Sport Roodenburg haalt nu weer even adem Lugdunum krijgt punt te weinig in streekderby Unitas verstoort plannen UVS Periodetitel lonkt voor Foreholte Maandag 20 januari 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: PIET KOOREMAN Het zit Foreholte niet tegen. De Voorhouters promoveerden vo rig seizoen naar de derde klasse, voeren momenteel de ranglijst aan en hebben de tweede perio detitel bijna voor het oprapen. Met FC Lisse, de tegenstander van gisteren, gaat het wat min der. Een ontslagen trainer, een geschorste trainer, en slechte resultaten. Een beetje gelukkig won Foreholte gisteren de con frontatie met FC Lisse (1-0). Maar onverdiend was het geenzins. Lisse werkte welis waar hard en slaagde er in om in de tweede helft de koploper onder druk te houden, maar was toch de mindere. De kan sen voor Lisse waren op de vin gers van één hand te tellen. In die bewuste periode werd een inzet van Frans Bouckaert door Ronald Verhart voor de doellijn gekeerd, en süisde een afstand schot van Pijpers rakelings over. Met een gemiste kopbal van Frans Wessels voor rust, bleef het aantal serieuze doelpogin gen van Lisse beperkt tot arie. Lisse maakte het vooral zich zelf lastig. In de tweede minuut benutte Foreholte-spits Stan Ul- jee een strafschop na een over treding na Ed Wessels op André van der Berg en keek de ploeg van de geschorste maar verbaal duidelijk aanwezige coach Jan Gieske vroeg tegen een achter stand aan. Een achterstand die het beeld van de wedstrijd zou bepalen. Lisse werd gedwongen risico's te nemen. Het pressie voetbal werd voor Lisse twintig minuten voor tijd een bijna on mogelijk opgave nadat de voor Ed Wessels (hoofdwond) inge vallen Frans van Lierop het veld werd uitgestuurd. Gemakkelijk In tegenstelling tot Lisse had Foreholte het met een vroege voorsprong een stuk gemakke lijker. Het kon leunen op zijn betrouwbare defensie en gok ken op een uitval via de snelle André van der Berg. Voor Van der Berg had er meer ingezeten dan een degelijke invallers- beurt Hij, die van het begin van start mocht gaan door de afwe zigheid van de geblesseerden Puck van der Voort en Nico van Rijn, kreeg twee uitstekende mogelijkheden om de wedstrijd na rust te beslissen. Foreholte kon aanvallend niet in zijn eigen spel komen. Daar voor was het raamwerk door de afwezigheid van Van der Voort. Van Rijn, Ronald van Velthoven (geschorst) en Jan Homan (werk) te zeer aangetast. De thuisclub beperkte zich voorna melijk tot het overeind houden van het beschadigde raamwerk en de kleine voorsprong. Iets wat zonder noemenswaardige problemen lukte. Nu de ploeg ook in een ver zwakte samenstelling de punten vergaard is het niet onrealis tisch om aan een kampioen schap te gaan denken. De on vermijdelijke vraag dient zich dan aan wat Foreholte eventu eel in de tweede klasse te zoe ken heeft. Met de huidige groep kan het zich een klasse hoger waarschijnlijk wel handhaven. Maar voor hoe lang? Trainer Mart de Groot draait er niet om heen. Hij wil naar het hoogste streven en wil dolgraag in de tweede klasse spelen. In zijn se lectie heeft hij genoeg vertrou wen, de kwaliteiten en de goede sfeer vormen een solide basis. Stilletjes hoopt hij dat als de ploeg onverhoopt mocht pro moveren, een of twee verster kingen van buitenaf zich bij de Voorhoutse club aanmelden. Foreholte FC Lis* 1-0 (1-0) 2 Ul jee 1 0 (strafschop^^ScNwtófechter^Portman Toe royo (Foreholte) Uitslijting: Van Lierop (FC Liv Zege van Nigeria Nigeria heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve fi nale van het AfriJcaans voetbal kampioenschap. In de kwartfi nale werd gisteren met 1 -0 van Zaïre gewonnen. Het winnende doelpunt werd in de 22ste mi nuut gemaakt door Yekini tij dens een doelworsteling. WSB nog in winterslaap Derdeklasser WSB verkeerde gisteren nog een beetje in een winterslaap, want in het begin van de wedstrijd tegen WSE was de ploeg van Fokke van de Reijd niet bij de les. De Waddinxveense gasten en feller en kregen voor hun betere spel ook de belo ning: een 3-0 zege. Erwin Pleus zette zijn team op voorsprong. De Noordwij- kerhouters waren prompt wakker, maar toch vergrootte WSE de score. Uit de kluts maakte Ron Scheurwater de tweede treffer. De thuisclub probeerde de schade te be perken, maar het mocht niet baten. Het werd nog erger (0- 3 door wederom Erwin Pleus). Toen speelde WSB al met tien man, omdat Wiebe Valkema met twee boekin gen het veld vroegtijdig had moeten verlaten. Eén van de noteringen kreeg de verdedi ger op een merkwaardig mo ment. De overtreding was al enkele minuten begaan en het duel was al eerder onder broken geweest. Tot verba zing van velen kreeg Valke ma toen alsnog een boeking >r zijn onreglementaire daad. In het laatste kwartier kon WSB met tien man niet aan de nederlaag ontsnap pen, waardoor de JMoordwij- kerhouters kansloos zijn voor de tweede periodetitel. Doelman Ted van der Meer uitblinker bij SJC VOETBALMEDEWERKER Lugdunum had gisteren in de streekderby tegen SJC (0-0) het betere van het spel, maar het probleem bleek gisteren weder om het verzilveren van kansen. Bovendien troffen de Kikkers het niet dat de Noordwijkse keeper Ted van der Meer in zeer goede vorm verkeerde. Toch was de Leidse trainer, Ferry Nij- huis, tevreden met een punt. Het was Nijhuis bekend dat SJC met counters gevaarlijk is en daarom had zijn eltal daarop ingesteld. Jeroen Brussee was in het centrum van het midden veld geplaatst om zodoende de Noordwijkse snelle uitvallen on schadelijk te maken. Dat SJC voorin weinig tot niets presteerde, was echter vooral te wijten aan de falende spitsen. Althans dat vond trai ner Ben van Leeuwen: „Je kan het onze spitsen verwijten. Ze' weigeren over te spelen. De de fensie staat nu, maar dan heb je dit weer. Wilco Otte is net Ro- mario, op de helft van de tegen stander weigert hij de combina tie te zoeken". Daarmee stopt ook de vergelijking, want giste ren was de spits van SJC slechts enkele malen gevaarlijk voor het doel. Zijn schoten misten kracht, richting of allebei. Aanvallende acties moesten zodoende komen van Lugdunum, maar in de eerste helft lukte het de gastheren evenmin gevaarlijk te worden. Alleen Fred van der Kaay had enkele keren mogelijkheden om de score te openen. Zo ook in de twaalfde minuut toen de rechterspits door een slim hak- balletje van Kees van Tongeren alleen voor Ted van der Meer verscheen. De SJC-keeper liet zien dat hij de juiste vorm te pakken had. Daardoor eindigde eerste helft zoals die was begon nen. Het was een goede weer gave van wedstrijd tot op dat moment. Na de rust was de thuisclub menigmaal dichtbij een treffer, maar de afwerking liet te wen sen over. De mooiste kans was er weggelegd voor Albert Siera. Een schitterende voorzet van de meeopgekomen Hans van As vond het hoofd van de Leidse linksbuiten. De kopbal trof geen doel, omdat Ted van der Meer met een reflex zijn doel leeg wist te houden. In tweede in stantie kopte dezelfde Siera naast. Het was niet alleen Lugdunum wat de klok sloeg, maar als SJC gevaarlijk was, was dat te danken aan fouten van de thuisclub. Na afloop vond Ferry Nijhuis dat zijn ploeg een punt te wei nig had gekregen. Maar elk puntje telt voor een degradatie kandidaat, die Lugdunum dit seizoen is. Slecht vond hij het duel niet en dat was het tegen overgestelde van wat SJC-trai- ner Ben van Leeuwen erover dacht. „Lugdunum was wel be ter, maar bakte er verder weinig van. Ik heb er al eerder mijn verbazing over uitgesproken dat het met het spelniveau in deze afdeling niet al te best gesteld Zoals SJC gisteren speelde, lijkt de ploeg in de goede afde ling te zitten. Ron van derWeij- den (Lugdunum) gaat stijlvol naar de grond. Meivin Kroon van SJC is de boos doener. foto loek zuyderduin Winst in derby bij Blauw Zwart Unitas-middenvelder De Man doorkruist de plannen van Gerry Jansen. In een derby die qua voet bal meer diepte- dan hoog tepunten kende, heeft Roodenburg de positieve lijn van voor de winterstop doorgetrokken. De Leidse tweedeklasser was de ge lukkigste in Wassenaar te gen Blauw Zwart (0-1) en haalt weer even adem. Voor zover er sprake is van ademhalen in de tweede klasse waar de degradatie- streep als een rode draad door de competitie loopt. WASSENAAR ROB VAN DER ZANDEN Met een serie van tien punten uit zeven wedstrijden kan de tussentijds aan het roer gezette coach Eelco Fielemon niette min tevreden rondstappen. Al zal hij nadrukkelijk waken voor overmoed. Eén verliespartij kan zijn team weer terugwerpen in de onderste regionen en gezien het spelpeil van gisteren is die nederlaag zó geleden. Hoog van de toren blazen hoeft Rooden burg echt niet. In tegenstelling tot de spelers die grossierden in foute passes, vonden de trainers van beide team elkaar gisteren na de wed strijd snel en gemakkelijk. Vol gens Roel den Hartog van Blauw Zwart was het negentig minuten lang 'uien' en zijn Fie lemon was al niet veel lyrischer. Fielemon tekende geen be zwaar aan tegen de uitslag, wel tegen het bedroevende niveau van de wedstrijd. Den Hartog klaagde beide aan. „Rooden burg bakte er geen pepernoot van, wij nog minder. Ik begrijp het niet. We hebben hier on langs hoofdklasser Alphense Boys weggespeeld. Nu leek het alsof we er niets meer van kon den. Dat er toch een winnaar uitrolde was het geluk van Roodenburg. Ze hebben een halve kans gehad en die benut Voor ons had er meer ingeze ten", aldus de coach van de Wassenaarse promovendus die weer dicht bij de uitgang zit door de vierde thuisnederlaag. Dat laatste beaamde Den Har tog, die deze week over con tractverlenging praat. „Maar met deze ploeg vliegen wij er niet uit" Dat grenzeloze vertrouwen kan Den Hartog niet opgedaan heb ben tijdens de streekontmoe- ting van gisteren. Blauw Zwart legde weinig patronen op het natte veld die enige klasse ver raadden. Roodenburg ook niet trouwens. Bij de Leidenaars diende een behoorlijke absen tielijst als geldig excuus. Richard Gottmer en Fred Ouwerkerk stonden nog ergens op de ski piste en noopten Fielemon tot enkele wijzigingen. In het centrum van het mid denveld liet hij daarom Henk Buyn debuteren. De speler uit het tweede had in een oefendu el met Katwijk al zeer gedeci deerd Henri Pouw uit de wed strijd gehouden en mocht nu zijn opwachting maken in een echte wedstrijd. De kleinste man van het veld zou qua pres tatie uitgroeien tot een van de grootsten. Buyn moest vooral spelbepaler Wijnand Bakker voor de voeten lopen en waar mogelijk erover heen gaan. Buyn - die het alleen qua kilo's en centimeters aflegde tegen Bakker - slaagde cum laude. Hij was de belichameling van het onverzettelijke Roodenburg. Want al was het niet fraai, bij de Leidenaars vrat wel iedereen het gras op. Fielemon: „De jon gens die van de wintersport te rugkomen, hebben er concur rentie bijgekregen. Dat is prettig voor mij." De basis voor de overwinning legde Roodenburg twee minu ten na de pauze. Peter Kruit zet te ietwat gelukkig zijn voet te gen een door Michael Verver voorgetrokken bal en verschalk te keeper Hans van Veen. Kruit stond nog geen tien seconden in het veld voor Patrick Hey- mans, die voor rust een knietje in het dijbeen had gehad en niet verder kon. Een gedwongen wissel, maar toch van 'goud'. Lichtzinnig Na de treffer koesterde Rooden burg de voorsprong op een niet al te elegante manier. Omdat Blauw Zwart weinig raffinement meebracht in de voorste linies, was het bij tijd en wijlen niet om aan te zien wat er allemaal voor de 300 toeschouwers pas seerde. Het enige doelgevaar voor keeper Marcel Vink ont stond door lichtzinnigheid van zijn verdedigers. Eerst speelde Maurice Barends te zacht terug waardoor Remco van der Kooy een fraaie kans kreeg (Rob Pret redde fraai met een sliding) en in de slotfase ging libero Peter Pret in de fout. De verder vlekkeloos spelen de laatste man speelde terug zonder te kijken en bediende tegenstander Marco Lagerberg. Die schoot echter slecht in, waarna Jerry van der Ploeg op de paal knalde. Blauw Zwart weigerde de helpende hand van Roodenburg te accepteren. On beleefd, maar vooral onverstan dig. Blauw Zwart - Roodenburg 0-1 (0-0). 47. Peter Kruit 0-1Scheidsrechter: Hageman. Toeschou- Ploeg (Vermeulen), Van der Kooy: Jerry van der Ploeg, Roozen, Lagerberg Roodenburg: Vink; Barends. Rob Pret. Peter Pret. Van der Linden; Heymans (Kruit). Buyn, Lancet; Verver. Van der Burg. Van Wanrooy. LEIDEN ROB ONDERWATER De wintersport blijkt voor UVS een hinderlijke onderbreking te zijn geweest. Voordat de Leidse eersteklasser de lange latten on derbond in het Oostenrijkse Zeil am See werd Rijnsburgse Boys nog even van het veld gespeeld. Eenmaal terug in Nederland verloor de ploeg van Ruud de Groot dinsdag een oefenduel te gen FC Lisse en gisteren tegen Unitas liep UVS andermaal te gen een nederlaag op: 0-1. Dat laatste deed uiteraard het meeste pijn, want er is de Kik- kerpolderploeg veel aan gelegen om weer in de hoofdklasse te rug te keren. De nederlaag te gen de aloude rivaal uit Gorin- chem paste natuurlijk geheel niet in het uitgestippelde sche ma. Kansloos voor de titel zijn de blauwwitten nog lang niet, maar veel misstappen kan UVS zich niet meer veroorloven. Vandaar dat De Groot be paald niet gelukkig was met de ontwikkelingen, die zich op de spekgladde piste ontrolden. Naast het puntenverlies incas seerden de Leidenaars de nodi- foto loek zuyderduin ge boekingen. Paul Osenga ont ving er zelfs twee van arbiter Santema en mocht even voor rust reeds plaatsnemen onder de douche. Dat betekent dat Ruud de Groot in de topper te gen RVC een geheel nieuw cen trumduo mag opstellen, nu Osenga een schorsing tegemoet kan zien en stopper Dorlas gis teren zijn eerste van drie duels uitzat. De actie van Osenga pal voor het thee-intermezzo was cru ciaal voor de levendige, maar technisch tegenvallende con frontatie. Santema boekte de Hagenaar voor de eerste maal wegens praten. Nog geen zestig seconden later onderwierp hij de ledematen van Hans van Duuren aan een stevigheidstest. Santema greep weer naar zijn boekje en Osenga mocht ver trekken. Met deze onbezonnen actie bewees Osenga zijn ploeg een uiterst slechte dienst. Want UVS worstelde na de snelle 0-1 van Wouter Jansen (de spits mocht ongehinderd inkoppen) meer met zichzelf dan met de tegenstander. Uit onmacht over de slechte presta tie kreeg ook arbiter Santema het te verduren. Nu heeft de Wassenaarse spelleider betere wedstrijden gefloten, maar het voert te ver om de nederlaag in de voeten van de leidsman te schuiven. De waarheid was dat UVS een van zijn mindere wedstrijden van dit seizoen speelde. Spelbe- palende voetballers als John van der Zwan en Hans van Leeuwen opereerden te wisselvallig en konden UVS daardoor niet de juiste richting opduwen. De enige die niet tegenviel was Gerry Jansen, die vanuit het middenveld gevaarlijke rushes richting Unitas-doel ondernam. Vlak voor rust was de noeste ar beider dicht bij de gelijkmaker, maar het schot dwarrelde een paar meter over de veste van Erik Plieger. De beste kans voor UVS was voor Wout Holverda. Hans van Leeuwen zette de ver vanger van de geblesseerde Hans de Kruijs met een bekeken schuiver voor Plieger, maar Hol verda produceerde slechts een slap rollertje. In de tweede helft was het niet veel beter gesteld met het aantal scoringsmogelijkheden. De tactiek van de Leidenaars speelde Unitas voortreffelijk in de kaart. UVS probeerde onop houdelijk het spitsenduo Hoog land/Holverda te bereiken, maar het boomlange verdedi- gingsblok, met René Versteeg als grote uitblinker, wist wel raad met de vanachteruit ver stuurde ballen. Niet UVS, maar Unitas kreeg dan ook de beste kansen. Het was een dikke meevaller dat Marijn Mokveld in zijn beste vorm stak. De doelman ransel de probeersels van Wouter Jan sen en André Bergman uit zijn kooi. Daarom bleef UVS tot de laatste seconden uitzicht hou den op de gelijkmaker. Die viel bijna. Na een voorzet van Mar cel Tolsma verscheen invaller Edwin Robbers in perfecte postie voor het doel. De verde diger zocht het doel te hoog. En bezorgde ongewild trainer Ruud de Groot een levensgroot probleem. UVS-Unitas 0-1 (0-1). 15. Wouter Jansen 0-1 Scheidsrechter Santema. Toeschouwers 250. Boekingen Boot, Van der Zwan, Osenga (UVS). De Man (Unitas). Uitsluiting: Osenga (twee boe- Van Dam. Osenga. Boot (Rob bers). Tolsma; Jansen. Van der Zwan, Van Leeu wen.- Hoogland. Holverda. Van Tol.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15