fc Lisse laat zich verrassen in beker Sport Het zit Oegstgeest erg mee Profs Emmen te sterk voor Noordwijkers ,Reurings had te weinig keus' NIEUWSLIJN Bestuurder Bram Duk overleden LEIDEN Bram Duk, vice-voorzitter van FC Rijnland, is vrijdag op 65-jarige leeftijd overleden. In de Leidse voetbalwereld ge noot deze markante persoon vooral bekendheid als voorzitter van Oranje Groen, dat vorig jaar onder zijn leiding een fusie aanging met ZLC. Duk overleed na een kort ziekbed. Alle elftal len van FC Rijnland die het afgelopen weekeinde in actie kwa men, hielden te zijner nagedachtenis één minuut stilte. Duels Zilveren Molen verplaatst LEIDEN - Rijnsburgse Boys en Noordwijk spelen op 22 oktober tegen elkaar met als inzet een plaats in de finale van het Zilveren Molen-toemooi. Een week later spelen de twee andere halve fi nalisten - Quick Boys en Roodenburg - tegen elkaar. Beide duels beginnen om 20.00 uur op het LFC-terrein aan de Boshuizerka- de. Teylingen wint bij Bernardus Door een 0-1 overwinning bij Bernardus (doelpunt Jim Beuling) heeft Teylingen weer aansluiting met de top van de afdeling ge kregen. Voor Bernardus is dat nog ver weg, want met slechts twee punten staat de ploeg onderaan de ranglijst. Het duel had geen gevolgen meer voor de eerste periode, want Stompwijkse Boys heeft deze al opgeëist. Winst voor Roodenburg-jeugd In de eerste klasse van de landelijke jeugd heeft Roodenburg de inhaalwedstrijd tegen VCS met 4-2 gewonnen. Een verdiende overwinning al kwamen twee van de Roodenburgse treffers op naam van de tegenstander. De 'echte' Leidse treffers werden ge maakt door Peter Kruit en Wils van Oosten. De arbiter gaf in het duel zes boekingen die over beide partijen werden verdeeld. Ook kreeg een VCS-speler rood voorgehouden. EMMEN HERMAN JOUSTRA Ook met bescheiden middelen is het mogelijk op een gezonde manier betaald voetbal te be drijven. Emmen is daarvan het springlevende bewijs. Organisa torisch en financieel hebben de Drentenaren het uitstekend voor elkaar. Geldzorgen kent de club niet. Alleen de prestaties van het eerste elftal zorgen voor de nodige hoofdbrekens, zoals Noordwijk afgelopen zaterdag met grote verbazing kon con stateren. De profs van Piet Bu- ter hielden slechts met de grootste moeite de amateurs van John Eelman onder de duim in een aantrekkelijk be kerduel: 2-1. Onmiddellijk na afloop verbaas de het Noordwijkse gezelschap zich opnieuw. Spelers en bege leiders bekeken met grote ogen de uiterst luxueuze ontmoe tingsruimte, de sociëteit van de Business Club Drenthe. Met een budget voor dit jaar van om en nabij de miljoen gulden, be hoort de eerste-divisionist weliswaar bepaald niet tot de grote prof-organisaties, maar is dank zij de club geldschieters wel uitstekend in Staat zichzelf te bedruipen. Door de inbreng van twee hoofdsponsors, drie subspon sors en een heel leger van klei nere suikerooms, de zogeheten co-sponsors, kan de zevende- jaars profclub het hoofd gemak kelijk boven water houden. Koopmanschap Een gemiddeld toeschouwers aantal van 2200 per wedstrijd, slim koopmanschap en een in cidentele extra giften van het bedrijfsleven doen de rest. Ge noemde sociëteit van de Busi ness Club naast de overdekte zittribune, die ruimte biedt aan honderden mensen, oogt als een gigantisch dure sky-box, maar is in werkelijkheid het oude politie-bureau van Zoeter- De vereniging tikte het ge bouw jaren geleden voor een prikkie op de kop, demonteerde net geheel, en liet het zaakje door één van de sponsors, een transportbedrijf, goedkoop naar Emmen vervoeren. En een vooraanstaand Emmer zake- man stelde vlak voor het begin van dit seizoen het transferbe drag beschikbaar - naar verluidt tussen de drie en vier ton - waarvoor de talentvolle Engels man Lee Payne kon worden overgenomen van Veendam. Het was ook deze linksbuiten die Noordwijk al meteen vanaf de aftrap voor de nodige pro blemen stelde. Martin van Kins, die weer op zijn vertrouwde rechts-back-plaats stond gepos- teerd, kreeg aanvankelijk geen vat op de aalgladde Payne. De Jonge De Engelsman was al snel dicht bij de openingstreffer. In vrije positie schoot hij te gehaast voorlangs. Jan de Jonge pikte het leer vervolgens op kogelde op de benen van Rob van Dijk en vuurde in de rebound naast. En als Payne even later zelf had geschoten en de bal niet naar de buitenspel staande De Jonge had geschoven, was Noordwijk alsnog in grote problemen ge raakt. De ijzersterk spelende Joop Tegelaar zorgde in de ze vende minuut echter voor een daverende verrassing. Marco de Haan sprong verschrikt op bij een sliding van de kleine libero, die vervolgens Joost Vink in stelling bracht. De spits ont week Frank Veldwijk en doel man Jan Schokker behendig en liet Patrick Scheurwater intik ken: 0-1. Emmen beukte zich hierna wezenloos op de Noordwijker defensie, dwong ook kansen af (Michel van Oostrum op de paal, De Jonge naast), maar moest zelf op zijn hoede blijven bij razendsnel uitgevoerde te genstoten. Een presentje van scheids rechter Schaap hielp de Emme- naren kort na rust onverwacht in het zadel. De doorgebroken Joseph Oosting, in de eerste helft in het veld gekomen voor De Haan, speelde Rob van Dijk uit en passte op Payne. Die stond buitenspel, maar de arbi ter oordeelde anders: 1-1 dus. Van Dijk verijdelde hierna knap een paar gevaarlijke doel pogingen van Emmen, maar moest zich acht minuten voor tijd, terwijl iedereen al rekening hield met een verlenging, toch gewonnen geven. Oosting kwam als winnaar tevoorschijn uit een 'klutsduel' met Kees Smit en stifte beheerst raak: 2-1. De regionale pers stak de lof trompet over Noordwijk en Bu- ter deed ook nog een duit in het zakje („Een uitstekende rechter kant met Scheurwater en Van Utrecht. En wat denk je van die Tegelaar zeg...). Maar die klets koek smaakte Eelman niet zo best. „Noordwijk de morele winnaar? Daar koop ik geen brood voor", verzuchtte Eel man. „Ik ben tevreden over het vertoonde spel, niet over het re sultaat. Zo simpel ligt dat. Maar ach, de competitie is voor ons belangrijker. Onze volgende te genstander heet Quick Boys." Emmen-Noordwijk 2-1 (0-1).: 0-1, 47. Pavne 1-1. 82. Oosting 2- r«hier. Schaap^ Toeschouwers: NooiX^LRob ranntjt'van Kins. Tegelaar. Smit. Ruigrok; Rick van Van Utrecht. Van Sta* FC Lisse heeft zich lelijk laten verrassen in de strijd om de districtsbeker. De ploeg van Ruud Bröring werd uit het toernooi gezet door GONA, een Haagse zondagderde klasser. Na een reeks van maar liefst twintig penalty's konden de zaterdagvoetballers inrukken. In Alphen kreeg hoofdklasser Alphense Boys het schaamrood op de ka ken. In eigen huis ging de ploeg eruit via strafschoppen tegen vierdeklasser Unio. burgse aanvalskracht en hield tot zes minuten voor rust de 0-0 op het bord. Toen was het Mar tin de Louw, die op rand van buitenspel de eerste goal van de gasten maakte. Net opgefrist uit de kleedkamer schoot Huug Aandewiel een vrije trap op schitterende wijze langs de Wassenaarse keeper Van Nieuwdorp in het Blauw Zwart- doel. De wedstrijd leek ge speeld, maar de gastheren kwa men terug tot 1-2 door een rake kopbal van Toine l'Ami. Lang bleef deze stand niet gehand haafd, want enkele minuten na het Wassenaarse doelpunt pro fiteerde Ron de Jager van een dekkingsfout bij de mannen van Roel den Hartog. Een kwartier voor het einde bepaalde Ron de Jager met zijn tweede treffer de eindstand op 1-4. UVS - Alphia 4-0 Vorig seizoen was Alphia na strafschoppen nog sterker ge bleken in de LD-cup, maar dat huzarenstukje zat er gisteren niet in. Met een 4-0 nederlaag konden de Alphenaren terug naar huis. Toch had UVS moei te om de gasten op een achter stand te zetten. Ete eerste helft was doelpuntloos en pas na 18 minuten moest de Alphia-kee- per Menno Borst capituleren voor de Leidse aanvallen. Met een kopbal maakte Albert GONA - FC.Lisse(za) 2-2 (GONA wns) René Ras schoot Lisse na een kwartier naar 0-1. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de eer steklasser. Doordat de pupillen van Ruud Bröring echter veel kansen misten, groeide GONA in de wedstrijd. De zondag-der deklasser kwam vlak voor rust zelfs op gelijke hoogte via Den nis de Jong. Gesterkt door dit doelpunt kon de Haagse ploeg Lisse in de tweede helft goed bijhouden. Een via Kelton Ma- nuela opgebouwde voorsprong konden de gastheren echter niet vasthouden. Leon Hoep scoor de op de valreep 2-2, waardoor strafschoppen noodzakelijk werden. Pas na 20 penalty's was de strijd beslist. Uiteindelijk miste Lisser- doelman René Dompeling, waarna de GONA-trainer op de schouders genomen werd. Trai ner Ruud Bröring van Lisse leest deze krant overigens goed. Op een ingezonden brief reageerde hij als volgt: „Het was een feest om onder leiding van deze scheidsrechter te spelen." Blauw Zwart - Rijnsburgse Boys 1-4 Blauw Zwart had zich verde digend ingesteld op de Rijns- Hoogland een einde aan de dromen van de gasten. Daarna lieten de Kikkers zien dat ze in de eerste klasse spelen. Zes minuten na de eerste maak te Arthur van Orssagen de 2-0, nadat Borst een voorzet van Ni co van Dam niet goed had on derschept. Paul Osenga tekende voor de derde en tevens het mooiste doelpunt van de mid dag. Hij schoot hard in de bo venhoek. Walter de Kieviet had in de eerste helft de enige kans voor UVS gehad, maar hij ver prutste deze. Zijn fout maakte hij goed door met een kopbal voor de 4-0 te zorgen. VCS - Lugdunum 4-3 Door de slechte resultaten in de competitie, begon Lugdunum met slechts twee spitsen tegen VCS. Bovendien speelde Hans van As als laatste man voor de Leidse zondag derdeklasser, waardoor Cees van Tongeren opschoof naar het middenveld. Dit pakte goed uit, want al na 5 minuten scoor de Fred van der Kaay 0-1. Het één niveau hoger geklasseerde VCS oefende na dit doelpunt druk uit op het doel van de Lei- denaren, maar moest een half uur wachten op de gelijkmaker van Martin Harteveld. Even la ter zorgde Ron van der Weyden onverwacht voor 1-2. Na rust schoten Viktor Teb- bens en Max Tjaden VCS voor het eerst naar een voorsprong. Lugdunum kwam nog langszij via Richard Hermsen, maar vlak voor tijd besliste John Klein de wedstrijd. Hij benutte een pe nalty die door een handsbal van Marcel van der Broek was ver oorzaakt. De Leidenaar was daardoor zo ontdaan, dat hij in Blauw Zwart-keeper Cees van Nieuwdorp graait n uit te kappen. Rechts komt Toine L'Ami te hulp. j de bal, terwijl Hennie Koet v de laatste minuut uit het veld werd gestuurd na een aanslag op een Hagenaar. Hoekse Boys - Katwijk 1 -6 Zaterdag-eersteklasser Kat wijk had geen moeite met het twee klassen lager acterende Hoekse Boys. Maar liefst 6 maal troffen de kustbewoners doel. Jaap Guyt en Marco de Ridder vonden het net voor rust al. Doordat de ploeg van Arie La gendijk na de 0-2 in slaap leek te vallen, dreigde nog even ge vaar. Pim Langeveld, Kees Krayenoord, Jan Stel en weder om Krayenoord zorgden na de thee echter voor een genadelo ze afstraffing voor de Westlan ders. Pas vlak voor tijd mocht Edwin Marijs de eer redden voor de gastheren. Alphense Boys - UNIO 0-0 (UNIO wns) Een blamage van formaat voor hoofdklasser Alphense Boys tegen zondag-vierdeklas ser UNIO. In de reguliere speel tijd wisten de Alphenaren niet door de verdediging van de ploeg uit Oudewater heen te breken. Ook in de daardoor ver eiste strafschoppenserie had de thuisploeg nog moeite met sco ren. Koos van Zoest en Johan Oegstgeest-spits Ronald van Delft lijkt hier te laat te arriveren, n LEIDEN» RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Wat scheidsrechter De Hoog za terdagmiddag in het duel tus sen Oegstgeest en Sportlust '46 bezielde zal wellicht ook voor hemzelf altijd een raadsel blij ven. Na een vrij goede eerste helft stuntelde de leidsman vooral in de slotfase van de door Oegstgeest, tegen de verhou ding in, met 2-0 gewonnen in haalwedstrijd. Slachtoffer werd de Woerdense doelman René Spanjeberg die, nadat hij de bal op correcte wijze voor de voe ten van de Oegstgeester aanval ler Rein Grooters had wegge plukt, plots zijn tweede boeking en daarmee 'rood' voor de ogen kreeg getoverd. Goed, misschien had Spanje berg al eerder zijn congé moe ten krijgen toen hij de doorge broken Grooters ondersteboven kegelde. De Woerdense sluit post ging echter voor de bal en dat De Hoog slechts tot een boeking besloot, mag gezien de aard van de overtreding juist worden genoemd. Dat de arbi ter daarna een volkomen on schuldige actie van Spanjeberg met een penalty en uitsluiting van de doelman bestrafte, zal in het verlengde liggen van de boeking die Joris van Benten een minuut eerder kreeg. Na een vlagsignaal van de Woerdense grensrechter voor een uitbal, trapte de Oegstgees- tenaar uit ongenoegen de bal weg. Dat leverde Van Benten een bon op en leidde bij de ploeg van Wim Visser tot enige consternatie. De Hoog zal hier door zo van zijn stuk zijn ge bracht dat hij de arme Spanje berg daama uitkoos als lijdend voorwerp. „Een goedmakertje", meende ook Van Benten. Pilmeyer Ronald Pilmeyer verzaakte ech ter vanaf elf meter. De ex-LSW- speler was vorige week tegen te gen CVC op dezelfde afstand ook al in gebreke gebleven en nu kon hij veldspeler en inval ler-doelman Hans Speijkers niet passeren. Gerechtigheid derhal ve, hoewel dat maar ten dele voor Sportlust opging. De Woerdenaren waren met voor sprong de beste ploeg, hoewel Oegstgeest-trainer Visser op de beginfase van de eerste helft aanspraak wilde maken. Dat was evenwel de zwakste periode van de wedstrijd waarin nervo siteit de benen van de spelers verlamde. Na de treffer van Ronald van Garrelfs misten en bevestigden daarmee de slechte reputatie die Alphense Boys in dit soort beslissende situaties heeft RVC - MMO 3-0 MMO heeft het eersteklasser RVC knap lastig gemaakt. Hoe wel de uitslag van 3-0, op het bord gebracht door doelpunten van Arie van der Padt, John van Hazebroek en Maichel Janssen, anders doet vermoeden, wer den de mannen uit Hoogmade niet weggespeeld door de ploeg uit Rijswijk. Met een schot op de paal van Rob van der Meer en het missen van een penalty door Ed Borst, zat het de bezoe kers echter niet mee. Trainer Elstgeest was daarom ook niet ontevreden over het spel van zijn ploeg. VUC - WSB 3-3 (WSB wns) Terugkomen van een achter stand kan WSB. Dat ondervond VUC gisteren. Het speelde sterk en mocht met een 2-0 score de kleedkamers opzoeken. Na de de pauze zakte de thuisclub te rug, zodat WSB via Theo Aan- hane wat terug kon doen. Het derde doelpunt van VUC was een discutabele, want WSB- keeper Van Haren pakte de bal voor de lijn. Protesten hielpen niet met als gevolg dat WSB weer twee doelpunten moest goedmaken. Vijf minuten voor het einde bracht de ingevallen Nick Caisley de stand op 3-2. In blessuretijd maakte Theo Aan- hane penalty's noodzakelijk. Daarbij was een opvallende rol weggelegd voor Michel van Ha ren. Hij stopte een strafschop, waardoor Sander Warmerdam WSB naar de volgende ronde kon schieten, omdat VUC even later op de lat schoot. Oliveo - ARC 0-3 Aad Koren had een aantal lichtgeblesserden rust gegund. Het had geen gevolgen voor het resultaat tegen Oliveo, want al in de eerste helft was genoeg af stand genomen van de gasthe ren, die Peter van Velzen in de gelederen hebben. Bij beide treffers waren twee ARC'ers be trokken: Rob Koster en Arjan van der Laan. Bij de eerste goal was Van der Laan de aangever en Koster de afmaker, bij de tweede was het andersom. Na rust waren er kansen voldoende om met grote cijfers het duel te beëindigen, maar alleen René Bon was doeltreffend. Delft, die een pass van de soms te nonchalant spelende Willem Jan Pott Hofstede diagonaal naar 1-0 omboog, miste Sport lust (Martijn Knol en de uitste kend spelende Leon Immerzeel) de mooiste kansen. De late 2-0 van Henk Jan Versteeg op aan geven van Van Benten mag ge zien het overwicht van Sportlust toch minstens als onverdiend worden beschouwd. Een gege ven dat in Oegstgeester kring grif werd beaamd. „Maar ja", was Van Ben ten meer dan reëel, "de laatste tijd zit het erg mee". De Hoog tenslotte weigerde na afloop elk commentaar. OeBlam - Sportluct'46 2-0 (l-O). 22 Van Delft l-O. 82 Vereteeg 2 0 Vhndsrrrhtcf l»e Hoog. ToevTxHiwerv 120 Boeking Van Sen ten (Oegstgeest) Uitsluiting Spanjeberg (SportliM; Oegstgeest: Bleichrndi. Van Grieken. Pon Hofstede. Uaavsen. Versleeg. Bisschop. lunpnuv Hagr SCHEVENINGEN JAN KEK FAAS VOETBALMEDEWERKER Het opstappen van trainer Jan Reurings bij Roodenburg heeft niet voor het gewenste schokef fect gezorgd. Hoewel er in het duel met zaterdageersteklasser Scheveningen nauwelijks spra ke was van niveauverschil is de Leidse ploeg na de 2-1 neder laag uitgebekerd. Na afloop van de wedstrijd namen spelers en voorzitter Marius Wunderink van Roodenburg de tijd hun vi sie over het weggaan van Reu rings openbaar te maken. Voor Wunderink kwam het vertrek van Reurings geheel onver wacht Wunderink: „De verhouding tussen trainer en bestuur was prima. Reuring heeft ons im mers vorig seizoen in de tweede klasse gehouden. Reurings is echter een voetbaldier en wil hogerop. Gezien de kwaliteit van de selectie dacht hij dat" doel bij ons niet te kunnen rea liseren." Dat Reurings voor de eer heeft bedankt, is voor Wunde rink geen reden in paniek te ra ken. „Hulptrainer Eelco File- mon neemt tot het einde van het seizoen de leiding over. Daama zien we wel verder. En was het niet clubman Arjen van de Werf, die Quick Boys naar het kampioenschap bracht?" Aanvoerder Marcel van der Burg wijst het zaalvoetbal aan als het punt waar de fricties tus sen trainer en spelers ontston den. „Reurings en een meerder heid van de spelersgroep kon den elkaar vinden in het idee om dit seizoen drie keer per week te gaan trainen. Toen twee weken geleden een paar spelers de training op woensdagavond lieten schieten om te gaan zaal voetballen was voor de trainer de maat vol." Gelegenheids-li bero John van der Wetering kan het zich volledig voorstellen dat een ambitieuze trainer als Reu ring Roodenburg heeft verlaten. „De selectie is bij ons te smal. Reurings had niet de mogelijk heid bepaalde spelers die niet functioneerden op de bank te zetten. Betere vervangers zijn er immers niet." Roodenburg deed het met zes invallers heel behoorlijk tegen Scheveningen. Marcel van der Burg kreeg in de eerste helft zelfs twee kansen de score voor Roodenburg te openen. Dat de thuisclub toch op een voor sprong kwam was te danken aan routinier John Blok. Blok stond in de 28ste minuut aan de basis van een prachtaanval. waarna spitsspeler De Kat de 1-0 voor het intikken had. Een misverstand tussen Marcel Vink en Peter Pret betekende 2-0. In de tweede helft speelde twee Roodenburg-spelers zich in de kijker. Aanvaller Mare Helder liet zien uit hetzelfde hout ge sneden te zijn als broer Glenn bij Sparta. Snel, beweeglijk en technisch was Helder moei zaam te stuiten door de verde diging van Scheveningen. Ron van der Linden stak zijn collega middenvelders van Schevenin gen regelmatig naar de kroon. Van der Linden koppelt een ge zonde agressiviteit aan een groot spelinzicht. Met dergelijke talenten in de ploeg hoeft Roodenburg niet voor de toe komst te vrezen. Reurings had daar geen boodschap meer aan. Hij zat zaterdagavond aan een afscheidsdiner met Wunderink. Schweninaen - Roodenburg 2-1 (2-0) 2B 0» Kat 1-0. 43 Wrtmu* 2-0, 91 Meymjm 2 1 Boeh.ng V öenbuije Toe* bouwers 400 Boeking Verver Roodrnburc Vink. Barrndv Var FC Utrecht half miljoen rijker De Europa Cup-wedstrijd tegen Real Madrid heeft FC Utrecht een record aan inkomsten opgeleverd. Zaterdagmorgen gingen binnen enkele uren alle beschikbare kaarten van de hand. Utree lit. dat voor het eerste duel uit de tweede ronde van de strijd om de IJF.FA- beker de prijzen fors verhoogde, incasseerde een half miljoen gul den aan recettes. Het duel in de Domstad wordt door 17.500 kijkers gevolgd. De wedstrijd is vervroegd naar 19.00 uur in verband met een rechtstreekse uitzending op televisie. Maandag 14 oktober 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB VAN DER ZANDEN Vormgeving: RON VAN HAASTREGT

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15