Sport Koudekerk voelt zich door de jaren gesterkt Atteveld wil sportieve wraak bij West Ham v AC Milan na ruime winst dichtbij halve finale Kroaat topscorer in België VandenStock razend Einde nadert voor Robson Speler van Lierse positief Woensdag 12 februari 1992 N KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB V 22 NIEUWSLIJN Van der Klugt weer in beeld LEIDEN Opeens was hij weer nadrukkelijk in beeld. Wilbert van der Klugt. De snookerspeler uit Alphen aan den Rijn sprok kelde wekelijks zijn puntjes mee in het toernooi om de Rijnland bokaal en sloop in het kielzog van Kees Essaadi naar en toon aangevende positie in het klassement. En nu won hij dan 'in eens' de dertiende ronde, 2-1 in de finale tegen Marcel Wijfje. Van der Klugt staat hierdoor aan kop met 92 punten. Een van zijn belangrijkste zeges boekte hij in de tweede ronde, tegen zijn grote concurrent Essaadi (2-1). Daarna rekende hij onder meer af met Ron van Oosten (2-0) en Parkas Kalicharan (2-1). Omdat Job Bavelaar en Walter Scheltens beiden een slechte dag had den, kon Van der Klugt optimaal profiteren. Wijfje stapte via Co Biesing (2-1en Mark Dencker (2-1de finale binnen. Donny Hoberg ten slotte schreef de verliezersronde op zijn naam. Profbokser John Emmen stopt DEN HAAG - John Emmen, de Nederlandse kampioen bij de professionals, stopt met boksen. De 33-jarige Tilburger nam het besluit omdat de motivatie tot trainen is verdwenen. Emmen bokste sedert 1985, toen hij na tien amateur-jaren overstapte naar de profs, twintig partijen waarvan hij er slechts drie verloor. Op 1 februari heeft Emmen in Willemstad op Curacao zijn laatste partij gebokst. Hij won die door knock out. De Brabander heeft inmiddels bij de Nederlandse Boks Bond een licentie als promotor/manager aangevraagd. Van Lith en Jankowskaja gelijk ROSMALEN - De tweede partij tussen de grootmeesters Karen van Lith en Nina Jankowskaja is gisteren in Rosmalen na ruim vijf uur spelen en 61 zetten in remise geëindigd. Na twee partij en is de stand in deze herkamp, die de uitdaagster van wereld kampioene Goloebjeva moet opleveren, nog in evenwicht: 2-2. Evenals in de eerste partij had opnieuw de zwart-speelster het initiatief. Het centrum van de Nederlandse kampioene stond voortdurend onder druk en toen Van Lith in het gevorderde middenspel in de tijdnoodfase een schijf achterstand opliep, leek de speelster uit de Oekraïne de winst in handen te hebben. Van Lith kwam in een nadelig eindspel echter juist op tijd met een tweede schijf over de hoofdlijn om aan een nederlaag te ontkomen. Supporter AA Gent overleden GENT - Een 25-iarige supporter van de Belgische eersteklasser AA Gent is zondag overleden aan de verwondingen die hij de week daarvoor opliep bij een vechtpartij met aanhangers van Lokeren. Dat hebben de Gentse autoriteiten gisteravond pas be kend gemaakt. Het slachtoffer werd na afloop van de wedstrijd aangevallen door een aantal Lokeren-fans die op weg waren naar het station. Hij werd zwaargewond in het universiteitszie kenhuis opgenomen, waar hij twee dagen geleden bezweek. Het onderzoek naar de toedracht is nog niet afgerond. Afdelingsclub kan zaterdag al promoveren „Met dit elftal kunnen we makkelijk meekomen in de vierde klas. We zijn er technisch genoeg voor en het ont breekt ons niet aan harde werkers. Zo lang we maar ge woon ons eigen spelletje blijven spelen." Cock Dorre- paal, de 31-jarige doelverdediger van Koudekerk, kan het weten. Uiteindelijk was hij er ook al bij toen Koudekerk in de vierde klas van het zaterdagvoetbal uitkwam. koudekerk aan den run brouwerij. Alleen was het toen al te laat." Vorig seizoen begon het hal verwege stukken beter te lopen. „We eindigden weliswaar als vierde, maar wel met een perio- detitel. Daardoor konden we meedoen aan de nacompetitie. Als we toen die laatste wedstijd gewonnen hadden, dan hadden we nu al weer in de vierde klas gezeten. Maar ja, Sleutels was fysiek een stuk sterker en helaas verloren we met 3-1." Twee jaar geledén degradeer den de Rijndorpers naar de af deling. Vorig seizoen kwamen de Koudekerkers in de nacom petitie kracht te kort, maar dit keer lijkt de nacompetitie over geslagen te kunnen worden. De formatie van de debuterende oefenmeester Peter Vlasveld spon garen bij het 1-2 verlies van concurrent Abbenes afgelo pen zaterdag tegen Valken'68 en heeft nu aan een zege bij het nietige LSW70 genoeg om de kampioensvlag te mogen hijsen. DorrepaaJ debuteerde in het seizoen 1983/84 onder de lat bij de toenmalige vierdeklasser. „We waren toen maar een mati ge vierdeklasser. Elk jaar was het weer vechten tegen de de gradatie. We hadden weinig aanloop van spelers van andere verenigingen en onze jeugd en het tweede team stelden niet bijster veel voor. Een deel van de groep van het eerste was ge woon te oud. Ik denk dat dat er voor gezorgd heeft dat we uit eindelijk naar de afdeling moes ten afdalen." Daar kon door stroming van een paar jeugdige talenten ook niets meer aan verhelpen. Dorrepaal: „Ron Pa ling zat er al een tijdje bij, maar de komst van Sibe Schellinger hout en Wilco van Heusden bracht weer wat leven in de Vliegende start Toch gaf die finish de Rijndor pers genoeg vertrouwen om aan dit seizoen te beginnen. „We wisten wat we konden. En ie dereen had er zin in om hoger te gaan. spelen. Het gevolg was een vliegende start. Dat heeft zeker te maken met de nieuwe trainer, Peter Vlasveld. Hij heeft een hoop rust in het elftal ge bracht en er een eenheid van gesmeed. Iedereen is bereid om voor elkaar te werken en dat is wel eens anders geweest." Vlasveld heeft het tactische concept ook aangepast. „Onze laatste man speelt nu ter hoogte van de middenlijn en voorin spelen we kort op het doel. Veel aanvallender dus. Dat heeft er wel voor gezorgd dat ik niet echt veel te doen heb gehad dit jaar, maar dat weegt wel op te gen een kampioenschap." Dat kan dan zaterdag al ge beuren. „Dat is wel verrassend", meent de metselaar. „We had den er echt al op gerekend dat we in onze laatste wedstrijd thuis niet van Abbenes moch ten verliezen. Maar dat maakt niets uit, hoor. We gaan LS- W'70 nu gewoon pakkën en dan gaan we feesten. Tenminste als we winnen, want persoonlijk vind ik LSW helemaal niet zo slecht. Het is een goed voetbal lende ploeg die graag aanvalt. Ze spelen een beetje zoals wij dat gewend zijn. En als het za terdag niet lukt, dan wachten we toch gewoon tot Abbenes. Ik heb ze tegen Valken gezien en dat kon me niet bekoren. Het is een counterploeg. Als je je daar op instelt dan kan het toch niet misgaan." Technischer Doirepaal vindt de huidige Koudekerkse formatie stukken sterker dan de elftallen waar voor hij destijds in de vierde klas het doel verdedigde. „Dit team is technischer. Vroeger was het louter werkvoetbal, krachtiger ook. Maar in deze ploeg hebben we ook werkers zitten. Een Schellingerhout. maar ook Bart Nieuwenburg of Ronald Hakkebrak. Een goede mix eigenlijk. Ik heb er best ver trouwen in. Als we ons eigen spelletje spelen en uitgaan van onze eigen mogelijkheden, dan kunnen we ook in de vierde klas best een eind komen. En ik wil dat zeker meemaken. Ik ga nog wel een paar jaar door." Wat de Koudekerkse suppor- tersschare dit seizoen wat min der heeft mogen meemaken i Torino. De return wedstrijd met 2-0 is op 26 februari. Milan kwam na een half uur op voor sprong door een treffer van Franco Ba- 1. Marco van Basten werd in de eerste De Italiaanse lijstaanvoerder AC Milan is gisteravond dichtbij een plaats in de halve finales van het nationale beker- helft achtervolgd door pech. De Neder- toemooi gekomen. De club van het landse aanvaller schoot tot twee keer Oranje-supertrio won voor eigen pu- toe tegen de lat. Na rust liet hij zich in bliek, 18.000 man slechts, in de eerste een dienende rol bewonderen. Van Bas ten gaf de voorzet waaruit Simone in de 52ste minuut voor 2-0 kon zorgen. In de strijd om de FA Cup drong Li verpool door tot de vijfde ronde. De veelvoudig landskampioen won ïri de herhaling met 2-1 van Bristol Rovers. Het winnende doelpunt kwam dertien minuten voor tijd op naam van Dean Saunders. Bristol Rovers was met voor sprong gaan rusten. Carl Saunders, die Rovers ook al de replay bezorgde, schoot raak. McManaman vierde zijn 20ste ver jaardag na de hervatting met de gelijk maker. Ian Rush deed voor het eerst sinds zijn knie-operatie in november weer even mee. Hij hielp Liverpool me de aan het overwicht in de tweede helft. Voor Ray(mond) Atteveld staat de komende maand in het te ken van de sportieve wraak. De middenvelder voelt zich ten on rechte afgedankt bij Everton en zint nu bij zijn nieuwe club West I lam United op eerherstel. „Ik zal bewijzen dat ik het ni veau in de eerste divisie aan kan", zegt de 25-jarige ex-speler van Haarlem. Komende zater dag volgt zijn eerste examen, wanneer hij met de Londense club in de vijfde ronde van de FA Cup op bezoek gaat bij Sun derland. „Een leuk begin", oor deelt Atteveld. Waarom is het mis gegaan bij Ever ton? Atteveld: „Ik heb de pech ge had dat Howard Kendall mana ger is geworden. Die heeft an dere ideeën dan llarvey, de manager die mij destijds naar Everton haalde. Kendall vindt dat ik niet goed genoeg ben voor de basis, niet als rechts back en niet als centrale mid denvelder. En omdat ik geen zin heb elke week op de tribune te zitten of in het tweede te spe len, heb ik hem vorige week ge vraagd of ik uitgeleend kon wor den. Binnen een paar dagen stond West Ham op de stoep en mocht ik op huurbasis vertrek ken. Voorlopig voor een maand, maar dat kan tot twee keer toe verlengd worden". Het oordeel van Kendall moet hard zijn aangekomen? Atteveld: „Nee hoor. Ik krijg steeds meer de indruk dat hij al le aankopen die Harvey heeft gedaan eruit wil werken. Afgelo pen zomer wilde hij me al ver kopen aan Blackbum Rovers. Dat is uiteindelijk niet doorge gaan, omdat ik persoonlijk niet rond kon komen met die club. al gee: het alleei Een Kroaat voert de Belgische topscorerslijst aan. Josip We ber. uitkomend voor Cercle Brugge, scoorde dit seizoen al twintig keer. De Fries Foeke Booy is op de schutters hitpa rade van onze zuiderburen de best geklasseerde Nederlan der. De spits van Club Brugge, wegens een zware blessure ge-1 ruime tijd uitgeschakeld. neemt met veertien treffers de tweede plaats in. René Eykelkamp van KV Mechelen (elf goals) staat vier de. Johnny Bosman van An- derlecht en Eric Viscaal van AA Gent troffen beiden tien keer de roos, Peter van Vossen van Beveren deed dat acht maal. Henk Vos van Standard Luik tenslotte, maakte tot dusver zeven doelpunten. Het was dus al schok voor me. Ik ben het alleen niet met hem eens. Kijk alleen maar eens naar de stand op de ranglijst. Everton staat op de tiende plaats en dat kun je moeilijk zeggen dat hij het goed doet". West Ham United kwam vori ge week dus als geroepen? Atteveld: „Dat was een bevrij ding voor me. Ik zat toch een beetje te verpieteren op de tri bune bij Everton. West Ham heeft op dit moment veel ge blesseerde spelers. Mij is een positie centraal op het midden veld beloofd, dat is mijn favorie te positie. West Ham staat be kend als een voetballende ploeg. Dat is dus in mijn voor deel. Ik krijg een nieuwe kans en hoop het ongelijk van Ken dall te bewijzen". Hoe ziet je toekomst er na dit seizoen uit? Atteveld: „Mijn contract loopt aan het eind van dit seizoen af. Ik wil de komende maanden la ten zien" wat ik kan en dan komt er heus wel weer een club. Mis schien mag ik we! bij West Ham blijven. Ik sta voor alles open. Afgelopen zomer vroeg Everton 350.000 pond voor me, maar toen liep mijn contract nog een jaar door. Ik denk dat ze nu minder zullen vragen". Voel je mor een terugkeer naar Nederland? Atteveld: „Dat ligt eraan wel ke club geïnteresseerd is. Ik wil wel op een bepaald niveau blij ven spelen. Ik ga dus zeker niet terug naar Haarlem". steenrijke bierbrouwer, „als een stelletje koorknapen, een groep je eerste communicantjes ge speeld. Dat kan ik niet aanvaar den". Graeme Rutjes heeft be grip voor de woede-uitbarsting van VandenStock. De Neder landse doctorandus in de han delswetenschappen geeft de voorzitter ook gelijk. „Wij kun nen", stelt Rutjes in de Belgi sche krant 'Het Laatste Nieuws' vast, „geen achterstand meer goedmaken. Dat is een teken dat er hard gewerkt moet wor den. Het roer dient dringend te worden omgegooid". Constant VandenStock stormt niet vaak direct na afloop van een wedstrijd de kleedkamer binnen. Maar als de voorzitter van Anderlecht het doet, Iaat hij de muren van de catacomben trillen. Afgelopen zondag ge beurde dat weer eens. Vanden Stock was razend over het spel van dé Brusselse club in de uit wedstrijd tegen Club Brugge, die door 'zijn' Anderlecht met 2-0 werd verloren. „Ze hebben", brieste de „Als we ons eigen spelletje blijven spelen, dan kunnen we ook in de vierde klas goed meekomen", meent Cock Dorrepaal, de doelverdediger van Koudekerk. foto ben de bruyn zijn de verre uittrappen van de doelverdediger. Enkele jaren ge- SCOREBORD leden scoorde hij zelfs twee maal tegen Rohda'76. „Toen stormde het verschrikkelijk. Maar goed, dit jaar is het wat minder. Vlasveld vindt het niet VOETBAL nodig. Hij wil meer opbouw van achteruit hebben. De oplossin gen voetballend zoeken. Alleen als we erg onder druk staan, dan knal ik de bal nog ver weg. Dat geeft ons even de nodige ademruimte. Maar wie weet komt het wel weer eens zo ver. Paling weet altijd precies waar die ballen terecht komen. Dan kan ik weer eens een assist no teren." ENGELAND. FA beker, vierde ronde replay: Li verpool - Bristol Rovers 2-1 Competitie: Ar senal - Norwich City 1-1 SCHOTLAND. FA beker, vierde ronde: Celtic - ITALIË, Beker, kwartfinales, eerste wedstrijd: SCHAKEN Het einde van de carrière van Bryan Robson lijkt nabij. De ve dette van Manchester United werd eind vorig jaar al min of meer gedwongen afscheid te nemen van het Engelse natio nale elftal. Robson mocht de eer aan zichzelf houden, nadat bondscoach Graham Taylor hem te verstaan had gegeven dat hij hem niet meer zou op roepen. Robson wilde zich vol ledig gaan inzetten voor zijn club Manchester United. Maar juist in het jaar dat de 'Mancu nians' de kans krijgen om hun eerste landstitel in 25 jaar te pakken, wordt hij door de fans uitgejouwd. Afgelopen zaterdag werd hij voor het eerst van zijn leven uitgefloten op Old Traf- ford. Pijnlijk en vernederend voor de man die jarenlang zijn ziel en zaligheid voor èlub en vaderland heeft gegeven. „Maar," schreven de kranten de volgende dag, „het is niet ver wonderlijk, want 'Robbo' is op zijn retour." BIUARTEN TWEEDE KLASSE: De Pelikaan 2 - Sp.jkerb_ 2 4-4. De Heul - TOP 2 6-2, t Wachtie -De TFNNK Waag 3-5, Spijkerbak 3 - Brandewi|nt|e 4-4. 1 Stompwijk - De Waag 2 4-4. De Waag 2 77-46 Stompwijk 59-55 Brandewijntje 71-45 TOP 2 54-59 de Waag 1 67-47 De Heul 53-65 Spijkerbak 3 61-48 Spijkerbak2 40-73 Wachtje 60-54 De Pelikaan 2* 33-83 DERDE Y (Zwi) - Reggi MEMPHIS: V 6 7-6. Mansdorf (1st) - Gilbert (Fra) 6-4 6 Wood bridge (Aus) - Adams (VSt) 7-6 7-6. K tin (VSt) - Woodforde (Aus) 7-6 5-7 6-3 Dubbelspel, eerste ronde: Sampras/Stich (V /Dui) - Schapers/Vacek (Ned/Tsi) 6-2 7-6. 6-4 6-2. Harvey-Wild (VSt) - Whitlinger (VSt 16-2. WIELRENNEN Wachtje 2 Stand: De Heul 68-49, DOS 4 61-52. Brandewijntje 3 Wachtje 2 54-60. De Waag 5 53-61, Bris Ferguson Alex Ferguson lijkt bijna neuro tisch te worden van de druk die er op Manchester United ligt, nu de club na jarenlang tiental len miljoenen te hebben gein- vesteerd eindelijk zijn eerste landstitel kan grijpen. De Schot se manager zegt zich als een opgejaagd beest te voelen. „De nnedia gunnen ons de titel niet. Iedereen is tegen ons. Maar we laten oris niet naaien." En daar om besloot 'Fergie' alle vaste verslaggevers en radio-stations voor twee weken in de ban te doen. „Ik zal ze een lesje leren. Zij hebben ons harder nodig dan wij hen." Benfica blijft de voetbalvelden in het GOS afschuimen. Nadat de Portugese kampioen eerder al de internationals Kulkov en Yuran onder contract nam, heeft het nu ook Alexander Mostovoj aangetrokken. De nieuwste aanwinst uit het Ge menebest van Onafhankelijke Staten ging een driejarige ver bintenis aan met de club uit Lissabon. SPORT OP TV De Belgische Voetbalbond stelt een onderzoek in naar een doping- affaire rond Lierse-speler John Etim. De 22-jarige Nigeriaanse spits werd positief bevonden na afloop van de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen op 30 november van het vorig jaar. Het bestuur heeft inmiddels laten weten dat de club en de ciubarts geen enkele blaam treft. Etim zelf houdt vol dat hij bedrogen is.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22