Leiden Woonwijk op AZL-terrein 'onhaalbaar' De Stemming Mening gevraagd over problemen met terrassen Basisschool De Valkenier werkt hard aan voortbestaan Zaterdag 9 november 1991 Redactie 071-161400* Eindredactie: HANS SONDERS* Vormgeving: SIMON DE GRAAF 26 Grond nodig voor Medipark Eén ding staat voor het AZL als een paal boven water: de woningbouw op het ziekenhuisterrein (achter het sta tion) kan nooit die omvang krijgen die de gemeente zich voorstelt. Het aantal van 400 huizen dat wethouder T. van Rij (volkshuisvesting) heeft genoemd, is absoluut on haalbaar, denkt J. van den Dries, voor het AZL coördina tor van de nieuwbouw op het AZL-terrein. i den Dries vindt de plannen van de gemeente begrijpelijk maar niet realistisch. FOTO HIELCO KUIPERS LEIDEN JANET VAN PUK Van den Dries begrijpt best dat de wethouder blijft benadruk ken dat er veel huizen op het ziekenhuisterrein moeten ko men. Dé lijst met woningzoe kenden is immers erg lang en veel plaats voor woningbouw is er in Leiden niet meer. Wanneer alle oude gebouwen op het AZL-terrein onder de slopersha mer zijn verdwenen en de ,800 miljoen gulden kostende nieuwbouw in gebruik is geno men, komt er een stuk grond vrij van 260 bij 140 vierkante meter. Een flink gebied, dat het AZL helemaal nodig denkt te hebben om een Medipark te re aliseren. Op dit terrein worden instellingen en bedrijfjes ge huisvest die zich met medische zaken bezighouden. Van den Dries durft slechts een voorzichtige schatting te maken van het aantal huizen. Hij komt niet veel verder dan Open Dag Hout LEIDEN In de Pieterskerk wordt morgen (10.30 tot 17 uur) de 'Open Dag Hout' gehouden. Aan deze ten toonstelling werken ruim hon derd hobbyisten, ambachtslie den, kunstenaars en verenigin gen mee. Er zijn scheepsmodel len te zien, houten denkpuzzels, relatiegeschenken, milieuvrien delijk speelgoed, muziekinstru menten en sieraden. Deze dag wordt sinds 1976 elk jaar in een andere stad georganiseerd. POLITIEKE RUBRIEK^— Een politicus moet de burger het goede voorbeeld geven met onberispelijk gedrag. Dronken achter het stuur of al te openlijk bordeelbezoek leiden al snel tot een onhoudbare situatie, omdat de bestuurders niet kunnen verlangen dat burgers zich aan de regels houden als zij die zelf overtreden. Zo moest de Leidse CDA- wethouder Wilbert Hettinga vorig jaar aftreden omdat hij had gesjoemeld met de aanvraag van een woonvergunning voor zijn huurders. Bij het raadsdebat over de onroerend goed belasting riepen enkele Leidse politici deze week op om verplichtingen aan de laars te lappen. In de praktijk is de controle op de inning van de ogb in Leiden zo beroerd, dat het bij betaling in termijnen mogelijk is om pas op het laatst alles te betalen. Vooral mensen met een duur huis kunnen met een late betaling heel wat terugverdienen aan rente inkomsten. SP-raadslid Cor Vergeer vroeg het college van B en W om die kennis wijd te verspreiden, 'zodat iedereen daarvan kan profiteren'. „Als de 'gemeente het niet doet, dan zal. de SP zorgen dat dit'bekend wordt", zei Vergeer. Een politieke partij die in een folder oproept tot belastingontwijking! een stuk of 100. Die kunnen verrijzen tussen de Rijnsburger- weg en het oude poortgebouw dat blijft staan. Ook op de plaats van de te slopen huizen bij het Terweepark kunnen nieuwe woningen komen, maar daar mee houdt ,het wel op, denkt Van den Dries. Stel je voor dat je 400 huizen bouwt zoals Van Rij wil, waar moeten die bewoners hun au to's dan neerzetten? Van den Dries heeft ook al eens horen praten over de bouw van een woontoren, achter het station. Maar ook dan zit je met een parkeerprobleem, denkt hij. „Het is immers veel te duur om een parkeergarage te bouwen voor bewoners." Conflict Van den Dries weet dat 'ieder een' zegt dat het AZL eieren voor zijn geld kiest. Bedrijven brengen geld in het laatje en LEIDEN EMIEL FANGMANN Basisschool 'De Valkenier' in de Merenwijk is gaan samenwer ken met basisschool 'De Spring plank' in de Kooi. De maatregel is genomen omdat 'De Valke nier' voor het derde achtereen volgende jaar te weinig leerlin gen telt. De school wordt daar om bedreigd met sluiting. Het schoolbestuur heeft het minis terie nu om extra tijd gevraagd om het leerlingenaantal op peil Het college negeerde de suggestie, maar wethouder Steven de Vreeze (financiën) deed er zelf even later wel een schepje bovenop. Toen de woordvoerders van de verschillende fracties zich even terugtrokken voor het zoveelste overlegje over de mogelijkheid de betalingstermijn te rekken, wilde De Vreeze 'even iets een Medipark voegt iets toe aan de waarde van het ziekenhuis. En wat levert woningbouw het zieknhuis op? „Er wordt alom beweerd dat het een geldkwes tie is. Maar de reden is veel meer dat onze eigen ontwikke lingsmogelijkheden beperkt worden als er veel woningen komen", zegt hij. Het AZL heeft onderzoek la ten verrichten naar de behoefte aan een Medipark en die blijkt groot te zijn. Het terrein komt gemakkelijk vol. „Die bedrijfjes en instellingen moeten wel aan voorwaarden voldoen. Een dis cotheek voor de deur van het ziekenhuis vinden we uiteraard minder geslaagd." Al jarenlang spreken AZL, NS, NZH en gemeente over een in grijpende verbetering van het te brengen. De samenwerking heeft al tot resultaten geleid. Sinds het be gin van dit schooljaar is een do cent van 'De Springplank' tot waarnemend directeur be noemd van 'De Valkenier'. De directeur van 'De Valkenier' heeft op de Springplank een baan gevonden. Ook zijn er do centen die van school hebben geruild. A. van den Berg, voorzitter van de Protestants-Christelijke meegeven' voor de discussie: „Die regeling moet dan natuurlijk wel alleen maar gelden voor minima, want het is natuurlijk belachelijk als iemand met 10.000 gulden ogb ook kan wachten met betalen." De opmerking was een regelrechte aantasting van het gelijkheidsbeginsel, waartegen de VVD terecht protesteerde. stationsgebied. Voor de buiten wereld lijkt het dat er weinig vaart zit in die onderhandelin gen. Van den Dries kan zich dat voorstellen. Maar het gaat pri ma, benadrukt hij. Die ene keer dat het ziekenhuis grote ruzie had met de gemeente is hij al bijna weer vergeten. Dat conflict speelde in de tijd dat M. van der Molen nog wet houder was in Leiden. Zij ging ervan uit dat het AZL een flinke financiële bijdrage zou leveren aan de verkeersoplossingen rond het station. „Maar dat is onze doelstelling niet. Wij zijn een instelling voor gezond heidszorg. We leggen wel wegen en parkeerfaciliteiten aan op ons eigen terrein, maar we be talen niet mee aan een bustun nel. Dat is een zorg voor de ge- Schoolvereniging: „Er is inmid dels een continurooster inge voerd. Kinderen blijven nu tus sen de middag op school en eten samen, daardoor ontstaat er meer saamhorigheid. Daar naast wordt er ook in onder wijskundig opzicht extra aan dacht aan kinderen besteed, zoals bij taal- en andere proble men. We willen het draagvlak en de sfeer verbeteren. 'De Springplank' is een sterke sleep boot, die 'De Valkenier' kan De partijen kwamen met een creatieve vondst uit het overleg: alleen verlenging voor huurders, van wie wordt verondersteld dat ze een lager inkomen hebben dan een huiseigenaar. De Vreeze was intussen even bijgepraat door de oud- belastingirispecteur Tjeerd van Rij (wethouder volkshuisvesting) en krabbelde terug: hij moest nog zien of het allemaal wel kon en zou dan later misschien... als een automobilist die na door rood te heben gereden van zijn proces-verbaal probeert af te komen. Voordat de raadsvergadering begint, steken gewoonlijk de fractievoorzitters van alle partijen de koppen bij elkaar om een en ander door te spreken. Onder meer wordt besproken wie wanneer het woord wil voeren of een motie indient. Burgemeester Cees Goekoop is uiteraard de leider van dit clubje, maar hij wordt altijd bijgestaan door CDA- wethouder Joop Walenkamp. Deze week maakte Walenkamp van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat er in december een vergadering is over de plannen voor een autoluwe binnenstad. Dat zal tijd worden, vonden de oppositiepartijen D66 en WD. De beide leiders van deze fracties vielen echter van hun stoel toen ze hoorden dat Walenkamp deze eerste discussie achter gesloten deuren wilden voeren. Dan kan iedereen 'vrijuit' praten, zonder dat zijn of haar standpunt meteen als onwrikbaar wordt voorgesteld in de krant, zei de wethouder. WD-fractieleider Theo van der Nat liep rood aan. Walenkamp heeft met zijn vage plannen een 'megadiscussie' in de krant gevoerd. Hij heeft met Jan en meente en vervoersbedrijven." Grote aanvaringen tussen de vier 'partners' zijn er de laatste tijd niet geweest. Maar er schui len nog wat addertjes onder het gras. Die woningen, bijvoor beeld. En het parkeren op het terrein van het ziekenhuis. De gemeente wil dat het ziekenhuis 1500 parkeerplaatsen aanlegt voor bezoekers en patiënten. Er komen waarschijnlijk twee dure parkeergarages naast de nieuwe medische faculteit ach ter de verpleegtorens. En dan moeten er ook nog parkeerter reinen komen voor het perso neel. Van den Dries verwacht dat aan het einde van het jaar een hoop duidelijk is. „Alle partijen beseffen dat er geweldige kan sen zijn voor dit gebied. En ie- trekken. Maar het beleid moet vruchten afwerpen en daar heb ben we tijd voor nodig". Om te kunnen blijven voort bestaan moet 'De Valkenier' 125 leerlingen tellen. De laatste ja ren waren dat er respectievelijk 120 en 112. Op 1 oktober jongsdeden telde 'De Valkenier' 108 leerlingen. Omdat er jaar lijks op een vaste datum gepeild wordt - 15 januari - vindt voor zitter Van den Berg het 'niet juist' om nu al conclusies over alleman over zijn ideeën gesproken, behalve met de hooggeachte leden van de gemeenteraad. Eindelijk gaat hij dat rechtzetten en dat moet dan gebeuren in een geheimzinnige sfeer. Van der Nat vond het een belachelijk idee en kreeg uiteraard bijval van mede oppositiepartij D66. Ook de andere fractievoorzitters vonden een besloten vergadering niet zo nodig. Het is helemaal niet raar, betoogde Walenkamp nogmaals. „Bovendien", voegde hij Van der Nat toe, „ben ik geen voorzitter van de vergadering waarin de plannen aan de orde komen. Uw fractiegenoot Bakker is voorzitter van deze commissie. Hij is dus verantwoordelijk. Wat overigens niet wil zeggen dat ik het niet met hem eens ben." Walenkamp beloofde nog eens van gedachten te wisselen met Bakker. De oortjes van Van der Nat waren inmiddels pimpelpaars geworden van ergernis, woede en opwinding. ,,'t Is zo geregeld", bromde hij. Het klonk onheilspellend. En zo was het ook want vlak voordat de raadsvergadering begon, stormde Van der Nat de perstribune op. „Walenkamp heeft helemaal niet met Bakker gesproken over de vraag of deze vergadering besloten moet zijn", siste hij. Oef, daar ging onze wethouder van verkeer bijna in de fout. Hij leek zijn zaakjes zo aardig voor elkaar te hebben. Maar de raad verkeerd voorlichten, dat is bijkans een doodzonde in de politiek. Joop Walenkamp is echter wel goed maar niet gek. Tijdens een schorsing van de vergadering schoot hij de vertegenwoordigers van de krant even aan. „Ik dacht dat mijn bestuursmedewerker ook met Bakker had gesproken over een besloten vergadering. Maar dat is niet zo. Er is alleen een datum geprikt." dereen wil er wat van maken. Het is te lang een vergeten, ach tergebleven deel van Leiden ge weest." De lange verkeerstunnel die de gemeente zo graag voor het station wil laten aanleggen komt er, is zijn overtuiging. On danks het feit dat het een dure operatie is waar de gemeente maar 15 miljoen gulden in wil steken. „Het wordt een heel be langrijke verbinding. Niet alleen voor Leiden, maar voor de hele regio. Bovendien groeit het au toverkeer de komende jaren fors. Het belang van de tunnel stijgt ver boven het belang van de gemeente uit. Het is volko men terecht dat het Rijk en de provincie er flink aan bijdra gen." 'De Valkenier' te trekken. „De samenwerking heeft tijd nodig om zich te bewijzen. Dan is drieëneenhalve maand heel lang". Van den Berg is geen voor stander van een fusie van de twee protestantse basisscholen. „Wij vinden dat, zeker in een sociale vemieuwingswijk als de Slaaghwijk, een voorziening als 'De Valkenier' zelfstandig moet kunnen blijven voortbestaan". Provincie gaat praten over vliegtuiglawaai DEN HAAG MEINDERT VAN DER KAAU De provincie Zuid-Holland gaat met Noord-Holland pra ten om wat te doen aan de geluidsoverlast die wordt veroorzaakt door Schiphol. Formeel heeft Zuid-Holland niets te zeggen over de oor zaak van de overlast, het ge bruik van de zogenaamde Kaagbaan voor nachtvluch ten. Volgens milieugedepu teerde Van der Vlist gaat de provincie zich ook meer be moeien met de uitwerking van het uitbreidingsplan van Schiphol. Met name de bewoners van de Merenwijk hebben de laatste maanden in toene mende mate last van laag overkomende vliegtuigen. De wijk ligt in de aanvliegroute van de Kaagbaan. Om de overlast voor de onmiddellij ke omgeving van Schiphol te verminderen, gaan de vlieg tuigen sinds een jaar eerder laag vliegen wanneer ze gaan landen. Inmiddels heeft de gemeente Leiden aangekon digd onderzoek te gaan doen naar de overlast in de Meren wijk. Volgens Van der Vlist gaat Zuid-Holland werkafspraken maken met de twee Rand stadprovincies Utrecht en Noord-Holland. Dit overleg wordt gehouden in verband met het opstellen van de milieu-effectrapportage voor de uitbreidingsplannen van Schiphol. „Ik begrijp dat de bewoners in Leiden bang zijn dat straks de overlast nog eens gaat toenemen. We wil len ons daarvoor ook wel in zetten. Maar aangezien de luchtvaart formeel een zaak is voor het rijk, kunnen we niets anders doen dan druk uitoefenen". LEIDEN LOMAN LEEFMANS De buurtvereniging voor de Pie- ters- en Academiewijk en Le vendaal-West houdt een enquê te in haar drie binnenstadswij- ken over de ervaringen die buurtbewoners hebben met ter rassen. In het periodiek van de wijkvereniging, de 'hart van de stad krant' staat een enquête formulier afgedrukt met zes vra gen. De wijkvereniging probeert door middel van de vragenlijst een overzicht te krijgen van de eventuele problemen die er in AGENDA ZATERDAG 9 NOVEMBER Leiden Prestatieloop over 5, 10 en 15 km, inschrijving opent om 9.45 uur, start vanaf Clubhuis Swift, Willem v.d. Madelaan (park De Bult), om 10.45 uür. Kaart- en Sjoelavond bij Mu ziekvereniging Concordia in het clubgebouw aan de Lange- gracht, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp 'Der Zigeunerbaron' door Lei derdorps Operette Gezelschap in de Muzenhof, aanvang 20.15 uur. Noordwijk Filmvertoning 'Across the Li nes' bij Evang. Ontmoetings centrum De Ark, Picképlein, aanvang 20.00 uur. Dansavond met live music in hotel-rest. De Beurs, Voor straat, aanvang 21.00 uur. Oegstgeest Optreden 'Pindakaas met sam bal' van Danstheater Joeka in 't Groot Profijt, Boerhaave- plein, aanvang 14.00 uur. Voorschoten Modelspoordag, oa modelbaan met De Blauwe Tram, in de au la van het Vlietland College, Van Beethovenlaan 10, van 10.00 tot 17.00 uur. Warmond Prinsverkiezing bij Carnavals vereniging De Billenprikkers in de zaal achter 'De Zon', aan vang 21.00 uur. Zoeterwoude Najaarsconcert van de Sint Jan's Fanfare, na afloop van het concert kan in het Muziek centrum in Zoeterwoude wor den gedanst, aanvang 20.00 MEDISCHE DIENSTEN ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (al leen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen; Groep 1 - Baars. Groeneveld, Jans sen, Van Leeuwen. Maris. Van der Meer. de Ruiter, Van §chie. Tan, Ver- hage en Zwijnenburg: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Baars. Ros molen 2. tel. 218661. zo 8 uur tot 24 uur: C. Maris li. Ver- hage. Rosmolen 2. tel. 218661. Groep 2 - Bergmeier, Van Gent. Klaassen, De Lange. Van Luyk, Mid dendorp, Nering Bögel, Pufkus, Rus en Taytelbaum: za 8 uur tot zo 8 uur; G. Nering Bö gel. tel. 124403. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2/a. tel. 122522. Groep 3 - Boels. J. de Bruyne, W. de Bruyne, Fogelberg, Huibers. Jurgens, Lely, Van den Muijsenbergh en Smit; za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne. De Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 125245. Groep 4 - Bénit, Hom, de Kanter, Lahr, Lodder, Nieuwenhuis, Paulides, Van Rijn, Van Wingerden, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur-, G. Bénit, Ken- nedylaan 24, tel. 720404. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom, Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Crul, A. Hammerstein, D. Hammerstein, De Lorm, De Jong, Kooijman, Prince, Reindersen Wiers- za 8 uur tot zo 8 uur: A. de Lorm. Wit te Singel 72. tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur J. Remders. Ge rard Brandstraat 29. tel. 760947. Waarnemingsregeling Homeopati- sche artsen: C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41tel: 315900; via dok- terstelefoon'071 122222 kunt u ver nemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: F. Kemme. Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo: M. Lesuis. Florijn 10. tel. 891000; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E. Roe- lants. Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328. tel. 762159; zo. C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 613032. Warmond Huisartsenpraktijk 'Boerhaave', Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel.. 02522-11393. de wijken leven met betrek- keing tot terrassen in de afgelo pen zomer. Aanleiding is dat de wijkvere niging is gewaagd om samen met andere wijkverenigingen in de binnenstad, de gemeente en vertegenwoordigers van de Leidse horeca om de tafel te gaan zitten om de haast histori sche problematiek over slui tingstijden en overlast te be spreken. Deze projectgroep komt begin volgend jaar met een evaluatie over het gevoerde gemeentebeleid van 1991. ZONDAG 10 NOVEMBER Leiden Open Dag Hout '91, presenta tie van meer dan honderd kun stenaars, ambachtslieden en andere houtliefhebbers in de Pieterskerk, van 10.30 tot 17.00 uur. Trimloop door NL..ML over di verse afstanden, start vanaf Polderpark Cronesteijn, Vrou- wenweg, om 10.30 uur. Wandeling door de Leidse Hout uitgezet door afd. natuur- en milieu-educatie gëm. Lei den, plattegrond te verkrijgen bij Het Koetshuis, tussen 14.00 en 15.00 uur. Ontspanningsmiddag voor ou deren in verzorgingshuis 'Rijn en Vliet' mmv drumfanfare VIOS uit Zoeterwoude, aan vang 14.30 uur. Lezing over de cultuur in Tibet door de Tibetaanse Tsering Yampa, de huidige situatie in het land wordt besproken door Christa Meidersma, museum voor Volkenkunde, Steen straat, aanvang 15.00 uur. Spelletjesdag voor jong en oud in Café de Spons, Korte Mare 4, vanaf 15.00 uur. Leiderdorp Klaverjassen bij Tajriarco, Clubgebouw Splinterlaan, aan- vèng 13.00 uur. 'Der Zigeunerbaron' door Lei derdorps Operette Gezelschap in de Muzenhof, aanvang 14.30 uur. Noordwijk Fluitkwartet 'Tegenwind' in De Rank, Golfbaan 99, aanvang 14.15 uur. Wassenaar Za: J. Spélt, v. Groeneveltlaan 17, tel. 11844; zo: R. van Niekerk, Van Pola- nenpark 92, tel. 19014. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. tot vr. Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 120552; Apotheek Lin naeus, Kempenaarstraat 31, Oegst geest, tel. 173330; Schoolstraat Apotheek, Schoolstraat 83, Voor schoten, tel. 617957. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurlmg, Hel der, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E. v.d. Wouw, Boshuizer- laan 26* Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijns burg, lel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaer- straat 21, Oegstgeest, tel: 071- 176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe, Bronkhorststraat 13, Leiden, tel: 218393, alleen op telefonische af spraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenart sen: dokterstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: Mw. M. Bell. Nassaulaan 4, Oegst geest, tel. 174808; spreekuur om 13.00 uur. Voorschoten/Wassenaar W. Maat, Van Duivenvoordelaan 28. Wassenaar, tel. 01751-14138. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden. Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitsluitend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222 Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Holland', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreek uurtijden, tel: 01720-24024 ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor drm gende hulp buiten kantooruren, tel- 06-8212141. DOOR KAREL BERKHOUT EN JANET VAN DIJK Gemeentesecretaris Bob Lodder nam deze week afscheid van raad en personeel. Van de 'dames van de tekstverwerking' kreeg hij een kopie van het Vrijheidsbeeld, gemaakt van papier marché. Het beeld was een verwijzing naar de 'studiereis' naar de Verenigde Staten een pre sentje van B en W vlak voordat hij met de vut ging. De duurst betaalde ambtenaar van de gemeente Leiden heeft ongetwijfeld genoten aan de andere kant van de grote plas. Maar wat hij er heeft gedaan en wat hij er heeft 'bestudeerd', dat zullen wij nooit weten. We zijn echter wel ge wend aan het idee dat hij zijn werk in stilte deed. FOTO REINOUT VAN GULICK

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 26