Open Haarden Centrum nu aan de Lammenschansweg Klasse wanden en plafonds bij Boekee Systeemplafonds 'Van vulpen tot komplete inrichting' Alle soorten glas voor partikulieren en bedrijven Zenuwcentrum Wout Bergers Sport volgt trends op de voet wolfsl WOUT BERGERS BOEKEE Het kenmerk van een stijlvolle open haard is dat hij ook mooi is wanneer hij niet wordt gebruikt. Dat gebeurt tenslotte gemiddeld maar een paar uurtjes per dag. Het kiezen van een open haard is daarom geen gemakkelijke zaak. Alhoewel, wie een bezoekje brengt aan het Open Haarden Centrum aan de Lammenschansweg zal zeker zijn keuze kunnen maken. Alle topmerken zijn er vertegenwoordigd. Velen kennen de showroom auto kan men voor de deur drijft hij de zaak. "De klanten nog van de Hooigracht. De be- kwijt en de showroom is over- kunnen voor de deur parkeren huizing werd daar echter te be- zichtelijk opgezet."We zijn in en in de nieuwe showroom nauwd en het parkeren werd onze nopjes met de verhui- kunnen we goed laten zien moeilijker. Beide problemen zing", vertelt mede-eigenaar wat we allemaal te bieden heb- zijn nu in één klap opgelost. De C. Seriier. Samen met I. van Es ben". ADVERTENTIEPAGINA dL "De open haaid maakt steeds n totale interieur", aldus C. Seriier. "Elk huis is namelijk weer an- woon een open haard, maar te ders. Vroeger wiloe men ge- genwoordig maakt deze on derdeel uit van het totale inte- We werken daarom re- samen met bekende Binnenhuisarchitekfen. Inder daad ja, ook met Jan des Bou- Het aanbod van open haarden lijkt onuitputtelijk. Veelgeziene merken bij het Open Haarden Centrum zijn Boley, Bellfire, Barbas en Helex. Deze topmer ken zijn voorzien van een kon- fektiesvsteem waarmee warme lucht de kamer in wordt gebla zen. De Zwitserse fabrikant Ru- egg doet daar nog een schepje bovenop. Deze maakt open haarden met een ingebouwde doorzichtig keramische lift deur. Met een simpele beweging ver andert men de open haard zo in een gesloten kachel terwijl gewoon te zien blijft. Volgens Seriier wordt de kon- sument steeds milieubewuster. Zo zijn er nu al houtkachels met een katalysator verkrijg baar. Daarnaast .leveren de zo genaamde gesloten systemen meer rendement op. Maar het grootste verschil is dat men steeds vaker kiest voor gas. "Voor de bouw van de open haard verandert dat niets. In principe maken we hem zo dat als bijvoorbeeld de volgende bewoner weer terug wil naar houtblokken, dit eenvoudig mogelijk is. Gas verbrandt veel schoner. Hoewel de aanleg iets duurder is in verband met be veiligingen en dergelijke, is het verbruik daarentegen weer goedkoper. Daarbij zijn de meeste houtblokken tegen woordig haast niet meer van echt te onderscheiden". Een goed advies en kwaliteit, dat is waar het om draait bij het Open Haarden Centrum. Seriier praat liever een kwar tiertje langer met zijn klanten dan dat hij later te horen krijgt dat zij niet blij zijn met hun keuze. Omdat het opmeten een nauwkeurige zaak is, rijdt hij vaak zelf even langs om ze ker te zijn van de juiste maten. "Waar we terdege rekening mee houden is de goede isola tie van de huidige nieuwbouw woningen. Het mag natuurlijk met zo zijn dat er een vacuum wordt gezogen. Dan moet er een beluchting worden aange legd. Zo zijn er meer dingen waar je goed op dient te letten. Een open haard bouwen is een serieuze zaak. Maar hij staat ook heel je leven...". Het Open Haarden Centrum is gevestigd aan de Lammen schansweg 141 B. Openingstij den dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zater dag van 10.00 tot 16.00 uur De koopavond is op donderdag van 19.00 tot 21 00 uur. Tele foon 071 - 720536. Wolfslag Totaal kantoor Het begon allemaal op het hoekje van de langebrug-Ketelboeter- steeg waar op 28 mei 1930 de eer ste Wolfslag zich in Leiden vestig de met een winkeltje in vulpen nen. Nu, ruim 60 jaar later, runt diens zoon Wolfslag Totaalkan toor in een modern bedrijfspand aan de Lammenschansweg. De vulpen is nog steeds te koop, maar wie zijn bedrijf van begin tot eind wil inrichten is er ook aan het goede adres. J.G. Wolfslag is dus de tweede genera tie. Zijn zoon Patrick zal in de «toe komst het estafette-stokje overne men Nu al» geeft hij leiding aan de proiektgroep kantoorinrichting, die bearijven begeleidt bij de inrichting van hun kantoor. "Daar zit 'm onze kracht in ten opzich te van de konkurrentie", vertelt J.G. Wolfslag. "Adviseren en meedenken met de klant is enorm belangrijk. Neem nu de inrichting van een beiaar dentehuis in Zoetermeer. Daar neb ben we in overleg met de direktie ge kozen voor geïmpregneerde stoelen. Zo hebben eventuele ongelukjes mét eten geen gevolgen voor het meubi lair. Dat zijn kleine dingetjes die veel gemak opleveren". Wolfslag kan beeldend vertellen over zijn branche: "Eigenlijk heb je voor al les specialisten nodig. Een schrijfma chine is heel wat anders dan bijvoor beeld dikteerapparatuur. Er moet al tijd iemand in huis zijn die verstand van zaken heeft. Dat is de reden dat wij op zaterdag niet zijn geopend. Aaviezen kun je niet laten geven door een hulpkracht". De kantoorspecialist gelooft niet in bulkafname alleen. "Het is een beetje een trend om kantoorspullen in grote hoeveelheden te verkopen. Maar de wat kleinere klanten hebben daar niets aan Wij hebben hier een afhaal- magazijn waar men voor losse verpak kingen terechtkan. Ondernemingen die grote hoeveelheden afnemen, Bel len gewoon. Dan brengen wij de goe deren zonder extra kosten langs. Dat is service". Wie door de ruime showroom wan delt. merkt de moderne kantoormeu belen op. Wolfslag Totaalkantoor pro beert het juiste midden te vinden tus sen prijsstelling en vormgeving. Het meubilair valt onder de verantwoor ding van zoon Patrick: "Het opmerke lijke is dat Leidse bedrijven minder waarde hechten aan een trendy inge richt kantoor dan bijvoorbeeld in Den Haag." Let wel, men is gesteld op kwa liteit en degelijkheid, maar net even een paar duizend gulden meer uitge ven voor iets heel anders, dat gebeurt niet vaak". "Ik probeer de klanten altijd te wijzen op de tijd die ze in hun kantoor door brengen. Het is toch een beetje je da gelijkse leefomgeving. Daarnaast kun je het imago van het bedrijf onder strepen met de inrichting. In kreatieve beroepen doet die gedachte wel op gang. Een pr-adviseur wil met een ei- i buro zijn stijl onderstrepen". gentijds t Patrick V slag met zijn kliënten, en verliest daar bij zijn positie niet uit het oog. "Je moet reicening houden met de wen sen van de klant. Zo hebben we een bedrijf ingericht waarbij de kleur van de tegels in de hal bepalend was voor de verdere inrichting van het kantoor. Als dat de wens is van de klant, moet je je daarnaar richten en een passend advies uitbrengen". De totale oppervlakte van het nieuwe bedrijfspand van Wolfslag Totaalkan toor meet bijna 1400 vierkante meter. Het eigen magazijn biedt de mogelijk heid tot snelle levering. Een adekwaat voorraadbeheersysteem zorgt ervoor dat er geen 'nee' hoeft te worden ver kocht. Er is voldoende parkeerruimte, dus men kan snel even met de auto langsrijden. totaalkantoor Wolfslag Totaalkantoor is gevestigd aan de Lammenschansweg 141D. De openingstijden zijn op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Telefoon 071 - 323202. Speciaal voor partikulieren is er ook een vestiging op de Breestraat 145. Glas-in-lood atelier en glashandel G.N Jilleba b.v. Hoewel Jilleba b.v. de laatste jaren voornamelijk in het nieuws is met grote res tauraties van kerken, levert het ruim 50 jaar oude glasbedrijf ook aan partiku lieren. Naast de enorme bedrijfshal aan de Lammenschansweg is een show room waar men zo binnen kan stappen. "Een glazen plaatje voor in de koel kast? Geen probleem hoor". Begonnen aan de Hooigracht in 1939, groeide het bedrijf middels een vestiging aan de Oude Rijn naar de nieuwbouw aan de Lammenschansweg. De restaura tie van de indrukwekkende glas-in-lood kerkramen nam vanaf de jaren '50 ineens een hoge vlucht. Bekend is bijvoorbeeld de restauratie van de Hooglandse kerk, die in 1954 begon. Daarbij bleek dat de Leidse onderneming voor geen kleintje vervaard was. Het klantenbestand groei de zo gestaag. George Jilleba, die de zaak overnam van zijn vader en wiens zoon later de familie traditie hoog moet houden, stelt dat er weinig of geen glasproblemen zijn die zijn medewerkers niet aankunnen. "Je raakt als het ware helemaal met het vak, het in wezen nog oude ambacht, ver groeid. Het branden van het glas is nog hetzelfde als in de middeleeuwen, en ook de kleuren zijn niet veranderd. Er is wat betreft vakmanschap maar weinig veranderd". Daarmee doet Jilleba zichzelf misschien wat tekort. Nieuw is namelijk een instal latie om glas-in-loodramen te isoleren. "Men krijgt dan als het ware dubbel glas met daartussen het glas-in-lood', vertelt Jilleba wijzend op de geavanceerde in stallatie in zijn bedrijf. "Het is niet goed koop, maar de voordelen zijn duidelijk. Het onderhoud is nihil. Je hoeft het al leen maar te wassen. De dubbele ramen isoleren. Dat is behaaglijker en je bezui nigt op stookkosten. Daarnaast is het veel minder inbraakgevoelig dan ge woon glas-in-lood". Jilleba merkt dat een toenemend aantal partikulieren een glas-in-loodraam in z'n huis wil: "Dat kan heel modern zijn. Wij ontwerpen desgewenst en soms heeft men zelf al een idee. Het staat heel deko- ratief. Wij adviseren geïnteresseerden graag over de mogelijkheden". Maar niet alleen voor glas-in-lood rinkelt de bel van de showroom. Men kan te recht voor spiegelwanden, isolatieglas (in spoedgevallen binnen 24 uur), schuif puien, bewerkt glas en ga zo maar door. "Op alles moet je kunnen inspelen. De ene dag verzorg je al het glas in een nieuwbouwprojekt en vervolgens maak je een mooie spiegel voor iemands bad kamer. Met glas kan bijna alles, zeg ik wel eens". Daarvoor moet ie vanzelfsprekend wel alle apparatuur nebben. Die staat er bij Jilleba d.v. Indrukwekkend is de automa tische glassnijtafel. Even de maten in toetsen, en tot op de millimeter nauw keurig wordt het glas gesneden. "We hebben veel in voorraad, zodat we de mensen snel kunnen helpen", zegt Jille ba tot besluit. De showroom is ge opend van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 14.30 uur (de lunchpau ze is van 12.30 tot 13.00 uur). Telefoon 071- 318323. "Is de fax uit Duitsland er al? Ik heb namelijk ook een aanbieding uit Italië. Als we nii beslissen, zijn we ecnt de enige met deze shirts". Wout Bergers heeft het druk in het nieuwe kantoor aan de Lam menschansweg. De bekendste regionale sportspecialist heeft hier het zenuwcentrum gevestigd van een keten van sportzaken. Het meest bekend zijn misschien de vestigingen aan de Leidse Haarlem merstraat nr. 40 (nabij de Blauwpoortsbrug) en nr. 232 (bij de Peli kaanstraat). Maar inmiddels bestaat de sportzaak tegenover het AZL aan de Rijnsburgerweg al weer 25 jaar. len. "Als fabrikanten eenmaal door hebben dat je als sportzaak echt voorop wilt lopen, betrekken ze je bij de nieuwste qntwikkelingen. Zo heb ik voor een aantal skimerlcen meege werkt aan het testen van revolutio nair materiaal. De kennis draag je over aan je medewerkers en zo wordt de klant op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen". Dat er in het kantoor aan de Lam menschansweg menige taal wordt gesproken, spreekt voor zich. De tele foon staat niet stil. Maar Wout Ber gers houdt het soms ook op dichter bij huis: "We nemen hier uitgebreid de tijd om met plaatselijke sportver enigingen te overleggen over materi aal en sponsoring. Sinds jaar en dag verzorgen wij de sporttenues voor scholen. Rustig op kantoor bij een kopje koffie praat je veel gemakkelij ker dan in een drukke sportwinkel. Vandaar". Ook in de badplaats Noordwijk heeft Wout Bergers Sport zich een plaatsje weten te veroveren. Deze drukbe zochte vestiging is gesitueerd tegen- wege een broodnodige uitbreiding een nieuwe winkel in de Schoolstraat geopend. Ook daar zal het grote pu- liek V Het samenstellen van de kollekties in alle zaken wordt centraal geregeld in het kantoor aan de Lammenschans- 3. Tenminste, wanne de administratieve Wout Bergers reist namelijk veelvul dig de wereld rond op zoek naar het nieuwste van het nieuwste: "Ik ben net terug van de toonaangevende sportschoenenbeurs in Atlanta. Daar zie je alle nieuwe trends voor de ko mende jaren. Wat je daar nu tegen komt, ligt pas in het voorjaar van 1993 in de winkels". "Natuurlijk ben ik goed op de hoogte van de trends in de sportwereld. Maar het is belangrijk om steeds net een stapje voor te lopen op de kon kurrentie. Dat stelt de klant in de winkel op prijs. Het is leuk om echt met de nieuwste tenniskleding te lo pen, of op de wintersport te kunnen blitsen met het modernste materiaal. Daar zorgen wij dus voor". Testen Dat het werk van een eigenaar van sportzaken zijn leukg kanten heeft, blijkt wel uit de vele uitnodigingen die er bij Wout Bergers in de bus val- Bergers Sport. Wil de sporthandelaar tot slot niet een klein geheimpje ver klappen over de nieuwste sportschoe nen zoals hij die in Atlanta heeft ge zien? "De verwachting is dat het overheer sende wit gaat plaatsmaken voor an dere kleuren. Welke? Denk maar aan bruin, bordeaux en blauw. Let maar 00 dat ik aeliik kriia...". SPORTSPECIALIST^* Zowel op kantoor als in huis stelt de Nederlander steeds meer prijs op een perfekte afwerking van wanden en pla fonds. Het oorspronkelijk Haagse bedrijf Boekee Systeem plafonds is hierin één van de toonaangevende specialis ten. Onlangs werd ook in Leiden een vestiging geopend. "Niet om de plaatselijke markt aan te boren", vertelt eige naar J. Boekee, "want we hebben hier al veel werk. Maar met deze nieuwe showroom kunnen we nog beter laten zien wat we hebben te bieden". Een ander behangetje of het witten van het plafond is niet meer zo vanzelfsprekend als men een bezoek heeft ge in. icht aan de showroom van Boekee aan de Leidse kemmen- schansweg. In het bedrijfsleven is het systeemplafond al ge meengoed, maar nu heeft ook de partikulier de mogelijkhe den ontdekt. "Het systeempla fond hepft wat beetje een verkeerd image. Men denkt te vaak aan die saaie kantoorplafonds. Wij la ten zien dat er veel meer te koop is. Met bijvoorbeeld de aluminium lamellenplafonds van Hunter Douglas, in een veelheid van kleuren en moge lijkheden, kan men zijn huis een geheel eigen sfeer geven". Alle plafonds van Boekee heb- len klasse uit. Dat is het image dat de ondernemer beoogt. "We bieden niet alleen een sys teem dat gemakkelijk is aan te brengen en waarvan het on derhoud weinig tijd vergt. We bieden ook een beetje meerwaarde". "Onlangs kwam hier een jong stel dat zo'n typisch Leids he renhuis had gekocht. Het pla fond zag er niet uit. Het zou een heidens'karwei worden om het op te knappen. Dat was in eerste instantie de voornaam ste reden waarom ze een sys teemplafond overwogen. We hebben een opzet gemaakt met wit en messing, gekombi- neerd met halogeenverlichting. Toen het plafond was aange bracht, waren ze enorm en thousiast. Een paar weken later Wanden "Maar we kijken niet alleen omhoog", vertelt Boekee. "Wandafwerking is een logisch verlengstuk van de systeempla fonds. Als uitgangspunt gebrui ken wij nergens kunststofpro- dukten voor. Misschien geeft dat juist wel die uitstraling van kwaliteit. Zo hebben we hou ten muurpanelen van Lawa- pan. Je ziet wel eens op televi sie van die glamourseries met indrukwekkende studeerka mers of van die luxe woonka mers. Met onze systeemwan den kunnen wij dat waarma ken. Dat is geen verkooppraat je. maar de mensen qewoon op onze mogelijkheden opmerk- De showroom van Boekee Sys- zaam maken". teemplafonds is gevestigd aan Net als bij de plafonds geldt de Lammenschansweg 141 C, dat het aanbrengen van de Leiden. De openingstijden zijn: wanden eenvoudig geschiedt, dinsdag tot en met vrijdag van In de meeste gevallen neemt 9.30 tot 17.30 uur en op zater- Boekee de hele klus voor zijn dag van 10.00 tot 16 00 uur. rekening, maar een handige Donderdagavond koopavond kompleet te maken, verkoopt Boekee het komplete assorti ment Luxaflex binnenzonne- wering, halogeenverlichting -«.le vari het bekende merk Regiani \YSTFFMP AFONDS alsmede de vermaarde Belgi- J I J I CLIVirLMrUIHUJ sche DeKnudt spiegels. "Dat noem ik de puntjes op de i zetten", aldus Boekee. "We leveren daarnaast luxe klein- meubelen en voor bedrijven de Boiré direktiemeubelen". Van J. Boekee mogen de 1 best wat r boven kijken.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 30