Sport Post blaakt van optimisme BOLLEN Aanstelling verrast Leo Beenhakker Blauw Zwart laat LFC in de kou staan LEIDEN - Blauw Zwart is gisteravond niet komen opdagen voor de wedstrijd tegen LFC in het kader van het nederlaagtoemooi. De Kanaries - die het evenement organiseren vanwege het 85-ja- rig bestaan - stonden gisteravond klaar op het kunstgras in Oegstgeest, maar de Wassenaarders oefenden op hun eigen park tegen Wesüandia. Volgens LFC-bestuurders was van Blauw Zwart een schriftelijke bevestiging ontvangen over de wedstrijd. Blauw Zwart bleek gisteravond niet op de hoogte van het duel en sprak van een 'communicatiestoornis'. Open NK darts in Noordwijkerhout LEIDEN - Komend weekeinde worden in Noordwijkerhout de operi"Nederlandse kampioenschappen darts gehouden. Het is het grootste en belangrijkste toernooi op de Nederlandse toer- nooikalender. Vier bekende Engelse profs geven acte de presen ce: Phil Taylor, Steve Brown, Alan Warriner en Rod Harrington. De laatste staat momenteel nummer één op de wereldranglijst. Naast de Nederlandse top nemen ook Zweden, Denen, Belgen en Duitsers deel aan het toernooi. Vrouwenvoetbalinterland in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De nationale vrouwenvoetbalploegen van Nederland en Rusland spelen donderdag 19 maart een in terland op de accommodatie van afdelingsclub Alphen aan de Sportlaan in Alphen aan den Rijn. Het duel, dat voor de Neder landse ploeg geheel in het teken van de voorbereiding op de kwalificatiewedstijden voor de Europese kampioenschappen staat, begint om 19.00 uur. De Ruiter plukt Ajax en Twente kaal ZEIST - Bondscoach Nol de Ruiter heeft de selectie bekend ge maakt voor het Olympisch elftal, dat op dinsdag 4 februari in Waalwijk (aanvang 15.00 uur) oefent tegen RKC. Het duel dient als voorbereiding op de kwartfinales van het EK voor spelers on der de 21 jaar tegen Zweden op 11 (thuis) en 25 maart. Bij winst is Nederland verzekerd van deelneming aan het Olympisch voetbaltoernooi in Barcelona. De selectie is: Sander Boschker, Arthur Numan, Ronald de Boer, André Kamebeek (allen FC Twente), Marciano Vink, Frank de Boer, Michel Kreek, Brian Roy (allen Ajax), Ulrich van Gobbel en Gaston Taument (beiden Feyenoord), Harry Decheiver en Rob Maas (beiden RKC), Mare Overmars (Willem II), Edwin Zoetebier (Volendam), Rob Roest (FC Utrecht) en Erik Meyer (MW). 'Magie' Johnson welkom in Australië SYDNEY - De Australische basketbalbond heeft de seropositieve Earvin 'Magie' Johnson uitgenodigd als aanvoerder op te treden van een All Star-team voor een wedstrijd op 4 juli. De bond rea geert met die invitatie op de omstreden uitlatingen van de Australische arts Brian Sando. Die raadde het de basketballers af bij de Olympische Spelen in Barcelona tegen Johnson te spelen wegens het gevaar door mogelijk bloedcontact. OS zonder Zuidafrikaaanse boksers BERLIJN Aan het Olympisch bokstoemooi van Barcelona zul len geen Zuidafrikanen deelnemen. Het Afrika-bureau van de Internationale Amateur Boks Associatie (AIBA) heeft het verzoek van de wereldbond Zuidafrikaanse deelnemers toe te laten tot het Olympisch kwalificatietoernooi, dat van 2 tot en met 11 fe bruari in Casablanca wordt gehouden, afgewezen. Peter Post heeft voor de negentiende keer een wieler ploeg gepresenteerd. Bekend in binnen- en buitenland. En als het aan de Godfather van de Nederlandse wielren nerij ligt, komen daar nog heel wat jaartjes bij. Want Pe ter Post (58 nu) mag dan zo zoetjes aan de VUT-gerech- tigde leeftijd bereiken, hij peinst er niet over om op zijn lauweren te gaan rusten. De Amstelvener is geen type om te rentenieren. „Daar word je maar een oude man van. Ik heb nog animo genoeg. Bovendien ligt mijn hart bij de wielersport en de functie die ik nu heb, bevalt me pri ma." zaak van Panasonic over te ne men. Vooralsnog zijn die naar de wachtkamer verwezen. Post: „Op korte termijn zal er duide lijkheid komen. Er zijn nog wat financiële haken en ogen, maar het ziet er goed uit." De rust die in zijn vermaarde wielertent is weergekeerd, heeft Post nieuw elan gegeven. Hij bruist weer van energie, vooral ook toedoen van Fondriest. De Italiaan kan een potje bij hem breken. Post: „Dat is een fantas tische jongen voor een ploeg, eentje die een ploeg draagt. Zel den heb ik zo'n unieke wielren ner meegemaakt in mijn carriè re. Hij heeft niet veel gewonnen en veel weggegeven, maar ik ben ervan overtuigd dat hij ons nog veel plezier zal bezorgen." Ook Eddy Bouwmans, de nieuwe Nederlandse rondebe- GPD-VERSLAGGEVER Wat een verschil met vorig jaar, toen Post de wielerdagen zat leek na een reeks onverkwikke lijke conflicten, waarin onder andere het duo Rooks Theu- nisse, de sprinter Jean-Paul van Poppel en diens zaakwaarne mer André Boskamp hem het bloed onder de nagels vandaan haalden. Maar na regen komt altijd weer zonneschijn. Zeker is, aldus de Amstel- veense big boss, dat de ploeg van Post nog wel even blijft be staan. Al of niet onder de vlag gen van Panasonic en Sportlife. De naam Post blijkt, ondanks enkele magere jaren, nog altijd heel goed in de sponsormarkt te liggen. Er hebben zelfs al bedrij ven bij hem aan de bel getrok ken die zich aanboden om de lofte, heeft Posts wielerhart sneller doen kloppen. „Een ech te klimmer. Dit jaar zullen wij hem voor het eerst in de Torn de France brengen. Ik heb al ge lezen dat er veel van hem ver wacht wordt, maar ik doe daar niet aan mee. Bouwmans is nog jong (24), die moet eerst nog een Tour leren rijden. Toen In- durain voor het eerst in de Tour kwam, reed hij ook achteraan. Bovendien mist Bouwmans het specialisme van het tijdrijden, zoals Breukink dat wel heeft. Maar hij is op de goede weg en we zullen hem op speciale wijze voorbereiden op de Tour." De kans is groot dat volgend jaar Henk Lubberding aan de staf wordt toegevoegd. Post gaf zijn veteraan (38) daar gisteren tenminste een 'wild card' voor. Post vroeg in zijn speech spe ciale aandacht voor de renner die al zestien jaar bij hem in dienst is. „Henk jongen, je hoeft na dit seizoen voor mij niet te stoppen. Als je nog een jaar wil doorrijden, vind ik het ook best. Er zal altijd plaats voor jou zijn. En als je wel stopt, zullen we wel een functie voor je vinden. We hebben auto's genoeg." Post heeft voor zijn ploeg een budget van 7,5 miljoen gulden. Daarvan moeten 35 werkne mers worden betaald. Het rij dend personeel heeft Post inge krompen, van 24 naar 19 man. Post: „Het is gebleken dat 24 renners te veel is. Daar hebben we geen werk genoeg voor en dan zitten er altijd een paar thuis. Dat geeft alleen maar on rust, zowel bij de renners als bij de ploegleiding." Ook heeft Post zijn program ma herzien. In 1992 heeft hij maar één grote ronde op de rol staan, de Tour de France. Post: „Dat heeft alles te maken met de samenstelling van mijn ploeg. Wij hebben geen ronde renners en zullen het vooral van de wereldbekerwedstrijden moeten hebben. Bovendien, de organisaties van de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje willen ons wel graag hebben, maar wel met Fondriest, Lud- wig en Bouwmans. Nou, dat kan natuurlijk niet. Dat past niet in hun programma's." De samenstelling van de Panasonic-ploeg is als volgt: Renners: Eddy Bouwmans, Rudy Dhaenens (Bel), Viatche- slav Ekimov (GOS), Maurizio Fondriest (Ita), Jacques Hane- graaf, Erik Knuvers, Louis de Koning, Eric van Lancker (bel), Henk Lubbering, Olaf Ludwig (Did), Wilfried Nelissen (Bel). Guy Nulens (Bel), Marc van Orsouw, Jo Planckaert (Bel), Mare Sergeant (Bel), Robert van de Vin, Menno Vink, Marco Zen (Ita) en Dimitri Zhdanov (GOS). Maurizio Fondriest steekt een heel stuk uit boven zijn ploeggenoten tijdens de ploegvoorstelling van Panasonic. Woensdag 29 januari 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERAAAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HANS SONDERS Voimgeving: HENK BUIS NIEUWSLIJN 21 ME OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Elke sport heeft zo haar eigen wetjes, geschre ven of ongeschreven. Wie in een voetbalwedstrijd waj al te hevig protesteert tegen een aan de tegenpartij toegekende penalty, riskeert een schorsing. In de korfbalsport is een derge lijk protest tegen een strafworp een recht. Dat laatste zal de voetballers als muziek in de oren klinken. Maar in de korfballerij beginnen ze zo langzamerhand genoeg te I krijgen van het 'protestrecht', zoals dat in de reglementen is vastgelegd. Een team kan tegen) bepaalde arbitrale beslissingen j zoals het geven van een straf worp, maar ook het niet geven ervan - in beroep gaan. Na af loop moet dan even een formu lier worden ingevuld. Da's lek ker handig. Je verliest met 8-7 door een dubieuze strafworp en probeert er achteraf gewoon nog op een formele manier een gelijkspelletje uit te slepen. Dat j kan. In theorie, maar ook in de praktijk. Er is weinig creativiteit voor no-j dig om te bedenken dat deze re gel tot veel kommer en kwel kan leiden. Afgelopen weekeinde bij de wedstrijd Tempo - Bolnes in Alphen aan den Rijn (derde klasse N) liep het weer eens de spuigaten uit. Het Alphense Tempo won met 11-10, maar n afloop regende het bezwaar schriften. De wedstrijd begon na het laatste fluitsignaal pas goed. De derde helft zogezegd. In rugby kennen ze dat feno meen ook, maar daar vullen ze: die helft heel anders. Bij Tempo gaven ze openlijk toe dat het protesteren was ingege ven door Bolnes, dat het initia tief nam en twee Alphense tref fers in twijfel wilde trekken. De Alphenaren op hun beurt leg den een claim op een penalty die niet was gegeven. Zo kon het gebeuren dat Tempo-speel ster Joke Boot een uur na de wedstrijd uit de kantine moest komen om een penalty te ne- men onder toeziend oog van scheidsrechter André Keere- weer. Want het bijdehante ge- doe kent geen grenzen bij de die korfballers: ze nemen ge- woon die 'pingel' alvast in de hoop dat het protest wordt toe-1 gewezen, dan hoeven ze niet nog eens voor die halve minuut naar de sporthal te reizen... Erg lumineus allemaal, maar wordt het niet een beetje te zot zo langzamerhand? En: wordt de scheidsrechter op deze ma nier niet tot een volstrekt onge loofwaardig stromannetje? Scheidsrechter Keereweer uit Leiden - hij floot Tempo-Bolnes - vindt dat wel meevallen: „Ik moet zeggen dat het aantal protesten toeneemt. Dat beluis ter ik ook als we met de arbiters een bijeenkomst hebben. Zelf ben ik er dit seizoen ook al twee keer mee geconfronteerd, terwijl ik daarvoor aanzienlijk minder gevallen had. We moeten na tuurlijk redelijk blijven. Strikt genomen kun je in korfbal ein deloos protesteren als de uitslag je niet aanstaat. Maar om te be ginnen kost een procedure geld en bovendien moet een team erg sterk in de schoenen staan en dat laatste is vaak niet het geval. Soms slaan protesten nergens op. De meeste protesten worden dan ook niet doorgezet De pro testcommissie heeft hierin na tuurlijk een belangrijke rol. Als zij veel binnengekomen bezwa ren opzij schuiven, zal de inte resse om te protesteren ook afne men. Trouwens: ik vind het geen motie van wantrouwen, dat protestrecht. In het betaalde voetbal wordt een arbiter toch ook wel eens teruggefloten na het zien van tv beelden?" De hoofdklasse-teams uit de korfbalcompetitie hebben al ge constateerd dat het protesteren niet tot kunst moet worden ver heven en dat het louter ellende oplevert. Zij hebben een heren- allen een formulier waarin stond dat ze geen gebruik meer zouden maken van het protestrecht. Ze hadden geen zin meer om wekelijks na de wedstrijd te gaan zitten proce deren om vervolgens bij de protestcommissie door de mand te vallen. Dat 'herenak koord' - een slecht gekozen term overigens in deze ge mengde sport - werkt naar verluidt tot ieders tevreden heid. Bij het KNKV, de bond dus, verwacht men dat die lijn in de toekomst wordt doorge trokken voor de totale compe titie. „De intentie ligt er. Maar eerst zullen de clubs tijdens een al gemene ledenvergadering zich daarvoor moeten uitspreken, aldus KNKV-woordvoerder Joop Bloemheuvel. Misschien kunnen de voetbal lers het protestrecht overne men als de korfballers er niets meer mee doen. Dan is de man in het zwart misschien af van al het duw- en trekwerk aan zijn lijf na het geven van een 'pingel' en kan hij de he ren voetballers na afloop uit nodigen in zijn kleedruimte. A rie Selinger is weer terug bij het Ne derlands volleybal team. Bondsbestuurders en spelers toonden zich bijzonder ingenomen met die ontwikke ling, maar een aantal volley balclubs sloeg onlangs de schrik om het hart. Vorige week tijdens een persconfe rentie liet de weer in ere her stelde volleybalgoeroe zich ontvallen dat een aantal, im mer druk bezochte, clinics zou worden geschapt. Dat allemaal ten behoeve van een ingelaste trainingsstage van Oranje in Japan, werkplek van Selinger. Eén van de plaatsen waar zo'n clinic wordt georganiseerd is Rijnsburg. Op 21 februari luis teren de beste Nederlandse volleyballers in sporthal Mid- delmors het lustrumfeest van RW op. Voordat Selinger tot zijn uitspraak kwam, had de organisatie van de Rijnsburgse volleybalclub al heel wat cent jes uitgegeven. En ongeveer 800 liefhebbers hadden zich reeds verzekerd van een kaart je raison van 12,50 gulden. Bart van Kruistum, voorzitter van RW, moest daarom even slikken toen Selinger zijn nieu we plannen ontvouwde. Hij belde bezorgd met de Nevobo om zekerheid te krijgen over het al dan niet doorgaan van de clinic: Wat denk je: we hadden met vijfman bergen werk verzet, hadden een sponsor geregeld, een zaal gehuurd en er waren al heel wat kaarten verkocht. Die clinic moet het hoogtepunt worden van ons jubileum. Als je dan hoort dat Selinger plot seling iets anders van plan is met net volleybalteam, dan moet je even slikken. Van lónistum en RW werden echter snel gerustgesteld door de Nevobo. De clinic, zo ver zekerden de bondsbonzen, gaat hoe dan ook door. Bazel de Selinger vorige week soms onzin? „Dat niet", zegt bondsadministrateur Dick Duurkoop. .Alleen is het één en ander on genuanceerd in de pers ver schenen. We zijn met Selinger om de tafel gaan zitten en heb ben wat geschoven in het pro gramma. Daardoor kunnen al le clinics doorgaan. Na die de monstraties gaat Oranje naar Japan. Zijn clinics dan belangrijker dan een gedegen voorberei ding voor de Olympische Spe len? Duurkoop: „De Nevobo hecht veel waarde aan clinics. Daar gaat een enorme promotionele en publi citaire waarde van uit. MADRID ANP Leo Beenhakker maakt het ko mende 'weekeinde in de wed strijd tegen Cadiz zijn rentree op de bank van Real Madrid. De nieuwe trainer van de Spaanse topclub deed het gisteren kort na zijn definitieve benoeming voorkomen alsof die ook voor hem een verrassing was. Vanaf het moment echter dat Beenhakker Ajax begin dit sei zoen verruilde voor een functie in het management van Real, leek het niet meer dan een kwestie van tijd voordat hij An tic zou opvolgen. Ondanks drie punten voorsprong op Barcelo na en een plaats in de kwartfi nales van de UEFA-beker kreeg de Joegoslavische trainer maan dagavond te horen dat hij over bodig was. Niet alleen vanwege de tegen vallende prestaties van de laatste weken. Beenhakker „Van een coach van Real Ma drid wordt veel verwacht. Hij moet resultaat boeken, maar ook wekelijks 100.000 mensen vermaken. Barcelona heeft dan wel wat minder punten, maar speelt vaak beter voetbal. Dat stoort de mensen in Madrid." Beenhakker is tot medio 1994 trainer. Hij ontkende dat de functie van algemeen manager hem niet aanstond. „Integen deel. Het werk dat ik de laatste maanden heb gedaan is goed bevallen. Bovendien bleek het zeer zinvol te zijn. Ik was er be- Ajax moet op zoek naar nieuwe plek voor stadion Leo Beenhakker hoort met een effen gezicht aan dat voorzitter Ramon Mendoza hem benoemt tot trainer van Real Madrid. foto anp aangeboden voor nog een extra al aanvankelijk zelfs acht pun- opereerde trainer Hiddink aan Daarna was Beenhakker iets seizoen, maar vroeg bedenktijd, ten voorsprong op de club van een opmars bezig is. meer dan twee jaar technisch „Ik had dit absoluut niet zien Johan Cruijff. In de laatste zes Beenhakker was voor de directeur van Ajax. Hoewel hij AMSTERDAM «ANP De gemeente Amsterdam is „zeer teleurgesteld" dat de ge meente Ouder-Amstel geen pla nologische medewerking wil verlenen aan de bouw van het deels op haar grondgebied ge plande sportstadion Strandvliet. Maandagavond bleek dat een meerderheid van de gemeente raad van Ouder-Amstel gekant is tegen de bouw van het multi functionele stadion op deze plek, onder meer wegens te ver wachten verkeersoverlast. Het stadion zou de thuishaven van Ajax moeten worden. De gemeente Amsterdam houdt vast aan Strandvliet in Amsterdam-Zuidoost. Het vindt de bewuste locatie de meest ge schikte plek om een stadion te bouwen dat voldoet aan de ver eiste voorwaarden, zoals goede bereikbaarheid, aldus de woordvoerder. De gemeente heeft volgens hem er alles aan gedaan om aan bezwaren van- Ouder-Amstel op dit gebied te gemoet te komen. Zo is er een onderzoeksrapport opgesteld waaruit blijkt dat de verkeerssi tuatie te beheersen is. De gemeente Amsterdam wil nu verder overleggen met Ou der-Amstel over de ontstane si tuatie en de gemeente overtui gen dat dit toch de beste plek is, aldus de woordvoerder. Als de gemeenteraad van Ouder-Am stel het besluit aanneemt, bete kent dat in ieder geval vertra-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21