Bij Albert Heijn kun je geld beleggen terwijl je boodschappen doet. Deze spaarpot is een replica van de Trick dog' spaarpot uit het begin van deze eeuw. Te bezichtigen in het Spaarpottenmuseum, Amsterdam (tel. 020-5567400). Bijna iedereen in Nederland doet op de één of andere manier wel aan sparen of beleggen. Zo beleven een heleboel mensen nog steeds veel plezier aan ons oude vertrouwde spaarsysteem met de bekende zegeltjes. En dat bracht ons op een nieuw idee: een beleg gingsfonds dat via het sparen van Albert Heijn zegels in beginsel voor iedereen toegankelijk is. Dat nieuwe beleggingsfonds hebben we het AH Vaste Klanten Fonds genoemd. In dit fonds kunt u heel eenvoudig deelnemen. En opeens bent u dan van een gewone spaar der een heuse belegger geworden. Hoe kun je deelnemen in het AH Vaste Klanten Fonds? Zoals u weet kunt u voor elke gulden bood schappen die u bij ons besteedt een AH zegel van een dubbeltje kopen. Die zegel plakt u in het AH spaarzegelboekje. Als u f 49,- aan zegels bij elkaar hebt gespaard, is het boekje vol. Wij doen daar f 3,- bij en uw volle zegelboekje is dan f 52,- waard. Dat geld keren wij u, als u dat wilt, contant uit. Maar een nieuwe moge lijkheid is om uw gespaarde geld, plus die f 3,-, te beleggen. Want als u drie zegel boekjes hebt volgespaard, kunt u daarmee nu inschrij ven op zogenoemde 'Units' van het nieuwe AH Vaste Klanten Fonds. Ook oude zegels en oude boekjes kunt u daar voor gebruiken. Wat is dat nou precies, een Unit van het AH Vaste Klanten Fonds? Nu moeten we even een beetje technisch wor den. Maar we beloven, u dat we 't kort zullen houden. Een Unit is een deelname in het AH Vaste Klanten Fonds. Dit fonds belegt in principe voor de helft in aandelen Koninklijke Ahold nv en voor de helft in leningen aan Ahold. (Ahold is het concern waarvan Albert Heijn deel uitmaakt.) Het resultaat van het fonds is de optelsom van rente, gewoonlijk dividend en koerswinst of -verlies, verminderd met de kosten van het fonds. De combinatie van een belegging in aandelen en leningen maakt de risico's voor u kleiner dan een belegging in uitsluitend aandelen. Dat is het voordeel van een Unit van het AH Vaste Klanten Fonds. Het aantrekkelijke van beleggen in dit fonds is dat het bijna ongemerkt gebeurt. U koopt-heelsimpel bij de dagelijkse boodschappen. Welke stappen u verder moet doen om te kunnen deelnemen in het AH Vaste Klanten Fonds wordt u duidelijk verteld in een informatieve brochure die voor u klaar ligt in uw Albert Heijn winkel. Had u ooit gedacht dat beleggen een kwestie van dubbeltjes kon zijn? AH Vaste Klanten Fonds.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26