Sport UVS niet mooi wel doelmatig Lugdunum heeft smaak te pakken j ^Meerburg leest 1 ook LFC de les Veilig gevoel voor Roodenburg UDWS kan het nog SJC kaapt punten bij Lisse weg Maandag 24 februan 1992 Redarte 071-161400* A (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER <4 WANROOY ROB V UVS speelt niet de pannen van het dak maar vergaart wel de nodige punten. De Leidenaars hebben na de 0-3 zege gisteren tegen Rijswijk een aardige serie van \ijf uit drie opgebouwd, en willen nu laten zien dat ze de beste ploeg van de eerste klasse zijn. In Rijswijk kwam er nog wei nig van de voetballende kwali teiten van UVS terecht. De spe lers klaagden over het slechte veld. dat hard en hobbelig was en wat het geliefde combinatie voetbal waar UVS prat op gaat niet ten goede kwam. Toch pro beerden de bezoekers al combi nerend het doel van Rijswijk te vinden, iets wat geheel misluk te. De nauwkeurigheid in de passing ontbrak en volgens UVS lag dat aan het veld. Omdat Rijswijk op eigen veld ook niet tot grootse daden kwam, draai de de eerste helft uit op een kleurloze vertoning. Trainer Ruud de Groot hoop te dat UVS al tikkend een eind zou komen. Al gauw zag hij dat dat er niet in zat. ,,We hebben het geprobeerd. Bovendien heb ik de jongens de opdracht gege ven gecontroleerd te spelen. Ik had zo het gevoel dat de ploeg die het eerste zou scoren de wedstrijd zou gaan winnen. Het moeilijk, maar ik zeg in dat geval: dan maar 0-0." Een saaie 0-0 leek de enige mogelijke uitslag. De plichtma tigheid straalde er van af. Een kansje viel voor rust te noteren, half mislukt schot van Da niël Hoekzema. Verder was het breien zonder risico. Holverda Na rust durfde Rijswijk wel risi- te nemen. De ploeg, die al erg blij is als het verblijf in de eerste klasse verlengd kan wor den, ging vroeg over op een ver dediging zonder rugdekking en hoopte zo de beslissing te kun- forceren. Die opzet misluk- LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDERWERKER Bij Lugdunum zijn ze in de win ning mood. Gisteren moest Nieuwkoop eraan geloven. Soccer Boys was al na een kwar tier verslagen door Foreholte, terwijl WSB met een gelijkspel tegen NSV uit de bus kwam. Nieuwkoop - Lugdunum 1-2 Lugdunum heeft de smaak te pakken. Vorige week was het Soccer Boys en gisteren moest Nieuwkoop zijn meerdere er kennen in de ploeg van Ferry Nijhuis. Ook het geluk staat weer aan de zijde van de Kik kers, want in de eerste tien mi nuten had de thuisclub een goede kans om op voorsprong te komen. De paal voorkwam een achterstand. Daarna nam Lugdunum het initiatief en wist zelfs twee keer tot scoren te ko men. Twee keer was Albert Siera erbij betrokken. Eerst schoot de linksbuiten knap in, maar pas in de rebound lag de bal in het net dankzij Fred van de Kaay. Na een half uur spelen was Siera wel succesvol, hetgeen een 0-2 voorsprong betekende. Na rust pakte Nieuwkoop het anders aan, wat resulteerde in de aansluitingstreffer van San- der Fauth. De angst voor een volgende tegengoal sloop de Leidse ploeg binnen, maar ge lukkig voor de Kikkers zonder gevolgen. Het bleef bij 1-2, on danks dat Harm de Vos tegen het einde nog de 1-3 op zijn schoen had. Deze overwinning brengt Lugdunum weer boven de rode degradatiestreep en geeft de Leidse club nog kans op de der de periode. Aanvoerder Cees van Tongeren meent echter te recht dat er nog steeds naar be neden gekeken moet worden. "Maar de periode hebben we wel in het achterhoofd", voegt hij er aan toe. Soccer Boys - Foreholte 0-2 Foreholte had nog een appel tje te schillen met Soccer Boys. De eerste periode verloor de ploeg van Mart de Groot name lijk in een directe confrontatie te. Behoudens een kans voor Hoekzema's vervanger Cees Toet, kwam het gevaar van UVS-zijde. Een inzet van Jansen strandde op de doellijn en Hol verda miste vlak na de hervat ting een uitgespeelde kans, maar hij maakte die misser later goed door bij de drie Leidse goals een belangrijke rol te spe len als aangever en afmaker. Onder het motto 'als het niet over de grorqi lukt dan maar door de lucht', stelde UVS op vrij eenvoudige wijze de winst veilig. Twee keer stond Marijn Mokveld, doelman van UVS, aan de basis van een doelpunt. Een lange trap van de Hagenaar richting de kopsterke Holverda was de sleutel tot het succes. Holverda verlengde twee uit trappen op Gerry lansen die de bal achter de Rijswijkse verdedi ging kon oppikken en keeper Sander van de Water tweemaal kansloos liet. Zo kwam het eer ste en het derde doelpunt tot stand. Tussen de twee doelpunten van Jansen pikte Holverda ook zijn goaltje mee. De met een ge broken neus spelende spits kreeg nu niet de bal van Mok veld, maar van de andere kee per op het veld. Van der Water trapte de bal per abuis op de rug van Holverda, die de bal met een zelfde vaart terug schoot: 0-2. Na de 0-3, tien minuten voor het einde, kreeg UVS zowaar uitzicht op een nog grotere uit slag. Met de snelle Marcel Tols- ma voor Hans van Leeuwen kreeg de ploeg van Ruud de Groot kansen op 4-0, en zelfs op 5-0. Zo hoog liep de score niet op, iets wat op zijn zachtst ge zegd geflatteerd zou zijn ge weest. De 0-3 uitslag was mooi, de uitvoering kan beter. En dat wil UVS nu eens gaan waarmaken. Rijswijk UVS 0-3 (0-0) 63 Jansen 0-1. 73. Holverda 0-2. 80 Jansen 0-3 Scheidsrechter Troost, Toeschouwers. 300 UVS: Mokveid. Deviiee. Osenga. Van Dam, Boot: Van der Zwan. Van Leeuwen (Tolsma). Gallert. Hoogland. Holverda, Jansen Met een achteloze beweging van zijn rechtervoet legt uit blinker Marcel van der Burg de bal breed op teamgenoot Pa trick Heijmans. Die hoeft het leder nog slechts een duwtje te geven voor 3-0. Ui teraard is Olympia- doelman Peter Boele kansloos. FOTO HENK BOUWMAN met de uiteindelijke daarvan, Soccer Boys. Al na een kwartier was de sportieve wraak daar. In de tweede minuut gaf Stan Uljee alvast een waarschu wing voor wat komen zou. Zijn schitterende lob trof geen doel, maar dat was wel het geval met de kopbal van Kees Zwetsloot. Deze vormde samen met Leo Vogelzang het centrum van de verdediging, omdat de vaste krachten. Theo van Kampen en Ronald Verhart, door respectie velijk een blessure en een ver wijderde verstandkies, niet in zetbaar waren. Na 15 minuten vergrootte Stan Uljee de voor sprong door de bal van circa 20 meter in de kruising te jagen. Soccer Boys moest daarna ko men, maar is dat niet gewend, zodat Foreholte met 0-2 over de Bleiswijkers zegevierde. WSB - NSV46 1-1 NSV komt meestal voor een punt en dat gold ook gisteren tegen WSB. Al na negen minu ten leek het er op dat NSV toch uit de 'loopgraven' moest ko men om de stand gelijk te trek ken. Sander Warmerdam miste echter op aangeven van Theo Aanhane. Enkele momenten la ter hield de lat de beide ploegen op gelijke hoogte. Want bij een schot van Peter van der Star was WSB-keeper Michel van haren al geklopt. Met nog enige minu ten te spelen in de eerste helft opende Theo Aanhane de score. Dit keer was het Sander War merdam. die zijn ploeggenoot lanceerde. Waar de Noordwij- kerhouters in de eerste 45 mi nuten nog aanvielen, moesten ze nu terug. De gasten drongen aan en dwongen Michel van Haren tot menige reddingen. Het houtwerk was de gastheren goedgezind, want Noordenaar Arjan van Koert zag zijn lob op de kruising belanden. In de 25- ste minuut kreeg NSV loon naar werken. Jan van de Berg ver speelde de bal aan Peter van der Star. die de 1-1 aantekende. Daarmee was het over met de aanvallen van de gasten, want als je voor een punt komt. heb je aan een gelijkspel genoeg. Iemand een applauswissel gunnen is een vorm van pure luxe. En dat is iets waaraan Roodenburg-trainer Eelco Fi- elemon dit seizoen nog niet was toegekomen. Immers, zo florissant verliep de competitie tot nu toe niet voor de ploeg uit Leiden-Noord. Maar gisteren was het dan ein delijk zover. Mocht Marcel van der Burg de laatste vijf minuten van het duel met Olympia ontspannen op de bank toekijken hoe zijn tien ploegmaten de 3-0 voor sprong met nog wat kunst- en vliegwerk in stand hielden. FIDFN AD VAM KAAM meCT kijken. Dit was wat dat betreft een hele nuttige overwinning". Waaraan hij, het moge duide lijk zijn uit de applauswissel, hoogstpersoonlijk een belang rijke bijdrage leverde met twee goals en een glaszuivere assist. Maar dat niet alleen. De gebo ren technicus, de laatste weken toch al in bloedvorm verkerend, stelde zich gedurende de hele partij zó beweeglijk en behen dig op dat hij zijn twee vaste be wakers Van der Berg en Van Os over het hele veld sleurde, met de regelmaat van de klok com pleet zoek speelde en daarmee het hele centrum van Olympia openreet. Totdat het duo uitein delijk het hoofd maar in de schoot legde. Hetgeen illustra tief was bij doelpunt nummer drie. Toen, in de tachtigste minuut, nam de spits bij een ogen schijnlijk ongevaarlijke situatie op het middenveld de bal op zijn hoofd en ging plichtmatig achter zijn eigen 'doorkopper' aan. Tot zijn niet geringe verba zing bleven de twee centrum verdedigers gewoon staan, niet meer bij machte om nog een stap te zetten. Of mogelijk had den ze gewoon geen zin om voor de zoveelste maal door Van der Burg in de luren te wor- Na links en rechts de punten bijeen te hebben gesprokkeld, was Roodenburg eindelijk in het 'goede' rijtje van de ranglijst be land met het vaste voornemen om zich zo snel mogelijk van definitief degradatiegevaar te vrijwaren. Gisteren zette de ploeg een belangrijke stap in de goede richting. Olympia, beho rend bij de drie kandidaten die straks voor afdaling naar de der de klasse in aanmerking komen, kreeg een gevoelige draai om de oren toe. Met nog een duel te goed is Roodenburg intussen zes punten verwijderd van de hatelijke streep. Periodetitel Dat moet voldoende zijn om verder ontspannen de competi tie te kunnen uitspelen. En wie weet zelfs nog in aanmerking te komen voor een periodetitel. Wat dat betreft gooide de abso lute uitblinker van gisteren, Marcel van der Burg, alvast een balletje op. ,,We kunnen nu de patronen, die de laatste tijd toch al steeds beter liepen, ver beteren en gaan bouwen aan volgend seizoen. En in de tus sentijd kijken of we die periode ■kunnen pakken. We hoeven in den gelegd. De Roodenburger loste de wat komisch aandoen de act overigens perfect op. In- plaats van zelf te schieten legde hij de bal met een achteloze be weging van de voet opzij naar de instormende Patrick Heij mans. Die hoefde de bal alleen nog maar een duwtje te geven. Veel eerder, na welgeteld elf minuten, had Van der Burg de score geopend met een fraaie zwieper van twintig meter. ,,We hadden wind mee, dus ik dacht niet te hard", keek hij terug op de fraaie treffer. „Buitenkant voet dus maar. De keeper stond een meterje te ver voor zijn doel en de bal vloog zo naar de bo venhoek. Eeen beetje geluk, hoor. Voor hetzelfde geld raak je alleen de ballenvangeraldus Van der Burg met veel gevoel voor realiteitszin. Dat was voor hem treffer nummer acht van het seizoen. Nummer negen viel op een nog beter tijdstip, één minuut na de pauze. Op het randje van bui tenspel ging de rappe Leidenaar door op een pass van voorstop per Rob Pret. Plichtmatig poog de de arme Frank van Os nog gelijk op te sprinten. Een kansloze onderneming. Met de harde schuiver waarmee Van der Burg zijn oversteek besloot, knalde de bal vervolgens via de binnenkant van de paal binnen. Na die 2-0 was het duel meteen gespeeld. Want Olym pia, begonnen met een handvol invallers als gevolg van een wa re blessuregolf in het Goudse kamp, beschikte niet over ge noeg inventiviteit om Rooden burg daadwerkelijk te testen. Veel te vaak werd gekozen voor de lange trap en daarmee wis ten Rob Pret en de van een schorsing teruggekeerde Ron van der Linden (in plaats van de geblesseerde Peter Pret) wel raad. Bovendien verkeerde doelman Vink in goede vorm. terwijl vleugel verdediger Mauri ce Barends zijn directe tegen stander Simoes Iekatompessy geen meter vrijheid gunde. Kan sen kreeg het in 1886 opgerichte Olympia dan ook nauwelijks. Slechts tweemaal in de tame lijk tamme eerste helft had Roodenburg wat geluk nodig toen eerst de kleine Henk Buyn na een comer de bal van de doellijn kopte en vervolgens Van der Linden op het kalk red ding bracht. Daar stond tegen over dat Roodenburg in de veel attractievere tweede rondgang nog twee keer de lat teisterde (Van der Linden van 30 meter en Van der Burg van dichtbij) en nog een paar halve kansen vermorste. Restte nog een smetje op de afgetekende zege door het weg zenden van Henk Buyn. Die ging na rusl ccrsl grof over de schreef en praatte tien minuten later zijn mond voorbij. Weg zending was het gevolg. Zodat hij de verdere opmars \-an Van der Burg en companen voorlo pig vanaf de kant mag bekijken. „Ach", sprak de boosdoener, al vast de laatste minuten toe kijkend vanachter het hek, ta melijk lakoniek: „het belanpijk- ste is dat we vandaag hebben gewonnen. Ja, toch?" Roodenbufj Olympia 3-0 (1-0) 11 M Of» Burg 1-0 46 M -»r\ 0#» Bu'g 2-0, 80 Me,f- m»r>s 3-0 SchexJvechle» A Man.rrtv*«J Toe ZOETER WOU DE MAARTEN W1GGERS VOETBALMEDEWERKER Sober, maar uiterst effectief. Zo kan het solide spel van Meer burg getypeerd worden. Al me nig vierdeklasser werd slachtof fer van deze speelwijze. Ook LFC kon het juiste antwoord gistermiddag niet vinden en ging met 1 -0 kopje onder. De vonken springen er nooit van af. Maar op de een of ande re manier is het resultaat altijd positief. Een tweede plaats met slechts één punt achterstand op gedoodverfde favoriet UWDS getuigt daarvan. 'Hoe is dit mo gelijk?' vraagt men zich af Waar ligt de kracht van dit Meerburg7 De basis ligt bij de centrale man van het Rijndijkse bolwerk. Zijn naam is Hans Boom. Vorig jaar nog man achter de spitsen, maar dit seizoen in de rol van spelbepaler en rustpunt van de ploeg. Deze functie lijkt hem op het lijf geschreven. In de verde diging betekent zijn zelfbeheer sing vaak het einde van een vij andige aanval en in de opbouw is hij de eerste schakel, die er voor zorgt dat de bal vaak direct bij het razendsnelle spitsen trio Van Heek. Van Zaanen. Van Heek wordt bezorgd. Alhoewel het de blonde aan voerder in deze rol voortreffelijk afgaat, ziet hij zich ooit nog wel eens naar zijn oude stek terug keren: "Het iigi et maat aan Nu loopt het op deze manier goed. maar als we er dne om onze oren krijgen kan het best zo zijn dat ik weer achter de spitsen ga spelen." Maar voorlopig is daar volgens trainer Frank van Dam geen aanleiding toe: ..Zoals hij nu functioneert is hij voor Meerburg van grote waarde Vanuit de verdediging weet hij precies wanneer hij in kan schuiven. Want vergeet niet dat hij nog steeds graag scoort." Geklungel Onder leiding van Hans Boom bewees de thuisploeg ook giste ren weer z'n sterkte. Met een sterk gesloten defensie, waar LFC zich keer op keer op stuk liep en drie voor de counter op scherp staande spitsen eiste Meerburg twee punten voor zich op. Een doelpunt in de der tiende minuut van Bas van Heek uit een scrimmage, ont staan door geklungel in de Leid se defensie, was daarvoor vol doende LFC dropg in het laatste kwartier nog sterk aan. maar de frustraties van het siecds maar weer falen liepen hoog op Dit resulteerde in een bikkelhard einde met veel onnodige over tredingen. In de diverse op stootjes van het slotoffensief werden Robert Drost. Klaas Dekker en Abdoul Matoug van de Kanaries en lock van der Wal en Werner Piclanen op de bon geslingerd. Mw^fcrc 1-0 (ï-oi Ba» Ovyn. Mat o* —r i BwxJs. Rot> P-et Met het pijnlijke verlies van vo rige week tegen DOC OS nog vers in het geheugen stapten de mannen van trainer John Ver schoor gisteren de wei in tegen l« >A( 7') Ir viel wat goed te maken en zo geschiedde. Met doelpunten van Erik van der Weijden. Ronald Mink. Wim de Roo en Steef Roodakkers wer den de bezoekers eenvoudig van de grasmat geveegd: 5-1 Roodakkers was de enige die twee maal het net trof. Zijn eer ste goal was de mooiste van de USSE LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Het is al vaker misgegaan tus sen FC Lisse en SJC. Maar dat het gisteren uit de hand liep was te 'danken' aan scheids rechter Hageman. Vijf boekin gen, een uitsluiting en twee du bieuze penalties waren zijn bij drage aan deze derby, die een 2- 3 uitslag in het voordeel van de Noordwijkers kende. Er stond aardig wat op het spel gisteren in Lisse. Om de degradatieproblemen te verklei nen moest de thuisclub winnen van SJC. dat maar een punt voorsprong had op de ploeg die onder de rode streep te vinden is en dus ook om punten verle gen zat. De inzet van dit duel was dus hoog, maar de leids man was daar blijkbaar niet van op de hoogte. Omdat Hageman aan het begin te zwak of niet optrad tegen het fysieke geweld van beide ploegen was de grens van toelaatbaarheid niet duide lijk voor de spelers. Met alle ge volgen van dien. Het opvallendste incident in de eerste helft had Paul Pijpers in de hoofdrol. Zijn directe te genstander, Herman Oude Veldhuis, maakte rond de mid denlijn een overtreding, waar voor niet gefloten werd. Pijpers nam het recht enigszins in ei gen hand en werkte Oude Veld huis naar de grond. SIC protes teerde hevig, maar het enige ge volg hiervan was de schitteren de gelijkmaker van Lissenaar Leon Annokkee. De Noordwijkse grensrechter )os van I-aar stond met zijn neus bovenop het incident rond Pijpers en stak zijn vlag dan ook resoluut omhoog. Toen Hage man het doelpunt al had goed gekeurd. volgde pas het overleg met de lijnsman. Paul Pijpers mocht blijven, omdat de fluitist, zoals de hele wedstrijd, geen ge hoor gaf aan de Magsignalen van de zijlijn. Dat FC Lisse en SJC met een 1-1 gingen rusten kwam omdat naast het doel punt van Annokkee ook Wilco Otte doeltreffend was. Hij schoot raak. waar John Pes schier in eerste instantie had gemist. Hagemans optreden na rust was niet veel beter. Hij verzuim de Kamil Yener in het boekje te notbren. nadat deze snelle Noordwijker onnodig hard op de Lisser keeper. Marco Cle mens. was doorgegaan. Hij moest deze onbesuisde actie overigens bekopen met een teen blessure, waardoor hij het duel niet af kon maken. De wissel had net plaatsge vonden of ook Clemens mocht voortijdig gaan douchen. De doelman had met zijn handen een lob van Remco Martens on schadelijk gemaakt. Dat deed hij echter buiten /i|n sir.it schopgebied. waardoor deze uitsluiting op zijn plaats was. Dat was ook net geval enige mi nuten eerder, toen de SJC-kee- per Ted van der Meer natrapte. Maar Hageman had enorme moeite om consequent te blij ven fluiten. Overigens, als hij dat gedaan had. hadden er meerdere spelers het einde niet gehaald. Maar dat krijg )e als de grens van toelaatbaarheid niet duidelijk is Hoewel SIC ook nog moeite had met tien Lissenarcn, kwa men de gasten op voorsprong. Wilco Otte was wederom de maker, dit keer op aangeven van Remco Mariens. De 1-2 stand was echter van een korte duur, want Hageman vond nog geen minuut later een klein duwtje van Herman Oude Veld huis tegen Paul Pijpers zwaar genoeg om FC Lisse een straf schop toe te kennen. Ronald van Dijk benutte dit buiten kansje. waardoor de beide ploe gen weer op gelijke hoogte wa ren gekomen. Daar kwam verandering in, want in de laatste minuut van de reguliere speeltijd negeerde Hageman weer eens een vlag signaal en liet doorspelen Noordwijker John Pesschier ging echter over de knie van in valler-doelman Piet Warmer- Ronald van Dijk houdt SJC-keeper Ted van der Meer vast die op zi|n beurt de bal in zijn bezit heeft. Bij het doei is Noord wijker Allen Kaestner naar de grond ge gaan 'oro lOUC ÏUYtXfiDUtN dam. Hageman wees resoluut naar dc stip, waarvan Wilco Ot te de winnende treffer binnen schoot Dat betekende een overwin ning voor S|C trainer Ben van Leeuwen op de jeugdtrainer die hem op 17 jangc leeftijd liet de buteren in hei eerste van RCH Die man. )an Gieske. is nameli|k nu de oef en meester van FC Lis- t>A »Ne«r* vijf UDWS-trefïers. die de toe schouwers te zien kregen Op een voorzet van Wim de Ron haalde de blonde goaltjosdief op de rand van de zcsticnme ter' direct vernietigend uit in het 'kruis'. ROAC'78 stond erbij en keek ernaar. De bezoekers hadden, op een tegentreffer van Perry Veilbnef na, weinig in de melk te brokkelen Ondanks het feit dat de dubbele cijfers niet gehaald werden, kan lohn Ver schoor dus terugzien op een ge slaagde generale repetitie \r>or de kraker van volgende week te gen rivaal Meerburg. Blauw Zwart geeft opnieuw de punten weg LBOEN LARS UUROI VOETBALMIDf WERKER De overwinning van vonge week tegen hekkrsluiter Ver burch heeft het vertrouwen in eigen kunnen niet terugge bracht. Blauw /wart serioor dan ook van Quick: 0-1Het was van beide kanten niet al te best. Toch wisten de ploegen kansen te creëren, maar aan de afron ding schortte nogal eens wat. Zo kwam Wassrnaarder Rem co van der Rooy wel oog in oog met de keeper van Quick, maar nM tot V or,-tl I ».U lukte Hm Verkaart namens de thuisclub wel. wat een I -0 ruststand op de borden bracht Bij deze goal D Wijnand Bakker mn gr vrijuit Hi| verruimde gord in te grijpen, wat Verkaart de mogelijkheid gaf om een schot af ie leveren De tweede 45 minuten kreeg Blauw Zwart betere mogelijkhr den om op zijn minst een punt mee naar huis tc nemen. Het mocht niet zo zijn. mede omd.it Ruud Luyken zijn mogelijkheid onbenut liet Dr ploeg van Roel den Hartog hoefoe niet met ge heel lege handen naar huis te rug te krren. Een rode kaart kreeg Wijnand BakkeT na afloop van dc scheidsrechter Dat was het resultaat varf het niet vricn dehjk uitvallen naar diezelfde leidsman. Hij kwam hiertoe uit onvrede met de lengte, of liever gezegd het ontbreken, van bles- surrtijd Eerst leek de midden vrldcr van Blauw Zwart er met een boeking af te komen, maar toen aanvoerder l'Ami met het wedstrijdformuher terugkwam was hei duidelijk dat Wi|nand BakkeT een schorsing tegemoet kan zien.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17