Sport Scorebord loopt weer voor Docos Maradona denkt alweer aan WK Oranje begint WK-kwalificatie tegen Noorwegen Douglas dronken achter het stuur Schaduw over jubileum korfbalclub Fiks Blunderend Twente bij Fortuna onderuit Schapers uitgeschakeld Zaterdag 15 februari 1992 N HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: PIET KOOREMAN M WANROOY ROB VAN DER z 33 NIEUWSLIJN Fortuna - Ajax vervroegd ZEIST De eredivisie-wedstrijd Fortuna - Ajax. die voor 6 maart op het programma stond, is vervroegd naar woensdag avond 26 februari. Dit in verband met de Europa Cup- en beker verplichtingen van de Amsterdammers. Het duel in stadion De Baandert in Sittard begint om 20.00 uur. Gemini wint belangrijk degradatieduel LEIDEN De volleybalsters van Gemini hebben afstand geno men van hekkesluiter Utrecht. Het onderlinge duel om de laatste plaats in de tweede divise C won Gemini met 3-1 (8-15, 15-10, 15-12, 15-7). Na een nerveus begin, waarvan Utrecht han dig profiteerde, kwam de ploeg uit Voorschoten nauwelijks meer in de problemen. Winnifred Pauw zette Gemini in de derde set met sterke opslagen op voorsprong. Een door de scheidsrechter verkeerd geïnterpreteerde 'antennebal' brak in de volgende reeks het laatste Utrechtse verzet. Mede dankzij de goed serve rende Trea Zikken had Gemini in de slotset geen kind meer aan de laaggeplaatste tegenstander. Weer rumoer bij SW/Dordrecht'90 DORDRECHT Het blijft rumoerig aan de Dordtse Kromme- dijk. Gistermiddag verlieten de tien aanwezige selectiespelers van SW/Dordrecht'90 demonstratief de training omdat ze het niet eens waren met een door trainer Hans Verel opgelegde straftraining. Verel had daartoe besloten na enkele incidenten, die onder andere rot gevolg hadden dat Willy Boessen na een schop van een ploeggenoot geblesseerd de kleedkamer moest opzoeken. Ook Romeo Wouden haakte voortijdig met een (en kelblessure af. Vandaag komen voorzitter Cees den Braven en Verel met de spelersgroep bijeen in een poging de nieuwe pro blemen uit de wereld te helpen. Bij de fusieclub is ook met ver bazing kennis genomen van een publicatie in een voetbalweek blad, waarin Den Braven verklaarde de spelerslijst voor volgend seizoen al voor negentig procent rond te hebben. „Dat is niet zo prettig", vindt Verel. „Er is met mij nog niet over gesproken". Den Braven wil zijn selectie inkrimpen van 34 tot 22 spelers. Excelsior eert Van Klaveren ROTTERDAM Het was de grootste wens van de woensdag overleden Bep van Klaveren dat zijn as wordt uitgestrooid over het veld van zijn favoriete voetbajclub Excelsior. De oud-olym pisch bokskampioen heeft dat kort voor zijn dood nog eens her haald in een interview met Radio Rijnmond. Aad Veerman, boe zemvriend van Van Klaveren, neemt samen met dichter Jules Deelder, auteur van The Dutch Windmill, het initiatief om de wens van zijn idool te vervullen. Veerman dient daartoe na Van Klaverens crematie, komende dinsdag, een verzoek in bij burge meester Peper. Volgens Veerman maakt Excelsior geen bezwaar. Veerman en Jules Deelder maken zich ook sterk voor het oprich ten van een standbeeld voor Van Klaveren, bij voorkeur in de buurt van Woudestein, het terrein van Excelsior. „Als iemand in Rotterdam een standbeeld verdient, is het Bep wel", vindt Veer- Roepi Kruize overleden DEN HAAG - Oud-hockeyinternational Roepie Kruize is gisteren op 67-jarige leeftijd overleden. Hij was al geruime tijd ernstig ziek. Kruize, die voor Laren en het Haagse HHIJC speelde, kwam 56 maal uit voor Oranje. Hij maakte 69 interlanddpelpunten, een totaal waarmee hij achter onder anderen Paul Litjèns en zijn zoon Ties Kruize nog steeds hoog op de eeuwige topscorerslijst van de KNHB staat. Cooman is record kwijt MADRID - Bij indoorwedstrijden atletiek in Madrid zijn gister avond twee indoor-wereldrecords gevestigd op de 60 meter. Bij de vrouwen zegevierde de 31-jarige Jamaicaanse Merlene Ottey in 6,96 seconden vóór de Russische Irina Privalova, die met 6,97 seconden eveneens binnen het bestaande wereldrecord van Nelli Cooman bleef. De Nederlandse was sinds 23 april 1986 in Madrid recordhoudster met zeven seconden precies. Cooman laat vandaag verstek gaan bij de NK vanwege een hamstring blessure, ook de EK indoor laat ze schieten. Bij de mannen verbeterde de Amerikaaan Andre Cason zij ei gen wereldrecord. Hij passeerde de finish in 6,41 seconden. Op 29 januari jongstleden bij wedstrijden in Gent had hij het we reldrecord op 6,45 seconden gebracht. Stuifzand in rol van scherpschutter Vorig seizoen verraste Docos door geruime tijd bovenin mee te draaien in de derde klasse. Na de winterstop had de Mor- schclub een nieuwe verrassing in petto. In sneltreinvaart dui kelden de Leidenaars naar de staart van de ranglijst, met de- als gevolg. Dit seizoen 5 de start van Docos zo slecht dat het maandenlang in de vier de klasse rond de rode streep bivakkeerde. Pas na de winter stop kwam de ploeg in het eer ste rijtje terecht. Morgen kan de formatie van Hennie de Klerk, dat momenteel een derde plaats inneemt, op vier punten van UDWS komen door de koploper op eigen veld een nederlaag toe te brengen. In de voor Docos gunstige wending vlak voor de winter- pauze droeg spits Dennis Stuif zand (22) in niet geringe mate bij. In de laatste vijf wedstrijden scoorde de dienstplichtig mili tair negen doelpunten. Met als uitschieter vier goals in de 6-0 overwinning op rode-lantaam- drager Kickers'69. Daarmee heeft Stuifzand, die alle jeugd- selecties van Docos doorliep, zich ontpopt als topscorer van het elftal dat na een jaar einde lijk zijn draai weer heeft gevon den. Jullie hebben vast een dikke punt achter het jaar 1991 gezet. „Zeg dat wel. In het vorige jaar scoorden we moeilijk. Pas sinds de grote overwinning op Kickers begint het elftal weer op toeren te komen. Nu vliegen de ballen er wel in. Het klinkt sim pel, maar zo was het. En we voetbalden een beetje angstig. Bij een tegendoelpunt dachten we allemaal 'daar gaan we weer'. Dat zenuwenvoetbal is nu weg." Hadden jullie daar in de eer ste wedstrijden in de vierde klas se ook last van? „Minder. We begonnen slecht met verlies te gen VTL. We speelden best aar dig, maar VTL heeft in de broers James twee snelle spitsen. Via de counter profiteerden zij en gingen wij de mist in. Zulk soort wedstrijden hebben we wel meer gehad." Heeft het een rol gespeeld dat jullie trainer Hennie de Klerk al vroeg min of meer te kennen gaf dat een vierdeklasser eigenlijk beneden zijn stand was? „Helemaal niet. We begrepen wel wat hij bedoelde. Toen hij tekende had hij ook niet ver wacht dat we zouden degrade ren. Hij viel gelijk goed in de groep en hij werkt heel gemoti veerd. En dat is zeker niet min der geworden." Jij als topscorer van Docos, dat is weer wat nieuws. „Normaal scoor ik zo'n tien doelpunten per seizoen. Ik sta nu al op elf, dat is nieuw inder daad. Voorheen namen Rob Reizevoort .(dit meer actief op het veld. red.) en Hans van Marwijk de doelpun ten voor hun rekening." Morgen kan Docos koploper UDWS tot vier punten naderen. Wat verwacht je van die wed strijd? „Ik denk dat we evenveel kans maken. De uitwedstrijd verloren we met 1-0, maar het ging gelijk op. Het gat is nu zes punten, het kan vier worden. Dat zou zeer gunstig zijn. In het bijzonder met het oog op de derde periodetitel, want daarin doen we ook mee. Een periode- titel is momenteel het belang rijkste doel." Diego Maradona denkt aan een terugkeer op het voetbalveld. Een serieuze rentree. De vanwe ge het gebruik van cocaïne ge schorste vedette zei onlangs: „In 1994 wil ik in de Verenigde Staten weer voor Argentinië spelen." Cher ruim vier maanden is Maradona weer speelgerech tigd. Dan loopt de schorsing af die de Italiaanse bond in het voorjaar van 1991 tegen hem uitsprak na bewezen drugsge bruik. In Napels is het aftellen reeds begonnen. Want hoewel Maradona verschillende keren te kennen gaf nooit naar Italië terug te keren, loopt zijn con tract nog een seizoen door. Napoli's voorzitter Corrado Ferlaino stuurde vorige week vertrouwensman Dino Celenta- no naar Argentinië, om uit te zoeken hoe het met Maradona is gesteld. De missie mislukte, omdat de beste voetballer van de jaren tachtig vakantie vierde in Mar del Plata. In de bad plaats sprak Maradona met en kele journalisten, die zijn bewe gingen vrijwel constant volgen. Hij verraste de scribenten met de mededeling dat hij zijn ren tree voorbereidt en van plan is mee te doen aan de wereldtitel strijd van 1994. Overgewicht j De journalisten vroegen zich af of Maradonaeen loopje met hen nam. Zeiler is dat hij de co meback overweegt, getuige uit spraken van de arts Patricia Sangenis. Zij vertelde dat Mara dona haar gevraagd heeft of hij zijn atletische lichaam terug kan krijgen. Momenteel torst hij fien kilogram overgewicht mee. De dokter antwoordde dat hij. mits de motivatie juist is, over vijf maanden topsport kan be drijven. In een vraaggesprek met oud ploeggenoot en verslaggever Massimo Mauro verzekerde Maradona dat hij nooit meer bij een profclub zal spelen. Hij speelt tegenwoordig in de zaal of op kleine veldjes en houdt van de betrekkelijke ongebon denheid en anonimiteit waarin hi) leeft „Ik geniet ervan in vrijheid schoenen te kopen zonder dat ik me vooraf hoef af te vragen of ik me aan een sponsorcontract moet houden." AMSTERDAM ANP Het Nederlands voetbalelftal begint de kwalificatie voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in de Vere nigde Staten (1994) dit jaar met de uitwedstrijd tegen Noorwe gen. Het duel vindt plaats op 23 september. De zes landen van groep 2 waarvan er twee naar de WK mogen kwamen giste ren in Amsterdam bijeen. Bin nen vier uur was de kalender samengesteld. De deelnemende teams zijn Nederland, Noorwe gen, Turkije, Engeland, San Ma rino en Polen. Oranje speelt dit jaar nog drie duels in de kwalificatie-reeks. Naast Noorwegen ontmoet de dan door bondscoach Advocaat geleide ploeg Polen (14 oktober thuis) en Turkije (16 december uit). De eerste ontmoeting met de waarschijnlijk moeilijkste te genstander, Engeland, is 28 april 1993. De Britten spelen dan thuis. De laatste wedstrijd in de reeks is Polen - Nederland, op 17 november 1993. Door de grote aantal duels is voorlopig slechts ruimte voor één oefenduel. Dat zou op 18 november van dit jaar moeten plaatsvinden. Kandidaat-tegen standers zijn Duitsland en Italië. Het schema ziet er alsvolgt uit, 1992: 9 september Noorwegen - San Marino, 23 september Noorwegen - Nederland, Polen - Turkije, 7 oktober San Marino - Noorwegen, 14 oktober Ne derland - Polen, Engeland - Noorwegen, 28 oktober Turkije - San Marino, 18 november En geland - Turkije, 16 december Turkije - Nederland. 1993: 17 februari Engeland - San Marino, 24 februari Neder land - Turkije, 10 maart San Marino - Turkije, 24 maart Ne derland - San Marino. 31 maart Turkije - Engeland, 28 april En geland - Nederland, Noorwegen - Turkije, Polen - San Marino, 19 mei San Marino - Polen, 29 mei Polen - Engeland, 2 juni Noorwegen - Engeland, 9 juni Nederland - Noorwegen, 8 sep tember Engeland - Polen, 22 september San Marino - Neder land, Noorwegen - Polen, 13 ok tober Nederland - Engeland, Polen - Noorwegen, 27 oktober Turkije - Polen, 10 november Turkije - Noorwegen, 16 no vember San Marino - Engeland, Spanje Het Nederlands voetbalelftal wilde zijn kwalificatie-wedstrij den voor de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten gelijktijdig spelen met Italië en Spanje. In Amsterdam, waar de zes landen van groep 2 gisteren bijeenkwa men om de kalender samen te stellen, slaagden de bonds- coaches Michels, Advocaat en competitie-leider Huijbregts in die opzet. Slechts op één wedstrijd-dag bestaat de kans dat de „Italia nen" (Gullit, Van Basten en Rijkaard) en de „Spanjaarden" (Witsche en Ronald Koeman) andere verplichtingen hebben. Dat is als er uit tegen San Mari no moet worden gespeeld. „Maar dat lijkt me niet echt een probleem", zei Huijbregts. Bo vendien zijn de hofleveranciers verplicht internationals een aantal officiële duels per sei zoen af te staan. Verder voldeed het uiteinde lijke programma in grote lijnen aan de wensen. Huijbregts: „Het was een voordeel dat wij als voorzitter van de vergade ring konden optreden. Wij kon den met de voorstellen komen. Bovendien hadden we de avond ervoor al in grote lijnen over eenstemming bereikt met Tur kije en Polen. We waren er van daag snel uit." Nederland sluit de reeks van tien duels niet af met de een voudigste. Engeland thuis. Po len uit. „Maar wat maakt het uit?", zei assistent-bondscoach Advocaat, straks na de Europese titelstrijd de chef van Oranje. „We moeten ze toch een keer hebben. Uiteraard gokken we erop dat Polen tegen die tijd is uitgeschakeld. Misschien dat we het dan wat gemakkelijker krij gen. Verder is het moeilijk te bepalen wat in dit geval wijs heid is. Alle tegenstanders zijn moeilijk." Engeland Opvallend is dat Engeland zijn laatste duel een dag voor Ne derland speelt. De uitwedstrijd tegen San Marino vindt op dinsdag lh november 1993 plaats. Oranje gaat pas een dag later op bezoek bij Polen. De bokser James „Buster" Douglas is gisteren in Colum bus, Ohio, opgepakt vanwege het rijden onder invloed. De voormalige wereldkampioen bij de profs in het zwaargewicht vluchtte voor een controle van de politie. Na een achtervolging van anderhalve kilometer werd hij aangehouden. Douglas, die drie passagiers vervoerde, had niet alleen te veel alcohol in het bloed. Hij reed te hard en kon geen rijbe wijs laten zien. Met Douglas komt binnen korte tijd een tweede topbokser in opspraak. Begin deze week werd Mike Ty son schuldig bevonden aan ver krachting van een deelneemster aan een schoonheidswedstrijd. Het bestuur van Fiks met de lokale notabelen poserend achter de nieuwe dubvlag. Van links naar rechts: Fiks-voorzitter Kees van der Meer, Gwen- ny de Best, burgemeester Scheenstra, Joop van Gelderen, wethouder sportzaken Kohlbeck, Matthijs de Visser, sportraad-voorzitter Van Veen en Marieke van der Kraan. foto hiflco kuipers 317-6(7-5)6-3 BRUSSEL Mannen Fortuna Sittard heeft gister avond goede zaken gedaan in de strijd tegen de degradatie. De Limburgers behaalden op eigen veld de derde zege van het seizoen (3-1 tegen Twente) en namen twee punten afstand van het op de zestiende plaats staande Den Haag. Twente hielp Fortuna een handje. Met twee levensgrote blunders in de achterhoede werd de Limburgers de kans ge boden uit te lopen naar .een voorsprong van 2-0 (Samuel en De Jong), die ook de ruststand Hoewel Mulder na rust nog voor 2-1 zorgde, was het Boogers die de thuisclub in vei lige haven loodste. KORFBALMEDEWERKER Met een officiële receptie be gonnen gisteravond de feeste lijkheden ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum van korf balvereniging Fiks. De Oegst- geestcr zaterdagclub bloeit de laatste jaren als nooit tevoren. Het ledental heeft bijna de grens van tweehonderd bereikt, terwijl het eerste achttal een so lide positie inneemt in de eerste klasse. Toch waren er gister avond ook minder positieve ge luiden hoorbaar. De hachelijke situatie waarin KNS. de club die op zondag het sportpark De Vo- scuyl bespeelt, baarde me nigeen zorgen. Jan de Haas, lid van het afdelingsbestuur van Kijndelfland, gooide maar direct een balletje op. Hij riep het be stuur van de jubilerende club op het korfbal op zondag veilig te stellen. „Als KNS weg zou gaan, blijft het veld op zondag zeker niet ongebruikt. Zou Fiks niet een zondagkorfbalafdeling kunnen oprichten met het oog daarop?", zo vroeg hij zich af, terwijl hij en passant gewag maakte van voetbalclubs die zich wel over de accommodatie wilden ontfermen. Het laatste werd al direct met kracht tegengesproken door Sportraad-voorzitter Van Veen, die meer zag in een ondersteu ning door Fiks om KNS door deze moeilijke periode heen te helpen. „Iedere club heeft z'n ups en downs", zo betoogde Van Veen, overigens zelf oud speler en -voorzitter van Fiks. Fiks-voorzitter Kees van der Meer voelde zich eveneens ge noodzaakt te reageren. Hij noemde de commissies, die zich momenteel over de toe komst van KNS en de mogelijke samenwerking met Fiks bera den, en verzekerde dat Fiks daaraan zeker een bijdrage zou willen leveren. ..Als k\s onver hoopt volledig weg zou vallen, staan wij niet te dringen om op zondag te spelen. Maar dat is een rampscenario en we den ken toch aan andere oplossin gen. We zullen als besturen vol gende week de voorstellen wel zien van de commissies, die het voorbereidende werk doen". De j ezige KNS, Ger Lagas, nam daarop al vast een voorschot. „De zater dag/zondag-discussie is een de tail". zo betoogde hij. „dat je op een avondje op kan lossen. Korfbal op zondag is belangrijk en ook Fiks is er niet bij gebaat als er op zondag op het veld een andere tak van sport wordt be oefend". Van der Meer wil zo ver nog niet gaan. Hij ziet wel wat in de uitbreiding van de ac tiviteiten van de lokale golfclub. „Ze spelen nu op zondag al op de velden van W Oegstgeest, die ook alleen op zaterdag wor den gebruikt". Duidelijk is wel dat naast fes tiviteiten er dit jaar mogelijk nog ingrijpende veranderingen op net programma staan van de Oegstgeester korfbalclub Wel licht dekt over enige tijd de clubvlag, die het bestuur van de jubileumcommissie ontving, de lading wel niet meer. ZAALVOETBAL en Paul Haarhuis. Schapers ver loor met tweemaal 5-7 van de als vi)ftiende geplaatste Malivai Washington. Haarhuis was dc mindere van Amos Mansdorf: In de kwartfinales van het met 1.4 miljoen dollar gedoteerde indoortoemooi van Memphis is er een einde gekomen aan dc opmars van Michiel Schapers 6-7 (5-7) 3-6.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 33