Sport Feyenoord op de goede weg Verzwakt PSV blijft overeind 'Ollanders' op scherp Frankfurt terug aan de kop Duel van AC Milan valt in het water Maandag 30 september 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN K TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN M WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: SIMON DE GRAAF 14 WAAR FEYENOORD een week eerder tegen Vi tesse geen kans zag het overwicht in cijfers uit te drukken, schoot het dit maal met scherp. Halver wege keek Willem II al tegen een 2-0 achterstand ROBSON ZEI NIET uit te sluiten dat Eric Cerets aan de kant wordt gehouden. Er mogen immers maar vier buitenlanders worden opgesteld. „Ik zal moeten bekijken of we met of zonder Kalusha spe len" PSV wil verbouwen Sprankelende zege op Willem II ARNHEM GPD Het 'ideale plan' kost 100 mil joen gulden en levert PSV een stadion op met 35.000 zitplaat sen. „Maar in feite is er nog geen plan", aldus vice-voorzit- ter Frits Schuitema gisteren, „we zitten nog in het stadium van rekenen en aftasten." PSV wil echter verbouwen en moet verbouwen. Schuitema: „Van de FIFA moeten in 1996 alle staanplaatsen verdwenen zijn. Als we dat in de huidige si tuatie realiseren, komen we uit op een stadion voor 20.000 mensen. Dat is te weinig. Bo vendien blijven de inkomsten dan wel gelijk, omdat zitplaat sen drie keer zo duur zijn als staanplaatsen." Dus wil PSV verbouwen en uit breiden. „We werken nu aan plannen voor een nieuwe tribu ne met ook weer business-seats en ruimten die voor andere doeleinden worden gebruikt: winkels, een bioscoop. Het ide ale plan zou 100 miljoen kosten, geheel door PSV zelf te financie ren. Dat geld moet je dus le- EREDIVISIE Ajax - Fortuna Sittard 3-1 (3-0) 13. Van Loen Toeschouwers: 17.0 l: Maessen en Paul ittum 1-0, 9. Gorré 2-0, 37. Sion 3-0, 50. c liter Luyten. Toeschouwers: 1200. I Vonk, Tebbenhoff, Simons en Sion 50 Ter Avest 2-1. 78. 3-2. Scheidsrechter: Van 0-1, 40. Metgod 0-2, 54. i Taument 1-3,85 Metgod 1 Reygwart Toeschouwers 9 200 Rode k 62. Di|kstra Gele kaart Di|kstra (Willen Blinker en Heus (heiden Feyenoord) De penningmeesters van Feyenoords tegenstanders wrij ven zich tegenwoordig vergenoegd in de handen. Nu Wim Jansen met zijn elftal weer stevig aan de weg tim mert, reist een menigte van enkele duizenden rood-witte supporters de club overal in het land achterna. Gister middag werd die aanhang voor zijn trouw beloond in de vorm van een sprankelende overwinning tegen Willem II: GPD-VERSLAGGEVER Een beter moment om eens fors uit je halen in de vaderlandse competitie had Feyenoord niet kunnen kiezen. Met Partizan Ti rana lootte de Stadionclub in de eerste ronde van het Europa Cup Il-toemooi een allesbehal ve aantrekkelijke tegenstander, die onder normale omstandig heden vrijwel lege tribunes in de Kuip zou opleveren. Door de show in het Brabantse land is de kans echter aanmerkelijk groter geworden dat ook Feye noords eigen penningmeester overmorgen een graantje kan meepikken van de sportieve op mars van zijn club. Dromen Wanneer de ranglijst in de ere divisie op basis van het aantal verliespunten zou worden sa mengesteld, zou Feyenoord thans op de derde plaats vertoe ven. Dromen doen ze daar in Rotterdam nog niet van omdat in de afgelopen jaren maar al te vaak is gebleken dat Feyenoord nogal eens ineenstortte op het moment dat men weer dacht aan te haken bij de top. Desondanks is de huidige vijf de plaats geen stap te hoog voor de in blakende vorm verkerende Rotterdammers en zelfs de meest kritische fans in de Maas stad beginnen te geloven dat er onder het bewind van Wim Jan sen en de herstellende Hans Dorjee iets moois groeit in Rot- teram-zuid. Waar Feyenoord een week eerder tegen Vitesse geen kans zag het overwicht in cijfers uit te drukken, schoot het dit maal met scherp. Halverwege keek Willem II al tegen een 2-0 ach terstand aan en mocht het van geluk spreken dat doelman Ro nald Jansen een knal van Regj Blinker met de vuisten tot cor ner kon verwerken en dat de Roemeen Damaschin na zijn simpele openingstreffer (op aangeven van Taument) op slag van rust naast de verkeerde kant van de paal mikte. Kritiek Het missen van vele kansen was voor aanvoerder Johnny Met god later aanleiding toch nog kritiek te uiten op het optreden van zijn ploeg en overdreven vormen van optimisme de kop in te drukken. „We hebben," stelde hij terecht vast, „weer niet vijftig procent gescoord. Ik wil er maar mee zeggen dat we Rob Witschge legt met het hoofd de bal terug. Tilburger Van Gastel loopt achter de feiten aan. foto anp nog veel te veel mogelijkheden onbenut laten." 'Big' John hoefde zichzelf niets te verwijten. In tegenstel ling tot Rob Witschge en de spitsen Damaschin en Kiprich, zorgde hij bijna voor het maxi male rendement. Metgod, bij wie de defensieve taken op de eerste plaats staan, holde in Til burg drie keer over de midden lijn. „Twee keer scoorde ik en de derde keer schoot ik op de paal. Niet zo gek, hè?" glunder de de libero, die zich niet meer wist dat hij veertien jaar gele den bij AZ ook eens twee maal binnen 90 minuten had ge scoord. Beide keren dat hij gisteren het net op het met zo'n 10.000 toeschouwers gevulde sport park van Willem II liet bollen (40e en 85e minuut), was er een heerlijk kletsend geluid te ho ren. Zijn zo vaak verguisde 'kale knikker' mocht hij ongehinderd bij de tweede paal tegen de bal dntkken. Metgod was daardoor samen met Gaston Taument de grote man in de Rotterdamse ploeg. Taument bezorgde zijn bewaker Meindert Dijkstra 'een ver schrikkelijke middag' en had evenals Metgod een belangrijk aandeel in de ruime zege. Na een combinatie met Jozsef Kiprich schreef hij zelf Feye noords derde doelpunt op zijn Rood Meindert Dijkstra was toen al lang en breed van het toneel verdwenen. Na een uur zag hij zich gedwongen de doorgebro ken Henk Fraser neer te sabe len. 'Rood' was het antwoord van arbiter Reygwart, die hem voor de pauze al het geel na een overtreding op Taument had voorgehouden. „Ik kon niet anders, het was de enige manier om te voorko men dat Feyenoord weer verder afstand zou nemen nadat wij via Van Gastel op 1-2 waren ge komen," verontschuldigde de rechterverdediger zich. „Die ro de kaart was volkomen terecht, die gele niet. Al ben ik de eerste om te roepen dat ik handen en voeten te kort kwam om Tau ment af te stoppen. Maar dat gold voor heel Feyenoord. Als deze ploeg elke week zo zou spelen, behoort men binnen de kortste keren weer tot de Ne derlandse top." EINDHOVEN GPD PSV vindt Nederland echt te klein. Tegen Vitesse, de koplo per toch, bleven vier basisspe lers aan de kant; Romario, Va nenburg, Popescu en Van Aerle namen liever geen risico met het oog op de Europa Cup-wed strijd tegen Besiktas, overmor gen. De club blijkt zich enige arro gantie te kunnen permitteren. In de wetenschap dat je in Ne derland tegenwoordig met vijf tien verliespunten nog kam pioen wordt, mag hier en daar een puntje gemorst worden. Tot gisteren had PSV nog geen ge bruik gemaakt van die moge lijkheid. Ook na de 'topper' tegen Vi tesse (1-2) is de landskampioen nog zonder puntverlies. In eigen huis had de ploeg van Bert Ja cobs iets meer moeten bereiken dan een kleine nederlaag. Vites se begon gretig tegen het defen sief ingestelde PSV, maar kon niet voor een verrassing zorgen. Tegen een PSV op voorsprong zat er voor Vitesse gisteren niet meer in dan een gelijkspel, dat de ploeg toch nog door de vin gers glipte. De eerste goal van PSV (schitterende treffer van Kieft met het hoofd bij de eerste paal op een voorzet van Eller- man) was nog niet rampzalig voor Vitesse. Nog geen zeven minuten later maakte Van Arum gelijk: 1-1. Maar op de tweede score van PSV (Kalusha koppend over de blunderende Van der Gouw heen) bleefVites se het antwoord schuldig. Dat Vitesse niet tot meer in staat was, was teleurstellend. PSV calculeerde kennelijk pal voor de return tegen Besiktas enig puntverlies in. Door de ab sentie van Popescu maakte Van Tiggelen zijn competitie-de buut. Dat had Vitesse moeten afstraffen. Ook Van Tiggelen weet nu da: oudere spelers na een langdoii ge afwezigheid extra veel möei te hebben in het ritme te ko- men. De ex-international spèdi bovendien in een nieuwe ploeg „Over 90 minuten bekeken bet ik niet ontevreden", zei de. vrije verdediger na afloop. Maar hij was tegen Vitesse onwennig bij balbezit en tastte drie keer opvallend mis bij èen verdedigende actie. Van Tinge len zal diep in zijn hart niet ver rast zijn als hij tegen F de bank zit, net als 1 tegen SW/Dordrecht'90. Robson zei niet uit te sluiten dat Eric Gerets aan de kant wordt gehouden. Er mogen 1 mers maar vier buitenlanden worden opgesteld. „Ik zal moe ten bekijken of we met of-zon der Kalusha spelen", aldus Rob son. De kans dat de Zambiaan wordt verkozen boven de Belgis evenwel klein. Het is eigenlijk een wondérlij ke situatie. Ruim twee jaar gele den werd Kalusha Bwalya voor drie miljoen gulden van Cercle Brugge gekocht. De linksbuiten had grote indruk gemaakt op de Olympische Spelen van waar hij met zes goals tops zou zijn geworden, als niet een zekere Romario bij de Brazilia nen een keer vaker had ge scoord. Van vergelijkingen met de Braziliaanse ster wil hij inmid dels niet meer horen. „Ik ben a! lang blij dat ik speel", zei hij gis teren. Tegen Vitesse maakte hj voor het eerst sinds t eens de 90 minuten vol, voorn* melijk bevestigend wat Robsoc terecht van hem vindt: een goe de invaller, niet meer dan dat 1-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 9800 Sparta - FC Twente 3-2 (1-1). 7. Dennis de 10 5 3 2 13 16 - 10 5 3 2 13 19 6 6 0 0 12 19 - BUITENLANDS VOETBAL 5 2 1 12 11 10 5 2 3 12 14 - 9 10 5 2 3 12 13-14 FC Utrecht 8 2 4 2 8 9 - SWOordr 10 3 2 5 8 19 - Groningen 8 2 3 3 7 11 - 0 2 7 2 6 - 21 TOPSCORERS er (RKC). Bergkamp (Ajax) 9 EERSTE DIVISIE Helmond Sport RBC 1-3 (1-1). 28 Heister 1-0, 29. Van Oeveren. 59 Mutsaers 1-2. 88. Mulsaers 1-3. Scneidsrechtei Nienhuis. Toeschouwers: 2000. Gele TOP - Emmen 0-1 (0-0) 75 Grummel 0-1 Scheids rechter Janssen. Toeschouwers. 2400 Gele kaart 28 Manden 11 Den Bosch 1-3(1-1) 1 Van Schiindel 0-1. ?rs 1 1 (strafschop). 50. Broeken 1-2. 64 indel 1-3. Scheidsrechter Luinge. Toeschou- rechter Schaap. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: De Gier en Crüden (Cambuur). Go Ahead Eagles Zeeland 4-2 (3-1). 12. Schenmng 1-0,19 Kasangala 2-0,32. Bosvelt 3-0,41. Schipper 3-1, 79. Dorst 3-2, 82. Boere 4-2. Scheid: renveen - Wageningen 0-2 (0-1), 4 Vink 0-1, 76. lan 0-2. Scheidsrechter: Van Haatten. Toeschou- 8800 Gele kaarten: Verbeek (Heerenveen) en Keeken (Wageningen) idam - NEC 1-0 (1-0) 11. Assorgia 1-0. Scheid: Hoop 5-0,77 Mulders 6-0, 78 Regtop 7-0.90 Tam mer 7-1 Scheidsrechter Kloeg Toeschouwers: 2400. 1-1 Scheidsrechter Brekelm; 10 4 5 1 13 17-11 11 5 3 3 13 32 - 21 11 5 2 4 12 20 - 16 3 3 11 20-15 11 2 3 6 7 9 - 22 3r 11 3 1 7 7 16 - 30 I 11 1 3 7 5 11 - 20 s lste periodekampioen BRUSSEL ANP De topclubs in België hebben afgelopen weekeinde lustig ge scoord en solide verdedigd. An- derlecht, KV Mechelen en Club Brugge maakten samen elf doelpunten en behoefden geen treffer te incasseren. Anderlecht is koploper, met een punt voor sprong op Mechelen en drie op Brugge, dat nog een duel te goed heeft. De Nederlandse spitsen zorg den goed voor hun reputatie. René Eykelkamp maakte twee doelpunten voor KV Mechelen, Foeke Booy en Johnny Bosman eentje voor Club Brugge en An derlecht. En verder: Peter van Vossen en Maurice van Ham voor SK Beveren (3-0 tegen Kortrijk), Eric Viscaal voor AA Gent (2-3) bij RWDM. Engeland De Engelse international lan Wright heeft zaterdag voor zijn nieuwe werkgever Arsenal in de competitie gedebuteerd met een heuse hattrick. De aanval ler, die vorige week maandag voor 8,5 miljoen gulden werd overgenomen van Crystal'Pala ce, droeg met zijn drie treffers na rust fiks bij aan de royale ze ge van de landskampioen (4-0) op het laaggeklasseerde Southampton. Manchester United gaat on verdroten door richting de eer ste titel sinds 1967. De overwin ning bij Tottenham Hotspur, waar Gary Lineker voor de 100ste keer in de basis stond, kregen de Mancunians aller minst cadeau. Mark Hughes be zorgde de bezoekers in de 21ste minuut weliswaar een voor sprong, voor rust herstelde .de Schotse international Gordon Durie, de derde speler die dit seizoen scoort tegen Manches ter United, het evenwicht. Vier minuten voor tijd zorgde „Cap tain Marvel" Bryan Robson met een kopbal voor de beslissing. De spelbepaler vergrootte de voorsprong van United op Leeds tot zes punten. De voor lopig belangrijkste achtervolger kwam bij Norwich niet verder dan 2-2, één van de vele gelijke spelen van de elfde ronde. Ogen in je rug hebben. Dat gaat hier blijkbaar op voor Antoine Hey van Fortuna Düsseldorf en Thomas Schaaf van Werder Bremen. foto epa FRANKFURT ANP Na afwezigheid van een week is Eintracht Frankfurt terug als aanvoerder van de hoogste af deling van het Duitse voetbal. Door de overwinning op Borus- sia Dortmund (3-0) passeerden de Frankfurters Vfb Stuttgart, dat in de topper van het week einde een punt verspeelde aan Hamburger SV (1-1). Evenals Eintracht en Stuttgart heeft Leverkusen vijftien pun ten. uit elf ontmoetingen. Vrij dag had Leverkusen de uitbeurt tegen Bochum met glans door staan (2-0). Alle ogen waren gericht op Hamburg, maar zoals wel vaker had de als topwedstrijd aange- kondige ontmoeting in het Volksparkstadion onvoldoende niveau. In de vierde minuut bracht Spörl de thuisploeg op voorsprong, acht minuten voor rust maakte Frontzeck gelijk. Vfb-trainer Daum verweet zijn ploeg een lafhartige houding. Het was typerend dat HSV te weinig lef had daarvan te profi teren. Met een punt achterstand op de top drie bezetten de Hamburgers de vierde plaats. Tegenstanders die het Wald- stadion betreden, laten veelal snel de hoop varen. Eintracht Frankfurt is in eigen huis erg sterk. De doelpunten van We ber, Sippel en Möller werden keurig over anderhalf uur voor het oog aanvaardbaar voetbal verdeeld. Maar het weerwerk was zwak. Juist Borussia Dort mund heeft dit seizoen een slechte reputatie in uitwedstrij den opgebouwd. Titelverdediger l.FC Kai- serslautem had een schotvaar- dige dag. Maar het had na een krap een uur te stellen met niet meer dan tien spelers bij de te genpartij. Borussia Mön- chengladbach, dat in de vooraf gaande week ook al trainer Von Bruch verloor, zag Stefes we gens herhaald grof spel (twee keer geel) van het veld verdwij nen (4-2). Voor aanvang van l.FC Dyna mo Dresden - MSV Duisburg (0- 0) kwam het tot gewelddadighe den. Een vijftigtal Duisburgse fans trokken een spoor van ver nielingen door de binnenstad van Dresden. In het stadion wa ren ze bijna uitgeraasd: een suppoost moest gewond in het ziekenhuis worden opgenomen. ROME AFP/Reutef Juventus, topfavoriet voor de ti tel in Italië, staat na vijf speelda gen alleen op kop, mede door een plensbui in het San Siro- stadion van Milaan. Juventus won thuis met 2-0 van Bari. Milan stond met 1-0 voor (doel punt Evani) tegen Genua, maar zag de wedstrijd in de vijftigste minuut vanwege de regen ge staakt. Het veld was toen onbe- Juventus moet het teleurstel lende vorige seizoen goedma ken en is in elk geval goed ge start, met acht uit vijf. Baggio op ende de score na tien minuten uit een strafschop, Schillaci was neergelegd. De Duitser Kohier maakte na ruim een half uur 2-0 na een solo. Vier clubs volgen op een punt van Juventus: Sampdoria, Napoli, AS Roma en Intemazionale. Kampioen Sampdoria won voor de tweede keer op rij met 4-0. Vorige week van Inter, gis teren tegen Ascoli. Alle doel punten vielen voor rust en wa ren van het spitsenkoppel Man- cini (2) en Vialli (2). Vialli, die een keer van elf meter scoorde, is topschlitter met vijf doelpun ten. Lazio, dat vorige week voor het eerst in zeventien jaar de leiding had genomen, kwam thuis tegen Inter in de eerste minuut achter. Ferri kopte na een vrije trap van de Duitser Brehme raak. Overigens deden vijf Duitse internationals mee: Riedle en Doll bij Lazio, Breh me, Klinsmann en Matthaus bij Inter. Riedle, hersteld van een blessure, viel pas na de pauze Spanje Na vier speeldagen in de Spaan se competitie heeft kampioen Barcelona al vier punten achter stand op de grote clubs uit de hoofdstad Madrid, Atletico en Real. Barcelona verloor bij Gijon met 1-2, ondermeer door een gemiste strafschop van Koe man. Atletico Madrid is koploper, BUITENLAND BELGIE: Charleroi - Standard Luik Mechelen - Cercle Brugge 6-0, FC Li SK 2-3, SK Beveren - KV Kortrijk 3-0, CL! Brugge - Racing Genk 3-0, Waregerr werp 2-1, RWDM - AA Gent 2-3, Loket» heeft zelfs nog geen enkel doel punt tegen. De zege bij Socie- dad (2-0) kwam tot stand door doelpunten van Moya en Viz caino. De Duitser Schuster was uitblinker. Real Madrid heeft vier keer gewonnen, een doel- gemiddelde van 9-2 en toch, blijkbaar, behoefte aan Leo Beenhakker als technisch direc teur. Barcelona verloor beide uit wedstrijden. Bij Sevilla en, za terdag, van Gijon. Met de rust was het 1-0 dankzij Abelardo. Vlak voor de pauze miste Koe man voor de tweede keer als speler van Barcelona een straf schop. Doelman Emilio stopte de inzet. Monchu Suarez maak te 2-0, waarna Salinas de aari- loöp nam van de tweede straf schop die Barcelona kreeg te nemen. Hij scoorde. Richard Witschge stond ten koste van Stojtskov in de basis, maar werd iq de 49ste minuut vervangen door de Bulgaar. Valencia, de club van Guus Hiddink, won bij Mallorca met 1-0 en is met vijf punten een goede middenmo- Cagliari - Torino 0-1, Cre Juventus 5-8 AS Roma Sampdoria 5-7 Inter Napoli 5-7 AC Milan 2. Dundee United - Motherwell 2-2, Dunf ne - St Mirren 1-4, Falkirk - Heart of Midk 1-2, Hibernian - Celtic 1-1, Glasgow Rang» Rangers 2-2, Liverpool 1-1, Luton Town - Not- City - Oldham 1-2, Town - Notts County 1-1, Mane 2-2, Nottingham Forest - Hotspur - Manchester United 1-2. DUITSLAND: Dynamo Dresden - Duisburg0 Schalke '04 - Karlsruher SC 3-1, FortunaD seldorf - Werder Bremen 0-0, Eintracht Fry furt - Borussia Dortmund 3-0, Hamburger? VfB Stuttgart 1-1, l.FC Kaiserslautern - Bcr. sia MOnchengladbach 4-2, Stuttgarter Kid - Hansa Rostock 1-1, VfL Bochum - Leverta 1 0-2, l.FC Nürnberg - Bayern München Frankrijk Paris St. Germain is ook op de twaalfde speeldag van de Fran se competitie ongeslagen gehe ven. Een overigens schamel ge lijkspel (0-0) bij Rennes vol deed. De trotse status is niet voldoende voor de eerste plaats op de ranglijst. Die wordt bezet bezet door Monaco. De hoofd stedelingen moeten ook Olym- pique Marseille voor zich dul den. Voor de verrassendste uitslag van de twaalfde speeldag teken de middenmoter Cean, dat Monaco versloeg (1-0). Grave- laine scoorde. Het was de twee de nederlaag voor de bekerwin naar en nummer twee van het vorig seizoen. Olympique profiteerde maar half van de misstap. In de uit wedstrijd tegen Auxerre ver speelde het rijkste Franse voet- balbedrijf een punt (1-1). Papin benutte een strafschop, nadat Prunier Auxerre al na acht mi nuten op voorsprong had gezet Etienne - Nancy 3-0, Toulon - Montpellier 1-1, Metz - Cannes 1-2, Renre gi-Samsun 2-1, Bolu-Bursa 2-1 Besiktas 5-13 Trabzon Galatasaray 5-13 Sariyer Penafiel 2-2.» J Pacos Ferreira - Famalic* 1, Torrense - Benifica 1-3, Boavista - Fi 2-0, Estoril - Beira Mar 1-0, Sporting -| portivo Coruna - Valladolid 1-0, Albacete diz 0-1, Burgos - Tenerife 3-1, Mallorca lenen 0-1, Espanol - Osasuna 3-2, Real&d dad - Atletico Madrid 0-2, Real Zaragtf GRIEKENLAND: Lans: 3ierikos 3-1Panathinaikos - Athinaikos 1 Panathm. 5-8 Apollon Olympiakos 5-8 PAOK

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14