst van Ribbeek, af gelopen donderdag? Wouters: „Niet veel bijzon ders. We hebben getraind, we hebben wat besprekingen ge had en we zijn vrijdag in trai ningskamp gegaan, zoals we al tijd doen als we op zaterdag moeten spelen." Welke indruk heeft Ribbeek op jou gemaakt? Wouters: „Ribbeek is een er varen trainer, die al wat succes sen heeft behaald. Madr het is nog te vroeg om een oordeel over hem te kunnen geven." Hoe hebben jullie tegen HSV gespeeld? Wouters: „Het is niet veel an ders gegaan dan voorheen. We hebben dan wel gewonnen, maar overtuigend is het niet ge weest. Een gelijkspel was beter in overeenstemming met de krachtsverhouding geweest. Er zijn twee doelpunten van HSV wegens buitenspel afgekeurd. De ene was terecht, de andere dubieus, maar goed...dat was voor ons mooi meegenomen." Jullie zijn dus nog niet uit het dal? Wouters: „Nee, daarvoor speelden we nog te slecht." Lerby heeft jou destijds ge haald als een soort redder van Bayem München, jij hebt hem niet kunnen redden. Voel jij je daarom extra beroerd nu hij ontslagen is? Wouters: „Ja." Maar zijn vertrek was onver mijdelijk? Wouters: „Ik kan alleen maar mijn petje voor Lerby afnemen. Hij heeft er alles aan gedaan. Het maakt ook niet uit welke trainer voor deze groep staat. Er lopen hier te veel dezelfde type spelers rond. Een trainerswissel alleen haalt Bayem München niet uit het dal. Er zullen andere maatregelen moeten worden genomen." Zoals? Wouters: „Er loopt niet ge noeg kwaliteit rond bij Bayem om de toppositie in te nemen, die de club altijd had." Denk jij dat er door het ver trek van Lerby iets voor jou gaat veranderen? Wouters: „Nee, dat denk ik niet." MILAAN. ANP AC Milan heeft zijn zeventien de overwinning in de Serie A behaald. In San Siro werd het gisteren 2-0 tegen degradatie kandidaat Bari. Van Basten, licht geblesseerd aan de enkel, nam de tweede treffer voor zijn rekening. Het was zijn 21ste doelpunt in het seizoen. Juventus hield de achter stand op AC Milan op vier punten door in en tegen Cre- monese eveneens met 0-2 te winnen. Baggio maakte zijn 13de doelpunt in de competi tie. Daarmee neemt hij de tweede plaats in op de topsco- rerslijst. Ver achter Marco van Basten. De Nederlander begon ge handicapt aan het duel tegen Bari. Tijdens de training had hij vrijdag een lichte enkel blessure opgelopen. Trainer Capello gunde zijn ster geen rust, omdat Bari in de afgelo pen weken opvallende resulta ten had behaald. Simone, na zijn twee doelpunten vorige week tegen Parma verkozen boven Massaro, gaf AC Milan in de 37ste minuut de leiding uit een pass van Rijkaard, 1-0. Vier minuten later was hij dichtbij de tweede treffer. Oog in oog met de Bari-doelman schoof hij de bal voorlangs. De 70.000 tifosi moesten tot de 71ste minuut wachten alvo rens Van Basten direct uit een vrije trap de voorsprong ver dubbelde, 2-0. In de wandelgangen gonsde het van de transfergeruchten. Berlusconi schijnt niet op een miljoentje of 75 te kijken. Hij zou een bod van bijna 30 mil joen gulden uitgebracht heb ben op middenvelder Lentini van Torino. Daarmee zou de 22-jarige speler in een klap de duurste speler van de wereld worden.. Voor Papin, de spits van Marseille, is Berlusconi bereid 26,5 miljoen gulden uit te tellen. Voor de contractver lengingen van het trio Neder landers circa 25 miljoen gul den. Intemazionale wil Matthaus verkopen aan Glasgow Ran gers en zich versterken met Pancev, de produktieve Mace doniër van Rode Ster Belgra do. De club wil de spits tot 1995 vastleggen voor 12 mil joen gulden, inclusief transfer som. Intemazionale kan een scorende spits uitstekend ge bruiken. Tegen Napoli werd het slechts 1-1. Ronald Koeman deinst te rug voor het uitge stoken been van Moya van Atletico Madrid. Barcelona speelde 2-2 en kwam naast Real. FOTO» EPA BARCELONA GPP Barcelona is dit weekeinde ver rassend op gelijke hoogte geko men met Real Madrid. De ploeg van Johan Cruijff kwam tegen de nummer drie, Atletico de Madrid, weliswaar niet verder dan een 2-2 gelijkspel, maar omdat de formatie van zijn Ne derlandse collega Leo Beenhak ker in de fout ging bij Logrones (1-0), delen Barcelona en Real Madrid nu de koppositie. Leo Beenhakker was er na het gelijkspel van Real vorige week bij Barcelona van overtuigd, dat hij met zijn selectie op de goede weg was. Maar voor de vierde keer in successie slaagde Real er zaterdagavond laat niet in om een uitwedstrijd te winnen. De ze keer was het laaggeklasseer de Logrones beter dan Madrid. Het was aan de voortreffelijk keepende Buyo te danken dat de Oostenrijkse spits van Logro nes. Toni Polster, niet verder dan één doelpunt kwam. Zowel Atletico als Barcelona begonnen gehandicapt aan de wedstrijd. Atletico moest de voor drie wedstrijden geschors te Portugees Futre missen, Bar celona trad aan zonder de ge blesseerde Laudrup en had Gu- ardiola om onduidelijke rede nen thuis gelaten. Witschge was zijn onopvallende vervanger. Al na vijf minuten spleet de nog altijd sublieme Schuster met een fraaie lange bal de ach terhoede van Barcelona open en spits Manoio kende geen ge nade: 1-0. Tien minuten later was het opnieuw Manoio die de zwak opererende achterhoede van Barcelona het nakijken gaf: 2-0. Cruijff nam in de rust drasti sche maatregelen en bracht Sa linas en Goicoechea in het veld voor de falende Juan Carlos en Beguiristain. Maar hij had net zo goed Witschge naar de kant kunnen halen. Omdat Barcelo na wel voor de aanval moest kiezen, was de tweede helft zeer aantrekkelijk. Een kwartier voor het einde was het Nadal die een aardige Barcelona-aanval doeltreffend afrondde. Toen de scheidsrech ter even later Stoichkov met een tweede gele kaart uit het veld stuurde, leek het lot van de gas ten definitief bezegeld. Een enorme fout van Atletico-doel- man Abel, die een onschuldige bal tegen zijn knie liet stuiteren, bracht Barcelona in de slotfase toch nog langszij. Bakero zorg de voor 2-2. SCOREBORD EREDIVISIE FC Dm Hm, Fortui» 1-0 (0-0) 68 Van E,- heren 1-0 Scheidsrechter: Reygwart (47. Van Gentile. Pattmama en Van Eyheren (allen FC Den Haag) en Mordang (Fortuna). Volendam - PSV 0-3 (0-0). 56 Linskens 0-1, 62 Romario 0-2. 79. Kieft 0-3. Scheidsrech- FC Groningen 0-1 (0-1). 43. Meiier 0-1. Scheidsrechter.' I I. 78 Bergkamp 5-0.80. 3-0^54, Bergkamp Lumge. Toe- W Dc Graafschap 1-2 (0-0). 46 Koolhof 0- 57 Hotstede 0-2. 70 Haan 1-2. Scheids- >chter: Blankenstem. Toeschouwers: 3500. n Trentelman (beiden De Graafschap), f.llem II - Sparia 0 28 20 28 19 27 17 26 12 28 12 RodaJC FC Twente Spaita 27 10 6 11 26 37 27 9 8 10 26 28 t 13 25 30 I 16 20 35-56 27-55 EERSTE DIVISIE 0-2 (0-2). 24 Loggie 0-1. 30. 0-2. Scheidsrechter Schuur- Toeschouwers: 1948. Gele kaart: Keur. i (beiden Haarlem). Van Ophuizen, Has- derhof (Excelsior). Gele kaart: Belfroid (Zeeland). TOP Cambuur 0 2 (0-2). 16 29 De Gier 0-2 Scheidsrecht* Toeschouwers: 1450. Gele kaart: Toonen (TOP). Helmond Sport Emmen 2-1 (0-0). 67. Strep- wl 1-0. 82 Van Oostrum 1-1. 89 Wegers 2 1. i Beek. Toeschpuwers: 19 7 5 45 56 52 - 33 RBC 29 13 10 6 36 Oen Bench 31 14 8 9 36 GA Eagles 31 15 5 11 35 Wagemngen 31 12 10, Veendam 31 13 8 Heracles 31 11 10 10 32 n i 31 1_ 31 13 8 10 34 10 32 11 31 31 30 38 - 32 11 9 12 31 49 32 10 IC 37 10 S 32 7 11 32 10 10 15 I 19 34 31 6 10 15 22 1 19 I 12 31-80 TOPSCORERS 1 Mulder (FC Twente) 16 i K.ett(PSV) 14 Van der Laan (FC Den Haag) 12 i Kalusha (PSV) 11

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14