Sport Quick Boys vervolgt kampioenschapsrace Katwijk oogst sympathie maar komt opnieuw niet tot scoren Noordwijk is tevreden met doelpuntloze deling Schlemielige nederlaag Leiden RCL slaat tegen SV'35 toe in slot Vermin helpt FC Lisse aan eerste zege DELFT» Robert Vermin was zaterdag te gen Vitesse Delft goud waard voor FC Lisse. De linksbuiten stond met drie aangevers aan de basis van de 3-2 zege. Met de komst van de oud-Noordwij - ker Vermin lijkt de zwakke be zetting van de vleugels bij FC Lisse verleden tijd. In de 24ste minuut kwam FC Lisse na een goed lopende aanval over links door Erik Kattenberg aan de lei ding. FC Lisse wist ondanks de druk van Vitesse-kant met 0-1 de rust te halen. In de 48ste mi nuut ging keeper Paul Veenboer volledig de mist in door bij een spelhervatting de bal tegen de rug van zijn eigen verdediger Ralph Polman op te schieten. FC Lisse bleef echter niet te lang stil staan bij deze tegenvaller en uit een comer van alweer Ver min was het Mark Ens die met een snoekduik bij de eerste paal voor 1-2 wist te zorgen. Nadat Vitesse voor de tweede keer op gelijke hoogte was gekomen be paalde Radjin de Haan uit een vrije trap van Vermin de eind stand op 2-3. Vitesse Oetft - FC üsse 2-3 (0-1). 23 Kal tent>cg 0 1 48 Polman eiRe" ooel 1-1. 53 EnS l 2. 60 Tuig 2-2, 70 De Haan 2 3 St*e«<Jve<Mer Egoom toeschouwen 500 (FcCssè) 8 FC lis» Veen boe-Mase«-eKJ. Polman. De Ke>- Van Ror^en. Van oer Puren Ens, De Haan Kanenberg (Rasl. Vermeulen (Water) en Vermin Brazilië en Argentinië groepsaanvoerder ASUNCION AFP Drievoudig wereldkampioen brazilië en tweevoudig wereld kampioen Argentinië zijn door de Zuidamerikaanse voetbalf ederatie gepromoveerd tot groepsaanvoerder in de kwalifi caties voor de eindronde van het WK voetbal in 1994 in de Verenigde Staten. Brazilië voert groep A aan (met Colombia. Pa raguay, Peru en Venezuela); Ar gentinië groep B (met Bolivia. Ecuador en Uruguay). Maandag *16 september 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: NIEK FAAS QUICK BOYS is de competitie overtui gend van start gegaan. Na de demon stratie van vorige week in Alhen aan den Rijn. werd zaterdag Rozenburg aan de zegekar gebonden. „Het warme weer was waarschijnlijk in de benen van de spelers geslagen. Er lag een bepaalde matheid over de ploeg. Meer dan 0-0 zat er vandaag dan ook niet in. We kunnen echter veel beter." John Eelman kon alleen maar tevreden zijn over het zaterdag behaalde punt tegen Scheve- ningen. Twee ploegen die wel wilden, maar niet konden voet ballen. Het publiek dat het ge zellige Houtrust massaal had we ten te vinden, on danks de concur rentie van de da meswielerronde van de Europese Gemeenschap, keerde na ne gentig minuten machteloosheid dan ook teleurgesteld huis waarts. Eelman had door de schor sing van Joop Tegelaar (twee duels) het nodige moeten schuiven in zijn basisteam. Rick van Dijk opereerde dit keer als vrije verdediger, terwijl Kees Nulkes de lijnen op het mid denveld moest uitzetten. Al snel bleek dat Noordwijk aanvallend geen vuist kon maken. Links buiten Martin van Kins offerde zich op aan Scheveningen-spel- bepaler John Blok en de licht geblesseerde Patrick Scheurwa ter lag aan de ketting bij zijn di recte tegenstander. Spits André Hoekstra stond op een eiland, aangezien hij geen enkele bruikbare bal kreeg uit de ach- Eelman: 'Er lag bepaalde matheid over de ploeg schadevrij bleef. Na deze oprisping hielden beide ploegen het in de eerste rondgang voor gezien. Voor zichtigheid was het devies. Slechts bij schoten uit de twee de lijn hoefden de twee doel mannen in actie te komen. In de tweede helft veranderde er niets. Veel balverlies en een slordige opbouw van twee kan ten maakten het kijken naar de wedstrijd tot een vervelend tijd verdrijf. Eelman probeerde in de laatste 25 minuten door het inbrengen van de extra aanvallers Adrian Carter en Joost Vink de bakens nog te v terste linie. In het eerste kwartier domi neerde Scheveningen. Rob van Dijk moest zich twee keer strek ken om een aanval onschadelijk te maken. Na ruim 25 minuten ontworstelde Noordwijk zich enigzins aan de druk. Martin van Kins had de wedstrijd zelf Leen de Graaf zich uit het slot kunnen halen door recht de morele de rebound, na een verradelijk schot van de opgekomen Cees Deze omzetting werkte echter in het voordeel van Schevenin gen, dat nu meer ruimte kreeg. Frans de Kat en Hans Tellier waren zelfs dichtbij een doel punt. Met een gelijkspel op zak voelde Scheveningen-trainer afloop te- „Als Smit, binnen te tikken. Van Kins afsnoepen ben ik niet topper uit de puntje kunnen kwam niet verder dan een aai r de bal, zodat Scheveningen den." Intussen zaten de spelers de kleedkamers bij te komen Hoewel RCL-trainer Jan Kroese nog steeds niet kan beschikken over een voltallige selectie, be haalde zijn team zaterdag op De Bloemerd wel de eerste compe- titiepunten. SV'35 werd via een 3-1 zege met lege handen naar Den Haag terug gestuurd Kon SV'35 in de eerste helft nog partij bieden door een grote fysieke inzet, na de thee kwam het technisch betere spel van RCL steeds beter tot zijn recht. In de achtste minuut namen de Hagenaars een voorsprong. Het doelpunt werd echter gescoord door Marcel Brasker. Hij schoot ongelukkigerwijs bij een aanval van SV'35 in eigen doel. Hij zat hier danig mee want even later werd hij zelfs geboekt wegens te fel spel. Daama groeide Brasker echter uit tot een van de uit blinkers van deze wedstrijd. Na de pauze werd de wed strijd voor veel publiek steeds aantrekkelijker. De aanval van RCL draaide nu op volle toeren. SV'35 had nauwelijks nog wat in te brengen. Na ruim een uur spelen tekende Leo van de We tering na een goede aanval voor de gelijkmaker (1-1). Het sterke aanvallende spel van RCL resul teerde tien minuten later in een tweede treffer. Van de Wetering was opnieuw de schutter. In deze periode was er een boe king voor Ed Buis van SV'35. Met een goed spelende Ronald van Wattum ging RCL op zoek naar meer doelpunten. Dertien minuten voor tijd scoorde Ron van der Post de derde treffer voor de I.eiderdorpers, waar mee de eindstand op 3-1 werd bepaald. Robin Verhoeven probeert zijn tegenstander uit te spelen. Rechts houdt Koos Siera een oogje in het zeil. foto loek zuyderduin LEIDEN GERARD KUUPERS VOETBALMEDEWERKER Na de 2-3 nederlaag van derde klasser Leiden tegen Zwaluwen Vlaardingen sprak alles en ie dereen zaterdag over een schle mielig verlies. Terecht, want Leiden had lange tijd het beste uitzicht op een overwinning. Dit ondanks het feit dat de thuisploeg na een uur met tien man verder moest. Pedro Hille- ger diende het veld te verlaten na een overtreding die door nie mand gezien was, behalve door scheidsrechter Van Vuuren. Ondanks de afwezigheid van de geschorste broertjes Bink en Marco de la Rie begon Leiden aanvallend aan dit duel. Vlaar dingen bediende zich slechts van lange halen naar de snelle vleugelspitsen, waar de verdedi ging van Leiden het in het begin moeilijk mee had. Na acht mi nuten zette Roy Evers scherp voor. Marcel Lllert raakte de bal zo ongelukkig dat hij Peter Se- lier passeerde (0-1). Leiden bleef de aanval zoeken, maar dit mondde nogal eens uit in onno dig gebrei zodat er ook weinig kansen ontstonden. Johan Tes- ke had daar in de zesentwintig ste minuut een goede remedie tegen. Een op het oog onge vaarlijk afstandsschot belandde keurig in de uiterste rechter hoek (1-1). Hoewel Leiden de aanvallen de ploeg bleef, waren de uitval len van Zwaluwen gevaarlijker. De behendige spits Harry Boek- hold troefde na ruim een half uur Teske af en scoorde be heerst 1-2. In deze rommelige fase van de strijd gaf Van Vuuren de nodige terechte vrije schoppen aan Leiden. Vier mi nuten voor rust werd een van die vrije schoppen slim benut. Twee spelers van Leiden liepen over de bal. Koos Siera tikte laag over de grond naar Rob Lentz, die de bal keurig in de hoek schoof (2-2), waarmee de rust bereikt werd. Na de pauze werd de strijd feller. Nadat een van de spelers van Zwaluwen geboekt was, ging even later Hilleger terecht in het boekje. Nauwelijks twee minuten later werd hij zonder pardon het veld uit gestuurd. Hij zou een natrappende bewe ging gemaakt hebben volgens Van Vuuren. De rest op het veld hield het op een hakballetje die Hilleger wel vaker geeft. Wie dacht dat Zwaluwen nu de zege zou gaan behalen, kwam bedro gen uit. Met een onvermoeibare Koos Siera in de aanval en een steeds betër draaiende verdedi ging had Leiden lange tijd het beste van het spel. Nadat de aanvoerder van Zwaluwen ge blesseerd raakte (men had al twee keer gewisseld, zodat de aanvoerder wel in het veld moest blijven) begon Leiden aan een sterk slotoffensief. Vijf minuten voor het einde van de officiële speeltijd kopte Peter Bekkering tegen de paal. In de blessuretijd mocht aanvaller Di- nas van Zwaluwen een laatste vrij trap nemen. Spits Boekhold werd hierbij zo vrij gelaten dat hij ongeh nderd de bal kon ink- nikken. Meteen na de hervat ting door Leiden floot Van Vuuren voor de laatste maal. LeRJen-Zwaluwen Vlaardingen 2-3 (2-2) 8. El len 0-1 (ed 26. Teske 1-1, 35 Boeknold 1- 2. 41 Lent; 2-2. 94 Boekhold 2-3 Scneids- (Leiden). Siegei (Zwaluwen Vardingen) Uit sluiting Hilleger (Leiden) Leiden Seiier, Van der Kraan. Klinkenberg, El len, Teske, Bekkering. Kerkhof, Lent/, Siera, Hilleger. Verhoef. KATWUK ROB ONDERWATER Quick Boys heeft er geen en kele moeite de rol van favoriet te bevestigen. Vorige week bij ARC schoten de Katwijkers met een 1-5 zege akelig snel uit de startblokken. En zaterdagmid dag in eigen haven vervolgde de ploeg de race naar het kam pioenschap van de eersteklasse A met een 4-2 zege op Rozen- burg. Het winnen gaat Quick Boys dus gemakkelijk af. Zaterdag speelde de Katwijkse kampioen niet een van zijn beste wedstrij den. maar het elftal bezit zoveel klasse dat domme blunders weer simpel rechtgezet kunnen worden. Dat stemt Wim van Zwam uiteraard tevreden, maar voorlopig heeft de oefenmeester zijn formatie nog geen perfecte wedstrijd zien spelen. Dat lijkt vreemd, tegen de achtergrond van de cijfers. Vier uit twee, negen doelpunten voor en drie tegen. Quick Boys scoort aan de lopende band, maar de defensie baart Van Zwam enige zorgen. De Bleis- wijker vindt Quick Boys te of fensief spelen, met alle gevolgen van dien. „Ze willen soms te veel. Ik weet wel, dat aanvallen zit er hier ingebakken, maar in zo'n wedstrijd als vandaag krijg je door zo'n houding bijna de deksel op je neus." Van Zwam beseft dat Quick Boys alleen door zichzelf kan worden verslagen. Op momen ten dat iedereen zich louter om aanvallen bekommert en de or ganisatie verwaarloost, is het team kwetsbaar. Het werd de thuisploeg in de openingsminu- ten bijna fataal. Gelukkig voor Quick Boys mikte Danny Kup- pen in vogelvrije positie naast het doel van Tom van der Niet. Vervolgens hielp arbiter Gremmen de kwakkelende Kat wijkers in het zadel. In een on schuldige buiteling van Frenk van der Kleij zag de spelleider een strafschop. Edwin Otte wist met het buitenkansje wel raad: 1-0. Na de 2-0 van Fred Kanbier verwachtten de 2500 fans we derom een doelpuntenfestijn, maar Floor van Duyn en Frenk van der Kleij hadden kennelijk weinig trek in een feestje. Het tweetal verkwanselde opgelegde mogelijlcheden. Dat was trou wens niet het enige manco van de blauwwitten. Achterin liet Quick Boys de nodige steken vallen. Mat name Marco Dijkhuizen was niet al tijd even gelukkig met zijn ac ties. Aanvallend is de Amster dammer van grote waarde, maar als leidinggevende libero schiet hij vooralsnog tekort. De tegentreffer op slag van rust van Henk-Jan van der Gaag viel overigens niet Dijkhuizen, maar Ben Geyteman (vervanger van de geblesseerde Hoogervorst) aan te rekenen. Quick Boys raakte er echter nauwelijks van onder de indruk. De 3-1 van lo- han Jonker, zaterdag de beste Katwijker, onderstreepte het zelfvertrouwen. Ook nadat Ro nald Vermeulen ongehinderd 3-2 mocht binnentikken, bleef Quick Boys onverstoorbaar. En daarin schuilt de kracht van deze ploeg. Het vertrouwt op een individuele actie van een van de voorwaartsen. Een ge vaarlijke, maar gerechtvaardige houding bleek een kwartier voor tijd. Een schitterende so loactie van Fred Kanbier vorm de de inleiding van de beslis sende treffer. De Leidenaar leg de het leder panklaar op de rand van de zestienmeter voor Edwin Otte: 4-2. Pas toen gaf de ploeg van Jan Rab zich gewonnen en was Wim van Zwam gerust. Een ze ge die hij met gemengde gevoe lens begroette: „ledereen weet dat we aanvallend alles in huis hebben. Maar ik denk dat we pas favoriet zijn voor het kam pioenschap als we de zaken in verdedigend opzicht op orde hebben. Quick Boys-Rozenburg 4-2 (2-1). 15 1-0 one (penally). 20 Kanjer 2-0 45 Van 4er Gaag 58 3 1 60 3-2 Vem*ui74 Otte 4 2 ScKeidvecnter G'e^men Tm-vNxr*»". 2500 Waa'vcnuwing Van Bitse" (RozentWRi Quick Boys Van <Je» Niet Jaap *an Duyn (i huizen. Geyteman. Hans van Oer Pias. Aanon wel. Otte (Pluimgraaf)). Jonker, Floor van Duyn, MAASSLUIS ROB VAN DER ZANDEN Bij dit spel draait het immers om de doelpunten, terwijl deze twee clubs er geheel andere op vattingen op na houden. Na vo rige week het seizoen met een bloedeloze 0-0 te zijn begon nen, scoorden de twee zater dag-eersteklassers in de tweede ronde van de competitie op nieuw een 'bril'. Het schiet alle maal niet op en interessant is anders. Excelsior en Katwijk hebben nog geen zin in gekke dingen. De ploeg uit Maassluis is nog ver verwijderd van de kam- pioensvorm van vorig jaar. Daarom wordt het balletje braaf en behoedzaam rondgetikt. Topschutter Ron Berveling scoorde in het recente suc cesjaar een op een (26 treffers), maar heeft inmiddels alleen nog maar lood in de schoenen, zo lijkt het. Ook tegen Katwijk werd de spits uit de wedstrijd gehouden. Pas als de doelpun- tenmachine Berveling op toeren is, zal Maassluis wellicht de schroom van zich afwerpen. Katwijk kijkt de kat ook nog een beetje uit de boom. al speelden de oranjehemden za terdag bepaald niet laf of verde digend. Maar de zeven doel punten die de ploeg een week voor de competitie-aanvang kreeg te verwerken van Spijke- nisse, hebben diepe sporen na gelaten. Nu voor de tweede keer is bewezen dat de Katwijkse ploeg defensief de zaken weer op orde heeft, kan ook bij de kustploeg de blik weer wat meer naar voren worden gericht. Dat laatste deden de bezoe kers trouwens in Maassluis al behoorlijk. Want als, zoals in de bokssport, een neutrale jury za terdag een winnaar had moeten aanwijzen, dan was de keuze niet moeilijk geweest. Katwijk won ruimschoots op punten. De ploeg van Arie Lagendijk had niet alleen de beste bedoe lingen, maar ook de beste kan- Gijs Collé bijvoorbeeld (terug van vakantie en een blessure en al meteen een van de beste Kat wijkers) zag in de eerste helft een schitterende volley - voor zet Marco de Ridder - nog net uit het doel getikt door keeper Robert van de Broecke. Daarbij hadden Pim Langeveld (schot vodrlangs) en Kees Krayenoord (kopbal net over) de score kun nen openen. Ook na de pauze kreeg de runner-up van vorig seizoen goede mogelijkheden. Rechtsback Carlo van Zeist kreeg door enkele misgrepen in de Excelsior-defensie de bal op zijn krullckop, maar Van de Broecke viel met meer geluk dan wijsheid tegen de bal. Ook Marco de Ridder kreeg een fraaie kopkans. maar mikte naast het doel. Laatstgenoemde bleef knap op de been in de wedstrijd, on danks het feit dat hij al twee vreselijke aanslagen op zijn le dematen had moeten door staan. De Ridder had Edwin Berveling als bewaker en er zijn op zaterdagmiddag leukere din gen te bedenken dan voethallen tegen deze robuuste verdediger. Met zijn lange blonde manen en nietsontziende aanpak laat deze speler zich het best verge lijken met Feyenoorder lohn de YVolf. De Maassluizer variant op 'Rambo' gaf in de beginfase De Ridder een ordinaire rotschop tegen de achillespezen terwijl de bal niet eens in de buurt was. Nog maar net genezen van de aanslag, passeerde De Ridder zijn plaaggeest met een vloeien de beweging om vervolgens ter hoogte van de knie nog een trap na te krijgen. Scheidsrechter De Graaf uit Stompwijk wekte de schijn een persoonlijke vriend van de schoffelaar te zijn. want hij volstond in heide gevallen met een vermanend vingertje. Onbegrijpelijk. Een ding moet gezegd: Edwin Berveling raakt ze beter dan zijn broer Ron in de spits, al zit er vaak meer vlees dan bal bij. De hele wedstrijd werd trou wens ontsierd door overtredin gen (meestal van kleine aard) en andere onderbrekingen. Zo moest telkens een minuut wor den gewacht op de bal als ie mand het weer eens had ge presteerd om het speeltuig hui zenhoog over te knallen. Het vlotte niet echt en niemand was in staat de wedstrijd open te breken. Ron Berveling was er in de slotfase voor de afwisseling een keer dichtbij. Na een leep kopballetje van linksbuiten Rob van der Meer haalde hij in een keer uit. maar de bal verdween net over het doel van Teun van Duyvenbode, die verder oen rustige middag beleefde. Zoals iedereen eigenlijk op deze zo merse zaterdagmiddag in Maas sluis. Eicrtoor MmmJui* Kjtwijh 0-0 T<*>. KOO O Om' Kitw,,» v*- DuywboO» V«n few fr^A

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17