Sport Quick Boys worstelt en komt boven Feyenoord ontzet door uitlatingen Hans Dorjee Eindelijk smullen in De Meer MAANDAG 16 MAART 1992 13 n joustra ao v e koning rob onderwater rob van der z, Winst UVS r Zonder tot sterk I 3 spel te komen con solideerde UVS dankzij een 1-0 zege op concur rent RVC de koppositie. Daarnaast greep UVS de tweede periodetitel Alarmfase RCL yt "1 RCL staat er slecht I voor in de tweede klasse zaterdag. Na de 1 -3 nederiaag tegen Excelsior Pemis treedt de alarmfase in voor de Leiderdorpers. Luba kansrijk yi q Luba Leiden behield I zijn kansnjke positie op promotie naar de eredi visie basketbal. Dankzij een 76-64 zege op OSC staan de Leidenaars nog altijd tweede. Supporter gedood door vuurpijl madrid Een 14-jarige jongen is gisteren, voor aanvang van de wedstrijd Espanol - Cadiz in de Spaanse competitie, geveld door een vuurpijl. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Het ongeval was gruwelijk. De brandende pijl, voorzien van een metalen punt, werd van de andere kant van het stadion afge schoten en doorboorde de borst van Guillermo Alfonso Lazaro, die een slagaderlijke bloeding opliep. De vader van de jongen probeerde de pijl te verwijderen en liep daarbij ernstige brand wonden aan de handen op. De politie heeft twee verdachten ge arresteerd. Samaranch wil fakkel dragen Barcelona IOC-voorzitter Juan-Antonio Samaranch wil actief deelnemen aan de estafette waarmee het Olympisch vuur ko mende zomer naar Barcelona wordt gedragen. Samaranch roept oud-sporters en journalisten op ook een deel van een etappe voor hun rekening te nemen. De president van het Internatio naal Olympisch Comité wordt acht dagen voor het begin van de Olympische Spelen in zijn geboortestad 72 jaar. Kroonprins Fi- lip, deelnemer aan het Olympisch zeilprogramma, draagt bij de openingsceremonie de Spaanse vlag. Jan Poortvliet naar amateurs vussingen Jan Poortvliet verlaat het betaalde voetbal. De 36-ja- rige middenvelder, die negentien interlands speelde en het WK van 1978 in Argentinië meemaakte, is volgend seizoen trainer van de Eindhovense club Brabantia, dichtbij zijn huis en uitko mend in de derde klasse van de amateurs. Poortvliet voetbalde voor PSV, Roda JC, Vlissingen en de opvol ger van die club, VCV Zeeland. De nummer laatst in de eerste di visie verkeert in grote financiële problemen. Ook LD-Cup voor korfbaljeugd leiden Naast het zaaltoemooi om de Leidsch Dagblad Cup, dat dit jaar voor de achtste maal wordt verspeeld, zal op het veld ook een korfbaltoemooi voor de jeugd worden gehouden. Aan dit toernooi, open voor alle korfbalclubs uit het verspreidingsge bied van deze krant, zal worden deelgenomen door spelers en speelsters van 14 tot en met 16 jaar. Na voorronden op 8,15 en 22 séptember zullen de eindronden in april volgend jaar worden gespeeld. De organisatie is in handen van de Leidse Korfbal Fe deratie. Michels bedankt voor Israël volendam Rinus Michels wordt niet de nieuwe bondscoach van Israël. De 64-jarige Amsterdammer heeft de Israëlische voet balbond laten weten geen interesse te hebben in de aanbieding die men hem vorige week deed. Het leek Michels te veel op de functie van trainer of bondscoach. Na het EK in Zweden wil Mi chels alleen nog als technisch directeur of adviseur werkzaam zijn in de voetballerij. De Israëlische voetbalbond zag in Michels de ideale man om de nationale ploeg te leiden tijdens de kwalifi catie voor het WK in de Verenigde Straten. Israël is voor het eerst ingedeeld in een Europese groep. Quick Boys heeft sinds afgelopen zaterdag weer de lei ding in de eerste klasse A. Petje af dus voor deze ploeg die nog steeds een vormcrisis doormaakt en in het veld maar geen vuist kan maken. Als de Katwijkers op deze manier al de leiding in handen krijgen, moet een nieuwe titel straks ook niet worden uitgesloten. maakt het duel duidelijk dat katwuk. rob van der zandenNo0rdwijk nu eens ech! voor 'goud' gaat. Of dat Quick Boys eigenlijk veel beter kan. Die derby's tussen twee kust- ploegen staan altijd op zichzelf. Gelukkig maar voor Quick Boys, want in de vorm van afgelopen zaterdag hebben de Katwijkers weinig te zoeken op sportpark Duinwetering in Noordwijk. De titelhouder worstelt nog steeds met zichzelf. De oorzaak is vrij simpel. Achterin, waar aanval lend voetbal in feite begint, mist de ploeg de zekerheidjes. Waar Quick Boys vorig jaar bij balbe zit volstond met twee mandek kers achterin, wordt er nu voortdurend achterom gekeken. Vooral door spelers die zich ei genlijk niet zouden moeten be kommeren om defensieve ta ken. Maar aanvallende types als Floor van Duyn, Edwin Otte, Marco Dijkhuizen durven niet meer onbevangen vooruit te denken en spelen te vaak op 'safe'. Het resultaat is veel men sen achter de bal en een libero die zelden nog de middenlijn oversteekt. Het gekke is dat Quick Boys dus speelt met extra sloten op de deur, maar in wer kelijkheid er alleen maar onze kerder van wordt. Mep moet dus weer gewoon terug naar het concept van vorig jaar al zijn de mandekkers van toen (Johan Jonker en Richard Hoogervorst, Op het gemeentehuis van Kat wijk kunnen ze het bordes maar beter alvast aanvegen. Want de kampioenen van de armoede zijn in aantocht na de magere 1-0 zege op ARC. Als straks de vorm en het zelfvertrouwen bij de blauw-witten nog eens te rugkomen, ligt prolongatie van het kampioenschap voor het grijpen. Dat kan haast niet an ders. Het zou een prestatie van je welste zijn als Van Zwam met zijn kwakkelende selectie kam pioen wordt. De Bleiswijkse coach zal dan stiekum een lan ge neus maken naar allen die het niet in hem zagen zitten. De trainer kan dan zijn portefeuille lachend overdragen aan Hans van der Zee, die overigens za terdag al even op Nieuw Zuid was om Quick Boys 2 aan de gang te zien. Quick Boys 1 is - in tegenstel ling tot de reserves - geen titelf- avoriet, maar wel een kandi daat. Komende zaterdag zal blijken hoe het met een van de voornaamste concurrenten is. De twee ploegen die zaterdag stuivertje wisselden aan de top ontmoeten elkaar dan. Noord- wijk - Quick Boys is een kraker die niet beslissend zal zijn. Ook Katwijk en Heerjansdam dingen e. Maar misschien y..,~ Floor van Duyn krabbelt overeind Ide grimas op zijn gezicht is al duidelijk wat er is gebeurd. Hij heeft Quick Boys op 1 -0 gezet en, naar later bleek, zijn ploeg aan de overwinning op ARC geholpen. Links treuren keeper Roel Turkenburg en Rob Vermeer. Rechts bijt Frank Bloemheuvel in het gras. foto lofk zuydfpduin laatstgenoemde richt zich al op het volgende seizoen) er nu niet meer bij. ARC Frenk van der Kley kon de hui dige situatie bij Quick Boys niet treffender uitdrukken dan met zijn laatste actie in het duel met ARC. De aanvaller - hij speelde niet gelukkig, maar was wel ijverig - soleerde in de laatste minuut over zijn eigen helft en besloot zijn dribbel met een te rugspeelbal op zijn eigen kee per. Het publiek applaudiseer- de, in de wetenschap dat de 1-0 nu niet meer in gevaar zou ko men. Het was tekenend voor Quick Boys anno nu. Men kan eenvoudig niet veel meer brengen op dit moment. Toch was er kort na de pauze een opleving te bespeuren in de overwegend saaie wedstrijd die in de eerste helft welgeteld twee kansjes opleverde voor Van der Kley en Jacques Key (ARC). In die periode legde Quick Boys ook meteen de basis voor de winst. Fred Kanbier, vooral te leurstellend, stuurde met een schitterende diagonale pass Floor van Duyn in de diepte en de linkshalf rondde knap af: 1-0. De matchwinnaar had kort daarop de 2-0 op zijn schoen, maar doelman Roel Turkenburg redde knap. In het laatste kwart van de wedstrijd stond de thuisclub met de rug tegen de muur. De defensie van de Katwijkers - met debutant Peter Vooys van het tweede als waardig vervan ger van de geschorste Hans van der Plas - hield echter stand. ARC - zonder de geblesseerde Johan Boer - was via de immer gevaarlijke Key (kopbal op de lat en eentje rakelings naast) en aanvoerder René Lammers nog wel dicht bij de gelijkmaker, maar stond na afloop niet lege handen. Waardoor de Alphena- ren als middenmoter op de prachtige score uitkomen van 18 wedstrijden, 18 punten, 23 doelpunten voor, 23 tegen, zes wedstrijden gewonnen, zes ge lijk en zes verloren. Qukck Boy* - ARC 1-0. <0-01. SO Floor van Geytemjn (Quick Bon). Blwnhowel (ARC) T houwf*-. Z100 I: SchMP. hmvxxx, (Otfemn). JMp vi ARC Turken burg V»n df Bkwmhtu- Pech voor Groenendijk leiden 2 Eindelijk kreeg Alfons Groe nendijk weer eens een kans, maar al te veel genoegen be leefde de Leidse voetballer niet aan zijn optreden in de hoofdmacht van Ajax. De lin kermiddenvelder mocht af gelopen zaterdag van Louis van Gaal tegen FC Twente de wei in omdat Michel Kreek was geschorst. Krap een half uur duurde de wedstrijd van Groenendijk. Bij een duel met Orlando Trustfull verrek te hij de banden van zijn rechterenkel en blies hin kend de aftocht. „Ik kreeg een tikje van Trustfull en bleef onder zijn been hangen. Ik kon niet meer wegkomen en viel daama met mijn volle ge wicht over zijn been heen", aldusde toelichting van Groenendijk. Volgens de eer ste diagnose is hij over een week weer speelklaar. Daar om zit hij niet bij de selectie van zestien die vandaag neerstrijkt in Wassenaar als voorbereiding op het duel met AA Gent. Paniek „Maar ik ben niet iemand om dan meteen in paniek te raken. Ik krijg heus nog wel een nieuwe kans. Ik heb me laten zien en het liep als een trein. Van Gaal heeft me ook een compliment gegeven. Dat doet me goed", aldus de oud-UVS'er. Hij houdt zich vast aan het feit dat er weer progressie in zijn spel zit. Het kwam voor Groenendijk dan ook niet he lemaal als een verrassing dat Van Gaal hem optrommelde voor het duel met Twente. „De afgelopen twee weken heb ik in het tweede vijf keer gescoord. En ook op de trai ning heb ik de indruk dat ik het nodige afdwing. Maar ik heb het al eerder gezegd. Bij Ajax heb je te makjen met twintig goede voetballers. Dan moet je ook een beetje geluk hebben." Trainer voelt zich gebruikt en misbruikt rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever De leiding van Feyenoord heeft met ontzetting en verbazing ge reageerd op de actie van Hans Dorjee. De hoofdcoach maakte drie dagen voor de belangrijke Europa Cup-wedstrijd tegen Tottenham Hotspur zijn onvre de over het werkklimaat bij Feyenoord kenbaar. Hij wordt echter niet op non-actief ge steld. De trainer van de Rotterdam mers liet gisteren in de Krant op Zondag weten dat hij zich 'ge bruikt en misbruikt' voelt in de Kuip. Waarom de Delftse oefen - meester juist dit moment heeft uitgekozen om zijn ergernis en frustraties van zich af te schud den, begreep gisteravond nog niemand bij Feyenoord. Dorjee zelf was onbereikbaar. „Het is Feyenoord onwaardig, maar misschien Hans Dorjee waardig", sprak de door Dorjee fel bekritiseerde Jorien van den Herik namens het bestuur. De penningmeester wilde gister avond laat nog overleg voeren met technisch directeur Wim Jansen, maar zei dat de leiding van de club in principe niet van plan was zo kort voor de beslis sende return in de kwartfinale van het Europa Cup II-toernooi drastische maatregelen te ne- Ellende „Als het aan mij ligt." aldus Van den Herik, „wordl-ie niet aan de kant geschoven. Ik heb van Wim lansen een uitdrukking ge leerd en die luidt: 'rust in net spel'. Dat willen we nu ook. Woensdagavond wacht ons een ontzettend belangrijk duel. Wc willen ons nu niet nog meer el lende op de hals halen. Boven dien meenden we in een perio de te verkeren waarin er door iedereen geweldig hard wordt gewerkt en heel veel wordt be reikt. Daarom vinden we het onbegrijpelijk dat Dorjee juist nu een bom neerlegt." Wim Jansen was kort en krachtig in zijn commentaar. „Ik vind het van een dermate laag niveau dat ik er niet op wil reageren. Ik stel me hier ver bo ven en ik hoop dat de spelers groep zich door dit soort perike len niet uit evenwicht laat bren gen. De jongens moeten hier ook boven staan." Toch heeft de selectie van Feyenoord diep teleurgesteld en verontwaardigd gereageerd op de onheilstijding van Dorjee. Het feit dat door de nederlaag tegen MW de kampioenskan sen aanzienlijk zijn geslonken zat de selectie al niet lekker en een slechte sfeer binnen dc club is het laatste waaraan men in deze beslissende periode be hoefte heeft. Uit angst voor re- pressailles wensten de spelers niet in de media te worden aan gehaald. Al was dc ontboeze ming van een van hen veelzeg gend: „Als ie dit als speler doel, weet je zeker dat je thuis kan blijven..." Verwijt Feyenoord vindt het verwijt van Dorjee dat de club er ie weinig aan heeft gedaan om hem als trainer-coach te behouden, niet terecht. Van den Herik: „Er is nooit enige discussie met Dor jee geweest. Wij hebben hem fatsoenlijk behandeld. Toen hij z'n contract voortijdig wilde verbreken hebben we geen schadevergoeding geëist, ook al hebben we nog steeds geen nieuwe trainer gevonden I n als Dorjee zoveel dwars heeft geze ten. had hij daar met ons over moeten praten." Feyenoord vertrekt vanavond met een selectie van zestien spelers vanaf vliegveld Zestien- hoven naar Londen. Bij dat ge zeischap bevinden zich ook Henk Ftteer en Rcgi Blinker, die zaterdagavond tegen MW niet in actie kwamen. Fr&scr had nog te veel hinder van een ver rekte knieband en Blinker on dervindt de naweeën van een dijbeenblessure Beide spelers denken woensdag zeker fit te zijn. Blinker „Dc andere spelers hebben afgelopen week een aantal dagen vrij gehad. Ik heb voortdurend doorgetraind. Ik ben daardoor nu al voor 95 per cent fit. Woensdag ben ik 100 percent. Die wedstrijd wil ik bo vendien voor geen goud mis- Vermoeidheid Feyenoord verloor zaterdag ver rassend met 1 -0 van MW. Naar dc reden van die nederlaag werd gisteren, tijdens een nabe spreking op het Stadion nog ge gist. Sommige spelers, zoals Taument, klagen over ver moeidheid. Hetgeen niet vreemd is voor iemand die 21 jaar is en sinds begin januari el ke zondag en woensdag heeft gespeeld. Taument miste in de eerste helft een prima kans toen hij alleen voor keeper Alloy Agu verscheen. „Het mag geen ex cuus zijn, maar ik denk dat ik door alle verplichtingen bij het Nederlands elftal, het Olym pisch elftal, de beker- en Europa Cup-besognes op m'n tenen moet lopen. Dan mis je een beetje scherpte en kom je wel eens een stapje tekort." Een foutje van John de Wolf, die terugspeelde op doelman Ed de (fOcy terwijl Roberto Lanckohr in zijn buurt was, werd Feyenoord fataal. De Rot terdammers kregen daama nog voldoende kansen, maar raak ten slechts het houtwerk of von den Agu op hun weg. „Geen ramp", vond Dorjee pal na afloop „Het is onze eer ste nederiaag. Tottenham Hotspur ging dit weekeinde voor de twaalfde keer onderuit. We spoelen dit snel weg en richten ons op woensdag" Doelpunt nummer vijf van Ajax in de maak. Dennis Bergkamp 'stift' op fraaie wijze de bal over Twente-doel- man Hans de Koning heen. FOTO ANP gpd-verslaggever Louis van Gaal had met tranen in de ogen zitten kijken, beweerde-ie zaterdagavond na afloop van Ajax-FC Twente (7-0). Theo Vonk, zijn vroegere leermeester bij Spart'a, moet het niet anders zijn vergaan. De in Enschede vertrekkende trainer-zonder-club had een 'wervelend Ajax' aan het werk ge zien, maar hij moet zich toch vooral heb ben gegeneerd voor het Twentse dilettantis me. Net als Ronald Spelbos, ook al een ex- verdediger. „Ik weet hoe zoiets voelt", stak Van Gaal de trainers van FC Twente een hart onder de riem. „Als speler van Sparta heb ik het ook een keer meegemaakt en werden we door een feestend Ajax met 9-0 onder de voet gelopen." Ook toen was Vonk de trai ner en moest hij anderhalf uur spitsroeden lopen. Net als zaterdagavond. De zeven-nul was meteen de hoogste score in de eredivi sie van dit seizoen. Het was daarmee sinds weken weer eens smullen geblazen in De Meer. Dat was op de eerste plaats de verdienste van Ajax, maar óók de zwakte van FC Twente. De vormloze en timide ploeg uit Enschede werd volledig over de kling gejaagd en dien de als schietschijf voor het soepel scharnie rende Ajax. De naaste belager van PSV liet bal in hoog tempo rondgaan en bezorgde FC Twente nachtmerries. De Enschedese club, nog nooit winnaar in De Meer, mocht de handen dichtknijpen dat het debacle niet in de dubbele cijfers liep. Het was de verdienste van doelman De Koning dat Ajax de Twentse grabbelton maar voor de helft leeghaalde. Met het oog op de Europa Cup-return van woensdagavond tegen AA Gent had Ajax zich geen betere sparring-partner kunnen wensen. Zonder Kreek (geschorst) en Pet- tersson (geblesseerd) en met Groenendijk- /Roy sinds weken in de basis speelde Ajax weer als vanouds: met twee buitenspelers en met Van Loen in de punt van de aanval. Ajax ging overrompelend van start, nam halverwege het eerste part even gas terug, maar hield het publiek tot de laatste minuut in de ban. Het was vooral de gretigheid, die Van Gaal natte ogen bezorgde. „Ze waren zo scherp als wat en bleven ook bij 5-0 nog gewoon jagen op een doelpunt". Foutenlast Waar Vonk vooraf speculeerde op een wat tolerante Amsterdamse aanpak, hielp Ajax de Enschedese ploeg meteen uft de droom. „De wedstrijd was al na een kwartier be slist", blikte Vonk vol afgrijzen terug op de foutenlast in de desolate verdediging. Het begon bij Kool, die de bal voor de voeten schoof van Van Loen, waarna Jonk van ver uithaalde, en eindigde bij Winter, die een Voorzet van Roy met het hoofd verlengde. Tussendoor waren Bergkamp en Groenen dijk al twee keer alleen voor De Koning ve schenen. FC Twente zakte als een kaartenhuis i elkaar. „De ploeg had vanaf dat geen greintje zelfvertrouwen i zag Vonk de wanorde. In het loor Kool elk kopduel van Van Loen, kroop Bergkamp steeds achter de rug van Zwij- nenberg vandaan en beleefde Van 't Schip een heerlijk avondje tegen Kamebeek. De gaten in het hart van de Twentse verdedi ging waren groot genoeg om er een vracht wagen doorneen te laten gaan. Vanuit het middenveld doken de Ajacieden naar harte lust in de vrije ruimte en was er geen Twen tenaar, die rugdekking gaf en orde in de chaos kon scheppen. Tussen de palen kwam De Koning han den en voeten tekort om Bergkamp, tot drie keer toe, en Van 't Schip van een doelpunt af te houden. Het was de enige smet op de soms wervelende voetbalshow die Ajax mocht opvoeren. Ajax maakte dat verzuim na de rust goed. Eerst verraste Van lr>en zichzelf en De Koning met een hakbal. daama was het de beurt aan Bergkamp, die voor de eerste keer na bijna twee maanden (25 januari tegen RKC) weer eens doel trof. """De topscorer van de eredivisie deed het maar meteen goed. Hij zorgde met een steenhard schot voor 4-0 (op aangeven van Van Loen), voor 5-0 (prachtige stiftbal) en na een solo voor 7-0. Nummer zes nam Van Loen voor z'n rekening.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 13