Sport Vonk tekent bij Manchester City De bijzondere rentree van Hans de Kruijs Terugkeer volleyballers stapje dichterbij Heel maart f 10,- korting op Jongeren- en Rail-Aktief-kaart. Zaterdag 7 maart 1992 KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER M WANROOY ROB V N VAN HAASTREGT 23 NIEUWSLIJN Periodekampioenen van start LEIDEN De drie periodekampioenen in de Afdeling Leiden zaterdag spelen vanaf volgende week een volledige competitie voor promotie naar de vierde klasse. Alleen de winnaar vergezelt kampioen Koudekerk naar de 'grote' KNVB. Wanneer er ploegen gelijk eindigen geeft het doelsaldo van de reguliere competitie de doorslag. Het programma: 14 maart MVKV - GWS, 21 maart Abbenes - MVKV. 28 maart GWS - Abbenes, 4 april GWS - MVKV, 11 april MVKV - Abbenes, 18 april Abbenes - GWS. Loting halve finale LD-Cup LEIDERDORP Hoewel er nog duels voor de kwartfinale op het programma staan, is er intussen geloot voor de halve finale van de strijd om de LD-Cup voor standaardteams. Na dinsdag zal er meer duidelijkheid zijn omdat dan de wedstrijden tussen UDWS en DOSR en KRV en ARC zijn afgewerkt. De loting voor de halve finale: winnaar UVS - Katwijk tegen winnaar Stompwijkse Boys - UDWS/DOSR. Winnaar Lugdunum - KRV/ARC tegen winnaar Noordwijk - WSB. Eltingh in Kopenhagen uitgeschakeld KOPENHAGEN Jacco Eltingh is er niet in geslaagd de halve eindstrijd te bereiken bij het tennistoernooi in Kopenhagen. Hij verloor gisteren in de kwartfinale kansloos van Anders Jarryd. De Zweedse veteraan gunde zijn Nederlandse opponent slechts drie games: 6-1 6-2. Met dezelfde cijfers wees Wimbledon-kampioen Michael Stich in Indian Wells, waar 1,8 miljoen gulden te verdie nen is, de Spaanse gravelspecialist Sergi Bruguera terug. De als derde geplaatste Duitser treft in de voorlaatste ronde Emilio Sanchez of Andrej Tsjkesnokov. Hooman meldt zich af wegens griep LEIDERDORP Mirjam Hooman-Kloppenburg neemt in het weekeinde niet deel aan de nationale Top Twaalf in Scheemda. De Leiderdorpse tafeltennisster heeft zich afgemeld wegens griep. Hooman kreeg de griep na haar terugkeer uit Wenen, waar ze haar titel in de Europese Top Twaalf moest overdoen aan de Hongaarse Batorfi. „Ik heb de hele week niet kunnen trainen. Ik heb koorts en kan dus niet spelen." Uitnodiging Piket Swift-rapidtoernooi BRUSSEL Het Swift-grootmeesterschaaktoemooi van 4 tot 12 juli in Brussel, wordt gespeelcLmet een knockout-systeem en een versneld (rapid) speelschema. Uitgenodigd zijn alle 26 grootmeesters, die deelnamen aan de inmiddels teloor gegane wereldbeker-cyclys, dus ook Jan Timman. Om te komen aan 32 deelnemers zijn verder gevraagd: Anand (India), Gelfand (WRu), Joesoepov (Rus), Kamsky (VSt), Leiderdorper Jeroen Piket en Wi- nants CBel). FC Den Haag lijft Pattinama in GPD/ANP Michel Vonk heeft een contract voor tweeënhalf seizoen gete kend bij Manchester City. De voorstopper van SW/Dordrecht maakte deze week tijdens een trainingsstage van vier dagen indruk op manager Peter Reid. Hij vertrekt na het weekeinde naar Engeland. De overgang van Vonk moest gisteren voor 12.00 uur rondko men, de tijd dat de transfer markt in Nederland sloot. John van Dijk, de voormalige voorzit ter van SW die officieel eige naar was van Vonk: „Hij kon zijn positie dermate verbeteren, dat ik hem niet mocht tegen houden." Manchester City staat vierde in de League. De club was in Nederland op zoek naar een kopsterke centrale verdediger en werd door Theo Vonk, de va der van de voorstopper en trai ner van FC Twente, getipt. De 23-jarige verdediger, die één keer speelde voor Jong Oranje en na dit seizoen nog een jaar te gaan had in Dordrecht, is blij dat hij vertrekt bij de rumoerige club, waar de rellen zich dit seizoen in vlot tempo opvolgden. „Het was een rotsituatie. Buiten dat, houdt mijn vertrek natuurlijk een sportieve verbetering in." De belangstelling vanuit En geland voor Vonk is niet van DE IJSHOCKEYERS van Utrecht zijn één zege verwijderd van de nationale ti tel. In de play-offs nam Utrecht gister avond een 2-1 voorsprong op Geleen door de derde wedstrijd met 4-3 te win nen. De datum 7 november 1991 herinnert Hans de Kruijs zich nog als de dag van gisteren. Het was de zondag waarop de knieband van zijn linkerbeen 'knap' zei en het met de voetbalcarrière van de spits van UVS over en slui ten leek. Het been van de 27-jarige belastingadviseur ging na het verder onbetekende bekerduel met WSB di rect in het gips. Zijn seizoen was over en het was maar vraag of hij nog ooit op niveau zou terugkeren. instantie werd gedacht, maar ingescheurd. Het genezingspro ces verliep eigenlijk zo vlot dat ik op bepaald moment nog wel hoop had om het slot van dit seizoen mee te kunnen maken. Het ging dus nog sneller". Maar zie, wie stond er afgelo pen zondag in de basis van UVS en scoorde tegen EBOH een even fraaie als belangrijke tref fer voor de runner-up in de eer ste klasse? Inderdaad, Hans de Kruijs. Die op 3 januari van dit jaar van het zogenaamde schar- niergips werd verlost en in alle stilte werkte aan zijn rentree. De wonderen zijn de wereld nog niet uit? „Zo zou je het inderdaad kun nen zeggen. Toen ik uit het gips kwam en dat beentje zag, dacht ik: dat komt nooit meer goed. Dat zag er uit. Ik heb toen sa men met fysiotherapeut Peter Visser een intensief programma afgewerkt om dat linkerbeen weer op krachten te krijgen. Dat ging, als ik terugkijk, verbazend snel. Zo snel dat ik na een week of wat al kon meetrainen met de groep. En vorige week weer in de hoofdmacht stond". Aanvankelijk zou je het toch volgend seizoen pas proberen? „Ja, maar dat konden we vrij vlug bijstellen. Er waren geen complicaties, de band was ook niet afgescheurd zoals in eerste Heb je om te beginnen nog in het tweede gespeeld, de voorzichtige benadering? „Nee. Vorige week heb ik een uur meegedaan in een oefen wedstrijdje tegen Docos en af gelopen zondag werd ik direct voor de leeuwen gegooid. De knie hield zich voortreffelijk, want ik heb nergens last van ge had. Behalve dan van ver moeidheid. Ik zat er aan het eind helemaal doorheen. Maar dat is logisch". Geen angst voor een nieuwe blessure? „Dat was het probleem. Bij de opbouw, bij het lopen ging het allemaal goed. Op de training later had ik evenmin last. Maar de vraag is natuurlijk hoe je je houdt onder druk. Wanneer er een bijvoorbeeld een stevige tackle wordt ingezet. Je bent onmiskenbaar bang dat er weer wat gebeurd. Daar moet je over heen. Gelukkig zat ik vrij snel vandaag of gisteren. Eerder al dongen Glasgow Celtic, Port Va le en Stoke City naar zijn dien sten, maar om verschillende re denen liep dat op niets uit. D^- ze keer werd de zaak in ijltempo beslist. *„Na twee dagen kreeg ik al door dat ze me wilden heb ben. We speelden tijdens de training een onderlinge wed strijd. Daarbij werd ik op hun spits Nial Quinn gezet en dat ging me aardig af. Ik ben door m'n lengte en m'n fysieke kwa liteiten ook aardig geschikt voor het Engelse voetbal." Pattinama Heracles-speler Ton Pattinama speelt de rest van dit seizoen voor FC Den Haag. De 35-jarige routinier was al een paar dagen in gesprek met FC Den Haag. Den Haag was de laatste da gen naarstig op zoek naar ver sterking van de verdediging. Gerrit Plomp (Feijenoord), Hans Werdekker (Willem II) en Ton Pattinama werden hiervoor benaderd. Plomp viel af omdat Den Haag niet in wenste te gaan op de eisen van Feye- noord. Werdekker werd van het lijstje afgevoerd omdat trainer Mark Wotte de oogst aan gele kaarten (zes stuks) bezwaarlijk vond. Deportivo La Coruna en FC Twente hebben geen stemming bereikt over de t Michel Vonk. fer van Joeri Mulder. De speler, wiens contract in Enschede dit jaar afloopt en de Spaanse club waren het onderling volledig eens. Mulder zou dit seizoen in Spanje afmaken en daarna nog twee jaar in dienst blijven. La Coruna wilde hem dit weekein de al opstellen in de wedstrijd tegen Sevilla. FC Twente ging akkoord met LEEUWARDEN GPD De kans op een terugkeer van de in Itali aanse dienst acterende Nederlandse volley ballers, lijkt plotseling op weinig problemen meer te stuiten. Uitgerekend op de dag dat de play-offs in de Italiaanse Serie A van start gingen, bracht een telefonisch gesprek tussen de voor Gabeca Montichiari uitko mende Jan Posthuma en de met de porte feuille technische zaken in het bondsbe- stuur belaste Hans Rump, veel licht in de duisternis. De Italië-gangers Jan Posthuma, Ronald Zoodsma, Peter Blangé en Rob Grabert on derhielden tot voor kort slechts contact met de volleybalbopd via de fax. Tijd voor on derhandelingen hebben de Italiaanse Ne derlanders de komende weken bovendien nauwelijks meer. De play-offs luiden de be langrijkste fase van het seizoen in Italië in. Het telefoontje van Rump, een paar uur voor de eerste wedstrijd van Zoodsma en Posthuma tegen Firenza, kwam daardoor als een bevrijding. „De misverstanden lij ken voor een deel uit de weg geruimd", al dus Posthuma gisteravond laat. „Huisves ting, salaris, vervoer en dergelijke waren geen 'hot items' Het ging meer om de pa pierwinkel. verzekeringscontracten en der gelijke. We zijn allemaal in Italiaanse dienst. We zijn het verplicht tegenover onze werkgevers om met name verzekerings kwesties goed te regelen." Ook de slepende bodemprocedure die de bond al anderhalf jaar voert tegen Rob Gra bert en Peter Blangé over de transfervergoe ding na hun vertrek naar Italië, lijkt geen struikelpunt meer. Volgens Hans Rump, zet de bond de procedure door, omdat het om een principezaak gaat. Hij gaf gisteravond de garantie, dat beide spelers eventueel fi nancieel schadeloos gesteld zullen worden, als het tot een voor hun negatieve gerechte lijke uitspraak komt. Niets lijkt een terugkeer van de vier spe lers in de voorlopige selectie van het Neder lands team nog in de weg te staan. Posthu ma en Blangé staan binnen de huidige se lectie van Oranje als minder omstreden te boek dan Zoodsma en Grabert. Posthuma werd vriendelijk uitgewuifd na het EK van 1989 in Zvteden, Grabert, Zoodsma en Blangé werden een jaar later kort voor het WK in Brazilië uit de ploeg gezet na veel in terne strubbelingen. Koel is de relatie met Blangé echter al lang niet meer. Als de bo demprocedure door de bond niet was door gezet, zou de lange spelverdeler al eerder zijn rentree in Oranje hebben gemaakt. Rooks rijdt niet in Parijs-Nice GRONtNGEN GfO Steven Rooks start morgen niet in Parijs-Nice. De vice-wereld- kampioen is geveld door griep. Hij wordt vervangen door ae Belg Patrick Robeet. Rooks hoopt als alternatief te kunnen rijden in de Tinrno-Adriatico. die woensdag begint. Gert-Jan Theunisse kampt met een long ontsteking. Peper verbiedt uitstrooiing as weer in mijn ritme. Dat viel mee gezien de lange tijd dat je er uit bent. En verder moet je maar niet al te veel stilstaan bij wat er allemaal kan gebeuren Arthur van Orssagen, die een soortgelijke blessure heeft opge lopen, kunnen we binnenkort ook weer verwachten? „Nou, dat denk ik niet. Hoewel, hij is wel uit het gips en ook weer in training. En hij is na tuurlijk een bijtertje, dus je moet niet gek staan kijken aJs hij er straks weer staat. Per slot van rekening hadden ze mij voor dit jaar ook afgeschreven". Hoeveel goals ga je in de reste rende wedstrijden nog scoren? „Ik sta nu op vier. Niet zoveel natuurlijk, maar ik heb dan ook nog niet zoveel wedstrijden ge speeld. Ik hoöp elke wedstrijd één. Kom ik toch nog over de Wordt (7V5 dit jaar kampioen? „We hebben er de ploeg voor, dat zondermeer. Maar alles zit nog dicht bij elkaar. In elk geval hebben we het in eigen hand, want we krijgen alle concurren ten nog. Het zal niet meevallen. Er is in die afdeling niet één ploeg die met kop en schouders Is dit UVS goed genoeg voor een heroptreden in de hoofdklasse? „Dat is een ander verhaal. We beschikken natuurlijk over veel jongens die al eens op het hoogste niveau speelden, dus ervaring hebben we. Maar voor de hoofdklasse komt meer kij ken. Ik denk dat we met name in de breedte versterking nodig hebben. Maar ach, het heeft weinig zin om daar over te filo soferen. taten we eerst maar eens proberen om er ook daad werkelijk te komen". De Rotterdamse burgemeester Bram Peper heeft het uit strooien van de as van Bep van Klaveren op het veld van Excel sior verboden. Het is wettelijk niet mogelijk de wens van de oud-bokser op die manier bij zijn geliefde vereniging te ver vullen. Van Klaveren was nog tot vlak voor zijn dood trouw bezoeker van de thuiswedstrij den van de Kralingse eerste-di visieclub. FLEUR BAKKER en Christian de GRMM van LZ 1886 maken deel uit van de Nederlandse ploeg voor de achtlanden jeugdwedstrijd zwemmen op 18 en 19 apnl in Stockholm. De overige geselecteerden zijn: Ka ren Wammes. Naomi van der Woerd, Sabrina Fortes, Saskia Stoteler. Andrea Nooij, Hyike Berk. Marieke Ruysink, Martine lanssen, Madeion Baans, Maris- la van Ham, (ta CNdaHiiuns, Rob Nijweide, Christian Fischer, leroen van de Loosdrecht, Stefan Aartsen, Elgar Thimister, Chong Woo Chiang, Jos Middel- berg, Bart Heggelman, Olof van Gelder, Roy Meyboom, Etienne Grootenboer. Rob Ondcwijzer en Remco HitzerL ARCHIEFFOTO de transfer, mits gisteren voor twaalf uur de complete transfer som zou zijn overgemaakt, of een bankgarantie voor het ge hele bedrag zou voorliggen. La Coruna wilde echter een beta ling in termijnen en daarvoor voelde de Nederlandse club niets. Gistermiddag was geld noch een bankgarantie uit Spanje aangekomen. (Dui). 6 Prokasieva (GOS) 9 Kaenyj Ita) - De V ter (VSt) - Antal (Oos), 12 (Oos), 14 Laszlo (VSt) Bazanova (GOS). IS Tönsberg (Noo) - Van Helden (Fra), 16 Yla- Suikava (Fm) Feiicetti (Ita) 3000 m: 1 Be ner Ye. 2 Niemann - Hashimoto. 3 rttredai Van Schie. 4 Prokasieva 0e Vries. 5 Boiko ■wska - Beici, 11 Voeteimk Yoda! - Laszio. 13 Fehcetti Pechstem. I, 16 Polozikova - Tonsberg SCHAKEN Speelman (GBr) - I SKI 2 05,33, 2 Mader (Oos), Mahre 2 05.34 Stand algemeen 1478. 2 Tomba (Ita) 1162. 3 C TENNIS ien, 250 000 gulden. (Den) «WELLS Chang (VSt/12) (Zere) 7-6 7 iljoen gulden. (0ui'3) Br„R^ra(Spa)6 1 6-2 zer (2A'j Saba' (Arg/2> 4 6 (Duvn - Garrrson (VSt/7) 6 0 ^7 ENKfll VOOHIKlOfN NOUUU MIJ! «ui «nonen in FN M/l JJtTüf HUT unlliMiwe mout tomm cs - mhovih («30 (04.25 HOS 40* mamnom m mc cs - goonwgöt my (32,25 (51.(5 42" mwdktol# ism mmoM cs f IJ30 «5 F 12,25 Uk WONDffTOM DOtMfCHT - DflFT 1430 F 5,- 030 Reislustige landgenoten opgelet. Want in de maand maart kost de Rail- Aktief-kaan maar f 98,- en de Jongcrcnkaan f 89,-. Dat is f 10,- koning op kaancn die ai zoveel voordeel betekenen. Want zij geven een jaar lang recht op 40% koning op elke treinreis in de z.g. voordeel- uren: na negen uur 's ochtends en in het hele weekend. Bovendien komt u alleen met deze kaanen in aanmerking voor de supervoordelige avond- en wcckcndrctours. Het bovenstaande schema geeft u voorbeelden van wat u zo allemaal kunt besparen. Dus vóór 1 april snel naar het NS-loket

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23