Sport Beker nu uitdaging voor herboren Sparta FC Den Haag laat duur punt glippen in Tilburg Juventus houdt waardig stand Club Brugge brengt spanning terug Topscorers van Bundesliga nog in winterslaap Don Leo brengt Real geen geluk Maandag 10 februari 1992 VAN WANROOY 18 FC Den Haag had tegen Willem II lang uitzicht op een eerlijk winstpunt, maar de degradatie kandidaat ondervond dat het vaak de kleinsten zijn die de klappen krijgen. Een kwartier voor tijd gaf Van Geel, die tegen Gentile een moeilijke middag had, Willem II een voorsprong. Die klap kwam Den Haag niet meer te boven. Vincent ver grootte kort voor tijd de pijn, 2- 0. „Wij hebben een punt extra gekregen. Met 0-0 was ik ook te vreden geweest", gaf coach Re kt, van Willem II toe. Na de dikke winst van vorige week te gen Fortuna Sittard (5-0), ver wachtte Tilburg veel van Willem II. „Dat legde een grote druk op de ploeg. Het elftal draaide stroef meldde Reker. Ondanks schorsingen van Valk, Van der Laan, Lems en Purvis, toonde Den Haag geen vrees voor Willem II. De J\\- burgse spitsen Stewart en Vin cent werden beteugeld door de broers Vriesde en het speelse ta lent Overmars voelde de vaste hand van Schellevis. Aanvallend was FC Den Haag niets minder. Tegenover lekkere kansen van Stewart stond een vrije mogelijkheid voor Abben- huis. Op de rand van buitenspel verscheen hij alleen voor doel man lansen. Het lobje lukte, de bal stuiterde net langs de bui tenkant van de paal. Na de late openingstreffer van Van Geel - FC Den Haag kreeg de bal na een inworp van Mal- lien niet goed weg - was de wedstrijd gespeeld. Edmund Vriesde kopte bijna in eigen doel en moest even later voor één keer Stewart laten gaan. Vincent profiteerde van de voorzet en vertekende de ver houdingen in het veld nog iets nadrukkelijker, 2-0. Volendam Volendam heeft met de zege op FC Utrecht (4-2) uit de vier wedstrijden na de winterstop zeven punten verzameld. Be grijpelijk dat trainer Steegman er na afloop zeer ontspannen bij zat, na de spanning tijdens de wedstrijd, die door twee schitterende doelpunten van Jo- han Steur werd gebroken. Steur bewees dat de Volendammers met ieder goed resultaat meer zelfvertrouwen gaan uitstralen. In Volendam werd door twee ploegen open voetbal gespeeld in een aantrekkelijke wedstrijd. Utrecht begon beter vooral dank zij sterk spel van Bijl en Roest op het middenveld. Berg huis zette na een klein half uur het spelbeeld op zijn kop met een vrije trap. Van Ede werd kansloos doordat de bal via een Utrechts been een volstrekt on verwachte baan koos. Hoewel voornamelijk op de Volendamse helft werd ge speeld, viel de gelijkmaker ook uit de lucht. Zoetebier, die on danks het Utrechtse overwicht weinig problemen had gekend, werd verrast door een sierlijke omhaal van de boomlange Van der Ark. In de tweede helft kroop Vo lendam wat uit de verdediging, die nogal eens paniekerig rea geerde. Na het tweede doel punt, een schitterende treffer van de zeer ijverige Peters, die een combinatie tussen Berghuis en Steur afrondde, werd de thuisclub echt sterker. Utrecht moest terug, maar de Volen damse verdediging werd er niet rustiger van. Een kwartier voor tijd maakte Roest er gebruik Cambuur heeft het afgelopen weekeinde goede zaken gedaan. Streekgenoot en koploper Heeren veen verloor van Go Ahead Eagles, 3-1Zelf won de ploeg uit Leeuwarden door een snelle goal van Steenge met 1 -0 van AZ. De meeuwen hadden gisteren in Volendam vrij spel. De vogels hadden nauwelijks oog voor de voetbalwedstrijd, wel voor de op de grasmat gegooide patat. Doelman Zoetebier van Volendam volgt het spel aan de andere zijde van het veld. foto anp van. Hij voltooide een goede ac- waaruit de bal via de rechter- tie van Smolarek. paal achter Van Ede plofte. Tien Volendaip kan echter na de minuten later herhaalde hij die winter tegenslagen verwerken, actie, zij het dat hij dit keer de Steur reageerde in de minuut linker paal als hulpmiddel ge- van de gelijkmaker met een bruikte om de Utrechtse doel- schitterend afstandsschot, man te verslaan. Voor Sparta heeft het sei zoen alsnog een aardige wending genomen. De Rotterdamse club, waarVan de rol in de competitie na een droevige reeks neder lagen was uitgespeeld, vond gisteren in het beker toernooi een strohalm. Niet zonder fortuin werd na een zenuwslopende se rie strafschoppen - de stand na verlengingen was 2-2 - Vitesse uitgeschakeld. Met het op papier zwakke re VW als tegenstander in de kwartfinales droomt Sparta nu zelfs voorzichtig van Europees voetbal. ROTTERDAM GPD „De beker blijft de kortste weg naar Europees voetbal", aldus Rob Jacobs. De corpulente oe- fenmeester kan het weten, want tèn tijde van zijn dienstverband bij Roda JC haaide hij al eens de eindstrijd. Daarin werd welis waar van PSV verloren, doordat de Eindhovenaren zich toen al verzekerd hadden van de lands titel, mocht de Limburgse ploeg alsnog Europa in. „Ik weet wel dat de weg nog lang is, maar wij kunnen alles op die beker gooi en. In de competitie is er voor ons niks meer te halen", meen de Rob Jacobs. De oefenmeester was wel zo eerlijk te bekennen dat hij en zijn volgelingen over geluk niet te klagen hadden gehad tegen Vitesse. De Arnhemse formatie, sinds 20 oktober 1991 ongesla gen, liet op Spangen bij een 2-1 voorsprong de mooiste kansen liggen. Het wachten was op het voltrekken van het vonnis, maar Huub Loeffen (2x), Bart Latuhe- ru en Edward Sturing wilden of konden de trekker niet overha len. „Dat je eens een keer mist, is niet zo erg", meende trainer Bert Jacobs, „maar het wordt anders als je vier, vijf mogelijk heden onbenut laat". Het had in elk geval tot gevolg dat ont moeting toch nog een waardige apotheose kreeg. Kortom: span ning, sensatie en een niet voor mogelijk gehouden ontknoping. Dirigent Daar zag het in eerste instantie absoluut niet naar uit. Tot en met de 60e minuut had Vitesse met John van den Brom als voornaamste dirigent de wed strijd in een bijna dodelijke greep gehad. Sparta opende dan wel de score - een schot van Edwin Vurens werd door Mitchel van der Gaag in de 40e minuut van richting veranderd - Vitesse zette dat echter razend snel recht via treffers van Eijer (43e minuut) en Roelofsen (51e minuut). Sparta, dat in de eerste perio de .erg afwachtend had ge speeld, kroop hierna uit zijn schulp en drong Vitesse plotse ling terug op eigen helft. Het le verde de thuisploeg weliswaar een overwicht op, de beste mo gelijkheden waren toch voor de gasten. Maar net als vorige week tegen Volendam ontbrak het ook nu weer aan de fïnis- hing-touch. Sparta voer er wel bij en sleepte via een wonder schone treffer van Dennis de Nooijer (schot in de bovenhoek) een verlenging uit het vuur. En uiteindelijk de bekerwinst. BEKER V t E T c E N D CIJFERS a verlenging (1-1. 1-1) 18 1er Ende. Toeschou- 38.000 Gele haart Kreek. S.looy en zo (allen Ajax). Van Tiggelen, Vanenburg Sparta - 43 Eijer i 1 e Nooiier Meigod (Sparta) en E 2 (1-1. 2-2), Sparta wint na 39 Van der Gaag 1-0. Roelofsen 1 2. 89 Dennis Gaag en BRUGGE.ANP EREDIVISIE Ion (allen SW/Dordrecht), n Haag 2-0 (0-0). 76 Van Volendam - FC Utrecht 4-2(1-1). 28 Berghuis Roest 2-2. 76 Steur 3-2. 85 Steur 4-2. Scheidsrechter: Schuurmans Toesr Jam)enVerrips(FCl 23 15 7 1 37 24 15 7 2 37 23 14 5 4 33 Vitesse 23 12 7 4 31 38 - Groningen 22 9 8 5 26 30 - FC Twente 23 10 6 7 26 41 - 31 Roda JC 24 9 8 7 26 30 - 28 RKC 23 7 10 6 24 43 37 Feyenoord EERSTE DIVISIE NflC - NEC 3-1 (2-1). 21 Lammers mers 2-0, 35. Wnnhoven 2-1 Istr Hooijdonk (NEC. twee keer geel). C RBC - Wagenlngen 1 kaart Mener (RBC)en llietWagemngen Emmen BW Den Bosch 1-1 (1-1). Pahlke (Emmen. *nde beweging naar tegenstander). 76 Nijhuis Bosch, trappende beweging naar tegenstander!, buur - AZ 1-0 (1-0). 9 Steenge 1-0 Scheids I E izmga (Cambuur). Van Ophuizen en Busker- m (AZ) and - Haarlem 1-2 (1-1). 40 Heine 1-0.43 Keur 5 Dikken 1 -3 Scheidvechtef Van Egmond. Toe- uwers. 2040 Gele kaart: Mossel (Heracles) head Eagles - Heerenveen 3-1 (1-0). 3 Boere 1 Reygwart k. De Jon Been (mogeli 5 Meiierman i 1 (0-1 Toeschouwers. Helmond Sport 1-4 (0-2). 21 Streppel 0 1. reppei 0 2, 65 Water.nk 1-2, 72 Weiiers 13. feiiers 1-4 Scheidvechter Wegereef Toe- 1050 lor FC Zwolle 2-1 (1-0). 34 Tammer 10 51 s Cambuur en GA Eagles Club Brugge heeft de spanning aan de kop van de Belgische eerste divisie helemaal terugge bracht. Op de 22ste speeldag wonnen de Bruggenaren in ei gen stadion met 2-0 van leider Anderlecht, dat voor het eerst deze competitie in een uitwed strijd een nederlaag kreeg te slikken. Anderlecht heeft nu nog slechts één punt voorsprong op drie achtervolgers: Club Brugge, KV Mechelen en Standard Luik. Mechelen won vrijdag al met 2- 0 bij RWD Molenbeek en Stan dard verspeelde een punt bij Beveren Waas (1-1). In een niet erg hoogstaande topper in het Olympiastadion van Brugge, waar 25.000 toe schouwers op waren afgeko men, was de zege van Club Brugge op een mat spelend An derlecht volkomen verdiend. Voor het duel werd Jan Ceule- mans in de bloemetjes gezet vanwege zijn afscheid als actief voetballer. In de eerste helft gebeurde er weinig opzienbarends. De thuisclub speelde duidelijk met meer inzet tegen de krampach tig verdedigende Brusselaars. Het bleef bij enkele individuele acties van de Anderlechtspelers Oliveira en Nilis en een verprut ste kans voor thuisspeler Loren zo Staelens. Na de hervatting zette Club Brugge de bezoekers zwaar onder dnik. Dat leverde in de zestigste minuut de ope ningstreffer van Amokachi op. Tien minuten later bepaalde Foeke Booy met het hoofd de eindstand op 2-0. Het was het veertiende com- petitiedoelpunt van Booy, die in de slotfase met een verrekte dij- beenspier het veld moest verla ten. De wissel van Anderlecht- trainer Aad de Mos, Mare De- gryse voor de onlangs tot Belg genaturaliseerde Braziliaan Luis Oliveira, leverde geen rende ment op. Tottenham gelijk tegen Nottingham Tottenham Hotspur, tegenstander in de kwartfinales van Feye noord in het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars, heeft zondag het eerste duel voor de halve finales van de strijd om de Leaguecup 1-1 gespeeld bij Nottingham Forest. Het twee de duel staat voor zondag 1 maart op White Hart Lane in Lon den op het programma. Beide teams stonden elf maanden geleden op Wembley te genover elkaar in de eindstrijd om de Leaguecup. Tottenham won toen. In de 24ste minuut gaf Gary Lineker uit een strafschop, toege kend wegens een zware overtreding op Paul Allen, Tottenham de leiding. Vlak voor rust verzuimde Vinny Samways de voor sprong van de Spurs te vergroten. Hij miste alleen voor doelman Mark Crowsley een unieke kans. In de 61ste minuut maakte Sheringham de gelijkmaker. 24 8 6 10 22 26 - 33 23 6 8 9 20 21 - 32 22 7 3 12 17 30 - 46 23 2 10 11 14 21 38 25 3 8 14 14 20 - 48 AC Milan-voorzitter Silvio Ber lusconi verliet gisteren minder uitbundig dan normaEil het San Siro-stadion. Hij had graag ge zien dat zijn miljoenenploeg ri vaal juventus een afstraffing van jewelste had gegeven, zodat niet alleen de landstitel was vei lig gesteld maar ook de superio riteit in Italië was aangetoond. Het duel der giganten eindigde in een remise: 1-1. luventus ver liet met opgeheven hoofd de Milanese arena, want de ploeg had waardig stand gehouden in het onderlinge treffen. Er zijn op het schiereiland zeer weinig mensen, die gelo ven dat luventus AC Milan nog kan aftroeven in de komende veertien speeldagen. Afgezien van de achterstand in punten is het klasseverschil veel te groot. De wedstrijd had meer psycho logische waarde dan dat die be slissend was voor de titelstrijd. „Als Juventus nog kampioen wil worden, moet het bij ons win nen", luidde de Milanese uitno diging voor het toptreffen. Ofte wel, Milan wilde dat Juventus met open vizier (aanvallend spel) zou strijden. In de Milan-gezinde media is gedurende een paar weken flink de draak gestoken met de top club, die al zes jaar geen kam pioen is geworden. Binnen een paar minuten werd het thuispu bliek op haar wenken bediend. Juventus koos toch voor een af wachtende start en werd met haar rugf aan het eigen doel vastgenageld. Een scherpe voor zet van Evani schonk Van Bas ten de gelegenheid om binnen vier minuten doel te treffen. Aan het zeventiende doelpunt van de oud-Ajacied had Jurgen Kohier schuld. De Duitse inter national dook onder de bal door. Het doelpunt had een merk waardig effect op de wedstrijd. Juventus kroop uit zijn schulp en AC Milan liet zich door de vroege voorsprong van de wijs brengen. Halverwege de eerste helft kwamen de gasten zowaar op gelijke hoogte. Een fraaie aanval via Baggio en Galia werd door Casiraghi afgerond. De Tu- rjnse formatie begreep dat de eer was gered en wilde daarna geen risico's meer lopen. Zure smaak „Mijn ploeg heeft niet geprofi teerd van de vroege voorsprong. Marco van Basten zorgt bui al hangen. Dat valt me eerlijk gezegd te gen", meende Berlusconi na af loop. De spelers spoelden de zure smaak van het gelijkspel weg met de wetenschap dal de voorsprong van vijf punten vol doende moet zijn om na vier jaar AC Milan aan een nieuwe scudetto te helpen. De ploeg Milan stijlvol voor 1-0. Kohier, de Duitser in dienst van Juventus, ziet de moet in de komende weken zijn recordreeks voortzetten bij Fio- rentina en Genoa. Beide clubs speelden gelijk in San Siro en zijn in eigen stadion lastig te bespelen. Franco Baresi zal er vanwege een vierde gele kaart in Florence niet bij zijn. Alleen in de Turijnse voetbalcaféb wordt rekening gehouden met een inhaalrace van de Oude Da me. Voor de andere clubs kan de immer genegeerde Coppa Italia uitkomst bieden. De ach terstand van Napoli (derde) op AC Milan bedraagt acht punten. Inter (zesde) staat al twaalf pun ten achter op zijn stadgenoot. I Du mee en Van den Berg (Excelsior). Van der Vegt (Zwolle) Heerenveen 27 16 4 7 36 67 - 38 Cambuur L 25 13 7 5 33 45 33 Den Bosch 28 13 7 8 «3 43 -33 RBC 25 12 7 6 31 46 34 NAC 26 11 9 6 31 ,45 31 NEC 27 12 7 8 31 45 34 K^ilem 28 13 5 10 31 41 - 47 W^mngen 27 11 8 8 30 30 - 24 Telstar 26 11 7 8 29 59 - 42 GA Eagles 26 12 5 9 29 45 37 Vwndam 28 11 7 10 29 35 39 Eindhoven 28 9 9 10 27 35 37 A7 28 10 6 12 26 47 - 38 De winterpauze van bijna twee maanden heeft de Bundesliga niet produktiever gemaakt. De zes wedstrijden van zaterdag leverden acht treffers en vijf ge lijke spelen op, het voorspel op vrijdagavond zes doelpunten en overwinningen voor Nüm- berg en Wattenscheid. Hansa Rostock voegde zich zaterdag bij dat tweetal door winst op VfB Stuttgart dat zijn mogelijk heden verkwanselde. De andere drie uit de top- vier, Borussia Dortmund, Ein- tracht Frankfurt en Kaiserslau- tem, verspeelden een punt in uitwedstrijden bij degradatie kandidaten Fortuna Düs- Schalke '04 haalde meer dan 70.000 toeschouwers binnen voor de thuiswedstrijd tegen Bayern München en een recet te van meer dan een miljoen mark. De penningmeester was tevreden, de kijkers niet. Het weinig geïnspireerde voetbal van twee elftaljen had daarmee alles te maken. De eerste op winding kwam kort voor rust toen Oliver Kreuzer de door brekende Bent Christensen on deruit trok. Scheidsrechter Dellwing schipperde niet en Bayem moest met tien man verder. Voor Kreuzer de tweede rode kaart dit seizoen. Het tien tal nam door Wohlfarth een voorsprong. Schalke's coach Ristic zette in het laatste half uur twee extra aanvallers in. Mihajlovic, ooit in dienst bij Bayem, zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker, nadat Bayem de man-minder-situatie steeds nadrukkelijker had ge voeld. Met Leo Beenhakker op de bank is Real Madrid zijn voor sprong in vlot tempo aan het verspelen. Real verloor gisteren bij Valladolid, dat nota bene geen competitieduel had ge wonnen sinds november. Vori ge week had Don Leo in zijn eerste wedstrijd op de bank thuis gelijk gespeeld tegen een andere degradatiekandidaat, Cadiz. Real heeft nog twee punten voorsprong op Barcelona, dat zaterdag in Nou Camp Sevilla met 1-0 versloeg, met een doel punt vlak voor tijd. Een pass van Koeman kwam via de mg van Cortijo voor de voeten van Salinas, die uithaalde. Real, dat onder Beenhakker wel voor het bekertoernooi van Valencia won, speelde .een de sastreuze eerste helft. Panieke rig achterin, zonder samenhang tussen de linies. Na vijf minuten maakte Cesar Gomez 1-0. Na rust was Real agressiever. Paco Llorente, ingevallen voor de Roemeen Hagi, zorgde voor de gelijkmaker, maar amper een minuut later was het 2-1 door Alberto. Barcelona werkte zijn zwakste thuiswedstrijd van het seizoen af. Bij de gasten ontbraken de schutters Zamorano en Suker, maar toch was Sevilla gevaarlij ker. Richard Witschge stond in de basis bij de landskampioen, de Bulgaar Stojtskov ontbrak met een blessure. Guus-Hiddinks Valencia, der de op twee punten van Barcelo na, speelde thuis 1-1 tegen Al- bacete. Voor de revelatie van het seizoen Albacete, vierde, was dat de twaalfde wedstrijd op rij zonder nederlaag. Stadion Luis Casanova was uitverkocht, op de zwarte markt gingen kaartjes voor prijzen tot 800 gul den van de hand. De Portugees Futre scoorde twee keer voor Atletico Madrid, dat thuis met 3-0 van hekkesluiter Mallorca ITALIË: Ascoli - Genua 0-2, Atalanta - Lazio 1- 0. Foggia - Fiorentina 3-3, AC Milan - Juventus 1-1. Parma - Napoh 2-1, AS Roma - Caglian 0- 0. Sampdoria - Bari 1-1. Torino - Cremonese 2- 0. Verona - Internazionale 1-0. AC Milan 20-34 Parma 20-24 Juventus 20-29 Torino 20-23 Napoli 20-26 Lazio 20-22 SPANJE: 1 - Sporting Gijon 2-0. .V 1-oVzara - Logrones ia - Burgos 3\ Sociedad 1-3. Valladolid 21-26 21-30 Atletico M 21-2| -Hamburgef SV0- B Stuttgart 2-0, Schalke '04 - Bayern München 1-1. Vrijdag gespeeld: ruher SC - Wattenscheid '09 1-2, Dynamo Dresden - FC Nürnberg 1-2, MSV Duisburg - Bayer Leverkusen 1-2. Dortmund 23-31 Stuttgart 23-28 i 23-29 Nürnberg 23-26 d Brugge - - FC Antwerp 2 e 2-2. Ekeren - Gent 3-0. rtrijk 1 22-32 Standard 22-31 Club Brugge 22-31 Antwerp 21-24 Farense - Salgueiros 1-1, Penafiel - Vitoria Guimaraes 1-2, Benfica - .- Torreense 2-0, FC Porto - Maritimo Labon 21-26 21-31 Guimaraes 21-25 Sportinj 3-1, Chaves-1 ENGELAND, League Cup, halve finale, eerste wedstrijd: Nottingham Forest - Tottenham 1-1 Competitie: Chelsea - Crystal Palace 1-1, Co- Rangers 0-0, Luton Town - Norwich City 2-0, Manchester United - Sheffield Wednesday 1-1 ter City 4-2. Wimbledon - Aston Villa 2-0. 28-47 ■2 3-0. Nancy - Caen tay Izmir - Bolu 1-0, Genclerbirligi - BesiktasO- 0, Galatasaray - Sariyer 0-1 16-38 Ayd.n 16-26 OFI -KorinthosO-0, Panai AEK 19-27 Paok 19-23 Panathinaikos 19-26 Apollon 19-23 Olympiakos 19-26 Arts 19-21 Monaco nadert Marseille Monaco is in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompeti tie een punt ingelopen op Mar seille. De Monegasken wonnen zaterdag met 2-0. van Saint Etienne. De koploper verspeel de een dag later op eigen veld een punt tegen het laagge plaatste Sochaux: 2-2. Drie pun ten scheiden beide titelkandida ten nog.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18