Sport =DIGR0S= 5°° Feyenoord zit op de troon Bayern verliest ook met Lerby Twee amateurclubs verder in de beker Vrouwen Ter Leede heersen Rellen in tweede Bundesliga Dalglish terug als manager Zege Hearts Jansen positief over Sion DEN HAAG - Technisch directeur Wim Jansen van Feyenoord zag zaterdag de Europese tegenstander Sion met 2-1 winnen van St. Gallen. „Een goede club met goede voetballers", oordeelde hij. „Het zal voor ons zeker niet gemakkelijk worden", vervolgde Jansen. „Met name in de openingsfase maakte Sion zaterdag veel indruk op mij. Daarna nam de ploeg wat nadrukkelijk gas terug, waardoor ze in de problemen kwamen. Jansen overweegt de Zwitserse club nog eens te bekijken. „Za terdag ontbraken de twee Argentijnen, Clausen en Calderon. Die waren geblesseerd. Als ze op tijd zijn hersteld, wil ik Sion graag een keer met deze spelers zien." Opvallend was volgens Jansen dat Sion evenals Feyenoord zelf met drie spitsen voetbalt. „Bij balverlies laat er zich wel eentje terugzakken, maar in principe staan ze met drie man voorin." Libregts start met ruime zege ATHENE - De rentree van Thijs Libregts in de Griekse competi tie is succesvol verlopen. De Rotterdamse trainer debuteerde zondag bij zijn nieuwe club Heraklis met een royale zege (3-0) op stadgenoot PAOK, een oude werkgever van de voormalige bondscoach. Heraklis klom door de fraaie overwinning in de uitwedstrijd naar de gedeelde vijfde positie. De club uit Saloniki heeft zeven pun ten uit zes wedstrijden. Koploper bleef Panathinaikos. De lijst aanvoerder versloeg het laag geklasseerde Peirikos met 3 -1 Maandag 14 oktober 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: RON VAN HAASTREGT FEYENOORD sloeg gis teren de aanval van het keiharde FC Den Flaag af en nestelde zich via een 1 -4 zege aan de kop van de eredivisie. NIEUWSLIJN VROUWENVOETBALMEDEWERKSTER De vrouwen van Ter Leede blij ven heersen in de hoofdklasse. Dit keer werd het Drentse HZW met 7-3 aan de zege kar gebon den. Al heel snel opende Gaby Knol de score, waarna een weergaloze show volgde van Nathalie Geeris die de verdere productie van Ter Leede voor haar rekening nam. In de eerste helft kwamen de bezoeksters er helemaal niet aan te pas en na dat Ter Leede in begin van de tweede helft uitliep naar 6-0 lie ten de Sassenheimsen de teu gels wat vieren en kon HZW wat terug doen om de eer te redden. Katwijk daarentegen trof in de eerste klasse zaterdagcom petitie in Oostkapelle een ploeg die duidelijk een maatje te groot was en ging met 7-1 tenonder. De eer werd wel op een curieu ze manier gered door Suzanne Kuyt. In de tweede klaas vocht kop loper Ter Leede 2 een enerve rend duel uit tegen Oranje Wit: 4-4. Oranje Wit nam steeds het voortouw in de gelijk opgaande strijd, maar via treffers van Ilon- ka Brouwer (2x), Mariska Tuk ker en Caroline Roem kwam Ter Leede steeds weer langszij. Het was jammer dat het enerveren de duel werd overschaduwd door een partijdige arbitrage. Ook Leiden behaalde een zij het wat minder spectaculair ge lijkspel (1-1) Woudrichem. Mi riam Mulder tekende voor de gelijkmaker in een gelijk op gaande partij die een droevig slot kreeg toen een van de te genstandsters een gecompli ceerde beenbreuk opliep. Van de amateurs bereikte Rheden de volgende ronde ten koste van FC Zwolle. De zon- dagamateurs wonnen de uit wedstrijd met 2-0. Zonder dat er extra speeltijd voor nodig was. De wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Van Haaften was hard. De arbiter toonde deI Zwolle-spelers Van Raalte en j Van der Vegt in de slotfase de rode kaart. Verder kregen vijf spelers een gele prent. Ook Meerssen bereikte de derde bekerronde. De ploeg had daar wel 120 minuten voor no dig. Zeeland capituleerde met 2-3. Zware avond Cambuur, winnaar van de twee de periodetitel in de eerste divi sie, had een zware avond tegen Halsteren. De amateurs kwa men kort voor het einde van de reguliere speeltijd op gelijke hoogte, namen in de extra pe riode een voorsprong maar ver lieten het toernooi uiteindelijk via de noodzakelijke strafschop- penserie (5-3). Wageningen en Heracles maakten er op de Berg ook een lange avond van. Na de officiële speeltijd 2-2, na verlenging 3-3. Wageningen was beter in het nemen van de strafschoppen. Bij NAC - De Treffers (6-1) waren de drie topspitsen suc cesvol. Voor het eerst onder Jo Jansen scoorden Lammers (3), de weer in genade genomen Comelissen en Van Hooijdonk. Mutsaers van RBC was op dreef tegen de amateurs van Quick Boys. De aanvaller nam tussen de 72ste en 87ste minuut drie doelpunten voor zijn rekening. Bij Sparta stond Peter Hout man gisteren voor het eerst dit seizoen in de basis. De lange spits was tegen Go Ahead. (4-1) twee keer succes-, Regi Blinker scoort fraai 3-1 voor Feyenoord. Doelman Stam van Den Haag is kansloos. f Wat heeft Roelof Luinge toch tegen Feyenoord? Is het dat Ger Lagendijk hem vorig jaar na het bekerduel tegen He racles met rode kaarten voor Sabau en Fraser voor rotte vis uitmaakte? De arbiter trad in elk geval zo lankmoedig op tegen het soms ongehoord harde FC Den Haag dat Wim lansen bij herhaling naar de zijlijn hupte om zijn spelers tot kalmte te manen. Om ze op het hart te druk ken dat zij zich vooral niet moesten laten meeslepen in de brute aanpak van FC Den Haag. En toen Feyenoords technisch directeur zijn ploeg na de gelijk maker van Marian Damaschin (1-1) nogmaals tot kalmte maande, meende Roelof Luinge hem terecht te moeten wijzen met een hooghartig gebaartje richting dug-out, kennelijk niet beseffend dat slechts dank zij de beheersing van Feyenoord de wedstrijd niet uit de hand liep in het Zuiderpark (1-4). Wim Jansen wilde later niet hardop toegeven zich te hebben geërgerd aan het optreden van de scheidsrechter. „Je weet hoe Den Haag speelt, daarop moet je je instellen," reageerde Feye noords technisch directeur la coniek, „hoe moeilijk dat ook is. In het begin hadden we er wat moeite mee, maar we zijn ons eigen spelletje blijven spelen." Ondanks de vroege tegenslag, Van der Laan scoorde na een overtreding van Lems tegen Witschge, liet Feyenoord zich niet van de wijs brengen. Het grove Haagse geweld ten spijt, waarbij aanslagen op de benen van Regi Blinker, Marian Dama schin en Gaston Taument sche ring en inslag waren, stapelden de mogelijkheden zich voor Feyenoord op. Blinker schoot echter steeds weer voorlangs („Daar móet ik op trainen"), Henk Fraser mikte in het zijnet, voordat Damaschin vlak voor rust de inzet van Peter Bosz schampte (1-1). „Een goed mo ment," vond Wim Jansen, „goed voor het vertrouwen. Die snelle achterstand hebben we goed verwerkt door karakter te tonen, wij zijn er mentaal niet aan onderdoor gegaan. Daarna konden we die lijn doortrek ken." Hij bedoelde Feyenoords stij gende lijn van de laatste weken, waarin de ploeg een me tamorfose heeft ondergaan. „Een paar weken geleden kon den Taument en Blinker er vol gens velen nog niets van," glun derde Feyenoords technisch di recteur, „ze zijn de laatste tijd met sprongen vooruit gegaan." Feyenoord kortom, staat er en dat komt mede door dezelfde formatie die Wim Jansen weke lijks het veld kan insturen. „Ook daardoor blaakt de ploeg van zelfvertrouwen," aldus Wim Jansen, die zijn ploeg naar de kop van de ranglijst zag klim- De wederopstanding van Feyenoord kreeg na rust gestal te. Nadat de nuttige Damaschin nog op de vuisten van doelman Stam had geknald, John de Wolf een vrije trap van Rob Witschge had naast gekopt en Henk Fra ser nog op doelman Stam was gestuit, tikte Feyenoords voor- stopper na een kwartier een trekbal van Gaston Taument naar 1-2. Gestifte bal Weliswaar was Heini Otto nog even dicht bij de gelijkmaker toen hij hard naast schoot, maar de hoeveelheid mogelijk heden die niet aan Taument en Kiprich (ingeveallen voor Da maschin) waren besteed, bleek voldoende voor Regi Blinker, die met een schitterend gestifte bal zijn eerste treffer van dit sei zoen mocht begroeten (1-3). Balverlies van Cor Lems leidde Feyenoords 1-4 in, doordat Gas ton Taument met een breedet- pass Jozsef Kiprich niet over het hoofd zag (1-4). Feyenoord herfstkampioen? Wim Jansen nuchter: „Dat is niet belangrijk. Alleen de eind stand van de competitie telt." DEN HAAG ANP Drie clubs uit de hoogste klasse van het betaalde voetbal heb ben de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker niet overleefd. SW/Dordrecht'90 en Fortuna Sittard struikelden over tegenstanders uit de eerste divi sie, De Graafschap legde het af tegen MW. Van de veertien amateurclubs bereikten alleen de zondagamateurs van Rheden en SV Meerssen de derde ronde. Er vielen zes rode en 41 gele kaarten. SW/Dordrecht zette de nega tieve serie in uitwedstrijden voort door van BW Den Bosch te verliezen. Duidelijk zelfs. De Brabanders wonnen met 4-1, na een ruststand van 3-0. Smeets scoorde twee keer voor Den Bosch, vorig seizoen tegen Feyenoord verliezend finalist. De komst van Georg Kessler heeft Fortuna Sittard nog niet kunnen inspireren. De Limbur gers lieten zich zaterdagavond verrassen door Helmond Sport, dat in eerste divisie de laatste weken een zwakke indruk maakte. Tegen de beter betaal de profs Volgde het herstel, al nam Fortuna in de eerste helft wel een voorsprong via Driesseri. Kort voor de rust ging de ere- divisionist in de fout. Treffers van Boelaars en Weijers bezorg den de thuisclub een goede uit gangspositie voor de tweede pe riode. De bekerfinalist van 1985 zat na de derde treffer, van Heijster, helemaal goed. Het slotoffensief van Fortuna lever de kort voor tijd nog een doel punt van Boogers op. Met doel man Hesp in de frontlinie werd de verlenging niet geforceerd. De Graafschap kon geen vuist maken tegen MW. De Limbur gers waren veel te sterk. De 4-0 was een logisch gevolg van het spelbeeld. EREDIVISIE BUITENLANDS VOETBAL CIJFERS FC Den Haag - Feyenoord 1-4 (1-11 J!???-!' LEIPZIG SID KNVB-BEKER 3-0, NEC - Spijkenisse 5-0. Telstar - Elinkwijk Haarlem - Excelsior Maassluis 2-0. Cambuur - De dertiende speeldag in de tweede Bundesliga heeft in twee steden tot rellen geleid. De zwaarste gevechten tussen fans en politie vonden in Leipzig plaats. Voor, tijdens en na het duel tussen Leipzig en Mün- chen 1860 had de politie veel moeite vechtende supporters uit elkaar te houden. Pas toen honderd extra agenten het sta dion betraden keerde rust enigszins terug. In Braunsch weig liep het ook uit de hand. Tweehonderd fans Hertha BSC gooiden vuurwerk op het veld, hetgeen tot een enorme rook ontwikkeling leidde. De politie arresteerde vijf mensen. Kenny Dalglish keert terug in de voetbalsport. De bijna veertig jari ge Schot is benoemd tot manager van de Engelse tweede-divisie- club Blackbum Rovers. In februari verraste Dalglish de voetbalwe reld door op te stappen bij Liverpool. Destijds voerde Dalglish aan dat hij de spanning niet meer aankon. Dalglish, die Liverpool naar drie landstitels leidde, verklaarde zaterdag klaar te zijn voor zijn nieuwe functie. „Ik heb de afgelopen maanden de batterijen kun nen opladen. Waarom Blackbum? De club heeft me geimponeerd". MONCHEN ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER Het lachen is Sören Lerby in München snel vergaan. De bra nie en de bravoure die de Deen in de drie dagen na zijn blik- sem-benoeming tot 'teamchef van Bayem München in het trainingskamp aan de Tegern- see uitstraalde, maakte zater dagmiddag in het Olympia-sta- dion plaats voor berusting en doffe ellende. „De club heeft me gehaald om de ploeg uit de put te halen. Dat is vandaag niet gelukt, dat is duidelijk- Maar ik ben ook geen tovenaar", keek-ie vol af schuw terug op zijn debuut als trainer-coach. De entree van Lerby in het trainersgilde werd voor hem een diepe ontgoocheling, een mislukking bovendien. De lip pen samengeknepen, het rossi ge hoofd bijna tussen de knieën trotseerde hij het hoongelach dat vier minuten voor afloop vanaf de tribunes op de ploeg neerdaalde. Het tafereel, dolko misch en lachwekkend tegelijk, was symptomatisch voor de poel van ellende waarin de i langegractx 3 Oiamanipten 71 l id W Wassenaar Slanentxxglaan *1 Duitse record-kampioen zich nu al wekenlang bevindt. In een ferme poging een counter van Borussia Dort mund te neutraliseren, kwam Hillringhaus ver uit z'n doel en knalde hij de bal onbesuisd te gen het been van invaller Münch. Lerby keek toe of-ie wa ter zag branden. Om vervolgens bijna achterstevoren op de stoel te gaan zitten. „Negen van de tien keer vliegt zo'n bal alle kan ten op, nu rolt hij precies tussen de palen". Lerby kon wel jan ken. „Als het zo slecht gaat als vanmiddag, lukt er ook hele maal niks meer", likte hij drie kwartier na het kansloze verlies (0-3) de wonden in de catacom ben van het Olympia-stadion. Ver weg van de Duitse pers, die massaal op zijn debuut en de malaise bij 'die arrogante Bayem' was afgekomen. Uit nieuwsgierigheid èn uit leedver maak, dat echter pijlsnel om sloeg in medelijden. Bij Dort- mund-trainer Hitzfeld bijvoor beeld. Lerby hoorde de zalven de woorden van de winnende trainer gelaten aan en vluchtte vervolgens zelf in obligate priet praat en faliekante nonsens. Berthold had het volgens hem uitstekend gedaan en over Ef- fenberg was hij prima te spre ken. Wat moest-ie anders. In werkelijkheid was het tweetal er immers voor een groot deel ver antwoordelijk voor dat Bayem opnieuw spitsroeden moest lo pen. Al voor de vierde keer dit seizoen voor eigen publiek. Zeven dagen na het debacle tegen Stuttgarter Kickers, waar op vakman Jupp Heynckes met een geschatte afkoopsom van 500.000 D-Mark op de keien werd gezet, maakte Sören Lerby een kapitale denkfout. De Deen, in München gearriveerd met al leen de kleren die hij droeg, zonder trainerservaring en di ploma, overschatte de kwalitei ten én het zelfvertrouwen van de verdedigers en liet hij Bayem doodleuk op één lijn spelen. Zonder libero. „Wat had ik dan moeten doen?", vroeg Lerby zich hardop af. „Bayem kan het zich toch niet permitteren voor eigen publiek met vijf man ach- Met gemengde gevoelens gaat Sören Lerby na de 3-0 nederlaag van Bayem op weg naar de kleedkamers. foto epa terin te gaan spelen". De ris kante en falende tactiek van Lerby en zijn wel gediplomeer de compagnon Hermann Ger- land, een soort boertje van buuten, was een kolfje naar de hand van Chapuisat en Povlsen. Het duo strafte het gemis aan rugdekking keer op keer af, maar verzuimde de afgang ook in de cijfers tot uitdrukking te brengen. Het was koren op de molen van de Duitse vakbond van trainers, die de aanstelling van Lerby scherp heeft veroor deeld. Het zal UIi Hoeness, de manager, worst zijn, zegt-ie. Lerby eveneens. „Het is niet mijn probleem, maar dat van Bayem. Ik zie wel hoe het ver der gaat". De gewezen vedette van Ajax, Bayem, Monaco en PSV kent voorlopig andere zorgen. Als speler liet hij z'n kousen zakken en stroopte hij de mouwen op als het niet liep. Maar nu, aan de rand van het speelveld, met vijf meter achter hem Hoeness en de wisselspelers, keek Lerby machteloos toe en sprong hij met regelmaat uit z'n stoel om hoog. „Als speler hoef je niet mee te denken en ligt het alle maal een stuk gemakkelijker. Je hebt gespeeld, bent leeg en je hebt je best gedaan. Ik ben met opzet zo dicht langs het veld gaan zitten. Anders zit je er zo ver vandaan en voel je je hele maal hulpeloos". Maar wat heeft Sören Lerby nu in hemelsnaam bewogen om zich hals over kop in de trai nerswereld te storten? Een dikke maand geleden wimpelde hij een soortgelijke aanbieding van FC Köln nog resoluut af. Toen heette het dat zijn ambities in de vleeshandel lagen. En reisde hij bijna wekelijks naar het Oostblok om het pad te effenen voor zijn voormalige zaakwaar nemer, de eigenaar van een vleesverwerkingsbedrijf in Al- mere. Sinds zijn periode als speler is Lerby altijd dikke maatjes gebleven met Uli Hoeness, maar hij ontkent al met Bayem in de slag te zijn ge weest toen Udo Lattek bij hem aanklopte. GLASGOW» Heart of Midlothian had zater dag tegen het onderaanstaande Dunfermline veel meer moeite dan verwacht de winst binnen te halen en zo eerste te blijven op de ranglijst van de Schotse eredivisie. Het werd op eigen veld 1-0 door een treffer vam Alan McLaren tien minuten voor tijd. Zo bleef Dunfermline in twaalf wedstrijden op één schamel puntje staan. Hearts kwam door de zege op twintig punten, één meer dan landskampioen Glasgow Ran gers, dat bij St. Johnstone even eens een krappe overwinning behaalde' (3-2). Rangers kwam dank zij twee treffers van de Schotse international Ally Mc- Cloist aan een voorsprong van 2-0 na de eerste helft. Hany Curran en Paul Wright brachten St Jonstone echter na rust eerst op gelijke hoogte voordat Scott Nisbet de winst een kwartier voor einde toch bij Rangers bracht. Bij Aberdeen, dat de derde plaats behield op twee punten van Hearts dank zij een over- winning van 3-1 op Airdrieo- nians, werd de Nederlander Pe ter van de Ven uit het veld ge stuurd. Hij pakte volgens de ar biter in de eerste helft Owen Coyle te hard aan. Ook international Roy Aitken van St. Mirren kreeg de rode kaart voorgehouden. I een 'professionele' in het duel met Hibernian, dat met 0-1 voor zijn club verloren ging- nandez 0-1, 16 Papin 0-2. 34 Abelardo 1 2 Scheidsrechter Fostmger (Oos) Toeschou- Tsiechoslowakiie 6-8 Groep 3: Sovietume - BELGIE: Waregem - Anderlecht 0-1. RWDM KV Kortrijk 1-1, Cercle 8rugge - Standard Luik cing Genk 2-0, Beveren Stuttgart 4-3, VIL Bochum - MSV Duisburg 1-1. Dynamo Dresden - Bremen 2-1. Hamburger SV Hearts 12-20 Hibern.i Rangers 12-19 Celtic Aberdeen 12-18 Mother* 3, Apollon - Panahaiki 3-1. Corinthos - Doxa 4 Anderlecht en Mechelen gelijk op BRUSSEL. ANP •In de Belgische competitie geven Anderlecht en KV Mechelen el kaar voorlopig niets toe. De twee koplopers maakten tijdens de tiende speelronde geen fout. Anderlecht won met 1 -0 bij Ware gem, KV Mechelen versloeg AA Gent met 2-1. Club Brugge bleef dankzij een benauwde overwinning op Lokeren (3-2) op één punt afstand van het leidende duo. KV Mechelen greep zaterdagavond .Achter De Kazerne" voor een paar uur de macht. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Eykelkamp had in de eerste helft weinig te vrezen van AA Gent, dat vooral in aanvallend opzicht een machteloze indruk maakte. Bij de rust leidde KV Mechelen al met 2-0. Versavel en Emmers maakten de doelpunten. In de tweede helft kwam de voorsprong van de thuisploeg een paar keer flink in gevaar. AA Gent had een een eigen treffer van Deferm nodig om naderbij tekruipen. Met moeite sleepte Mechelen de minieme marge naar het eindsig naal.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14