Sport De Honda Concerto. Standaard met peuterspeelzaal en hondenkennel. Vanderaerden plukt vruchten van ouderwetse voorbereiding (0 Angenent smaakmaker 40 kilometer schaatsen Donderdag 27 februan 1992 Redactie 071-161100 Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 26 NIEUWSLIJN Milan treft Juventus in bekertoernooi MILAAN AC Milan moet voor het winnen van de Coppa Italia nog een keer Juventus van zich afschudden. Beide topclubs tref fen elkaar in de halve finales van het bekertoernooi. Juventus plaatste zich door in San Siro Inter in de verlenging te bedwin gen: l -2. Desideri werd in de verlenging uit het veld gestuurd. Major steunt kandidatuur Manchester LONDEN Premier John Major heeft woensdag bekend ge maakt dat de Engelse overheid de stad Manchester met 180 mil joen gulden steunt bij de poging de organisatie van de Olympi sche Spelen in 2000 te verkrijgen. Het overgrote deel van het geld is bestemd voor de constructie van stadions. Courier rust tijdens Davis Cup-duel NEW YORK De Amerikaan Jim Courier heeft zich afgemeld voor het duel tegen Tsjechoslowakije in de kwartfinales van de strijd om de Davis Cup. De nummer één van de wereldranglijst vreest overbelasting. Teamcoach Tom Gorman respecteerde de mededeling. „Het is zijn enige vrije week in een lange periode", aldus de Amerikaan. Gorman wil in het laatste weekeinde van maart dezelfde mensen gebruiken als tegen de Argentijnen: Pete Sampras, André Agassi, John McEnroe en Rick Leach. Tyson krijgt twintig dagen uitstel INDIANAPOLIS Rechter Patricia Gifford heeft gisteren be paald dat zij op 26 maart uitspraak doet in de verkrachtingszaak van de bokser Mike Tyson. De veroordeling van de schuldig be vonden oud-wereldkampioen was aanvankelijk voorzien voor 6 maart. De verschuiving gebeurde op verzoek van Tysons advo caten. De bokser riskeert 60 jaar cel. Leoni troeft Cipollini in de sprint af BAGIIERIA Endrio Leoni heeft de vijfde etappe van de Sicili- aanse Wielerweek gewonnen. De 23-jarige Italiaan versloeg gis teren na een rit over 163 kilometer van Capo d'Orlando naar Bagheria Mario Cipollini en Uwe Raab, uit de ploeg van PDM, in een massasprint. De Zwitser Alex Zulle behield de leiderstrui. Hij begint vandaag aan de laatste rit van Palermo naar Agrigento met vier seconden voorsprong op de Italiaan Moreno Argentin. Jan Reker blijft Willem II trouw BREDA Jan Reker blijft minimaal een jaar extra trainer bij Willem II. Het bestuur en de man, die tussentijds Piet de Visser opvolgde, kwamen gisteren een contractverlenging met één jaar overeen. De Visser keert terug aJs trainer in het betaalde voetbal. IX- Visser tekende gisteren een contract voor twee seizoenen bij de Bredase ecrste-divisieclub. Huitenma wint in Geleen kreeg de Dasia-rijder pas in de veertigste omloop succes. Hij ging samen met negen man, onder wie Huitema, Stam, Klei ne, De Marreiros, Pronk, Kleine, Dijkstra, de Ronde en Pietersen Wielerpelotons waren er al in Limburg. Gisteren heeft Neder lands meest zuidelijke provincie ook kennis kunnen maken met een groep marathonschaatsers. In Geleen werd de eerste officië le Limburgse A-marathon op kunstijs verreden. Uitgerekend een schaatsende amateurwiel renner uit het noorden, Lam mert Huitenma, deed goede za ken. De kopman van de Aegon- formatie won de voorlaatste wedstrijd om de KNSB-cup en klom van de derde naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Met een achterstand 6,4 pun ten op lijstaanvoerder Richard van Kempen krijgt de mara thoncompetitie aanstaande za terdag in Amsterdam een spec taculaire finale. De wedstrijd over veertig kilometer in Geleen kende een behoorlijk aantal wa penfeiten. Vuurwerk Met name Henk Angenent, die dit seizoen tweemaal triomfeer de, zorgde voor sportief vuur werk. De 24-jarige boerenzoon uit Alphen aan den Rijn blaakte van strijdlust. Nadat hij in de beginfase de ene demarrage na de andere had gelanceerd, op Het groepje sloeg razendsnel een gat van zo n tweehonderd meter. Na 55 ronden slaagde het er eindelijk in te realiseren waar ze op uit waren: een voor sprong van een ronde op de rest van het peloton. Vrede gehandhaafd De winnaar van de eerste hon derd-ronden wedstrijd in Geleen moest uit de kopgroep van tien komen. Tot de finale bleef de vrede gehandhaafd. Vanaf dat moment probeerden niet-sprin- ters als Kleine en Pronk een voorsprong te verkrijgen. Die opzet slaagde evenwel niet. In de slotronde leidde Huitema de dans vóór Kleine en De Marrei ros. In de laatste honderd meter was er geen houden meer aan. De geblokte Lluitema sprintte naar de hoofdprijs. Het was zijn tweede zege dit seizoen. „Het ging gemakkelijk van daag. Ik werd door mijn ploeg genoten De Ronde en Pronk naar een ideale sprintpositie ge manoeuvreerd." Eric Vanderaerden blijft aan het eind van de Grote Prijs Wielerrevue zijn landgenoot Etienne de Wilde (rechts) een half wiel voor. Seizoen over voor Van der Burg DEN HAAG ANP Ben van der Burg doet het komend weekeinde niet mee aan het toernooi om het Nederlands kampioenschap voor allrounders in Alkmaar. De geblesseerde kemploegschaatser ziet daarmee te vens af van een start tijdens de wereldtitelstrijd, volgende maand in Calgary. Europees kampioen Falko Zandstra en Rintje Ritsma zijn al zo goed als zeker van een startplaats voor Calgary. Op grond van hun klassering bij het Europese toernooi in Heerenveen, genie ten beide Friezen een voorkeurspositie. In Alkmaar moeten zij bij de eerste vier eindigen. Volgens de moderne wielerleer roest rust. Mag een ren ner in de winter niet stilzitten met de benen op tafel, zoals men dat vroeger (tot 1 januari) placht te doen. In de stille periode, zo luidt het hedendaagse parool, moet de basis te worden gelegd voor een zegenrijk seizoen. Met bijvoorbeeld fitness, of andersoortig eigentijds conditie- werk. Eric Vanderaerden bewees gisteren in de Grote Prijs Wieier Revue dat het op de ouderwetse manier ook nog best kan. De Belg nam de Nederlandse seizoenope ning voor zijn rekening na een periode waarin hij zich nauwelijks bekommerde om de racefiets, maar zich bo venal ledig hield met de geneugten des levens. zamerhand het klappen van de zweep wel. Weet hij uit ervaring wat hij zich niet en wel kan per mitteren als het op 'slijpen' van vorm aankomt. Daar komt bij dat Vanderaerden zo zachtjes s-HEERENBERG DICK HEUVELMAN GPD-VERSLAGGEVER Als routinier i VdA, zoals hem kortweg i het métier kent ize zuiderburen lang- aan op leeftijd komt en dan hoef je je niet meer zo nodig te bewijzen. Tempert het heilige vuur ook een beetje in lichaam en geest. VdA is nog slechts krap twee weken van de drie kruisjes af en heeft, als vader van drie kinderen, ook oog voor andere leuke dingen gekregen. Zo vloog hij in december met zijn gezin naar de States, ging lekker op het stranfl van Florida liggen en toog met vrouw en kinderen naar Disneyland. Dat was nog eens wat anders dan al dat gejakker op de fiets. Die liet de Lummenaar mooi staan. Enkele lucratieve zes- daagse-contracten wees hij ach teloos van de hand. Vanderaer den: „Ik had daarvoor gewoon geen goesting." Belgisch voor Is er iets opvalt aan de Concerto dan is het wel zijn ruimte. Makkelijk ^toegankelijk via vijf wijdopenslaande deuren. Nog eens uit te breiden met het precieze, zuinige PGM-FI injektiesysteem. Over zijn uitstekende wiel ophanging, zijn perfekte afwerking en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Als u nu bij ons langskomt voor een proefrit, weet u precies waar we het over hebben. Komt u vóór door de in tweeën neerklapbare achterbank. Of het nu voor twaalf tekkels is of voor uw kroost. Voor 34 bakken geraniums of voor een paar fietsen 31 maart, dan kunnen wij u een extra aantrekkelijk aanbod doen. Wel uw km- Daarnaast is-ie ook uiterst komfortabel. Met zijn prettige, geluidsarme interieur en zijn rustige weggedrag deren en uw hond meenemen natuurlijk 'n Honda gaat z'n eigen weg. lijkt zelfs de langste rit niet lang meer. En dan hebben we het nog niet eens over zijn 16-kleppen motor (De Honda Concerto vanaf f. 31.390,-. Prijs incl. BTW, excl. afleveringskosten.) HONDA Kijk zelf hoe ruim de Concerto is bij: Niecar B.V., Koperweg 6, Alphen a/d Rijn, 01720-31311; Autobedrijf van Haasteren Leiderdorp B.V., Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000. geen zin. Hij kon het zich ook permitteren, want Vanderaer den zit na negen seizoenen pro fessioneel wielrennen en niet minder dan 129 triomfen (in clusief die van gisteren in de GP Wieier Revue) ruimschoots in de slappe was. Winnen doet Vanderaerden de laatste tijd overigens niet zo veel meer. Toch zijn niet alle ambities uit het hoofd van de Belg verdwenen. Nog altijd lonkt hij naar grote klassiekers als Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen en (nog eens) Parijs-Roubaix. Die doelen heeft hij zich voor dit seizoen gesteld. In het tegen de Duitse grens aangedrukte Montferland liet VdA zien dat op pure klasse nog heel wat te bereiken is. Met al leen de Ruta del Sol („Daar heb ik als een beest afgezien") en een paar honderd trainingskilo meters in de benen, bleek hij na 187 kilometer nog over vol doende lucht in de longen en genoeg kracht in de benen te beschikken om in een sprintge vecht snelle jongens als Etienne de Wilde (alias de Witte van Laame) en Peter Pieters af te troeven. Slagvaardig Vanderaerden wierp zich in de laatste meters op als exponent van een slagvaardige Raas- ploeg. Dé maestro himself nam in het laatste koersuur toen er nog drie ronden waren te rij den op een omloop van 14 kilo meter plaats naast zijn Belgi sche assistent Hilaire Van der Schueren, na eerst op zijn ge mak koffie te hebben gedron ken in de luxueuze touringcar waarover de ploeg beschikt. Raas zat nog niet in de ploeglei dersauto of hij commandeerde zijn renners (onder anderen Maassen, Nijdam, Solleveld en Zuijderwijk) op kop van het pe loton om jacht te maken op achtmanskopgroep, waarin Raas zich slechts met één pion vertegenwoordigd wist: Gerrit de Vries. Nou heeft Raas een hoge pet op van De Vries, maar de Weststellingwerver is niet ie mand die zo maar even een eendagskoers naar zijn hand kan zetten. Dus was de Bucklers er alles aan gelegen om De Vries en zijn medevluchters in te rekenen. Jammer vooral voor Jans Koerts, de verrassend sterke neo-prof van PDM. Hij, de streekfavoriet uit Eefde, zag op die manier een mooie ereplaats om zeep gehol pen. Koerts kan aardig sprinten én zou tegen jongens als Ronny van Holen, Alan Peiper, Patrick de Wael, Danny Neskens, Mare Wauters, Menno Vink en De Vries, zeker perspectieven heb ben gehad. De Australiër Peiper mocht zich trouwens de man van de wedstrijd noemen. Hij trok de aandacht met een solo van bijna 100 kilometer. Het pe loton gaf Peiper maximaal zes- en-een-halve minuut voor sprong (gemeten bij grenspost Elten), waarna gaandeweg de mannen van Raas orde op za ken stelden. Eerst deed Jelle Nijdam. tijdens de beklimming van Het Peeske, een greep naar de macht. Hij kreeg echter niet de benodigde ruimte, waarna Vanderaerden de honneurs maar waarnaam. Baas Raas was dik tevreden.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26