Sport Fides Pacta droogt Swift af in de regen 'TOP is nu een collectief Badmintonners Vlietwijk laten met zich spotten Weergoden werken niet mee op Masters Bataven achteraan in promotiefinale Maandag 16 september 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: RUTGER j HOOGERDUK NIEUWSLIJN Luba Leiden wint oefenduels LEIDEN - De basketballers van Luba Leiden hebben dit week einde twee oefenduels winnend afgesloten. In Soest werd Dunc- kers uit Hilversum gisteren door Leiden aan de kant geschoven: 76-67 (44-27). Scores: De Ruyter 12, Zevenhoven 12, Van der Maas 11Op zaterdag klopten de Leidenaars New Stars uit Nieu- wegein met 115-63 na een 49-26 ruststand. Scores Leiden: Van der Maas 26, Loet de Ruyter 18, Jack Ginjaar 15, Richard Zeven hoven 15. Roksnoer wint meerkamp Bataven LEIDEN - Een aantal jonge Leidse atleten leverde vrijdagavond en zaterdag goede prestaties bij een meerkamp georganiseerd door De Bataven. Meest opvallend was de winst van Elsemieke Roksnoer van de organiserende vereniging. Roksnoer verbeterde het clubrecord tot 3791 punten. Ook clubgenootje Thirza Hom kwam hoger uit dan het oude record (3643). Roksnoer liep onder meer 12,9 op de 100 meter horden en sprong 1,50 hoog. De tweede dag werd ze op de 600 meter tweede achter Hom (1.45,4 om 1.45,7). Marijn Nieuwland won ondere andere door 5,08 ver en 33,34 met de speer bij de jongens C eerstejaars. Bij de tweedejaars viel vooral Katwijker Frank Vennix op. De atleet van AV Rijnsoever werd derde met 4975 punten (2.55,8 op de 1000 meter). Winst softbalsters Wassenaar LEIDEN - De softbalsters van Wassenaar hebben de double- header tegen Birds uit Zoetermeer gewonnen: 1-0 en 4-3. De eerste wedstrijd werd pas in de tie break beslist door een punt van Karen Weber op een honkslag van José Bekooy. De tweede wedstrijd had een boeiender scoreverloop. Nadat Wassenaar in de eerste inning een 2-0 voorsprong had genomen, kwam Birds in de zesde inning sterk terug met een 2-3 voorsprong. Wasse naar liet zich de overwinning echter niet ontnemen en scoorde in dezelfde inning de gelijkmaker èn het winnende punt via Son- ja Pannen op een honkslag van Corstanje. Europa Cup squash voor Victoria ODENSE - Het vrouwenteam van Victoria Rotterdam heeft dit weekeinde voor de tweede achtereenvolgende keer de Europa Cup squash gewonnen. In Odense (Denemarken) zegevierden Jacqueline van Nauta-Lemke, Marjolein Houtsma en José Hou- ben achtereenvolgens over de landskampioenen van Finland, Denemarken en Schotland. In de finale werd het Finse Tampere voor de tweede keer versla gen: 2-1. Jacqueline van Nauta-Lêmke en José Houben bleven opnieuw ongeslagen. 19 DE FINALES VAN de Mas ters vielen gisteren in het wa ter. Slechts de winnaars in D werden bekend. De overige finales worden zaterdag af gewerkt. Conditie-tekort breekt Pernix opnieuw op LEIDEN» BRAMV LEIDEN FRITS FALLAUX BADMINTONMEDEWERKER In de eerste speel week van de landelijke badmintoncompeti- tie zijn degradanten Leiden en Lisse het seizoen goed gestart: beide teams zegevierden met 5- 3. Eersteklasser Vlietwijk daar entegen had geen schijn van kans tegen Velo 2. Bij Meren- wiek deed zich de unieke situa tie voor dat teams 1 en 3 de thuiswedstrijd niet konden uit spelen wegens tijdgebrek. In de vierde klasse waren Spotvogels en Veglo goed op dreef, maar bij Vlietwijk 2 en Lisse 2 wilde het nog niet lopen. In de eerste klasse werd de korte voorbereidingstijd van Vlietwijk genadeloos afgestraft door Velo 2: 11-0.' Saillant detail is dat ex-teamlid Erik Bokhorst een belangrijke bijdrage leverde aan de Velo-show. Sonja Groe- neveld: „Velo 2 speelt al een paar jaar in dezelfde opstelling met cracks als Rik Versteegh en Aries Tjin Asjoe. Daar kwam nog bij dat ze al zes weken ge traind hadden, aangezien ze over eigen accommodatie be schikken." Volgens Groeneveld moet haar team net als vorig seizoen gewoon nog z'n draai vinden. In de tweede moest Leidens hoop in bange dagen Meren wiek de thuiswedstrijd tegen Drop Shot 4 bij de stand 3-4 af breken. De matige start van Me ren wiek was onder meer te wij ten aan het feit dat Rob Burger- jon en Ilse Spierings de vakantie nog op het netvlies of in de be nen hadden. Daar kwam nog bij dat hun tegenstanders gevrees de B-spelers zijn. Sandrina Leemans daarentegen speelde ontzettend goed: tegenstandster Versteegh werd met 11-3, 11-9 opgerold. In de derde klasse is Leiden de competitie goed begonnen: Drop Shot 5 werd in Den Haag met 3-5 verslagen. Het jeugdig talent van Drop Shot maakte het de Leidenaren in de enkels knap lastig, maar in de dubbels was Leiden duidelijk de sterkste. Ook Lisse, dat net als Leiden vorig seizoen nog in de tweede klasse uitkwam, speelde een veelbelovende openingswed strijd. Op Schiphol ging Airsport 2 met 3-5 ten onder. Van Lisse maakte debutant Bert de Geus een goede indruk. Tegen Paul Roest kwam hij net te kort (8- 15,15-3,15-11), maar in de ge- mengddubbel met Christine van Santen speelde hij beres terk. De winst in beide ge- mengddubbels stemt Van San ten hoopvol, omdat juist die partijen vorig seizoen vaak de doorslag gaven. Merenwiek 2 was nog niet voldoende in vorm om het gast heer Zijderveld 7 lastig te ma ken. In Amstelveen werd met 6- 2 verloren. Alleen in het man- nendubbel speelden Paul Roe- landse en Danny Plug als van ouds: 1-15,6-15. De derby Merenwiek 3 - Lei den 2 was een spannende con frontatie tussen de oude garde van Leiden en het veel jongere team van Merenwiek. In de en kelpartijen nam de thuisploeg een 3-1 voorsprong. Het verlies van beide vrouwenenkels was volgens Jan Slingerland (Leiden) te wijten aan het ontbreken van wedstrijdritme. De wedstrijd werd bij de stand 4-3 afgebro ken wegens tijdgebrek. Wassenaar verloor met 5-3 van Duinwijck 6. Het waren met name de sterke mannen van de thuisploeg die hiervoor verant woordelijk waren. In de vierde klasse had Veglo geen moeite met Nieuw Vennep: 7-1. Nieuw komers Els Koomen en Raridy Thepass gaven direkt hun visi tekaartje af. De derby Spotvogels Vlietwijk 2 werd met 6-2 door de Leiderdorpers gewonnen. De punten van Vlietwijk werden gescoord door Scarlet van Echt en Remco Romein. Volgens Guy Boissevain (Spotvogels) was het team uit Voorschoten technisch goed, maar schortte er het een en ander aan de wedstrijdmen taliteit. Het gerenoveerde Lisse 3 deelde de punten met Apollo: 4- 4. Volgens Kolmus had er nog meer in gezeten, ware het niet dat Hellen Bosje letterlijk met het verkeerde been uit bed was gestapt: een knieblessure belet te haar om mee te spelen. Lisse 2 was niet opgewassen tegen de KO Flyers uit Naarden: 2-6. Net als in Lisse 3 hebben slechts twee spelers landelijke competitie ervaring: Robbert Dedding en Lisette van Schie. Van Schie en Bianca van der Swet zegevierden in de vrou wenenkels. KORFBALMEDEWERKER Overgangsklasser TOP is aan merkelijk sterker uit de start blokken gekomen dan vorig sei zoen. Werd de eerste zege toen pas in de zesde competitieron de behaald, zaterdag was het in de tweede ontmoeting tegen ex- hoofdklasser ZKC'16 al feest in Sassenheim: 16-12. Coach Theo Korporaal rekent er derhalve op de rest van het seizoen mee te draaien in de top van de over gangsklasse C, in plaats van de onderste regionen. Het vertrek van Anne van der Zaag heeft in zekere zin een po sitieve uitwerking op de Sassen- heimse formatie. Niet langer mag men erop rekenen dat de sterspeler, ooit eenmalig op de reservebank van Oranje, wel voor uitkomst zal zorgen. „TOP speelt nu als een collectief', al dus een tevreden Korporaal na afloop, die Ron van der Willik een uitstekende partij zag spe len als vervanger van de ge schorste Frank Nijenhuis. Deze liep vorige week in het duel te gen ODO(M) tegen rode kaart op. „Volkomen onterecht", be nadrukt Korporaal ten overvloe de. „Vandaar dat we ook een protest hebben ingediend. Uit de uitspraak van de tuchtcom- missie kun je dat ook afleiden. Gezien z'n reputatie was Frank er anders nooit met slechts e'e'n wedstrijd afgekomen." Van der Willik's succesvolle invalbeurt bezorgd hem wel nieuwe hoofdbrekens. Met Ger- co Langelaan (5 treffers Ron van der Willik (4), Aad Wiege- rink (3), Tim van der Horst (3) en Frank Nijenhuis heeft hij de beschikking over vijf gelijkwaar dige mannen. „Een luxe-pro bleem'", aldus Korporaal. „Ik ga het niet uit de weg. Het houdt de druk op de selectie. Nie mand is zeker van zijn plaats, dus men kan het zich niet per mitteren even te verslappen." Ondanks alle lof plaatste hij toch ook enige kritische kantte keningen. Van de Sassenheimse vrouwen gaat nog te weinig dreiging uit en niet de gehele wedstrijd tegen ZKC'16 was TOP volledig bij de les. Na een bliksemstart (2-0 door Ron van der Willik), afgesloten met een 7-4 ruststand, volgde een wat zwakker derde kwartier. De voorsprong slonk van 9-5 tot 9- 7 en hoewel TOP door treffers van Aad Wiegerink en Stella Tiggelman weer snel de marge herstelde (11-7), bleef de gena deklap uit. De op dat moment volledig uit het lood geslagen Zutphense ex-hoofdklasser ont liep daardoor een forse neder laag. Het verschil bleef nu tot vier treffers beperkt: 16-12. In de tweede competitie ronde won Fides Pacta ge decideerd van Swift met 11-2. De Danaïden moest de punten aan Trekvogels laten: 8-4 verlies. Pernix kende geen problemen met De Meeuwen en won met 6-9. Fiks leed een 15- 11 nederlaag tegen Vrien denschaar. LEIDEN «KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER Fides Pacta, benutte in tegen stelling tot vorige week, gisteren tegen Swift wel de verkregen kansen. Vooraf was coach Nelis Vaane nog somber gestemd. „Swift is gedegradeerd uit de overgangsklasse en is van zins daar volgend seizoen weer te acterenaldus Vaane, die con stateerde dat de Amsterdam mers dat idee voorlopig in de ijskast kunnen zetten. Fides nam snel afstand; de score van Sander de Haas betekende 3-1 en met ruim opgezette aanval len kon de voorsprong worden vergroot naar een 6-1 ruststand. Zuiver schietend en door doorbraken af te ronden die vanuit het verdedigingsvak(l) werden aangegeven, werd de Amsterdamse ploeg in de regen afgedroogd. Bettina Buikstra (2x) en Henk van der Waals (3x) tekenden voor 9-1 en na het tweede doelpunt van Swift zorgden Wies Armitage en René van der Vooren (3x) voor de 11- 2 eindstand. Waarschijnlijk stond ^en con ditie-tekort een ruime zege van Pernix in de weg. Een uitste kende eerste helft tegen De Meeuwen kende na de thee geen vervolg. De Meeuwen-de fensie stond de Pemix-vrouwen aanvankelijk veel ruimte toe, die daar gretig gebruik van maakten. Na doelpunten van Erika Velders en Heieen Zuur mond zorgde Carla Kuipers voor 1-4. Peter Kuipers verzil verde een strafworp waarna André de Winter en Robin Ar- noldus voor een 2-7 ruststand zorgden. Pas tien minuten voor het einde zorgde dezelfde Amoldus voor de achtste score van de oranje-kragen, na een periode van minder scherp spel en ge miste kansen. „Dat gebeurde vorige week ook. ik houd het op een conditie-tekort", meldde Rob Siemer. De Puttense tegen standers konden daardoor tot 6- 7 naderen. De in het veld geko men Tanja van der Sluys zorgde voor de 6-9 einduitslag. Slechts één helft kon Fiks uit de voeten op het kunstgrasveld van Vriendenschaar. „Toch mag dat niet als de doorslaggeven - defactor worden aangerekend, we speelden gewoon een mati ge tweede helft wist Daan Vreeken. In het eerste bedrijf had de Oegstgeester ploeg het initiatief. Theo Vreeken opende met twee treffers. Zijn invaller- vakgenoot Robert van der Kraan (voor de geblesseerde Jaap Riet dijk) scoorde 1-4. Vrienden schaar kon terugkomen tot 5-5. Reinetta de Mooy en Matthys de Visser zorgden voor de 8-7 ruststand. Na het verwisselen van de bordjes liep het niet meer bij de Oegstgeester ploeg. Slechts van af de strafworpstip kon worden gescoord. Vriendenschaar kwam wel tot velddoelpunten en bouwde een 11 -7 voorsprong op. De in totaal zeven doelpun ten van Theo Vreeken waren niet voldoende om een punt uit Hardinxveld mee te nemen. Einduitslag 15-11. Falend aanvalsvak Een falend eerste aanvalsvak èn de provocatie van Trekvogels leidde de nederlaag van De Da naïden in. "Wanneer je geen schot hebt en de scheidsrechter staat alles toe wat verboden is, kun je niet winnen", blikte een teleurgestelde Janko Breedveld terug. Het fysieke spel van de opponenten ontregelde de aan vallen van de Leidse ploeg. Trekvogels kon daar niet al te veel treffers tegenover zetten. Bij de stand 3-2 in de laatste mi nuut voor rust mocht Heiko Lo cher van de strafworpstip aan leggen. Na de gemiste kans zag Trekvogels kans in de laatse kans om wel tot een score te ko men. "Het cruciale moment in de wedstrijd", aldus Breedveld. Marcel Keyzer schoot na rust wel direct 4-3 in, maar daar stonden drie doelpunten van de Faas en Van Schie voor de bui binnen LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Lisette Faas en Harold van Schie mochten zich gisteren als eersten Master 1991 noemen. Beide D-spelers waren overi gens als enigen voor de bui bin nen. De B- en C-spelers mogen aanstaande zaterdag op Uni cum om de hoogste eer gaan strijden. Het tennisseizoen had zich geen slechtere laatste dag kun nen voorstellen. Aan het begin van het jaar zat het de wed strijdleidingen niet mee met de regen, maar voor het overige werden de wedstrijden vrijwel altijd bij stralend weer afge werkt. Juist op de Masters werk ten de weergoden niet mee. Lisette Faas en Harold van Schie konden er niet echt mee zitten. De vijfhonderd gulden die klaar lag voor de winnaars hadden zij al binnen. Faas be kroonde haar sterke tweede helft van het seizoen met de Masterstitel. Aan het begin van het jaar bezat de Unicumse nog de E-status, maar het is hard ge gaan met haar. En dat terwijl ze een miniem aantal D-toernooi- en afwerkte en pas in het laatste toernooi van Nieuwe Sloot haar deelname veilig stelde. Via een ongeslagen eerste ronde was ze zaterdag te sterk voor Madeion Buys in de kruisfinale. Tegen topfavoriete Heddy Boers ze won zowat elk toernooi waar aan ze meedeed bleek ze net even iets vaster. Boers, die via Carmen Delsasso in de eindstrijd kwam, zag met lede ogen toe dat degene die haar eerder dit seizoen een van die weinige nederlagen had toege bracht, de betere dag had. Met twee maal 6-4 was de immer glimlachende veertienjarige de gelukkigste. Ongeslagen Harold van Schie speelde zijn sterkste toernooi van het sei zoen. De Merenwijker werd on geslagen winnaar. Ook Dennis de Roo kon hem in de finale niet stuiten. De Roo was min of meer onverwacht tot de eindstrijd geraakt. In de poule wedstrijden had hij al de onder linge stand met vriend en favo riet Timo van der Voort gelijk getrokken en ook Mark Broxter- man moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in de student Nederlands. Van Schie had op zijn beurt Van der Voort de weg naar de zevende con frontatie met zijn clubgenoot belet en was in de finale duide lijk de betere. Hij hield zijn te genstander constant onder druk, zodat De Roo zich moest beperken tot het terugbrengen van de ballen. Nadat de eerste set met 6-3 naar de Merenwij ker ging, kwam de speler van de Hazerswoudse TC met 5-4 voor en mocht gaan serveren voor de set. Van Schie trok echter gelijk, kreeg bij 6-5 zijn eerste match point, maar kon toch niet voor komen dat De Roo er een tie break uitsleepte. Vervolgens bleek hij toch kansloos. Met 7-3 nam Van Schie de felicitaties in ontvangst. Marco van Trigt kreeg het za terdag in de halve finale in B zwaar te verduren tegen Tom Buffers. De Hillegommer moest heel diep gaan om zich te re vancheren voor de verloren fi nale van vorig jaar. De aanko mende A2-speler kon zich pas na 6-2; 3-6 en 7-6 verzekerd we ten van een optreden in de fina le. Hij krijgt in de eindstrijd te maken met Jan-Willem Lugt- hart, die Onno Guinau terug wees. De vrouwen B-finale wordt betwist tussen twee speelsters van de Munnik. Sas- Rotterdamse ploeg tegenover. Sandra Slingerland i2x) scoorde 7-4. De ingevallen Erik Krom hout kwam niet tot een score waardoor de einduitslag op 8-4 werd bepaald. De twee doelpunten van De Tovers in de beginfase brak Zui derkwartier uiteindelijk op. Hard werkend, maar zoekend naar de juiste vorm speelde de Piket-ploeg niet imponerend. „We werken hard aan het zoe ken naar de juiste taaverde- ling", zei trainer Piket. De dit seizoen debuterende Saskia de Roode opende de score namens Zuiderkwartier (1-2). Een sterk spelende Els van Lunteren (3x) hield haar team in de race. Na de 2-3 ruststand kwamen de blauw-gelen in de slotfase nog erg dichtbij door doelpunten van Martin Verhorik en Mark Zierkzee. Maar de tijd was te kort om de 7-8 stand nog te ver anderen. In dezelfde tweede klasse wist De Algemene opnieuw te win nen. Ditmaal van TOV. De goed op dreef zijnde Gravenkamp- equipe controleerde de hele wedstrijd. Ramond Terwiel doorboorde vier keer de korf. Marcel van Duyvenbode wist direct na de 4-6 ruststand te scoren. Annemiek Mollooy, Bep de Mooy en Diane Hoppen- brouwer hadden namens de da mes het aandeel in de 6-12 overwinning. Slechts de eerste helft kon ODS tegen Velocltas volgen. Sterk spel van Jeroen van Driel (4x)zette de Leiderdorpers op het goede spoor. Direct voor (6- 5)en né rust (7-5) schoot hij raak. Die klap kwamen de Rijs- wijkers niet meer te boven. Met goed combinatie-spel werd de 10-7 overwinning behaald. Bert van Osnabrugge scoorde drie maal. Crescendo zet de positieve lijn voort. Ditmaal moest Olym- piaan eraan geloven. Na rust (4- 3) nam Crescendo het heft in handen. De vele plaatsfouten van de Hagenaars werden reso luut afgestraft. Dubbele scores waren er van Henk Alberts, Ho ne Lepelaar. Wijnand Alberts en Marlies Brouwer. Door het col lectieve scoren kon gemakkelijk de wedstrijd worden uitge speeld. Het wedstrijdformulier vermeldde een 9-4 einduitslag. Marco van Trigt moest in de halve finale in B tegen Tom Buffers diep in zijn reserves tasten. archieffoto wim dijkman kia Paauw mag gaan proberen de verloren poulewedstrijd te gen Marieke Bethlehem goed te maken. Marc van Doom won bij de mannen in C van Martijn Zandvliet en neemt het op te gen Bart Blok die van rivaal Walther Jacobs won. Jolanda Mens bereikte zoals verwacht de eindstrijd door Yvonne Schoordijk te kloppen. Zij maakt zich nu op voor een her nieuwde confrontatie met Yvonne van Hensbergen, die Annemarije van Overschot in drie sets eronder kreeg. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De vrouwenploeg van De Bata ven kwam gisteren duidelijk te kort voor promotie naar de lan delijke eerste divisie. De Leidse atletes werden in de finalewed strijd van de eerste klasse op ruime achterstand achtste. De mannen mochten op de valreep nog officieus meedoen maar eindigden incompleet op een laatste plaats. De vrouwen van De Bataven waren op basis van één compe titiewedstrijd districtskampioen geworden. In de finalewedstrijd bleken de andere districten ech ter sterkere verenigingen af te kunnen vaardigen. Bovenop het gebrek aan echte uitschieters kwam toen ook ook nog de af zegging van Ghilaine Honders. Deze factoren zorgden voor een achtste plaats met 11821 pun ten, 1600 punten te weinig voor de promoverende derde plaats. Dit. hoewel ongeveer ver wachte, toch wat tegenvallende resultaat verhult wel een aantal goede persoonlijke resultaten. Zo liep Regina van Duyn naar een klinkende overwinning op de 800 meter. Van Duyn haalde met haar 2.13,21 de meeste punten (880) binnen voor de club waarvan ze pas dit seizoen lid werd. Ook Astrid Weynen is altijd goed voor een redelijk aantal punten. Ondanks een gladde aanloop door de regen wierp de speerwerpster 36 me ter en vier centimeter. De kogel stootte Weynen naan 8,05. Veterane Marian Runcianu verwerkte de vertrouwde dub bel van de 100 meter horden en het hoogspringen. Na een 15,6 over de horden liep het hoog springen, net als bij diverse an dere deelneemsters, in de soep door de gladde aanloop. Op de 400 meter kwamen twee jonge Bataafsen aan de start. Sprint ster Paula Veldhuizen, vroeg in de middag op de 100 meter al zeer rap met 13,26, snelde in haar tweede 400 meter ooit naar een tweede persoonlijk re cord van 63,98. Nog veel sneller ging eerstejaars A-juniore Sas kia Engels. De talentvolle Ba taafse die bij de afgelopen NK nog zesde was op de 800 meter, stelde haar persoonlijk record bij tot 60,80. De mannen van De Bataven hoorden zaterdagavond pas dat ze mee zouden kunnen doen. Naast de blessures van bijvoor beeld Han Kulker en Jan lansen werden de roodhemden daar door gehinderd door afwezige atleten die op die korte termijn niet meer te bereiken of niet meer beschikbaar waren. Eén atleet schitterde desondanks toch weer. De 21-jarige loost la Lau won namelijk met over macht de 1500 meter. Na de es tafette en het speerwerpen (39,36) had de geblokte mid- denlangeafstands-atleet nog ge noeg energie over om 3.47,86 op de klokken te bnogn )p de 100 meter liep Steve Ringe ling 11,33, acht tienden langza mer dan nationaal kampioen Paul Franklin (10,53). Luuk Steenbergen bleef qua tijd Henk Ravensbergen net voor op de vijf kilometer 15.18 om 15.21).

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19