Sport Kassa voor Feyenoord Viscaal gespaard voor wedstrijd tegen Ajax Haarhuis en Siemerink verbeteren zich iets NIEUWSLIJN Quick Boys oefent tegen Willem II LEIDEN - Quick Boys speelt zaterdag een oefenwedstrijd tegen de profs van Willem II. Het aanvangstijdstip van het duel op Nieuw Zuid is vastgesteld op 15.00 uur. Bij de Tilburgse erediv- sieclub doet onder anderen Rijnsburger Leon Meijs mee. Winst van Leids jeugdelftal LEIDEN - Het Leidse jeugdelftal onder 16 jaar heeft gisteravond op het veld van ARC in Alphen met 3-2 gewonnen van de Am sterdamse selectie. Bij rust was de stand 2-0. Door dit resultaat blijft Leiden meedoen aan de top van de poule. Na goed doorzetten van Mimoun Tiberkanine (Quick Boys) bracht Jurjen de Vries (Alphense Boys) de openingstreffer op het bord. De Vries zou kort voor tijd uitvallen met een zware enkel blessure. Mark Jansen (Alphens Boys) vergrootte de marge op aangeven van Tiberkanine tot twee doelpunten. Kort voor rust deed Amsterdam iets terug: 2-1. Halverwege de tweede helft gaf Barry Dubbeldeman (UVS) op aangeven van zijn ploeggenoot Laurens Aalbersberg de Leide- naars weer wat meer lucht. De verdediging onder aanvoering van Ronald Pronk (Quick Boys) moest onder zware druk hierna nog een tegentreffer toestaan maar hield verder stand. Feyenoord-Ajax direct op tv ROTTERDAM - De KNVB heeft gisteren toch toestemming gege ven voor een directe tv-uitzending van de bekerwedstrijd Feye noord-Ajax. die zondag in de Kuip wordt gespeeld. Om de ande re wedstrijden geen concurrentie aan te doen, is het duel ver schoven van half drie naar kwart voor zes. Bij de laatste onderhandelingen met de KNVB heeft penning meester Jorien van den Herik gisteren handig gebruik gemaakt van het bezwaar dat Feyenoord had aangevoerd tegen een di recte tv-uitzending van de UEFA Cup-wedstrijd AA Gent-Ajax van morgenavond. N LU O Z DEN HAAG ANP Paul Haarhuis is door zijn plaats in de halve Finales van het ten nistoernooi van Rotterdam ge stegen op de ATP-wereldrang- lijst. Van de 36ste naar de 34ste positie. De stijging was miniem omdat de Brabander in de Maasstad veel punten te verde digen had. Vorig jaar bereikte hij evenêens de laatste vier. Hetzelfde gold voor Jan Sie merink. De Rijnsburger haalde vorig jaar de kwartfinales, net als in de afgelopen editie. On danks de bonuspunten door zijn overwinning op Stefan Ed- berg steeg de Zuidhollander slechts een plaats op de ATP- ranking, van 42 naar 41. Beste Nederlander bleef Richard Kra- jicek^ Hij consolideerde zijn 27e plaats. Boris Becker kwam door zijn eindoverwinning terug bij de top drie. Hij ruilde van plaats met Pete Sampras, van vier naar drie. Lijstaanvoerder bleef Jim Courier met 3884 punten voor Edberg met 3642. Becker heeft ■er 2738. Volkov, verliezend fina list, steeg naar de achttiende plaats. Op de lijst van de beste ver dieners neemt Krajicek de veer tiende plaats in. Hij toucheerde in de eerste twee maanden van dit jaar de somma van 110.870 dollar, bijna twee ton. Haarhuis volgt hem met 105.925 dollar. Het geld-klassement wordt aan gevoerd door Courier met 385.910 dollar. Becker is vierde (231.555 dollar). Stand ATP-ranglijst: 1. Cou rier (VSt) 3884 punten, 2. Ed berg (Zwe) 3642, 3. Becker (Dui) 2738, 4. Sampras (VSt) 2580, 5. Stich (Dui) 2460, 6. Forget (Fra) 2091, 7. Ivanisevic (Joe) 1858, 8. Lend] (Tsj) 1703, 9. Korda (Tsj) 1651, 10. Emilio Sanchez (Spa) 1617, 27. Krajicek 992, 34. Haar huis 889, 41. Siemerink 769, 62. Schapers 544, 90. Koevermans 387, 104. Eltingh 344, 224. Nijs- sen 132,228. Groen 127. Feyenoord houdt een vermogen over aan de thuiswed strijd van morgenavond tegen Tottenham Hotspur. De 48.000 toeschouwers, het maximale aantal voor deze wedstrijd in de kwartfinales van het Europa Cup II-toer- nooi, zorgen voor een recette van twee miljoen 250.000 gulden. niet erg blij met het spontane gebaar. Hij noemde de oproep een 'ongecontroleerde actie' en hoopte dat het nooit zo ver met Feyenoord zal komen. „Het zou een laatste redmiddel zijn, maar in die situatie verkeren we niet." Hoe snel het kan gaan weten ze in Rotterdam-zuid in middels. ,Als je zo lang bij deze club hebt gezeten, doet het pijn als het steeds meer bergaf waarts gaat", kijkt Wim Jansen in de diepte achter hem. Die tijd moet voorgoed tot het verleden behoren. „De club leeft weer, de mensen praten weer over Feyenoord. Dat is de grootste winst." Het is voor de technisch directeur van de sta dionclub het beste wat hem in tijden is overkomen. Vergelij kingen met het verleden wil hij niet maken, Hans Dorjee op zijn beurt deinst daar niet voor terug. „Als we deze ronde door- ROTTERDAM ALBERT GEESING GPD—VERSLAGGEVER Het is een record in de historie van de club en bijna een half miljoen meer dan de opbrengst van het Europese bekerduel van een paar jaar geleden tegen Ein- tracht Frankfurt. Voor Feyenoord, dat de finan ciële verdrinkingsnood nabij is, is het nochtans niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat. Dat vindt kennelijk ook een aantal supporters dat mor genavond een oproep wil doen aan het legioen geld te storten op de girorekening van Feye noord. Het nummer klopt dit keer. In tegenstelling tot de vo rige keer toen het telefoonnum mer van Feyenoords penning meester op het stencil stond vermeld. Penningmeester Jorien van de Herik toonde zich gistermiddag komen", meent de scheidende veldtrainer, „behoort Feye noord weer tot de Europese top. Zo werkt dat in de voetballerij." Aan de voormalige assistent van Guus Hiddink en Bobby Robson bij PSV, met welke club hij in vier seizoenen achttien Europa Cup-duels afwerkte, kan het niet hebben gelegen. Dorjee kent de tegenstander op z'n duimpje en heeft een bijna complete studie gemaakt van alle plus- en minpunten bij de Spurs. Hij denkt exact te weten hoe dit varkentje geu moet worden en acht noord daartoe ook in 5 spelers zijn in vorm. We hebben een fitte groep, lichamelijk en geestelijk.' De goede mentale instelling is daarom volgens hem op voorhand gewaarborgd. Op verzoek van de spelers zonderde Feyenoord zich al gis termiddag 'af, een dag eerder dan gebruikelijk. „En er hoeft echt geen sjoelbak mee om de verveling te verdrijven." Waar mee Dorjee in feite maar wilde aangeven dat Feyenoord in een paar maanden meer is gegroeid dan in twee jaar daarvoor. Of dat ook voldoende zal zijn om Feye koste van de Engelse beker de laatste vier te berei ken? „Het wordt een hele zware Jdus", hebben de spionage- reizen in Engeland Dorjee ge leerd. Hij zegt met Feyenoord uit te gaan van de eigen Jcracht en de eigen speelwijze, maar heeft wel vier spelers (De Wolf, Taument, Blinker, Kiprich) aan gewezen, die een speciale op dracht krijgen. De meeste belangstelling gaat daarbij uit naar Gary Lineker, die volgens Dorjee nog niets aan scherpte heeft verloren. „Door familie-omstandigheden is hij op dit moment misschien net een tikkeltje minder fris dan voorheen, maar hij komt altijd twee tot drie keer in scoringspo- sitie." John de Wolf moet dat verhinderen. Dat kan de oogap pel van het Rotterdamse legioen volgens Dorjee beter dan Henk Fraser. „Henk heeft de neiging te snel het duel aan te gaan, John observeert meer en zal iets langer kijken voor hii aan klampt. Dat zal ook nodig zijn. Lineker is een gluiperige spits die zich geregeld aan het spel onttrekt, maar altijd in voor- richting speelt." AMSTERDAM/GENT VJAN MENNEGA GPD—VERSLAGGEVER Van een rel-Eric Viscaal wilde René Vandereycken niets we ten. „Daar is geen sprake van," beweerde de trainer van AA Gent. Vandereycken liet de be hendige Nederlandse aanvaller zaterdag tegen Waregem ver rassend buiten het elftal. Vol gens de Belgische media had het passeren van de neo-inter- national een disciplinaire reden. „Wat anderen zeggen," aldus Vandereycken, „moeten zij we ten, ik heb Eric alleen maar wat extra rust willen geven. Ik wilde bovendien niet het risico lopen dat hij tegen Waregem gekwetst zou raken, want ik kan hem te gen Ajax moeilijk missen." Eric Viscaal zei direct na de wedstrijd zich 'niet happy' te hebben gevoeld als wisselspeler. Gisteren herhaalde hij dat nog eens, maar verder wilde hij aan het voorval geen woorden meer vuil maken. Tijdens de training wees niets op een grondig ver stoorde verhouding tussen trai ner en speler. Vandereycken: „Er is tussen ons ook niets voor gevallen. Ik heb Eric vooraf uit gelegd waarom ik hem gepas seerd had en ik had toen ook de indruk dat hij me begreep. Later vernam ik dat hij toch teleurge steld was. Ik vind dat positief, want dat betekent dat hij graag iedere wedstrijd wil spelen." Vandereycken, 38 jaar, voor malig Rode Duivel, en vorig sei zoen in België uitgeroepen tot Trainer van het Jaar' maakte er geen geheim van tegen Ajax de fensief te zullen 'gaan spelen. „Natuurlijk pas ik me aan de te genstander aan. Ik vind het leuk een beetje te schuiven binnen mijn ploeg. Aanpassen heeft een negatieve klank, maar daar denk ik anders over. Aanpassen betekent voor mij ook, gebruik maken van de zwakke punten van de tegenstander. Ik heb ook geen concept. Wat is dat dan, een concept? Veel trainers hoor ik daarover praten, maar ik vind het geraaskal van mensen die zichzelf belangrijk willen ma ken." Veldheer De vroegere voetballer van Has selt, Club Brugge. Genua, An- derlecht, Blau-Weiss Berlin en AA Gent zegt dat in het heden daagse topvoetbal alleen het re sultaat telt. De als een veldheer ogende trainer van AA Gent, dat achtereenvolgens Lausanne Sports, Eintracht Frankfurt en Dynamo Moskou uitschakelde, vindt het voetbal in Nederland naïef. „Maar", haastte hij zich te verklaren, „daar bedoel ik Ajax niet mee. Als je zoveel aanval lende kwaliteiten hebt ga je niet verdedigen. Daar ligt de kracht van Ajax ook niet." Vandereycken, ongeschoren als altijd, kwam vier keer bij wedstrijden van Ajax een kijkje nemen. Wat dat betreft houden AA Gent en Ajax elkaar precies in evenwicht. Een trainersdele gatie van Ajax trok eveneens vier keer de grens over om de Buffalo's, zoals AA Gent in de volksmond wordt genoemd, in actie te zien. Van Gaal kwam zelf bij het competitieduel tegen Beveren poolshoogte nemen. De trainer van de Amsterdam mers noemde AA Gent gister middag een 'luizenploeg'. Hij voegde er in één adem aan toe dat de kwalificaties 'gemeen', 'sluw' en 'geniepig' evenzeer van toepassing zijn op l'Associ- ation Athlétique La Gantoise. „Gent", verduidelijkte Van Gaal, „is een ploeg waar Ajax meestal ontzettend veel moeite mee heeft. Collectief vormt Gent een erg sterk geheel. Het kan enorm goed vanuit een ge sloten verdediging spelen en het kan het geduld opbrengen te wachten op fouten van d genstander. Het heeft een tal spitsen dat onmiddellijk slaat als Ajax zich voorbij loopt Als je de kwaliteiten van de spe Iers van Gent en Ajax afweegt, kom je tot de conclusie dat Ajax meer kwaliteit heeft, maar dat zegt lang niet altijd alles. Voet bal is een spel, waarin je door strategie je eigen zwakke pun ten kunt verbloemen en de zwakke punten van de tegen stander kunt bloot leggen." Evenals Vandereycken ver klaarde ook Van Gaal het resul taat heilig. „De doelstelling in Gent hoeft niet per se winnen te zijn. We zullen er vooral voor moeten zorgen dat we geen doelpunt tegen krijgen." Vande reycken zei met een 0-0 eind stand ook niet ontevreden te zijn. „In Amsterdam krijgen wij over veertien dagen waarschijn lijk meer ruimte dan in Gent. En hoe meer ruimte wij krijgen, hoe liever wij het hebben." Achttien Ajax is vandaag overigens met achttien spelers naar Gent ver trokken, inclusief Marciano Vink, die zich gisteren tijdens de training niet goed voelde en de langdurig met blessures kam- Een late afrekening Al eerder heeft Bettine Vriesekoop opmer Jongen gemaakt die er op wezen dat ze af stand nam van de (lange) periode die onder coach Gerard Bakker had doorgebracht. Naar mijn weten deed ze het echter nog niet zó scherp en bits als vorige week. kort na de ondertekening van een nieuw sponsorcontract. Zeer zelfverzekerd zei ze in een tv-interview dat ze beslist een beter, completer speelster was dan vroeger toen ze zich het spel veel te veel had laten opdringen, ia 'tegen haar natuur in' had gespeeld. En ze was destijds op de training ook maar op een domme manier bezig geweest. Oh, Bettine Vriesekoop noemde Bakker niet met name, maar het was duidelijk dat de kritiek hem betrof en niemand anders. Dat betere en completere van Vriesekoop leidde dit weekeinde bij de nogal matig bezette Top Twaalf in Wenen niet tot een eclatant succes. Integendeel. Ze sneuvelde roemloos in de voorronde, zo ongeveer het slechtste resultaat van de dertien keer dat ze aan dit toernooi heeft deelgenomen. Na haar uitschakeling in Wenen zei ze o.a.: „Ik stond met een heel rare instelling achter de tafel". Toen ik dat las. dacht ik meteen O aan Bakker. Want met hém in de buurt verscheen ze nooit met een 'rare instel ling' in de arena. Ie kon van Bakker véél zeggen (en dat heb ik in de loop der ja ren ook gedaan; hij s nant en rumoerig). W b'l .iluid v.i'l mir Het uiteengaan van Vr ker leek destijds e t al te domi- daar zorgde ekoop en Bnk- i ker leek destijds een gewoon, natuurlijk r slot te vormen van een bijzondere sa menwerking. Aan alle dingen komt op - zeker moment een eind. Na de Spelen van Seoul stopte Vriesekoop ermee. Na door dik tien jaar aan de top te hebben mee uud paauw «draakf, was dat ook tamalljk logisch. Al spoedig evenwel maakte ze haar co me-back. maar Bakker is nooit meer in het stuk voorge komen. Hij leek in lucht te zijn opgelost. Vreemd. Vreemd. Ze hebben zo lang zo nauw met el kaar opgetrokken. Haar prachtige carrière stoelde, hoe je het ook wendt of keert, voor een deel op Bakkers in zet. bezetenheid. Daarbij past. zou je denken, een zeke re erkentelijkheid. De venijnige manier waarop ze vori ge week met het recente verleden aftvki nde doet \er moeden dat het afscheid tussen die twee wel dégelijk bittere kanten heeft gehad. Zouden ze in Amsterdam nog wel eens iets op behoor lijke wijze tot stand kunnen brengen? Je vraagt het je af. Onder druk van het naderende bezoek van een UE- FA-commissie om te bepalen of Nederland in staat moet worden geacht het EK-voetbal 1996 te organise ren, heeft men in Amsterdam maar besloten tot een vlucht naar voren. Vrijdagavond werd officieel meege deeld dat er in de hoofdstad een nieuw multi functio neel stadion komt ten bedrage van 200 miljocti gulden. Al een jaar of twee wordt er over gekwekt, vergaderd en geruzied en men besefte natuurlijk donders goed dat men het EK wel op de buik kon schrijven als nog langer zou worden gewacht met dat besluit De exploi tatie van het nieuwe stadion, al maanden het hete hangijzer, blijkt nu ineens 'goed haalbaar' te zijn Zijn we er nu? Nou nee. Zo simpel is het niet bij ons in Holland en zeker niet in Amsterdam. Het stadion moet worden gerealiseerd in combinatie met een 'transferium'. Wat dat is. wist ik ook niet. Van Dale geeft het woord niet eens. Maar het schi|nt een soort garage te zijn die plaats moet bieden aan 2500 parkeer plaatsen. Is daarvoor het geld voorhanden? Nee. Maar al weer wordt dat 'haalbaar' geacht Waar komt dat nieuwe stadion? Aanvankelijk had Amsterdam daarvoor een stuk grond op het oog (Strandvliet) dat gedeeltelijk behoort aan de gemeente Ouder-Amstel. Die heeft al duidelijk laten blijken er niets voor te voelen de desbetreffende grond af te staan. Daarom heeft men nu een ndere lootte In AmsM dam Zuidoost (vroeger heette dat gewoon de Bijlmer meer) aangewezen Daar moet men echter over een weg heenbouwen, met alle problemen vandien Ten slotte meldt de gemeente doodleuk: „Als zowel de vari ant Stramanweg als de variant Ouder Amstel niet door gaat, zal het stadion op een andere lokatie in Amster dam worden gebouwd". Dus nu weten we nog niks de finitief. Maar we zijn er nog niet. De bouw van het nieuwe stadion komt in handen van een architectenbureau dat vorig jaar becijferde dat de renovatie van het Otym- piM h atadteo VOOI 09 mfttwn kon worden plm en vorige week plotseling rapporteerde dat er eigenlijk 163 miljoen voor nodig is. Het /al je calculator maar wezen. De angst zou me om het hart slaan als ik gemeentebe stuurder was. Zijn die 200 miljoen eigenlijk wel genoeg of gaat het met het nieuwe stadion straks de Stoperu- kant op? We zullen met dat multi -functionate ding nog hrel boeiende taferelen beleven. Dat wordt smikkelen en smullen. Want als het op knoeiwerk aankomt, staan ze in Amsterdam op eenzame hoogte. Swift-ploeg met vier nieuwe renners in Ster van Zwolle Er is helemaal niets a strijdje rust pende Rob Allien. Edgar Davids In de eerste wedstrijd van de gende samenstelling aan Men- (onvoldoende in vorm) en kwartfinale van het UEFA-cup- zo; Blind. Jonk. Silooy, De Boer Johnny Hansen (geblesseerd) toernooi treedt Ajax tegen AA Van 't Schip. Bergkamp. Winter, zijn thuis gebleven. Gent waarschijnlijk in de vol- Kreek; Pettersson. Van Loen r nieuwe aanwinsten van Swift/(Asba moeten voor het eerst schitteren in de Ster van Zwolle. Mark Rasch, Marr Faas. Erik Boogaard en Niels van Stralen vormen de kem van de ploeg, die zaterdag deelneemt aan de eerste Nederlandse wielerklassieker r amateurs van dit jaar. In Zwolle komen ook Herman Bak ker en Iaurens Koster .voor de leidse vereniging aan de start. Van de Swift-renners legde Bogaarl in België de beste generale repetitie af In Gent - Staden. een koers van 135 kilo mei er. kwam hi| als dertiende over de meet Van zi|n ploeggenoten eindigde Vital Timmermans als vijftiende, Iaurens Koster als zeventiende en Roy Bogaert als negentiende Ook Faas (28ste). Rasch (10ste) i Van Stralen (32stei behoorden tot de 43 amateurs, die de rit tot een goed einde brachten De Swift-rrnners uit de leidse regio vormen het hart van de equipe die de Houtse Unies afwerkt. Jan Hendrik legerwcy (Woubrugge). Iemand Warmerdam (Koudekerk) en leon Hekel- hof Ier Aar krijgen zondag gezelschap van de Zeeuwen Peter Mol. Erik van Nieuwkerk en Feyenoorder John de Wolf heeft morgen de ondankbare taak Gary Lineker uit te schakelen. Dat hij daarbij van de scheidsrechter zo ver mag gaan als hier bij zijn ploeggenoot Ulrich van Gobbel lijkt uitgesloten. fotoanp Dinsdag 3 maart 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOüSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: JAN VAN DER NAT Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17