Sport Vrouwen Gemini hebben geen geluk in slotfase Een mokerslag voor Docos Groen is optimistisch over toekomst Leython Antoine van Weerde komt te kort LZ 1886 Ontpopt zich als titelkandidaat A (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER N WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Dc mannen van NOVO speelden dit keer voor Sinter klaas, want de wedstrijd tegen ZOVOC, die op 10-14 in de vierde set aardige perspectieven bood. werd alsnog uit handen gegeven (3-1).Gemini deed het veel beter. Het versloeg in een rommelig duel VONO met 3-1. Bij de vrouwen pakte Gemini slechts een punt in de belangrijke strijd tegen TDK/Brevok2 (2-3). LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER ZOVOC en NOVO wikkelden een aantrekkelijk duel af met heel veel aanvalsgeweld en fa lende verdedigingen. NOVO startte niet al te best. De serve en blokkering waren aanvanke lijk te zwak. zodat ZOVOC die sets op zijn naam kon brengen via 15-11 en 15-9. In de derde set liet NOVO een compleet an der gezicht zien: 8-15. NOVO ging goed door en liep uit naar 10-14. Legio kansen op setpoint werden echter niet be nut en uiteindelijk vielen uit de opslag van ZOVOC twee ballen 'zomaar' op de grond en was het gebeurd met de Noordwij- kers: 16-14 en 3-1. Gemini kende een moeizame start tegen VONO. Passend mankeerde er nogal wat aan. De bezoekers hielden met de serve Gemini goed onder druk. Het spelletje was vrij rommelig en de thuisploeg liet zich eigenlijk te vaak meetrekken. Alleen in de vierde set ging het even fout: 12-15. In de overige sets wist de spelverdeler de mindere passes goed om te zetten in bruikbare set-ups. die goed benut werden: 15-10. 15-12. 15-9. In de promotieklas blijft VCS ongeslagen op kop. Slachtoffer werd dit keer een zeer gemoti veerd RW. Afgezien van Martin Broere die met zijn sprongser- ves nogal eens verwarring stichtte, kon de rest het hoge ni veau echter niet aan. Elke set bleef RW tot 9-9 goed bij, maar verder liet VCS het niet komen: 15-12. 15-10 en 15-9. Leython 2 blijft een opmerke lijk ploegje. Vorig seizoen kans loos. nu een aantal goede wed strijden. Dit keer moest Super Spanning, de nummer vier. er aan geloven. Aanvallend liep het bij Leython 2 bijzonder goed. Super speelde wel rede lijk, maar kpn alleen de derde set net aan op zijn naam bren gen (16-14), in de overige was het bezoekende Leython 2 te sterk met 7-15, 10-1.8-15. Gemini 2 won eindelijk weer eens, van Ariston. Thuis begon de ploeg echter heel slordig en werd op 6-15-verlies gezet. Niet onder de indruk ging net nu pas spelen. Ariston kwam er pas send niet aan te pas. Na die eer ste slechte set herstelde Gemini 2 snel en won driemaal op rij (15-8. 15-7 en 15-4). Graficon had de afgelopen week extra getraind op de bui- tenaanval na het droevige resul taat van de vorige week en dat zette direct zoden aan de dijk. Tegen DOS 2 was het met name Steven van de Mark die de za ken goed oppakte en veel scoor de. Het verzwakte DOS 2 had geen passend antwoord klaar en verloor met 10-15, 9-15 en 9-15. Bij de vrouwen moest Gemini (drie punten) aantreden tegen Brevok 2 (vijf punten). Gemini begon goed en liep uit naar 9-6 en zelfs 13-11, maar verloor toch, omdat de pass even weg viel. De thuisploeg kwam echter terug: (15-7, 15-3). Even was er een terugval bij Gemini, maar op 10-10 in de vierde set was men weer bij. Op 10-12 sloeg het noodlot toe: twee speelsters botsten bij Gemini op elkaar, waardoor de serve overging. In de chaos waren een paar opstel- lingsfouten voldoende voor ver lies: 10-15. In de vijfde set was Brevok aan het eind de geluk kigste (13-15). In de promotieklas behield RW de aansluiting met de bo venste helft door Movóver, dat direct onder de Rijnsburgers stond in een spannende wed strijd met 3-2 te verslaan. NOVO pakte thuis weer een hoger geplaatste (Delta 3) met 3-2 in een leuk duel. Het nam een 2-1-setvoorsprong en leek rechtstreeks op 3-1 af te gaan in de vierde set, toen een der Del ta-speelsters door haar enkel ging. Niet bij Delta, maar bij NOVO ebde de concentratie echter weg met verlies als ge volg. In de vijfde set herstelde NOVO zich uitstekend en won weer. De vlekkeloze rij overwinnin gen van Gemini 3 ging bijna de mist in bij ZOVOC 2. Aanval lend liep het nog wel, maar ver dedigend was ZOVOC duidelijk beter. Gemini 3 wist het verlies in wedstrijdpunten tot één be perkt te houden (6-15, 15-12, 15-12, 16-17 en 13-15). Ook VCS en Riva/R 3 speel den heel fanatiek. Riva 3 won de eerste twee sets, in de volgende set wist VCS met 15-4 voor schut te zetten. In de vierde was VCS iets gelukkiger met het af maken, zodat een vijfde set de beslissing moest brengen. Een paar schoonheidsfoutjes deden de balans voor Riva doorslaan (2-3). ZVH 2 moest thuis het onder spit delven tegen kanshebber op de titel Leython 2. Wat per soonlijke foutjes betekenden verlies met 15-10 voor de Lei derdorp in de eerste set. Op 12- 7 in de volgende ging de ploeg echt spelen en met 13-15 was het weer gelijk. Na de derde set (net als de eerste 15-10), begon Leython 2 weer een inhaalrace, die eindigde op 12-15 en 14-16 (2-3). LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER De derby Scylla-Pecos ging in verband met deelname van Mirjam Hooman aan de Open Hongaarse Kampioenschappen niet door. Zonder dat beide ploegen in actie kwamen werd dc kloof tussen SKF, dat in ei gen huis met 6-4 kopje onder ging tegen het reeds gedegra deerde Avanti, groter. Sterker, Scylla is hierdoor met nog twee ronden voor de boeg (thuis te gen Pecos/Oegstgeest en SKF) zelfs onbereikbaar geworden. Oegstgeest heeft met nog twee duels te spelen (uit tegen Scylla en thuis Avanti) slechts één punt nodig om in de tweede helft van ae corppetitie verze kerd te zijn van een plaats in de eredivisie. In de eerste divisie vrouwen kwam Rijnsoever tegen het on- deraanstaande NMB/VDO niet verder dan een gelijkspel, 5-5. De spanning in de strijd tegen degradatie is om te snijden. De Katwijkse vrouwen staan met nog twee speelronden drie pun ten verwijderd van de voorlaats te plaats. Die wordt ingenomen door Tempo Team, de laatste tegenstander. In de toch lastige uitwedstrijd tegen VDO speel den de vrouwen „beneden hun kunnen", aldus coach Kees Jan Cecchi. Ondanks het matige spel wisten Iris Sjaardema en Mariska de Haas toch twee en kelspelen te winnen. Mirjam de Meij voegde daar keurig een partij aan toe. Het dubbel was een prooi voor de Amstelveense vrouwen. Met de thuisbeurt te gen het Limburgse Ravensbos voor de boeg kan de geringe voorsprong wellicht vergroot worden. Bij de mannen van Rijnsoe ver. uitkomend in de derde di visie, is allang geen sprake meer van spanning. Integendeel, dit team staat op het punt om de sprong naar de tweede divisie te maken. Toch kapseisde het Kat wijkse vlaggeschüp in de uitwed strijd tegen het Volendamse Victory: 6-4, maar ongeveer eenzelfde lot was 'concurrent' 't Zand bij Hercules (7-3) bescho ren. „Die gasten vochten als leeuwen. Met het resultaat zijn we nog goed weggekomen, voor hetzelfde geld verliezen we met 8-2. Het zijn gewoon goede ta feltennissers, vooral die Kwak man", was het relaas van de re lativerende trainer/speler Chiel Kuiper. Michel van der Kooij ontbrak bij Docos. Dat wreekte zich bij de Leidse tafeltennissers. FOTO ARCHIEF De punten tegen het herbo ren Victory (thuis werd het 9-1!) werden door Marco Cecchi (2x), en Gert-Jan van Duin en Kuiper, beiden eenmaal bijelkaar gesla gen. In elk geval weet Rijnsoe ver ook weer wat verliezen is. De mannen van Docos, uitko mend in dezelfde divisie, staan na de mokerslag bij Treffers (7-3 verlies) weer met beide benen op de grond. De uitslag van dit 'cruciale' duel doet vermoeden dat de Leidenaars een maatje te klein waren. Niets was minder waar. De afwezigheid van Mi chel van der Kooij (knieblessu re) en de 'schlemielige' verlies- partijen van Edward Hulst leg den echter het manco bloot. Hulst kon één partij in winst omzetten. De resterende andere twee partijen verloor hij even onzorgvuldig (24-22 in de derde game) als pechvol (5 match points). De twee knappe overwinnin gen van Eric Lenselink zullen met twee ronden en vijf punten achterstand slechts goed zijn voor de statistieken. De voor Van der Kooij ingevallen Rein- hard Krutzch, Duitser in Neder landse dienst, kwam niet alleen kracht maar ook wedstrijdritme te kort. Ondanks nederlaag tegen Vrevok LEIDEN JAN BROUWER DE KONING VOLLEYBALMEDEWERKER Leython-coach John Groen is een eeuwige optimist. Kondig de hij vorige week nog zijn ver trek aan vanwege een gebrek aan volleybalvreugde, zaterdag van dit alles niets. Alsof hij niet even eerder een pak slaag van Vrevok had gehad (3-0), meld de Groen dat hij eindelijk weer eens tevreden op de bank had gezeten. Het spel in de laatste set (17-16 verlies) was de reden voor die voldoening. „In de laatste set hebben we aangetoond dat we tot veel in staat zijn. Vrevok, toch een ploeg die voor de titel gaat, kreeg de zege in de schoot ge worpen door de arbiters. Die maakten in de slotfase vier blunders, alle in ons nadeel. Winnen wij die derde set, dan wordt het allemaal heel an ders", was het clichématige praatje van Groen na afloop. Groen had voor een deel ge lijk. Zijn team speelde in de laatste set, met Rik Uiterwijk als spelverdeler, veel beter dan in de eerste twee sets. Aan de andere kant was de scherpte bij de thuisclub er in de derde set vanaf. Logisch, gezien het gemak waarmee Vrevok de Leiderdorpers aanvankelijk wegspeelde. In de eerste set klopte er bij de hekkesluiter helemaal niets van, een 15-2 setverlies was het gevolg. Toen ook de eerste slagenwisselingen in de twee de set niet op verbetering we zen, besloot Groen het mes in zijn team te zetten. Spelverde ler Hans Broere, volgens zijn coach te veel op zoek naar moeilijke oplossingen, maakte plaats voor Uiterwijk, terwijl Mels Hoogendoom en Carlo Fiberti ten koste van Paul-Ja- ques Verhoeven en Michiel Smit binnen de lijnen kwa men. Ook Bert-Jan Janzen, de eni ge constante factor in de eerste wedstrijden, bakte er in de ogen van zijn oefenmeester niets van en moest plaats ma ken voor de geblesseerde Rob bert Maassen. De simpele op zet van Uiterwijk was uiterma te effectief. Leython kwam van 2-8 terug tot 8-10, maar kon niet verhinderen dat de ploeg van vader (Piet) en zoon (Derk) De Saegher de set uiteindelijk met 15-10 binnenhaalde. Leython zette de stijgende lijn in de derde set voort. Met Mels Hoogendoom en Paul de Winter als uitblinkers hielden de Leiderdorpse gasten lange tijd zicht op setwinst; maar de arbiters loodsden Vrevok in veilige haven. Het ligt voor de hand dat Groen volgende week Uiter wijk als spelverdeler in de basis zal zetten. Op jacht naar de eerste overwinning. „Het wordt de hoogste tijd voor een paar puntjes. De vier zwaarste duels hebben we achter de mg. In de komende weken komt het er voor ons op aan. Staan we over pakweg drie wedstrij den nog met lege handen, dan wordt het wel erg lastig. Maar goed, zo'n doemdenker ben ik niet-" ARNHEM NORA B ZWEMMEDEWERKER Antoine van Weerde (LZ 1886) heeft in zwembad De Koppel in Arnhem zijn eigen kringrecord op de 200 meter aangescherpt. Hij wist zich echter niet te plaatsen voor Barcelona tijdens de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen. Natasja Sierag die eveneens in Arnhem zwom maar voor haar waren het Speedo-revanche-wedstrij- den liet het kringrecord op de 100 meter vlinderslag sneu velen en won tevens die afstand in 1.11,2. Dat de selectie-procedure voor de Olympische Spelen wat vreemd in elkaar zat, onder vond Van Weerde. Op de 100 meter schoolslag tikte hij aan, in een nieuwe pesoonlijk re cordtijd van 1.03,58, waarmee hij achter Ron Dekker en Mi chael van Rijn, derde werd. Tij den waren van ondergeschikt belang. De eerste en de tweede plaats op de 100 meter gaven recht op een plaats in de selec tie. De 200 meter schoolslag is bij uitstek de favoriete afstand van Van Weerde, maar hierop kon hij zich alleen plaatsen wanneer hij die afstand zou winnen. Na 175 meter was daar nog alle kans op. Van Weerde leidde de race tegen Van Rijn vanaf de start. Op de laatste 25 meter kwam de versnelling van Van Rijn die Van Weerde niet meer kon beantwoorden. Hij tikte als tweede aan. Opnieuw in een tijd die een verbetering van het kringrecord betekende, 2.17,29. Niet genoeg om geselecteerd te worden, maar Van Weerde toont aan met dit persoonlijke record zo vroeg in het seizoen op de goede weg te zijn. Toch lijkt de uitzending naar Barcelo na nog ver weg voor hem, ge zien de limiet-tijd van 2.15,0 in een 50-meterbad. In het Leidse Vijf Mei-bad sneuvelden twee kringrecords tijdens de A-klasse-wedstrijd. Saskia De Keyzer (LZ) kegelde het bestaande record op de 200 meter rugslag omver en bracht het op 2.28,4. Met die tijd van de 200 meter legde zij de basis voor de overwinning in het combinatie-klassement op die slag. Wendy Timmermans (Zijl) nam de tweede plaats voor haar rekening. Bij de meisjes tot zes tien jaar eigende Bianca Hoeks (LZ) zich net kringrecord toe eveneens op de 200 njeter rug slag. Het uitkomen van de lan delijke ranglijst, het afgelopen weekeinde, met daarop een zes de positie voor haar, had haar verbaasd. De winnende tijd voor haar was 2.25,1 en dat was goed genoeg voor de totaalover winning en een stijging op de ranglijst. Jorien Kleywegt (Zijl) legde de basis voor haar overwinning over twee afstanden, op de 100 meter rugslag met de tijd van 1.13,5. Zij werd op de tweede plaats gevolgd door haar club genote Brenda Lindhout die de 50 meter won. Voor de mannen stonden de vlinderslag-afstanden op het programma. De Zijl wist bij de mannen de eerste drie plaatsen te bemachtigen. Robin Sprink- huizen won zowel de 50-, de 100- als de 200-meterafstand. Niels Ouwerkerk en Wouter Steller volgden hem op de twee de en derde plaats. Christiaan Fischer (Zijl) eindigde bij de mannen tot zestien jaar op de tweede plaats. Bij de jongens tot veertien jaar heersten de Leidse zwem mers eveneens. Richard van Duyvenbode (LZ) won de drie afstanden en bleef zijn clubge noot Remco Singeling 2,5 se conden voor in de eindscore. De Zijl-zwemmer Micha Prins nam de derde plaats voor zijn rekening. Twee afstanden op de vlinderslag stonden voor de jon gere zwemmer op het program ma. Stephan van Iterson en Tom Onderwater vielen met de eerste respectievelijk de derde plaats in de prijzen. WATERPOLOMEDEWERKER De waterpolocompetitie is al weer zo'n twee maanden bezig. In die periode slaagde De Zijl- /LGB er alleen in promovendus Het IJ aan de zegekar te binden. Zaterdag versloeg de formatie van Rob Schouten de Amster damse ploeg in een spannend treffen met 11-9. De beide hoofdklassers waren geen onbe kenden van elkaar, want in een tijdsbestek van drie weken kwam men voor de tweede maal tegenover elkaar te staan. De Zijl/LGB speelde een evenwichtiger wedstrijd dan in Amsterdam toen een 12-5 ach terstand nog werd omgebogen in een 19-14 overwinning. Toch was er in het thuisbad De Zijl- /LGB sprake van een enerve rend treffen. Het vreemdelin genlegioen van Het IJ kwam uit stekend voor de dag en kon lan ge tijd bogen op een minieme voorsprong. De ommekeer kwam in de derde periode bij het inzetten van de zich wat zwakjes voelende Mark van Bel- kum die direct zijn visitekaartje afgaf door De Zijl/LGB naast Het IJ te schieten (8-8). In de laatste periode gaf de betere conditie van de Leide naars de doorslag. Bovendien was de foutenlast van de hoofd stedelingen zo hoog opgelopen dat er een beroep moest wor den gedaan op de wat minder bedeelde reservespelers. De Zijl, gehandicapt aan de start ver schenen door het ontbreken van spelverdeler Edwin Rede- geld, zag zijn kans schoon en ging met de dik verdiende maar ook broodnodige zege aan de haal. De komende wedstrijden tegen AZC en PSV zullen uit sluitsel geven of De Zijl/LGB erin slaagt om dit jaar bij de eerse zes van Nederland te ge raken. De produktie van De Zijl- /LGB werd verzorgd door Mark van Belkum 3x, Paul Belt 2x, Niels Joor 2x. Marco Kerkvliet, Ronnie Ligtvoet, Anton Heiden en Sjors van Reyn scoorden ie der eenmaal. Eersteklasser LZ 1886 ont popt zich als een ware titelkan didaat. In Enschede werd de ongeslagen status gehandhaafd door ZCE met 10-19 te verslaan. Tegenstanders worden in de re gel met grote cijfers door LZ vermorzeld wat na zeven wed strijden heeft geresulteerd in de koppositie. Een positie die na dit weekeinde met niemand hoeft te worden gedeeld want naaste belager Rotterdam slikte tegen Brandenburg zijn eerste nederlaag. Ook zaterdag was er weer sprake van een eenzijdige wed strijd. Het nog puntloze ZCE werd aan alle kanten voorbij ge zwommen door het snelle col lectief van LZ. Op het fysieke vlak komt LZ nog het nodige te kort. De ZCE-spelers. die getui ge hun postuur menig uurtje in het krachthonk hebben doorge bracht, maakten daarvan dank baar gebruik door menig doel- puntje mee te pikken. De wedstrijd duurde echter niet lang. Na drie periodes stond er voordelige marge van zeven doelpunten op het score bord wat uiteindelijk ruim vol doende was voor de overwin ning. Doelpuntenmakers LZ: Frans van den Brink 5x, Rene van der Zeeuw 4x, Niels Zuidweg en Bas Willemsen 3x, Frans Langer- horst, Jan Langerhorst, Mirko Zuidweg en Jan de Graaf ieder eenmaal. Prolongatie Vlvax doet het aardig in de eer ste klasse. Hoewel zaterdag met 6-10 werd verloren van het dit jaar sterk opererende HZ/Zian is het optreden van de Oegst- geeste formatie momenteel van een dusdanig gehalte dat een prolongatie van het eersteklas serschap zeker tot de mogelijk heden behoort. Hoogvlieger HZ/Zian, dat onder leiding staat van de Leidenaar Ruud Plou- vier, kreeg van meet af aan ster ke oppositie van Vivax. De de butant nam zelfs in de eerste periode brutaalweg een 3-0- voorsprong. Een surprise bleef achterwege want Vivax, dat stilletjes had ge hoopt op een of meer punten, zag de Haagse formatie lang zaam naderbij kruipen. In de vierde periode hadden de uitge bluste Oegstgeestenaren geen afdoend antwoord meer op het fel pressende HZ/Zian. Arjan Laurense scoorde tweemaal. Hans Treisburg, Jack Frauenfel- der, Serge Dietz en Edo den Boef troffen eenmaal het doel. De derby Katwijk - WZK Wassenaar werd in het voordeel beslist van Katwijk. De Katwij- kers die aan een opmerkelijke opmars bezig zijn bleven in ei gen huis met 8-7 overeind. De beide ploegen, die om beurten een voorsprong namen, waren voor een groot deel van de wed strijd aan elkaar gewaagd. In de laatste periode viel de beslis sing. Martin Jonker, de laatste weken goed in vorm, sloeg een gat van twee doelpunten door 8-6 aan te laten te tekenen. WZK deed middels Erik van de Kroft nog wel wat terug maar de tijd was voor hun te kort om alsnog een remise uit het vuur te slepen. Doelpuntenmakers Katwijk: Martin Jonker 3x, Arco Guyt 3x, Ronald Heemrood en Kjelt Boonstoppel ieder een maal. Sassenheim presteert sterk in de derde klasse. Overwinningen worden met de regelmaat van de klok binnengehaald en dit maal werd WVZ Zoetermeer met 12-11 geslachtofferd. De wedstrijd had voor Sassenheim niet langer moeten duren want een halve minuut voor het ein de werd bij gebrek aan reserve spelers coach Henk Trap inge zet. Rob Burgmeyer was de gro te man door vijf doelpunten te produceren. De vrouwen van De Zijl/LGB speelden een merkwaardige wedstrijd tegen PSV. Bij een 0- 5-achterstand schrokken de Leidse vrouwen plotseling wak ker: de inhaalrace die werd in gezet werd beloond met een 8-7 zege. Laura Westdijk scoorde driemaal. De vrouwen van LZ 1886 blij ven ongeslagen hoewel de 4-2- zege op ZPB bijzonder moei zaam tot stand kwam. De ver dediging bleef echter overeind onder de aanvalsgolven van de Barendrechtse vrouwen. Yvon ne Flippo en Ellen Hoogeboom namen beiden twee treffers voor hun rekening.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18