Sport Brandt geeft elftal de tijd Ploeg Gisbers verrast door afhaken sponsor Handbalsters kansloos tegen Sovjetunie Indoorgala in Houtrusthallen niet spectaculair t Zaterdag 21 december 1991 SI WANROOY ROB VAN DER ZANDEN 31 NIEUWSLIJN Leidse selectie onder de 14 jaar LEIDEN - Quick Boys en Roodenburg leveren elk vier en UVS en Alphense Boys elk drie spelers voor de voorlopige Leidse selectie van spelers onder de 14 jaar. Op woensdag 22 januari spelen 28 voetballertjes uit de regio bij RCL onderlinge wedstrijden. De aanvang is 18.30 uur. Naderhand zal de definitieve selectie van het jongste afdelingsteam worden samengesteld. De selectie: J.Bouwmeester (Alkmania), R. van Oostende, P. van Amsterdam, E.Lam (Alphense Boys), N.Slotje (ARC), B.Wesseling (Bemard- us), N. de Vries (Docos), K. van Grootveld (Lisse), R. van der Plas, J. van Rijn (Katwijk), B.Scheer, M.Potman (Koudekerk), J. de Jong, R.Ravensbergen, P.Heemskerk, L.Dekkers (Quick Boys), W.Slingerland, J. Fakel, J. van Huis, W. van Kins (Roodenburg), M. Steenvoorden (SJC), W. Verhey (SJZ), A.Thirkettle, M.Benfre- krane (Ter Leede), J. van Kampen (UDO), H.Neuteboom, A.Campfens, G.Waasdorp (UVS). Ernst Happel bondscoach Oostenrijk WENEN - Ernst Happel wordt de nieuwe bondscoach van Oos tenrijk. De inmiddels 66-jarige voetbaltrainer, die in 1970 Feye- noord als eerste Nederlandse club naar winst van de Europa Cup 1 leidde, volgt de teruggetreden Alfred Riedel op. Het ja woord van Happel, laatstelijk werkzaam bij landskampioen FC Tirol, kwam zelfs voor insiders van het Oostenrijkse voetbal als een complete verrassing. „Ik ben een patriot, maar geen idioot", had Happel enkele dagen geleden nog verklaard. Leids zaalvoetbalteam tegen Haarlem LEIDEN - Drie clubs, Woubrugge, Randstad Sport en Bax, leve ren de speelsters voor het Leids zaalvoetbal dat aanstaande maandag tegen Haarlem uitkomt. Het duel wordt gespeeld in sporthal Cleyn Duin in Katwijk en begint om 20.00 uur. De se lectie: Maddy Bernardus, Nicole Bemardus (Woubrugge), Margo van Heijningen, Henny Steensma, Lia Piket (Randstad), Jolanda van Schie, Heieen van Dongen en Mirjam Berg-Heemskerk (Bax). Irak terug op sporttoneel TOKYO - Voor de eerste keer sinds de Golfoorlog neemt Irak deel aan een internationaal sportevenement. Het land komt dit weekeinde in Tokyo uit op de Aziatische gewichthefkampioen schappen. Twaalf atleten uit Irak hebben zich ingeschreven. Ku- wayt en Saudiarabië hebben zich uit protest teruggetrokken. UVS-jeugd ontvangt Telstar De regionale jeugd van UVS treedt vandaag op als gastheer van Telstar. Het betreft hier een ingelaste wedstrijd voor de hoofd klasse van de landelijke jeugd. In de eerste klasse A staat het du el tussen Volendam en Roodenburg op het programma. Trainer geduldig met Leidsche Boys Leidsche Boys vierde zo'n anderhalf jaar geleden groot feest De promotie naar de vierde klasse KNVB was een feit, na bijna zestig jaar in de afdeling te hebben gebivak keerd. Maar helaas, na een seizoen daalde het cluppie van de Boshuizerkade weer af. Sindsdien is het betrekke lijk stil rond de club. LEIDEN HERMAN JOUSTRA Leidsche Boys bekleedt op dit moment een plaats in de sub top, dicht in de buurt van kop loper Teylingen, de tegenstan der van morgen. Maar ook vlak bij de staart van de afdeling. Trainer Daaf Brandt, oud-voet baller van RCL, arriveerde na drie jaar Valken '68. Maar hij kwam, zag en overwon nog niet. Hoe staan de zaken er voor? „Ik ben natuurlijk pas dit jaar gekomen. De eerste periode had ik gewoon nodig om te in ventariseren. Om te kijken wat voor 'n materiaal er was. Dan kun je niet gelijk denken aan een terugkeer naar de KNVB en dat is hier ook niet de verwach ting. Ik ken het materiaal nu. Ik weet in elk geval dat het een heel jonge groep is, heel en thousiast. Men wil best, maar het heeft tijd nodig. Ik ben nu ook iets anders gaan spelen dan ze hier gewend waren." Hoe speelt Leidsche Boys nu dan? „Met drie spitsen. Daarvoor waren dat er twee. Ik begreep dat ze daarvoor ook wat behou dender speelden. Als er iemand laatste man stond, dan voetbal de hij ook echt als laatste man, achter zijn verdediging. De spe lers hebben nu meer vrijheid dan vroeger. Van mij mag een laatste man best opkomen. Dat geldt trouwens voor iedereen. In het begin begrepen ze dat nog niet zo, maar ze raken al aardig gewend. Alleen verliezen sommigen nog wel eens hun hoofd. Dat leidt dan tot boekin gen en uitsluitingen en dus schorsingen. En we hebben te kampen met veel blessures. Ik heb nog geen twee wedstrijden kunnen spelen in de ideale sa menstelling." Maar echt rampzalig is dat niet. De clubs staan behoorlijk dicht op elkaar in de afdeling... „Precies. Als je twee keer ach ter elkaar wint, sta je bovenaan. Als je twee keer verliest onder aan. Het is inderdaad allemaal niet zo erg. We staan twee pun ten achter op de koploper. Vol gens mij zijn de eerste vier, vijf wedstrijden na de winterstop het belangrijkst. Dan gebeurt het, dan moeten wij er ook staan." Maar de wedstrijd tegen Tey lingen is voor jullie toch ook heel belangrijk? „Ja, dat klopt Teylingen is geen grootse tegenstander. Ze Daaf Brandt: „Gezelligheid vind ik ook belangrijk, maar resultaten zijn voor mij het belangrijkst" spelen met veel jongens achter de bal. Ze hebben wel wat snelle spitsen, daar moeten we ons te gen indekken. Maar ik zei het al, we hebben veel geblesseerden. Ook nu kunnen we niet in de sterkste opstelling spelen. Ge lukkig zijn de spelers heel strijd baar." Is dat jouw invloed? „Ik was als voetballer zelf heel aanvallend ingesteld. Dat pro beer ik over te brengen. Ik speel het liefst achterin één-op-één, niet met een extra slot op de deur. Dat gaat wel eens ver keerd. Bij Bemardus uit speel den we niet slecht, maar voor de rust hadden die lui twee uit vallen en stond het 2-0. Na de rust nog eens twee uitvallen en het werd 4-0. Iedereen dacht toen dat we waren wegge speeld. Zo is het niet Bijna elke wedstrijd leggen we toch wel FOTO HENK BOUWMAN een redelijk spelletje op de mat. En er zit duidelijk progressie in. Zo snel gaat dat niet. Ik ben pas vijf maanden bezig." Kun je de familie Kooien in middels uit elkaar houden? „Dat red ik nog wel. Sjaak Kooien speelt trouwens nu in het tweede. Nu heb ik er dus vier: Peter, Richard, Erwin en Sjaak. Vroeger hadden ze trou wens allemaal een vaste plaats. Maar bij mij geldt: als je niet traint, speel je niet." Is de trainingsopkomst dan zo slecht? „Nee, maar in het begin had den de jongens toch wel proble men met mijn aanpak. Kijk, ge zelligheid vind ik ook belangrijk, maar resultaten zijn voor mij het belangrijkst. Dus als je traint moet je ook echt trainen, an ders kun je beter thuis blijven. Nu weten ze het allemaal wel." Spurs houdt Gascoigne vast LONDEN Reuter/SID Tottenham Hotspur wil dit sei zoen afmaken met sterspeler Paul Gascoigne. Peter Shreeves, manager van de Londense voet balclub. ontkende gisteren dat de middenvelder al in januari naar het Italiaanse Lazio Roma kan vertrekken. De oorspronkelijke datum van de overgang, waarmee zes tien miljoen gulden is gemoeid, was 31 mei 1992. Lazio wil Gascoigne eerder inlijven. Spurs wil 'Gazza' nog enkele maanden behouden, mede met het oog op de strijd om de Europa Cup 2 waarin Feyenoord de eerstko mende tegenstander van de Spurs is. Gascoigne is overigens nog herstellende van een knie blessure en denkt pas in maart weer te kunnen voetballen. Valse start ijshockeyteam ZOETERMEER ANP Het blijft tobben met het Ne derlands ijshockeyteam. De ploeg van bondscoach Larry van Wieren sloot het vorige sei zoen in mineur af met de ze vende plaats bij de wereldtitel strijd voor B-landen in Joegosla vië. De officiële openingswed strijd van het nieuwe seizoen voorspelde opnieuw niet veel goeds voor Oranje. Nederland leed op de eerste dag van het vierlandentoemooi in Zoetermeer tegen het zwak ker geachte Denemarken een pijnlijke nederlaag: 2-3 (1-1, 0-2 en 1-0). Nederland verviel tegen Denemarken in oude fouten. De thuisploeg verdedigde laks en rondde onzorgvuldig af. Vooral het gebrek aan scorend vermogen brak Oranje opnieuw op. SCOREBORD BUITENL.VOETBAL ATLETIEK Boskoop) SO m. 6.62. 60 m 7 5160 m 7.43. Biesheuvel (SC land) 54 0. Dongelrr land) 3 60; Kogel: 1 Mol (AV '47) 54,5, J n (Reeuwijk) 4 87, 2. Valk (AV '47) 1. Roksnoer 27.2, 800 r sr(AAV-36) 11.20 47) 2 26.3 Kogel: 2 BILJARTEN GROTE PRIJS DRIEBANDEN achtste finales: Broedcs Valenten 50-28 (37 beurten). Burgman - Wi|enburg 50-31 (26). if Looy 50-28 (36). SCHAKEN Vierde partij Ivantsioek - Timman na 62 zetten afgebroken. Stand 2 1/2 1/2 voordeel IJSHOCKEY 3 (1-1 0-2 1-0), Polen - ZAALVOETBAL EERSTE DIVISIE A: Rotterdam - Alkmaar 4-2. Café Re* - Martin Centrum 6-3. Den HekJer - Utrecht 1-8, Hoorn Volendam 5-3. Schagen - Den Haag 1-1. Belastingproblemen staan samenwerking in de weg BARCELONA/ROTTERDAM GPD Donderdagochtend nog rolde de fax binnen: 'Stap begin janu ari mee in de bus voor de ploeg- presentatie van de Festi- na/PDM profwielerploeg in de sneeuw van Oostenrijk'. Don derdagavond had de ploeg al opgehouden te bestaan. Al thans, zo wilde de directeur/ei genaar van de nieuwe hoofdsponsor de buitenwacht doen geloven. „Festina ziet af van de spon soring van de ploeg-Breukink, omdat de reglementen van de internationale wielerunie niet toestaan dat een sponsor twee ploegen financiert, en wij ne men al deel in een ploeg met Lotus", zo luidde de officiële verklaring vanuit Barcelona. „Wij weigeren dit te geloven", was het commentaar van de kersverse manager van de ploeg, Gerrie van Gerwen. „Ik houd me maar vast aan wat zwart op wit staat. Er liggen door beide partijen getekende contracten voor 1992 met een optie van nog eens twee jaar". „Drie weken geleden hebben we in Amsterdam gezamenlijk een perscommuniqué opge steld: déze ploeg gaat volgend jaar de weg op. Begin deze week zijn er nog uitgebreide werkbe sprekingen geweest over finan ciën, fiscale aspecten, program ma, styling van de ploeg, design van de truien, ploegpresentatie, over alles. Met de grote baas, di recteur-eigenaar van Festina, Manuel Rodriguez. Het is be klonken met een mooi diner. En nu dit? Ik ben verbijsterd, ik weet niet wat ik zeggen moet. Ik wacht maar af', zegt Van Ger wen De afgelopen seizoenen reed er een gecombineerde Lotus- /Festina-ploeg over de Europe se wegen. In rode truien, onder de naam Lotus in Spanje, in blauwe truien onder de naam Festina buiten Spanje. Lotus is een Spaans horlogemerk, dat negen jaar geleden het failliete Festina opkocht, maar de naam van die horloges op de Europe se markt bleef voeren. In Barcelona vond eergisteren voor de Catalaanse pers de ploegvoorstelling van Lotus- Festina plaats, waarvoor o.a. de Nederlanders Hermans, Suy- kerbuyk en Akkermans rijden, en waar volgend jaar ook de Zwitsers Wegmüller, Richard en Giannetti, alsmede de Ier Sean Kelly voor zullen uitkomen. Aan het begin van de bijeen komst deelde Rodriguez mee, dat het voor 80% zeker was dat Festina komend jaar ook hoofdsponsor zou zijn van de ploeg-Breukink. Toen journalis ten hem later vroegen waarom hij geen zekerheid voor 100% kon geven draaide de Festina- baas het percentage nog verder terug. Om tenslotte te verklaren, dat het huwelijk met PDM hele maal niet zou doorgaan. Redenen wilde Rodriguez niet aangeven. Pas toen aanwezige journalisten wat mogelijkheden opperden, haakte hij in bij het argument van de verboden dubbele sponsoring. „Maar schrijf het nog niet in uw kran ten, in Nederland weet men nog van niets. Ik vind het netter eerst contact op te nemen met de mensen van PDM", moet hij hebben gezegd. De voorganger van Van Ger wen, PDM-manager Manfred Krikke: „Die dubbele sponso ring, dat kan geen reden zijn om af te haken. Dat is vooraf heel goed gecheckt, en op de manier zoals wij zouden gaan opereren is het volstrekt legaal. Met twee verschillende stichtin gen". Ook UCI-praeses Hein Verbruggen ziet geen aanleiding Festina overtreding van de re glementen aan te wrijven. Krikke: „Wat wèl speelt, en wat de reden is van de aarze ling, zo noem ik het maar, is de paragraaf fiscaliteit. In Spanje is het niet toegestaan sponsorgel den van de belastingen af te trekken. En daar heeft Rodri guez nogal moeite mee, dat ziet hij graag beter geregeld. Er zijn nog steeds Nederlandse des kundigen met hem bezig dat as pect van de overeenkomst op te lossen. Maar ik blijf er redelijk rustig onder. Ik heb geen reden aan te nemen, dat hij afhaakt. Bovendien: er staan handteke ningen onder de contracten, dus..". (Festina)/PDM heeft voor vol gend seizoen 21 renners onder contract. De ploeg draait met een budget van acht miljoen gulden, waarvan Festina wordt geacht ruim vijf miljoen gulden voor haar rekening te nemen. Jolanda de Kok (rechts) breekt langs de Sovjet-speelster Irina Vasfieva. DIEREN «ANP Het Nederlandse vrouwenteam was gisteravond in Dieren in de eerste van twee oefenwedstrij den tegen een Sovjetrussische selectie kansloos. De cijfers 15- 21 voor de bezoeksters gaven het krachtsverschil niet goed weer. De Oosteuropese vrou wen, die vandaag opnieuw in Dieren als tegenstander funge ren, lieten nog tal van mogelijk heden ongebruikt. De ploeg van coach Ton van Linder keek halverwege tegen een bescheiden achterstand aan: 7-10. De 500 toeschouwers moesten op een gegeven mo ment maar liefst een kwartier op een Nederlandse treffer wachten. Bij wereldkampioen Sovjetunie ontbraken veel vrou wen uit de basis. Carla Klein- tjens maakte vier treffers, Sonja van Velzen mikte drie keer raak. Het Nederlands Handbal Ver bond zal waarschijnlijk een trai ningsstage in Algerije afzeggen. De mannen zouden het Noord- afrikaanse land van 27 januari tot 5 februari bezoeken. Voor de vrouwen staat in februari een trainingsstage in Algerije op de agenda. Het NHV wordt afge schrikt door de politieke onrust die in de aanloop voor de ver kiezingen is ontstaan. PEN HAAG WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De indoor-atletiekwedstrijden in de Houtrusthallen baarden gisteravond weinig opzien. Veel geïnviteerde verenigingen vaar digden een bedroevend aantal atleten af, met het Leidse Bata ven en het Boskoopse AV '47 als positieve uitzonderingen. Meerkamper Hanno van der Loo is het indoorseizoen met wisselend succes van start ge gaan. De Boskoper nam in Den Haag deel aan een sprinttwee kamp, het polsstokspringen en het kogelstoten. De beste regio nale prestatie was dan ook voor eeri Boskoopse senior. Hanno van der Loo zegevierde met de kogel en een respectabele af stand van 13 meter 30. Zoals een echt meerkamper betaamt nam Van der Loo echter aan nog een drietal onderdelen mee. Hij was echter niet tevre den met zijn polsstoksprong van 4.10, net zomin als de te ruggekeerde Onno van Heynin- gen (AV Holland) met zijn 3.60. Wel een hoogtepunt was de sprinttweekamp van AV Hollan der Martijn de Lange, één van de weinige atleten die de wat ingedutte regionale sprint in de toekomst wat leven in zou kun nen blazen. Gisteravond verbe terde de scheikundestudent zijn persoonlijke records op de 50 en de 60 meter tot 6,20 en 7,13. Op de sprint kwam Elsemieke Roksnoer eveneens goed voor de dag. Roksnoer stelde zowel op de 50 als op de 200 meter het Bataven-clubrecord scherper (tot 8,26 respectievelijk 27,2). Op de 60 meter finishte Aliesse van Keulen van AV '47 in haar kielzog in 8,46. De middenlange afstand werd voor Leiden door Cor Brandwijk verlopen. Brandwijk deed veel kopwerk, maar moest in de slot fase nog twee man laten voor gaan en finishte in 4.05,9. Vete- Bluf Martin Centrum bijna goed voor stunt Martin Centrum zorgde gister avond in Volendam bijna voor een stunt door de regerend landskampioen zaalvoetbal Ca fé Rex de stuipen op het lijf te jagen. Hoewel de uitslag (6-3 voor Rex) doet vermoeden dat de Voorschotenaren kansloos waren, is het tegendeel waar. Leider Jan Heijne zag zijn spelers voetballen alsof hun le ven op het spel stond. „Ze heb ben een berepartij gespeeld, on danks het verlies ben ik heel te vreden. Alle ploegen worden hier met een nulletje of acht af geslacht. Nou, ze deden het voor ons in hun broek", aldus Heijne. Na een 1-0 achterstand zorg de Cees van Tongeren voor de Voorschotense gelijkmaker. Met deze stand werd de rust bereikt. In de tweede helft nam Rex een 3-1 voorsprong, die door twee doelpunten van Hans van As weer werd weggewerkt: 3-3. Het mopperende thuispubliek, 200 man sterk, zag de bui al hangen. Toch was het Rex dat de 4-3 liet aantekenen. Hiema was de wedstrijd een gelopen koers, zeker toen Mar tin Centrum - met nog enkebe minuten te spelen - zijn keeper inwisselde voor een extra veld spelen WILT U EEN \OPEL ASTRA? raan I Arie van Tol van De Bata ven liep ondanks een griep deze week nog 4.29,5. De 800 meter meisjes A ging naar Sonja Kleyn in 2.22,2. Meisje C Renate Polt- ner, ook AV '47, was echter ver houdingsgewijs met 2.26,3 be- Kees Biesheuvel van SC Reeuwijk zette de beste tijd op de 60 meter voor veteranen II (50 tot 60 jaar) op 7,78, goed voor een Nederlands record. BEL: 071-35 18 18 MultiRent Auto- en Motorverhuur Vondellaan 80, Lelden

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 31