Sport Hans Verél stapt op Koopmans vecht schorsing aan Dekker Squash mag 'meedoen' in play-offs Birmingham aangeklaagd Dinsdag 3 maart 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: KEES VAN HERPEN Vormgeving: PIET KOOREMAN NIEUWSLIJN Europees debuut Rik Smits GRONINGEN Rik Smits, de enige Nederlandse basketballer in de Amerikaanse profcompetitie (NBA), maakt begin juni zijn Eu ropese debuut in Groningen. De twee meter 25 centimeter lange speler van de Indiana Pacers komt_dan voor het Nederlands team uit in het toernooi om de Foot Locker Inter Continental Cup, dat op 1, 2 en 3 juni in de Evenementenhal wordt gehou den. Smits' enige voorwaarde is dat de basketbalbond zijn ver zekeringspremie voor zijn rekening neemt. Het toernooi is ge noemd naar het Amerikaanse College All Star Team van dit sei zoen en bestaat uit de beste collegespelers van de States. Behal ve dat team en Oranje zijn op het toernooi de landenploegen van Israël en Slovenië aanwezig. Shilton manager bij Plymouth PLYMOUTH Peter Shilton (42) heeft gisteren een contract als speler-manager getekend bij Plymouth Argyle. De Zuidengelse club staat in de degradatiezone van de tweede divisie. Plymouth, dat vorige maand David Kemp ontsloeg, is de tweede bedreigde tweede-divisieclub die een oude glorie aantrekt om uit de zor gen te komen. Newcastle United contracteerde vorige maand Kevin Keagan. Derby County-doelman Shilton debuteert, net als Keagan, in de rol van manager na een voetballoopbaan die zijn weerga niet heeft in Groot Brittannië. Op 4 mei 1966 begon hij als 16-jarige bij Leicester City, nu heeft hij 1324 duels voor vijf Engelse clubs gespeeld. Hij werd kampioen met Nottingham Forest en win naar van de Europese Cup I met Forest. Als international verde digde Shilton in zes WK-toemooien het doel van Engeland. Hij speelde 125 interlands. Aanklacht tegen begeleiders Behrendt LEIPZIG Professor Wemer Franke van het instituut voor kan keronderzoek in Heidelberg heeft bij het openbaar ministerie in Leipzig een strafklacht ingediend tegen drie ex-begeleiders van de vroegere Oostduitse top-atlete Kerstin Behrendt. In het boek 'Doping Dokumente' van Franke's echtgenote Brigitte Be rendonk is een apart hoofdstuk gewijd aan de manipulaties rond Behrendt. Zij zou al op zeventienjarige leeftijd in 1985/86 met hoge doseringen van net hormoon-preparaat Oral-Turinabol zijn behandeld. Behrendt werd in die tijd drievoudig Europees- jeugdkampioene. In 1987 werd zij in Rome bij het WK tweede met de DDR-estafette en een jaar later won zij eveneens in de estafette zilver bij de Olympische Spelen van Seoul. Nuttige winst van dammer Jansen PARTHENAY Europees titelhouder Jansen heeft in de zeven de ronde van de strijd om de Europese damtitel een belangrijk winstpunt geboekt. De in uitstekende vorm verkerende Neder lander versloeg landgenoot Hein Meijer en beperkte daardoor de achterstand op de weer winnende koplopers, Valneris en Koyfman, tot één punt. De Nederlandse spelers hebben het niet gemakkelijk. Zelfs zwakker geachte tegenstanders bieden fel ver zet. Dat ondervond nationaal kampioen Rob Clerc, die ruim zes uur nodig had voor een remise met de voor een WK-kwalificatie- plaats vechtende Belg Vandeberg. Krabbe sluit sabotage niet uit LEIPZIG Tweevoudig wereldkampioene Katrin Krabbe sluit niet uit, dat bij het afnemen van de urine bij de dopingcontrole in Zuid-Afrika sabotage is gepleegd. Tegenover het weekblad Bunte zei ze anders niet te kunnen verklaren waarom de urine- stalen van haar Grit Breuer en Silke Möller identiek zijn. Het drietal werd vorige maand voor vier jaar uitgesloten van wed strijden. MURRAYFIELD ANP V°°r na^ona^e Pl°eg' speelde op het Olympisch toer- Leo Koopmans gaat in beroep nooi in Lake Placid 1980 en vele tegen de levenslange schorsing, wereldkampioenschappen. „Ik die de Britse ijshockeybond za- heb in mijn hele carrière nog terdag over hem heeft uitge- nooit een match-penalty of sproken. De oud-international misconduct gekregen. Dat wil werd als coach van de Schotse toch wel wat zeggen." Na zijn club Murrayfield Racers ge- actieve loopbaan was hij trai- schorst na onverkwikkelijkhe- ner/coach bij Rotterdam, Gro- den in de competitiewedstrijd ningen, Heerenveen en twee tegen de Bracknell Bees. Speler jaar assistent-bondscoach van Roger Hunt werd eveneens le- Larry van Wieren, venslang uitgesloten. Hij betreurt de uitspraak, maar verwijt zich zelf niets. „Kill „Zeven minuten voor tijd", that guy is een doodgewone zegt Koopmans, „jutte de coach Amerikaanse sportterm, die in van Bracknell een van zijn spe- elke Amerikaanse sport wordt Iers op Hunt te pakken. In het gebruikt. In het basketbal, in heetst van de strijd riep ik toen: het honkbal, en in het ijshoc- 'kill that guy'. Die uitspraak key. Het is natuurlijk niet letter- werd op de geluidsband van de lijk gemeend, maar een agres- video vastgelegd. En op die uit- sieve aanmoediging. Nederlan- spraak kreeg ik levenslang." Ro- ders 'zouden zeggen: 'pak die ger Hunt voerde de opdracht goser'. In die zin heb ik het ook van zijn coach bijna letterlijk bedoeld. De Britse bond zocht uit. Hij bezorgde Bracknell-spe- er te veel achter. In de Britse Ier Odelein een gebroken kaak pers werd ik omschreven als en jukbeen. zo'n beetje de grootste crimi- Koopmans (38) speelde ze- neel die er op de wereld rond ven tien jaar in Nederland, liep." waarvan twaalf seizoenen bij De Nederlandse Canadees Heerenveen. Hij kwam 175 keer had vlak voor de competitie al SCOREBORD LOTTO SKI CRICKET DAMMEN SQUASHMEDEWERKER De vrouwen van Dekker Squash verloren in de superdivisie met 0-3 van Centre Court maar maakten tegen Etten Leur hun nederlaag weer goed met de zelfde cijfers. Zij blijven daar door meedoen in de groep die in de play-offs zal spelen om het kampioenschap van Nederland, al staat al bij voorbaat vast dat het bij louter meedoen zal blij- LSRC won nen met 3-1 (4-1) van Westvliet en blijven dus op kop van de ranglijst in de tweede divisie. LSRC was compleet, dat wil zeggen met het geduchte kwar tet Claire Freling, Brigitte Corsi- us, Anja van Gondele en Petra Verlinde. Het verliespunt van Corsius, de nummer twee van de Leidse ploeg, zegt dus wel iets over de kracht van de te genstandster. Alleen Freling en Van Gonde le bleven in hun wedstrijden zonder gam everlies al had Fre ling een lastige eerste game te gen Willy van der Akker. 9-7. 9- 5, 9-2- Van Gondele had geen problemen in haar wedstrijd en won zoals zij wilde. Verlinde moest even warmdraaien maar kwam na verlies van de eerste game niet nirrr m QBVM In de eerste divisie konden de mannen van Dekker Squash niet spelen omdat liefst drie spelers van de Warmondse ploeg door griep waren geveld, be mennen ven LSM vedono in de derde divisie uit met 0-5 van de kampioenskandidaat Delft. Alleen Marcus van Duin, de nummer «tor van LSRC. kon tegen de sterke Delftse ploeg een tegengame scoren. In Lei den werd echter wel gewonnen van Papendracht. S*1 (4-1 j. De 0-3 nederlaag van Edwin Boete kees, die voor LSRC als nummer twee speelt, werd ruimschoots goedgemaakt door Jeroen Ver tier, de nummer een van LSRC, 3-1, en Andre van Bemmelen, nummer drie en Marcus van Duin, nummer vier. die hun wedstrijden met 3-2 wonnen. den aangevallen door de aan hang van de tegenpartij nadat Stoke in de laatste minuut had gelijk gemaakt. Volgens de bond draagt Stoke geen schuld aan de incidenten. Van de toeschouwers, die te gen het einde van de wedstrijd het speelveld bestormden en de scheidsrechter belaagden, wer den negentien gearresteerd, een vijftiental werd buiten het Sta dion St. Andrews gezet. De wed strijd werd ruim een half uur onderbroken. De Football Association heeft Birmingham City in staat van beschuldiging gesteld na de rel len van zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Stoke City. Voorzitter Samesh Kumar van de derde-divisieclub zal door de tuchtcommissie worden ge hoord naar aanleiding van zijn uitlatingen na de wedstrijd over scheidsrechter Roger Wiseman. De Engelse voetbalbond over weegt geen actie tegen de sup porters van Stoke City, die wer- DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54,2300 AB Leiden. Het laatste kwartier van de korfbal wed strijd De Algemene - Diamco wordt vanavond uit gespeeld. Het duel werd op 15 december jl. in de 45ste minuut gestaakt wegens het afbreken van een van de palen. De stand was op dat moment 11 -9 in het voordeel van de Leidse eerste klasser De Leidse marathon schaatser Aad Berg sloot de strijd om de KNSB-cup voor ve teranen af met een knappe der de plaats achter de kemphanen Henk Porténgen en Rein Jonker. Laatstgenoemde eindigde als eerste in het algemeen klasse ment. Berg als twintigste De KNWU stelt dinsdag 3 maart in het Noordhollandse Schoorl de weg- en baanselectie voor vrou wen aan de pers voor. Petra Grimbergen uit Riinsburg zorgt voor een regionaal tintje De Voorschotense volleybalster In- ger Poorta (Tonegido) traint, voor zo ver blessures haar dat toelaten, nog altijd mee met de nationale ploeg. De definitieve selectie voor Barcelona is uitge steld naar volgende maand Dekker Squash uit Warmond houdt op i j ra i r> maan en kennismakingsweekeinde. Aan melden bij Cees Dietz (01711- 10783) SV Voorschoten be staat tien jaar en houdt op dins dag If) maan 000 rr« rptir m lu i clubhuis. Aanvang 19.00 uur Voetbalvereniging SJZ heeft het begeleidingsteam zo eoed als rond. Marieke l>oos blijft het eerste elftal nog een jaar verzor gen en Ron van Deth (keepers) en Ben van Wieringen (vrou wen) blijven als trainer Cricketclub Ajax uit Oegstgeest krijgt een clubhuis. Het oude clubhuis van ÓLTC wordt hier voor stevig onder handen geno men De nieuwe Ixidse voet balclub VC.L heeft een primeur. Terwijl VTL en VNL nog een spannende competitie uitspelen hebben de F1 en het zaterdag team al onder de nieuwe naam gespeeld De bouwcommissie van de fusieclub, bestaande uit Antoon van Dijk. Gerard van de Kerkhof, lan Heshusius en Hen- ny van den Hoogen, is gestart met de bouw van het clubhuis. Ook zijn er plannen voor een sporthal De KNVB afdeling Leiden is weer van plan om voor de 30-plussers een speciale competitie te houden. De wed strijden worden op doordc- u rek se aumdrn in apnl en mei op halve velden met zeventallen gespeeld Korfbalclub Zuider kwartier wil in 1994 de kantine drastisch gaan verbouwen. In augustus van dit jaar houdt de dub een tweekamp met buur man De Danaïden Het nieuw te bouwen Sportmuseum komt niet in Biddinghuizen. Door het faillissement van De Flevohof is nu gekozen voor een locatie in Ielystad Bert Vreeswijk stopt alweer als bondscoach van de Nederlandse Triathlon Bond. Hij kan zijn activiteiten niet meer combineren met zijn werk als docent De zaterdageerste- klasser ARC speelt op woensdag 5 augustus in eigen nuis tegen Feyenoord De gemeente Haarlem heeft na de perspubli catie* over een mogelijke Tour de France start In Noordwijk aan de bel getrokken bij organi sator loop Riethoven. Maar voorlopig wordt er alleen zaken gedaan met de hloemenbad pief i k\\ B wfl een eind maken aan para-commerciële activiteiten van voetbalclubs. In de buurt van Zaandam heeft een groot aantal clubs een waarschuwingsbrief ontvangen. Kickers uit Leimuidcn was ae eerste regioclub die op ziin vin gers werd getikt. De voetbalver enigingen in Leiden en omge ving zijn dus gewaarschuwd John van den Hoogenband, die slechts één bindende wedstrijd speelde bij Katwijk, is met di recte ingang gestopt als trainer van Wilhelmus 3 Het jeugd korfbal worpen toernooi van de UCF wordt een jaarlijks terugke rend evenement Ex leide naar John van der Wiel, Jeroen Piket (leiderdorp) en Rini Kuyf (leiden) staan op de deelne merslijst van het Nederlands kampioenschap schaken dat van 16 tot en met 30 maart in het Philips Stadion in Eindho ven wordt gehouden I>e hui dige trainer van SV1.V, Simon Venemfi, heeft voor het nieuwe seizoen in Cromvliet een nieu we club Enrico Small (llvsel- mrrrvngrhi is voor \i<N111 strijden geschorst Het getuigen van trainer Hans van der Zee deed daaraan niets af Small, ooit zAalvoctballrr bij Glasber gen de Best. had zijn directe te genstander een kopstoot gege ven Arco de Graaf won een nationale rolstoelrace op Texel. Hij bleef Bert la lau dertien se conden voor Zaalvoetbalclub Ceverbo (met Hans van leeu wen en Mario l-aber) speelt op vrijdag 6 maart de halve finale van het Copestoernooi (Nijmc- f;en) tegen Kras Boys. Een dag ater is de finale Zaalvoetbal- vereniging McDonald's viert in het weekeinde van 20 mei haar tienjarig bestaan in Lissabon Toen alles nog koek en ei was in Dordrecht Cees den Braven (rechts) en Hans Verel presenteren trots de selectie. fotoarchief Voorzitter Cees den Braven van SW/Dordrecht is in ops praak geraakt. In het Brabants Dagblad worden hem uit spraken toegedicht, waarin hij buitengewoon fel uithaalt naar zijn spelers en vooral zijn 'zwarte jongens' schof feert. Coach Hans Verel nam gisteravond met onmiddel lijke ingang ontslag. Den Braven ontkende overigens dat het een met het ander van doen zou hebben. DORDRECHT GPQ/ANP „Zo gauw wij vijf punten meer hebben en veilig zijn, flikker ik het hele gespuis er uit Dan ga ik alleen nog verder met jon gens die positief ingesteld zijn en waar ik het volgend seizoen nog wat aan heb", tekende ver slaggever Henk Mees zaterdag middag na de oefenwedstrijd van SW/Dordrecht in en tegen Den Bosch op uit de mond van Den Braven. Doelman Hiele krijgt er stevig van langs. „Dat is de rotte kies, die van mij zo op kan flikke ren", citeert Mees Den Braven. „Die Hiele roept altijd dat hij zich het hele seizoen zo positief heeft opgesteld. Kunst ja, als je 120.000 gulden per jaar verdient en dan ook nog 100.000 gulden aan het CFK (belastingvrije spaarfonds voor profvoetbal lers) moet worden overge maakt. Maar Hiele steekt al die gastjes aan bij ons." „Er lopen veel te veel van die zwarte jon gens bij ons. Zo'n Sion ook, ik betaal geen cent aan die goser. Al die gasten zijn meegebracht door Dick Advocaat. Maar de meesten zijn drugsgebruikers, bajesklanten. Je moet eens we ten voor hoeveel van die gasten ik uitstel heb bij justitie. Na de competitie moeten ze gaan zit ten", aldus Den Braven volgens de lezing van Mees. Den Braven ontkende giste ren de uitspraken. „Ik distan tieer me er dringend van", aldus de voorzitter. „Ik heb geen uit spraken in die richting gedaan. Ik heb niets tegen donkere mensen. Ik heb er in mijn be drijf ik weet niet hoeveel rond lopen. Daar heb ik geen proble men mee. Ik heb problemen met mensen die de normale ge dragsregels overtreden, maar niet omdat ze groen, paars of zwart zijn. Dat maakt mij niets uit." Van der Pluim De voorzitter van de Dordts- /Schiedamse voetbalclub ont kent dat hij na de oefenwed strijd op zaterdag een interview heeft gegeven. Zeker is echter wel dat de Bossche trainer Hans van der Pluim tenminste een deel van de gewraakte uitlatin gen van Den Braven heeft kun nen horen. Van der Pluim wei gerde echter maandag, op vra gen van een verslaggever van Radio Rijnmond, een verklaring af te leggen. „Ik doe daar geen uitspraken over, ik moet verder in de voetballerij", gaf de voor malige doelman als commen- De spelersgroep van SW Dordrecht '90 was ook niet be reid tot een reactie. „Ik sta daar boven", meldde Joop Hiele. „Wij hebben afgesproken de club niet in diskrediet te bren gen. Ik heb niets meer te zeggen dan dat ik onlangs bij de tand arts ben geweest en ik weet ze ker dat ik geen rotte kiezen in mijn mond heb." Rob Jansen van de Vereniging van Contractspelers heeft de spelers aangeraden emotionele reacties achterwege te laten. „Houd jezelf onder controle, was mijn advies. Dit is geen zaak voor ons of voor de WCS. De KNVB heeft gedragsregels vastgesteld waar iedereen zich aan heeft te houden, spelers, trainers en bestuurders. De KN VB heeft eerder spelers en trai ners ter verantwoording geroe pen voor bepaalde opmerkin gen." Verel De oefenwedstrijd van zaterdag in Den Bosch en het turbulente vervolg op maandag heeft in ie der geval tot gevolg gehad dat coach Hans Verel met onmid,- dellijke ingang ontslag heeft ge- Verel verliet gisteravond het complex aan de Krommedijk, waar het bestuur van de club vergaderde en deelde mee dat hij zijn dienstverband had be ëindigd. Den Braven ontkende daarop dat het vertrek met zijn uitspraken te maken had. „Het klikte gewoon niet. Dat was van het begin af aan al duidelijk", zei de voorzitter. ,.We beslissen donderdag over zijn opvolger." In dit verband wordt de naam van Han Berger genoemd. Hans Verel is de vierde trainer die dit seizoen vertrekt bij de fu sieclub. Dick Advocaat en Peter van Velzen, die van SW waren gekomen, gingen al vroeg in het seizoen. Nicola Budisic, aange steld nadat assistent Van Velzen was vertrokken, kon de baan niet combineren met zijn werk zaamheden voor de B-jeugd en zijn studie voor het diploma Oefenmeester-1. Sinds dat mo ment was Hans Vergeer de stand-in voor Verel. SKI LOPEN SCHAKEN WIELRENNEN TENNIS Leo Koopmans schreeuwde 'kill that guy' en werd voor levenslang geschorst. Die uitspraak had niet zo letter lijk mogen worden genomen, dus hij gaat in beroep. foto anp een aanvaring met de Britse bond. Hij kreeg eerst een boete, die later werd omgezet in een voorwaardelijke straf die liep tot het einde van dit seizoen. Koop mans vermoedt dat de Britse bond hem heeft willen palcken. „Er is geen ijshockey-coach in de wereld die nooit ge schreeuwd zal hebben: kill that guy. Daarvan ben ik rotsvast overtuigd. De hele affaire wordt in Engeland vreselijk opge klopt." Koopmans, die aan zijn twee de seizoen bij Murrayfield (on der de rook van Edinburgh) be zig is, wordt in de rug gedekt door club en spelers. „De spe lers wilden de competitie boy cotten. Onder druk van het be stuur en van mij zijn ze van dat plan afgestapt. Ik heb vier inter nationals in mijn ploeg, die on middellijk hebben bedankt voor het Britse team. Het bestuur wil mij nog steeds een vijfjarig con tract aanbieden. Zoveel respect hebben ze voor mij. Ik heb steunbetuigingen van andere coaches ontvangen, ledereen die mij kent, weet dat ik geen vechtersbaas ben." SPORT OP TV

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19