De beste veiligheidsmaatregel in een auto is nog altijd een Als het om auto's gaat, staat veilig heid voor techniek en de techniek staat zoals u weet voor niets. Ook de 605 van Peugeot is een toonbeeld van hedendaags vernuft. Zo heeft de 605 allereerst een sta len kooi, met diverse extra verstevigingen. Zodat de bescherming van passa giers bij een botsing maximaal is. Waarbij de portieren van de 605 zó zijn ontworpen, dat vervorming ook bij een frontale botsing minimaal blijft. Een ander voorbeeld. De stuurkolom komt bij een fron tale botsing met 48 km/u slechts 3 cm naar binnen, terwijl de ECE-norm 12,7 cm is. Maatregelen, waardoor een onge lukje minder gauw 'n ongeluk wordt. Nu denken wij dat veiligheid 'm in de praktijk niet alleen zit in 't voorzien van de gevolgen. Maar zeker ook in 't voor komen van de oorzaken. Een veilige auto is volgens ons dus vóór alles een auto waarin de bestuur der zich lekker voelt. Een auto waarin de man op de foto hierboven alerter is en zodoende veili ger besluiten zal nemen. Daarom heeft de 605 'n uniek veringssysteem, waardoor hellen in boch ten of duiken bij remmen in de praktijk tot 'n minimum beperkt worden. Daarom heeft de 605 een bestu ring die niet alleen zeer licht is, maar ook uiterst direct te noemen valt. Daarom is de rijpositie in een 605 in alle gevallen optimaal, onder meer dank zij een stuurkolom die zowel in lengte als in hoogte verstelbaar is. En zo is er standaard 'n veiligheids maatregel ingebouwd in de Peugeot 605, waar in feite elke auto om zit te springen. De ontspannen bestuurder. u dat zelf ervaren, maak dan 'n afspraak met de dichtstbijzijnde Peugeot dealer voor een proefrit. Er is al een 605 vanaf f 50.970,-. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT 605. p| PEUGEOT BMéI dynamisch opveeg.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16