Leiden Trein dendert door video-kanaal Nog niet met pincodepas naar gemeente-balie Zateraag 4 januari 1992 Redactie: 071-161400 KAREL BERKHOUT JANET VAN DUK EMIEL FANGMANN ROY KLOPPER LOAAAN LEEFMANS ERNA STRAATSMA GERT VISSER (chef) WIM WEGMAN Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: HENK BUIS 21 Ondanks vergrootte veiligheid op gemeentehuis LEIDEN/REGIO MEINDERT VAN DER KAAU Het afrekenen van rijbewijzen en pas poorten met behulp van de giro- of bankpas met pincode. In vijf Nederland se proefgemeenten is dit betalingssys teem een doorslaand succes, maar bur gers Leiden, Alphen aan den Rijn, Kat wijk en Noordwijk zullen voorlopig nog met contant geld moeten betalen. Deze gemeenten staan niet afwijzend tegen gebruik van de pincode, maar houden de boot voorlopig toch af. 1 >e Bank voor Nederlandse Gemeen ten (BNG) sloot onlangs de proef bij ge meenten zoals Amersfoort en Hilversum af. „Dat bleek daar een groot succes te zijn", zegt woordvoerder J.C. Ramondt van de BNG. „We hebben besloten om alle gemeenten in staat te stellen om op dit systeem over te schakelen. Het is mo gelijk om binnen een paar maanden die kastjes op de afdelingen burgerzaken te hebben". Groot voordeel is dat hierdoor minder, contant geld in huis is en dat bevordert de veiligheid. Een ander pluspunt vol gens Ramondt is dat gemeenten hier door het geld sneller binnen hebben en er dus praktisch geen renteverlies op treedt. Vaak betalen mensen met che ques en het kost gemiddeld 10 dagen voordat dit is overgeschreven. Met de betaalpas duurt dat slechts twee dagen. Ten slotte blijkt dat aan het eind van de dag het makkelijker is om de kas op te maken. „Theoretisch kan dat straks in vijf minuten gebeuren". In het Leidse gemeentehuis wordt nog geen grote aanstalten gemaakt om dit systeem in gebruik te nemen. Volgens hoofd afdeling financiën Van der Eijk wordt 'met belangstelling naar de ont wikkelingen gekeken', maar zijn er nog geen concrete plannen. „Het lijkt ons niet zo'n slecht plan", aldus Van der Eijk. Alphen aan den Rijn wacht nog op de schriftelijke uitkomsten van de proef bij de andere gemeenten. „Maar wanneer dat er goed uitziet", stelt een woordvoer ster van de gemeente, „zullen wij er ze ker toe overgaan om dit systeem in het gemeentehuis te installeren. Wij staan er dus heel positief tegenover". Bij de gemeenten Katwijk en Noord- wijk is men wel op de hoogte van het pincode-systeem, maar wordt nog niet overwogen om hierop over te gaan. Leidenaar zet half miljoen per jaar om met rail-video 's Ruim een eeuw geleden joeg het allereerste filmpje van de Franse cineast Mé- liès de toeschouwers in een Parijs bioscoopzaaltje de stuipen op het lijf. Op een reusachtig scherm leek een van voren gefilmde stoom trein niet alleen het staion maar ook de zaal in te rij den. De getuigen van deze filmische mijlpaal vlucht ten in paniek de zaal uit en lieten de trein op het doek voortdenderen. LEIDEN KAREL BERKHOUT Tegenwoordig kan een liefheb ber op zijn tv in de huiskamer zien hoe een stoomtrein onder zwarte rookwolken door het stoffige landschap van oost- Duitsland zucht. De camera glijdt liefdevol langs de wielen met de aandrijfstangen en af en toe komt voor de liefhebbers het treinnummer in beeld. Een commentaar-stem dreunt in het Duits talloze details op en ver geet zelfs niet de afstanden tus sen de stadjes tot achter de komma weer te geven. Dampf zu Ulbrichts Zeiten' heet de videoband over de stoomtreinen in de voormalige DDR in de tijd dat daar de stali nist Wal ter Ulbricht de baas was en 'militair-strategische objec ten zoals treinen niet gefilmd mochten worden. „Een vriend van mij reisde in de jaren zestig met een brommer door Oost- Duitsland en maakte daar met een smalfilmcamera opnamen van treinen. Die beelden heb ben wij onlangs overgezet op vi deoband en gemonteerd tot een documentaire", vertelt Sebo Re- zvani van de Leidse video-uitge verij Rail Art. De bedrijfskundige en psy choloog Rezvani begon in 1988 met zijn uitgeverij, die dit jaar naar verwachting rond de half miljoen gulden zal omzetten. Jaarlijks brengt Rail Art onge veer vier videobanden uit, die door de Leidse videortechnicus Kees van den Burg in elkaar worden gesleuteld. Daarnaast importeert het bedrijf uit de Verenigde Staten, Groot-Britta- nië en Duitsland banden met namen als 'Cajon Pass Teha- chapi Loop' en 'Winterdampf im Pegnitzal'. Super 8 Het kantoortje van Rezvani, waar in een soort huiskamer de videobanden hoog liggen opge stapeld, toont een grote liefde voor het railvervoer. Aan de muur hangt een postzak van de Deutsche Bundespost, in een kast staat een ronde, messing tramlamp met een glazen ruitje. „Als jongetje van vier rukte ik mij in de Scheveningse Bosjes al los van mijn moeder om de tram daar te bekijken. Later ver zamelde ik alles wat met het railvervoer te maken had en bouwde aan mijn modelspoor baan", vertelt Rezvani. „Toen ik vijftien jaar oud was begon ik met een super-8-camera de we reld de wereld rond te reizen en filmde in Oost-Europa, Zuid- Amerika, Siberië, Zuid-Afrika en talloze andere landen stoom- Dat filmmateriaal werd uit eindelijk de basis van het video- bedrijf, dat in 1981 voorzichting begon met de oprichting van de stichting Rail Art. „Tijdens mijn studie verdiende ik al bij met de verkoop van spoorwegcuriosa en dat is in feite door blijven gaan", zegt Rezvani. „Het heeft mij nooit leuk geleken om bij de spoorwegen te werken, ik ben liever ondernemer en uitgever". Het uitgeven van videoban den is in feite een permanente jacht op beelden, die zijn vast gelegd in documentaires, oude Polygoonjournaals of amateur filmpjes uit vervlogen tijden. Dat materiaal ligt in archieven zoals dat van de Nederlandse Spoorwegen of soms in een kluis. „Met de video van de Blauwe Tram die wij onlangs uitbrachten hadden wij geluk dat een liefhebber nog zoveel materiaal in bezit had. Een an dere keer vonden wij in Enge land door stom toeval een 16- millimeter-film van ongeveer 45 minuten die een Engelse ama teur in 1931 had gemaakt van het Nederlandse railvervoer". Postbus Van dat materiaal wordt een volwaardige videoband ge maakt, die de tamelijk forse prijs van ongeveer 100 gulden moet rechtvaardigen. Die 'toe gevoegde waarde' zoals dat heet met een economische term be staat uit een vloeiende monta ge, populair-klassieke muziek en deskundig commentaar dat opvalt door een overvloed aan feiten en jargon. „De banden zijn bedoeld voor de liefhebber, die zo'n behoorlijk bedrag wel over heeft voor een echt infor matieve band", zegt Rezvani. Dat blijkt ook wel uit de snel stijgende omzet van het bedrijf je, dat binnenkort naar Brabant verhuist omdat de ruimte in Leiden al te klein is geworden. Die kwaliteit moet ook in de rest van de landen van de Eu ropese Gemeenschap kopers opleveren. Onlangs heeft Rezva ni in Duitsland een filiaal ge opend, dat overigens niet meer is dan een postbus. „Het aan bod in Duitsland is wel groot, maar dan gaat het meestal om snel in elkaar gezette opnamen van een open dag van de spoor wegen en zo. Historische films zoals wij die maken, heb je er weinig", klinkt het hoopvol uit de mond van Rezvani. Op den duur moeten ook ge ïnteresseerde leken de banden van Rezvani gaan kopen. „Dat is nodig om enkele miljoenen omzet te kunnen maken, maar dat moet de prijs wel omlaag. In Engeland heb ik enkele contac ten met warenhuizen, maar die willen banden van maximaal 50 gulden. Zo goedkoop kan ik nu nog niet leveren, omdat de kos ten daarvoor te hoog zijn". Treinjournaal De liefhebber moet zich nu te vreden stellen met een jaarlijks treinjournaal, waarin de ver bouwingen en spooraanleg van een jaar zijn vastgelegd. „De NS belt dat dat zij ergens bezig zijn met de rails, nieuw materiaal of een locomotief en dan gaan wij ernaar toen om te filmen", zegt Rezvani. „Het is een soort droom van mij om nog eens een tv-programma met dat ma teriaal te maken. Nu al leveren wij voor allerlei documentaires archiefmateriaal". Wat de televisiekijker dan voorgeschoteld krijgt is te zien op de videoband van het jaar 1990. Pieter van Vollenhoven knipt een lint door bij de inge bruikstelling van een museum- lijn onder de klanken van Vival di. Een andere hoogwaardig heidsbekleder 'laat zich niet on betuigd' bij het officieel openen van een nieuwe baanvak. Het is alsof het Polygoonjournaal weer is teruggekeerd. Het kantorencomplex 'Stationade 2' aan het Schuttersveld is klaar. 'Stationade 2' ligt tussen het Kantorenhuis en het hoofdpost kantoor aan de ene en 'Stationa de 1aan de andere kant. Het ge bouw telt zes verdiepingen en heeft een totale oppervlakte van 3000 vierkante meter. Met het totale project is een bouwsom van ruim acht miljoen gulden ge moeid. Het gebouw is inmiddels volledig verhuurd aan de IDM- bank, het uitzendbureau Try- Angle, de bedrijfsgezondheids dienst BVG, Global Engeneering en de Smitsloo Groep. foto pr AGENDA ZATERDAG 4 JANUARI Leiden Nieuwjaarsbal van de Leidse Hutspotten op Lange Mare 43. Aanvang 21.00 uur. Nieuwjaarsreceptie en Nieuw jaarsbal van Wijkvereniging Aktief aan de Berlagestraat 2. Aanvang 15.00 en 19.30 uur. Lisse Countrydansavond met live muziek, org. North-Hill Coun try Dancers, in Tapperij De Ge woonste Zaak, Schoolstraat 11aanvang 21.00 uur. Noordwijk 'Open huis' van het ouderen- centrum De Wieken, Sint Jeroensweg, van 14.00 - 17.00 uur. Noordwijkerhout Wandeling door de Amster damse Waterleidingduinen. Aanmelden VVV Noordwijker hout. Indonesisch Culinair Nieuw jaars Jazz Festijn in De Duin pan, De Zilk. Aanvang: 19.30, inlichtin gen 02520-15465. ZONDAG 5 JANUARI Leiden De Pink Puppies, de jongeren afdeling van de Leidse Werk groep homosexualiteit houden een videoavond. Aanvang 20.00 uur. Archeologisch spreekuur in de Taffeh-zaal van het Rijksmuse um van Oudheden, Rapenburg 28, van 13.00 tot 16.00 uur. Leiderdorp Nieuwjaarsreceptie drumfan fare Tamarco, Splinterlaan 89a, 14.00 tot 16.00 uur. Noordwijk Noordwijks Nieuwjaarsconcert in Hotel Oranje, aanvang 13.30 uur. Nieuwjaarsreceptie van De Sportvisser in het clubgebouw aan de Bosweg. Aanvang 16.00 uur. Nieuwjaarsreceptie Noordwijk- se Reddingsbrigade in het ma- terialengebouw N.R.B., Bos weg. Aanvang 12.00 uur. 'Frisse Neuzentocht' over 4 of 8 km langs het strand. Start van 11 tot 13.30 uur vanuit De Blauwe Gans, Koningin Wil- helmina Boulevard. Noordwijkerhout Freeze Bee Klub in de sporthal van De Schelft, vanaf 10.00 uur demonstraties. MEDISCHE DIENSTEN ARTSEN Leiden De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de.art- sen: Groep 1 - Baars, Groeneveld, Janssen, Van Leeuwen, Maris, Van der Meer, de Ruiter, Van Schie, Tan, Verhage en Zwij- nenburg: za 8 uur tot zo 8 uur: C.M. Ma- ris en Verhage, Rosmolen 2, tel. 218661. zo 8 uur tot 24 uur: C.E. van der Meer en H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. Groep 2 - Bergmeijer, Van Gent, Klaassen, De Lange, Van Luyk, Middendorp. Nering Bö- gel, Puf kus, Rus en Taytel- baum za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Minnebroersgracht4, tel. 126371. zo 8 uur tot 24 uur: F. Midden dorp, Bonairestraat 2, tel. 222822 en L. Pufkus. Groep 3 - Boels, J. de Bruyne, W. de Bruyne, Fogelberg, Hui- bers, Jurgens, Lely, Van den Muijsenbergh en Smit: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boels, Rijnkade 7, tel. 230441. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruy ne, Kernstraat 11, tel. 125245. Groep 4 - Bénit, Horn, de Kan ter, Lahr, Lodder, Nieuwen- huis, Paulides, Van Rijn, Van Wingerden, J.G. Zaaijeren R E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: E.M. Paulides, I. Boudier-Bakker: plein 3, tel. 311414. zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter, I. Boudier-Bakkerplein 3. tel. 311414. Groep 5 - Crul, A. Hammer- stein, D. Hammerstein, De Lorm, De Jong, Kooijman, Prince, Reinders en Wiersma: za 8 uur tot zo 8 uur: H F. Wiersma, Haagweg 60, tel. 318311. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooij man, Noordemdeplein 2a, tel. 06-52708618 Waarnemingsregeling Ho- meopatische artsen: C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstele foon 071-122222 kunt u ver nemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo L. Midden dorp, Peppelschans K14, tel. 130189; spreekuur (uitslui tend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: H.G. Swager en C. de Ruiter, H. Andriessenlaan 31, tel. 156200. Voorschoten za: A. Meiman, J W. Frisolaan 13, tel. 612118; zo: S.M. Pla teel, Van Beethovénlaan 69b, tel. 615417. Warmond A. de Gijzel, 0. Nassaulaan 10, Warmond, tel. 01711- 10834. Wassenaar geen opgave ontvangen Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargeno men van vr. tot vr. door: Apotheek Centraal, Breestraat- 74, Leiden, tel. 120552; Apo theek Loevestem, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Schoolstraat. Schoolstraat 83, Voorschoten, tel. 617957. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en om streken): F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedy- Iaan 260, Oegstgeest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Ho- manstraat 1, Rijnsburg, tel 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kem- penaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe, Bronkhorststraat 13, Leiden, tel: 218393, alleen op telefonische afspraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring die renartsen: dokterstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: B.B. de Boer, Lammenschans- weg 24, tel. 124172; spreek uur om 13.00 uur. Voorschoten/Wassenaar geen opgave ontvangen WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitsluitend bereikbaar via dok terstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereni ging 'Hart van Holland', werk gebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringen de gevallen buiten de spreek uurtijden, tel: 01720-24024 ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantoor-* uren. tel: 06-8212141. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Fenno Nighel Wade, zv. C.E. Blikman Gmo. zv. R. Presilli en C.J.E. Bosma Roy Leonard, zv. L.P.W. Hage en A.B.M. Verhoeven Jordy. zv. M R. van Huissteden en F. WE. George Mar lies. dv. S.E. Dijkstra en E. Griffioen Jim, zv. B. de Jong en W.A. Ward Nick Jan, zv. P.J.W. Krouwel en M.T.C. van der Hoek Thieme Willem, zv. C.G. van der Kraan en E.l Brokaar Petronella Johanna Maria, dv. S.A. Juffermans en C.G.M. van den Eijkel Anna Mana Cé cile Monica, dv. P.A.T.M. Prinsen en M.C.L. de Vries Rosemarijn. dv. M.C. van Rijn en M. Guijt Patrick, zv. B.U.K. Damerowen A. den Heijer Ta mara Michelle, dv. R. Hagen en J.J. van Dongen Kris, zv. J.P. Barnhoorn en J.A. Plug Ruben, zv. D. Verdoes en M.C. Hoek Gabriëla, dv. J. van der Hel en A.G. Westerlaken Rachida. dv. A. Eddart en K. Kharrazi Ugur, zv. Y. Oz- demir en G. Ozdemir Sabina, dv. C. Zuijderduijn en J.M. Peek Tiest Corne lls Rutger, zv. R.W.J.A. Trimbos en H.C. van der Eist Tamara, dv. M. Huizing en N. Garnefski Mart. zv. H.J.C. van Werkhoven en H.A.H. Eggen Joep, zv. J.J.M M. Hennen en M.J.W.L. Stunne- brink Laura, dv. J.J.M M. Hennen en M.J.W.L. StunnebrinkDionne-Amira, dv. J. Timmerman en H.F. van 't Oever Kelly Wilhelmina Maria, dv. P.A.M. Huigstoot en P.H.J.C. de Koning Chris, zv. E. Imthorn en J.H. van Rhee Chris tine Maria. dv. M. van Vliet en P.J. Ba- rendregt Renaldo, zv. W.W.P.N. van den Berg en A. van Santen Ralph Brian, zv. G.P. Noordmk en J.P. Groe- nendaal Rianne. dv. F. Buenode Mes- quita en F.l. Smit Laura, dv. M.T.R, de Jong tn E. Offergeit Elise Johanna Christina, dv. W.F.A. Koet en M. van Berkel Joany Duncan, zv. G. Schone- veld Mark Andre, zv. A. Puik en J.T.F. ten Broek Thomas Christiaan, zv. G.J.P. Benit en J. van Campen Leon Edwinus Renatus, zv. R.J.A. de Jager en E.B. Rademaker Rens Geldolph, zv. R.O. Tenzer en P.C.C.M. Vermue Anna Claartje, dv. C.L.M. de Keijzer Lydia Anneke, dv. C. Sip en I. van den Enden Dirk, zv. W.J. de Boer en M. van der Robin P. Burger H.J. van Zutphen Sonny Wilhelmus Theodorus. zv. T M.F. Duivenvoorde en M.J.J. van der Voorn Jasper Paul Gustaaf. zv. H. Hazelaar en L.H.W. Hee- bmg Amerik. zv A. van Beelen en G. Kuijt Samantha Madeion, dv. G. van Egmond en M J. Baijeu Josephine Be ha, dv. Y.G. Smit en B. Klaassen. Overleden J. de Mooij, geb. 18 juni 1916, echtg. van J. van der Kwaak M.J. Karman, geb. 30 april 1933. geh. gew. met W.J. Versnel J. Velzel. geb. 29 juli 1911, man J.A.M. Schaep- man. geb. 5 nov. 1917, man R. Barn hoorn. geb. 27 dec. 1917, man J. de Mooij. geb. 4 juni 1917, man R.A. Sickman, geb. 28 nov. 1948, man S.J. Boorsma, geb. 30 maart 1910, man* W.J. Rip,geb. 21 jan. 1911. echtg. van H.J. Renee J.G. Duyzend, geb. 29 sept. 1919, man J. Freeke. geb. 23 april 1912. geh. gew met M. Hillebrand A C. Hartjes, geb. 2 febr. 1929, geh. gew. met H.J. de Ruijter M P V E Hartog. geb. 1 okt. 1959, vrouw P.A. Kroes. geb. 3 juli 1927. geh gew. met F. Visser M. Wolters, geb. 11 juni 1909, geh. gew. met A. Noest A. Meijer, geb. 13 juli 1939, geh. gew met M, van Gelderen M.C. van der Steen, geb. 6 jan. 1894, geh. gew. met J.J. Bredewold E. Ciere, geb. 23 okt. 1898, geh. gew. met S P. Lo- ovens* M E. Wielders. geb. 23 nov. 1942, vrouw A.C. van Eekelen, geb. 25 okt. 1915, geh. gew. met H.G. Boersen N. van der Marei, geb. 24 mei 1903, man W. Hesseling, geb. 7 nov. 1991, zoon M. Wildenburg, geb. 8 fe br 1908, geh gew met A. Pieterse J.S. van der Leede, geb. 14 jan. 1911. geh gew. met D. van Braak W. Sm- teur, geb 19 april 1911. echtg van P van der Klaauw* K M. Kooij. geb. 28 april 1896, geh. gew. met M van der Velden K Solleveld, geb. 31 dec. 1911, echtg. van T Nasveld K M. Rosmolen, geb. 18 juli 1932, echtg. van N.A. Barendregt. Gehuwd J van Tol en A M. Meerburg H V M. van der Meer en S.H F. Buijn A J Jansen en L.V de Bruin M.M.J. Hennekesen M van Iterson. i. J. Voogt e VRIJE TUD Nieuwjaarsfeest Bewoners van het Noorder kwartier zijn welkom op het nieuwjaarsfeest in buurthuis 't Spoortje (Bemhardkade) op zondagmiddag 5 januari. Het feest begint om 14.00 uur. Cursus schrijven De creativiteit en de fantasie van het schrijven op gang bren gen: dat is het doel van ae cur sus schrijven die op 6 januari in buurthuis Matilo van start gaat. De cursus duurt 10 weken en de prijs is 100,-. Voor informatie: 412515. Omroep Rijnland Omroep Rijnland houdt dins dag 7 januari een ledenvergade ring in 't Parlement (Nieuw- straat 45). Op de agenda staan staan onder meer de begroting en plannen voor 1992. Aanvang 20.00 uur. Koren Het kinderkoor van buurthuis Cornelis Joppensz aan de Op- penheimstraat 6a heeft nog plaats voor kinderen tussen ne gen en dertien jaar. Men oefent donderdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Het volwassenenkoor met jazzy repertoire kan nog Poppenkast Kinderen tussen 9 en 12 jaar die zelf poppenkast willen spelen kunnen acht weken lang op donderdagmiddag terecht in buurthuis Matilo. Tussen 15.30 en 17.00 uur is het mogelijk zelf een decor te maken of een ver haal te bedenken. De kosten voor dit project bedragen 20,- per deelnemer. Procesoperator Op de Lena de Graafschool be gint maart 1992 een opleiding tot procesoperator voor (herin tredende vrouwen vanaf 25 jaar. Op donderdag 9 en maandag 20 januari zijn er informatiebijeen komsten op de Koningin Em- makade 119 in Den Haag. Voor inlichtingen 070-3635963. Binnenste buiten De binnenkant van je lichaam onderzoeken door allerlei proe ven: dat is de bedoeling van het project 'Je binnenste buiten' wat op 10 januari in buurthuis Matilo van start gaat voor kin deren van 8 tot en met 12 jaar. Het project beslaat vier vrijdag middagen van 15.30 tot 17.00 uur. Voor informatie 412515. Sebo Rezvani (links) en Kees van den Burg: „Een echte liefhebber heeft wel 100 gulden over voor zo'n band' foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21