Sport Qjv)'B Quick Boys: geen genade met RB Ajax al blij met saaie salonremise Aanvraagformulieren kinderbijslag 1992 niet meer bij postkantoor Patrick Ewing niet snel tevreden.. Papin dreigt loopbaan af te breken Maandag 25 november 1991 NJOUSTRA* ADV a BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER N WANROOY ROB V De neuzen wijzen weer dezelfde richting uit in Rijnsburg, maar de opgeklaarde lucht maakte zaterdagmiddag plaats voor druilerige mist op Nieuw Zuid. In de met 4000 lief hebbers omzoomde eigen haven toonde Quick Boys zich de sterkste in de derby en schudde dank zij de alleszeggende 4-1 zege de eerste concurrent af in de dans om het kampioenschap. KATWIJK ROB ONDERWATER Want wie vermoedt dat de rege rend kampioen zich dit seizoen volgevreten over het veld be weegt, komt bedrogen uit. De strijd om de punten wordt net zo intens als het vorige suc cesjaar gevoerd, alleen draait het motortje nog niet perfect. Volgens aanvoerder Hans van der Plas sloot Quick Boys zater dag echter een periode van ma tig gespeelde wedstrijden af. „Het kan nu alleen maar beter gaan. Quick Boys komt er weer Rijnsburgse Boys komt er ook aan, maar dan wel op het on derste gedeelte van de ranglijst. En dat .is een fikse tegenvaller voor de ploeg, die haar blik zo nadrukkelijk naar boven had gericht. De kampioensaspiraties waren gezien het spelersmateri aal niet onterecht, maar op het veld is de eenheid soms ver te zoeken. Vorige week in de verloren wedstrijd tegen Barendrecht leidde dat tot een forse aanva ring. Afgelopen dinsdag pro beerden de spelers tijdens een bespreking de opgelopen averij te herstellen. Gemaakte fouten werden vergeven en vergeten, voortaan beperkten de Rijns burgers zich louter tot het voet ballen en het leveren van pres taties. Aanvoerder Hennie Koet was dus gewoon weer aanvoerder en de Leide- naar volbracht zijn taak met verve, dit dus in tegenstelling tot vorige week toen hij zijn kont tegen de krib gooien. Alle Rijnsburgers deden trouwens hun best, maar veel leverde dat zaterdag niet op. Vooral in de fensief opzicht rammelde RB weer eens aan alle kanten. Jan Blankespoor heeft ter illustratie van het falen dit seizoen al twintig keer moeten vissen. „Vroeger," refereerde Arie Kur- ver aan gouden tijden, „had ik de beschikking over jongens als Toet en Driebergen. Die kon je probleemloos man op man la ten spelen." Dat gaat met Andries Wendt en. Fred Bodaan dus duidelijk niet. „Dat heb ik Kurver al 25 keer gezegd," kaatste Wendt het balletje weer terug. „Fred Bodaan en ik zijn kwetsbaar als de ruimte achter ons groot is. Dan worden we eruit gelopen. En daar kan ik echt niets aan doen. Wel de trainer, maar die Het was de bedoeling dat Hennie Koet als extra slot achter de Rijnsburgse defensie zou blijven, maar de plannen kon den na 5 minuten spel alweer in de prullenbak. Op dat moment had Quick Boys na een treffer van Hans van der Plas een 1-0 (de aanvoerder scoorde van dichtbij uit een comer van Leen van der Plas) voorsprong op zak en moesten de bezoekers onge wild aanvallender opereren. Paal Dat bleek niet eens een verkeer de zet, want Quick Boys liet het initiatief aan Rijnsburg. Daar mee haalden de Katwijkers zich veel problemen op de hals. De koploper ontsnapte na 20 mi nuten aan de gelijkmaker, toen Ron de Jager na een vloeiende aanval met de verder onzicht bare Carli de bal op de paal mikte. Quick Boys worstelde in die periode naarstig met zich- Aanvoerder Hans van der Plas steekt juichend zijn arm omhoog nadat hij zojuist zijn ploeg op 1-0 heeft gebracht. De gezichtsuitdrukking v Wendt (links) spreekt boekdelen. i de Rijnsburgers Hans E zelf. De opbouw van achteruit kwam maar niet op gang en dat was vooral te wijten aan de ab sentie van Gert Aandewiel. De 'verloren zoon' Richard Hooger- vorst (die' meer dan een half jaar uit de roulatie is geweest) werk te weliswaar hard op de positie van libero, maar de inwoner van Hoofddorp is nu eenmaal geen stilist en daarom geen goede opbouwer. Dat is Edwin Otte wel. Zijn tweede treffer in de 40ste mi nuut kwam als een bevrijding voor de Katwijkers. Daar kwam overigens een in Rijnsburgse kringen betwiste strafschap aan te pas. De commotie deed vreemd aan, want op de beslis sing van arbiter Beser (Janmaat torpedeerde Floor van Duyn) viel niets aan te merken. Even dreigde een schoppartij (de reeds geboekte Koet was rijp voor rood), maar het thee-inter mezzo werkte gelukkig kalme rend voor een aantal Rijnsburg se heethoofden. In de tweede helft ondernam de ploeg van Arie Kurver man haftige pogingen de opgelopen schade te herstellen. Het spel oogde verzorgd, maar het ont brak Rijnsburg aan doelgericht heid. En omdat de middenvel ders Carli en Hooymans dit sei zoen tot nu toe ver onder de maat spelen, kwam er van het Rijnsburgse offensief niets te recht. Na een kwartier drukte Hans van der Plas de deksel op de Rijnsburgse neus. De sterk spelende back rondde een door hemzelf opgezette aanval met Floor van Duyn met het hoofd af. Riant In het resterende half i rolde zich spelletje, wa kansen op i liet liggen. Vc Plas miste ee: gelijkheden. P; n kat-en-muis- in Quick Boys n monsterscore al Leen van der reeks riante mo de laatste minuut vond invaller Jan Jer Schaap een gaatje. Even daar voor had Leon Vonk de eer van Rijnsburgse Boys gered. Vrolij ker werden de gezichten er niet van. nu duidelijk werd dat de rol van Rijnsburgse Boys voorlo pig is uitgespeeld. Tegen beter weten in verklaarde Arie Kurver naderhand dat zijn ploeg de strijd nooit zal opgeven. „En de maart plotseling we oynHRIInsburuw Boy* 4 lang. n kop ENSCHEDE ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER Ook Frans Houben kon de schijn niet wegnemen dat hij betrokken was-in het 'complot' tussen FC Twente en Ajax. De Limburgse arbiter werkte gister middag dapper mee aan de sa lonremise (0-0) in het Diekman- stadion en verzuimde tenmin- .ste een keer de bal op de stip te leggen. Houben wilde kennelijk niet als spelbreker fungeren in Van den Brom wacht op Ajax ROTTERDAM ANP Met belangstelling wacht John van den Brom deze week op een telefoontje van Ajax. De middenvelder annëx libero van Vitesse is na de transfer van Jan Wouters naar Bayem München in verband gebracht met de Amsterdamse club. Van den Brom liet gisteren na het duel met Sparta 1 -1weten best trek te hebben in een overstap naar De Meer. „Ik heb weliswaar een con tract voor zestien jaar bij Vites se, maar daarin is rekening ge houden met een tussentijdse transfer", aldus de 25-jarige voetballer. „Voor Nederlandse clubs moet ik drie miljoen gul den kosten. Buitenlandse clubs dienen het dubbele bedrag te betalen". een ontmoeting, die alleen bui ten het veld vuurwerk opleverde en het predikaat topduel abso luut niet verdiende. De term 'publieksbedrog' viel nog net niet, maar veel scheelde het niet. Beide trainers verscho len zich na afloop achter de im ponerende lijst van geblesseer de en geschorste spelers, waar door FC Twente-Ajax veel weg had van een gehandicaptenbal. Dat was voor Theo Vonk en Louis van Gaal al op voorhand reden genoeg om tevreden te zijn met een puntendeling. Bei de ploegen speelden er ook naar, van de eerste tot de laatste minuut. FC Twente miste vijf vaste krachten (De Koning, Zwijnen- berg, Elzinga, Numan, Mrkela) en kon evenmin een beroep doen op ervaren wisselspelers als Schmidt en Karnebeek. Bij Ajax was het van hetzelfde laken een pak en ontbrak eveneens een kwintet spelers: Vink, Blind, Bergkamp (geschorst), Wouters (naar Bayem München) en Van 't Schip. De dissidente rechts buiten zou in Enschede zijn rentree maken, maar ging vrij dag op de training door de'rug. Dat maakte de weg vrij voor Rob Alflen, die zijn competitie debuut voor Ajax maakte. „En dat deed hij zeker niet slecht", was het milde oordeel van Van Gaal. De opvolger van Leo Beenhakker, die sinds zijn promotie tot hoofdtrainer meer kritische publiciteit oogst dan punten, was toch opmerkelijk lief voor het aanvallend falende team. Een uitzondering maakte hij slechts voor Bryan Roy, 'van wie ik wat meer had verwacht'. De Amsterdamse koukleum, die als enige met handschoenen speelde, kwam er tegen gele genheidsverdediger Van Halst echter nauwelijks aan te pas en liet zich voortdurend aftroeven door de beperkte maar spijker harde invaller. Invaller „Van Halst heeft geen gele kaart gekregen, dus heeft hij het uit stekend gedaan", verwees Van Gaal met een schuin oog naar de tolerantie van Houben. Tot twee keer toe stoof de Ajax-trai- ner gistermiddag briesend van de bank omhoog. Eerst bij een grove tackle op Kreek, halver wege de eerste helft, waarbij Van Halst met de voet naar vo ren inkwam: vervolgens dertien minuten voor tijd toen hij in een kopduel met Alfons Groe nendijk de bal met de hand wegsloeg. „Onzin", vond Van Halst. „Ik raakte de neus van Groenendijk, niet de bal". Be wust nog wel, zodat rood op z'n plaats zou zijn geweest. Toen al, drie kwartier na af loop, zag Van Halst de tv-beel- den met angst en beven lege- moet. Bang als hij was deze week toch nog geconfronteerd te worden met de tuchtcom- missie. De kritiek van Van Gaal op zijn harde spel rubriceerde de mannetjesputter onder de noemer 'frustraties'. „Ik ken mijn kwaliteiten en weet dat dit voor mij de enige manier is om tegen Roy op de been te blijven. Anders heb ik geen kans tegen hem". Een keer was Roy hem te slim en te snel af, maar zagen Winter en Van Loen geen kans de bal in het Twentse doel te werken. Het was een van de schaarse mogelijkheden die Ajax gister middag kreeg. „Vooraf hoopte ik op vijf kansen, het zijn er vier geworden", overdreef Van Gaal. Geschrokken van de drie neder lagen op rij in een uitwedstrijd (FC Utrecht, PSV, Feyenoord) had de trainer van Ajax eieren voor z'n geld gekozen en viel hij in Enschede van z'n geloof. Hij kwam er na afloop eerlijk voor uit. „We hebben vanmiddag be wust gespeeld vanuil een geslo ten verdediging, met Jonk ach ter de verdediging en met twee spitsen". Net als Vonk, ooit nog eens zijn 'baas' bij Sparta, erkende Van Gaal 'dat deze manier van spelen niet aantrekkelijk is voor het publiek'. Maar moeten is ook wat, vroegen beide trainers vergiffenis voor de smakeloze ontmoeting. Van Gaal: „Ik had hier graag met drie spitsen ge speeld, maar dan zou ik Peter sen afbranden. In het slotkwar- of tier had ik hem in willen zetten maar toen waren er al zovee spelers aangeslagen", verwee hij naar de averij die Pettersson Van Loen en Groenendijk oplie pen, „dat het te riskant Met Bergkamp en Peters Van 't Schip zit er meer diept» in het spel, daar ontbrak he FC Twente en Ajax bleven in alle opzichten keurig in de pas. Niet alleen wat betreft het resul taat, ook waar het ging om het aantal overtredingen (veertien), hoekschoppen (vier), wisselspe lers (een) en debutanten (een). Een van hen was Rob Alflen. „Ik ben het niet gewend om te spe len zonder een rechtsbuiten voor me. Dat maakte het van middag moeilijk. Ik denk.dat de trainer mij op de lange termijn ziet in de positie van Jonk. Voorlopig wil ik echter best ar cepteren dat ik bij een club als Ajax op de bank moet zitten". Wilt u over het 1c kwartaal van 1992 voor hot eerst kinderbijslag aanvragen, dan hoeft u niet meer naar het postkantoor voor een aanvraagformulier. Vanaf 1 december 1991 verzorgen de gemeenten de uitgifte van aanvraagformulieren voor 1992. Ontvangt u al kinderbijslag, dan is deze advertentie oor u niet van belang. De Sociale I crzckcringsbank heeft u rechtstreeks geïnformeerd. Eerste kind geboren in 4c kwartaal 1991 Doet u na 1 december 1991 aangifte van de geboorte, dan reikt de gemeente u een aanvraagformulier kinderbijslag uit. Hebt u vóór 1 december f991 aan gifte gedaan, dan kunt u alsnog een aanvraag formulier ophalen bij de afdeling Bevolking/ Burgerzaken van uw gemeente. Vestiging vanuit het buitenland Hebt u kinderen die nog geen 25 jaar zijn en schrijft u zich na 1 december 1991 in bi) een gemeente, dan knjgt u een aanvraagformulier uitgereikt. Heeft u zich vóór 1 december 1991 ingeschreven, dan kunt u alsnog een aanvraagformulier ophalen bij de afdeling Bevolking/Burgerzaken van uw gemeente. De aanvraagfonmdieren voor 1992 zijn vanaf 1 november ook verkrijgbaar bij alle districtskantoren van de Sociale Verzekeringsbank. Hij had een contract van 66 miljoen gulden voor tien jaar. maar voelde zich desondanks onder betaald. Patrick Ewing, de center van de Ameri kaanse prof-basketbalclub de New York Knicks, wilde meer. Dreigde met vertrek, schakelde zelfs de rechter in, verloor het proces. En kreeg meer. Veel meer. Zijn contract werd zaterdag verlengd. Met twee jaar tot het einde van het seizoen 1994-95. Voor die twee jaar toucheert hij 9,4 miljoen dol lar per seizoen, bijna 19 miljoen gulden. Opge teld bij zijn huidige, nog drie doorlopende ver bintenis krijgt Ewing 11 miljoen gulden per jaar. Daarmee wordt hij de best betaalde sportman in de Verenigde Staten. Dat was pitcher Roger Clements van de Boston Red Sox met 10,2 mil joen gulden. Ewing klaagde over zijn lage salaris, omdat hij in zijn contract een clausule had laten opnemen dat hij tot de vier best betaalde basketballers van de States moest behoren. In het vorige sei zoen stegen de salarissen van de topspelers ex plosief en werd Ewing buitenom gepasseerd door vijf spelers. Dat schaadde de reputatie van de vierkante 29-jarige center. 7* Patrick Ewing. foto archief lean-Marie Papin heeft gedreigd de voetbal schoenen voorgoed op te bergen als de beschul digingen aanhouden dat hij een blessure veins de nadat hij geraakt was door een bierfles. „Ik stop met voetbal, wanneer mijn integriteit an dermaal in twijfel wordt getrokken", zei de getergde Franse international. Papin, de topscorer van Olympique Marseille, werd voor de competitiewedstrijd in en tegen St.Etienne geraakt door een bierfles. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis en miste het duel, dat landskampioen Marseille met 1 -0 ver loor. Voorzitter lüurcnt van de thuisclub zei dat Papin's gedrag "een «stukje uitstekend acteer werk" was. De clubarts van St.Etienne beweerde dat Papin een blessure voorwendde. Papin's ad vocaal Gevonthian heeft een klacht ingediend tegen Laurent wegens smaad. De tuchtcommis- sie van de Franse voetbalbond verklaarde don derdag de wedstrijd ongeldig. Het duel worden overgespeeld op neutraal terrein, zaak doelman losen-Antoine Bell van St. ne. die beweerde door een door supporter gegooide steen geraakt geen uitspraak gedaan.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15