Sport UVS heeft de jeugd... JSüsH Roodenburg kruipt omhoog Meerburg mag zich gelukkig prijzen VVSB is opgelucht, Foreholte is boos Lugdunum raakt nog verder in problemen Maandag 10 februan 1992 WANROOY ROB VAN DER ZANDEN VOETBALMEDEWERKER Meerburg was de grote van dit weekeinde in de zondag vierdeklasse A. Zelf won het op gelukkige wijze, terwijl de con currentie één (UDWS. Docos en SJZ) of twee (LFC) punten ver speelde. UDWS - DOSR 1-1 Door gebruik te maken van veel fysieke kracht wist DOSR zich staande te houden aan de Boshuizerkade. Erik van der Weijden en Steef Roodakkers van UDWS waren het slachtof fer, want na harde ingrepen van de bezoekers moesten zij ge blesseerd het veld verlaten. Het verlies van deze waardevolle spelers zorgde ervoor dat de thuisclub het moeilijk had. In de tweede helft kwam DOSR zelfs op voorsprong, doordat een schot van Dirk van der Meer via de laatste man van UDWS in de kruising belandde. Tien minuten voor tijd liet Ro nald Mink echter de verdiende gelijkmaker aantekenen. Kickers'69 - Meerburg 0-1 Meerburg kreeg gisteren een overwinning in de schoot ge worpen door het niet goed dichtklappen van de buiten- spelval van Kickers. Hein van Heek profiteerde daar op fraaie wijze van en dat was voldoende om met de volle buit naar Lei den terug te keren. Daar mocht de ploeg van Frank van Dam zich gelukkig mee prijzen, want met name na de rust waren de gastheren veel sterker. In die fa se werd ook maar liefst drie maal tegen het houtwerk ge schoten, maar een treffer bleef Alkmania - VTL 1-1 Een solo van Fred van Haar lem bracht VTL vroeg in de tweede helft onverwacht op voorsprong. Alkmania was in de eerste helft namelijk gevaarlij ker, maar niet succesvol, ge weest door counters waarbij de gebroeders Muller een belang rijke rol speelden. Even na de openingstreffer bracht Peter Muller beide ploegen weer op gelijke hoogte: 1-1. Dit was te vens de eindstand. VTL-trainer Ab Kolkman was goed te spre ken over het resultaat en het spel van zijn pupillen. Er werd eindelijk weer eens strijd gele verd", zei hij na afloop tevre den. Een tegenvaller voor de Vlietclub was de spierscheuring die Roger James al na vijf ten opliep. SJZ - Docos 0-0 In een rommelig duel veel balverlies werd geleden bleef de brilstand gehandhaafd. Beide subtoppers hadden wel enkele kansjes, maar gescoord werd er slechts door Hans van Marwijk. Zijn afstandsschot werd echter afgekeurd wegens buitenspel van een medespeler. Ook SJZ was enkele malen dicht bij een treffer via Rob Retèl, maar Docos-keeper Stefan van Harteveld wist zijn doel, net als collega-doelman Peter-Niek Plooy, schoon te houden. VNL - Roac'79 2-1 Het weer speelde gisteren aan de Vliet een belangrijke rol. In de eerste helft had ROAC de wind mee en het ging dan ook voor de wind. Dennis de Jong opende de score namelijk na een half uur. De vreugde duur de maar kort, want na aangeven van uitblinker Michel Schouten liet Hennie van de Hoogen de ballenvanger van de bezoekers met een snoeihard schot kans loos: 1-1. Na rust maakte de thuisclub gebruik van de weers omstandigheden. De na vijf we ken schorsing teruggekeerde Schouten velde het vonnis over Roac. Randstad Sport - LFC 2-1 LFC kon het kunststukje van vorige week (terugkomen van een 2-0 achterstand) niet herha len. Weliswaar werd tien minu ten voor tijd een strafschop, die was toegekend wegens duwen, door Yachya Farhane omgezet in een doelpunt, maar verder dan de aansluitingstreffer kwa men de Kanaries niet. Randstad Sport had de voorsprong opge bouwd via Marcel Groenendijk die een voorzet van dichtbij kon intikken en via Marco van de Zon die een schitterend diago naal schot in de kruising zag eindigen. Kranenburg - SVLV 1 -3 SVLV trad Kranenburg met vrees tegemoet, aangezien de club een goede reputatie heeft in thuiswedstrijden. Deze repu tatie leek bevestigd te worden, doordat de Hagenaars al snel op voorsprong kwamen. Voor rust kwam SVLV echter al terug via een afstandsschot van Jelle Raap. Na rust wierpen de be zoekers alle schroom van zich af. Dit leidde tot doelpunten van Ivo Karremans en Edward Duindam. 19 ïJA-t-SSfiötó? I zijn kopbal af. D«t keer suist de bal echter naast. De verdediger v UVS kan in de toekomst blessures en schorsingen niet meer opvoeren als uitvlucht voor een nederlaag. Het ex cuus is absoluut ongeldig na gisteren. Een team met ze ven invallers steeg boven zichzelf uit en wist iets neer te zetten dat eerder met een complete UVS-ploeg m^ar niet wilde lukken: winnen van Voorburg. LEIDEN ROB V Zonder Arthur van Orssagen, Hans de Kruys (geblesseerd), Paul Osenga. Ruud Boot, John van der Zwan, Rob Dorlas (ge schorst) en Marcel Tolsma (wintersport) begon UVS aan het karwei waar als een berg te gen werd opgezien. Trainer Ruud de Groot - ook al ge schorst - hield zijn hart vast op de zittribune. maar kon zich na negentig minuten juichend bij zijn jongens en invaller-coach Piet Mieremet vervoegen. Er was voor UVS reden ge noeg om de 3-2 overwinning luid te bejubelen. Om te begin nen was er geen rekening ge houden met een overwinning op de nummer twee van de ranglijst. Daarbij was de klus geklaard door een veredeld schaduwteam dat vooral be stond uit geboren en getogen UVS'ers van rond de twintig. En dat laatste deed vooral de oude getrouwen binnen de club glim men van trots. Maar boven alles was het pu re rendement van deze middag natuurlijk belangrijk en verhef fend. Want door de punten - winst haakt UVS weer aan bij de koplopers die bovendien allen meer wedstrijden hebben ge speeld. Verlies zou hele verve lende gevolgend hebben gehad voor de club die promotie als een 'must' beschouwt. De ploeg mag natuurlijk niet te vroeg jui chen, maar als in de drie inhaal wedstrijd niet te veel wordt ge morst, staat UVS straks op kop in de eerste klasse. Hoewel er een zeer onervaren en jong verdedigingsduo stond opgesteld - Edwin Robbers en Onno Laman, beiden uit het tweede - was er van enige on rust weinig te merken in de Leidse gelederen. Op het mid denveld hield bovendien Peter Gallert opvallend gemakkelijk het hoofd boven water terwijl hij toch niet de gemakkelijkste taak mee kreeg: het afstoppen van aanvoerder Ron de Vos van Steenwijk. De 20-jarige Robbers had tus sen het defensieve werk nog tijd en ruimte over om op te duiken in de spits. De centrale verdedi- "ger stond op die manier aan de basis van de overwinning. Drie keer verscheen hij in de 'zes tien' van Voorburg en even zo vaak zette hij het hoofd tegen de bal. Het resultaat: twee doel punten en een bal die een paar centimeter naast het doel ver dween. Er zijn spelers (ook'bij UVS) die voor een dergelijke prestatie een half seizoen nodig hebben. Robbers boog met zijn acties eigenhandig de vroeg op gelopen 0-1 achterstand (doel punt Michel Lier) nog voor rust om in een 2-1 voorsprong. Ouwehand In de tweede helft legde het de fensief begonnen Voorburg meer de nadruk op de aanval. Spelbepaler De Vos van Steen- wijk dook op in de spits en libe ro Rob Ouwehand - veertig jaar alweer en met afstand de oud ste speler op het veld - schoof meer en meer op. De ruimte die daardoor onstond in de voorste UVS-gelederen werd aanvanke lijk slecht benut. In kansrijke posities wisten Wout Holverda (hij speelde de wedstrijd uit met, zoals later bleek, een ge broken neus na een botsing in de eerste helft) en Gerry Jansen niet te scoren. Edgar van Tol kreeg de bal na een schitterende solo van Jansen op een presen teerblaadje maar hij schoof de bal knullig voorbij het lege doel. De thuisploeg kreeg even la ter de rekening van die slordig heid onder de neus geduwd. De Vos van Steenwijk krulde een vrije trap op bekwame wijze in dekruising. Dat was 2-2 in plaats van 3-1 of 4-1. Met nog twintig minuten op de klok leek de onervaren Leidse ploeg rijp voor meer leed. Uitblinker Ger ry Jansen echter bracht de volle winst bij de ploeg die daar ge zien de positieve, aanvallende spelopvatting, de inzet en de kwaliteiten het meeste recht op had. Nadat André Devilee voor de zoveelste keer zijn directe te genstander de bal afpakte en Jansen wegstuurde, rondde de aanvaller na een eenmansactie beheerst af: 3-2. De cijfers waren duidelijk, net als de moraal van het verhaal: UVS heeft de jeugd en daarmee ook de toekomst. UVS - Voorburg 3-2. 16. Lier 0-1, 33. f bers 1-1, 39 Robbers 2-1, 68. De Vos Steenwi|k 2-2, 72 Jansen 3-2 Scheidsred Beukeboom Toeschouwers 660 Boekin De Vo$ van Steenwi|k. Lier. Ouwehand en P UVS: Mokveid. Van Dam. Robbers. Laman. Hpt gaat niet snel, maar gelei delijk en punt voor punt kruipt Roodenburg toch weg uit het 'verkeerde' rijtje van de ranglijst in de tweede klasse. Gisteren te gen het hooggeklasseerde Velo had Roodenburg overigens meer tempo in zijn opmars kunnen brengen, als niet Pa trick Heijmans na rust een straf schop had gemist. Nu bleef de club uit Noord op zijn door een grauwsluier omfloerste sport park op 1-1 steken. Een uitslag overigens 'volgens de verhou dingen'. Want veel licht zat er niet tus sen beide ploegen. En dat geeft op zich al aan van hoe weinig krachtsverschil er traditioneel weer sprake is in die afdeling. Conform de duels tussen beide teams in het verleden werd het een lekker pittig wedstrijdje waarin de balans tot aan het laatste fluitsignaal naar wille keurig welke kant zou kunnen doorslaan. Dat die uiteindelijk in evenwicht bleef deed recht aan het totaalgebeuren. Velo verdiende daarbij mis schien het voordeel van de twij fel, want de Westlandse forma tie van trainer Slobodan Dutina was gedurende de wedstrijd meer in balbezit en kreeg ook de meeste kansen. Daartegen over stond dat de uitvallen van Roodenburg veel gevaarlijker oogden, vooral wanneer Marcel van der Burg zich met het spel bemoeide. Hoewel vrij eenzaam voorin geposteerd ontpopte hij zich gedurende de alleszins ac ceptabele vertoning als een kwelgeest van zijn twee bewakers. Met iets meer steun voorin zou de begaafde technicus nog veel beter uit de verf komen. Als doelpuntenma ker of als aangever. Risico Maar erg veel risico durfde trai ner Eelco Fielemon ook gisteren niet te nemen, wetend hoe duur de punten nog altijd zijn en op de hoogte van de kracht van een kampioenskandidaat die Velo nu eenmaal is. Daarom posteerde hij naast Van der Burg slechts Peter van Wanrooy voorin en die had bovendien zijn dag niet. Veel mensen daar om achter de bal, loerend op een counter. Driemaal diende de gelegenheid zich daartoe voor rust aan. Maar eerst pas nadat Velo-voorstopper René de Regt de aanvankelijke stilte op Noord had doorbroken toen hij vanaf dertig meter de bal met een snoeiharde pegel op de binnenkant van de paal uiteen deed spatten. De klap kon je in de Kooi horen. Roodenburg was meteen wakker en sloot drie keer snel achtereen de rijen. In het eerste geval imiteerde Van der Burg zijn Westlandse opponent met een venijnig schot van twintig meter waarbij de lange doel man Gerritse de bal nog juist tot hoekschop kon verwerken. Ver volgens gleed Van der Burg op aangeven van Richard Gottmer in een vloeiende beweging naar de achterlijn om de mee opge komen Arno Lancel ter hoogte van de penalty-stip een niet te 'Ik maak hier uit wat er gebeurt', deelt arbiter Bout de wijzende Velo-aanvoerder Nol Halverhout n Roodenburg-speler Patrick Heijmans vervolgens onbenut liet. missen kans te bieden. Beheerst duwde de middenvelder de bal achter Gerritse (1-0). En al in blessuretijd herhaalde dit zelfde duo, maar nu vanaf links, die combinatie, zij het dat Lancel ditmaal stuitte op de magnifiek uitvallende Velo-keeper. Helaas voor Roodenburg bleef die voorsprong slechts zestig seconden op het score bord branden. Tussen de twee prima acties van Van der Burg door namelijk vond ook Velo het net. Uit een vrije trap van Velo's beste man, nummer veertien Hans van der Kraan, draaide spits Gurby Bulo zijn hoofd onder de bal. De inzet leek houdbaar, maar Marcel Vink reageerde iets te laat. Net over zijn lange armen zeilde de bal in de bovenhoek: 1 -1 Uniek Zes .minuten na de pauze kreeg Roodenburg een unieke kans om zijn doelpuntentotaal te verdubbelen toen de verder goed leidende arbiter Bout geen enkel mededogen kende met Henry Duyvenstein. De Velo- verdediger kreeg met niemand in de buurt op het effectvolle veld tamelijk ongelukkig de bal tegen zijn arm. De leidsman aarzelde geen moment en legde de bal op de stip. Maar Patrick Heijmans koos voor de verkeer de en doelman Gerritse voor de goede hoek zodat de stand bleef zoals die was. En ook verder zo zou blijven. Want niet wil zeggen dat er niets meer gebeurde^ Integen deel. beide teams \ielen aan daar waar mogelijk, met op- niéuw Velo in de leidende rol. Het bleef daarom spannend en aantrekkelijk tot het laatste mo ment waarbij invaller-junior Pe ter Kruit voor Roodenburg de beste kans kreeg. Bij Blauw Zwart was deze snelle en balbe- hendige regionaal nog match winnaar, maar ditmaal wist hij het slimme steeknasje van wie anders dan Marcel van der Burg niet te verzilveren. Rooden- burgs zoveelste talent voor de toekomst mikte ditmaal op de benen van de uitgelopen Gerrit se. Het bleef mede daarom bij een punt. Maar alle beetjes hel pen, nietwaar. Roodenburg Velo 1-1 (1-1) 46 l .vKel 10. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER WSB stond nogal nogal onder druk voor de wedstrijd tegen koploper Foreholte. Er moest gewonnen worden om niet te moeten afhaken in de strijd om promotie. De 3-2 overwinning bracht daarom wat opluchting in het Noordwijkerhoutse kamp. Voor Foreholte had de nederlaag geen verstrekkende gevolgen, want de ploeg van Mart de Groot blijft leider in de derde klasse. In de eerste helft maakte scheidsrechter Van Veen al dui delijk dat hij geen commentaar duldde. Na een half uur moest Foreholte bijna een opmerking tegen de leidsman bekopen met een tegengoal. De vrije trap in het strafschopgebied nam Ro- bèr Marijnen, die moest toezien hoe de bal via de lat weer het veld inkwam. De terugkomende bal schoot Marco Zandvliet in, maar de Voorhoutse keeper, Ralph van der Hulst, keerde de ze inzet met zijn benen. Het was niet het enige wapenfeit van de gastheren in de eerste helft. In de overdreven lange blessuretijd dacht WSB op voorsprong te zijn gekomen. De kopbal van Sander Warmerdam was echter de doellijn niet ge passeerd. Even daarvoor was er een enorme kans op de openings treffer voor de gasten. Een WS- B'er dacht de bal uit het eigen strafschopgebied te hebben ge werkt, maar Jan Homan blokte namens de koploper het schot zodanig, dat de bal op de lat be landde. De uit de rebound ont stane kans was niet aan Stan UI jee besteed. Na tien minuten in het twee de deel van de derby viel een slachtoffer van het strakke flui ten van Van Veen. Mart de Groot vroeg om een overigens onterechte strafschop. De al eerder gewaarschuwde trainer kon achter de hekken de wed strijd verder volgen. Daar moest hij een verdere tegenvaller op vangen. Een slechte corner van Foreholtenaar Van Velthoven kwam voor de voeten van WS- B'er Wiebe Valkema. die meteen de snelle Theo Aanhane lanceerde. Zijn directe oppo nent André Van den Berg ging kinderlijk in fout. wat tot gevolg had dat Aanhane alleen naar het doel kon gaan. Hij legde op zij naar Marijnen. die de 1 0 op de borden bracht. Vijf minuten later was de marge door een kopbal van Jan van de Berg twee, en een kwartier voor tija zelfs drie doelpunten. Theo Aanhane was wederom de aan gever, Sander Warmerdam de maker. Foreholte kwam nog terug tot 3-2 dankzij treffers van Stan Ulj- ee en Ton Arroyo. Broer Fred vroeg bij dit laatste doelpunt hoe lang er nog gespeeld diende te worden. Het antwoord was ..nog drie minuten", maar Van Veen floot bij de aftrap van WSB meteen af. Hetgeen na tuurlijk bij Arroyo enige protes ten teweeg bracht, die hem een boeking kostten. Op het formu lier stond echter ook een paar keer de naam van Mart de Groot. Vanwege het intimideren van de scheidsrechter en het aanzetten van de spelers aan zetten tot beledigen van de scheidsrechter. Dat betekent waarschijnlijk een schorsing i, 73 3-1 Ultee. 92 3 Zandvliet. Paul Waim. RoHetien. Vertint. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER FC Lisse en SJC kwamen even als hun tegenstanders niet tot scoren. Lugdunum wel, maar het verloor desalniettemin met 2-1. Gouda - Lugdunum 2-1 Lugdunum was sterker, maar nogmaals werd het manco van de Kikkers duidelijk. Waar Gouda aan twee kansen even veel goals overhield, daar was alleen Ron van der Weijden produktief ondanks de geboden kansen. In de rust hield trainer Nijhuis zijn spelers voor dat er minstens één punt over gehou den moest kunnen worden, maar ondanks de genomen risi co's bleek de ruststand tevens de einduitslag te zijn. Door dit verlies komt Lugdunum verder in de problemen. Soccer Boys - SJC 0-0 SJC-trainer Ben van Leeuwen zei vorige week dat hij het nega tieve spel van Soccer Boys wilde afstraffen. Het lukte hem en zijn ploeg gedeeltelijk door in Bleis wijk een punt te pakken. Er had meer ingezeten en dal gold vooral voor de eerste helft toen de Noordwijkers tweemaal een goede kans hadden om de score te openen. Kamil Yencr werkte de bal over de keeper, maar de lat voorkwam een treffer. Piet Hazenoot wist de muur van Soccer Boys-verdedigers te slechten, maar kwam tevergeefs alleen voor de keeper. Nieuwkoop - FC Usse 0-0 „Als je de kansen tegen elkaar afweegt, dan is het gelijke spel terechtzei oefenmeester van 'Lisse, Jan Gieske. De eerste 45 minuten was voor de Lissena- ren, maar doelpunten bleven uit. Na de thee sloop de onrust in de ploeg van Gieskt*, met als gevolg dat Nieuwkoop de wed strijd naar zich toe kon trekken. Dat de gastheren ook niet pro duktief waren, betekende een punt voor degradatiekandidaat Lisse. Blauw Zwart zakt een plaatsje evenwicht. Toen tien minuten voor het einde Peter Lindeberg 2-1 bin nenschoot leek erop dat de Wassenaarders weer een neder laag moesten slikken. Invaller Edward van de Ploeg stelde bij zijn eerste balcontact echter een punt veilig. Toch zakte Blauw Zwart weer een plaats, omdat de naaste concurrenten punten pakten. Een overwinning vol gende week tegen hel als laatste geplaatste Verburch moet de ommekeer teweeg brengen. Met in het achterhoofd dat punten nu toch wel noodzake lijk beginnen te worden, had Blauw Zwart gekozen voor een voorzichtiger tactiek om Her mes DVS te bestrijden. Wijnand Bakker, normaal geposteerd op het middenveld, was nu als laatste man gestart. Toch kwam de ploeg van Roel den Hartog op achterstand door een doel- Hans Dröge. Marcel l'Ami bracht na rust de r in De blessure van Mario Been valt mee HEERENVEEN ANP De blessure van Mario Been vali mee. De middenvelder var Heerenveen moest zaterdag avond in het duel met Gc Ahead logies na een botsing gelijk door inte met de Deventer spits Jeroen ling volgende Boere van het veld worden ge- Icn. dragen. Het vermoeden van een beenbreuk werd bij onderzoek in het ziekenhuis niet bewaar beid. De oud Feyenoorder heeft bij het incident een fikse kneu zing opgelopen, maar kan mo- r spe

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19