Sport Jeugd helpt Roodenburg Het rommelt in Rijnsburg Leiden begint nu te draaien UVS speelt met VVSB UVS-jeugd blijft op de been Noordwijk laat zich lelijk verrassen mÊKÊÊÊÊÊÊÊÊm Maandag 18 november 1991 DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB V 15 LEIDEN HERMAN JOUSTRA Bij Roodenburg staan blikken vol talent op de plank. Trainer Eelco Fielemon trok er gisteren tegen Oliveo (6-1) weer eens een open. Peter Kruit (18), toch een zeldzame verschijning in het eerste van de Kooiclub, greep dankbaar de hoofdrol. Met in zijn kielzog de drie tur ven hoge Wils van Oosten (17), die zijn invalbeurt in de tweede helft opluisterde met twee tref fers. Peter van Wanrooy (19), ook al geen ervaren voetballer maar sinds enkele weken al wel een vaste waarde in de hoofdmacht, maakte het 'feest van de jonge tjes' compleet door eveneens tweemaal raak te vuren. Fiele mon was ook gedwongen de voorraad jeugdspelers aan te spreken. Ron van der Linden en Patrick Heymans, vorig seizoen zelf nog door Reurings van de plank geplukt, waren geschorst, en belofte Mare Helder kampte met een knieblessure. „En dan kun je twee dingen doen", verduidelijkte Fielemon. „Of je zit in zak en as en kiest voor een verdedigend concept, of je kiest voor de gretigheid van de jeugd." Geen moeilijke keus voor de, naar trainersbe grippen, piepjonge (26) oefen - meester. Tot het vertrek van Jan Reurings zwaaide hij de scepter over het jonge spul van Roodenburg. Hij kent zijn pap penheimers dus. De absentie van Van der Lin den was nog betrekkelijk een voudig op te vangen. Arno Lan- cel was inmiddels weer in oude doen en was dus een logische keuze. De keuzes voor Michael ten Brinke, op de linksbackposi tie, en Peter Kruit, als rech terspits, bleken achteraf ook te recht. Niet dat er gisteren veel raffi nement viel te bespeuren in het spel van Roodenburg, afgezien dan bij Lancel en Kruit, maar de mouwen zijn onder Fielemon bijna tot onder de oksels opge stroopt. Van Wanrooy bena drukte het nog maar eens, de sfeer is in tijden niet zo goed ge weest. „Dan wil je wel. De trai ner wil inzet. Die krijgt-ie ook." Van Oosten kon niets anders dan dat beamen. „Hij weet i hij doet, geeft ons een kans. En Kruit straalde in het veld on middellijk de brutaliteit uit, die Fielemon zo eigen is. „Ach na tuurlijk, je staat erin. Dan moet je ook gelijk aanpakken." Aan vankelijk leek het er echter nog helemaal niet op dat Rooden burg zo zou uithalen, al kwa men de Leidenaars vlot op voorsprong. Peter Pret stuurde Kruit op rechts weg, waarna de rechtsbuiten het overzicht be hield en Van Wanrooy op maat bediende: 1-0. Oliveo kromde hierop de rug en draaide de duimschroeven aan met de verdiende gelijkma ker van Michel van Berkum, halverwege de eerste helft, als gevolg. Invaller-doelman Paul van Marrewijk stak Roodenburg vervolgens de helpende hand toe. Hij liet de bal na een onge vaarlijke voorzet van Maurice Barends uit zijn handen glippen waarna Van Wanrooy profiteer de. Kort daarop tikte Kruit in de rebound raak, nadat Van Mar rewijk een schot van Van Wan rooy niet had kunnen vasthou den: 3-1. De strijd was daarmee gestreden. Lancel (fraaie lob) en tweemaal invaller Van Oosten, op aangeven van respectievelijk Van der Burg en Kruit, maakten in de tweede helft 'gehakt' van Oliveo. Roodenburg kruipt on der Fielemon langzamerhand omhoog. „Dat kan ik niet ont kennen. Maar als we toch een keer verliezen, vind ik dat niet erg. Als ze maar inzet tonen." Dat zit dus wel goed. Ook bij het tweede. Dat sloeg gisteroch tend fanatiek aan het prikken, om het modderige terrein van sportpark Noord op tijd speel- klaar te krijgen. Fielemon wordt op handen gedragen. Oliveo 6-1 (3-1). 11'. Van Wan- Rijnsburgse Boys zit niet lekker in zijn vel. En dat is zacht uitgedrukt. Op de tribune werden de voetballers zaterdag door de eigen supporters uitgpfloten en op het veld lie pen de spelers elkaar af te snauwen. De aanvoerder van de ploeg (Hennie Koet) meende - misschien om een daad te stellen - de grootste bokkepruik op te moeten zetten. De ziedende captain pakte in de rust van de wed strijd tegen Barendrecht (0-2) zijn biezen. Het is wel eens gezelliger geweest bij de trots van het bloemendorp. meermalen trakteerde de ploeg het trouwe publiek op een slecht produkt. De reputatie van Rijnsburgse Boys, dat altijd furore maakte met fris en aan vallend voetbal, zou door het eindeloze geschuif in de breedte worden aangetast. Secretaris Gerard van Zuylen, tevens spreekbuis van de club, deed de klachten af met de mededeling dat het bestuur dik tevreden is met de trainer. Die trainer, Arie Kurver, kwam zaterdag na het abominabel slechte duel tegen Barendrecht niet verder dan de opmerking 'het was niet goed'. Waarom was het niet goed? „Omdat het niet goed was." Kurver heeft al tijd het hart op de tong, maar omdat hij zich nogal eens brandt aan pittige teksten, houdt hij de kaken wijselijk op elkaar. In tegenstelling tot sommige van zijn spelers op het veld. Het was gênant om te zien hoe de onderlinge verhoudingen tus sen sommige Rijnsburgers voor het oog en oor van 1000 toe- RUNSBURG ROB VAN DER ZANDEN De trainer en de elftalleider staan langs de kant met gezich ten als oorwurmen. Ze proberen naar buiten toe de indruk te wekkpn dat alles koek en ei is, terwijl zelfs de meest onnozele toeschouwer ziet dat de sfeer verziekt is. Maar er is uiteraard 'niets aan de hand' en de club is alleen gediend met 'rust in de tent'. Een goed en open gesprek niet op het veld, maar in de be stuurskamer is echter hoog nodig voor de lamgeslagen spe lersgroep die in het veld een soort veteranen tempo hanteert. Volgens sommige spelers moet er snel iets gebeuren om de sfeer en het spelpeil op te schroeven. „Want zo is voetbal niet leuk meer", aldus een van de Rijnsburgse spelers. Op de onlangs gehouden le denvergadering zijn al vragen gesteld over de presentatie van Rijnsburg een. Of de trainer niet eens ter verantwoording moet worden geroepen, want al schouwers werden blootgelegd. Na een verkeerde pass van libe ro Hennie Koet namen bijvoor beeld Ron Carli en Martin de Louw ruimschoots de tijd om de aanvoerder tot de orde te roepen. In de middencirkel stond Koet demonstratief de handdoek in de ring te gooien. Achter zijn rug liep Barendrecht met de bal weg en kwam Brian Mo Ajor alleen voor de keeper, zonder overigens te scoren. Het waren ontluisterende taferelen. Na rust zou Koet niet terugke ren. Volgens de speaker en vol gens de trainer werd hij gewoon gewisseld voor Piet Janmaat. Volgens elftalleider Clavan om dat hij geblesseerd was. En vol gens een supporters omdat-ie nog moest zaalvoetballen. Maar in werkelijkheid was een boze Koet de kleedkamer binnenge komen en had zijn shirt, broek en sokken ingeleverd. Samen met de aanvoerdersband uiter aard. Van leider tot deserteur dus. Benieuwd hoe Rijnsburg deze actie weet te waarderen. Afgelo pen weekeinde werd de kwestie nog ijverig met mist omgeven, maar het muisje zal onherroe pelijk een staartje krijgen. Hoe dan ook: de sfeer in het veld werd door het vertrek van Koet iets beter. Het spel niet. Rijnsburg kon ook na rust niet één fatsoenlijke aanval pro duceren. De ooit zo dragende en dwingende spelers als Wim Hooymans, Ron Carli, Leon Monster verliest duel (6-3) en twee man Leon Vonk vuurt op het doel van Ba rendrecht maar wordt gedwarsboomd door een van de vele verde digers. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Vonk en Huug Aandewiel (hij verdient enige consideratie van wege een slepende enkelblessu re) blinken alleen nog uit in plichtmatigheid. En de verve ling in het veld slaat natuurlijk snel over naar de tribunes. Nou was het met Barendrecht geen haar beter, maar dat was ook niet met voetballende bedoelin gen naar de Bollenstreek geko men. Daarom zou het ook niet eerlijk zijn om ze op voetbal kwaliteiten te beoordelen. Het werd allemaal nog extra pijnlijk omdat de negatievelin- gen met twee punten aan de haal gingen. En de manier waarop deed nog meer zeer. Eerst duwde Fred Bodaan de bal in zijn eigen doel. Hij kreeg het leer tegen zijn schoen nadat een schot van Mo Ajor van de paal terugkwam (Bodaan: „Ik wilde de bal stoppen."). Even later werd een tweede counter Rijnsburg fataal. Hans Schuite maker was de doelpuntenma ker 0-2. Zaterdag wacht Quick Boys. Deze week kan men op Middel- mors misschien beter even rond de tafel gaan zitten. Om eens te praten. Over Koet, koetjes en kalfjes. Rijnsburgse Boys - Barendrecht 0-2 (0-0). Na de winst van twee weken ge- leden tegen Lyra, in een duel waarin Leiden twee strafschop pen miste, voegde de derdeklas ser zaterdag opnieuw twee pun ten aan het totaal toe. Opmer kelijk was dat ook tegen Mon ster de bal weer tweemaal op de stip ging. Rob Lentz en Marco de la Rie faalden niet en bepaal den mede de eindstand op 6-3. Twee spelers van Monster wer den in de tweede helft door scheidsrechter Breugem uit het veld gestuurd. Overigens zag het er na een half uur niet florissant uit voor Leiden. Een, tot dat moment, zwak spelende verdediging ging driemaal in de fout. Richard van der Kraan was ziek geweest en had nauwelijks kunnen trainen. Monster maakte in de beginfase dankbaar gebruik van de onze kerheid van de verdediging. Daarna hervond Leiden zich vrij snel en het team zette de wed strijd vervolgens naar zijn hand. Nog voor rust werd een gelijke stand bereikt (3-3). Van der Marei Peter van der Marei was de ge vaarlijkste spits van Monster. In de tiende minuut kon hij, vrij gelaten door de defensie van Leiden, voor de eerste maal in koppen. Leiden kwam vrij snel op 1-1 Paul Kerkhof strafte een foutje van de keeper af maar de vrijstaande Van der Marei bracht wederom via een kopbal de stand op 1-2. Na een half uur scoorde Van der Marei voor de derde maal en ook dit maal stond hij volkomen vrij. Leiden bleef in de wedstrijd doordat Maurice van Berkel ne gen minuten voor rust 2-3 aan tekende. In blessuretijd liet Rob Bink nog even zien wat hij kan. Vanaf de rand van het straf schopgebied knalde hij droog in, nadat hij eerst behendig de defensie had uitgespeeld (3-3). Na rust was Leiden, met Mar co de la Rie als vervanger voor Pedro Hilleger. de betere ploeg. De invaller vierde zijn rentree in de basis met een schot op de lat. Tien minuten na rust bracht Peter Bekkering de stand op 4- 3. Toen even later Jan Reedijk uit het veld werd gestuurd (hij haakte Van Berkel van achte ren), was de wedstrijd gelopen. Monster kon met tien man, al leen nog achter de feiten aanlo pen. Negen man Bij de vallen Leiden werd De la Rie ten val gebracht en de bal ging voor de eerste keer op de stip. Niet Bink. maar Lentz meldde zich en ver zilverde de strafschop (5-3). Voor Monster-schutter Van der Marei was kort daarna de maat vol. hij kon zich niet beheersen. Nadat grensrechter Van der Kraan van Leiden een. in zijn ogen onterechte, ingooi aangaf voor Leiden, gooide hij kwaad de bal in de richting van de grensrechter. Voor scheidsrech ter Breugem reden om ook hem uit het veld sturen. Met negen tegen elf kon loei den de wedstrijd gemakkelijk uitspelen. Vier minuten voor tijd werd Van Berkel opnieuw onderuit gehaald. De la Rie mocht zijn terugkeer in de basis bekronen met een goal vanaf elf In opmars Na een lastige periode beginnen voor trainer Peter Ciere de bles sureperikelen nu wat af te ne men. De la Rie en Hilleger, bei den geruime tijd geblesseerd, speelden ieder een helft ver dienstelijk en lijken weer volle dig inzetbaar. Koos Siera was zaterdag niet van de partij, hij verblijft in Amerika, maar werd goed vervangen door tweede- elftalspeler Frans Sanders. Ook op de ranglijst klimt Leiden ge staag. Zevenklapper in bekerstrijd: 1-7 NOORDWUKERHOUT JAN KEES FAAS VOETBALMEDEWERKER UVS had gistermiddag geen kind aan WSB. Met speels ge mak won de eersteklasser uit Leiden van de nummer drie uit de derde klasse. WSB-doelman Michel van Haaren voorkwam dat de score niet hoger uitviel dan 1-7. UVS bekert verder. De WSB'ers lieten zich als makke schapen naar de slacht bank voeren. De Noordwijker- houters toonden veel te weinig agressie en lieten UVS naar ge lieven combineren. Onder de impulsen van Hans van Leeu wen en Wout Holverda wist UVS wel raad met de geboden vrijheid. Al na een minuut tastte Van Haaren mis en kon Van Orssagen voor 0-1 zorgen. Een kwartier later was Genie Jansen, die was ingevallen voor de met vermoedelijk gescheurde knie banden uitgevallen Hans de Kruys, de WSB-verdediging te snel af. Na zijn voorzet was het afwerken een gemakkelijke klus voor Hans van Leeuwen. Voor Jansen betekende zijn optreden een rentree na een enkelopera tie. Lange halen WSB kon daar weinig tegen over stellen. De ploeg speelt een spel van lange halen, snel thuis. Alleen Robèr Marijnen wist in de eerste helft een keer gevaar lijk te worden voor UVS-doel- man Mokveld. Zijn schot ging over. Na 37 minuten was de wedstrijd gelopen toen Valkema van WSB in eigen doel schoot, 0-3. In de tweede helft zette UVS het hogeschoolvoetbal voort. Snelle een-tweetjes en techni sche hoogstandjes deden de voetballiefhebber smullen. Dor- las en Hoogland gaven UVS binnen twee minuten na de rust een 0-5 voorsprong. WSB mocht vervolgens de eer redden via Theo Aanhane. UVS was echter nog niet te vreden. De steeds mee opruk kende Orssagen pikte zijn zo veelste doelpuntje mee en Hans van Leeuwen tekende voor het hoogtepunt. Uit een vrije trap toverde Van Leeuwen de bal over de muur in de bovenhoek. Met 1-7 kreeg UVS loon naar werken. WSB kon geen mo ment imponeren en moet voor lopig maar wat minder hoog van de toren blazen. Met het huidige spel zijn de Noordwij- kerhouters allesbehalve de kampioenskandidaat, die de achterban zo graag in de forma tie ziet. LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER UVS blijft in de hoofdklasse van de Landelijke Jeugd de puntjes bij elkaar sprokkelen. In het ver re Noorden bleven de Leide naars met 1-1 overeind tegen Heerenveen. Noordwijk liep in de eerste klasse weer eens tegen een nederlaag aan. Hollandia bleek met 0-1 te sterk voor de ploeg van Peter van der Kwaak. Heerenveen - UVS 1 -1 Al vroeg in de wedstrijd liet de Leidse defensie een steekje val len waardoor Heerenveen een voorsprong kon nemen. UVS herstelde zich snel van de te genvaller en toonde voor de zo veelste keer aan in de hoogste klasse van de landelijke jeugd thuis te horen. Na de eerste en enige mis greep van de laatste lijn gaf UVS. met de weer uitblinkende doelman Dave van der Heiden, vrijwel geen kans meer weg. Bart Ottenkamp en Dick van der Heiden kregen daarentegen wat kansen om de stand gelijk te trekken maar hadden nogal wat pech. Vijf minuten voor tijd lukte het dan wel. Een prima Leidse aanval werd door Van der Hei den knap afgerond. Voor Dick Honsbeek liep de wedstrijd minder prettig af. Hij moest met een blessure het veld verlaten en in het Academisch Zieken huis te Leiden werden wat scheurtjes in de banden van de voet geconstateerd. De ver- naM Hans van Leeuwen dribbelt namens UVS door de defensie van WSB. FOTO LOEK ZUYDERDUIN wachting is dat Honsbeek voor enkele weken zal zijn uitgescha keld. Noordwijk - Hollandia 0-1 Ondanks de terugkeer van Jan Willem Koemans lukte het Noordwijk weer niet resultaat te boeken. De Noord wijkers spe len goed voetbal maar slagen er vooralsnog niet in het net van de tegenstander te vinden. In de eerste helft had Noordwijk een overwicht waarbij schoten van Johan Hulsebos (paal en lat) en een vrije trap van Wilco Bot meer hadden verdiend. Wat de thuisclub niet lukte, kreeg Hol landia een kwartier voor tijd wel voor elkaar. De verder uitste kend spelende doelman Joost Bartels werd gepasseerd en dat betekende een 0-1 nederlaag. Noordwijk heeft zich in de afvalrace om de districtsbeker laten verrassen door zon dagtweedeklasser Quick uit Den Haag. De bekerhouder verloor de uitwedstrijd met 4- 3, doordat Quick in het eerste kwartier na rust met een felle demarrage uitliep van 1- 1 naar 4-1. In het laatste half uur wist Noordwijk de tegenstander vast te zetten, maar de inhaalrace van de eersteklasser le verde een doelpunt te weinig op. „Een typiche bekerverrassingzo moest Noordwijk-trainer John Eelman toegeven. „Quick heeft een goede ploeg, die alleen niet de instelling heeft om iedere week te presteren. Maar als Noordwijk op bezoek komt, weet je dat het met de motivatie wel goed zit. We leken in de rust de wedstrijd in handen te hebben, maar kregen twee doelpunten tegen die volgens mij buiten spel waren. En daarna vloog ook de vierde er nog in." In de eerste helft had Joost Vink al een achterstand weggewerkt na een voorzet van Cliff Comvalius. Na de 4-1 achterstand was het Convalius die een strafschop be nutte en kopte Patrick Scheurwater raak via de lat. Dat was niet voldoende voor een gelijkspel. Quick Boys De Katwijkse doelman Marco Ruwaard be wees zijn waarde in het duel tussen eerste klasser Quick Boys en derdeklasser Die Haghe. Na een 3-3 eindstand stopte hij de eerste van de vijf strafschoppen van de Ha genaars, waarna Edwin Otte, Fred Kanbier, Jaap van Duyn, Hans van der Plas en l.eo- nard Pluimgraaff de katwijkers koeltjes naar de volgende ronde schoten. Quick Boys had het aan zichzelf te wijten dat het tot een strafschoppenserie kwam. Al voor het eerste doelpunt van Kanbier had de ploeg ruim afstand moeten nemen van Die Hagne. Toen het bij 1-0 bleef kon den de Hagenaars vlak voor rust gelijk ma ken. In de tweede helft leken de Katwijkers alsnog simpel op winst af te gaan door een eigen doelpunt van Die Haghe en een tref fer van Otte. In het laatste kwartier kreeg Die Haghe echter een bevlieging. Gert Aandewiel was licht geblesseerd gewisseld en voordat de organisatie in het elftal van Quick Boys terug was, had Die Haghe al gelijk gemaakt. Teylingen laat een punt liggen Warmunda-Teylingen kon de toeschouwers niet echt boeien. Er vielen geen doelpunten en de wedstrijd was van een matig ni veau. In de tweede helft speel den de bezoekers uit Sassen - heim voor de volle winst, maar uiteindelijk moesten de man nen van Bert Kort toch een punt achterlaten in Warmond. Al in de eerste minuut had Teylingen op 0-1 moeten ko men. Daarna was het de thuis club die goede kansen ont staan na counters om zeep hielp. Na de pauze drong Tey lingen aan. Goede mogelijkhe den werden echter verkwanseld. Kroon bij laatste acht in Almcre Met maar liefst zes deelnemers in het A-toernooi bij de twaalf jarigen kwam het tennisdistrict Leiden gisteren goed voor de dag in het Audi-circuit. Maar voorlopig ging het daarbij nog meer om de kwantiteit dan om de kwaliteit. Hendrik Kroon be reikte dc kwartfinales, de overi gen haakten in een eerder stadi um af in Almere. Bij de 14 jarigen kwam Mar tin Verkerk bij de laatste acht. net als Jolanda Mens. Marlijn van den Berg viel al in de eerste ronde af. Hij stuitte op een ge plaatste speler, die hij tot een derde set dwong. Maaike /on derop debuteerde op A-niveau, maar kon daarin nog niet stun ten. Ze verloor in de tij. par- BIORN BORG STORI zich op nieuw op het tennis. Niet in de grote toernooien, maar in het veteranen-circuit. In april van dit jaar probeerde de Zweed na een afwezigheid van acht jaar tevergeefs terug te komen in het toernooi van Monte Carlo.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15