Pover voetbal Olympiërs SPORT Het is stil rond Suvrijn Aruba gaat naar Barcelona Hiddink niet meer alleen op kruistocht AC Milan nog steeds een grootverdiener 26 I let Olympisch elftal is gisteren weer een beetje zichzelf geworden. Het povere oefenpartijtje tegen Wageningen deed in een klap het hallelujah-gezang van twee weken terug, toen de Olympische kandidaten met 5-1 RKC ver sloegen, verstommen. Slechts één treffer kreeg Jong Oranje achter Wageningen-doelman Peter Hofman. MW'er Erik Meyer maakte een van de weinige kansen in de wedstrijd af: 0-1. WAGENINGEN GPD Een oefenwedstrijd is geen wedstrijd meer. Dat was vorige week in Portugal bij het 'grote' Oranje te zien. en gisteren ook op de koude Wageningse Berg. Geen combinatie liep vloeiend, en uitgespeelde kansen waren er maar mondjesmaat voor de beloften van Oranje, die op I I en 25 maart tegen Zweden aan treden om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Barcelona. De wedstrijd tegen Wageningen was de laatste ge nerale repetitie voor de ploeg van Nol de Ruiter. „De clubbelangen worden sterker en dat is aan de ene kant wel een beetje te begrijpen. De competitie spitst zich toe, de clubs willen geen risico's ne men", uitte de Ruiter na afloop zijn ongenoegen over de matte oefenwedstrijd. „Te veel spelers hebben te zuinig gespeeld. Over een paar spelers ben ik echt te vreden. Marciano Vinken Frank clc Boer. Ook Erik Meyer werkte ei hard voor". Het Olympisch team begon de oefenwedstrijd in de samen stelling die zeer waarschijnlijk tegen de verdedigend ingestelde Zweden op het veld verschijnt. Marciano Vink als vrije verdedi ger met Robert Roest en Frank de Boer als mandekkers ach terin, aanvoerder Arthur Nu- man centraal op het midden veld geflankeerd door Rob Maas, die de aan zijn enkel ge blesseerde Ulrich van Gobbel verving, en Michel Kreek. Maar liefst vier aanvallers completeerden de ploeg: Bryan Roy en Gaston Taument op de vleugels, Ronald de Boer en Erik Meyer in het centrum. Roy werd vlak na rust vervangen door Pierre van Hooydonk en Tau ment. voor wie Willem Il-speler Marc Overmars in de plaats kwam, maakte net de twintig minuten vol. De Feyenoord- speler ondervond nog te veel last van zijn linker knie, die sinds zijn auto-ongeluk pijnlijk is. Taument, die het Olympisch elftal verkiest boven het Oranje met de oudere jongeren: „Ik heb met het aanzetten te veel last. Het doet pijn als ik goed kracht zet, maar waar het pre cies aan ligt weten we nog niet". Bondscoach De Ruiter maak te vooral over de blessures in zijn ploeg problemen. Van Gob bel ('Ik kon niet eens dribbe len') liet volgens hem te laat we ten dat hij niet kon spelen en ook Taument had eerder met zijn klachten bij hem aan moe ten kloppen. „Laten spelers, als ze wat hebben, dat meteen te gen me zeggen en niet als we in het hotel voor de wedstrijd bij elkaar zijn. Vooral als ze ook niet duidelijk kunnen aangeven wat voor blessures het precies zijn. Dan krijg ik mijn beden kingen om met dit soort spelers vijf weken op pad te gaan". Afzeggen voor een oefen potje als gisteren op de Wageningse Berg is niet alleen correct, het getuigt ook van zelfvertrouwen, vindt De Ruiter. „Ik kan me voorstellen dat sommige spelers bang zijn dat ze niet bij de laatste 16 komen. Maar ze moe ten ook durven afzeggen. Ik dacht dat ik tegen Wageningen de 16 had die ook voor Zweden geselecteerd worden, maar nu krijg ik over sommigen toch mijn twijfels". Hoe ongeïnspireerd het Olympisch elftal ook speelde, volgens De Ruiter was de 1-0 overwinning bij de club van Pim Verbeek een goede les. „Het is beter dan met 6-0 of 7-0 winnen. Iedereen juicht nu al, maar we moeten natuurlijk nog wel twee wedstrijden spelen. En die gasten uit Zweden zijn net zo moeilijk te bespelen als een verdedigende ploeg als Wage- Amesen Frank Arnesen heeft gisteren overeenstemming bereikt over een nieuw contract voor twee seizoenen als elftalbegeleider bij PSV. De Deense oud-voetballer werkt gedurende die periode sa men met trainer Hans Wester hof, die onlangs als opvolger van Bobby Robson werd aange trokken. Amesen kan alleen aan de slag als elftalbegeleider, omdat hij niet over de vereiste trainers- diploma's beschikt. Momenteel is hij met jeugdtrainer Huub Stevens verantwoordelijk voor het eerste elftal, omdat Robson herstelt van een operatie aan de RBC RBC-trainer Walfy Jansen heeft gisteren zijn handtekening on der een contract gezet dat hem nog eens twee seizoenen aan de Roosendaalse eerste divisionist bindt. De 46-jarige Oosterhou- ter, die in 1990 van hoofdklasser TSC naar RBC kwam, heeft in dat contract laten opnemen dat hij naar versterkingen mag uit kijken. „Dat was een van mijn eisen. Zo heb ik altijd gewerkt, ook bij TSC. Maar we moeten de komende weken eerst inven tariseren wie er blijven en wie er vertrekken. Van acht spelers loopt het contract af". Museeuw is rapper dan Talen Johan Museeuw heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. De 26- jarige Belg versloeg in Javea na een rit van 125 kilometer, die door een renners-protest een half uur werd onderbroken, John Talen uit de ploeg van Jan Gisbers. Het was de Tweede overwinning dit wielerjaar van de sprinter uit de Lotto-ploeg. Na 37 kilometer koers hield het peloton de benen stil en stapte van de fiets. Dat gebeur de na de eerste van de drie af dalingen van de Col de Costa Nova. De 136 coureurs oordeel den dat die te gevaarlijk was. Na een discussie van een half uur met de organisatoren en de wed st rijd com i UCI (Internationale wiel- renunie) werd het traject met 23 kilometer ingekort. Direct na de hervatting van de koers ontsnapte de Frans man Martial Gayant, ploegmak- ker van Museeuw. Hij bleef zes tig kilometer vooruit. Door het werk van de ONCE-ploeg kwam een einde aan de vlucht. De for matie van Vuelta-winnaar Mau ri hield het tempo hoog om de Franse sprinter Laurent Jalabert naar de dagprijs te loodsen. Vijfentwintig renners scheidden zich af van de hoofdmacht. Jala bert slaagde er niet in het voor bereidende werk succesvol af te ronden. De Fransman diende niet alleen Museeuw voor te la ten gaan, maar ook John Talen. Het peloton volgde op bijna twee minuten. ORANJESTAD ANP Aruba zal met een ploeg van vermoedelijk twaalf sportlieden deelnemen aan de Olympische Zomerspelen, die op 25 juli in Barcelona beginnen. Dat heeft het Arubaanse Olympische Co mité bekend gemaakt. De kosten van uitzending, ruim 200.000 gulden, zijn ver kregen uit giften en donaties. Een groot deel werd geschon ken door plaatselijke handels bedrijven. Aruba wil meedoen aan atle tiek, tennis, plankzeilen, roeien, gewichtheffen, boksen en wiel rennen. De boksers, tennissers en roeiers moeten zich nog voor Barcelona kwalificeren via pré- Olympische i de regio worden gehouden. Het Arubaanse Olympische Comité helpt individuele atleten ook fi nancieel voor wat betreft de kwalificatiewedstrijden. Ruim vijf maanden voor het begin van de Olympische Spe len, die van 25 juli tot 9 augus tus in Barcelona worden gehou den, is de nieuwbouw van het Olympisch dorp voltooid. Voor 10.500 sporters en 5000 officials zijn nabij de haven in totaal 1688 woningen met maximaal zes slaapkamers beschikbaar. Felipe de Borbon is al ingekwar tierd. De Spaanse troonopvolger neemt aan de zeilwedstrijden in de Soling-klasse deel. V t E T c E GPD Het initiatief van trainer Guus Hiddink om hakenkruizen en andere facistische symbolen uit het stadion van zijn club Valen cia te verwijderen, heeft navol ging gekregen. Het afgelopen weekeinde besloten de directies van de stadions van Real Ma drid en Espanol een soortgelijke houding aan te nemen als de succesvolle Valencia-trainer. Overigens zonder volledig suc ces, omdat tijdens de hele ont- mocling Espanol-Atletico de Madrid een enorme nazivlag aan de Espanol-ballustrade bleef hangen, zonder dat de po litie of een clubbestuurder op had. Hiddink begon zijn persoon lijke kruistocht tegen de aanwe zigheid van vlaggen met haken kruizen in het Luis Casanova- stadion van Valencia tien dagen geleden, vlak voor de ontmoe ting tussen de ploeg uit de si- naasappelcnstad en Albacete. Onulat hij zich al veel langer er gerde aan de ook in Spanje om zich heen grijpende trend van voetbalsupporters om nazi symbolen als attributen naar het stadion te nemen gaf Hid dink opdracht om een aantal vlaggen weg te halen. Hiddink kreeg daarvoor in brede kring de handen op el kaar. Telegrammen van politici werden bij hem in zijn hotelka mer bezorgd en steunbetuigin gen kwamen binnen via de tele foon. Volgens de Wet op de Sportbeoefening zijn de sta dions in Spanje ook verplicht om op te treden tegen personen met spandoeken en vlaggen die tot geweld, discriminatie of ra cisme aanzetten. Een stadion, dat in gebreke blijft, kan hier voor een boete krijgen van bijna 2 miljoen gulden. Maar tot op dit moment heeft de politie nog nooit opgetreden tegen dit soort uitwassen. Niet alleen Real Madrid en Espanol lijken nu bereid te zijn actief op te gaan treden tegen de aanwezigheid van haken kruizen in hun stadions. Josep Mussons, een van de vice-presi denten van de club van Johan ('mijff, Barcelona: „Gelukkig hebben wij er nauwelijks last van. Maar ik vind dat dit initia tief van Hiddink navolging ver dient en dat alle trainers in de Spaanse liga hier hun bijdrage Nederland hoort niet meer zo veel v zo'n beetje uit beeld verdwenen. Ten tijde van de Europa-cup- wedstrijden van PSV tegen Montpellier was Wilbert Suvrijn een 'hot item' voor de vader landse media. Maar dat was an derhalf jaar geleden. Tegen woordig is het akelig stil rond de 29-jarige Limburger, die in Nederland voor Fortuna Sittard en Roda JC speelde. Die rust er vaart de gewezen international, wiens contract met de Zuidfran se club nog tot medio 1993 doorloopt, allerminst als verve lend. „Ik ben geen type dat erop uit is voortdurend in de belang stelling te staan." Montpellier is dit seizoen slecht van start gegaan. Na vier competitieronden had het nog maar één punt. Gaandeweg heeft de 'beul van PSV .zich evenwel hersteld. Momenteel neemt Montpellier de zesde plaats in. Suvrijn: „Onze doel stelling was om hg de eerste tien te eindigen. Maar onder hand beginnen we al heel voor zichtig aan Europees voetbal te denken." Waar was die slechte start aan te wijten? „We hebben er dit seizoen nogal wat nieuwe spelers bij ge kregen en er zijn er ook nogal wat vertrokken. Daardoor had den we in het begin nog geen goed ingespeelde ploeg." Waren ze hij de club al in pa niek na jullie slechte start? „Je zou dat wel denken bij een Zuideuropese club, maar het is mij meegevallen. Ze heb ben de rust redelijk goed kun nen bewaren. Onze trainer (de Pool Henryk Kasperczak, red.) hoefde bijvoorbeeld niet weg." In het Franse voetbal is de laatste jaren met geld gesmeten. Daar lijkt, mede door een aantal schandalen (Bordeaux. Toulon) een kentering in te komen. Merk jij daar bij Montpellier ook iets van? „Ja, ook bij ons wordt de kraan wat meer dichtgedraaid. Ik heb nog een doorlopend con tract en ik heb mijn geld hier ook altijd op tijd gekregen, maar ze zijn flink aan het bezui nigen. Vooral op het personeel dat hier rondloopt. En dingen die vroeger heel gewoon waren, gebeuren nu ook niet meer." Geef eens een voorbeeld. „Vorig seizoen kwamen wij één dag voor iedere thuiswed strijd bij'elkaar. We overnacht ten dan in een heel duur hotel, in een soort kasteel buiten de stad. Tegenwoordig komen we bij de thuiswedstrijden op de SCOREBORD wedstrijddag bij elkaar. En ook niet meer in dat kasteeltje, maar in een veel minder duur hotel in de stad. De overdreven luxe' dingen zijn weggevallen." Zien we je nog weer een keer in Nederland voetballen? „Dat denk ik niet. Aan afbou wen in Nederland denk ik al he lemaal niet. Ik vind dat trou wens ook flauwekul, ze zien je bij een Nederlandse club al aan komen als je zegt dat je je carri ère daar wilt komen afbouwen. Ik denk niet dat ze dan belang bij je komst hebben. En finan cieel ga ik er bij een Nederland se club sowieso op achteruit. En daar voel ik uiteraard ook niks voor. Ik denk daarom dat ik in Frankrijk blijf voetballen. Of misschien ga ik na afloop van mijn contract nog wel naar Zwitserland." Op welke positie speel je te genwoordig? „Ik sta centraal op het mid denveld in een verdedigende rol. Volgens mij in een wat te verdedigende rol. Ik moet me vaak verplicht inhouden, terwijl ik nog altijd de drang heb om veel mee te doen in het spel. Het is wel eens moeilijk voor mij om te rem erop te zetten. Maar in het belang van de ploeg doe ik het maar." MILAAN «SIP Ondanks de enorme uitgaven kunnen de clubs in het Italiaan se voetbal toch winst maken. AC Milan bijvoorbeeld sloot het boekjaar af met een batig saldo van 3,16 miljard lire, rond 4,5 miljoen gulden. Het Italiaanse sportblad Gue- rin Sportivo, dat de balanstota len van de twee Milanese ver enigingen, Juventus en kam pioen Sampdoria openbaar maakte, meldde dat Sampdoria zelfs nog meer verdiend heeft dan de club van Berlusconi. De balans van de club uit Genu? is echter geflatteerd omdat een belangrijk deel van de winst op rekening komt van de vergoe ding die de club heeft ontvan gen voor de verbouwingen in het stadion Luigi Ferraria in verband met het wereldkam pioenschap van 1990. Juventus staat heel licht in de plus, 110.000 gulden. Ook in dit geval is de balans echter roos kleurig, want voor de kostbare transfers werd het kapitaal van de vereniging verhoogd met bij na 75 miljoen gulden. Intema- zionale kwam ongeveer een half miljoen gulden negatief uit, hoewel de inkomsten uit het Europese voetbal in het boek jaar met bijna zestig procent waren gestegen. In het afgelopen seizoen be taalden AC Milan en Juventus het meest aan spelers en trai ners. Inclusief de premies ging ongeveer 40 miljoen gulden van de penningmeester naar de spelers en de technische staf. In Engeland ligt de situatie minder gunstig, met name bij de Londense verenigingen. Ar senal bijvoorbeeld heeft vijftig miljoen gulden nodig voor de aanpassingen op Highbury, waar de staanplaatsen moeten verdwijnen voor zitplaatsen. Ar- De Italiaanse bond heeft de KNVB uitgenodigd om op 29 april een oefenwedstrijd te or ganiseren tussen Oranje en de Squadra Azzurra. Italië wilde eerst wachten met de beslissing totdat vaststond dat het team van het GOS niet vervangen hoefde te worden door de ploeg van Sacchi. In dat geval zouden VOETBAL senal wil voor dat geld niet naar de beurs gaan, maar waardepa pieren van 3500 tot 5000 gulden verkopen, die de bezitters voor 150 jaar een op naam gestelde zitplaats garanderen. Dat recht overigens is zeer beperkt, want om werkelijk op de tribune te kunnen zitten, moet ook nog een seizoenkaart worden aan geschaft. Buur Wést Ham United doet hetzelfde als Arsenal voor de helft van de prijs. De supporters van de twee Londense vereni gingen zijn overigens uiterst on gelukkig met de plannen van de clubs. Zaterdag werd er op uit gebreide schaal geprotesteerd, bij Arsenal - Sheffield Wednes day bijvoorbeeld hielden 2000 aanhangers een zit-staking. De supporters, die traditio neel de staanplaatsen bezetten en tot de trouwste aanhang van de club gerekend worden, vin den dat de clubs het voetbal voor hen onbetaalbaar maken, want van de toeschouwers die bij de wedstrijden uit de league voor een staanplaats kiezen, doet de massa het uit financiële noodzaak. In het Ruhr-gebied wrijft de penningmeester van VfL Bochum zich in de handen. Morgen komt Bayern München, dat dit seizoen slecht presteert, op bezoek bij de degradatiekan didaat, die al bijna zeven uur niet meer heeft gescoord. Bayern trekt nog altijd, gere kend wordt op 30.000 toeschou wers en door de wedstrijd naar voren te halen naar donderdag, zal RTL de wedstrijd recht streeks uitzenden voor een ver goeding van 265.000 gulden. Bochum rekent op 650.000 gul den inkomsten uit die ene wed strijd en dat is meer dan de club ooit heeft gebeurd voor één du el. VRIENDSCHAPPELIJK FC Wageningen - Olympisch Elftal 0-1 (0-0). 54. Meijer 0- 1. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 600. Olympisch Elftal: Zoetebier; Roest, Vink, Frank de Boer en Kreek; Maas, Numan, en Ro nald de Boer; Taument (21. Overmars), Meijer en Roy (57. Van Hooijdonk). ATLETIEK GENUA Internationale indoorwed- strijden, mannen: 400 m: I. Grossi (Ita) 46,46,2. Pierre (VSt) 46,50,3. Vaccari (Ita) 46,69.800 m: 1. Kersh (VSt) 1.45.90.2. Abdenouz (Alg) 1.46.87.3. Dlarra (Sen) 1.48,87. 1.500m: l.Gio- condi (Ita) 3.52,12,2. Salva- dore (Ita) 3.53,00,3. Benzai (Alg) 3.53,38. Vrouwen: 400 m: 1. Ri chardson (Can) 52,37,2. Ro- hlander (Dui) 52,92,3. Leatherwood (VSt) 53,17, 1500 m: 1. Melinte (Roe) 4.05,10, 2. Artiomova (GOS) 4.06,26, 3. Akraka (Zwe) 4.07,74, 3000 m: l.Guida (Ita) 8.58,60,3. Mutcheson (GBr) 9.14,12,3. Botticelli (Ita) 9.26,72. SCHAKEN CANNES Snel-schaaktoernooi voor landenteams, derde ronde: Nederland - Frankrijk 3-1. Timman - Kouatly 1-0, Piket - Renet 1/2 - 1/2, Van der Wiel - Santo Roman 1 -0, So- sonko - Miralles 1/2 - 1/2, Verenigde Staten - Engeland 2 1/2 -1 1.2. Seirawan - Nunn 1/2 -1/2, Christiansen - Adams 0-1Benjamin - Chandler 1-0, Fedorowicz - Hodgson 1-0. Stand na drie ronden: 1Ne derland en Engeland 7 1/2; 3. Verenigde Staten 6 1 /2; 4. Frankrijk 2 1/2. BASKETBAL TENNIS PHILADELPHIA: Schapers (Ned) - Mayotte (VSt) 6-3 6- 4, Woodbridge (Aus) - Con- nell (Can) 7-6 6-3, Van Rens- burg (ZAf) - Woodforde (Aus) 6-4 7-5, Dilucia (VSt) - Cur- ren (VSt) 7-5 3-6 6-4, tweede ronde: Haarhuis (Ned/14) - Caratti (Ita) 7-6 (7-0) 6-4, Gil bert (VSt/6) - Layendecker (VSt) 6-2 6-4, Rostagno (VSt/5) - Furlan (Ita) 5-7 6-3 6-3, Clavet (Spa/110 - Masur (Aus) 6-7 6-3 7-6, Ferreira (ZAf/7) - Pridham (Can) 6-4 6-4, Grabb (VSt) - Chang (VSt/3) 6-3 3-6 6-2, Wheaton (VSt/4) - Zoecke (Dui) 6-4 3- 6 6-4, Tarango (VSt) - Sjesnokov (GOS) 3-6 6-4 6-1, Krickstein (VSt/10)- Martin (VSt) 3-6 6-4 6-3. STUTTGART: Ivanisevic (Kro) - Zivojinovic (Joe) 6-3 7-6, Lendl (Tsj) - Tsjerkasov (Rus) 7-6 6-4, Camporese (Ita) - Santoro (Fra) 6-0 7-5, Courier (VSt) - Nargiso (Ita) 6-3 6-3, Edberg (Zwe) - Lars- son (Zwe) 6-2 6-2. SPORT OP TV Italië wil oefenen tegen Oranje Italië en Nederland in Göteborg tegenover elkaar hebben ge staan. Nu het GOS defintief heeft verklaard naar Zweden af te rei zen, ziet Italië geen beletsel meer. De wedstrijd vindt waar schijnlijk plaats in Milaan, zodat over het beschikbaar zijn van Gullit. Rijkaard en Van Basten geen twijfel hoeft te bestaan. 17 10-17.15 Dk) 2. Sport Heute 18 00-19 00 Sportnet Powersports Inte 19 00-19 30 Sport net World si 19 30-20.00 BRT 1: Sport. 19 30-20 30 Sportnet Paarc 23 00-01.00 BBC 1: Sportsn.ght: meto voetbal, oefenwedstri|d (Engeland-Erank- 23 30-01.30 Sportnet NHL IJshockey: Vancouver-New York Islandêrs 01 30-02 00 Sportnet Pro skién slalom mannen uit Steamboat Springs 08 00-08 30 Sportnet Eurobics 08 30-09.30 Sportnet GolL Turespana 09 30-10 30 Sportnet: Paardesport 2 00-14.00 Sportnet Boksen EKvi 4 00-15.00 Sportnet Rugby Frankr 2 30-22 45 Super Sportn.ei

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26