Sport Noeste werkers houden Noordwijk op de been Lisse boeit weer niet in eigen huis Leiden scoort aan de lopende band Ter Leede is nu alleenheerser Katwijk komt bij Barendrecht niet tot scoren RCL zakt op ranglijst Maandag 25 november 1991 f, BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER W1M VAN WANROOY ROB V 19 HET EERSTE ZONDAGTEAM van FC Lisse speelt morgen thuis een lichtwedstrijd tegen de profs van Haarlem. Het team van technisch directeur Hans van Doorneveld en spits Piet Keur trapt om half acht af tegen de derdeklasser Zege op ARC kan matig spel niet verhullen Omdat de stilisten in de ploeg van Noordwijk al aan de winterslaap zijn begon nen, stelen de kuitenbijters de show op Duinwetering. De kustploeg laat zijn spierballen zien in plaats van zijn pure voetbaltalen ten. Qua resultaat maakt het weinig verschil Noordwijk blijft zijn partij tje bovenin meeblazen na de 3-1 winst tegen ARC - maar op het veld wordt het er niet leuker op. NOORDWÜK ROB VAN DER ZANDEN Het oog wil ook wat, maar krijgt bij Noordwijk de laatste tijd niet veel. Tot afgrijzen van trainer John Eelman. Het kalende hoofd van de trainer zakte za terdag naarmate de wedstrijd vorderde steeds verder weg in de kraag van zijn winterjas. Als of hij zich schaamde voor de bedroevende vertoning van zijn manschappen. Dat mocht ook best een beetje, want de kwali teiten van Noordwijk in aan merking nemende was het ge- bodene ondermaats. Het laatste kwart van het duel was zelfs van een erg bedenkelijk gehalte. Eerste klasse onwaardig. In het begin van de tweede helft liep Eelman nog als een luidruchtige souffleur langs de lijn. Met zijn rechterarm maakte hij een slingerende beweging, om aan te geven dat er meer schwung moest komen. Maar de Noordwijkse motor raakte maar niet aan de praat. Daarom moest de thuisploeg in de slotfase nog even de billen bij elkaar knijpen bij een 2-1 voorsprong. Het was 'vrouwen en kinderen eerst' in het straf schopgebied van keeper Rob van Dijk. In de laatste minuut maakte invaller Albert Bosma de bevrijdende 3-1. Maar de fei ten werden niet verhuld door de op het oog zo klinkklare zege. Zethof Want die feiten zijn dat onver zettelijke types als Kees Zethof en Kees Oostermeijer het voor touw nemen in de ploeg. Met alle respect voor deze twee doordouwers - het hak- en breekwerk van dit duo sleepte Noordwijk er in feite doorheen tegen ARC - maar dit is niet het Noordwijk dat tot buiten de kustplaats bekendheid geniet LISSE JAN KEES FAAS FC Lisse kan dit seizoen op haar eigen thuishaven Ter Specke niet imponeren. Op vreemde bodem werden Vitesse Delft, Noordwijk en ARC verschalkt, maar thuis bleef de winstbuidel tot dusverre leeg. Tegen Spijke- nisse vergat het team van Ruud Bröring in de eerste helft af stand te nemen, waardoor FC Lisse met de uiteindelijke 1-1 nog de handen mocht dicht knijpen. Spijkenisse was uiterst gemo tiveerd aan de wedstrijd begon nen. In de afgelopen weken stapten voorzitter Brandse en trainer Piet de Rijke op, omdat het eerste teariï totaal geen dis cipline toonde. Regelmatig wer den de trainingen maar bezocht door drie of vier man, waardoor De Rijke sprak van een caféelf tal. Het terughalen van aanval ler Kees Vlug en het tijdelijke trainersschap van oud-speler Evert Trouw deden de rookwol ken optrekken. FC Lisse kreeg alweer een Rotterdamse ploeg te duchten, dat massaal de loopgraven be trekt om daarna via een slimme counter toe te slaan. Naast Vlug, beschikte Spijkenisse in Winst on Bakboord en Renato Hokke spelers die gespecialiseerd zijn in de snelle break. FC Lisse was in de beginfase de betere ploeg. René Ras bracht twee keer Robert Vermin in stelling, die echter het doel niet wist te vinden. Na 22 minu ten vergat spits Mark Ens, waar voor hij staat opgesteld: scoren. Een ideale voorzet van Leon Hoep van de rechterkant werd door Ens totaal verkeerd beoor deeld. Hiermee is meteen het manco van Lisse genoemd. De aanvallers stonden te vaak geï soleerd, zodat er weinig kansen voor FC Lisse kwamen. De ope ningstreffer van FC Lisse kwam dan ook na een individuele ac tie. Radjin De Haan kon vier man passeren en raak schieten, waarbij de keeper van Spijke- ENSCHEDE ANP Ajax met meer man naar Spanje het redelijk. Van Loen kreeg zondag een klap tegen hoofd en knie, Groenendijk liep eveneens een hoofdblessure op, het scheenbeen van Kreek werd ge raakt door Van Halst, Pettersson kreeg een „knietje" in het dij been en verrekte een spier. „Het is heel goed mogelijk", zei Van Gaal, „dat ze woensdag allemaal inzetbaar zijn. Ik weet dit maandag waarschijnlijk nog niet zeker. Daarom houd ik twee invallers achter de hand. Hansen en Willems ontbre ken zeker nog wegens blessures. Tegen FC Twente deden Berg kamp, Vink en Blind niet mee wegens een schorsing. Pedersen kreeg rust. Technisch directeur Louis van Gaal van Ajax reist morgen met meer dan de gebruikelijk zes tien spelers naar Pamplona Osasuna, voor de eerste wed strijd in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker. De Amsterdamse club, die eerder Orebro en Erfurt uitscha kelde. neemt waarschijnlijk achttien voetballers mee naar Spanje. Van 't Schip was voor zondag al een twijfelgeval, in het Diekmanstadion van FC Twente kwamen daar Van Loen, Kreek, Pettersson en Groenen dijk bij. Met Van 't Schip (rug) gaat om zijn verzorgde combinatie voetbal. Maar het is tegenwoordig niet anders bij de rood-witten. Spel- bepalende spelers als René van Staveren en Leonard van Utrecht kunnen hun stempel niet drukken op het spel. Van Staveren was zaterdag noodge dwongen libero, omdat Joop Tegelaar zes weken in de lap penmand zit met een gebroken teen. Van Utrecht was zoals ge bruikelijk weer overal te vinden op het veld, maar nergens kon de getructe aanvoerder impo neren. Omdat ook 'aanjager' Patrick Scheurwater zijn dag niet had. was het karige Noord- wijk-verhaal snel verteld. Voorin heeft Noordwijk al langer problemen. Centrum spits Joost Vink liep zich weer vanouds uit de naad, maar een gebrek aan techniek breekt de aanvaller meer dan eens op. En op links is het nog zoeken naar de juiste oplossing. Nu stond Martin van Kins geposteerd op de vleugel, maar daar ligt be paald niet de kracht van de middenvelder annex verdedi ger. Het is eigenlijk niet zo vreemd dat Noordwijk dit sei zoen in vier wedstrijden voorin op nul bleef steken (inclusief de De Alphense invaller René Bon probeert Cees Smit uitte kappen. De Noordwijkers, de werkers onder hen althans, hielden zich gemakkelijk staande in eigen huis tegen ARC. foto loek zuyderduin 1-1 tegen Rijnsburg, want daar in scoorde de tegenpartij in ei gen doel). Vink Schotloosheid brak de Noord- wijker zaterdag overigens niet op. Al na twaalf minuten had Joost Vink 1-0 gescoord. Hij rondde een rebound na een schot van Rick van Dijk (voorzet Patrick Scheurwater) goed af. De thuisploeg was amper klaar met juichen of de Alphense Ra cing was langszij. Jacques Key klopte in de lucht een complete luchtmacht van Noordwijk en knikte 1-1 binnen. Met een knappe kopbal van ARC'er Wilco van Leeuwen en een dito inzet van Scheurwater - beide knap gered door de doelmannen - bood de eerste helft niet veel meer. Na rust zou het nog slechter zijn gesteld in de met veel overtredingen door spekte partij. Noordwijk kwam gelukkig op voorsprong. "De mee opgerukte Van Staveren zag een slap schot van richting veranderd door de arm van Paul Dijkman.'ARC-keeper Roel Tur kenburg kon daarom weinig meer uitrichten want hij lag al in de lange hoek. terwijl de bal in de korte ging: 2-1. De Alphenaren. met veel re serves in de basis naar de bol lenstreek afgereisd, lieten in fei te meer voetbal zien dan de Eel man-elf. Al leidde het niet tot echte kansen. Slechts Key dwong Van Dijk tot een redding na de bal knap te hebben aan genomen uit de lucht. Aan de andere kant zag Van Kins een achterwaartse kopbal nog net onder de lat vandaan getikt. Na een solo van Scheurwater, die twee keer strandde op Turken- burg, mocht Albert Bosma de 3- 1 aantekenen. Eelmans hoofd richtte zich even op. maar diep van binnen bromde een stem. Noordwi|k ARC 3-1 (1-1). 12 1-150 Van staveren 2-1 Toeschouwers 700 n Di|h, Scheurwater. Vink (Bosma). V het alweer gelijk. FC Lisse ge noot nog na van de voorsprong en zag daarbij de vrijstaande Niels van Hamburg over het hoofd. De 1-1 werkte verlam mend voor FC Lisse. Veel bal verlies op het middenveld bood diverse mogelijkheden aan Spij kenisse. Paul Veenboer was steeds paraat. Vlak voor rust kwam FC Lisse bijna nog op voorsprong. René Ras bracht al koppend Leon Hoep in een ide ale scoringspositie. Hoep pro duceerde niet meer dan een eenvoudig rollertje. In de tweede helft kwam Rob Vermeulen in het elftal van FC Lisse om voor meer gevaar in de aanval te zorgen. Deze taktiek mislukte. Spijkenisse was in de tweede helft de gevaarlijkste ploeg, maar FC Lisse hield stand. Paul Veenboer, Keith Masefield en Ralph Polman groeiden uit tot de uitblinkers, doordat zij menig gevaar on schadelijk maakten. Intussen floot scheidsrechter Gremmen de wedstrijd van zijn leven. De man in het zwart gaf leiding naar het hart van iedere voet balliefhebber. Niet het recht, maar de geest van de wedstrijd waren voor hem doorslagge vend. Zo vond Gremmen het in de sportieve match niet nodig een boeking te geven, waar dat anders wel op zijn plaats was. FC Lisse kreeg in de tweede helft maar een kans om aan de leiding te komen. Leon Hoep mikte een vrije trap op de bin nenkant van de paal, zonder dat de bal de doellijn had over schreden. De resterende drie wedstrijden van voor de winter stop zullen uitsluitsel geven waar FC Lisse op de ranglijst thuishoort. Gelukkig moeten de geelblauwen nog twee keer op Barendrecht en Katwijk kwa men zaterdagmiddag niet tot scoren. Dat was niet verwon derlijk, want beide eersteklas sers voerden onder de rook van Rotterdam een weinig verhef fende vertoning op. Katwijk toonde zich de sterkste, maar de ploeg van Arie Lagendijk kwam niet tot scoren. Katwijk begon in Ba rendrecht gehavend aan de strijd. Jan Stel (ziek) en Henry Pouw (geschorst) waren niet beschikbaar. Johan de Kroon fungeerde daardoor als libero, terwijl Wilfred Kwestro als linksback opereerde. De oud- UVS'er deed het overigens niet slecht. In de eerste helft was Kwestro betrokken bij een goed lopende aanval. Het schot van de import-Katwijker werd door de vijandelijke keeper onscha delijk gemaakt. Een inzet van Pim Langeveld zeilde naast het doel van Barendrecht. Lange veld en ook Kees Krayenoord belandden in het boekje van de scheidsrechter. In de tweede helft bleef Kat wijk de betere ploeg, al konden de oranjehemden het over wicht niet in cijfers uitdrukken. De voor Krayenoord ingevallen André de Best was als enige dicht bij een treffer. De spits kopte twee keer op doel, maar het resultaat was nihil. Zoals ook het voetbal van Ba rendrecht tot niets leidde. De ploeg, opererend voor eigen publiek, hield zich anderhalf uur schuil in de loopgraven. Tweedeklasser RCL trad zater dag in Kinderdijk aan tegen hekkesluiter De Zwerver. Veel plezier beleefden de Leiderdor pers niet aan deze wedstrijd. Na het verlies van 3-1 weet RCL al leen De Zwerver en Excelsior Pemis nog onder zich op de ranglijst. Zaterdag aanstaande speelt EK i thuis legen iSR waarbij beslist gewonnen moet worden om niet verder in de zorgen te komen. Ook zaterdag was RCL, zoals steeds dit seizoen, niet com pleet. Cees Borst en Paul van der Blom ontbraken wegens een blessure, Ronald van Wattum had een vrije dag. Desondanks - had RCL een goede start, l^eo van de Wetering had na tien minuten al een goede kans. Hij kwam vrij voor de keeper, maar wist deze niet te benutten. Na een half uur kwam RCL op ach terstand. Cris van Driel scoorde uit een aanval over rechts. Nog geen vijf minuten later werkte Marco de Haan in een scrim mage de bal achter Arjen van Heusden (2-0). De koppies gingen daama een beetje hangen bij RCL. Het kostte RCL de nodige moeite om in de wedstrijd te blijven. Ondertussen was Robert Planje geboekt voor een onschuldige overtreding. Verder kende de strijd een sportief verloop. Vijf minuten na rust werd het zelfs 3-0, Van Driel tekende met een afstandsschot voor zijn tweede tielfer. De /werver bleet op jacht naar meer treffers. RCL speelde achterin een op een. Keeper Van Heusden redde een aantal malen uitstekend bij counters van De Zwerver. Twintig minuten voor tijd maakte Remco Zuiderbaan hands. Via een penalty kwam RCL op 3-1, Van de Wetering scoorde. RCL kon echter geen vuist meer maken en DMMJf toezien hoe De Zwerver de be tere ploeg bleef. Hans Verkuylen komt te laat namens Ter Leede. De Reeuwijkse keeper heeft zich reeds ontfermd over het leder. Pak slaag voor KRV in vierde klasse zaterdag FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Door een 2-2 deling bij Be Fair is Oegst- geest voorlopig teruggeworpen naar het tweede plan. Ter Leede, dat zijn wedstrijd tegen CVC Reeuwijk wel in winst wist om te zetten (3-0), bezet in de vierde klasse B nu alleen de koppositie. KRV kreeg een uitzon derlijk zwaar pak voor de broek. Op eigen veld werden de Katwijkers met 0-7 afge droogd. De Sleutels wist ook nu weer niet te winnen. Kagia zadelde de Leidenaars op met een 0-1 nederlaag. In de vierde klasse A werd de wedstrijd Naaldwijk-Voorschoten afgelast. Be Fair - Oegstgeest 2-2 Oegstgeest bakte er in de eerste helft maar bitter weinig van. Daar was met name Joop in 't Veen dankbaar voor. De puntspe- ler van Be Fair scoorde in die zwakke Oegst- geester periode tweemaal. Eerst op een voorzet van I^eon Hogenelst en vlak vqor de doelwisseling na een uittrap van doelman Henk Vermulm en een fout van Oegstgees- tenaar Ed van Grieken. Daama kregen de Voscuylbewoners meer vat op het spel en kon Van Grieken zijn fout goed maken. In een poging het doel van de tegenstander te bereiken werd hij door Hogenelst gevloerd. Van Grieken schoot de toegewezen straf schop zelf binnen. Oegstgeest mocht zich gelukkig prijzen dat er wegens oponthoud nog wat extra tijd aan de reguliere negentig minuten werd toegevoegd. Rein Grooters zorgde er toen voor dat de hooggenoteerde ploeg van Wim Visser toch nog een purjtje meesnoepte. Ter Leede - CVC Reeuwijk 3-0 Ondanks de zege was Ter Leede niet in goede doen. Dat gold voornamelijk voor de eerste helft waarin de Sassenheimers zich aanpasten aan het lage tempo van de te genstander. Toch zagen de schoten van Ro nald Vonk (paal) en Mario Faber (kruising) er dreigend uit. Die dreiging werd na rust in daden omgezet. Een actie van de voor de geblesseerde Peter Scheltes optredende Pie- ter Kruik (21) bood Eric Grosman de kans op 1-0 en even later maakte Grosman er zelfs 2-0 van. Het afsluitende doelpunt van Vonk gaf de zege van Ter Leede ten slotte een onverwacht ruime marge. De Sleutels - Kagia 0-1 Met een strafschop trok Kagia de zege naar zich toe. Maker was de Lisserbroekse alleskunner Richard Trompert, die in dit spannende duel van de defensie naar het middenveld was gedirigeerd. De opzet van trainer Rob Suttorp was om meer druk ach ter zijn frontlinie te leggen en de wijziging bleek niet geheel onterecht. De Leidenaars onderkenden het gevaar en pakten Trom pert behoorlijk stevig aan. Dat leverde Isaac Boot een strafschop en een uitsluiting op. De Vlietbewoners probeerden nog de ach terstand ongedaan te maken maar moesten tevens oppassen voor de gevaarlijke uitval len van Kagia. De minieme zege van de be zoekers kwam echter niet meer in gevaar. KRV - Sportlust '46 0-7 Voor Sportlust was de daverende zege op KRV een afsluiting van een prettige week. Niet alleen werd een nieuwe sponsor bin nengehaald maar mocht het eerste team ook het heroptreden van laatste man lohn van Schaik begroeten. Als klap op de vuur pijl dus de overwinning bij KRV. „Het ver schil tussen KRV en ons waren Jos de Groot en Leon Immerzeel)uichte trainer Paul de Jong na de zevenklapper. De genoemde spelers namen elk drie doelpunten voor hun rekening en kregen gezelschap van Theo Hoogendijk. KRV kon. ondanks rede lijk tegenspel, niets anders doen dan toe kijken. Leiden mag zich na een 3-5 overwinning op Die Haghe (mede)koploper noemen in de tweede periode van de derde klasse zaterdag, fh de laatste drie wedstrijden, alle in winst omgezet, werd liefst zestien maal gescoord. Ondanks de ruim uitgevallen score was trai ner Peter Ciere niet te beroerd om toe te géven dat Leiden za terdag een gelukkige wedstrijd speelde: „Die Haghe is een goeie ploeg, die niet zomaar bo venin staat. We hebben echter in de beginfase van de competi tie veel pech gehad, een beetje geluk mag ook wel eens." Die Haghe was zeker in de tweede helft de betere ploeg. Leiden stond toen echter al met 0-3 voor. Voor de theepauze ging de strijd nog enigszins ge lijk op. Na een half uur opende Peter Bekkering de score, daarmee te vens de ruststand van 0-1 bepa lend. Na de rust bouwde Leiden binnen vijf minuten een goede uitgangspositie op door via Rob Bink en Rob Lentz op 0-3 te ko men. Hierna kwamen de Leide naars er aanvallend nauwelijks nog aan te pas. Die Haghe zette Leiden constant onder druk. Dit resulteerde al na tien minuten in 1-3 door een doelpunt van Paul Sybesma. Zeven minuten later scoorde Richard Walther 2 3. I let wachten was op de gelijk maker. Peter Selier groeide naar een grootse vorm en het was aan hem en paal en lat te dan ken dat l>eiden op voorsprong bleef. Selier stopte alles in deze fase. Bovendien leverde Koos Siera, door Ciere op de linker back plaats neergezet, goed werk at. Vlak voor tijd kwam. dacht men op dat moment, de bevrij dende treffer. Een counter werd door Maurice van Berkel be hendig uitgespeeld en hij zette leiden weer op een marge van twee treffers (2-4). Scheidsrech ter Damsteeg had waarschijnlijk afgelopen week naar Studio Sport gekeken, waarin getoond werd dat de meeste wedstrijden slechts een uur zuivere speeltijd hebben. Hij liet ruim negen mi nuten doorspelen. Het was Wal ther van Die Haghe die daar het eerst van profiteerde, hij scoor- de 9 i Leiden snakte naar het eind signaal. Marco de la Rie. inge vallen voor Pedro Hilleger. ging aan de haal. Een van de verde digers van Die Haghe zette hem opzij in het strafschopgebied. In de achtennegentigste minuut ging de bal op de stip. Rob l-entz, die vorige week ook al een penalty benutte en daarom nu vaste man is daarvoor, scoorde eenvoudig. Ciere ten slotte: „We krijgen wel veel doelpunten tegen, zolang we er meer maken vind ik dat niet erg. We hebben de punten hard nodig, want zo goed staan we nog niet." Leiden ontvangt zaterdag I loekst he Boys Bi) winst k.ui l-eiden echt omhoog gaan kij ken op de ranglijst Huug Aandewiel weer geblesseerd In de opstelling van Rijnsburgse Boys ontbrak zaterdagmiddag de naam van Huug Aandewiel. Ditmaal hield een lastige spier blessure hem aan de kant. .Aan dewiel heeft vorig seizoen met een hartnekkige enkelblessure gesukkeld en ondervindt daar van nog steeds de naweeén. Trainer Arie Kurver zette Aan dewiel nog op de reservebank. Aandewiel: „bat had eigenlijk geen zin. want ik was gewoon niet fit. Ik word er zo langza merhand doodziek van. Dan heb ik weer dit. dan weer dat Ik heb dit seizoen nog geen enkele keer voluit kunnen trainen Dat is om moedeloos van te wor den. Soms loop lk echt met het idee rond om er maar mee te stoppen."

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19