Sport Gelijkmaker stemt Quick Boys tevreden Katwijk krijgt bij Scheveningen de deksel op zijn neus Moeilijke tijden voor Leiden RB tevreden met schamel puntje Edwin Grootendorst bezorgt RCL hoop Van Rooyen stopt ermee Maandag 24 februan 1992 Redactie 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOüSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER W1M VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK 19 sures te weinig kans krijgen om te herstellen. .Mie spelers moe ten weer op scherp.' Als de tellingen kloppen krijgt Hans van der Plas er een vrije zaterdag bij. Voor de aanvoer der gold zaterdag 'geen daden, maar woorden'. De evenmin in topvorm verkerende scheids rechter Bink honoreerde Van der Plas' aanmerkingen met een officiële waarschuwing. Van Zwam. die zijn aanvoer der op slag van rust 00 MO OlfB domme 'pupillenbal over de breedte van het veld had be trapt. stapte gemakkelijk over bei bodMoude Men wm som* mige spelers heen Overigens ben ik van mening dat je ook als je slecht speelt van waarde voor jouw elftal kunt zijn. maar dan moei ie aoed coat ben bad de scheidende trainer in het pro grammablad laten afdrukken. ..Quick Boys is op de goede weg. Ik zie bijna geen angst meer In de ploeg") aldus \fin Zwam. Waarmee hij wilde aangeven dat zijn werk op Nieuw Zuid ondanks zijn gedwongen ver trek nog lang niet af ts. ..Fën jaar is te kort voor mij. Hoewel ik mij aanvankelijk behoorlijk heb verkeken op Quick Bow. vind ik nog steeds niet dat het per se een autoritaire trainer nodig heeft Al is het niet zo simpel dat ik automatisch gelijk heb als Quick Bow kampioen wordt." Ou«t Bon Ejcvtoor MMufaxt 2 2 (1-1) 5 Bfo» ^o-l 16 >oo** 11. 59 iw HJ 1-2. 79 One 2 7 Sc^e-avfcM*» H -• 1» scnouw^ 1600 Bon-if- V»n Of Pia lOu-C* Boni Muwrndui (t«evöU VY«g Owe* Bon v'n Of NMt iV+f. hu.rrr< One. fiocx »an Di/yn van Of Me<j. Een kinderhand is gauw gevuld. Hoe kritisch de aanhang van Quick Boys ook is, met de puntendeling tegen staart- club Excelsior Maassluis (1-1) had geen Katwijker zater dag moeite. Ongetwijfeld had het puntverlies van de con currentie in de eerste klasse A ook wat te maken met de opvallend milde stemming op sportpark Nieuw Zuid. Maar bovenal bleken de twee toonaangevende eerste klassers van vorig seizoen net als een half jaar terug be hoorlijk aan elkaar gewaagd. KATWUK TIM BROUWER DE KONING De tevredenheid in het kamp van Quick Boys werd zaterdag voorts in de hand gewerkt door het scoreverloop. De in rode shirts gehulde thuisclub moest tot twee keer toe een achter stand wegwerken en deed dat ook. Weliswaar zonder te over tuigen, maar daaraan zijn ze op Nieuw Zuid inmiddels gewend geraakt. Quick Boys moet vol gens trainer Wim van Zwam de mouwen opstropen om blijvend uit de vormcrisis te geraken. De Katwijkers lijken ongeveer hal verwege dat proces. Excelsior Maassluis is al een eind verder. Geen wonder, want de kampioen van de eerste klas se B zonk dit seizoen zo diep, dat elke puntendeling al als een overwinning mag worden ge vierd. Degradatiegevaar is er voor het elftal van trainer Eric Gudde nog volop, maar met drie punten uit de afgelopen twee uitwedstrijden lijkt Excel sior het lek boven te hebben. Hoe goed de bedoelingen van beide partijen ook waren, van oogstrelend voetbal was in te genstelling tot de bloedstollen de duels om het zaterdagkam pioenschap geen sprake. Nu vergde de stormachtige wind meteen al aanpassingen. Excel sior, dat de vrind aanvankelijk tegen had, voelde zich al na vijf minuten op zijn gemak. Voor bereidend werk van René van Zijl en Jaco van der Hoeven wa ren wel besteed aan aanvoerder Ron Berveling, die doelman Tom van der Niet koel passeer de: 0-1. Hoewel Quick Boys daarna op jacht moest naar de gelijkma ker, trok een in de duinen val lende motorcrosser aanvanke lijk meer bekijks van de Kat- vrijkse supportersschare. De ge lijkmaker van laatste man Johan Jonker, die een afgeslagen hoekschop alsnog te gelde maakte, kwam voor menigeen als een verrassing: 1-1. De rest van de eerste helft probeerde Quick Boys het wel, maar met name op het middenveld heer sten de gasten. De solo's van Frenk van der Kley voor aan vang van zijn 101ste wedstrijd in de bloemen gezet voor zijn 100ste wogen steeds minder op tegen de gevaarlijke uitvallen van Excelsior. Dat de gasten na de pauze weer op voorsprong kwamen had een geheel andere oorzaak. Bij een ingreep van Van der Niet hadden zij niet alleen de wind maar ook scheidsrechter Bink mee. Van grote afstand zag hij de sluitpost van Quick Boys de bal buiten het strafschopge bied pakken. Van der Niet had de schijn weliswaar tegen, door dat hij al grabbelend knullig ac teerde, maar zelfs de dienst doende grensrechter had geen overtreding geconstateerd. Het buitenkansje, een directe vrije trap op ruim zestien meter van#het doel, was aan niemand beter besteed dan aan Berve ling. Feilloos passeerde hij de balende Van der Niet die, in de Dit misverstand in de verdediging van Excelsior Maassluis vormt de inleiding tot de gelijkmaker van Edwin Otte. Frenk van der Kleij (rechts) en Jaap van Duyn (midden) fungeren als nuttige stoorzenders. roro wim chikman rug gedekt door het chauvinisti sche publiek, nog maar eens verhaal ging halen bij de zonde bok in het zwart. Tevergeefs. Quick Boys moest de zaak zelf rechtzetten. Lange tijd zag het daar niet naar uit, hoe groot het veldoverwicht van de Katwijkers ook was. De scherpte was alleen nog bij Edwin Otte aanwezig, die beheerst profiteerde van een zwak ogenblik in de verdediging van Excelsior. De bepaald niet overtuigende doelman Robert van de Broecke had geen ver weer tegen Ottes uithaal: 2-2. Als Quick Boys had willen winnen, had het toen moeten toeslaan. Excelsior was rijp voor de sloop en de eigen aanhang mopperde niet meer. maar moedigde aan. De bedrijvige Floor van Duyn voelde dat goed aan en kogelde de bal op de paal. Het korte offensief luwde echter net zo snel als het was Wim van Zwam. vooral tevre den over de tweede helft, be loonde zijn manschappen na afloop met een extra vrije dag. „Voor de derde achtereenvol gende week trainen we niet op maandag", aldus Van Zwam. „Deze fase van het seizoen is zwaar genoeg. Ik merk dat bles SCHEVENINGEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Tussen willen en kunnen ligt vaak een wereld van verschil. Vraag het Arie Lagendijk maar. Dat gegeven was na de 1-2 nederlaag tegen Scheveningen is voor de Katwijk-trainer zo klaar als een klontje. „De wil om te winnen was zeker aanwezig. Er is zeker niet gemak zuchtig gespeeld, eerder heel gediscipli neerd," meende hij. „Kijk, kansen creëeren is het moeilijkste wat er is in voetbal. Die kan sen daama afmaken zijn momentopnamen, daar moet een stukje overleg maar zeker ook geluk aan te pas komen." Een aardige redenering van Lagendijk en hij heeft natuurlijk in veel opzichten gelijk. Een objectieve vergelijking aan doelrijpe kan sen laat de weegschaal duidelijk naar Kat- wijkse kant doorslaan. Bovendien werd in de eerste helft de toon gezet door de oranje- hemden en kon Scheveningen daar niet veel meer tegenover stellen. Aanvoerder Henk Langemaat bijvoorbeeld dacht misschien al aan de makkelijkste middag van zijn carrière. Zijn directe tegenstander Richard Wessel bakte er helemaal niets van en moet de twee de helft gehaald hebben zonder een druppel tje zweet op zijn voorhoofd. Ook de als een groot talent gepresenteerde linkerspits Alex Groen kwam er tegen Carlo van Zeist niet aan te pas. Dat ontging trainer Leen de Graaf natuurlijk ook niet. „Ik had ook niet de indruk dat het met Richard zo goed ging," drukte hij zich wat diplomatiek uit, „maar hij heeft de laatste wedstrijden goed gepresteerd, dus heb ik hem laten staan." Een winnende trainer heeft het natuurlijk al tijd bij het rechte eind en voor de Graaf gold dat nog eens extra, want niet alleen won hij van Lagendijk, maar scoorde zijn bescherme ling ook nog eens de belangrijke gelijkmaker. Dat Wessel die rol zou spelen was derhalve een aardige surprise. Langemaat was in de lucht en over de grond heer en meester en zijn ploeggenoten creëerden kans op kans maar misten de finesse om de wedstrijd al ver voor tijd te beslissen. Met name Kees Krayenoord en Marco van der Plas bezondig den zich daaraan en kwam het gemis van de aan de lies geblesseerde Gijs Collé pijnlijk aan de oppervlakte. Dennis Jan Mieras leek even wel na een klein half uur spelen de ban voor de Katwijkers te breken. Na een serie hoek schoppen knalde de middenvelder van af stand ineens raak (0-1) maar inplaats de druk nog eens een stukje op te voeren weigerde Katwijk als een 'gentleman's' bokser een lig gende tegenstander volledig uit te slaan. Nadat de geblesseerde Mieras zich in de rust door Wilfred Kwestro had laten vervan gen trok Katwijk direct fel van leer maar was weer niet trefzeker genoeg. Scheveningen gaf toen de eerste waarschuwing dat het aardig met vrije trappen wist om te gaan. Teun van Duyvenbode wist evenwel het snoeiharde schot van Dennis Luhulima te keren. Nog geen vijf minuten daarna kreeg de beste spe ler van Scheveningen, John Blok, weer een vrije trap te nemen, die door loop Roeleveld met een hakje werd verlengd. Tot bij Wessel, die door Langemaat volledig uit het oog ver loren was, en het moet gezegd, de spits scoorde koel (1-1). Scheveningen pakte de winst dank zij een volgend 'dood' moment, die vrijwel identiek was aan de vrije trap van Katwijk enkele mi nuten daarvoor. Toen schoot Marco de Rid der de bal prima door de Scheveningse muur maar passeerde de uitstekende doelman Alex Straten, die al eerder enkele kansen van de Katwijkers had verijdeld, niet. Roeleveld was evenwel trefzekerder dan De Ridder Recht voor het doel van Van Duyvenbode mikte de Scheveningse verdediger de bal in de krui sing, volledig onhoudbaar voor Van Duyven bode (2-1). Waarmee De Graaf dus. zij het in tweede instantie, prompt op zijn wenken werd bediend. Scheveningen Katwi|l< 2 1 29 0-1 57. 1-1 Wttv' 68 Geen club voor Wim van Zwam Zelfs als hij Quick Boys aan de titel, ziet de nabije toekomst voor trainer Wim van Zwam er somber uit. De Bleiswijker kan volgend seizoen bij geen andere club terecht. „Doordat ik hier al na eén jaar weg moet zegt Van Zwam. ..ben ik persoonlijk ge schaad. Ik had contact met een eersteklasser uit de omgeving van Bleiswijk (Vitesse Delft, red maar die heeft mij opeens ook niet meer nodig. Ik hoop nu maar dat ik word toegelaten tot de cursus trainer/coach betaald voetbal. Alleen heb je daarvoor tegenwoordig 36 kruiwagens nodig." VOETBALMEDEWERKER De Rijnsburgse supporters zijn tegenwoordig snel tevreden. Goed voetbal is niet belangrijk, als de punten maar worden bin nen gesleept. Hindert niet Boys, als het maar 2-1 wordt", klonk het vanaf de tribune, na weer een misverstand tussen twee Rijnsburgers in het uiterst belangrijke duel bij Vitesse Delft. Dat is wel eens anders ge weest, want in betere tijden werden er tevens mooie combi naties geëist. Afgelopen week einde zat dat er absoluut niet in. Natuurlijk was de stormachtige wind, die vrij spel had op het nieuwe sportcomplex van Vites se Delft, daar mede debet aan. Toch konden de beide ploegen de hand ook in eigen boezem steken voor de zwakke wedstrijd die bij 1-1 werd afgesloten. De belabberde stand op de ranglijst (Vitesse Delft was hek- kesluiter, Rijnsburgse Boys had slechts één punt meer) had het zelfvertrouwen van de spelers namelijk danig aangetast. Der halve werd een puur degrada tieduel uitgevochten waarbij de verdediging paniekerig voetbal de en de aanvallen veel te op portunistisch werden opgezet. Zowel de gastheren als de be zoekers lieten dan ook uit niets blijken dat ze in de hoogste af deling van de zaterdagamateurs thuishoren. Vooral voor rust was het armoe troef. Tegen de wind in kwam de ploeg van Arie Kurver maar sporadisch over de middellijn, laat staan dat er kansen werden gecreëerd. Vi tesse deed het niet beter, alleen de slungelige spits Ruud Kars- dorp kreeg een vrije kopkans. Hij mikte echter te hoog. De eerste helft zou dan ook doel puntloos worden afgesloten als Rijnsburgse Boys de thuisclub niet een handje had geholpen. Het begon met een uitgooi van doelman Riny Blankespoor die op het achterhoofd van de twee meter verderop staande Henny Koet belandde. Karsdorp ver zuimde deze blunder af te straf fen. De volgende fout, van Mar tin de Louw die besloot de bal vanaf de middenstip terug te spelen op zijn keeper zonder zich te bekommeren om de te genpartij, was echter wel fataal: Ron Vermeulen onderschepte het 'tikkie terug' en haalde doel treffend uit in de verre hoek. De tweede helft kwamen de geel zwarten sterk terug. Al in de derde minuut voorkwam centrumverdediger Egmond Blinker de gelijkmaker op mira culeuze wijze door van de doel lijn een inzet van Ron de Jager weg te koppen. Even later wa ren beide ploegen toch in even wicht, nadat l.eon Vonk een voorzet van Fred Bodaan raak kopte. Iedereen verwachtte op dat moment dat de gasten 'door zouden drukken', maar dat ge beurde niet. We hebben het geprobeerd, en we hebben er ook de kansen nog wel voor ge had", zuchtte Arie Kurver na af loop. Inderdaad waren er nog kansen weggelegd voor bijvoor beeld Piet Janmaat die zijn schot via keeper en paal naast zag gaan. Toch constateerde ook Kurver dat dat niet alleen voor Rijnsburgse Boys gold. Harry Gamaats had de trainer bijvoorbeeld in diepe rouw kun nen dompelen, als zijn schot te gen de paal de goede kant op was geketst. Uiteindelijk was het dus terecht dat geen van beide ploegen zegevierend de kantine kon opzoeken. Vitesse Delft - Ri|nsburgse Boys 1-1 <13 Ron Vermeulen 1-0. 56 Leon Von* 1 1 Scheids rechter Bogaed Boeking Bimker Toeschou wers 600 Rijnsburgse Boys Rmy Blanken- Louw. Van Dunn (Van Beelen), Hooyman, Vonk. De Jager. Janmaat Voor derdeklasser Leiden blij ven het moeilijke tijden. Zater dag werd tegen koploper DEVIO uit Voorburg met 1-3 verloren. Hoewel de Leidenaars zeker niet minder waren, was DEVJO de winnende ploeg. Men liet het aanvallen aan Leiden over en beperkte zich tot succesvolle counters. Leiden speelde welis waar goed tot de zestien meter, de afwerking liet te Trainer Peter Ciere moet zo langzamerhand moedeloos worden van dit Leiden. Zijn team speelt goed, maar mist de kwaliteit nog om dit in resultaat om te zetten. Zaterdag moest hij tot zijn ontzetting al na vijf minuten Robin Verhoeven wis selen wegens een blessure. Ri chard van der Kraan, onlangs zelf geblesseerd en nog niet he lemaal fit, moest noodgedwon gen invallen. De jonge verdedi ger deed dit niet slecht. Toch kon ook hij niet voorkomen, dat 1 VJ<mi een X nirap, halver wege de eerste helft 0-1 scoor de. Keeper Peter Selier was kansloos. Vlak voor de theepau ze raakte bovendien Rob Bink geblesseerd. Ramses van Boste- len werd zijn vervanger. Tegenstander DEVJO, de ploeg heeft een grote kans kam pioen te gaan worden in de der de klasse, bleef behoudend spe len. Dit was duidelijk merkbaar in de tweede helft. Hierdoor had Leiden een overwicht in aanvallend opzicht. Er werden echter te weinig kansen gescha pen. Na een uur kwam boven dien de domper. Uit een van de spaarzame tegenaanvallen scoorde DEVJO 0-2. Vlak na dit moment viel de tegentreffer. Marco de la Rie was zijn tegenstander te snel af. bereikte de achterlijn en gaf een gave voorzet. Rob lent/ nam aan en schoot de hal onhoud baar in. Hierna kreeg leiden weer moed. Men bleef de aan val zoeken in een poging de ge lijkmaker op het bord te bren gen. Ondanks de belangen, die er voor beide teams op net spel staan, bleef het een sportieve wedstrijd, wat mede tc danken was aan de goede leiding VSO schiedsrechter De Water uit Rijswijk. DEVJO probeerde de stand vast te houden tot het eindsignaal Vlak voor tijd. Lei den had zich al verzoend met een nederlaag, scoorde DFVJO uit een legcna.inv.il zelfs 1 In de komende weken krijgt Leiden nog te maken met een aantal clubs, die ook strijden te gen degradatie In deze wed strijden zal leiden de punten moeten pakken Qua voetbal lijkt dit geen probleem, om te winnen is het wel belangrijk de goals te produceren. Voor Peter Ciere een lastige opgave, getui ge de wedstrijd van zaterdag Eindelijk konden de spelers van RCL zaterdag weer juichen. Na een reeks nederlagen werd in Ridderkerk de laatste eindsprint ingezet in een poging het ver blijf in de tweede Idasse in ieder geval mei een |au te veriengen Edwin Grootendorst. hij werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd, scoorde in de eerste helft 1 -0 Na de pauze be paalde diezelfde Grootendorst de eindstand op 2-0. Tegenstander RWH. met al een periodetitel op zak en nog in de race voor de titel, verkeek zich op de gedurfd spelende leiderdorpers Trainer Jan Kroese had Erwin Pfundt. nor maal spelend bij de reserves, als laatste man geposteerd Ronald Nieuwenhuizen speelde voor- stopper. Door het opschuiven van Ronald van Wattum naar het middenveld ontstond een sterke middenlinie. Bovendien begon RC1. met drie spitsen. AJ Ml «Ine minui.n MM M I M cesvol. Aad van Tongeren, die op links gelanceerd werd. zette dc bal hard en laag voor. Onze kerheid in de verdediging stelde Grootendorst in staat de score te openen (1-0). Daama bleef RCl. de aanval lende ploeg. Andre Zonneveld schoot een paar keer op doel. maar keeper Fraanje van RWH redde bekwaam. Ook toen Leo van de Wetering alleen op hem af kwam hield hij het hoofd koel. Aan de andere kant moest Arjan van Heusdcn een paar maal resoluut ingrijpen, want RWH kende ook de lige goede momenten in aanvallend op/u hl Dal W I piMlMüd was bleek uit feit dat Marcel Brasker en Ronald Nieuwenhui zen in het boekje gingen we gens te ruw spel RWH kon na de rust de hoge positie op de ranglijst niet waar maken. RCL bleef de betere ploeg T>e spitsen Grootendorst. Van de Wetenng en Zonneveld bezorgden de defensie van RWH de nodige problemen Twintig minuten voor tijd resul teerde dit in een tweede treffer Ken schot van Van dc Wetering werd door Fraanje onvoldoende gestopt Grootendorst stond op dc goed plek en tikte zijn iwee dc goal binnen. Zonneveld zette even later een solo in. waarbij hij op de rand van het straf schopgebied onderuit werd ge haald 1 H' \Ti|c m hop, men ir clamcerde nog vergeefs voor een strafschop, ging hoog over. Grootendorst zag zijn verkie zing tot Man of the Match bc loond met een aantal flessen sterke drank. Blijer was men met de twee punten die mee te- mi; n naar 1 ÉMHD I It komende weken speelt RCL nog tegen een aantal medrdrgrad.v tie kandidaten en zal duidelijk worden of RCL zich kan hand haven in de tweede klasse. Za terdag werd in ieder geval cm stap in de goede richting gezet. (ierard 'Gepie' van Rooyen stopt aan het eind van dit seizoen met voetballen. De speler van JC Ussc wil zich op de triathlon richten Van Rooyen. die jaren lang op een basisplaats kon rekenen, acteert i in hei tweede

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19