Sport Wiel: een optimist als bondscoach Ga direct naar de Rabobank voor de voordeligste hypotheek. Celstraf bomgooiers bij Ajax-Feyenoord Rabobank Q NIEUWSLIJN Basketballers spelen Polen weg URK Het tweede oefenduel tegen Polen was aantrekkelijk en bij vlagen zelfs spectaculair. De basketballers van coach Randy Wiel wervelden gisteravond in de hoogste versnelling over de vloer in Urk. De Polen konden het tempo absoluut niet volgen en werden weggeveegd, 113-88 (54-45). Leiderdorper Marcel Huybens, die uitkomt voor Den Bosch, was niet van de partij wegens ziekte. Daardoor zal hij morgenavond tegen België hoogst waarschijnlijk niet in het veld verschijnen. Hij is nu voor die wedstrijd eerste reserve. Kees Essaadi gaat aan kop LEIDEN Leidenaar Kees Essaadi gaat aan de leiding in het snookertoemooi om de Rijnlandbokaal. In de zesde ronde won hij van zijn plaatsgenoot Co Vrins: 2-0. Essaadi boekte in de hal ve finale een overwinning van 2-1 op Walter Scheltens, terwijl Vrins met 2-1 zegevierde over Parkas Kalicharan, die de hoogste break produceerde samen met Scheltens (35). Een van de smaakmakers in deze ronde was Wiilem Hoekstra, die eerst zijn broer Daan versloeg en daarna de leider in het klassement, Wilbert van der Klugt, de oren waste (2-0). Tegen Essaadi verliep het minder vlot. Hij miste het geluk in het eind spel van beide frames (2-0). Essaadi leidt het klassement nu met 46 punten, voor Scheltens (41) en Van der Klugt (40). Daan Hoekstra (37) en Co Vrins (34) behoren tot de grote groep achtervolgers. Leidse boksers doen het goed LEIDEN De pupillen van Ger Gorree van boksvereniging Lei den hebben bij wedstrijden in de Haagse Houtrusthallen een goede indruk achtergelaten. Zafer Akbulak, in het licht-welterge- wicht (tot 63,5 kilo), bereikte een onbeslist in zijn partij tegen Jansen van de organiserende vereniging Kristalijn. Peter de Boer wist in een zinderende partij tegen Kouwenhoven van Kristalijn de overwinning binnen te halen. Hij kwam uit in het middengewicht (tot 75 kilo). Chicao: derde hattrick in vier duels RIO DE JANEIRO Chicao is de nieuwe ster van het Braziliaan se voetbal. In vier wedstrijden scoorde hij al drie keer een hat trick voor Botafogo. Dit keer maakte Chicao drie doelpunten in het duel met Bangu: 3-2. De 28-jarige Chicao geniet, ook in Brazilië, weinig bekendheid. De lange spits werd nog niet voor het nationale team gekozen. Chicao scoorde twaalf keer in zeven wedstrijden. Daarvoor speelde hij voor Coritiba, dat hem aan Botafogo uiüeende. Door de overwinning voert Botafogo de ranglijst aan in de strijd om het kampioenschap van Rio de Janeiro. Urnick Ranfred 'Randy' Wiel als redder van het Neder landse basketbal. Afgelopen zomer werd de geboren Su rinamer aangesteld als erfgenaam van bondscoach Ruud Harrewijn. Wiel stond niet te springen maar zei toch 'ja'. Hij pakte de handschoen op omdat uitdagingen er zijn om aan te gaan. beste jonge centers van Ameri- -ka. Hij is nog jong en wordt ie der jaar beter. Elk toonaange vend basketballand heeft een 'toren'. Die van ons is 2.14 me ter en loopt in Indiana." Smits wil graag, maar heeft eisen als het om zijn verzeke ring gaat. Met VGZ, de ziekte kosten-verzekeraar, als nieuwe shirtsponsor van Oranje kan Wiel zal de vaderlandse man- nenploeg weer aanzien in Euro pa moeten geven. „Dat is geen onmogelijke opdracht", aldus de nieuwbakken coach na af loop van de duels tegen spar ringpartner Polen. Kwalificatie voor het EK in 1993 zou wat Wiel betreft al een hele stap in de goede richting wat dat betreft weinig misgaan, zijn. De aanloopserie begint morgenavond in Den Helder te gen België. Vervolgens gaat Oranje op bezoek bij Tsjecho- slowakije (16 november) en Turkijke (20 november). Vol gend jaar zijn de returns. De beste twee gaan naar het EK. Heilig Randy Wiel, de optimist, met een zonnige blik in de Neder landse basketbaltoekomst. Hij was zelf 53 keer international, speelde in Nederland voor Am- Maar Wiel wil meer. Nu al stelveen en Leiden. Momenteel kijkt hij met een schuin oog is hij assistent-coach van het naar het pré-Olympisch toer nooi volgend voorjaar (mei) in het Spaanse Zaragoza. Van een op voorhand kansloze missie wil de nieuwe bondscoach niets weten. Vooral niet nu Rik Smits, de enige Nederlandse prof in de Amerikaanse competitie (India na Pacers), te kennen heeft ge geven er in Zaragoza bij te wil len zijn. „Dat zou voor Nederland universiteitsteam van North Ca rolina in Chapel Hill. Heilige grond, waar onder anderen su perster Michael Jordan werd opgeleid. Wiel, die zelf ook ooit voor North Carolina speelde, woont en werkt daar. Ver weg van de Nederlandse zorgen. Sinds het debacle vorig jaar in België, waar de deur naar het EK kei hard in het slot viel, zit het Ne enorm voordeel zijn", vindt derlandse mannenteam in het Wiel. „Smits behoort momen teel met Patrick Ewing tot de verdomhoekje. Aan Wiel de taak de ploeg uit de problemen te helpen. Een zware opdracht, ze ker voor iemand die zich pas af gelopen vrijdag in Nederland meldde. Precies vijf dagen voor de eeste EK-kwalificatiewed- strijd. „Voor mij is dat geen punt", zegt Wiel vol overtuiging. ,,Ik heb regelmatig contact ge had met Nederland, en een goed beeld van de ploeg gekre gen. Dat werd tegen Polen be vestigd. Waarom zou een bondscoach in Nederland moe ten wonen? De internationals spelen in Oranje anders dan bij hun clubs. Bovendien heb ik al tijd een Amerikaanse kijk op basketbal gehad. Tempo en agressie, daar gaat het om." Wiel heeft zichzelf als hoofddoel gesteld het verloren gegane ter rein met Oranje terug te win nen. „Nederland moet weer tot de Europese top gaan behoren. Dat kan, zo ver liggen we niet achter." Om zijn doel te bereiken wil Randy Wiel graag 'jeugd' bij Oranje betrekken, maar voor alsnog is de spelverdelerspositie (guard) zijn grootste zorg. De nieuwe bondscoach beschouwt die plek als de achilleshiel van het team. „Het liefst zou ik vijf tien verschillende guards testen om zo een keuze te maken. Daarvoor is al evenmin tijd. Ge lukkig lopen er in Nederland een paar hele goede spelverde lers rond. Balvaardige jongens met veel vertrouwen in zich zelf." Cees van Rootselaar (Com modore) en Raymond Bottse, die zijn conditie op peil houdt basketbalploeg heeft volgens hem wel degelijk toekomst topsportend Ne- bij het Bossche Flash, zijn Wiels guards in de komende drie EK- kwalificatieduels. Frank Ardon (Prospecs Den Bosch), een der de kandidaat, krijgt van zijn werkgever geen vrij. Dat kan nog steeds derland. Wiel ziet de maand november als 'heel belangrijk'. „We, het team en ik, zullen snel aan el kaar moeten wennen. In mei. tijdens het pré-Olympisch toer nooi, hebben we het dan een stuk makkelijker. Ik wil wedden op twee paarden. Ik ben ambi tieus en tegelijkertijd heel opti mistisch." Dinsdag *12 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie. PAUL DE TOMBE VormgeVing: RON VAN HAASTREGT DUIVENTIL AMSTERDAM ANP Het Gerechtshof in Amsterdam heeft maandag een 21-jarige Dordtenaar overeenkomstig de eis veroordeeld tot tien maan den cel, waarvan drie voorwaar delijk. Met een vriend maakte de man de bom die op 22 okto ber 1989 tijdens de wedstrijd Ajax-Feyenoord in Amsterdam vijftien mensen verwondde. Het hof bepaalde tevens dat hij aan tien van de slachtoffers een schadevergoeding moet beta len. De bedragen variëren van 300 tot 1500 gulden. De Dordtenaar en zijn vriend maakten de bom van vuurwerk. Het duo verklaarde dat ze daar- een handleiding uit het weekblad Panorama hadden gebruikt. Volgens de bomgooier is het nooit de bedoeling ge weest mensen te verwonden. Hij zou met een harde knal hebben willen laten horen dat de Feyenoord-aanhang in Am sterdam was gearriveerd. Zijn vriend bracht de bom in het Ajax-stadion tot onploffing. Hij is door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot vijf tien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. De rechtbank had hem ook tien maanden ge vangenisstraf opgelegd, waar van drie voorwaardelijk. De tuchtcommissie van de KNVB-afdeling Amsterdam heeft tien spelers van de voet balclub Amstelland voor vijf jaar geschorst. De spelers mishan delden op 12 oktober tijdens de wedstrijd Amstelland-Buiten- veldert de scheidsrechter. Een elfde speler van het team, het tweede van Amstelland, is niet geschorst. Naar aanleiding van het incident arresteerde de politie acht spelers wegens openlijke geweldpleging. De vechtpartij ontstond toen de scheidsrechter een doelpunt van Amstelland vlak voor het einde van de wedstrijd bij de stand 3-1 in het voordeel van Amstelland afkeurde. Het be stuur van de voetbalclub be sloot na het voorval het gehele elftal te royeren en het team di rect uit de competitie terug te trekken. SPORTPRUSVRAGEN ZAALVOETBAL EERSTE DIVISIE: FV Snoekie-Nofdstar 3-3 Tweede Divtsie, De Rozet Coai 4-3. Frans Maas-Noordegraal 3-3. Hoofdklasse: Eigeman- SPORT OP TV 17 .10-17 15 Old 2 sport Hei 18 00-19 00 Sportnet: I 19 00-20 00 Sportnet Volleybal: SCHAKEN Een Rabobank hypotheek kent vele voordelen. De Rabobank is niet voor niets de grootste verstrekker van woninghypotheken in Nederland. Want wie direct naar de Rabobank gaat, krijgt de voordeligste hypo theek. Bovendien heeft de Rabobank, door de grootste keus aan hypotheek- vormen, altijd de hypotheek die 't beste past bij uw situatie. Meer dan een goed advies alleen. Door de plaatselijke bekendheid kent de Rabobank de lokale woning markt als geen ander. En kan u dus ook zo objectief mogelijk adviseren. Behalve ruime informatie krijgt u ook praktische hulp. De Rabobank laat bij- parus voorbeeld de taxatie verzorgen of regelt <*=--■■: Geiiana is (GBO 1 1/2 - 1/2. de aanvraag voor gemeentegarantie, o. ti.™ <nw> Rechtstreeks zaken doen met de Rabobank is daarom in meer dan één TENNIS opzicht voordelig en gemakkelijk. i2-0. B^reiev (Sov) - 19 30-20 00 EURO Motorsport 19 30-20,05 BRT 1 Sport 20 00-21 00 Sportnet Pro Bowlen v 20 00-21 00 Super Prime Sport 21 30-22 05 BRT 2 Sport 22 00-23 00 EURO Worstele 22 00 00 00 Sportnet Bok se 23 00-23 30 Did 1 Sport E*t (VSt/2) - Seles (Joe/1) 6-3 Wilt U Iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Op de kunstijsbaan De Uithof is de eer ste regionale mara thon verreden. Henk Angenent uit Alphen was de beste in de A- klasse. Hij won met voorsprong voor Rijnsburger Aad Grimber gen Het jaarlijks terugkerende zaalvoetbaltoernooi voor G- voetballers vindt zaterdag 16 november plaats in de Groen- oordhallen in Leiden. Het toer nooi wordt om 9.15 uur ge opend door voorzitter Van der Veen Meerstadt van de afdeling Leiden. Alfons Groenendijk (Ajax) reikt om 16.15 uur de prijzen uit Het gaat niet goed met het Nederlandse veldrijden. Vanwege gebrek aan belangstel ling (slechts 11 deelnemers) is de cross in Zaandam zaterdag van de kalender geschrapt Voetbaltrainer Simon Venema vertrekt aan het einde van dit seizoen bij de zondagvierde klasser SVLV. Venema vindt vier seizoenen bij dezelfde club vol doende De Leidse sportschool Keereweer nam in Sassenheim deel aan een jubileumtoernooi. Eerste plaatsen waren er voor Christiaan de Greef, Sebastiaan ter Horst, Benjamin Wrakking, Ton Sanders en Andy Los. Het zilver ging naar Wouter van de Wely, Mariska ter Hot st en Bas Sanders. Gijs Kragt en Nils van Velzen pakten het brons De Leidse voetbalselectie onder de 15 jaar speelt op maandag 18 november op het terrein van de voetbalvereniging Hoofddorp een wedstrijd tegen de leeftijd genoten van de afdeling Haar lem Hockeyclub Alecto uit Leiderdorp heeft op zondag 17 november een relatie-ont vangst. Na de thuiswedstrijden van de eerste teams (mannen en vrouwen) is er een speciale bijeenkomst De KNWU is in tegenstelling tot eerdere berich ten nog niet met de Limburgse plaats Meerssen tot overeen stemming gekomen voor wat betreft het organiseren van de komende Nederlandse wieler kampioenschappen De alge mene ledenvergadering van roeivereniging Die Leythe wordt op vrijdag 22 november gehou den Gymnastiekvereniging Jahn houdt op zaterdag 16 no vember in de Drie Oktoberhal in Leiden een jubileumuitvoe ring De hockeyclub Noordwijk is ontevreden over de herinde ling van de velden in verband met de bouw van een school Wielerprof Patrick Strouken (Panasonic) gaat bij de Belgi sche formatie Colstrupp rijden De Leidse Roadrunners club houdt zondag 17 november voor de 10de maal een presta tieloop. Er kan ook een halve marathon gelopen worden De paardenliefhebbers kunnen morgenmiddag om 14.30 uur in Nootdorp terecht voor de weke lijkse draverij Het zwembad De Grote Koppel in Arnhem staat het komende weekeinde in het teken van selectiewed strijden voor de Olympische Spelen. Marianne en Mildred Muis maken hun rentree. Ma rieke Mastebrock (De Zijl/LGB) start op de 100 meter rugslag. 50 meter vrije en 200 meter wis selslag. Voorschotenaar Antoine van Weerde moet het op de 200 meter schoolslag opnemen te gen favoriet Michael van Rijn Er komt een nieuw sportblad op de markt onder de naam 'Sport Fair'. Vooral het amateurvoetbal krijgt de nodige aandacht SV Voorschoten bestaat in 1992 al weer 10 jaar. Mededelingen over de festiviteiten volgen op de algemene jaarvergadering op 26 november De Zijl/LGB houdt op zondag 17 november een groot fusiefeest. Men her denkt het feit dat het 20 jaar ge leden is dat de zwem- en water poloclubs De Zijl en De Leidse Golfbrekers samen gingen I v KNVB heeft de zaalvoetbalcon tacten met België verbroken. De voetbalbond heeft hiertoe be sloten omdat UEFA en FIFA de contacten met de Belgische zaalvoetbalbond heeft verbo den. Volgens die hoogste in stanties gaat het om een 'wilde' bond. De interland Nederland België op 7 december is ge schrapt Voetbalclub SJZ heeft in ex-voorzitter Martien Berg en penningmeester G. Belt twee nieuwe leden van Verdienste Ben Vlaanderen (kampioen van Nederland B-amateurs) moet over naar de A-rijders. Een rege ling waar de kampioen niet blij mee is. Er is een protestbrief onderweg naar de KNWU LF( en Leiden organiseren samen een jeugdzaalvoetbaltocrnooi in de Groenoordhal. Het Leidato toernooi wordt op zondag 5 ja nuari afgewerkt Bij voetbalver eniging Valken kreeg Aad van Zeist het erelidmaatschap Hans van Leeuwen, die al 349 wedstrijden in het eerste elftal van UVS speelde, is met 48 doelpunten doorgedrongen tot de top tien van de topscorers van de Leidse club. Gerard Désar staat met 124 doelpunten aan de leiding voor Cor van der Zeeuw 115) en Tonny Kante been (103).

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21