Sport Westerhof hult zich in nevelen Ongeïnspireerd Anderlecht laat duur punt liggen Weer drie treffers Marco van Basten Den Haag loopt geel aan in Zuiderpark Kessler voelt zich beledigd Inhaalrace Leeds slaagt Maandag 3 februan 1992 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER B VAN DER ZANDEN Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK N WANROOY ROB VAN DER ZANDEN 16 NIEUWSLIJN Cantona kiest voor Leeds United LONDEN - Eric Cantona speelt de rest van dit seizoen bij Leeds United. De lijstaanvoerder van de league heeft tevens een optie tot koop op de Franse international, nog eigendom van Nimes. De aanvaller stopte in december met voetbal, uit protest tegen de schorsing van twee maanden die de Franse voetbalbond hem had opgelegd. Vrijdag leek hij te kiezen voor Sheffield Wednes day. Na enkele proeftrainingen vertrok hij echter bij deze club. Sheffield Wednesday wilde Cantona nog wat langer testen. De international, die in twintig interlands twaalf keer scoorde, wei gerde dit. Hij vond dat een tweede oefenperiode afbreuk deed aan zijn reputatie. Leeds, blijkbaar meer overtuigd van de kwali teiten van Cantona, sloeg onmiddellijk toe. Ajax stelt trip naar Sicilië uit AMSTERDAM - Ajax heeft zijn trip naar Sicilië uitgesteld. Aan vankelijk zou de ploeg daar morgen tegen Catania voetballen, in het kader van het zogenaamde nederlaag-toernooi. Verdere deelnemers zijn PSV en Liverpool. Technisch directeur Van Gaal voelde weinig voor vertrek naar Italië. „Het komt me deze week slecht uit. Zondag spelen we voor de beker tegen PSV. Daarop gaan we ons nu concentre- Waarschijnlijk speelt Ajax nu 18 februari op Sicilië. Utrechtse supporters gearresteerd ENSCHEDE - De gemeentepolitie van Enschede heeft gisteren twee supporters van FC Utrecht gearresteerd. Zij richtten vernie lingen aan in de trein die hen vanuit Enschede terug naar Utrecht vervoerde. De fans keerden onverrichterzake huiswaarts nadat scheidsrechter Van den Ende een uur voor aanvang van de wedstrijd FC Twente - FC Utrecht het veld in het Diekman- stadion onbespeelbaar verklaarde. De politie gaat bij de KNVB reclameren over het late tijdstip van afgelasting, 's Ochtends had de plaatselijke consul het terrein wel goedgekeurd. John van Loen gooit zijn hele ziel en zaligheid in de strijd om Ajax een doelpunt te bezorgen. Het haalde allemaal niets uit. fc EREDIVISIE Ajax - FC Groningen 0-0. Scheidsrechter: Hou- ben. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Zig- mantovitsj (FC Groningen). SVV Dordrecht'90 Feyenoord 0-1 (0-0). 53. Metgod 0-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Refos, Wou- ull (allen SW - Volendam 0-0. Sparta - De Graafschap 1-1 (0-0). n Berg 1-1. Scheidsrechter FC Den Haag - RKC 0-0. Scheidsrec ge Toeschouwers 15Q0. Gele k "an der i Den Haag). Abbenhuis. Schellevis, Van der l NA AFLOOP VAN DE WED STRIJD Cagliari - AC Milan zijn vijf personen gewond geraakt en twaalf opgepakt. Een auto van de televisiemaatschappij van Silvio Berlusconi, die tevens voorzitter van Milan is, werd volledig vernield door een groep „ultrasDe vandalen werden uit elkaar gedreven door de po litie. Een autobus die Milanese supporters naar de haven bracht, waar ze de boot naar het vasteland moesten halen, werd door Sardijnse supporters aan gevallen met stenen en stokken. De politie voerde een charge uit om de weg vrij te maken. Hij staat in Eindhoven weliswaar (nog) niet op de loon lijst, maar Hans Westerhof heeft PSV wel alvast een eind je verder op weg geholpen naar prolongatie van de lands titel. Met FC Groningen kaapte de kroonprins van het va derlandse trainersgilde in De Meer een punt weg bij Ajax; 0-0. Dat gebeurde in een wedstrijd die geen spetterend spektakelstuk werd, zoals veel eerdere afleveringen van Ajax-FC Groningen, maar die vanwege de spanning wel negentig minuten boeide. De Amsterdammers mochten zich over de uitslag het meest beklagen. Zij lieten, Dennis Bergkamp voorop, minstens een half dozijn opgelegde kansen liggen. man van vijftien miljoen aan het knoeien. Hij mikte de bal in het zijnet en kon zich vervol gens van nijd de haren wel uit het hoofd trekken. Bergkamp was daarvoor nog twee keer in ideale positie voor het Groningse doel gekomen, maar beide keren bracht Lode- wijks redding. Ook John van Loen, die als vervanger van de zieke Stefan Pettersson voor het eerst sinds 24 november (FC Twente uit-red.) weer eens in de basis stond, had moeten scoren. En Bryan Roy, Aron Winter en Danny Blind waren eveneens dicht bij de winnende treffer, GPD De meest uitgelezen mogelijk heid verprutste Bergkamp twin tig minuten voor tijd. De top scorer van de eredivisie was toen weer eens onweerstaan baar bij zijn Witrussische bewa ker Andrei Zygmantovitsj van daan gedemarreerd. Patrick Lo- dewijks, de excellerende Gro ninger keeper en laatste horde op weg naar de gapend lege doelmond, ontweek hij even eens met de allure van een Olympisch slalomkampioen. Maar de afwerking nog slechts een formaliteit leek, sloeg de maar op het moment supreme lieten ze het allemaal afweten. Bijna was FC Groningen zelfs nog met de hele buit uit de Wa tergraafsmeer geslopen, maar in de laatste minuut knalde Mart van Duren vrij voor Stanley Menzo naast. „Meer dan het punt hadden we niet verdiend," stelde Hans Westerhof nader hand met gevoel voor verhou dingen vast. Had zijn ploeg het in de wed strijd zwaar te verduren gehad, na afloop kwam Hans Wester hof zelf onder vuur te liggen. Gaat hij nou wel, of gaat hij nou niet naar PSV, was daarbij de repeterende vraag. Opnieuw hulde Westerhof zich in neve len. Al gaf hij voor het eerst wel min of meer toe 'in gesprek' met de Philips Sport Vereniging te zijn. „Voordat ze bij PSV het vertrek van Robson bekend maakte, heb ik geen contact met ze gehad. Wat er daarna ge beurd is, zeg ik niet," aldus Westerhof. In Eindhoven maakt het be stuur van PSV deze week be kend wie Robson aan het eind opvolgt. Alles wijst daarbij in de richting van Hans Westerhof. Zo was daar medio vorige week het telefoon gesprek tussen PSV-voorzitter Jacques Ruts en directeur Henk Nienhuis van FC Groningen. De praeses van de landskampioen deed daarin kond van de meer dan warme belangstelling voor Westerhof. „Ruts," zo zei Nien huis, „kwam mij dat vertellen, omdat hij zich voor kon stellen dat wij in geval van vertrek van Westerhof natuurlijk ook naar een nieuwe trainer uit moeten En dat deed Nienhuis vrijwel direct. Donderdag al nam hij contact op met Wim Hulscher, de manager van FC Wagenin- gen. Nienhuis vroeg hem de da tum (1 februari) waarop Pim Verbeek aan het bestuur van Wageningen zou moeten laten weten of hij met de aanbieding zijn contract met twee jaar te verlengen akkoord ging, met een week te verlengen. Hulscher gaf aan dat verzoek gehoor en Verbeek heeft inmid dels ook al met FC Groningen gesproken. - Fortuna Sittard 5-0 (2-0). 8 Ste- 71. Stewart 4-0, 78. SW Dordr Den Haag Graafschap Toeschouwers: 4800 23 15 7 1 37 50 - 21 24 15 7 2 37 38 - 14 23 14 5 4 33 50 - 17 23 6 12 5 24 23 - 22 22 7 8 7 22 34 - 39 23 8 5 10 21 32 30 23 7 6 10 20 22 - 31 22 6 7 9 19 21 - 32 22 2 9 11 13 21-38 B u V O T E E T B N D EERSTE DIVISIE Excelsior - Cambuur 2-2 (1-2). 28 Keizer 0-1, 35. Tammer 1-1, 41 Roembiak 1-2. 62. Tammer 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers 600 Rode kaart 87. Hoogma (Cambuur) wegens on deruit halen doorgebroken speler Gele kaart: Van den Berg en Taument (Excelsior), Roembiak en Crüden BRUSSEL. ANP Anderlecht is zaterdag in België niet verder gekomen dan een teleurstellend gelijk spel tegen Lierse SK, 0-0. Achter volger KV Mechelen deed het nauwe lijks beter door tegen Waregem op de zelfde score te eindigen. Standard Luik klom daardoor naar de tweede plaats, met twee punten achter stand op Anderlecht. De ploeg van de Nederlandse trainer Haan versloeg Eke- ren met 4-1. Club Brugge, gedeeld der de met KV Mechelen, versloeg Kortrijk, 3-0. Anderlecht, voor eigen publiek weinig geïnspireerd spelend, stuitte op de uit blinkende doelman Mampaey van Lier- se. Deze greep uitstekend in bij moge lijkheden van de jarige Bosman, Nilis en Versavel. Club Brugge was produktiever. De Nederlander Booy, Cossey en Van der Eist scoorden tegen Kortrijk. Beveren liep bij Cercle Brugge uit naar 2-0, ondermeer via een doelpunt via de snelle en door veel clubs begeer de Zeeuwse aanvaller Van Vossen. Soudan maakte het andere doelpunt. De Kroaat Weber zorgde ervoor dat het nog gelijk werd. Hij scoorde twee keer voor Cercle. Weber maakte dit seizoen al negen tien doelpunten. Hij voert de lijst van topschutters daarmee aan. Booy staat op dertien treffers. Charleroi - RWDM werd gestaakt bij 1-1, Antwerp - Club Luik bij 0-0, beide wegens mist. De duels worden in het geheel overgespeeld. 0,88. Goudmiin 3-0. Scheidve I: 52. Brookhuis (NEC) is (Eind- CAGLIARI .GPD •Wageningen 1-1 (1-1). 10. V jjjgjg 1-1 Scheidsrechter V schouwers. 1200. Gele ki id Sport - Den Bosch 0-0. Scheidsrechter Veendam - AZ 2-1 (1-1). 8 Buskermolen 0-1, 35 Brouwer 1-1, 50 Huisman 2-1 Scheidsrechter Mar- Been 5-0. 81 DeVi Toeschouwers: 8200. C Haarlem 6-0 (4-0). 8 Roelofsen 1-0, 1 Schaap 3-0, 44 Been 4-0, 57 Zwolle 5-0 (3-0). 3. Van Raalte 1-0 (eigen Vellen 2-0, 9. De Vries 3-0, 49. De Vues 4- s 5-0 Scheidsrechter. 'S 2-0. 58 Van Hooidonk 3-0, 80. Koumans 4-0, Verwey 4-1 Scheidsrechter: Kloeg. Toeschou- n 0-0. Scheidsrechter De Graat Toe- 30 Gele kaart: Oostrom en De Roode 25 16 3 6 35 26 12 6 8 30 41 - 32 24 11 7 6 29 58 - 38 24 11 7 6 29 45 - 34 25 11 7 7 29 30 - 23 26 12 5 9 29 38-43 24 9 9 6 27 41 - 30 26 10 7 9 27 45 40 26 10 6 10 26 46 34 26 10 6 10 26 32 37 24 10 5 9 25 39 - 35 26 8 9 9 25 32 - 35 25 6 10 9 22 27 - 39 27 6 9 12 21 33 - 48 GA Eagles Emmen FC Zwolle VIJFDE PERIODE Oen Bosch PROGRAMMA 8 15 16 29 - 51 3 2 1 0 5 3 - Den Bosch. Go Ahead Eagles AC Milan en luventus zijn klaar voor de 'wedstrijd van het jaar'. Beide clubs wonnen ter voorbe reiding op het onderlinge tref fen van komende zondag met 4 -1Met een voorsprong van vijf punten is Milan de grote favo riet om volgende week al de twaalfde scudetto officieus vei lig te stellen. AC Milan had het gisteren on verwacht lastig bij Cagliari. De koploper stond binnen vier mi nuten achter. Na een fraaie solo kon Bisoli de score opènen. De koploper leek even van slag. Gullit miste een eenvoudige mogelijkheid en Rijkaard kopte tegen de paal. Maar in de twee de helft toonde Milan dat het zich in tegenstelling tot de afge lopen jaren niet door een tegen valler van zijn stuk laat brengen. De achterstand werkte dit keer niet verlammend. De ploeg van Fabio Capello bleef koelbloedig aanvallen en benutte in de 55ste minuut een vrije trap. Albertini schoot via Van Basten raak. Daarna voelde de Utrechter, tot dat moment onzichtbaar, zich geroepen voor een hoofdrol. Hij scoorde rond de 70ste minuut nog twee keer. Eerst schoot hij een door Gullit teruggelegde bal droog in, daar na benutte hij voor de zevende keer in dit seizoen een straf schop. Massaro, aanvankelijk gepasseerd ten faveure van Si- mone, maakte het karwei af: 1- Marco van Basten heeft na zijn tweede hattrick binnen veertien dagen al 16 treffers op zijn naam staan. Hij kan waar schijnlijk geen absoluut record breken. Zijn legendarische voorganger bij Milan, Gunnar Nordahl, trof in het seizoen 1949/'50 maar liefst 35 keer doel. Pijnlijk verlies Juventus vergat tegen Foggia de pijnlijke nederlaag bij Fiorenti- na. Roberto Baggio zorgde in de tweede minuut voor nog meer vreugde door een strafschop te benutten. De promovendus bood zeer goede tegenstand. Een discutabele overtreding op Di Canio hielp Juve zeven mi nuten na de pauze verder op weg. Baggio was weer succesvol vanaf elf meter. Een minuut la ter scoorde de international nog met een fraaie curve. De Roe meen Petrescu beloonde het sterke spel van Foggia met een treffer. De Rus Sjalimov en in ternational Baiano waren zelfs dicht bij een tweede treffer In de blessuretijd bepaalde Casi- raghi de eindstand op 4-1 Napoli heeft met een 3-0- overwinning op Cremonese voorlopig de derde plaats veilig gesteld. Zola opende de score. De Franse libero Laurent Blanc, die in de afgelopen weken zeer werd bekritiseerd, scoorde zijn eerste twee doelpunten voor Napoli. Marseille vergroot voorsprong Olympique Marseille heeft zijn voorsprong op Monaco in de voetbalcompetitie van Frankrijk vergroot tot vier punten. De finalist van het Europese toernooi van de landskampioen van vorig seizoen versloeg Tou louse. 2-0. Monaco, de enig overgebleven concurrent van de titelverdediger, liet een punt lig gen tegen Toulon, 1 -1 Marseille besliste de wedstrijd pas in de tweede helft. Papin opende de score in de 57ste mi nuut. Het was zijn twintigste treffer van het seizoen. Een kwartier voor tijd maakte De- schamps het tweede doelpunt. Door een treffer van Passi kwam Monaco in de eerste helft tegen Toulon nog wel op voor sprong. In het tweede deel maakte Rodriguez voor de thuisclub gelijk. In de strijd om de plaatsen die recht geven op Europees voetbal speelden Caen en Montpellier in de subtopper ge lijk. Het bleef 0-0. Paris SG klom daardoor naar de derde plaats. In de hoofdstad werd Lyon met ruim verschil verslagen, 3-0. Reynaud, Simba en Perez zorg den voor de treffers. Beenhakker start met gelijkspel MADRID ANP Real Madrid - Cadiz. Eén tegen achttien op de ranglijst. Leo Beenhakker zou een fraai de buut maken op de bank bij Re- al, was de verwachting van voetballend Spanje. De werke lijkheid viel tegen. Het werd 1-1. Toch vergrootte Real de voor sprong op Barcelona tot vier punten. De club van Cruijff ver loor in Baskenland met 1-2 van Real Sociedad. De Nederlandse trainers bezetten met hun clubs echter wel de eerste, tweede en derde plaats in de Spaanse competitie. Guus Hiddink klom met Valencia namelijk naar de derde positie, dank zij de zege van 1-0 bij La Coruna. Doel punt: Giner. Beenhakker volgde afgelopen week de Joegoslaaf Antic op, die gedurende bijna een seizoen veel succes had maar zijn spe lers de laatste weken niet zag imponeren. „Don Leo", eerder drie kfeer kampioen met de Ko ninklijke en van Ajax overgeno men als algemeen manager, werd naar voren geschoven. An tic kreeg zijn functie. „Winnen is niet genoeg. Als trainer van Real heb je elke week met 100.000 socio's te maken", zei de Loosdrechter bij zijn aanstel- ling. Barcelona speelde mooier voet bal dan Real en dat wekte af gunst in de hoofdstad. In zijn eerste optreden kon Beenhak ker de fans (nog) niet tevreden stellen. Na afloop gooiden velen uit onvrede met hun zitkus sentje. Dat is gebruikelijk in Spanje na een matig resultaat. FC Den Haag steekt alleen als verzamelaar van kaarten boven de grijze middelmaat uit. De club, goed voor verreweg de meeste prenten in de eredivisie, hield aan het duel met RKC een punt (0-0) en zeven gele kaarten over. Opvallend genoeg kreeg geen Hagenaar rood. Wel zijn vier spelers geschorst voor de volgende competitiebeurt. Jan Reker zat op de tribune druk te turven. Zijn Willem II ontvangt Den Haag komend weekeinde en Reker zag de een na de andere Hagenees afvallen als toekomstige tegenstander. Recidivist Lems mist het duel in Tilburg vanwege zijn zevende gele kaart, Valk door zijn zesde, Purvis kreeg de vijfde bekeu ring, Van der Laan zijn derde. Roelof Luinge floot te vaak en soms warrig, maar de meeste straffen waren terecht. Gegeven voor (soms forse) overtredingen (Lems, Valk en Van der Laan), opzettelijk hands (Abbenhuis en Purvis) of overspannen pro test (Schellevis en Houtman). Natuurlijk dacht de harde kem van Midden-Noord anders over Luinge. Supporters zongen wei nig verheffend dat Luinge de stad niet meer zou verlaten. De scheidsrechter dreigde elf mi nuten voor tijd zelfs te staken, omdat grensrechter Van Nissel- roy voortdurend werd bekogeld met allerhande zaken. Het duel was voor rust best aardig. RKC, zonder de aan de knie geopereerde topscorer Harry Decheiver, kreeg na 39 minuten de beste kans. Lems legde Luhukay neer in het straf schopgebied, maar Brands schoot van elf meter tegen de buitenkant van de paal. Eerder had Van der Laan uit een gewo ne spelsituatie hetzelfde gedaan aan de andere kant. De tweede helft was romme lig. Beide clubs legden het ac cent op de verdediging, zodat nauwelijks kansen ontstonden. Bovendien slaagden de teams er nauwelijks in de bal langer dan een paar seconden in de ploeg te houden. RKC-trainer Leo van Veen vatte de partij treffend sa men: „Er was niet zo heel veel interessants te zien, of het zou het aantal kaarten moeten zijn." TILBURG ANP in mijn hemd gezet. Zoiets heb ik in mijn loopbaan nog niet eerder meegemaakt." De wedstrijd vond Kessler het bespreken niet waard. Zelfs met een vijfmans verdediging, met Samuel op Stewart en Paul Janssen op Vincent, konden de Limburgers niet verhinderen, dat Willem II reeds na acht mi nuten op voorsprong kwam. Overmars haalde vlot de achter lijn en Stewart was ter plekke: 1- Efen pittige zondagse straftrai- ning en mogelijk nog meer maatregelen. Dat stelde Fortuna Sittard-trainer Georg Kessler zijn spelers zaterdagavond in Tilburg in het vooruitzicht, on middellijk na afloop van de bla merende nederlaag (0-5) tégen Willem II. Kessler was laaiend over de slappe manier waarop zijn elftal had gespeeld. „Juist nu ik net mijn contract met een jaar heb verlengd, had ik iets anders ver wacht. Ik voel mij beledigd en LONDEN RTR Leeds heeft Manchester United achterhaald op de eerste plaats van de league. De eerste over winning sinds twee maanden op eigen veld was daarvoor vol doende. Notts County werd ver slagen, 3-0. Manchester United verspeel de twee punten door bij Arsenal gelijk te spelen. Tegen de kam pioen werd het 1-1. Leeds en Manchester United hebben nu evenveel punten, Manchester heeft nog een duel tegoed. Sterland opende de scorde voor Leeds tegen Notts County in de twaalfde minuut. Na de hervatting zorgden Batty en Wallace voor zekerheid. Leeds had sinds november geen thuis wedstrijd meer gewonnen. Met zijn achttiende doelpunt van het seizoen zette McClair United bij Arsenal op voor sprong. De Schotse internatio nal profiteerde van een misver stand tussen doelman Seaman en middenvelder Rocastle. Een minuut voor de rust maakte Ro castle gelijk. Het was pas het tweede doelpunt van Arsenal in een serie van acht duels zonder overwinning. Liverpool, na vijf opeenvol gende overwinningen weer kan didaat voor een toppositie, ging onderuit. Op Anfield Road was Chelsea verrassend te sterk. De club uit Londen won met 2-1. Het had nog erger gekund. Kort voor tijd stopte doelman Grob- belaar van de thuisclub nog een strafschop. Liverpool was der tien duels zonder nederlaag ge bleven. Jones zette Chelsea op voor sprong, de Israëliër Rosenthal maakte nog voor de rust gelijk. Wise, international van Enge land, zorgde vijf minuten voor het einde voor de sensatie. Chelsea had in het seizoen 1935-1936 voor de laatste keer gewonnen op het veld van Li verpool. Tottenham Hotspur, tegenstander van Feyenoord in het Europese toernooi van de bekerwinnaars, verloor van Manchester City. Door een doelpunt van White werd het 1- 0. City deelt de derde plaats met Liverpool. Fortuna kwam er vervolgens niet meer aan te pas. CIJFERS SPANJE: Burgos - Atletico Madrid 1-1, Sevilla - Athletic Bilbao 1-2, Real Madrid - Cadiz 1-1, Sporting Gijon - Valladolid 1-0, Logrones - Te- nerife 2-0, La Coruna - Valencia 0-1. Albacate - Osasuna 1-0, Mallorca - Oviedo 2-1, Espanol - Zaragoza 1-0, Real Sociedad - Barcelona 2-1. Real Madrid 20-32 Zaragoza 20-26 County 3-0, Liverpool - Chelsea 1-2, ft in Villa - Everton 0-0. 26-56 Sheffield 27-47 Chelsea BELGIE: KV Mecheler Anderlecht 21-32 Club Brugge 21-2 - AC ft- 19-22 .-1, Inter - AS Roma 0-0, V -0, Lazio-Torino 2-1. 19-33 19-28 19-26 Parma 19-22 Metz - Le Havre 1-1, Caen - Montpellier 0-0, Toulon - Monaco 1-1. Lens - Auxerre 0-0, Toulouse - Marseille 0-2, Paris Saint Germain - Lyon 3-0, Rennes - Cannes 0- 0, Sochaux - Lille 2-1, Nimes - Nancy 1-2 Marseille 27-40 Caen 27-33 31-46 Aberdeen PORTUGAL: Sporting - Braga 4-2, Boavisl Porto 0-0, Pacos Ferreira - Farense 1-0. Sal- gueiros - Penafiel 1-1, Estoril - Famalicao 2-1, 20-29 Guimaraes 20-23 - PAOK 1-1, Doxa Dram, VOOR HET EERST heeft Mario Been doelpunten gemaakt in het kleurige shirt van Heerenveen. Drie nog wel. De koploper in de eerste divisie won zaterdag voor ruim 8.000 toeschou wers met 6-0 van Haarlem. Been kan het persoonlijke succes goed ge bruiken. Hij is nog altijd eigendom van jJe Limburgse koopman Nol Hendriks, maar weet zeker dat hij nooit meer terugkeert naar de zui delijke provincie.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16