Sport Katwijk overtuigt en beklimt koppositie Koet en Rijnsburg bloeien op Smetje op winst sterk Noordwijk FC Lisse zakt nu uit de kopgroep fprf.? r Quick Boys niet verder dan deling Ab Kolkman naar MMO ■■■hhhmhb Maandag 3 februan 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: RON VAN HAASTREGT Over twee weken viert Katwijk z'n 53ste verjaardag. De spelers dachten er afgelopen zaterdag goed aan te doen bestuur en aanhang alvast lekker te verwennen. Tegen Excelsior Maassluis leverde de ploeg van Arie Lagendijk een bij vlagen uitstekende wedstrijd af. De dikverdiende 3-0 winst en het puntverlies van Quick Boys loodste Kat wijk bovendien naar de (met de buur en Noordwijk) ge deelde kop van de ranglijst. Daarmee schreven de oran jehemden ook nog eens geschiedenis. ROB ONDERWATER Arie Lagendijk was dus goed ge humeurd. Daar had de Leidse oefenmeester alle reden voor, want in deze vorm houdt Kat wijk de dans om het kampioen schap lang vol. Hoe anders is het gesteld met Excelsior Maas sluis, de afdelingskampioën van vorig jaar. De formatie van trai ner Eric Gudde maakte het Quick Boys in de voorbije zo mer in de strijd om de zaterdag- titel nog verschrikkelijk lastig, maar dezelfde voetballers zijn in dit seizoen niet meer vooruit te branden. Om de accu weer op te laten belegde Excelsior, uiteraard met welwillende medewerking van een aantal geldschieters, een trainingskamp in Portugal. Gudde kreeg in het warme zui den alle neuzen dezelfde rich ting op en kon tegen Katwijk eindelijk weer eens beschikken over een fitte selectie. Daarin herbergt Excelsior nog altijd veel kwaliteit, maar als zo vaak dit seizoen kwam dat ook zaterdag niet tot uiting. De sta tistici noteerden zaterdag wel geteld twee doelrijpe mogelijk heden, dat ook nog eens uit do de spelmomenten. Een beetje karig voor een heersend kam pioen, die toch al moeite ge noeg heeft het net te vinden. In 14 duels scoorde Excelsior 9 keer. Droog Ron Berverling, de topscorer van vorig jaar, staat dus droog. De spits is overigens bezig aan zijn laatste seizoen en keert weer terug naar zijn oude club Fortuna Vlaardingen. De neder laag tegen Katwijk bracht de equipe uit Maassluis tot over maat van ramp op de laatste plaats van de ranglijst. Arie La gendijk ziet de bui al hangen voor zijn collega. „Ik blijf er bij dat Excelsior een goede ploeg is, maar als dat vertrouwen is weg wordt het moeilijk. Ik ben dan ook blij dat ik niet de schoenen van Gudde sta." Even wekte Excelsior de in druk dat het Portugese tripje het elftal goed had gedaan. De ploeg speelde scherp zonder overigens gevaarlijk te worden voor het doel van Teun van Duyvenbode. Toen Katwijk de eerste de beste kans na een kwartier prompt benutte, was Excelsior een geslagen ploeg. NOORDWIJK GIJS VAN OOSTEN Iedereen liep zaterdag tevreden rond op Sportpark Duinwete ring. Er was echter één 'maar'. De blessure van Patrick Scheur water, Noordwijks frivole vleu gelspeler, was een smetje op een anders aangename.voetbal middag. Scheurwater moest het strijdperk vroegtijdig met een gescheurde lip verlaten. Het goede nieuws was dat Noord wijk zaterdag tegen degradatie kandidaat Scheveningen een goede wedstrijd speelde, met name de eerste helft was een lust voor het oog, en verdiend met 2-1 won. Deze overwinning levert de ploeg van John Eelman een gedeelde eerste plaats op omdat koploper Quick Boys een punt verspeelde bij Rozenburg. Niet zozeer de gescheurde lip, want over twee weken is Scheurwater weer speelklaar, maar de wilde trap halverwege de tweede helft van Schevenin- gen-speler Dennis Luhulyma richting het slachtoffer was een tikkeltje schokkend. Een duel tussen de twee spelers werd door Luhulyma, nadat hij Scheurwater aan zijn shirt naar de grond had getrokken, met een ferme schop in het gezicht van de Noordwijker besloten. Volgens Scheurwater was er op zet in het spel. Bloedend verliet hij het veld, met zijn vingers moest de Noordwijker een scheur in zijn bovenlip bij el kaar houden. Bram Marbus en zijn vervan ger Frank Dofferhof kregen voor het betere Noordwijk opgelegde kansen om Scheveningen met een grotere nederlaag naar huis te sturen. Een 4-1 uitslag be hoorde zeker tot de mogelijkhe den. Dat was het enige wat aan het Noordwijkse spel mankeer de: het afmaken. Vanaf de aftrap zette Noord wijk met zijn snelle en verzorg de spel de bezoekers onder druk. Met Cees Oostermeijer als laatste man en Joop Tegelaar in de rol van de zieke René van Staveren op het middenveld, kwam Scheveningen er in de eerste helft - op een open kans van Raymond Batten na - niet aan te pas. Noordwijk kreeg voor rust kansen in overvloed. Marbus zag een kopbal naast gaan en één van de doellijn worden ge keerd, evenals Scheurwater die Wellicht waren de bezoekers ge ïmponeerd door de treffer van Marco de Ridder, want dat was er eentje om in te lijsten. De Noordwijker reageerde attent nadat doelman Van de Broecke de doorgebroken Kees Krayenoord had afgestopt. Na die confrontatie rolde de bal voor de voeten van De Ridder, die met een fraaie boog het le der van zo'n 30 meter in het verlaten doel schoot. Meevaller Een dikke meevaller voor Kat wijk, dat op dat moment moeite had de tegenstander in te to men. De wonderschone treffer van De Ridder gaf de thuisclub echter vleugels. Excelsior werd volgens de gebruikelijk patro nen ontleed en te kijk gezet voor de 1200 belangstellenden. Dat de eerste helft met slechts een 2-0 stand werd afgesloten, had Katwijk dan ook volledig aan zichzelf te wijten. Alleen Gijs Collé, een van de uitblin kers, vond het doel na een intel ligent 'balletje breed' van Edwin Verhoogt. De tweede helft was van be duidend mindere kwaliteit. Ex celsior wekte de schijn iets aan de achterstand te willen doen, maar in werkelijkheid bracht het elftal er niets van terecht. Rob van der Meer, een uiterst behendige linkspoot, blameerde zijn ploeg door de bal voortdu rend in te leveren. En Gert Jan Bunt, nota bene amateurinter national, begon uit pure frustra tie zijn tegenstanders neer te T :*i -A .<r Kees Krayenoord neemt de bal op de hak en zal tot zijn genoegen constateren dat de bal in het doel v dwijnt: 3-0 voor Katwijk. Jaco van der Hoeven kan niets meer uitrichten. De zwakke scheidsrech- Meerkerk ging pas in de slot fase over tot maatregelen. In de eerste helft gaf de leidsman een brevet van onvermogen af door Henri Pouw voor een correct uitgevoerde sliding te noteren. Daar was de verdediger niet blij mee, want het betekende zijn vijfde boeking. Pouw wacht dus twee wedstrijden schorsing. Echt wakker zal Katwijk er niet van liggen, want zaterdag bleek dat het elftal zonder de basis krachten Langeveld en Van Zeist (beiden geschorst) goed functioneerde. De oranjehemden raakten bijvoorbeeld niet van streek door het onrecht dat Pouw werd aangedaan. Nadat Kees Krayenoord met een hakje a la Madjer de geruststellende 3-0 op het bord had gebracht, kab belde Katwijk rustig naar het einde. foto henk bouwman Op dat moment was de feest- sigaar van Arie Lagendijk al voor de helft opgebrand. s 3-0 (2-0). 15. De Katwijk: Van Duyvenbode: Stel. Pouw, Lange- maat. De Kroon, Micas. Collé, Verhoogt; Krayenoord (De Best). De Ridder, Van der Plas een schot in de korte hoek tot corner verwerkt zag worden. Een gevaarlijke schuiver halver wege de eerste helft van de sterk spelende Rick van Dijk werd door doelman Piet van Toom in eerste instantie gestopt, de inlo pende Scheurwater schoot de rebound echter hoog in de tou wen: 1-0. Scheurwater kreeg op aangeven van Gerard van Roon voor rust nog een kans om de score te verdubbelen. In de tweede helft viel Noord wijk wat terug. Enerzijds omdat Scheveningen zich nog niet ge wonnen gaf, anderzijds omdat scheidsrechter Nulle voor wat irritatie bij de Noordwijkers zorgde wat tot uitdrukking kwam in drie boekingen. Het was Albert Bosma die tien minuten voor tijd aan de groei ende onzekerheid een einde maakte. Een vrije trap, toege kend na een overtreding op aanvoerder Leonard van Utrecht, krulde Bosma mooi in de bovenhoek. Toch kwam Scheveningen nog aan zijn doelpunt. Het was de tweede keer dat laatste man Ron Cramer zich in de frontlinie liet zien, en pardoes ging doel man Rob van Dijk in de fout door een ogenschijnlijk onge vaarlijke dieptebal los te laten. Cramer pikte het leder op, maar voor hij de bal in het lege doel kon plaatsen werd hij echter aangetikt door Rob van Dijk. De toegekende strafschop werd door spits Hans Tellier, die de gehele wedstrijd bij Rick van Dijk aan de ketting lag, benut. Invaller Frank Dofferhof kreeg in de twee minuten die hij mee speelde de kans om de score in de juiste verhoudingen uit te drukken. Tweemaal verscheen hij alleen voor doelman Van Toom. De eerste keer schoot hij op de binnenkant van de paal, de tweede keer zag hij Van Utrecht over het hoofd en schoot hij zelfzuchtig in het zij net. Hem viel echter weinig te verwijten, er waren die middag wel meer kansen verprutst. Noordwijk - Scheveningen 2-1 (1-0) 25. Scheurwater 1-0.81 Bosma 2-0, 85 Tellier 2- 1. Scheidsrechter Nulle Toeschouwers 800. Waarschuwingen: Tegelaar, Van Utrecht, Oos- termeiier (allen Noordwi|k) Noordwijk: Rob van Dijk: Rick van Dijk. Ooster- Utrech't, Marbus (Dofferhof), Bosma, Scbeurwa- Hij is vaak even grillig als het weer, maar als Hennie Koet er toevallig een keertje zin in heeft, schijnt ook meteen de zon bij Rijnsburgse Boys. Figuurlijk dan, want het was zaterdag na tuurlijk bitterkoud op Middel- mors. Maar de barometer in Rijnsburg staat gunstig. Want dankzij een éclatante 4-0 over winning op NSW lijkt een don kere periode voor RB afgesloten. Al maakt één zwaluw natuurlijk nog geen zomer. „Het werd toch hoog tijd dat er eens wat gebeurde", refereer de Hennie Koet na afloop aan het feit dat zijn ploeg voor de winterstop akelig dicht bij de uitgang van de eerste klasse was aanbeland. „En dat gold vooral ook voor mijzelf, want ik had nog geen fatsoenlijke wedstrijd gespeeld dit seizoen. Dus ik had besloten om er vanaf Kerst maar weer eens flink tegenaan te gaan. We hebben goed ge traind, zijn fit, enfin dat kan je ook wel zien. En als de conditie er een beetje is, hebben we na tuurlijk toch nog wel een aardi ge ploeg, die niet op die plaats thuishoort waar we nu staan Vlekkeloos Waar toe een fitte Hennie Koet inderdaad nog in staat is, be wees de intussen 28-jarige Lei- denaar zaterdag met een vlek keloze partij. Waarbij hij niet al leen scoorde en aan de basis stond van twee andere treffers, maar waarin hij zich tevens ont popte als de man die een gehele ploeg op sleeptouw kan nemen en spelers beter kan laten voet ballen dan ze in feite kunnen. Zo spelend manifesteert hij zich nog altijd als één van de betere voetballers uit de regio. Zaterdag nam Koet de verant woordelijkheid op zich en na een zwakke start begreep de rest de spelers wat hen vervol gens te doen stond. Keihard werken om uit dat dal te komen en verder blindelings vertrou wen op Koet. Uiteindelijk kwam toen alles weer samen. En liep het bij RB na rust, zoals het dit i nog niet had gelopen. Attent Voor de pauze ging het nog niet zo goed ondanks een voor sprong via de voet van Leon Vonk die attent doorging op een steekpass van Hennie Koet. Ron de Jager van Rijnsburgse Boys glijdt langs NSW-doelman Clemens van der Stel wiens ami lengte tekort komt om de spits nog af te stoppen. Even later zal De Jager 2-0 binnen schieten. foto loek zuyderduin Maar die 1-0 inspireerde vooral tegenstander NSW dat in feite worstelt met dezelfde identi teitscrisis die RB kwelde. Ook bij NSW, twee jaar terug nog kampioen, liep het tot nu toe voor geen meter behoudens dan die 6-3 overwinning eerder dit seizoen op ditzelfde Rijns burgse Boys. Zonder scoring- machine Rini vdn Trigt (werk) ontberen de Numansdorpers met name voorin de broodno dige creativiteit. Na die tegen treffer vielen ze enthousiast aan, werkten als paarden, maar speelden voorspelbaar. Dat NS- W desondanks drie dotten van kansen kreeg was vooral te wij ten aan Jacco van Delft. De jonge vleugel verdediger bakte er voor rust namelijk niets van. Greep keer op keer veel te onbesuisd in waardoor tegen stander Dick van der Plank sim pel wegstapte en zodoende steeds vrij kwam. Die zag zelf een poging voor een lob misluk ken, Marcel van der Graaf de onderkant van de lat teisteren en Dirk Zevenbergen de bal op de voeten van doelman Blanke- spoor koppen. Ongeschonden en opgelucht haalde RB de rust. Boodschap Daarna nam Hennie Koet het heft in handen. Hij trok het spel nog meer naar zich toe dan daarvoor al het geval was ge weest en speelde op instigatie van Kurver verder verwijderd van zijn eigen doel. Dat voor beeld van leiderschap sprak aan, de boodschap werd begre pen. Martin de Louw en Andries Wendt buffelden vanaf dat mo ment dat het een lieve lust was, Dick Heemskerk nam de lange spits Zevenbergen in de tang, Jacco van Delft herstelde zich uitstekend. Wim Hooymans liet plots weer zien wat hij ooit alle maal kon, maar bij gebrek aan zelfvertrouwen verleerd leek en Leon Vonk raakte ouderwets op drift. Coach Kurver achtte toen het moment rijp om Ron de Ja ger in te zetten. De jonge spits kampte met een spierblessure, maar bleek voldoende fit voor een half uur actie. Het ontbrekende stukje in de puzzel. Want nadat eerst Koet zijn inzet op miraculeuze wijze nog van de lijn gehaald zag door verdediger Vos en ook de harde schuiver van Aande- wiel afketste op doelman Van der Stel, brak De Jager definitief de spanning in de uiterst ver makelijke partij voetbal. Met twee goals in tijd van acht mi nuten bracht hij zijn totaal van dit seizoen op negen en RB de finitief in veilig vaarwater. Tus sendoor had Hennie Koet met een doffe knal nummer drie op het bord gebracht. Vraag aan de hoofdrolspeler of hij na dit sterke staaltje nu vervolgens weer drie vrije zater dagen zal opnemen? „Ik denk het niet. We moeten eerst maar eens weg uit die gevarenzone. En goed spelen voelt toch wel lekker". (V 4-0. 25 Vonk l-O, l 3-0.92 De Jager 4- Toeschouwers 400 FC Lisse is geen schim meer de ploeg van voor de win terstop. Het gebrek aan vorm en wedstrijdritme bood hekkeslui- ter Vitesse Delft zaterdag de kans met 2-1 winst het bollen- dorp te verlaten. FC Lisse heeft het contact met de top nu defi nitief verlaten en doet er ver standig aan de blik naar onder en te richten. Trainer Ruud Bröring was door de afwezigheid van de ge schorste voorstopper Ralph Pol man gedwongen te schuiven in zijn team. Edward van der Put ten werd teruggehaald naar de verdediging, zodat Leon van der Zwet zijn eerste basisplaats van het seizoen kreeg. FC Lisse wist in de eerste 45 minuten geen enkele fatsoenlijke bal richting spitsen te verzenden. De op bouw verliep veel te onrustig, wat mede werd veroorzaakt door de felle mandekking bij Vi- Robert Vermin, die in de uit wedstrijd tegen Vitesse nog schitterde, lag aan de ketting bij zijn bewaker uit Delft, René Ras zakt na een goede seizoensstart de laatste weken ver weg en Radjin de Haan moest opnieuw teveel corrigerend werk verzet ten. Verdedigend had FC Lisse de zaken niet onder controle. Iede re aanval van Vitesse betekende chaos achterin bij FC Lisse. Al leen John Vermeulen en Paul Veenboer ontrokken zich aan de malaise. De tweede helft bracht meer spektakel. Vitesse zag in dat er meer te halen viel dan een punt en ging volop op de aanval spelen. Perspectieven Dit opende voor FC Lisse per- spektieven de ruimte te benut ten. Van der Zwet liet na elf mi nuten een fraaie schuiver los die de ervaren Vitesse-keeper Hans Schot (hij speelde tien jaar terug al tegen Bröring) met moeite kon keren. Uit de tegenaanval nam Vitesse de leiding. Ron Vermeulen liet een gevaarlijk stuitende bal los, waar Veen- boer onvoldoende grip op had. Harry Gamaat passeerde ver volgens in de rebound de uit- bliirker aan FC Lisse-zijde. Door de achterstand was FC Lisse wakker geschrokken en werd Vitesse onder druk gezet. Alweer Van der Zwet pegelde van afstand, maar Schot was paraat. Na een kwartier had Van der Zwet de gelijkmaker op zijn voet. Van der Zwet mikte echter na voorbereidend werk van De Haan via de lat over. Om nog meer gevaar te creëren werd Ras naar de kant gehaald voor Erik Kattenberg en ging Leon Hoep achter de spitsen opere- Resultaat In de 24ste minuut had deze in greep al resultaat. Hoep gaf van rechts voor, .Vermin verlengde en De Haan rondde af. Van de 1-1 mocht FC Lisse niet lang nagenieten, want na 27 minu- ten ging de verdediging van de thuisclub geweldig de mist in. Keith Masefield verslikte zich in een terugspeelbal, waarna ver volgens Carl de Keizer en John Vermeulen niet in staat waren de bal weg te werken. Aan al dit geklungel maakte Ron Vermeu len een eind, waardoor Vitesse weer aan de leiding ging. FC Lisse zette voor de zoveel ste keer aan. Scheidsrechter De Ruyter speelde daarbij de gebe ten hond. Na een doorkopbal van Mark Ens werd De Keizer voor iedereen zichtbaar binnen het strapschopgebied neerge trokken. De Ruyter deed of zijn neus bloedde. Nog was de koek niet op. John Vermeulen ont week knap de buitenspelval en zette Edward van der Putten vrij voor de Vitesse-keeper. Van der Putten had zijn vizier niet op scherp staan, zodat FC Lisse zijn laatste mogelijkheid op een gelijkmaker verloren zag gaan. FC Lisse staat weer met beide benen op de grond. Uit alles blijkt dat in de 'superliga'van het amateurvoetbal winst en verlies dicht bij elkaar liggen. Aan Bröring de moeilijke taak zijn team weer op de rails te zetten. De komende drie weken sfaan immers loodzware duels op het programma tegen Ro zenburg, Quick Boys en Noord wijk. FC Lisse - Vr aat 0-1. 69 I e Delft 1-2 (O-O) 57 Gai -laan 1-1. 72 Vermeulen k Veenboe»: Masefield. Quick Boys moet de koppositie in de eerste klasse A sinds zater dag delen. Drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Rozen burg waren onvoldoende voor de volle winst. De Rozenburgers scoorden voor 1500 toeschou wers namelijk net zo gemakke lijk: 3-3. Dat het een doelpuntrijke wedstrijd zou worden was al na drie minuten duidelijk. De ope ningstreffer van Rozenburger Danny Kuppen na een inzet van Henri Heldeer werd vrijwel on middellijk rechtgetrokken door Edwin Otte: 1-1. Na voorberei dend werk van de sterk spelen de Frenk van der Kleij en Gert Aandewiel passeerde de mid denvelder doelman Perry Hoog- stadt met een strak schot: 1 -1 Quick Boys. dat de gebles seerde Richard Hoogervorst en de geschorste Marco Dijkhuizen miste, nam na een half uur de leiding. Van der Kleij schoot de bal van de rand van het straf schopgebied onhoudbaar In de kruising. De volgende gelijkma ker van IJsbrand van Pelt was ook een 'beauty'. Vlak na zijn doeltreffende omhaal konden beide elftallen met 2-2 gaan In de tweede helft van de spectaculaire wedstrijd bleven doelpunten een half uur uit. Toen zette Fred Kanbier, inge vallen voor Leonard Pluim- graaff, Van der Kleij aan het werk. Rozenburger Evert van Beek bracht de rossige spits van Quick Boys binnen de beruchte lijnen tvan het strafschopgebied onreglementair ten val. Otte be nutte de toegekende strafschop feilloos: 2-3. De Katwijkers, met Kees Haasnoot en Ben Geyteman als mandekkers, probeerden de thuisclub ver van het Quick Boys-doel te houden, maar moesten met lede ogen toezien hoe Patrick Becker Rozenburg op gelijke hoogte bracht (3-3). Leonard Pluimgraaff, Jaap van Duyn en Van der Kleij (die een wedstrijd schorsing tegemoet kan zien) werden geboekt. Peter van Duyn (De J GWS-trainer Jan Zoetemelk zal in seizoen 92-93 de Landelijke Jeugd van Roodenburg gaan trainen. De Leidse trainer, op volger van Bob van Bohemcn. sloot in principe een overeen komst voor één seizoen met de club uit Leiden Noord. Hiermee keert Zoetemelk overigens weer terug op het oude nest. want in het verleden had de oefenmees ter al eerder de B-regionalen van Roodenburg onder zijn hoede. Ook MMO heeft voor het ko mend seizoen een nieuwe naam op de bank. Ab Kolkman, nu nog actief bij het leidse VI L is afgelopen week tot overeen stemming gekomen met de Hoogmadese club om geduren de één jaar het eerste elftal BB gaan trainen. Hij zal bij MMO de plaats overnemen van Ri chard Bakker, die aan het einde van dit seizoen een negenjarige samenwerking met MMO af sluit. Bakker heeft in die tijd ze ven jaar als jeugd- en twee jaar als hoofdtrainer gefungeerd. V

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19